PDA

مشاهده نسخه کامل : اخبار گوناگون


*ونوس*
2010-12-30, 11:42 PM
محصول جدید عروسک باربی به نام "دختر ویدئویی" (Video Girl) به بازار جهانی عرضه شده است که مجهز به دوربینی در گردن عروسک می باشد و از این طریق از لحظات خصوصی خانواده ها تصویربرداری نموده و ممکن است تصاویر نامناسبی را به پایگاه‌هایی اینترنتی مختلف مانند یو@تیو@ب بفرستد.

نحوه انتقال تصاویر خصوصی فیلمبرداری شده توسط باربی به اینترنت، به این صورت است که، کاربر یا استفاده کننده از این عروسک برای دانلود جدیدترین موسیقی و مدل های رقصیدن عروسکش ، ناگزیر به اتصال عروسک به کامپیوتر و اینترنت است. عملیات انتقال اطلاعات به صورت برنامه ریزی شده از قبل، در نرم افزار آن قرارداده شده و هنگام اتصال به اینترنت به صورت خودکار تصاویر فیلمبرداری شده بر روی سرور سایت کپی می گردد.

ورود باربی دوربین دار از دو جنبه واجد احتیاط و اعلام هشدار به خانواده هاست. اول نقض حریم خصوصی خانواده ها است به طوری که با وجود این عروسک گویا خانواده همواره در دید یک دوربین مخفی قرار دارد و دوم آن که این دوربین مخفی ابزرای برای جاسوسی سرویس های اطلاعاتی نیز محسوب می شود.
عروسک باربی دوربین دار به بازار ایران نیز وارد شده و در فروشگاه های تهران عرضه می شود. این عروسک در برخی شهرستان ها نیز توزیع شده است.

این موضوع هشدارهای روانشناسان آمریکایی را نیز برانگیخته و در این زمینه خواستار تحریم این محصول شده اند.

چندی پیش یک روان‌شناس آمریکایی، بخاطر دوربینی که در عروسک‌های باربی جدید تعبیه شده، خواستار تحریم آن توسط والدین شد."دانیلا میلتیک" (Daniella Miletic) از والدین کودکان آمریکایی خواست عروسک باربی جدید را تحریم کنند. نکته مهم در استفاده از این وسایل، نقض حریم خصوصی شهروندان جامعه نیست. بلکه استفاده جاسوسی که از این وسایل می شود در خور اهمیت بیشتری است.
دانیلا میلتیک در مقاله خود نوشت: عروسک‌های باربی جدید، که دوربینی درون آن‌ها کار گذاشته شده است، نگرانی‌ایی در مورد مسئله حریم خصوصی مصرف‌کنندگان ایجاد کرده است. این عروسک‌های وینیل متعلق به شرکت "متل" (MATTEL) سال‌هاست که در دست مصرف‌کنندگان هستند؛ ولی فناوری‌های روز به آنها افزوده شده است. مدل جدید این عروسک‌ها که دوربینی در آنها کار گذاشته شده، باعث نگرانی وکلای حریم خصوصی و همچنین برخی روان‌شناسان شده است.

میلتیک ادامه داد: این باربی جدید که "دختر ویدئویی" (Video Girl) نام دارد، به خاطر این مسئله که به کودکان این امکان را می‌دهد با استفاده از دوربینی که در گردنبند آن تعبیه شده، از خودشان و دیگران فیلم بگیرند، مورد انتقاد قرار گرفته است. این عروسک که قیمت آن حدود 110 دلار است، یک صفحه نمایش ال.سی.دی کوچک در پشت خود دارد و که می‌توان آن را به رایانه انتقال داد.

به گفته این نویسنده، "سالی مک‌کورمک" (Sally-Anne McCormack) روان‌شناس بالینی بر این باور است که ممکن است فیلم‌های گرفته شده توسط این عروسک ناآگاهانه و برای مقاصد سوء در اینترنت مورد استفاده قرار گیرد. وی از والدین خواست این عروسک را تحریم کنند. یک زن آمریکایی که چهار فرزند دارد، در این مورد می‌گوید: "این عروسک در واقع یک دوربین مخفی است. کودکان آن گونه که بزرگسال‌ها به این فیلم‌ها می‌نگرند، آنها را تماشا نمی کنند و ممکن است تصاویر نامناسبی را به پایگاه‌هایی اینترنتی مختلف مانند یوتیوب بفرستند".

وی ادامه داد: "مایکل پیرس" (Michael Pearce) از موسسه "لیبرتی ویکتوریا" (Liberty Victoria) بر این باور است که تلاش برای متوقف کردن تولید دستگاه‌های فیلم‌برداری کوچک مانند این عروسک بی‌فایده است و استرالیا باید قوانین مناسب‌تری را در مورد حفظ حریم خصوصی مردم در مقابل استفاده ناصحیح از فناوری‌های جدید وضع کند.

میلتیک به نقل از پیرس ادامه داد: "ممکن است رویدادی شخصی و خصوصی در مورد این عروسک‌ها پیش آید که شخص دوست نداشته باشد دیگران از آن مطلع شوند. فایده‌ای ندارد که مانع پخش این گونه چیزها شویم. فقط باید اطمینان حاصل کنیم که این فناوری‌های جدید در یک محیط قانونی گسترش می‌یابند که حریم خصوصی مردم در آن به درستی حفظ می‌شود. محیط کنونی چنین ویژگی‌هایی ندارد".

وی همچنین در ادامه نوشت: "کریستوفر زین" (Christopher Zinn) از اعضای گروه طرفدار مصرف‌کننده "چویس" (Choice) می‌گوید که این دستگاه تنها یکی از صدها دستگاه دیگری است که دوربین مخفی در آنها کار گذاشته شده است. وی در این باره گفت: نمی توان مانع ابتکار شد. گسترش دستگاه‌های تلفن همراه و قلم‌های دارای دوربین مخفی... از این دستگاه‌ها بسیار در دسترس مردم است. من نمی توانم بفهمم که چرا این عروسک جدید تعادل را برهم میزند و یک وسیله سرگرمی را به یک وسیله انحرافی تبدیل می‌کند. با کاهش قیمت دوربین‌های تصویربرداری، دستگاه‌های مشابه دیگری نیز روانه بازار خواهد شد. به نظر من عادلانه نیست که بگوییم اسباب‌بازی کودکان نباید دوربین داشته باشند.

دانستنش خالی از لطف نیست که امروزه از دوربین تلفن همراه ، دوربین لپ تاپ ، میکروفن لپ تاپ و finger print, گرفته تا مکالمات تلفنی ، ایمیل ها و voice chat و video chat، به ابزاری برای جاسوسی تبدیل شده اند و توسط آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) کنترل می شوند. این موضوع صرفا به افراد سیاستمدار و یا افراد خاص جامعه آمریکا اختصاص ندارد؛ بلکه برای افراد همه جوامع در سراسر دنیا در نظر گرفته شده و رفتار و مکالمات همه انسانها را در همه جا پوشش می دهد. رسالت سازمانی و ماموریت NSA کنترل روابط و اطلاعات افراد در سراسر دنیاست.
عروسک باربی نیز نقش غیر قابل انکاری در گسترش سبک زندگی آمریکایی بویژه در میان دختران دارد.

*ونوس*
2010-12-30, 11:56 PM
«nareepol» اسم درختی عجیبه که در تایلند قرار داره! کلمه naree یعنی دختر یا زن و کلمه pol یعنی گیاه یا درخت....این درخت به خاطر اینکه ثمره اش کاملا به اندام زنان شبیه است مورد توجه اکثر گردشگران تایلندی قرار گرفته! و به اسم«درخت دختران» نام گرفته. اهالی روستایی که این درخت در اون قرار گرفته این میوه رو عجیب نمیدونن و معتقدند که دلیل شکل این میوه برمیگرده به قصه ای که بینشون متداوله از دختری که در نقطه ای که درخت رشد کرده مظلومانه به قتل رسیده. و بعدها بیگناهی دختر ثابت شده. و معتقدن که درخت به بیگناهی اون دختر شهادت داده........... میتونید این درخت رو در یکی از روستاهای تایلند در بخش «petchaboon» که حدود ۵۰۰ متر از بانکوک فاصله داره ببینید. و همچنین صدور این درخت و میوه اش به خارج از تایلند ممنوعه!

Benyamin
2010-12-31, 12:36 AM
عزیزم این هم تقلبیه ..
به قول این اقا :

this is a total hoax. This question has been posed here before, and the most compelling answer is: if it was real, not only would both scientists and creationists be talking about it all over the place, but you wouldn't keep seeing the same pictures from the same single tree. Think about it. ;)

Betty
2010-12-31, 09:52 PM
خب بالاخره ثروتمندترین فرد جهان باید یک فرقی با بقیه بکنه دیگه.... میدونید که بنگاه خیریه بیل گیتس بزرگترین بنگاه خیریه هست و میدونید که جدیدا با تلاش زیاد تونست چند تا از بیلیونرهای امریکا رو متقاعد کنه که نصف دارایشون رو در راه خیریه خرج کنند؟

Betty
2010-12-31, 10:57 PM
۳ تا. اگر حافظم درست یاری بده ۲ تا دختر بودند، ۱ پسر.

Nelda
2010-12-31, 11:09 PM
دمش گرم

خدا بده شانس {154fs232528}

راستی چند تا بچه داره ؟!! {4}
{3 (12)} {3 (12)} {3 (12)} {3 (12)}
بنظرتون فرزند خونده نمیخواد {65} {Laie_7} {63}

B3hn@z_A8
2011-01-01, 04:47 AM
سایتی که آدرسش رو در پایین گذاشتم نتیجه مدتها کارعلمی چند پرنده شناسه که تونستن تن صدا و آوای بلبلها رو رمز گشایی کنن. با این ابتکاری جدید, شما میتونید متوجه بشید که ترجمه اسم شما به زبان بلبلی چی میشه. به این صورت که شما با نوشتن اسم خود در این سایت می توانید آن را به زبان بلبل بشنوید و در صورت علاقه، صدای مورد نظر رو دانلود کرده و به عنوان زنگ اس ام اس یا زنگ گوشی استفاده کنید.


http://www.nightingale-song.com/

خیلی باحاله
صدای اسم من که خیلی قشنگ بودhttp://www.cute-factor.com/images/smilies/missbone/miss-bone-245.gif

*Negar*
2011-01-09, 08:12 PM
مطالعات جدید ثابت کرد که از اشک زنان بویی متصاعد می شود که هورمون تستوسترون مردان را کاهش داده و میل آنها به زنان را کم میکند.
در ادامه این تحقیقات مشخص شد که این بو حتی زمانی که مردان اشک را نبینند نیز موثر است . این برای نخستین بار است که ساختاری شیمیایی اشک و بوی ناشی از آن بررسی شده و نتایج علمی آن در اختیار دیگران قرار گرفته است.

نوام سوبل محقق موسسه عصب شناسی در این باره گفت:« ما مشخص کردیم که از اشک زنان سیگنال هایی به مردان در قالب بو منتقل می شود که این سیگنال تمایل مردان به زنان را کاهش می دهد زیرا به طور مستقیم روی هورمون تستوسترون مردان اثر می گذارد.»

ایندر حالی است که ارتباط انسان ها از طریق کلام و نگاه ثابت شده بود اما تحقیقات اخیر ثابت کرد که سیگنال های شیمیایی نیز حاوی اطلاعات بسیاری هستند که انسانها از خود ساطع کرده و به طرف مقابل منتقل می کنند.

دانشمندان دریافته اند که اشک احساسی، حاوی پروتئین بیشتری نسبت به اشک معمولی است که از چشم خارج می شود در نتیجه بو و تاثیر بیشتری در کاهش میل مردان دارد.
سوبل اعلام کرد:« نکته بسیار جالب این بود که دیدن اشک زنان هیچ احساسی اعم از اندوه یا همدردی را در مردان مورد آزمایش ایجاد نمی کرد.»

در آخر معلوم شدن که اشک زنان در مردان همان تاثیری را ایجاد می کند که خرناس و بوی عرق مردان برای زنان!!
سلامت نیوز{65}

jenifer
2011-03-01, 01:30 PM
هفته‌ها و روزهاي پاياني سال بازار خريدهاي نوروزي گرم مي‌شود. خريد لباس، کيف، کفش و انواع و اقسام لوازم خانگي و وسايل دکوري، پرده و ملحفه، مواد غذايي، آجيل، ميوه و شيريني و هديه‌هاي نوروزي خلاصه خيلي چيزهاي ديگر موجب مي‌شود تا تعداد خريدها افزايش پيدا کند و حتي به ترافيک سنگين خيابان‌ها منجر شود....

خيلي‌ها از خريد لذت مي‌برند و بعد از خريد يک کالاي جديد احساس خوبي دارند اما آيا مي‌دانستيد خريد هم مي‌تواند به سلامت آسيب برساند؟ پيشنهاد ما اين است که هنگام خريد مراقب سلامت‌تان باشيد و اين توصيه‌ها را پيش از خريد نوروزي بخوانيد.


1.بهتر است براي امنيت بيشتر به جاي همراه بردن پول نقد از کارت‌هاي اعتباري استفاده کنيد. خيلي‌ها اين کارت‌ها را در جيب کت يا شلوارشان قرار مي‌دهند اما به گفته کارشناسان كارت‌هاي اعتباري را نبايد در جيب كت و جيب‌هاي پشت شلوار قرار داد. مهندس علي گوراني، كارشناس بهداشت پرتوهاي وزارت بهداشت در اين‌باره مي‌گويد: «وسايل مولد انرژي، از خودشان موج‌هاي حاوي انرژي ساطع مي‌كنند و قرار گرفتن زياد در معرض اين انرژي‌ها براي سلامتي خطرناك و مضر است و در استفاده از اين وسايل، توجه به نكاتي لازم است.» به گفته وي كارت‌هاي اعتباري هم يكي از وسايل مولد انرژي هستند كه ميدان‌هاي مغناطيسي در اطراف خود ايجاد مي‌كنند و نبايد در معرض اين ميدان‌ها قرار بگيريم. مهندس گوراني توصيه‌ مي‌کند: «لازم است تا جايي كه امكان دارد از اين وسيله به صورت بهينه استفاده شود و در صورت استفاده از قراردادن در جيب‌هاي پشت شلوار خودداري شود، چرا كه يكي از مراكز خون‌سازي استخوان‌هاي پهن، مانند لگن، در اين ناحيه قرار دارد. همچنين كارت‌هاي اعتباري را نبايد در جيب كت قرارداد، زيرا با مكانيسم الكتريكي قلب تداخل ايجاد و در طولاني مدت فرد را دچار مشكل مي‌کند.» كارشناس بهداشت پرتوهاي وزارت بهداشت با بيان اينكه هرچه قدر فاصله از وسايل مولد اشعه بيشتر باشد، دريافتي انرژي كمتر خواهد بود، تصريح مي‌کند: «افرادي كه از دستگاه نوسان‌ساز مصنوعي قلب يا از پمپ‌هاي تزريق استفاده مي‌كنند در استفاده از كارت‌هاي اعتباري بايد 3 نكته فاصله، مدت زمان و حفاظ را مدنظر داشته باشند تا از اثراتي كه امكان دارد اين وسيله روي آنها داشته باشد، درامان باشند. وي تاکيد مي‌کند: «كارت‌هاي ايمني با نام Safety cart که ادعا شده است باعث جلوگيري از رسيدن امواج الكترومغناطيسي به بدن مي‌شود، تقلبي است و اين ادعا صحت علمي ندارد. بنابراين توصيه مي‌شود كه افراد فريب اين محصولات را نخورند و از اين وسيله استفاده نكنند.»2.براي اينکه پس از خريد با تعداد زيادي کيسه پلاستيکي مواجه نشويد يک کيسه‌ پارچه‌اي يا ساک بزرگ مخصوص خريد داشته باشيد و هنگام خريد همراه خودتان ببريد. با اين شيوه هم به حفظ محيط زيست کمک کرده‌ايد هم مجبور نيستيد تعداد زيادي کيسه پلاستيکي در اندازه‌هاي مختلف را دست‌تان بگيريد. کيسه‌هاي پلاستيکي به راحتي تجزيه‌پذير نيستند و تجزيه کامل آنها صدها سال زمان نياز دارد.

3.براي راحتي بيشتر در اغلب فروشگاه‌ها سبدهاي خريد چرخدار در اختيار مشتري‌ها قرار داده مي‌شود. بررسي‌ها نشان داده است روي اين سبدها تعداد بيشماري ميکروب و باکتري بيماري‌زا وجود دارد که علت آن آلوده شدن آنها به خونابه بسته‎هاي گوشت مرغ، ماهي و گوشت قرمز است. اگر از اين سبدها استفاده مي‌کنيد، مراقب باشيد خريدهايتان به طور مستقيم با سبد تماس نداشته باشد.4.خريدهاي نوروزي گاهي تا چند ساعت طول مي‌کشند. بنابراين براي راحتي بيشتر و پيشگيري از خستگي و کمردرد حتما کفش راحت و مناسب بپوشيد. کفش‌هاي چرم با منافذي براي پيشگيري از تعريق پا و کفي نرم و قابل انعطاف با پاشنه‌اي حدود 3 سانتي‌متر مناسب هستند.


5.بهتر است هنگام خريد بچه‎ها را با خودتان نبريد. بچه‎ها در مراکز خريد زود خسته مي‎شوند و حوصله‎شان سر مي‌رود. اگر مي‎خواهيد براي کودک‌تان خريد کنيد يا به هر دليل مجبوريد او را همراه خودتان ببريد، حتما يک بطري آب و مقداري خوراکي سالم همراه ببريد. دکتر کتايون خوشابي، روان‌پزشک کودک و نوجوان در اين باره مي‌گويد: «بچه‌هاي کوچک معمولا زود خسته مي‌شوند و تحمل خريد را ندارند، بنابراين بهتر است والدين از به همراه بردن آنها براي خريد خودداري کنند اما توصيه مي‌شود که والدين در صورت کوتاه و در حد تحمل بودن زمان خريد، فرزندان بالاي سن دبستان‌شان را همراه خود به خريد ببرند و آنها را با ارزش پول و کالا و پول پرداختي براي هر کالا آشنا کنند و با اين کار خريد را به يک فعاليت آموزشي تفريحي براي فرزند خود تبديل کنند.» وي مي‌افزايد: «والدين بايد توجه داشته باشند که اگر خريد براي خود کودک است بايد بعد از سن دبستان آنها را در انتخاب کاملا آزاد بگذارند. البته ناگفته نماند که پيش از آزادي بايد در مورد بودجه اختصاصي به کالاهاي مورد نظر کودک با او صحبت شود و والدين به فرزندشان اجازه دهند که با توجه به محدوديت بودجه و وضعيت کالا، انتخاب خود را انجام دهد.» او مي‎گويد: «در سنين زيردبستان برخورد با استقلال خريد کودک کمي متفاوت است. والدين بايد خودشان انتخاب اوليه را انجام دهند و انتخاب نهايي را به کودک‌شان بسپارند. مثلا سه دست لباس انتخاب کنند و به فرزندشان اجازه دهند که خودش از بين آنها يک دست را براي خريد برگزيند. اين کار براي اين است که بچه‌ها در سنين پايين و در مواجهه با انبوه کالاها گيج مي‌شوند و قدرت انتخاب خود را از دست مي‌دهند. شما با اين کار هم به استقلال و نظر فرزندتان احترام گذاشته‌ايد و هم کالايي با نظر خود انتخاب کرده‌ايد.» دکتر خوشابي درباره جلوگيري از بهانه‌گيري‌هاي بچه‌ها هنگام خريد مي‌گويد: «طول مدت خريد را تا مي‌توانيد کوتاه کنيد و اگر ديديد که کودک‌تان تقاضاي خريد خوراکي‌هاي مضري مثل پاستيل‌هاي فله‌اي يا چيپس و پفک را کرد، به هيچ‌وجه در مقابل قشقرق‌هاي او تسليم نشويد و براي ناراحت نشدن وي هم مي‌توانيد دو سه مورد خوراکي مغذي را به او پيشنهاد بدهيد و از او بخواهيد از بين آنها يکي را انتخاب کند تا شما برايش بخريد. اين طوري با يک ترفند زيرکانه او را آرام کرده و اجازه خوردن خوراکي‌هاي نامناسب را هم به او نداده‌ايد.»


6.بهتر است قبل از رفتن به خريد يک غذاي سالم خانگي نوش جان کنيد و با شکم سير به خريد برويد تا هم بتوانيد بهتر تصميم بگيريد و هم مجبور نشويد براي رفع گرسنگي غذاهاي آماده چرب و پرکالري بخوريد. بررسي‌ها نشان داده است خوردن يک ماده غذايي شيرين به تصميم‌گيري بهتر کمک مي‌کند.


7.برنامه‌ريزي داشته باشيد و سعي کنيد خريد‌هاي شما به روزهاي پاياني سال که ترافيك خيابان‌ها سنگين و مراکز خريد شلوغ است موکول نشود. مي‌توانيد خريد‌ها را طي چند هفته به تدريج انجام دهيد. با عجله به خريد نرويد و هميشه براي خريد‌هايتان زمان‌بندي داشته باشيد. اول کالاهايي را بخريد که انتخاب آنها به زمان بيشتري نياز دارد و بعد براي اجناس ديگر وقت بگذاريد. اگر فرصت و بودجه شما براي خريد محدود است فهرستي از نيازهايتان را تهيه کنيد و بعد بر اساس اولويت‌ها راهي بازار شويد.


8.در صورت امکان ساعت‎هاي ابتداي روز را به خريد اختصاص دهيد چون هم خيابان‌ها و مراکز خريد خلوت‌ترند و هم فروشندگان صبر و حوصله بيشتري دارند. در نتيجه مي‌توانيد اجناس مورد نيازتان را راحت‌تر تهيه کنيد و مهم‌تر از همه اينکه گير افتادن در گره‌هاي کور ترافيکي، اعصابتان را خرد نمي‌کند.


9.از مراکز خريد مناسب و معتبر خريد کنيد و به فروشگاه‌هاي بي‌نام و نشان و غيرمعتبر اطمينان نکنيد تا کالاها و اجناس بي‌کيفيت و تقلبي را به خانه نبريد.


منبع: salamatiran.com

dila
2011-03-07, 09:48 PM
دوستان من این رو توی یه ایمیل دریافت کردم، خودم خیلی‌ در جریان این اسامی و مارکا نیستم، اما گفتم اینجا بذارمش شاید به درد کسی‌ بخوره و بتونه استفاده کنه

کلاه برداري دسینی در ایران

همانطور که می دانید گروه صنعتی سب فرانسه بیش از ۵۰ سال است که در ایران فعالیت می کند و برخی از محصولات آن تا حد زیادی شناخته شده است مثلا نام تفال برای همه آشناست همان نامی که در دهه های گذشته با همان نام سب عرضه می شد. برای طولانی نشدن مطلب برویم سراغ اصل قضیه!!!؟
نمی دانم جریان مارک «اوه» یادتان هست؟ اگر خبر ندارید این را بگویم که این نام مدتها در تبلیغ تلویزیونی ادعا میکرد تحت لیسانس شرکت «پیتر اند جورج» انگلستان است
تا اینکه یک نفر از بین ما و از افرادی که گاهی فکر می کنند و هر چیز را به راحتی قبول نمی کنند (که متاسفانه تعدادشان بسیار کم است) ته و توي قضیه را در آورد که بله این شرکت پیتر اند جورج یک شرکت صوری است که صاحب شركت «اوه» در انگلستان ثبت کرده و اصلا هیچ وجود خارجی ندارد و در واقع هیچ تولیداتی ندارد
در واقع کار خانه ای در کار نیست و فقط یک نام تجاری است. من چند وقتی بود که می دیدم نمایندگیهای تفال فرانسه-منظور ظروف آشپز خانه است- يكي یکی نا پدید می شوند و خیلی از آنها جای خود را به «دسینی» می دهند. از طرفی هم دیدم که تفال تولیدات خود در ایران را متوقف کرده و فقط محصولات فرانسه را می توان تهیه کرد. حدس زدم کاسه ای زیر نیم کاسه است و این دسینی یک جاي كارش می لنگد. بعد از جست و جو در اینترنت متوجه شدم تنها یک سایت با این عنوان هست که آن هم فاقد هر گونه آدرس و شماره تلفن از سازنده است. از طرفی با یک جست و جوی حرفه ای تر متوجه می شویم ثبت کننده دامنه آن هم یک آقای ایرانی است به نام «آرتم غریبی» که البته نمی دانم صاحب این مارک است یا فقط نماینده شرکتی بوده که این دامنه را برای دسینی خریداری کرده. با جست و جوی بیشتر متوجه شدم یک نام تجاری با همین عنوان در دبی ثبت شده که هیچ تولید کننده ای به اون مربوط نیست. به هر حال حدس من این است که این ها اجناس چینی هستند که با رنگ و لعاب و کلاهبرداری وارد کشور می شوند و شما به عنوان جنس ايتاليايي يا اتحاديه اروپایی می خرید. صاحب آن هم احتمالا یکی از افرادی است که از یک شبه ره صد ساله رفته و صاحب همه چيز هم شده است. لطفا این پیام را برای همه بفرستید تا لااقل به این وسیله جلوی کلاهبرداری بیش از این گرفته شود

افسانه
2011-04-13, 10:10 AM
دستگاه مرده شور مکانیزه صبح دوشنبه در بهشت رضا (ع) با حضور خبرنگاران رسانه ها در مشهد رونمایی شد

http://www.dadna.ir/files/fa/news/1390/1/22/11025_999.jpg

http://www.dadna.ir/files/fa/news/1390/1/22/11026_378.jpg

http://www.dadna.ir/files/fa/news/1390/1/22/11027_270.jpg

http://www.dadna.ir/files/fa/news/1390/1/22/11030_111.jpg

http://www.dadna.ir/files/fa/news/1390/1/22/11034_535.jpg


http://www.dadna.ir/files/fa/news/1390/1/22/11035_505.jpg

خبرگزاری مهر

http://www.dadna.ir/files/fa/news/1390/1/22/11036_335.jpg

Mahshid
2011-10-09, 06:58 PM
وضع زنان ژاپنی از برخی کشورهای آفریقایی بدتر است!

شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد وضع زنان ژاپنی از همتایان خود در برخی از کشورهای آفریقایی نیز بدتر است.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از این شبکه، ژاپن قوی ترین کشورهای جهان در عرصه فن آوری است ولی در مساله رعایت حقوق زنان و حضور آنان در پست‌های سیاسی و پارلمانی، این کشور در میان یکصد و هشتاد و شش کشور جهان در رتبه یکصد و بیست و یکم قرار دارد.

فادی سلامه خبرنگار این شبکه در توکیو در گزارشی در این زمینه افزود یک گزارش دولتی در ژاپن تاکید می‌کند حضور موثر زنان در بخش تجارت این کشور بسیار محدود است. در میان چهل و دو هزار مدیر شرکت در ژاپن، زنان فقط یک درصد پست‌های مدیریتی را در اختیار دارند. تبعیض علیه زنان در ژاپن تنها در بخش اشتغال نیست بلکه همه حیات عمومی را در بردارد و شاید اشکارترین آن در عرصه سیاسی باشد.

به رغم این که در شش سال گذشته شمار اعضای نمایندگان زن پارلمان ژاپن به ده درصد رسیده است اما این کشور همچنان در رتبه های پایین و حتی پس از کشور آفریقایی روآندا قرار دارد که پنجاه و شش درصد اعضای پارلمان این کشور از زنان هستند. زمانی که حزب دموکرات ژاپن در سال 2009 پس از پنجاه سال سیطره حزب محافظه کاران در این کشور به قدرت رسید، حامیان حقوق زنان نسبت به اینده خوشبین شدند و انتظار داشتند تغییرات بنیادینی درباره حقوق زنان ایجاد شود ولی چنین رویایی محقق نشد. در دولت حزب دموکرات از میان هجده وزیر تنها یک وزیر زن حضور دارد.

هارو می یک بیکار ژاپنی گفت پس از حادثه زلزله و کندی وضع اقتصادی کشور، بسیاری از شرکت‌ها کارکنان خود را اخراج کردند و زنان در راس فهرست‌های اخراجی بودند چرا که ضعیف ترین افراد جامعه هستند.

هیساکو موتویاما از جمعیت حمایت از زنان آسیا گفت جامعه ژاپن همچنان ذهنیت قدیمی درباره زن دارد و قوانین مربوطه به زنان به بیش از یکصد سال پیش باز می گردد و هیچ تغییراتی در این قوانین ایجاد نشده است و سیاستمداران کشور نیز هیچ تلاشی برای تغییر این قوانین انجام نمی دهند چرا که می‌ترسند حمایت راستگراهای ژاپنی را از دست بدهند.

Mahshid
2011-10-15, 03:59 PM
برج ساعت لندن کج شد!

براساس برآوردها، برج ساعت بیگ بن به اندازه 26 صدم درجه به سوی شمال غربی کج شده است.

31454

هنوز علت کج شدن روشن نشده است اما براساس یک فرضیه، برج ساعت بیگ بن که از خاک رس ساخته شده به تدریج چسبندگی خود را از دست می دهد یا به عبارت دیگر رطوبت خود را از دست می دهد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

Mahshid
2011-10-18, 05:08 PM
زن دونده و زایمان پس از ماراتون {connie_38}

آمبر میلر چند دقیقه پس از گذر از خط پایان دوی ماراتون شیکاگو انقباضات زایمانی را احساس کد و چند ساعت بعد این زن حومه‌نشین شیکاگو- که مسیر بیش از 42 کیلومتری مسابقه را در هفته 39 بارداریش را دویده بود- یک نوزاد دختر سالم به دنیا آورد.

32189

به گزارش آسوشیتدپرس میلر در مصاحبه‌ای در بیمارستانی که دوره نقاهتش را می‌گذراند، گفت: "برای من چیزی خارج از وضعیت عادی رخ نداده است. من به هر حال تا خط پایان می‌دویدم. من دیوانه دویدن هستم."

این زن 27 ساله برای هشتمین بار بود که ماراتون شیکاگو که در روز یکشنبه 9 اکتبر (17 مهر) برگزار شد، شرکت می‌کرد و چندین سال است که به دویدن مشغول است. او چند روز پس از ثبت نام برای مسابقه شیکاگو دریافت که برای دومین بار باردار شده است و تصمیم‌ گیری درباره شرکت یا عدم شرکت در مسابقه را به شرایطش در روز مسابقه واگذار کرد.

هنگامی که نوزاد او تا روز یکشنبه به دنیا نیامد، از دکترش اجازه گرفت تا نیمی از مسیر مسابقه را بدود. او با نوشیدن مقدار زیادی مایعات و خوردن غذا در طول مسیر، نیمی از مسیر مسابقه را با دویدن و نیم دیگر را با پیاده‌روی پیمود. او در شش ساعت و 25 دقیقه و 50 ثانیه با سرعتی که بسیار کمتر از زمان معمولش بود، اما به هر حال برایش رضایتبخش بود، مسیر 42 کیلومتری مسابقه را طی کرد.

او گفت: "کلی آدم داشتند تشویقم می‌کردند و می‌گفتند: "بانوی باردار برو!" انتظار داشتم اظهار نظرهای منفی بشنوم، اما یادم نمی‌آید کسی چیزی منفی به من گفته باشد."

این اولین باری نبود که میلر با وجود بارداری در ماراتون شرکت می‌کرد.

در ماه مه امسال این زن اهل وست‌چستر در حالی که در هفته 17 بارداری بود، ماراتون ویسکانسین را در چهار ساعت و 23 دقیقه و 7 ثانیه دوید. او در سال 2009 هنگامی که پسرش کالب را باردار بود، در هفته 18 بارداری در ماراتون ایندیاپولیس دوید.

دوندگان نخبه هنگام بارداری به تمرین ادامه داده‌اند، اما پزشکان می‌گویند وضعیت میلر یک مورد نادر است. او هنگام شرکت اخیرش در ماراتون 38 هفته و پنج روزه باردار بود. بارداری کامل به طور معمول 40 هفته به طول می‌انجامد.

دارنده رکورد جهانی ماراتون زنان، پائولا رادکلیف، در حالیکه باردار بود 22.5 کیلومتر را دوید، و چند هفته پس از زایمان اولین بچه‌اش تمریناتش را از سر گرفت. او در سال 2007 درست 10 ماه پس از زایمان در ماراتون شهر نیویورک مقام اول را به دست آورد. زن دونده ماراتون آمریکایی، کارا گوچر که سال گذشته پسرش را به دنیا آورد، در حین بارداری به تمریناتش ادامه می‌داد و در مواردی تا 130 کیلومتر در یک هفته می‌دوید.

دکتر پریا راجان، استادیار بیماری‌های زنان وزایمان در دانشکده پزشکی فینبرگ در دانشگاه نورث‌وسترن در شیکاگو در این باره گفت: "احتمالا موردی مانند این که زنی آمادگی بدنی کافی برای دویدن در ماراتون در حین بارداری را داشته باشد، نادر است. احتمال مورد او را باید استثنا شمرد نه قاعده"

اصول راهنمای پزشکی به طور معمول می‌گویند اگر زنی پیش از باردار شدن دونده بوده است و از سلامت برخودار است، دویدن برای او در حین بارداری مشکلی ایجاد نمی‌کند. پزشکان حتی در موارد بارداری‌های کم‌خطر ورزش کردن را توصیه می‌کنند.

اما کارشنان پزشکی توافق دارند که بارداری زمان مناسبی برای شروع ورزش حرفه‌ای مانند شروع تمرینات ماراتون برای بار اول نیست. زنان دونده باردار باید کاملا تحت نظر پزشک باشند.

میلر می‌گوید تنها اثری که این ماراتون که در ساعت 3:30 بعدارظهر به پایان رسید، بر او گذاشت، ایجاد تاول در پاهایش بود. نوزاد دختر او، جون، در ساعت 10.29 دقیقه بعدازظهر همان روز با وزن 3.5 کیلوگرم و بدون عارضه‌ای به دنیا آمد.
همشهری

گندم
2011-10-31, 04:13 PM
قابل توجه خانمهای عزیزصحبت کردن بیش از ۵۰ دقیقه با موبایل ضرر داردپژوهشگران علوم پزشکی در موسسه ملی بهداشت آمریکا اعلام کردند استفاده طولانی مدت از تلفن‌های همراه موجب مصرف قند (سوخت اصلی مغز) می‌شود…

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، این محققان دریافتند امواج رادیویی تلفن‌های همراه بخشهایی از مغز را که در مجاورت آنتن تلفن همراه است فعال تر می‌کند.

همچنین محققان دریافتند ۵۰ دقیقه صحبت با تلفن همراه می‌تواند میزان فعالیت‌های مغزی را تا ۷ درصد افزایش دهد اما تاکنون نشانه‌هایی از آسیب دیدگی به علت نزدیک بودن تلفن همراه به سر کاربران حاصل نشده است.

نتایج بررسی‌ها افزایش میزان فعالیت مغزی متناسب با شدت میدان الکترومغناطیسی در بخش‌هایی از مغز در معرض تلفن همراه را نشان داده‌اند.

بر پایه این گزارش، تلفن‌های همراه برای برقراری ارتباط از امواج رادیویی استفاده می‌کنند و این امواج می‌توانند میدان‌های الکترومغناطیسی کوچکی به وجود آورند که توسط مغز و سر انسان جذب می‌شوند.

متخصصان موسسه ملی بهداشت آمریکا در بررسی‌های خود نشان دادند که ۵۰ دقیقه صحبت مداوم با تلفن همراه می‌تواند فعالیت سلول‌های مغزی را در منطقه‌ای از مغز نزدیک به آنتن تغییر دهند.

محققان اظهار می‌کنند که در مغز افرادی که به مدت ۵۰ دقیقه مداوم با تلفن همراه صحبت می‌کنند در منطقه نزدیک به آنتن، متابولیسم قند مغز افزایش می‌یابد که نشانه فعالیت مغزی است.{eek}

Hanasakura
2011-11-07, 10:20 AM
ساخت ماشینی از طلا در چین:3::3::3:

Mahshid
2011-11-24, 05:16 PM
آخرین قیمت ارزان ترین آپارتمان‌های تهران

کمتر از يك هفته به شروع ماه محرم باقی مانده است به همین خاطر برخی از فروشنده‌ها در بازار مسکن تعجیل برای فروش واحدهای خود دارند؛ چرا که ‌این روزها شواهد نشان می‌دهد که خریداران کم کم در حال خارج شدن از بازار هستند و به همین دلیل‌این دسته از مالکان با در نظر گرفتن حداقل امتیاز برای واحدهای فروشی‌شان در نظر دارند تا در آخرین لحظات واحدهای فروشی خود را نقد کنند.

از سوی دیگر هم عده‌ای از فروشنده‌ها که در بازار مسکن مناطق مختلف تهران در رفت و آمد هستند شاید نرخ پیشنهادی فروش واحدشان را کمتر، بیشتر یا برابر با قیمت واحدهای مشابه در منطقه اعلام کرده باشند اما اظهار کرده‌اند که فوری یا در کوتاه‌ترین فرصت به دنبال خریدار هستند که بدین شرح است:

قیمت هر متر مربع یک واحد مسکونی 53 متری ( بازسازی شده ) با پارکینگ و انباری در محله جنت آباد، یک میلیون و 100 هزار تومان پیشنهاد شده است و مالک در آگهی اعلام کرده که تعجیل زیادی برای فروش هر چه سریع‌تر دارد.

علاوه براین در منطقه تهرانپارس، شرق بلوار پروین یک واحد مسکونی 55 متری، طبق گفته مالک زیر قیمت آماده تحویل به خریدار است و البته‌ این واحد از شرایط پرداخت برخوردار است؛ زیرا 30 میلیون تومان مبلغ خرید به صورت نقدی باید پرداخت شود و 22 میلیون تومان در رهن و از 20 میلیون تومان وام بهره‌مند است.

از طرف دیگر یک مشاور املاک در خیابان امیرآباد اظهار کرده که یک فروشنده واقعی قصد فروش واحد خود را دارد و 2 میلیون و 700 هزار تومان قیمت هر متر مربع ‌این واحد است. البته واحد مذکور به میزان 40 میلیون تومان در رهن است و متقاضی هم می‌تواند از 10 میلیون تومان وام خرید استفاده کند.

از سوی دیگر مالکی واحد 60 متری خود را در منطقه نیاوران در خیابان نخجوان به بازار اجاره عرضه و اعلام کرده‌است: واحدش را به متقاضی مجرد هم اجاره می‌دهد. اجاره بهای ‌این واحد 10 میلیون تومان ودیعه به همراه یک میلیون تومان اجاره ماهانه تعیین شده است.

همچنین در حوالی چهار راه لشگر یعنی در خیابان غفاری یک واحد مسکونی 63 متری نوساز با شرایط 20 میلیون تومان ودیعه و 150 هزار تومان اجاره ماهانه به مستاجر واگذار می‌شود و مالک اذعان کرده اجاره بها قابل تبدیل و نیز از تخفیف هم برخوردار است.
دنیای اقتصاد

Mahshid
2011-11-27, 04:44 PM
عجیب اما واقعی؛
یک میلیارد تومان رهن خانه های سوپرلوکس! {2 (8)}

حتی اگر پول کافی در جیب، برای اجاره کردن خانه ای سوپرلوکس دارید، بدانید باید در صف انتظار برای دیدن آن باشید، صاحب خانه سوپرلوکس، سرش شلوغ است و تنها با وقت قبلی که از یک هفته پیش معمولا باید هماهنگ شود
حتی اگر پول کافی در جیب، برای اجاره کردن خانه ای سوپرلوکس دارید، بدانید باید در صف انتظار برای دیدن آن باشید، صاحب خانه سوپرلوکس، سرش شلوغ است و تنها با وقت قبلی که از یک هفته پیش معمولا باید هماهنگ شود، در خانه را برای شما باز می کند مگر این که خوش شانس باشید و صاحب خانه در راه سفر خارج باشد و برای اجاره دادن خانه اش عجله داشته باشد. آن وقت دیدن خانه ساده تر می شود

35409

اگر می توانید پول پیش بالای 400 میلیون تومان داشته باشید و ماهانه چند میلیون تومان به عنوان اجاره پرداخت کنید، به اجاره کردن خانه های لوکس و سوپرلوکس فکر کنید. در غیر این صورت، حتی اجازه ندهید تصور چنین موضوعی از ذهن شما بگذرد. امکانات خانه هایی که سوپرلوکس، نامیده می شوند تا حدی زیادند که خواه و ناخواه اجاره های میلیونی همراه خودشان می آورند. جای این خانه ها هم که شمال شهر است. جایی پایین تر از زعفرانیه، کامرانیه، جردن و دیگر محلات مشابه آن به فکر پیداکردن خانه ای سوپرلوکس که می تواند متراژی بالای هزار متر داشته باشد، نباشید.

داشتن امکانات سونا و استخر و... دیگر امکانات این چنینی، ساده ترین امکاناتی است که خانه های سوپرلوکس همراه خود دارند. البته خانه های سوپرلوکس هم انواع مختلف دارند، بعضی هنوز افتتاح نشده اند و کسی در آنها پا نگذاشته، بعضی ویلا – آپارتمان هستند و بعضی دیگر هم عادی تر به نظر می رسند اما هرچه که هست، حتی اگر پول کافی در جیب، برای اجاره کردن خانه ای سوپرلوکس دارید، بدانید باید در صف انتظار برای دیدن آن باشید، صاحب خانه سوپرلوکس، سرش شلوغ است و تنها با وقت قبلی که از یک هفته پیش معمولا باید هماهنگ شود، در خانه را برای شما باز می کند مگر این که خوش شانس باشید و صاحب خانه در راه سفر خارج باشد و برای اجراه دادن خانه اش عجله داشته باشد. آن وقت دیدن خانه ساده تر می شود.

پنت هاوس
آپارتمان همین که پنت هاوس نام بگیرد و در بالاترین طبقه برجی جا بگیرد به خودی خود اجاره بهایش از دیگر آپارتمان ها گران تر می شود. پنت هاوس طبقه ای است که از دیگر واحدهای آپارتمان امکانات بیشتری دارد و بزرگتر هم است، پس عجیب نیست که بر دیگر واحدهای برج، فخر بفروشد.

پنت هاوس یکی از برج های کامرانیه شمالی، امکاناتی دارد که باعث شده اجاره آن رقمی معادل 400 میلیون تومان پیش و چهار میلیون و 500 هزار تومان پیدا کند. این پنت هاوس که 700 متر زیربنا دارد. امکاناتی مثل آشپزخانه فرنیش در میان امکانات آن گم است. این پنت هاوس، سونا و جکوزی داخل واحد دارد. پنت هاوس دیگری در یکی از برج های زعفرانیه، با قیمت 800 میلیون تومان، رهن کامل اجاره داده می شود. این پنت هاوس 1200 متر زیربنا دارد و در برجی قرار گرفته که از امکانات سالن بدنسازی، پینگ پنگ، بیلیارد و چند ورزش دیگر برخوردار است.

سونا و استخر هم که سرجهازی تمام خانه های لوکس است. پنت هاوس زعفرانیه، پنج خوابه است و روف گاردن. پنت هاوسی هم در خیابان فرشته 700 میلیون تومان اجاره داده می شود؛ این پنت هاوس دوبلکس است و چهارخوابه. البته 300 متر زیربنا دارد. امکانات خود پنت هاوس، قیمت آن را تا این حد بالا نبرده، 600 متر لابی که وسط آن آبشار هم کار شده و همان سالن های ورزشی مختلف، چنین قیمتی را برای پنت هاوس خیابان فرشته رقم زده است.

آپارتمان های ویلایی
آپارتمانی که تلفیقی از خانه های ویلایی و آپارتمان باشد، در فضای دود گرفته تهران شبیه خواب و رویاست. شاید به همین دلیل است که آپارتمان ویلایی را در آژانس های مسکونی تکه ای از بهشت می نامند. اجاره کردن واحد آپارتمانی که شبیه تکه ای از بهشت است، جیبی پر از پول می خواهد، پولی که چندین میلیون تومان است.

آپارتمانی ویلایی در بام نیاوران 380 میلیون تومان اجاره داده می شود. این آپارتمان 640 متری است و پنج اتاق خواب دارد. آپارتمان ویلایی بام نیاوران «تیریلکس» است. چهار سرویس دستشویی دارد. سونا و جکوزی هم در خود ویلا ساخته شده است. زمین ویلایی اطراف آپارتمان 800 متر است. آپارتمان ویلایی دیگری که در کوهسار، یعنی شمال بوکان نیاوران ساخته شده، اجاره بهای 600 میلیون تومان، رهن کامل دارد، آپارتمان 400 متری و چهارخوابه است. آشپزخانه فرنیش، ورودی زیبا و داشتن سالن های ورزشی هم از خصوصیات این آپارتمان ویلاست و تنها موضوعی که دلیلی می شود تا قیمت آن از حد انتظار پایین تر باشد، سال ساخت آن است. این آپارتمان ویلایی 10 سال ساخت است. آپارتمان ویلایی دیگری هم در خیابان فرید اقدسیه ساخته شده. متراژ این آپارتمان 450 متر است و آپارتمان پنج خوابه است. سه سرویس بهداشتی هم دارد. این آپارتمان 150 متر تراس همراه خود دارد اما اجاره بها؟ 100 میلیون تومان پیش و ماهی 10 میلیون تومان اجاره قطعه ای از بهشت می تواند ماهی 10 میلیون تومان اجاره داشته باشد، جایی برای تعجیب نیست.

طبقه زیر پنت هاوس
پنت هاوس برای خودش باری از برتری نسبت به دیگر طبقات می آورد و این که طبقه ای زیر آن باشد هم می تواند، از این برتری تا حد زیادی استفاده می کند. ساده هترین دلیلش هم این است که چشم انداز این طبقه، معمولا با پنت هاوس خیلی فرق نمی کند و بیشترین تفاوت در متراژ است. بنابراین اجاره طبقه ای هم که تنها یک طبقه، زیر پنت هاوس باشد، با دیگر طبقات متفاوت می شود حتی اگرا مکنات این طبقه، با دیگر طبقات فرقی نداشته باشد.

طبقه ای زیر پنت هاوس در یکی از برج های نیاوران با قیمت 200 میلیون تومان، پول پیش و هشت میلیون تومان، اجاره داده می شود. این طبقه زیر پنت هاوس 420 متر، زیربنا دارد و چهار خوابه است. البته به این متراژ 80 متر، تراس را هم اضافه کنید. تمام وسایل آشپزخانه فرنیش این طبقه، آلمانی است و طبقه از روف گاردن هم برخوردار است. ساختمان هر آنچه از سالن ورزشی بخواهید، دارد و امکانات جانبی آن به سونا و استخر محدود نمی شود. از تمام ساختمان ها که بگذریم، اجاره طبقه ای زیر پنت هاوس در اقدسیه جالب تر است. این طبقه یک میلیارد تومان اجاره داده می شود. ساختمان 550 منتری و پنج خوابه است. ساختمان سه طبقه تک واحدی است و امکانات جانبی آن هم کامل کامل است. آپارتمان زیر پنت هاوسی هم در زعفرانیه وجود دارد که اجاره 100 میلیون تومان پیش و ماهی هشت میلیون تومان دارد. این آپارتمان 270 متری و چهارخوابه است. 100 متر هم تراس دارد اما نوع طراحی خاص آن که نام مجلل بر آن می گذارد، چنین اجاره ای را برایش رقم زده.

سوپرلوکس های بی نام
خانه های سوپرلوکس ها، لقب های مختلفی می گیرند و این لقب ها است که اجاره بهای شان را سنگین می کند اما بعضی از خانه های سوپرلوکس، لقب خاصی ندارند و با این وجود قیمت اجاره سنگینی دارند. چرا؟ اولین و مهم ترین دلیل، برجی است که این سوپرلوکس ها در آن ساخته شده اند. آپارتمانی در برج چناران خیابان فرشته، قیمت رهن 600 میلیون تومان دارد.

آپارتمان برج چناران 275 متر، زیربنا دارد و چهارخوابه است. لابی این برج 600 متر است و آبشار دارد اما مهم ترنی نکته اینکه هنوز کسی در آن ساکن نشده و کسی که کلید طلایی اجراه آن را بگیرد، اولین نفری است که آن را افتتاح می کند.

آپارتمانی هم 350 میلیون تومان رهن کامل اجاره دارد که 250 متری و چهارخوابه است. این آپارتمان در برج های دوقلوی الهیه ساخته شده برج ها 500 متری لابی دارند و چیزی از امکانات جانبی کم نیست، تنها یک نکته است که از اجاره بهای این آپارتمان سوپرلوکس، کم می کند. سال ساخت آن 10 سال ساخت است. آپارتمانی سوپرلوکس هم در اقدسیه وجود دارد که 400 متر، زیربنا دارد و چهارخوابه است. این آپارتمان، یک سوئیت مجزا هم دارد. اجاره بهای آن البته گران است، 30 میلیون تومان پیش و ماهی 9 میلیون تومان اجاره.
روزنامه هفت صبح

Mahshid
2011-12-08, 05:38 PM
فراواني 10 نام اول دختر و پسر سال 89

سازمان ثبت احوال فراواني 10 نام اول دختر و پسر درسال گذشته را اعلام كرد.

سازمان ثبت احوال كشور اعلام كرد:

نام فاطمه با 52 هزارو 49 نفر،
زهرا با 33 هزار و 411 نفر،
ستايش با فراواني 31 هزار و 356 نفر،
هستي با 14 هزار و 549 نفر،
زينب با 13 هزارو 913 نفر،
نازنين زهرا با 10 هزار و 777 نفز،
ريحانه با 10 هزار و 424 نفر،
مريم با 8 هزار و 929 نفر،
مبينا با 8 هزارو 544 نفر و
نرگس با 7 هزار و 305 نفر
ده نامي هستند كه خانواده‌ها براي فرزندان دختر خود در سال 89 انتخاب كردند.

همچنين نام
اميرعلي با 33 هزارو 84 نفر،
ابوالفضل با 28 هزار و 485 نفر،
اميرحسين با 24 هزارو 19 نفر،
علي با 21 هزارو 817 نفر،
محمد با 19 هزارو 802 نفر،
اميرمحمد با 19 هزارو 182 نفر،
مهدي با 17 هزارو 695 نفر،
حسين با 15 هزارو 274 نفر،
محمد مهدي با 13 هزارو 530 نفر و
محمدرضا با 11 هزارو 870 نفر
ده اسم اول انتخابي براي پسران هستند كه در سال 89 به ثبت رسيده است.

ایسنا

Sarashpaz-Sepideh
2011-12-12, 05:33 PM
دوستی بااین 8 نفر رابه هم بزنید
هشت نوع شخصیت که باید از آنها دوری کرد:

افکارنیوز: همه ما دوست داریم باور کنیم که نزدیکان مان آدم‌هایی متعادل ، شاد و دارای ذهنی سالم هستند اما بارها پیش آمده که متوجه شدیم واقعیت غیر از این است. تصور کنید یکی از بهترین روزهای زندگی تان را آغاز کرده اید و خدا را برای همه زیبایی‌ها و نعمت‌هایش شکر می‌کنید که ناگهان رویارویی با یکی از آشنایان بلافاصله شما را از عرش به زیر می‌آورد. حتی اگر انسانی خوشبین و مثبت باشید، در کنار چنین اشخاصی منفی خواهید شد. از بدترین این نوع شخصیت‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

● خودشیفته‌ها

این افراد شدیدا حس خودبزرگ بینی دارند و چنین می‌پندارند که دنیا گرد آنها می‌چرخد. این افراد مانند کنترل گرها موذی و حیله گر نیستند و تا حدی آشکار خواسته‌های خود را بیان می‌کنند. گاهی به نظر می‌رسد باید به آنها گفت: « فقط خودت مهم نیستی که!»

این افراد فقط خواسته‌های خود را در نظر می‌گیرند و نیازهای شما به باد فراموشی گرفته می‌شود. در این رابطه شما احساس یاس و سرخوردگی پیدا می‌کنید. آنها چنان انرژی شما را صرف خواسته‌ها و امیال خود می‌کنند که دیگر چیزی برای خودتان باقی نمی‌ماند.

● منفی گراها

این دسته قادر به درک خوبی‌ها و شادی‌ها نیستند. اگر به آنها بگویید که امروز روز بسیار قشنگی است حتما از اتفاق ناگوار قریب الوقوعی خبر می‌دهند؛ اگر از موفقیت امتحان میان ترم خود خبر دهید، در مقابل از سختی امتحانات نهایی به شما هشدار می‌دهند.

آنها شادی را نابود می‌کنند. دید مثبت شما به زندگی جای خود را به بدبینی و منفی بافی می‌دهد. قبل از آنکه متوجه شوید، منفی گرایی در ذهن و روح شما جایگزین شده و همه شادی‌ها پشت شیشه‌های خاکستری پنهان می‌شود

● افرادی که همیشه در مورد دیگران قضاوت می‌کنند

مواردی که شما زیبا و دلفریب می‌بینید، به نظر این افراد عجیب و غیرجذاب است. اگر شما نظر جدیدی را جالب بدانید، این افراد آن را به کل اشتباه می‌شمارند. اگر شما سلیقه دوستی را ستایش کنید، آنها آن را بد یا مایه نگرانی قلمداد می‌کنند. افراد همیشه قاضی تقریبا مانند منفی گراها هستند. اگر قسمت اعظم وقت خود را با اینگونه افراد بگذرانید، طولی نمی‌کشد که شما هم یکی از آنها خواهید شد.

● خود رای‌ها

تخصص این عده کنترل دیگران به نفع خودشان است؛ و ممکن است چنان مهارتی هم داشته باشند که شما اصلا متوجه کنترل آنها نشوید تا زمانی که دیگر دیر شده است. این افراد نقطه ضعف‌های شما را پیدا می‌کنند و از این طریق به خواسته‌های خود می‌رسند.

این افراد باورها و اعتماد به نفس شما را هدف قرار می‌دهند. این افراد راهی برای اجبار شما به انجام کاری پیدا می‌کنند که لزوما انجام نمی‌دهید و به این ترتیب شما احساس هویت، اولویت‌های شخصی و توانایی درک واقعیت مساله را ازدست می‌دهید و به ناگاه دنیا حول محور خواسته‌ها و اولویت‌های آنها قرار می‌گیرد.

● همیشه ناامیدها

اگر طرح جدید و بکری داشته باشید، همیشه ناامیدها به شما اطمینان می‌دهند که با شکست روبه رو خواهید شد؛ و زمانی که موفق می‌شوید، شما را دلتنگ و افسرده می‌کنند. اگر رویایی در سر داشته باشید، هشدار می‌دهند که دستیابی به آرزویتان غیرممکن است.

این افراد «آنچه هست» را باور دارند و نسبت به «آنچه خواهد شد» مشکوک و ناامید هستند. معاشرت با این افراد موجب می‌شود خودباوری و اعتماد به نفس خود را به راحتی از دست بدهید. در حالی که پیشرفت و تغییر فقط نتیجه نوآوری و بدعت گذاری است، رویای ناممکن‌ها و تلاش برای دستیابی به دوردست‌ها.

● آنهایی که نمی‌توانند صممیمی‌شوند

در کنار این افراد هیچگاه حس صمیمیت و راحتی نخواهید کرد؛ داستانی خنده دار تعریف می‌کنید اما آنها فقط لبخندی مودبانه تحویل می‌دهند. در پی بی توجهی آنها، شما غمگین و افسرده می‌شوید. یکی از مهیج ترین اتفاقاتی را که برایتان پیش آمده تعریف می‌کنید اما آنها فقط سرسری سر خود را تکان می‌دهند.

روابط این دسته افراد مبتنی بر معیارهای سطحی و بی معنی است. زمانی که شما واقعا به یک دوست نیاز دارید، آنها نیستند. زمانی که نیازمند انتقادی سازنده هستید، از همانی که هستید تعریف می‌کنند و اگر حمایت بخواهید، شما را محکوم به شکست می‌دانند.

● حرمت شکن‌ها

این افراد در بدترین زمان و به بدترین شکل ممکن حرفی می‌زنند یا کاری انجام می‌دهند؛ در یک کلمه حرمت نگاه نمی‌دارند. شاید این فرد کسی باشد که به او اعتماد کرده بودید اما او از این اعتماد سوءاستفاده کرده ورازتان را برملا می‌کند. شاید یکی از نزدیکان تان باشد که در کارهایی که به او ارتباط ندارد دخالت می‌کند، یا شاید همکاری باشد که رفتاری تحقیرآمیز پیشه کرده است.

● آنهایی که همیشه متوقع هستند

هیچ وقت نمی‌توان این افراد را راضی و خوشحال نگه داشت. آنها قدر شما را نمی‌دانند و خواسته‌هایشان غیرواقعی و نامعمول است؛ همیشه دنبال مقصر جلوه دادن شما هستند و هرگز مسوولیت چیزی را خود قبول نمی‌کنند.

Mahshid
2011-12-14, 04:01 PM
رونمایی از مجهزترین آپارتمان میلیاردی تهران {2 (8)}

گزارش روز گذشته ستون نبض بازار با عنوان «مجهزترين آپارتمان ‌مسكوني تهران» بازتاب چشمگیری از سوی مردم داشته است.

به معرفی یکی از گران‌ترین‌های واحد مسکونی متراژ بزرگ در محله زعفرانیه با قیمت متری 11 میلیون و 500 هزار تومان در شمال تهران پرداخته بود که این آپارتمان از امکانات ویژه‌ای همچون:

استخر معلق، کترینگ، پارک کودک، کارواش، شیرآلات کریستال، حسگرهای امنیتی، چوبکاری‌های دست‌ساز ایتالیایی، تراس‌های مبله شده با دید چشمگیر و طراحی سالن‌ها بدون ستون برخوردار است و قیمت کل آن 7 میلیارد و 700 میلیون تومان اعلام شده است.

تعدادی از خواننده‌های این گزارش با توجه به متراژ و قیمت بالای واحد مذکور اظهار کرده‌اند: چه خوب می‌شد حداقل یک واحد 50 متری در خیابان قلعه مرغی در جنوب تهران داشتم.

همچنین یکی دیگر از متقاضیان مسکن هم در این رابطه گفته که اگر 11 میلیون تومان داشتم شاید می توانستم یک واحد نقلی وام دار در یکی از شهرک‌های حومه تهران خریداری کنم.

برخی از خواننده‌ها هم اذعان کرده‌اند که گران‌تر از این واحدها هم به بازار مسکن شمال تهران عرضه شده است زیرا آنها معتقدند که چنین واحدهای لوکسی در دیگر مناطق شمال تهران به قیمت متری 13 میلیون تومان ارزش‌گذاری می‌شوند.

منتقدی درباره قیمت هر متر مربع این واحد تاکید کرد: در گذشته برخی از مسوولان اظهار می‌کردند که یکی از اهداف شان مبارزه با کاخ نشینی است.

10 متر از این واحد 700 متری برابر با قیمت کل واحد 65 متری است و ارزش یک متر دیگر این واحد به میزان قیمت خودرو بنده است و همچنین قیمت 2 متر دیگر این واحد 700 متری هم پس‌انداز چندین ساله ام است با این حساب بنده صاحب 13 متر از خانه‌ای هستم که برای تصاحب تمام آن باید 65 برابر سرمایه فعلی را داشته باشم.

تعدادی هم تاکید کرده اند که این نرخ‌های پیشنهادی قیمت‌های منطقی در بازار مسکن هستند و دیگران را تشویق کرده‌اند تا برای خریداری این دسته از واحدهای گران قیمت زحمت بکشند و از فکر خود برای تامین مبلغ خرید استفاده کنند!

تعدادی از خواننده‌ها پرسش کرده اند: که چه کساني قدرت خرید اين چنین واحدها با قیمت‌های میلیاردی را دارند؟ و سرانجام اظهار کرده‌اند: خوش به احوال پولدارها ...
دنیای اقتصاد

Sarashpaz-Sepideh
2011-12-20, 05:11 PM
عکس/ حیوان با وجدان تر است یا اسرائیلی
بزرگترین گروه های حقوق بشری در دنیا اگر به جای صهیونیستها به دست شیرهای درنده بود خیلی دنیای بهتری داشتیم.

این شیرماده پس از شكار آهو متوجه می شودكه شكارش بارداربوده، او سراسیمه میشود، نخست تلاش میکند تا بچه را نجات دهد، و از دریدن شکارش دست برمیدارد" اما وقتی نمیتواند بچه را نجات دهد بروی زمین در کنار شکارش دراز میکشد، عکاس بعدا پی میبرد که شیر سکته کرده است.

http://alef.ir/images/docs/000135/135051/images/shir.jpg
و در کنار این عکس تصویری از یک صهیونیست با تی شرتی که رویش نوشته یک تیر و دو نشان با تصویری از یک زن باردار محجبه.

http://alef.ir/images/docs/000135/135051/images/shir2.jpg

{20}{20}{20}{20}{20}

Hedieh
2012-02-12, 09:25 PM
یک زن چینی کودکی ۷ کیلویی به دنیا آورد، این پسر ‘چون چون’ نام گرفت. و او را پسر اژدها نامیدند .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، مسئولین بیمارستانی در شهر “زینگ زیانگ ” در استان “هنان” چین با اعلام این خبر اضافه کردند که حال مادر و نوزاد خوب است. این کودک که در آغاز سال نوی چینی که امسال به عنوان سال اژدها نیز معروف شده است بدنیا آمده موجب شادی پدر خود شده است.پدر او در مصاحبه با تلویزیون محلی این گونه خوشحالی خود را بیان می کند:

همسر من در دوران بارداری هیچ نشانه متفاوتی نداشت. میزان غذایی و نوشیدنی که او مصرف می کرد به مانند سایر زنان باردار بود. امروز آغاز فصل بهار در تقویم چینی است و من خوشحال هستم که این چنین پسر سالمی دارم. او “پسر اژدها” است.مادر ۲۹ ساله این کودک به نام ” وانگ یوجوان” اینگونه می گوید: من احساس می کردم که وضعیت من تا حدودی متفاوت است. من احساس می کردم که این کودک سنگین تر از حالت عادی است.

من قبل از به دنیا آمدن این فرزندم دختری نیز به دنیا آوردم که در زمان تولد تنها ۴ کیلوگرم بود. من فکر می کردم پسرم بین ۴٫۵ تا ۵ کیلوگرم وزن داشته باشد و هرگز احتمال نمی دادم که او ۷ کیلوگرم وزن داشته باشد. جالب است بدانید که در هفته گذشته یک زن قزاقستانی نیز کودکی ۷ کیلویی به دنیا آورد.

Pana
2012-02-21, 01:49 PM
با ثبت یکی از سریع‌ترین موارد کاهش وزن در جهان؛
رضا دیداری از گیلان که لقب چاق‌ترین جوان کشور را در اختیار داشت موفق شد در ۹ ماه ۱۰۵ کیلوگرم از وزن خود را کم کند و بنا به گفته مربی وی , رکورد سریع‌ترین و بیشترین کاهش وزن ایران را به خود اختصاص داد.


به گزارش ایرنا , این جوان گیلانی که تا اوایل سال جاری ۲۰۱ کیلوگرم وزن داشت از ۲۱اردیبهشت ماه زیر نظر ‘افشین پورمحمد’ اقدام به کاهش وزن خود کرد که موفق شد طی حدود ۹ ماه وزن خویش را به ۹۶ کیلوگرم برساند و ۱۰۵ کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد.

این جوان اهل بخش خشکبیجار از توابع شهرستان رشت عصر روز شنبه در مورد کاهش وزنش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تا چند ماه پیش به دلیل اضافه وزن زیاد و مشکلاتی که برایم به وجود آمده بود , امید چندانی به زندگی نداشتم و دکترها مرا جواب کرده بودند.

‘رضا دیداری’ افزود: با توصیه یکی از دوستان به آقای ‘افشین پورمحمد’ که باشگاه بدنسازی دارد , مراجعه کردم که خوشبختانه با تلاش و همکاری خالصانه این مربی دلسوز توانستم وزنم را از ۲۰۱ کیلوگرم به ۹۶ کیلوگرم تقلیل دهم.

وی بیان داشت: آن زمان زندگی برایم بسیار مشکل بود چون قادر به راه رفتن نبودم اما هم اکنون علاوه بر راه رفتن , می توانم ورزش کنم و کارهای روزمره خود را نیز انجام دهم و برای اولین بار نیز توانستم شلوار بپوشم چون پیش از این , هیچ شلواری اندازه‌ام نبود.

دیداری اضافه کرد: هدفم این است که وزنم را با کمک آقای پورمحمد به ۸۰ کیلو کاهش دهم تا بتوانم رکورد بیشترین کاهش وزن در جهان را به خود اختصاص دهم.

مربی این جوان گیلانی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ‘رضا دیداری’ توانست در مدت حدود ۹ ماه , ۱۰۵ کیلوگرم رکورد خود را کاهش دهد که این مقدار , یکی از سریع‌ترین و بیشترین موارد کاهش وزن در جهان و همچنین بیشترین کاهش وزن در کوتاه‌ترین زمان در ایران است.

‘افشین پورمحمد’ افزود: تاکنون تنها چیزی که در سایت های مختلف در ایران ثبت شده , کاهش ۱۰۲ کیلوگرم در مدت ۱۸ ماه می باشد , ولی ‘رضا دیداری’ توانست با کاهش ۱۰۵ کیلوگرم در حدود ۹ ماه این رکورد جدید را در ایران ثبت کند.

وی گفت: این جوان گیلانی از چاقی کشنده‌ای رنج می برد که با روش های خاص خودم توانستم موفق به این مهم شوم و به عنوان یک ایرانی افتخار می کنم که با مطالعه و تحقیق , توانستم این رکورد را در ایران ثبت کنم.

این مربی پرورش اندام و بدنسازی گیلان در مورد شیوه های مورد عمل خود برای کاهش وزن بیان داشت: این کاهش وزن بدون قرص و دارو انجام شده و طی این مدت دیداری حتی یک قرص نیز استفاده نکرده است.

وی خاطرنشان ساخت: شیوه کارم در چند روش خلاصه می شود که می توان به کارهای روحی روانی , آموزش , مراقبت , تغذیه , خودشناسی , تعهد و ورزش اشاره کرد

Pana
2012-02-28, 11:48 AM
دیواری كه پیامش "دوستت دارم" است !
در یكی از محله‌های مركزی شهر پاریس، دیواری وسیع وجود دارد كه سرامیك‌هایی لاجوردی تنش را پوشانده‌اند و روی آن با 300 زبان زنده دنیا بیش از هزار بار به رنگی سپید نوشته شده است: "دوستت دارم". سهم ما ایرانی‌ها هم، دو تا از آن دوستت دارم‌هاست كه یكی از آنها بالای دیوار قرار گرفته است و دیگری تقریبا در مركزش.

دوستت دارم‌های ایرانی جای خوبی قرار گرفته‌اند و چشم هر گردشگری دست‌كم یك بار آنها را می‌بیند، شاید به این دلیل كه خط ایرانی زیباست، شاید هم به این خاطر كه ما ایرانی‌ها به عاشقی معروفیم. ما عشق را نسل به نسل در روح یادگاری‌های‌مان دمیده‌ایم. شاید اگر عشق نبود، هنرهایمان هیچوقت ماندگار نمی‌شد.

Pana
2012-02-28, 11:50 AM
دیواری كه پیامش "دوستت دارم" است !
در یكی از محله‌های مركزی شهر پاریس، دیواری وسیع وجود دارد كه سرامیك‌هایی لاجوردی تنش را پوشانده‌اند و روی آن با 300 زبان زنده دنیا بیش از هزار بار به رنگی سپید نوشته شده است: "دوستت دارم". سهم ما ایرانی‌ها هم، دو تا از آن دوستت دارم‌هاست كه یكی از آنها بالای دیوار قرار گرفته است و دیگری تقریبا در مركزش.

دوستت دارم‌های ایرانی جای خوبی قرار گرفته‌اند و چشم هر گردشگری دست‌كم یك بار آنها را می‌بیند، شاید به این دلیل كه خط ایرانی زیباست، شاید هم به این خاطر كه ما ایرانی‌ها به عاشقی معروفیم. ما عشق را نسل به نسل در روح یادگاری‌های‌مان دمیده‌ایم. شاید اگر عشق نبود، هنرهایمان هیچوقت ماندگار نمی‌شد.

Neda-V
2012-02-28, 01:51 PM
منم میخام اینجا عکس بگیرم{20}

Amitida
2012-03-08, 11:27 PM
سیمین دانشور نویسنده و مترجم شهیر ایرانی و همسر جلال آل احمد در سن 90 سالگی در تهران درگذشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سیمین دانشور نویسنده و مترجم شهیر ایرانی و همسر جلال آل احمد در سن 90 سالگی در تهران درگذشت.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر انتخاب، سیمین دانشور عصر امروز در تهران از دنیا رفت. بنا بر این گزارش وی در چند سال گذشته با مریضی دست به گریبان بود به نحوی که حال وی در هفته های جاری رو به وخامت رفته بود.سیمین دانشور در ۸ اردیبهشت سال ۱۳۰۰ در شیراز متولد شد. نویسنده و مترجم ایرانی است. وی نخستین زن ایرانی است که به صورتی حرفه‌ای در زبان فارسی داستان نوشت. مهم‌ترین اثر او رمان سووشون است که نثری ساده دارد و به ۱۷ زبان ترجمه شده است و از جمله پرفروش‌ترین آثار ادبیات داستانی در ایران محسوب می‌شود. دانشور همچنین عضو و نخستین رئیس کانون نویسندگان ایران بود.


او فرزند محمدعلی دانشور (پزشک) و قمرالسلطنه حکمت (مدیر هنرستان دخترانه و نقاش) بود. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را مدرسهٔ انگلیسی مهرآیین انجام داد و در امتحان نهایی دیپلم شاگرد اول کل کشور شد. سپس برای ادامهٔ تحصیل در رشتهٔ ادبیات فارسی به دانشکدهٔ ادبیات دانشگاه تهران رفت.

دانشور، پس از مرگ پدرش در ۱۳۲۰ شمسی، شروع به مقاله‌نویسی برای رادیو تهران و روزنامهٔ ایران کرد.

در ۱۳۲۷ مجموعهٔ داستان کوتاه آتش خاموش را منتشر کرد که اولین مجموعهٔ داستانی است که به قلم زنی ایرانی چاپ شده‌است. مشوق دانشور در داستان‌نویسی فاطمه سیاح، استاد راهنمای وی، و صادق هدایت بودند. در همین سال با جلال آل‌احمد، که بعداً همسر وی شد، آشنا شد.

در ۱۳۲۸ با مدرک دکتری ادبیات فارسی از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد. عنوان رسالهٔ وی «علم‌الجمال و جمال در ادبیات فارسی تا قرن هفتم» بود (با راهنمایی سیاح و بدیع‌الزمان فروزانفر).


51394
دکتر سیمین دانشور به سال ۱۳۲۷ زمانی که در اتوبوس نشسته بود تا راهی شیراز شود با جلال آل‌احمد نویسنده و روشنفکر ایرانی آشنا شد و در سال ۱۳۲۹ با آل‌احمد ازدواج کرد. دانشور در ۱۳۳۱ با دریافت بورس تحصیلی به دانشگاه استنفورد رفت و در آنجا دو سال در رشتهٔ زیبایی‌شناسی تحصیل کرد. وی در این دانشگاه نزد والاس استنگر داستان‌نویسی و نزد فیل پریک نمایش‌نامه‌نویسی آموخت. در این مدت دو داستان کوتاه که دانشور که به زبان انگلیسی نوشته بود در ایالات متحده چاپ شد.
51395
پس از برگشتن به ایران، دکتر دانشور در هنرستان هنرهای زیبا به تدریس پرداخت تا این که در سال ۱۳۳۸ استاد دانشگاه تهران در رشتهٔ باستان‌شناسی و تاریخ هنر شد. اندکی پیش از مرگ آل‌احمد در ۱۳۴۸، رمان سَووشون را منتشر کرد، که از جملهٔ پرفروش‌ترین رمان‌های معاصر است. در ۱۳۵۸ از دانشگاه تهران بازنشسته شد. از سیمین دانشور همواره بعنوان یک جریان پیشرو و خالق آثار کم نظیر در ادبیات داستانی ایران نامبرده می‌شود.

اخبار تکمیلی متعاقبا منتشر می گردد.

الهام 62
2012-03-11, 11:29 AM
مردم اين شهر اشك كتايون رياحي را درآوردند...
کتایون ریاحی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران که ۱۰ بهمن امسال به عنوان دومین سفیر نیکوکاری مهر آفرین معرفی شده بود، چهارشنبه و پنج شنبه به مناطق محروم بندرعباس و کرمان سفر کرد.این هنرمند، شهریور و مهر امسال نیز به سومالی سفر کرده و کمک‌هایی را از سوی مردم ایران به قحطی زدگان آن کشور رسانده بود.درد دل های مردم محروم محله دو هزار بندرعباس بارها کتایون ریاحی را به گریه انداخت

Amitida
2012-03-24, 11:48 PM
بی بی قصه های مجید درگذشت

مادر بزرگ قصه های مجید در ۸۹ سالگی بر اثر بیماری و کهولت سن امروز در نجف آباد اصفهان درگذشت.

پروین دخت یزدانیان، در نجف آباد به دنیا آمد و دارای مدرک تحصیلی ششم ابتدایی بود.

وی دارای ۱۲ فرزند ، ۲۵ نوه و ۵ نتیجه است که از میان این تعداد فرزند کیومرث و منوچهر پوراحمد کارگردان و نویسنده سینما و تلویزیون شناخته شده هستند.

حضور یزدانیان مقابل دوربین از سال ۱۳۷۰ با مجموعه «قصه های مجید» آغاز شد و ایفای نقشش در سینما از سال ۱۳۷۱ با «صبح روز بعد» و «شرم» که هر سه به کارگردانی پسرش بود ادامه یافت.وی در فعالیت کوتاه مدت خود در سینما ،
حضور در فیلمهای «نان و شعر» (۱۳۷۲)، «خواهران غریب»(۱۳۷۴) و «شب یلدا»(۱۳۷۹) را به کارگردانی فرزندش کیومرث پوراحمد و ایفای نقش در فیلم مهریه بی بی(۱۳۷۳) ساخته اصغر هاشمی تجربه کرد.

*عاطفه*
2012-03-28, 10:48 AM
ثریا قاسمی هنرمند محبوب و مردمی درگذشت.

--------------------------------------------------------------------------------

ثریا قاسمی هنرمند محبوب و مردمی صبح امروز در منزل خود در اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

ثریا قاسمی سال ۱۳۱۹ در تهران متولد شد. اوایل دهه ۱۳۴۰ با گویندگی رادیو کار حرفه ای خود را شروع کرد و سپس به تئاتر رو آورد. در همان سال ها به دوبله هم پرداخت و در سریال پرهوادار «بالاتر از خطر» صحبت کرد. در نمایش هایی مثل «آنتیگون» و «از پشت شیشه ها» (رکن الدین خسروی) و «آندورا» (حمید سمندریان) روی صحنه رفت. گذشته از فیلم کوتاه «تلفن» با ایفای یکی از نقش های اصلی «آرامش در حضور دیگران» عرصه جدی سینما را آزموده و آنقدر قدرتمند ظاهر شد که پس از گذشت این همه سال ـ همچون عزت الله انتظامی ـ با اولین فیلم بلندش به یاد آورده می شود. همچنین ثریا قاسمی در سال های ابتدای فعالیتش در یکی از اولین سریال های تلویزیونی ایرانی با نام «پیوند» (نصرت کریمی) بازی کرد. با این همه او پس از حضور در فیلم ناصر تقوایی ـ که چهار سال پس از ساخت امکان نمایش عمومی پیدا کرد ـ ترجیح داد فعالیت اصلی اش را در رادیو و تئاتر متمرکز کند. حرفه ای که ثریا قاسمی هنوز بعد از این همه سال کار در سینما، خودش را وابسته به آن می داند کارگردانی و بازیگری صداست. فیلم اول ناصر تقوایی علاوه بر این که در جریان سینمای تجاری ایران تجربه نامتعارفی بود، تصویر بسیار متفاوتی از شخصیت زن به نمایش گذاشت. اهمیت این موضوع از آن روست که در فیلم های «قیصر» و «گاو» زن نقش چندانی نداشت و شاید بتوان ثریا قاسمی را پس از تاجی احمدی «خشت و آینه» دومین زنی دانست که در نقشی تأثیرگذار، عمیق و ماندگار درخشید. او برخلاف مادرش (حمیده خیرآبادی) در فیلم های کمی بازی کرد و عمده تجربه های سینمایی اش مربوط به ده سال اخیر است. در اوایل دهه ۱۳۷۰ ثریا قاسمی در چند برنامه تلویزیونی حضور یافت که نمی توان آن ها را نمایش تلویزیونی به حساب آورد و طبعاً در کارنامه حرفه ای او به عنوان بازیگر جایی ندارند. یکی از این تجربه ها، برنامه ای بود که قاسمی در محاصره دکوری عجیب و غریب همراه با شمع های روشن و رنگ های تند صحنه و در پوششی فاخر، اشعار شاعران کلاسیک ایرانی را دکلمه می کرد و یکی از دو مجری این مجموعه نامه عرفانی و آموزنده بود. این بازیگر باسابقه سینما، تئاتر، رادیو و تلویزیون پس از این که به خاطر بازی در «مارال» در جشنواره فجر تحسین شد، به بازی در فیلم های کمدی گرایش پیدا کرد که آخرین کار به نمایش درآمده اش انتقادهای بسیاری را به همراه داشت. دو سریال تلویزیونی «در پناه تو» (حمید لبخنده) و «شب دهم» (حسن فتحی) با بازی ثریا قاسمی محبوبیت فراوانی پیدا کرد. در کنار این ها بازی او در تله تئاترهایی مثل «به سوی دمشق» (حمید سمندریان)، «نکراسوف» (محمد رحمانیان) و «به سوی کعبه» (تاجبخش فناییان) به چشم آمد. فریدون جیرانی در «شام آخر» نقش متفاوتی به ثریا قاسمی واگذار کرد که فرق زیادی داشت با چهره مادرانه و سنتی او در فیلم ها و سریال های متعدد. بازی کوتاهش در همین فیلم جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل را از جشن خانه سینما برای او به همراه داشت.
۱ – در شب عروسی (۱۳۸۷)
۲ – دعوت (۱۳۸۷)
۳ – ملودی (۱۳۸۶)
۴ – سربلند (۱۳۸۵)
۵ – محاکمه (۱۳۸۵)
۶ – شاهزاده ایرانی (۱۳۸۴)
۷ – رستگاری در ۲۰/۸ دقیقه (۱۳۸۳)
۸ – سرود تولد (۱۳۸۳)
۹ – بله برون (۱۳۸۲)
۱۰ – معادله (۱۳۸۲)
۱۱ – عشق فیلم (۱۳۸۱)
۱۲ – دختر شیرینی فروش (۱۳۸۰)
۱۳ – شام آخر (۱۳۸۰)
۱۴ – خاکستری (۱۳۷۹)
۱۵ – مارال (۱۳۷۹)
۱۶ – حریف دل (۱۳۷۵)
۱۷ – مجسمه (۱۳۷۱)
۱۸ – خواستگاری (۱۳۶۸)
۱۹ – ستاره و الماس (۱۳۶۷)
۲۰ – خانه ابری (۱۳۶۵)
۲۱ – زنده باد….. (۱۳۵۸)
۲۲ – آرامش در حضور دیگران (۱۳۵۱)

البته این خبر هنوز قطعی نشده و خبرگذاری های مهم اعلام نکردن{65}

lona
2012-03-28, 10:50 AM
جدی آخی چه بد

خدا رحمتش کنه

Khaleh Mary
2012-03-28, 12:17 PM
هنوز در حد شایعه هست و فوت خانم ثریا قاسمی تائید نشده

Khaleh Mary
2012-03-28, 04:41 PM
ثریا قاسمی: در سفر اروپا و زنده هستم
ثریا قاسمیhttp://images.seemorgh.com/iContent2/Files/127554.jpg
طی ساعات شب و روز گذشته شایعه‌ای مبنی بر درگذشت «ثریا قاسمی» بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون بین عموم مردم پراکنده شد که.....

شایعه درگذشت یک بازیگر تکذیب شد
ثریا قاسمی، بازیگر سینما و تلویزیون، شایعه درگذشت خود را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس طی ساعات شب و روز گذشته شایعه‌ای مبنی بر درگذشت «ثریا قاسمی» بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون بین عموم مردم پراکنده شد که قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس این خبر را تکذیب کرد.

وی ضمن ابراز تأسف از این گونه اقدامات، نسبت به منبع پخش این شایعه اظهار بی‌اطلاعی کرد.

قاسمی با اشاره به اینکه در سلامت کامل و در سفر اروپایی به سر می‌برد، افزود: از شب گذشته تاکنون با تماس‌های مکرر افراد در رابطه با این خبر مواجه بوده‌ام.

الهام 62
2012-03-29, 02:04 AM
واقعا که از شایعات چه نفعی براشون داره حدا می دونه

Amitida
2012-04-06, 10:00 AM
فاطمه طاهری درگذشت


55406
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، این هنرمند فقید با نام کامل فاطمه صفرطاهری اصفهانی، صبح پنجشنبه 17 فروردین 1391 پس از عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شد ولی تلاش پزشکان موثر واقع نشد و درگذشت.
اين بازيگر صبح امروز در منزل خود در شهرك بوعلي دچار عارضه سكته قلبي شد و درگذشت و به بيمارستان پارسيان منتقل شد.

به گزارش خبرنگار سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اين بازيگر با نام كامل فاطمه صفرطاهري اصفهاني در سال 1318 در تهران متولد شد و پس از اخذ ديپلم از سال 1336 فعاليت هنري‌اش را با حضور در تئاتر آغاز كرد و از سال 1366 نيز با فيلم «تحفه‌ها» وارد سينما شد.

از فيلم‌ها و مجموعه‌هاي تلويزيوني اين بازيگر مي‌توان به گل پامچال، سايه همسايه، خاله سارا، طوبي، روز باشكوه، پهلوانان نمي‌ميرند، زير بام‌هاي شهر، دبيرستان خضرا، هامون، سفر جادويي، انفجار در اتاق عمل، شهر در دست بچه‌ها، نرگس، ديدار در استانبول، رابطه پنهاني، طعمه، مستاجر، آباداني‌ها، جاي امن، مهريه بي‌بي، راه افتخار، بي‌قرار، مرد آفتابي،‌ زن امروز، تارهاي نامرئي، طوطيا، شوخي، دختري به نام تندر، ميهمان مامان، پشت پرده مه و گرگ و ميش اشاره كرد.

حضور در سريال «دارا و ندار» از آخرين فعاليت‌هاي بازيگري طاهري بود و در حال حاضر نيز سريال تعطيلات نوروزي از اين بازيگر از شبكه آي‌فيلم پخش مي‌شود.
خبرگذاری ایسنا
===


این هنرمند پیشکسوت، در سال 1318 در تهران متولد شد و پس از اخذ دیپلم در 1336 یعنی در سن 18 سالگی به دلیل علاقه به فعالیت‌های هنری وارد حوزه بازیگری تئاتر شد.

فاطمه طاهری، فعالیت در سینما را در سال 1366 با فیلم حضور در فیلم بلند سینمایی «تحفه‌ها» به کارگردانی ابراهیم وحید زاده آغاز کرد و در ادامه در بیش از 20 فیلم به نقش آفرینی پرداخت.

گل پامچال، سایه همسایه، خاله سارا، طوبی، روز باشکوه، پهلوانان نمی‌میرند، زیر بام‌های شهر، دبیرستان خضرا، هامون، سفر جادویی، انفجار در اتاق عمل، شهر در دست بچه‌ها، نرگس، دیدار در استانبول، رابطه پنهانی، طعمه، مستاجر، آبادانی‌ها، جای امن، مهریه بی‌بی، راه افتخار، بی‌قرار، مرد آفتابی،‌ زن امروز، تارهای نامرئی، طوطیا، شوخی، دختری به نام تندر، میهمان مامان، پشت پرده مه و گرگ و میش از جمله فیلم ها و سریال های تلویزیونی است که زنده یاد طاهری در آن به هنرنمایی پرداخت .

مجموعه تلویزیونی دارا وندار آخرین فعالیت هنری مرحومه فاطمه طاهری در عرصه بازیگری بود. فاطمه طاهری پنجشنبه هفدهم فروردین 1391 درگذشت

masume
2012-04-15, 06:33 PM
آزادنگار anooshe به نقل از وب نیوز : به گزارش ایران وب نیوز ، در پی انتشار شماره و رمز اول ۳ میلیون کارت بانکی فعال در شبکه بانکی کشور در یک وبلاگ، بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای از کلیه هموطنان خواست تا نسبت به تغییر رمز کارت‌ها اقدام نمایند.

+ لینک بانک مرکزی : http://www.cbi.ir/showitem/9177.aspx

به گزارش ایران وب نیوز هکر مدعی شده است در تاریخ ۱۵/۴/۱۳۹۰ حفره امنیتی را که با استفاده از آن امکان به دست آوردن رمز کارت بانک های ، بانک های ایرانی میسر می شده است را به مدیران عامل بانک های ایرانی گزارش داده است که بعد از دریافت نکردن پاسخی ، نسبت به انتشار رمز ها و شماره کارت ها اقدام نموده است. متن کامل خسرو زارع فرید که در وبلاگ خود انتشار داده است ، ذر انتهای این خبر آماده است.

به گزارش وبلاگ نیوز ، روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: به اطلاع می‌رساند در پی بروز برخی شایعات در فضای مجازی و به منظور ارتقای سطح ایمنی، ایجاد محدودیت در دسترسی غیرمجاز در شبکه کارتی کشور و حفاظت مشتریان در مقابل مخاطرات احتمالی ناشی از آن، به بانک‌های کشور ابلاغ شده ضمن اعلام مراتب به دارندگان کارتهایی که طی چند ماه گذشته رمزخود را تغییر نداده‌اند، با مراجعه به خودپردازها یا شعب بانک مربوطه نسبت به تغییر رمز کارت اقدام نمایند.

بانک مرکزی در ادامه این اطلاعیه، با عذرخواهی از مشتریان بانک‌ها افزوده است: ضمن پوزش از برخی مشتریان بانک‌ها که ناچار به تغییر اجباری رمز خود هستند، لازم به ذکر می‌داند اتخاذ این تمهیدات صرفاً به منظور ارتقای سطح ایمنی کارتها صورت پذیرفته و درادامه توصیه‌های قبلی این بانک و بانک‌های کشور مبنی بر رعایت نکات ایمنی در خصوص نگهداری و کاربری کارت‌ها به مشتریان اکیداً توصیه می‌شود، حداقل هر سه ماه یک بار نسبت به تغییر رمز اول و دوم (اینترنتی) کارت خود اقدام نموده و از قراردادن رمزهای کارت در اختیار اشخاص دیگر تحت هر عنوان جداً اجتناب فرمایند. گفته می‌شود یک سارق اینترنتی امروز اطلاعات شماره و رمز اول ۳میلیون کارت فعال در شبکه بانکی کشور را در یک وبلاگ سرویس‌دهنده “بلاگ اسپات” منتشر کرده است.

+ خبرگزاری ایلنا این ادعا را تکذیب کرده است. اما با اقدامات بانک ها ، باید گفت ، ظاهرا اتفاقی رخ داده است. لینک خبرگزاری ایلنا : http://ilna.ir/newsText.aspx?id=255838 مبنی تکذیب خبر هک شدن رمز اول عابربانک ها.

متن منتشر شده در وبلاگ هکر به شرح زیر است:

در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۱۵ وجود خطر سوء استفاده از اطلاعات کارتهای بانکی را با ارسال اطلاعات کامل یکهزار کارت همان بانک برای ایمیل مدیران عامل آنزمان بانکهای کشور اقدام نمودم.
بانکها و مدیرانی که اطلاعات برایشان ارسال گردید عبارت بودند از بانکهای:
( ملی ” خاوری ” , صادرات “جهرمی” , ملت “دیواندری” , تجارت “داوری” , پارسیان “شایسته” , سپه “پاشائی فام” , کشاورزی “طالبی” , پاسارگاد “قاسمی” , رفاه “ایمانی” , مسکن “شریفی” , اقتصاد نوین info@enbank.ir , سامان ebb@sb24.com , سینا “همتی” )
این ارسال با مخفی کردن اطلاعات ارسال کننده برای بررسی عکس العمل مدیران فوق و در صورت مناسب بودن برخوردها ارسال اطلاعات کامل و همکاری برای حل این مشکل بود. متاسفانه برخوردی که صورت گرفت در شان هیچ یک از مدیران فوق نبود و به هیچ عنوان اقدام شایسته ای برای حل مشکل مشاهده ننمودم. یکی از دلایل پخش این اطلاعات در این سایت نیز نشان دادن وخامت اوضاع مدیریتهای کلان در کشور میباشد.
تنها بانک ملی و بانک ملت به ایمیل ارسالی پاسخ دادند. و بقیه مدیر عاملها هیچ گونه پاسخی ارسال نکردند. شاید هیچگاه در عمرشان ایمیل نداشتند و این ایمیلهائی که در سایت بانکها قرار میدهند تنها برای خالی نبودن عریضه گذاشته شده است. حتی یک مدیر عامل مبتدی هم اگر خودش وقت بررسی ایمیلهای اداری را نداشته باشد مسئول دفترش را مامور اینکار میکند. به هر حال قضاوت در مورد این واقعیت را به شما هموطنان عزیز واگذار میکنم.
جوابی که از بانک ملی و بانک ملت دریافت نمودم تقریبا مشابه بود. آنها اعلام آمادگی کرده بودند که با عقد قرارداد نفوذ اخلاقی با اینجانب محل نشت اطلاعات را شناسائی و از بین ببرند. و من نیز سوال نمودم که به ازای هر کارت بانکی که اطلاعاتش را در اختیار بانک قرار میدهم آماده هزینه کردن چه مبلغی هستند؟ این سوال به هیچ عنوان پاسخ داده نشد و تنها چیزی که از من درخواست کردند تماس از طریق یک تلفن همگانی با آقای ژان صیاد بانک ملی و گفتگوی مستقیم با ایشان بود و سپس ایمیل دیگری نیز دریافت نکردم. برعکس ارتش سایبری مامور پیدا کردن من گردید. موضوع اختلاس و بانک آریا مطرح شد آقای خاوری فرار کردند تمامی مدیران مسئول در بانک ملی یکی یکی تعویض شدند از اعضاء هیات مدیره درگیر تا مدیران انفورماتیک و سداد. سپس بانک ملی کارتهای بانکی خود را در مقابل سرقت تا سقف دویست هزار تومان بیمه کرد. بدون اینکه شرکت بیمه ایران از این نشت اطلاعات مطلع باشد.
مجبور شدم به جای همکاری جهت اصلاح ایرادات مقدمات فرار خودم را از ایران فراهم کنم و گریختم. هم اکنون نیز نیاز به کمک محافل حقوق بشری و سازمانهای بین الملی دارم تا با حمایت خود مرا از آزار و اذیت این مدیران در امان نگه دارند. تنها گناه من سعی در رفع یک خطر بزرگ برای حسابهای بانکی هموطنان خودم میباشد. و حتی به خاطر این گناه از تمامی حقوق خویش در مقابل نرم افزارهائی که تولید کردم و تحویل انیاک دادم محروم شدم.
من در این سایت اختصاصا به موضوع خطر شرکت انیاک پرداختم تا از یکسو خطری که تمامی هموطنان و سیستم بانکی را تهدید میکند آشکار شود و از سوی دیگر مدیرانی که دانسته و با اینکه امکان جلوگیری وجود داشت اقدام نکردند معرفی شوند. نظرات و سایر موضوعات و دیدگاههای من را میتوانید از وبلاگ شخصی و دیگر وبلاگهایم تعقیب کنید. هم اکنون نیز که این اطلاعات را با شما هموطنان خودم در میان گذاشته ام در مورد این موضوع خیالم آسوده شده و احساس میکنم آنچه باید انجام میشد انجام شده است. ( فروردین ۱۳۹۱ )

گروه خبر چهل پنجره

Amitida
2012-04-15, 06:35 PM
آره من هم شنیدم مرسی که اطلاع رسانی کردی

لطفا رمز کارتهای خودرا عوض کنید

*farzaneh*
2012-04-16, 08:50 AM
یاهو نوشت:
آنجلینا ج*و*ل*ی* و ب*ر*ا*د* پ*ی*ت *بعد از 7 سال زندگی و با وجود 6 فرزند تصمیم به ازدواج گرفتن{2 (8)}{2 (8)}{2 (8)}

طناز1234
2012-04-16, 09:23 AM
ازدواج گو*گو*ش و هومن راسته؟

Amitida
2012-04-16, 09:33 AM
دوستان عزیزم مممنون بابت اصلاع رسانی که میکنید و خبرهای مفید
فقط عزیزان من لطفا برای جلوگیری از ف.ی.ل ت.ر شدن سایت لطفا کلمه ها و اسم هنرپیشه ها و اخباری که به نظرتون در صدا سیمای ایران پخش نمیشه و ممنوع هست مانند
دوست عزیزمون ظناز با فاصله بنویسید
ممنون {53}

Rose
2012-04-17, 02:31 AM
بانک مرکزی ایران از تمام کسانی که کارت بانکی دارند خواسته که برای "ارتقای سطح ایمنی" با مراجعه به خودپردازهای بانکی و شعب بانک‌ها رمز کارت‌های بانکی خود را تغییر دهند.
بانک مرکزی در اطلاعیه ای از تمام کسانی که طی چند ماه گذشته رمز بانکی خود را تغییر نداده اند خواسته که رمز کارت‌های بانکی خود را تغییر دهند.
در روزهای اخیر گزارش هایی در باره احتمال بروز سوء استفاده از کارت‌های بانکی و نشت اطلاعات مشتریان بانک‌ها مطرح شده بود و بانک مرکزی نیز با آنکه آن را "شایعات در فضای مجازی" می‌داند اما از آن به عنوان یکی از دلایل لزوم تغییر رمز کارت‌های بانکی نام می برد.
بانک مرکزی ایران "ارتقای سطح ایمنی، ایجاد محدودیت در دسترسی غیر مجاز در شبکه کارتی کشور و حفاظت مشتریان در مقابل مخاطرات احتمالی ناشی از آن" را از جمله دیگر دلایل تغییر رمز کارت های بانکی می داند. پیش از این چند بانک نسبت به تغییر کارت‌های بانکی به منظور افزایش سطح ایمنی اقدام کرده و برخی بانک‌ها نیز از مشتریان خود خواسته بودند که رمز کارت‌های بانکی را تغییر دهند.
بنابر تازه ترین گزارشی که بانک مرکزی از تحولات اقتصادی ایران سال ۱۳۸۹ منتشر کرده، در ایران تعداد کارت‌های بانکی به سرعت در حال افزایش است. بنابر این گزارش، در سال ۱۳۸۹ تعداد کارت‌های بانکی به ۱۲۹ میلیون کارت رسیده است که حدود ۹۴ میلیون عدد از این کارت‌ها، کارت برداشت از حساب‌‌های بانکی (کارت بدهی یا Debit Card) است و بیشتر از ۳۳ میلیون کارت نیز کارت هدیه (پیش پرداخته یا Prepiad card) است. تنها یک میلیون و ۴۰۰ هزار تا از این کارت‌ها کارت اعتباری یا Credit card است.
با دستور جدید بانک مرکزی برای تغییر رمز کارت‌های بانکی، دست‌کم بخش عمده ای از صاحبان کارت‌های بانکی باید با مراجعه به بانک‌ها یا دستگاه‌های خودپرداز رمز کارت‌های خود را عوض کنند. بنابر گزارش بانک مرکزی ایران، اکنون تعداد خود پردازها یا ATM به بیشتر از ۲۰ هزار و ۶۰۰ و تعداد پایانه‌های فروش (کارتخوانها) به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه رسیده است.
بانک مرکزی با "پوزش" از مشتریانی که ناچار به تغییر اجباری رمز خود هستند، به همه مشتریان بانکی توصیه کرده که "حداقل هر سه ماه یک بار نسبت به تغییر رمز اول و دوم اینترنتی کارت خود اقدام" کنند. .

Rose
2012-04-17, 02:32 AM
در پی انتشار شماره و رمز اول ۳ میلیون کارت بانکی فعال در شبکه بانکی کشور در یک وبلاگ، بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای از کلیه هموطنان خواست تا نسبت به تغییر رمز کارت‌ها اقدام نمایند.

به گزارش ایران وب نیوز هکر مدعی شده است در تاریخ ۱۵/۴/۱۳۹۰ حفره امنیتی را که با استفاده از آن امکان به دست آوردن رمز کارت بانک های ، بانک های ایرانی میسر می شده است را به مدیران عامل بانک های ایرانی گزارش داده است که بعد از دریافت نکردن پاسخی ، نسبت به انتشار رمز ها و شماره کارت ها اقدام نموده است. متن کامل خسرو زارع فرید که در وبلاگ خود انتشار داده است ، ذر انتهای این خبر آماده است.

به گزارش وبلاگ نیوز ، روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: به اطلاع می‌رساند در پی بروز برخی شایعات در فضای مجازی و به منظور ارتقای سطح ایمنی، ایجاد محدودیت در دسترسی غیرمجاز در شبکه کارتی کشور و حفاظت مشتریان در مقابل مخاطرات احتمالی ناشی از آن، به بانک‌های کشور ابلاغ شده ضمن اعلام مراتب به دارندگان کارتهایی که طی چند ماه گذشته رمزخود را تغییر نداده‌اند، با مراجعه به خودپردازها یا شعب بانک مربوطه نسبت به تغییر رمز کارت اقدام نمایند.

بانک مرکزی در ادامه این اطلاعیه، با عذرخواهی از مشتریان بانک‌ها افزوده است: ضمن پوزش از برخی مشتریان بانک‌ها که ناچار به تغییر اجباری رمز خود هستند، لازم به ذکر می‌داند اتخاذ این تمهیدات صرفاً به منظور ارتقای سطح ایمنی کارتها صورت پذیرفته و درادامه توصیه‌های قبلی این بانک و بانک‌های کشور مبنی بر رعایت نکات ایمنی در خصوص نگهداری و کاربری کارت‌ها به مشتریان اکیداً توصیه می‌شود، حداقل هر سه ماه یک بار نسبت به تغییر رمز اول و دوم (اینترنتی) کارت خود اقدام نموده و از قراردادن رمزهای کارت در اختیار اشخاص دیگر تحت هر عنوان جداً اجتناب فرمایند. گفته می‌شود یک سارق اینترنتی امروز اطلاعات شماره و رمز اول ۳میلیون کارت فعال در شبکه بانکی کشور را در یک وبلاگ سرویس‌دهنده “بلاگ اسپات” منتشر کرده است.

+ خبرگزاری ایلنا این ادعا را تکذیب کرده است. اما با اقدامات بانک ها ، باید گفت ، ظاهرا اتفاقی رخ داده است. لینک خبرگزاری ایلنا : http://ilna.ir/newsText.aspx?id=255838 مبنی تکذیب خبر هک شدن رمز اول عابربانک ها.

متن منتشر شده در وبلاگ هکر به شرح زیر است:

در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۱۵ وجود خطر سوء استفاده از اطلاعات کارتهای بانکی را با ارسال اطلاعات کامل یکهزار کارت همان بانک برای ایمیل مدیران عامل آنزمان بانکهای کشور اقدام نمودم.
بانکها و مدیرانی که اطلاعات برایشان ارسال گردید عبارت بودند از بانکهای:
( ملی ” خاوری ” , صادرات “جهرمی” , ملت “دیواندری” , تجارت “داوری” , پارسیان “شایسته” , سپه “پاشائی فام” , کشاورزی “طالبی” , پاسارگاد “قاسمی” , رفاه “ایمانی” , مسکن “شریفی” , اقتصاد نوین info@enbank.ir , سامان ebb@sb24.com , سینا “همتی” )
این ارسال با مخفی کردن اطلاعات ارسال کننده برای بررسی عکس العمل مدیران فوق و در صورت مناسب بودن برخوردها ارسال اطلاعات کامل و همکاری برای حل این مشکل بود. متاسفانه برخوردی که صورت گرفت در شان هیچ یک از مدیران فوق نبود و به هیچ عنوان اقدام شایسته ای برای حل مشکل مشاهده ننمودم. یکی از دلایل پخش این اطلاعات در این سایت نیز نشان دادن وخامت اوضاع مدیریتهای کلان در کشور میباشد.
تنها بانک ملی و بانک ملت به ایمیل ارسالی پاسخ دادند. و بقیه مدیر عاملها هیچ گونه پاسخی ارسال نکردند. شاید هیچگاه در عمرشان ایمیل نداشتند و این ایمیلهائی که در سایت بانکها قرار میدهند تنها برای خالی نبودن عریضه گذاشته شده است. حتی یک مدیر عامل مبتدی هم اگر خودش وقت بررسی ایمیلهای اداری را نداشته باشد مسئول دفترش را مامور اینکار میکند. به هر حال قضاوت در مورد این واقعیت را به شما هموطنان عزیز واگذار میکنم.
جوابی که از بانک ملی و بانک ملت دریافت نمودم تقریبا مشابه بود. آنها اعلام آمادگی کرده بودند که با عقد قرارداد نفوذ اخلاقی با اینجانب محل نشت اطلاعات را شناسائی و از بین ببرند. و من نیز سوال نمودم که به ازای هر کارت بانکی که اطلاعاتش را در اختیار بانک قرار میدهم آماده هزینه کردن چه مبلغی هستند؟ این سوال به هیچ عنوان پاسخ داده نشد و تنها چیزی که از من درخواست کردند تماس از طریق یک تلفن همگانی با آقای ژان صیاد بانک ملی و گفتگوی مستقیم با ایشان بود و سپس ایمیل دیگری نیز دریافت نکردم. برعکس ارتش سایبری مامور پیدا کردن من گردید. موضوع اختلاس و بانک آریا مطرح شد آقای خاوری فرار کردند تمامی مدیران مسئول در بانک ملی یکی یکی تعویض شدند از اعضاء هیات مدیره درگیر تا مدیران انفورماتیک و سداد. سپس بانک ملی کارتهای بانکی خود را در مقابل سرقت تا سقف دویست هزار تومان بیمه کرد. بدون اینکه شرکت بیمه ایران از این نشت اطلاعات مطلع باشد.
مجبور شدم به جای همکاری جهت اصلاح ایرادات مقدمات فرار خودم را از ایران فراهم کنم و گریختم. هم اکنون نیز نیاز به کمک محافل حقوق بشری و سازمانهای بین الملی دارم تا با حمایت خود مرا از آزار و اذیت این مدیران در امان نگه دارند. تنها گناه من سعی در رفع یک خطر بزرگ برای حسابهای بانکی هموطنان خودم میباشد. و حتی به خاطر این گناه از تمامی حقوق خویش در مقابل نرم افزارهائی که تولید کردم و تحویل انیاک دادم محروم شدم.
من در این سایت اختصاصا به موضوع خطر شرکت انیاک پرداختم تا از یکسو خطری که تمامی هموطنان و سیستم بانکی را تهدید میکند آشکار شود و از سوی دیگر مدیرانی که دانسته و با اینکه امکان جلوگیری وجود داشت اقدام نکردند معرفی شوند. نظرات و سایر موضوعات و دیدگاههای من را میتوانید از وبلاگ شخصی و دیگر وبلاگهایم تعقیب کنید. هم اکنون نیز که این اطلاعات را با شما هموطنان خودم در میان گذاشته ام در مورد این موضوع خیالم آسوده شده و احساس میکنم آنچه باید انجام میشد انجام شده است. ( فروردین ۱۳۹۱ ) .

Amitida
2012-04-19, 01:59 PM
نادیا دلدار گلچین :من در وضعیت بدی به سر می برم و نمی دانم چرا مسئولان یادی از من نمی‌کنند.

نادیا دلدار گلچین بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در خصوص وضعیت فعلی و بیماری اش گفت


با توجه به هفته ای ۳ بار دیالیز شدن همچنان در بستر بیماری به سر می‌برم و به دلیل ۳ جراحی بر روی نخاع، قادر به راه رفتن نیستم.

وی با اشاره به این مطلب که زمانی بمیرم شاید کمی نگاه مسئولان به سمت من آید، اظهار داشت: به طور قطع زمانی که بمیرم تمامی مسئولان از من یاد کرده و بر سر مزار من خواهند آمد که دیگر خیلی دیر است.

گلچین تصریح کرد: ما ۳ نفریم که باید از سوی انجمن نمایش مبلغی را به دلیل مشکل و بیماری خود دریافت کنیم که از بین ما حسین محب اهری، مقدار مبلغ بسیار کمی را دریافت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفم که هنرمندان بعد از مرگشان صاحب نام و اعتبار برای مسئولان می‌شوندو آن زمان دیگر خیلی دیر است.
...........

Khaleh Mary
2012-04-22, 11:53 AM
این نوزاد، نابغه زمان خود است + عکس
تنها شش ماه دارد اما به راحتی صحبت می کند، هنگام گرسنگی از مادرش تقاضای شیر کرده و حتی می تواند یکی از آهنگهایی موتسارت را بنوازد.او نابغه است .
http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/1/28/75320_413.jpg
ایزابلا اونیشیک، نوزاد انگلیسی تباری است که از بدو تولد با نوزادان دیگر تفاوت داشت.

مادرش می گوید: ایزابلا وقتی به دنیا آمد با نوزادان دیگر در بیمارستان فرق داشت و نگاهش عاقلانه و معنا دار بود، به همین نسبت وقتی چند روز از تولدش گذشت با صدایی نامفهوم اما معنا دار می گفت “ما” و در واقع به من و همسرم می فهماند که شیر می خواهد، و الان که او شش ماهه است با صدایی رسا می گوید: مادر ،من شیر می خواهم.

وقتی اولین بار سخنی از او شنیدیم باورمان نمی شد که دختر ۳ ماهه ما بتواند به این شیوایی سخن بگوید اما الان که سه ماه از آن زمان گذشته ، می تواند خودش به دستشویی برود، به آسانی راه رفته و از همه عجیب تر اینکه آهنگ مورد علاقه من که موتسارت آن را نواخته، به راحتی با پیانو بنوازد.

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/1/28/75321_893.jpg

پدرش که ۴۵ سال سن دارد می گوید: من همیشه در رویاهایم دخترم را جزو نوابغ به حساب می آوردم اما باورم نمی شد که روزی این روبا به واقعیت بپیوندد.

من و همسرم در زمان بارداری وی، هیچ اقدام خاصی نکردیم تا در اثر آن فرزندمان با هوش شود، تنها تغذیه سالم در آن دوران به همسرم کمک می کرد.
اما نکته جالب این است که او در طی دوران بارداری اش گاهی نیز به آهنگ های موتسارت گوش می کرد و آن آهنگی را که از همه بیشتر دوست داشت، الان دخترم برایش می نوازد!!

Nahid59
2012-04-22, 11:59 AM
پدرش که ۴۵ سال سن دارد می گوید: من همیشه در رویاهایم دخترم را جزو نوابغ به حساب می آوردم اما باورم نمی شد که روزی این روبا به واقعیت بپیوندد.

اینم از تلقین و اثراتش{105}

Khaleh Mary
2012-04-24, 11:42 AM
آخرین وضیعت جسمی رضا داودنژاد

رضا داوودنژاد بازیگر سینما و تلویزیون در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان لاله بستری و در انتظار کبد پیوندی از شیراز است.

فرخ‌زادی سرپرستار بخش جراحی عمومی بیمارستان لاله در ارتباط با وضعیت رضا داوودنژاد گفت: هم اکنون بیلی روبین خونش در حال بالا و پایین رفتن است به همین دلیل تحت مراقبت‌های ویژه در بخش آی‌سی‌یو قرار دارد.

وی افزود: هم اکنون مدارک پزشکی این بازیگر سینما برای پیوند کبد به شیراز ارسال شده‌است. زیرا شیراز یکی از منابع پیوند کبد را در ایران دارد. منتظر جواب هستیم تا این عمل روی وی انجام شود.

http://images.seemorgh.com/iContent2/Files/128920.jpg
http://www.shafaf.ir/files/fa/news/1391/1/30/39247_764.jpg
هیبت متفاوت داوودنژاد در روزهای پخش مجموعه "فراموشی" توجه رسانه‌ها را به سمت این بازیگر جلب کرده بود

فرخ‌زادی درباره شایعه احتمال به کما رفتن این هنرمند در 48 ساعت آینده در صورت عدم پیوند کبد گفت: به دلیل اینکه ایشان در آی‌سی‌یو تحت مراقبت ویژه قرار دارند، این احتمال وجود ندارد.

اما به هر حال باید به زودی عمل پیوند کبد صورت بگیرد. وی عنوان کرد: هم اکنون وضعیت جسمی وی خوب است و در هوشیاری کامل به سر می‌برد.

شنیده‌ها حاکی است رضا داوودنژاد چند سال پیش رژیم غذایی سختی گرفته و توانسته نزدیک به 70 کیلوگرم کم کند. گویا وی برای این کاهش وزن عمل جراحی نیز داشته که یکی از دلایل بیماری کنونی وی به همین عمل برمی‌گردد. او در حال حاضر منتظر پیوند کبد با گروه خونی o مثبت است.

این بازیگر تاکنون در فیلم‌های سینمایی "مصائب شیرین"، "نیش و زنبور"، "مرهم"، "هوو"، "تیغ زن"، "بچه‌های بد"، "خیابان‌های آرام" و سریال‌های "نون و ریحون"، "پشت کنکوری‌ها"، "فراموشی" و... بازی کرده‌است.

رضا داوودنزاد پسر علی‌رضا داوودنژاد نویسنده و کارگردان سینمای ایران است.

masume
2012-05-01, 10:24 AM
بمب تبلیغات در جهان : پپسی روی کره ماه

لوگوی پپسی را شامگاه 5 ژوئن در آسمان خاورمیانه روی کره ی ماه مشاهده نمایید !...
http://www.up98.org/upload/server1/02/i/pi61saga2k9z1zqxkrv.png
به گزارش نیو نیوز بالاخره پس از مدتها شرکت پپسی توانست طرح تبلیغاتی خود برای تاباندن لوگوی پپسی بر روی کره ماه را که با مخالفت سازمان محیط زیست ملل متحد یو.اِن.ئی.پی مواجه بود را به مرحله ی اجرا برساند . بر اساس این برنامه اولین پروژه ی آزمایشی تابش نور بر سطح کره ی ماه در تاریخ 5 ژوئن 2012 (16 خرداد 91) در منطقه خاور میانه که شرایط مناسب تری را برای انجام این کار دارا میباشد انجام خواهد شد . زمان دقیق این پدیده ی غیرطبیعی و جالب شامگاه شانزدهم خرداد به وقت ایران در ساعت 23:30 دقیقه است که در سرتاسر ایران نیز به صورت کامل قابل رویت خواهد بود . مدت تابش احتمالا تنها حدود 15 دقیقه به طول خواهد انجامید . در صورت موفقیت کامل پروژه ،این طرح تبلیغاتی به صورت رسمی در نقاط دیگر جهان توسط شرکت پپسی و احتمالا دیگر غول های عرصه ی تجارت جهانی اجرا خواهد

*عاطفه*
2012-05-01, 06:17 PM
پزشک رژیم درمانی داودنژاد:
بیماری «رضا داودنژاد» ربطی به رژیم لاغری او ندارد

پزشک رژیم درمانی «رضا داودنژاد» گفت: بیماری ایشان ربطی به گرفتن رژیم‌های لاغری ندارد.
محمد طالب‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: مشکل الان آقای داودنژاد هیچ ربطی به رژیم‌های لاغری ایشان ندارد. از لحاظ اخلاق پزشکی و حرفه‌ای هم من نمی‌توانم موارد خصوصی بیماران خود را به دیگران اعلام کنم.

وی ادامه داد: ایشان حدود 8 سال پیش عملی روی دستگاه گوارش خود داشتند که خوردن را محدود می‌کرد. به تدریج هم لاغر شدند اما اخیرا و حدود دو ماه پیش به دلیل دیگری و مشکلی که برایشان پیش آمد دچار نارسایی حاد کبد شدند.

طالب‌پور تصریح کرد: این نارسایی دو حالت دارد، یا ممکن است خوب بشوند و همه چیز به حالت عادی برگردد و یا ممکن است این اتفاق نیافتد که کار را به پیوند کبد می‌رساند. جریان لاغری ایشان در 8 سال اخیر ادامه داشته و طی سال‌های اخیر بیشتر مشهود شده است.

وی درباره وضعیت بیماری داودنژاد نیز توضیح داد: حدود 10 درصد امکان عدم بازگشت بیمار وجود دارد، ولی آنزیم‌های امروز ایشان نشان داده که حالشان بهتر شده است و اگر روند درمانی همین‌طور پیش برود نیازی به پیوند کبد نخواهند داشت.

وی در پایان گفت: پروسه بیماری داودنژاد هیچ ربطی به عمل ایشان و لاغری که انجام گرفته ندارد

Amitida
2012-05-06, 11:34 AM
ایرج قادری درگذشت

همشهری آنلاین:
به گزارش همشهری آنلاین، ایرج قادری متولد ۱۳۱۴ تهران، دارای تحصیلات ناتمام در رشته پزشکی و داروسازی بود.

وی فعالیت سینمایی را سال ۱۳۳۴ با بازی در فیلم «چهار راه حوادث» به کارگردانی ساموئل خاچیکیان آغاز کرد.

ایرج قادری در سال ۱۳۴۱ شرکت سینمایی «پانوراما» را تأسیس کرد.

در اردیبهشت ۱۳۹۱ به دلیل تشدید بیماری سرطان ریه در بیمارستان بستری شد و به دلیل همین بیماری در 16 اردیبهشت ماه دار فانی را وداع گفت.

Amitida
2012-05-13, 11:28 AM
شیوع دوباره تب کنگو


علائم بیماری :
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از بیماریهای ویروسی قابل انتقال بین انسان و حیوان می باشد .
بیماری با تب ناگهانی ، بدون درد ، کوفتگی ، ضعف ، سردرد ، درد شدید عضلات ، بی اشتهایی ، درد پشت حدقه چشم ، ترس از نور ، تهوع ، استفراغ ، گلودرد ، دل درد و تغییرات خلقی بصورت بی قراری و افسردگی ظاهر می شود .
علائم خونریزی معمولاً از روز سوم تا پنجم شروع می شود . خونریزی در مخاط ، لکه های خونریزی (پشتی) در قسمت بالای بدن ، خط زیر بغل ، محلهای تزریق و تحت فشار ایجاد می شود . خونریزی از اعضای مختلف بدن ( بینی ، لثه ، مجاری ادرار ، روده ، رحم و ... ) ایجاد می شود . بیماران بدحال از روز پنجم به بعد دچار نارسایی کبدی ، کلیوی می شوند .
علائم بیماری :
عامل بیماری ویروس بانیا ویریدا از گروه آربوویروسها تحت عنوان ویروسهای منتقله توسط بندپایان است .
مخزن بیماری :
گوسفند ، گاو ، بز ، خرگوش وحشی ، و شتر مرغ به عنوان مخزن بیماری مطرح هستند .
راه انتقال :
انتقال از طریق گزش کنه که یکی از راههای مهم ابتلا می باشد . کنه ها بخصوص گونه هیمالوما از طریق تخمدان آلوده در تمام مراحل رشدآلوده شده و عفونت زا می باشند . کنه بالغ ویروس را به نوزادان خود انتقال می دهد .
انسان نیز در اثر تماس مستقیم با خون و ترشحات یا بافتهای آلوده دام و یا تماس با ترشحات افراد بیمار مبتلا می شوند . در تماس نزدیک با دمهای آلوده از طریق تنفس نیز امکان ابتلا به بیماری وجود دارد .
گروههای در معرض خطر :
همه افراد جامعه احتمال ابتلا به بیماری را دارند .
گروه پرخطر شامل : دامداران ، دامپزشکان ، کارمندان کشتارگاه و کارکنان بهداشتی درمانی ( پزشک ، پرستار ، بهیار و ... ) می باشند .
دوره کمون بیماری :
درصورت گزش کنه آلوده : 3-1 روز و حداکثر 9 روز .
درصورت تماس با خون آلوده : 6-5 روز و حداکثر 13 روز .

تشخیص :
تشخیص بیماری با جداسازی ویروس از خون در هفته اول بیماری ، بررسی آنتی بادی اختصاصی از طریق الیزا ، ایمنوفلورسنت آنتی بادی توسط خونگیری در سه مرحله صورت می گیرد :
نمونه اول : بلافاصله پس از تشخیص بیماری .
نمونه دوم : 10-5 روز بعد از بروز بیماری .
نمونه سوم : 15-10 روز بعد از بروز علائم .
درمان :
درمان حمایتی
(تزریق خون ، مایعات جایگزین ، پلاکت )
داروی ضد ویروس ریباویرین
دوز اولیه mg/kg 30
mg/kg 15 هر شش ساعت 4 روز
mg/kg 5/7 هر شش ساعت 6 روز
مورد مشکوک شامل :
شروع ناگهانی تب ، درد عضلات ، خونریزی همراه با یکی از علائم اپیدمیولوژیک ( سابقه گزش کنه ، تماس مستقیم با خون تازه و ترشحات بیمار مشکوک ، اقامت در محیط روستایی )


رعایت احتیاطهای استاندارد :
ـ شستن دستها قبل و بعد از تماس با بیمار .
ـ استفاده از دستکش قبل از تماس با بیمار و تعویض دستکش جهت تماس با بیماران دیگر .
ـ پوشیدن دستکش قبل از تماس با خون و ترشحات بدن بیمار و جلوگیری از تماس غشاهای مخاطی و پوست آسیب دیده با خون و ترشحات بدن بیمار .
ـ استفاده از ماسک و محافظ چشم و پوشیدن گان حین انجام مراقبتهای پزشکی که احتمال پاشیدن خون و مایعات بدن وجود دارد .
ـ مراقب باشید هنگام استفاده از سرسوزن ، تیغ جراحی و سایر ابزارهای برنده آسیب نبینید .
ـ ضدعفونی وسایل دردمای 60 درجه سانتیگراد به مدت یک ساعت و یا استفاده از مواد ضدعفونی کننده جهت وسایل و اشیاء حساس به حرارت (توسط اتیلن اکسید) .

از خریدن گوشتهای بازرسی نشده
و بدون مهر دامپزشکی (کشتار غیرمجاز) خودداری کنید .

Amitida
2012-05-13, 11:30 AM
مرگ انترن جوان در اثر سرایت تب كنگو از سوی بیماران

سلامت نیوز

از بیمارستان امام رضا(ع) مشهد خبر می‌رسد محیط آلوده و قرنطینه نشدن فضای بیمارستان امام رضا(ع) این شهر، مرگ یك انترن جوان دانشگاه علوم پزشكی را در پی داشت. این اتفاق به دلیل حضور بیماران مبتلا به تب كنگو در این بیمارستان و سرایت آن به پزشك جوان رخ داده است. صبح امروز این پزشك تشییع خواهد شد.

شیوع تب كنگو در شهر مشهد در هفته گذشته و استمرار آن طی روزهای اخیر منجر به بروز مشكلات متعددی شده است، به طوری‌كه مراجعه سه بیمار مبتلا به تب كریمه كنگو در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد وابسته به دانشگاه علوم پزشكی مشهد در هفته گذشته و عدم رعایت قرنطینه فضای بیمارستانی، یك پرستار و یك دانشجوی كارآموز پزشكی را مبتلا به این بیماری كرد.

امیر كیخسروی دانشجوی كرمانی و كارآموز پزشكی دانشگاه علوم پزشكی مشهد در جریان انجام معالجات بیماران مراجعه‌كننده به دلیل تماس به بیمار و خراش در دست، مبتلا به تب كریمه كنگو می‌شود كه این بیماری پنجشنبه هفته گذشته منجر به مرگ او می‌شود.

هچنین پرستار دیگری در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد به دلیل ترشح خون بیمار به صورت وی در محیطی آلوده و قرنطینه نشده نیز به این بیماری مبتلا می‌شود كه در حال حاضر برخلاف دانشجوی كارآموز پزشكی وضعیت او رو به بهبود است.

این اولین باری نیست كه بی‌توجهی و عدم رعایت قرنطینه بیمارستانی در مواجهه با بیماری‌های كشنده و واگیر‌دار مخاطرات جانی‌ای را برای پرستاران و كادر بیمارستان ایجاد می‌كند. پیش از این نیز در آبان سال گذشته خانمی ۴۵ساله با خونریزی ركتال به بیمارستان ولیعصر بیرجند مراجعه كرد كه به دلیل حاد بودن شرایط فوت كرد.

روز بعد نیز پرستار بخش عفونی این بیمارستان به دلیل تنفس دهان به دهان به این ویروس مبتلا شد و در مدت زمان اندكی از دنیا رفت. با این حال عوامل و كادر بیمارستان امام رضا(ع) مشهد، بی‌احتیاطی و بی‌توجهی مسوولان بیمارستان امام رضا(ع) مشهد و غیاب پزشكان متخصص بیمارستان را با توجه به حضور كارآموز پزشكی برای احیای بیمار، دلیل اصلی فوت دانشجوی پزشكی دانشگاه علوم پزشكی مشهد می‌دانند.

یكی از عوامل بیمارستان امام رضا(ع) مشهد در گفت‌وگو با «شرق» با اشاره به دلایل فوت دانشجوی كارآموز پزشكی می‌گوید: طی چند هفته گذشته تعدادی از بیماران مبتلا به تب كریمه كنگو به بیمارستان امام رضا(ع) مشهد مراجعه كردند. پس از آن به بخش‌های عمومی بیمارستان برای معالجه فرستاده شدند و محیطی قرنطینه برای آنها ایجاد نشد.

او می‌افزاید: پس از آن با توجه به وخامت حال یكی از این بیماران و عدم حضور پزشكان متخصص بیمارستان، امیر كیخسروی دانشجوی كارآموز پزشكی این بیمارستان برای احیای بیمار در اتاق این بیماران حاضر شد و بی‌تجربگی و عجله او منجر به ایجاد جراحتی در دست او شد و به دلیل سابقه بیماری‌ای كه داشت، پزشكان بیمارستان نتوانستند مانع ابتلای او به بیماری تب كنگو و نهایتا مرگ او شوند.

او با تاكید بر اینكه در صورت حضور پزشكان متخصص در بیمارستان و آگاهی از سابقه بیماری او قطعا سرنوشت پزشك جوان با مرگ همراه نمی‌شد، افزود: خانواده این دانشجوی جوان كرمانی به دنبال شكایت از مسوولان بیمارستان هستند و عنوان می‌كنند كه بی‌احتیاطی مسوولان بیمارستان در ایجاد محیطی قرنطینه منجر به مرگ او شده است. شیوع تب كریمه كنگو در شهر مشهد به مرز نگران‌كننده‌ای رسیده است، به‌طوری‌كه از مشهد خبر می‌رسد شیوع این بیماری منجر به تعطیلی كشتارگاه‌های مركزی شهر به خصوص كشتارگاه فریمان از توابع مشهد شده است.

Amitida
2012-05-13, 01:02 PM
كارگر جان باخته مبتلا به بیماری تب كنگو در كشتارگاه مشهد كار می كرد

خبرگذاری جمهوری اسلامی ایران:

دكتر جواد اعلمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این كارگر در حین كار به دلیل آلوده بودن گوشت دام به تب كنگو مبتلا شده بود و پس از چند روز با علائم سرما خوردگی جان خود را از دست داد.

وی اظهار داشت: بدلیل شباهت علائم تب كنگو با بیماری سرماخوردگی و آنفلوانزا، پس از 10 روز بیماری تب كنگو در این فرد تشخیص داده شد كه دیگر دیر شده اما درمان با تاخیر آغاز شد و متاسفانه نتیجه نداد.

وی افزود: متاسفانه به دلیل گسترش بیماری كارگر كشتارگاه و پزشك معالجش هر دو جان خود را بر اثر این بیماری در بیمارستان از دست دادند.

وی با بیان اینكه تب كنگو بیماری بومی منطقه شناخته شده است، افزود: این بیماری در پاكستان، افغانستان، عراق و شرق آسیا شیوع دارد.

وی با اشاره به اینكه انتقال بیماری به سایر دامها و یا انسان از طریق كنه آلوده صورت می گیرد، افزود: تشخیص و شناسایی دام های آلوده به تب كنگو امكان پذیر نیست زیرا این بیماری علائم و تلفات دامی ندارد.

وی خاطر نشان كرد: فروردین و اردیبهشت ماه هر سال فصل تكثیر و انتشار كنه دامها می باشد و بدین طریق كنه دامی باعث انتقال بیماری به دام سالم و یا به انسان می شود.

معاون دامپزشكی خراسان رضوی گفت: ویروس در طول یك هفته ای كه در بدن دام در حال تكثیر است، قابلیت بیماریزایی داشته و اگر انسان در این مدت با مخاط، گوشت و خون دام آلوده در تماس باشد به این بیماری مبتلا می شود.

اعلمی افزود: گوشت آلوده به تب كنگو اگر در مدت زمانی كوتاه در دمای چهار درجه یخچال سرد شود ، ویروس آن از بین خواهد رفت و هیچ نگرانی از بابت مصرف و انتقال این بیماری از طریق خوردن گوشت وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سووال كه آیا این بیماری از طریق دام های غیر مجاز به كشور وارد شده، افزود: احتمال وجود بیماری تب كنگو در بین دام های كشور مان نیز دور از انتظار نیست.

*عاطفه*
2012-05-13, 03:50 PM
مرگ 3کودک در برنامه «خاله شادونه» (http://shafaf.ir/fa/news/112313/مرگ-3کودک-در-برنامه-خاله-شادونه)


عصر روز پنج شنبه، ۲۱ اردیبهشت، اتفاقی در شهرستان خرم‌دره رخ داد که تقریباً هیچ‌یک از مسئولان شهرستان انتظار چنین رخدادی را نداشتند، اما متأسفانه هماهنگی نداشتن در برگزاری یک برنامه باعث شد تا شادی کودکان خرم‌دره‌ای به بهای کشته شدن ۳ کودک در این شهرستان تمام شود.
ایسنا: منطقه زنجان، عصر روز گذشته در سالن ۳۰۰۰ نفری شهدای شهرستان خرم‌دره شاهد برگزاری مراسمی برای کودکان این شهرستان با حضور «خاله شادونه» بودیم، اما اتمام این برنامه با مرگ ۲ کودک در‌‌ همان روز و فوت یک کودک دیگر در صبح امروز، حادثه‌ای غم انگیز را در عرصه هنر پدید آورد.

«رحیم نوری‌پور»، فرماندار خرم‌دره درباره چگونگی رخ دادن این حادثه به خبرنگار ایسنا گفت: متأسفانه این حادثه بر اثر ازدحام کودکان برای خروج از محل اجرای مراسمی با اجرای خاله شادونه رخ داد که باعث کشته شدن ۲ کودک شد و این در حالی است که برای اجرای چنین برنامه‌ای هیچ‌گونه هماهنگی با فرمانداری شهرستان صورت نگرفته بود.

وی با اذعان به این‌که سالن برگزاری این برنامه ظرفیت ۳۰۰۰ نفر را داشت، اما بیش از ۴۰۰۰ نفر برای دیدن برنامه مذکور به سالن شهدای خرم‌دره آمده بودند، افزود: متأسفانه ازدحامی که در هنگام خروج از درب‌های سالن شهدای خرم‌دره به وجود آمد، باعث کشته شدن یک دختر ۷ ساله و یک پسر ۷ ساله شد و این در حالی است که یک کودک نیز بر اثر این ازدحام به حالت اغما فرو رفت.

وی با تأکید بر این‌که در این حادثه به جز دو کودکی که جان خود را از دست دادند، ۶ کودک دیگر نیز دچار حادثه شدند، خاطرنشان کرد: ۴ نفر از مصدومان به بیمارستان شهرستان، منتقل و ۲ نفر از کودکان نیز به علت شدت جراحات وارده به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان انتقال یافتند.

بعد از اظهارات فرماندار شهرستان خرم‌دره مبنی بر انتقال ۸ کودک حادثه‌دیده به بیمارستان بوعلی شهرستان، به سراغ رئیس این بیمارستان رفتیم که «عزیز رسولی» نیز با اشاره به انتقال کودکان حادثه‌دیده به این بیمارستان، اظهار کرد: عصر روز گذشته بر اثر حادثه مذکور ۸ کودک به این بیمارستان انتقال یافتند که متأسفانه ۲ نفر از حادثه‌دیدگان بدون علایم حیاتی به بیمارستان رسیدند که دیگر نمی‌شد برای این دو کودک کار خاصی انجام داد، هرچند اقدامات احیا بر روی آن‌ها انجام شد.

وی با بیان این‌که دو نفر دیگر از این کودکان به دلیل وخامت حال عمومیشان به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان انتقال یافتند، تصریح کرد: خوشبختانه حال ۴ کودکی که در این بیمارستان بستری هستند، خوب است.

انتقال دو کودک حادثه‌دیده به بیمارستان آیت‌الله موسوی باعث شد تا برای جویای احوال این دو کودک تماس با مدیر این بیمارستان بگیریم که «رضا شامی» درباره وضعیت حال عمومی این دو کودک، اظهار کرد: متأسفانه یکی از این دو کودک، بامداد امروز فوت کرد و حال کودک دیگر نیز تقریباً رضایت‌بخش است، اما با این وجود هنوز به بخش انتقال نیافته است.


فرماندار خرم‌دره همچنین از بازداشت تعدادی از عوامل اجرای این برنامه خبرداد و گفت: مدیر برنامه "خاله شادونه " نیز بازداشت شده است.

*عاطفه*
2012-05-13, 03:52 PM
در برنامه جنجالی خاله شادونه چه گذشت؟/گفتگو با خانواده قربانیانhttp://www.khabaronline.ir/images/icon/hot.png http://www.khabaronline.ir/Images/Kind/1.png

حوادث - روزنامه ایران نوشت:


برنامه خاله شادونه برای کودکان خرمدره پایان دلخراشی داشت و مرگ 3 کودک را زیر دست و پا رقم زد. وقتی خاله شادونه در پایان برنامه از بچه‌‌‌ها خواست نزد مادرانشان بروند هیچ کس تصور نمی‌کرد فاجعه‌ای آفریده شود.
عصر پنج‌شنبه 21 اردیبهشت ماه سال جاری هر کسی می‌شنید در برنامه خاله شادونه حادثه‌ای فاجعه‌آمیز رخ داده است، شوکه می‌شد و باور نمی‌کرد. 3 کودک کشته شدند و 7 کودک در بیمارستان‌‌‌های مختلف تحت درمان قرار گرفتند.
شادی رنگ باخته
بلیت‌‌‌ها از یک هفته پیش به فروش رسیده بود. بچه‌‌‌ها ثانیه​شماری می‌کردند تا روز اجرای برنامه برسد. پلاکارد‌‌‌های توزیع شده در شهر، هیجان بچه‌‌‌ها را بیشتر می‌کرد. عسل تا صبح رویای خاله شادونه را می‌دید و صبح‌‌‌ها از مادر می‌پرسید چند شب دیگر باید بخوابد تا در برنامه خاله شادونه حاضر شود. برای همبازی‌هایش گفته بود که قرار است در برنامه خاله شادونه شرکت کند و بلیت را هم در دست دارد.
روز پنج‌شنبه زودتر از همیشه از خواب بیدار شد. دل توی دلش نبود تا خاله‌ شادونه را از نزدیک ببیند. از ظهر لباس‌هایش را پوشید و آماده شده بود تا ساعت 3 بعد از ظهر به همراه مادر به سالن برود. طاقت و قرار نداشت، مادر وقتی بی‌صبری وی را دید، زودتر حاضر شد و تصمیم گرفت برای آن‌که عسل کوچولو بیش از این انتظار نکشد وی را به سالن برگزاری مراسم ببرد. مسیر زیادی نبود و نیم ساعته به سالن رسیدند اما با جمعیت زیادی پشت در سالن روبه‌رو شدند. قرار بود بچه‌‌‌ها از مادرانشان جدا شوند و همگی کنار هم بنشینند. عسل، هم دستان مادرش را ر‌‌ها کرد و بین بچه‌‌‌ها نشست. برنامه شروع شد. برایش مانند رویا بود و وقتی خاله شادونه را برابرش و نزدیک خود دید آنقدر ذوق کرده بود که مانند بقیه بچه‌‌‌ها نمی‌توانست روی زمین بنشیند و سعی می‌کرد سر پا خاله شادونه را تماشا کند.
سروصدای زیاد بود اما بچه‌‌ها همه می​خندیدند و مادران از شنیدن شادی بچه‌هایشان به وجد آمده بودند. برنامه یک ساعت طول کشید و انتهای برنامه بود که خاله شادونه با صدای بلند گفت: حالا بچه‌‌ها پیش مامان‌هاشون برند. همین که خاله شادونه از روی سن بیرون رفت غوغایی فاجعه‌آور به پا شد. هرکدام از بچه‌‌ها باید مادرشان را از میان جمعیت مادران پیدا می‌کردند. در اصلی سالن هم بسته شده بود و جمعیت باید از در‌های فرعی کوچکی که در اطراف سالن قرار داشت خارج می‌شدند. عسل کوچولو و دیگر بچه‌‌ها نمی‌توانستند مادرشان را در میان این زنان پیدا کنند و همگی بی‌اختیار در هجوم جمعیت به سمت در‌های خروجی کشیده می‌شدند و مدام مادرشان را صدا می‌کردند اما انگار هیچ‌کس صدایشان را نمی‌شنید. عسل پایش لغزید و به زمین افتاد. هجوم جمعیت و عبور آنها از روی جسم کوچک عسل، وی را بی‌هوش کرده بود. این کودک 4 ساله پس از خروج جمعیت به بیمارستان منتقل شد و نمی‌دانست رویای تماشای برنامه خاله شادونه برای همیشه در ذهنش به کابوس تبدیل می‌شود. عسل کوچولو نجات پیدا کرد اما 3 کودک در سرنوشت مشابهی تسلیم مرگ شدند.
بنا به تحقیقات خبرنگاران شوک از هفته گذشته بلیت‌‌های برنامه خاله شادونه در مهد‌های کودک و مدارس به فروش رسیده و با اعلام همگانی به مردم اطلاع داده شد که مراسم ویژه مادران و کودکان است. قرار بود این مراسم در سالن ورزشی خرمدره برگزار شود که گفته می‌شود گنجایش سه‌هزار نفری دارد. بیش از سه هزار بلیت به فروش رسیده بود اما هنوز تقاضا برای فروش بلیت ادامه داشت و مسئولان برگزاری تصمیم گرفتند بلیت بیشتری به فروش برسانند. آنها برگه‌‌های سفیدرنگ را به قسمت‌‌های کوچک‌تری تقسیم کرده و با مهر برنامه آنها را به عنوان بلیت به فروش می‌رساندند. بیش از 7 هزار بلیت به فروش رسیده بود. در حالی که گنجایش سالن فقط سه هزار تن بود. وقتی در‌ها بسته شد نفس کشیدن هم سخت شده بود با وجود این که ازدحام جمعیت بیشتر از دو برابر ظرفیت سالن بود اما برنامه با وجود بی‌نظمی‌‌های زیادی شروع شد. خبرنگاران شوک در بررسی‌‌های میدانی پی بردند که در پایان برنامه چون گروه نمایش قرار بود از در بزرگ سالن خارج شوند، پس از خروج آنها در بزرگ بسته شد و جمعیت زیادی که داخل سالن بودند به سمت در‌های کوچک دو طرف سالن هجوم بردند. جالب اینکه داربست​هایی که در دو طرف سالن برپا شده بود، فشرده شدن جمعیت را بیشتر می‌کرد.
یک فاجعه
در زمان خروج جمعیت از سالن هیاهویی برپا بود تا این که فاجعه رقم خورد. به دلیل ازدحام زیاد جمعیت سه کودک زیر 7 سال زیر دست و پا خفه شدند و 7 کودک نیز مجروح و به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان و بیمارستان ابهر و خرمدره منتقل شدند.
بازداشت چند مسئول
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس زنجان گفت: مسئولان اجرایی برای برگزاری این مراسم مجوز داشتند و برنامه مختص زنان بود. در طول اجرای برنامه اتفاقی نیفتاد، اما از آنجا که بچه‌‌ها از مادرشان جدا شده بودند در پایان برنامه خاله شادونه اعلام کرد که بچه‌‌‌ها پیش مادرانشان بروند و پس از خروج گروه نمایش در‌های محل نیز بسته شد که این مسئله باعث ایجاد شلوغی بیش از اندازه در سالن شده و چند کودک زیر دست و پا گیر می‌کنند. در حال حاضر مسئول برنامه، مدیر برنامه، خاله شادونه و مسئول سالن از سوی پلیس دستگیر شده‌اند و خانواده قربانیان نیز از آنان شکایت کرده‌اند و تا پیگیری پرونده آنها مهمان پلیس هستند و با دستور قضایی سالن ورزشی خرمدره نیز تا اطلاع ثانوی پلمب شده است.
مرگ 2 دختر و یک پسر
پس از این حادثه بررسی‌‌های قضایی و پلیسی نشان داد که کشته شدگان نگار صالحی 7 ساله از هیدج، مهدی مولایی 3 ساله از ابهر و بهاره شادمهر 6 ساله از خرمدره، هستند و فاطمه محمدی 4 ساله، سیدعلی موسوی 7 ساله، نیلوفر قهرمانی 10 ساله و عسل محمدلو 6 ساله از خرمدره نیز در این حادثه بشدت زخمی شده و در بیمارستان‌‌های مختلف تحت درمان گرفته شده‌اند.
گفت‌وگو با عموی مهدی
عموی مهدی کوچولو که از مرگ نابهنگام برادرزاده خود هنوز شوک زده است گفت: پنجشنبه عصر مهدی که 3 ساله بود به همراه مادرش برای دیدن نمایش خاله شادونه به سالن 3 هزار نفری رفته بود که البته تنها 1700 صندلی دارد، اما برای این برنامه بیش از 4 هزار بلیت به فروش رفته بود که مادران در دور سالن نشسته بودند و بچه‌‌ها وسط سالن بودند. در خروجی سه پله داشت که بسیار باریک بود و هنگام خروج بچه‌‌ها از این در، شماری از آنها روی زمین افتادند و به دلیل فشاری که از جمعیت روی آنها آمده بود دچار مصدومیت شدند و سه کودک نیز خفه شدند که مهدی یکی از آنها بود. مهدی تنها بچه خانواده بود و وضع روحی خانواده بسیار خراب است و انتظار داریم مسئولان شهری پاسخگوی مصیبت این خانواده‌‌ها باشند.
مرگ تلخ نگار کوچولو
دایی نگار کوچولو نیز که از این ماجرا بسیار متأثر است، گفت: نگار ساعت 2 بعد از ظهر به همراه مادر و خواهر 3 ماهه‌اش از خانه خارج شد. اما پس از پایان برنامه وقتی بچه‌‌ها به سمت مادران خود حرکت می‌کردند شماری از مادران به خاطر ازدحام جمعیت به طبقه پائین افتاده و بچه‌‌ها زیر دست و پای آنها له شده بودند. این مرد با اعلام این که وضع روحی پدر و مادر نگار بسیار ناراحت‌کننده است، گفت: مادر نگار می‌گوید در لحظه آخر نگار را دیده که برای وی دست تکان داده است، اما در یک لحظه از جلوی چشمش ناپدید شده و پس از چند دقیقه جنازه وی را روی دست یکی از زنان دیده است.
مسئولان پاسخگو نیستند
در پیگیری‌‌های خبرنگار شوک با مسئولان امدادی شهر هیچ کدام از مسئولان پاسخگو نبودند. تلفن همراه فرماندار از دسترس خارج بود و مسئولان هلال‌احمر اعلام کردند روز حادثه مأموریت به آنان اعلام شده و در میان راه بودند که مأموریت لغو شده است. اورژانس نیز هیچ پاسخی نداد و گفت که ما اعزام نشده‌ایم. بیمارستان‌‌هایی که مصدومان به آنها اعزام شده بودند نیز پاسخگوی خبرنگاران نبودند و جالب‌تر این که چون این مراسم برای مادران و کودکان اجرا می‌شد هیچ فیلمی از این مراسم در دست نیست.

*ستاره*
2012-05-13, 07:59 PM
خدا لعنت کنه اونائئ رو که فقط به فکر خودشونو جیبشونن و دیگه مردم براشون مهم نیستن

Amitida
2012-05-18, 09:37 AM
جزئيات مرگ دانشجوي پزشكي بر اثر تب كريمه در مشهد
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مشهد با اشاره به فوت دانشجوي پزشكي اين دانشگاه بر اثر ابتلا به بيماري تب كريمه كنگو گفت: اين دانشجوي دوره كارورزي پس از مراقبت از يك بيمار مشكوك به تب كريمه كنگو و همچنين وجود بيماري زمينه اي فاويسم، درگذشت.
دكتر رضا سعيدي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دانشجو امير كيخسروي دانشجوي پزشكي ورودي سال 85 بود كه به همراه برادرش كه دستيار تخصصي است، ساكن مشهد بود.
وي يادآور شد: موضوع از 30 فروردين ماه 91 از زماني آغاز شد كه فردي كه كارگر قسمت "كله پاكني" در كشتارگاه مشهد بود در حين فعاليت دست خود را مي برد و پس از آن در مركز خانه بهداشت كارگري دست اش را پانسمان مي كند، 2 روز بعد دوباره پانسمان را تجديد مي كند و پس از آن با علائم تب به درمانگاه مراجعه مي كند و هر زمان كه مراجعه مي كرده يك سري علائم را مي گفته در نهايت 13 ارديبهشت به بيمارستان امام رضا (ع) مراجعه مي كند.
سعيدي خاطرنشان كرد: بيمار با علائم تب و خونريزي شديد به اورژانس بيمارستان امام رضا (ع) مراجعه مي كند و بر اساس گزارش پزشك اورژانس به دليل وخامت حال بيمار سريعاً در بخش عفوني و اتاق ايزوله پذيرش مي شود و اولين نفري كه با بيمار تماس داشته، دانشجو "كيخسروي" بوده است كه از بيمار شرح حال دريافت كرده است.
وي اضافه كرد: دو روز بعد علائم بيماري تب كريمه كنگو به همراه افت پلاكت و تب در اين دانشجو ظاهر شد كه وي را در بيمارستان امام رضا (ع) بستري كرديم و به دليل اينكه اين دانشجو داراي بيماري زمينه اي خوني "فاويسم" يا كمبود آنزيم G6PD بود با احتياط تحت درمان هاي لازم قرار گرفت اما متاسفانه 21 ارديبهشت ماه درگذشت.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مشهد با اشاره به تب كريمه كنگو و اقدامات درماني و بهداشتي دانشگاه براي ساير افراد در معرض ابتلا، گفت: بيماري تب كريمه يك بيماري مشترك ميان دام و انسان است و 60 سال پيش در آفريقا شناسايي شده و متاسفانه دام مبتلا به اين بيماري بدون علامت است اما در انسان با علائم شبيه سرماخوردگي به همراه خونريزي، خون مردگي و دانه زدن خود را نشان مي دهد.
وي اضافه كرد: اين بيماري از ترشحات و خون حيوان آلوده از جمله مهره داران مانند گاو، گوسفند، بز و همچنين كنه هاي آلوده به انسان منتقل مي شود. پرندگان هم در حفظ نسل كنه محيط مناسبي را ايجاد مي كنند. همه اين عوامل موجب مي شود كه انسان پس از ابتلا بيش از 50 درصد در معرض مرگ باشد.
سعيدي خاطرنشان كرد: كشتارگاه مشهد يك كشتارگاه صنعتي است و تمامي مراحل ذبح و قطعه كردن دام به صورت صنعتي انجام مي شود و تنها مرحله اي كه كارگران با دام در تماس هستند همان مرحله "كله پاكني" است. متاسفانه بيمار نيز درگذشته است.
وي يادآور شد: ما مسير حضور بيمار در مراكز درماني را نيز رصد كرديم و حدود 100 نفر از افرادي كه با بيمار و دانشجو در اين مدت در تماس بوده اند نيز مورد بررسي بيماري قرار داديم و براي افرادي كه نياز بود اقدامات پيشگيرانه انجام داديم و براي افرادي هم كه نياز بود دارو تجويز كرديم.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مشهد توصيه كرد: به دليل اينكه متاسفانه دام بدون علامت است، بايد از مصرف گوشت تازه خودداري شود و دام پس از ذبح تا 24 ساعت در دماي منفي 1 تا 4 قرار گيرد تا ويروس هاي آن كشته شوند و پس از آن مصرف شود.
دانشجوي پزشكي امير كيخسروي ورودي سال 85 دانشگاه علوم پزشكي مشهد روز پنجشنبه 21 ارديبهشت درگذشت و دانشگاه علوم پزشكي مشهد براي تسلاي خاطر بازماندگان هزينه دفن پيكر اين دانشجو را در حرم رضوي تقبل كرد اين دانشجو روز شنبه 23 ارديبهشت به خاك سپرده شد.
دكتر محمود شبستري - رئيس دانشگاه علوم پزشكي مشهد نيز در پيامي درگذشت اين دانشجوي پرتلاش كه با ايثار جان، به وظيفه انساني و الهي خويش به سر حد كمال عمل كرده را ضايعه اسفناك براي جامعه دانشگاهي دانست.

Amitida
2012-05-18, 07:45 PM
اخبار بهداشت و درمان :|
نتایج تحقیقات جدید هشدار داد که برخی کرم های آفتاب باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری اندومتریوز و ناباروری در زنان می شود.

وفاـ به گزارش “Environmental Science &Technology”، تحقیقات پژوهشگران جمعیت شیمی آمریکا نشان می دهد کرم های حاوی ماده بنزو فنون “benzo phenone” احتمال ابتلای زنان به بیماری اندومتریوز را که ممکن است به ناباروری آنها منجر شود، افزایش می دهد.

این تحقیقات با حمایت مادی انستیتو ملی سلامت کودک و رشد انسان یونیک کندی شرایور و تعدادی از انستیتوهای ملی سلامت انجام شده است.

آندومتریوز بیماری است که طی آن بافت‌های داخل رحم که آندومتر خوانده می‌شود به اشتباه در جایی خارج از رحم قرار می‌گیرد. آندومتر لایه درونی از سه لایه تشکیل‌دهنده رحم است که در تمام بافت‌های بدن به جز طحال ممکن است به وجود آید، ولی شایع‌ترین محل بروز آن ناحیه لگن است که حدود ۴۰درصد موارد تخمدان‌ها را درگیر می‌کند.

پژوهشگران جمعیت شیمی آمریکا بعد از اندازه گیری سطح ماده بنزو فنون در نمونه ادرار ۶۲۵ زن که تحت عمل جراحی برای درمان آندمتریوز قرار گرفتند، به این نتایج دست یافتند.

پژوهشگران دریافتند که سطح یکی از مواد وابسته به خانواده بنزو فنون به نام ۴، ۲هیدروکسی بنزو فنون “۲,۴OH-BP” در نمونه ادرار این زنان بالا است؛ امری که احتمال ابتلای زنان دارای سطح بالای بنزو فنون به آندومتریوز را افزایش می دهد.

تحقیقات افزود: این ماده به وفور در محصولات ضد آفتاب و برخی عطرها و محصولات آرایشی و بهداشتی وی‍ژه زنان یافت می شود.

پژوهشگران گفتند: زنان دارای سطح بالای بنزو فنون بوی‍ژه درفصل تابستان هستند چرا که از محصولات ضد آفتاب حاوی این ماده خصوصا در ایالت کالیفرنیا که آسمانی آفتابی دارد، استفاده می کنند.

برپایه این گزارش، بنزو فنون یکی از مهمترین مواد مورد استفاده در محصولات ضد آفتاب است زیرا از توانمندی زیادی برای جلوگیری از اشعه زیانبار ماوراء بنفش خورشید برخوردار است و مقادیر اندکی از آنها با عبور از پوست وارد جریان خون می شود تا تاثیر نظیر سازوکار هورم

Amitida
2012-05-20, 12:03 AM
هشدار مخابراتی مهم، حتما بخوانید

در صورتیکه با تلفن همراه شما تماسی بر قرار شد و درآن شخص یا اشخاصی ادعا نمودند که از مهندسین شرکت مخابرات هستند و قصد چک کردن خط شما را دارند و از شما تقاضا کردند که هر عددی را شماره گیری کنید بدون هیچ گونه شماره گیری فورا تماس را قطع کنید.

— – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – —

به گزارش فان مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران، در صورتیکه با تلفن همراه شما تماسی بر قرار شد و درآن شخص یا اشخاصی ادعا نمودند که از مهندسین شرکت مخابرات هستند و قصد چک کردن خط شما را دارند و از شما تقا ضا نمودند که هر عددی را شماره گیری کنید بدون هیچ گونه شماره گیری فورا تماس را قطع کنید چون شرکتی جعلی از این طریق به سیم کارت شما دسترسی خواهد یافت و از طریق خط شما و با هزینه شما تماسهای تلفنی بر قرار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، تمامی کاربران تلفن همراه توجه داشته باشند که در صورتیکه با شما تماسی برقرار شده و در نمایشگر گوشی شما این پیغام ظاهر شد( **XALAN* *) از پاسخ دادن به آن خودداری نمایید و تماس را به سرعت قطع کنید در صورت جواب دادن به
تماس گوشی شما ویروسی خواهد شد این ویروس اطلاعات **IMEI** **و **IMSI** را از روی گوشی و سیم کارت شما پاک خواهد کرد که این امر باعث قطع ارتباط شما با شبکه تلفن خواهد شد و شما مجبور خواهید شد گوشی دیگری خریداری نمایید

Amitida
2012-05-20, 11:50 AM
جزئیات حادثه جشن خاله شادونه از زبان مادر یک دختر بچه نجات یافته
همشهری آنلاین:
مادر یک دختر بچه نجات یافته از حادثه جشن خاله شادونه از اتفاقی که پس از پایان این برنامه افتاد پرده برداشت.

روزنامه ایران نوشت: عسل محمدلو یکی از حادثه دیدگان برنامه خاله شادونه که به همراه مادرش در مراسم شرکت کرده بود دچار آسیب شده اما مادر وی که خودش در این حادثه جراحت بیشتری برداشته است محافظ کودکش می‌شود تا وی را نجات دهد و همین بود که عسل از مرگ حتمی نجات یافت.

سکینه محمدپور مادر عسل که خودش در بیمارستان بستری است گفت: از دو هفته پیش اطلاع‌رسانی شده بود که خانواده‌‌ها می‌توانند بلیت‌‌ها را از فرهنگسراها، کتابخانه‌‌ها و مراکز فرهنگی شهر تهیه کنند و من هم چون عسل خاله شادونه را خیلی دوست دارد تصمیم گرفتم دختر 6 ساله‌ام را برای دیدن برنامه ببرم. یک ساعت پیش از شروع برنامه به آنجا رسیدیم و با جمعیت زیادی روبه‌رو شدیم که برای دیدن برنامه آمده بودند. حتی در جلوی در ورودی بلیت می‌فروختند و هیچ کنترلی برای ورود افراد هم وجود نداشت.

سالن، 3 هزار تن گنجایش داشت که بیش از 7 هزار تن در آنجا جمع شده بودند. مادر‌ها را از بچه‌‌ها جدا کردند و من با وجود آن‌که نگران بودم تا لحظه آخر عسل را از خودم جدا نکردم اما در پایان تسلیم اصرار‌های وی شدم و دخترم به طبقه پائین رفت و من از بالا نظاره‌گر برنامه بودم.

این زن در ادامه گفت: جشن که تمام شد قرار شد برای دیدن بچه‌‌ها به طبقه پائین برویم تا بچه‌‌ها را تحویل بگیریم. مادر‌ها از سمت بالای سالن و بچه‌‌ها از پائین به سمت هم می‌آمدند. ترجیح دادم سریعتر پائین بروم عسل را که دیدم وی را بغل کردم که ناگهان جمعیت به سمت ما هجوم آورد که از پله افتادیم. جمعیت زیادی روی ما افتاد. احساس می‌کردم نفسم بند آمده است، نزدیک 10 دقیقه چشم‌هایم را بستم، فقط عسل را محکم گرفته بودم و با چشم خودم دیدم که دخترم چشم‌هایش را بست و به سختی نفس می‌کشید. بالاخره پس از چند دقیقه‌ای جمعیت زیادی که افتاده بودند بلند شدند. صحنه‌‌های بدی را در آنجا دیدم حتی چهره بچه‌‌هایی که زیر دست و پا خفه شده بودند بشدت وحشتناک شده بود. من و عسل را خیلی زود به بیمارستان منتقل کردند آن روز در بیمارستان حتی تخت خالی پیدا نمی‌شد. چون حالمان خوب نبود به زنجان منتقل شدیم دخترم تا دیروز - جمعه - توی کما بود و علائم حیاتی نداشت و ساعت 6 صبح جمعه بود که به صورت معجزه‌آسایی چشم‌هایش را باز کرد.

این مادر 27 ساله در ادامه گفت: من از ناحیه کمر آسیب دیده‌ام و پایم هم شکسته است اما از این که خداوند دخترم را به من برگرداند خدا را شکر می‌کنم و در عین حال برای خانواده‌‌هایی که بچه‌هاشان را از دست داده‌اند از خدا طلب صبر می‌کنم زیرا شرایط بسیار سختی است و امیدوارم مقامات قضایی شهر به وضع این پرونده در اسرع وقت رسیدگی کنند.

پرونده در حال رسیدگی

نوری‌پور فرماندار خرمدره نیز گفت: قرار بود برنامه ساعت 5 روز 21 اردیبهشت ماه شروع و ساعت 7 شب به پایان برسد. روند کار به این صورت است که درخواست داده می‌شود و پس از تأیید اداره ارشاد و هماهنگی با ما برنامه اجرا می‌شود. درخواست این برنامه توسط فردی به نام آقای تدین مدیر شرکت صدای آریایی وطن به ارشاد داده شده و مجوز آن را گرفته بود و کار‌ها در حال پیگیری بود. دو روز مانده به شروع برنامه وقتی سر کار می‌آمدم بنرهای برنامه را دیدم که تا آن زمان با فرمانداری هماهنگی نشده بود. بلافاصله از مسئولان مربوطه خواستم مسئول برگزاری برنامه را به فرمانداری دعوت کنند. در مرحله اول وی نماینده خود را فرستاد اما خواستیم که خود مدیر حاضر شود و سرانجام وی در فرمانداری حاضر شد. از تدین خواستیم در مورد برنامه توضیح دهد.

وی گفت 350 بلیت تا به حال فروخته شده است یعنی 10 ظرفیت 3000 نفری سالن در صورتی که پیش‌بینی‌‌ها بیشتر از این تعداد را نشان می‌داد. این در حالی است که بیش از 4 هزار بلیت فروخته شده بود این مقام مسئول در ادامه گفت: مادران نشسته در سکو‌ها و بچه‌‌ها در درون زمین‌ بازی جای گرفته بودند. حالا تصور کنید 2 هزار مادر که روی سکو‌ها بودند برای رسیدن به 2 هزار بچه باید از یک در باریک عبور می‌کردند و این مسئله باعث فاجعه در خرمدره شد.

نوری پور در ادامه افزود: مدیر برنامه موظف بود با نیرو‌های امدادی قرارداد ببندد که در محل حضور داشته باشد اما آنها این اصل را نیز رعایت نکرده بودند. اما بلافاصله بعد از وقوع حادثه سریعاً همه گروه‌‌های امدادی به محل اعزام شدند تا به وضع این حادثه رسیدگی کنند مجروحان سریع به مراکز درمانی فرستاده شدند اما متأسفانه سه کودک در این حادثه جان باختند. فرمانداری خرمدره، به صورت ویژه رسیدگی به این مسئله را در دستور کار خود دارد و همه نیرو‌ها تا رسیدن به نتیجه در تکاپو هستند تا مقصران اصلی این ماجرا مشخص شود. بنابه این گزارش پس از این فاجعه سکوت فضای خرمدره را فرار گرفته و غم به چهره‌‌ها نشسته است.

zinab
2012-05-20, 12:15 PM
کوچکترین نابغه در جهان کیست؟

انجمن بين‌المللي افراد با ضريب هوشي بالا (منسا)، در بررسي‌هاي خود دختر چهار ساله انگليسي را كوچكترين نخبه جهان معرفي كرد.

مربيان مهد كودك «هيدي هكينز» وقتي متوجه هوش بالاي او شدند تصميم گرفتند تا ميزان ضريب هوشي او را مورد بررسي قرار دهند.

مسئولان اين انجمن بين‌المللي پس از انجام بررسي‌هاي لازم دريافتند كه ضريب هوشي اين كودك 159 است كه از ضريب هوشي «استیون هاوکینگ » فيزيكدان انگليسي يك عدد كمتر است.

به گفته والدين «هيدي» او در سن دو سالگي تا عدد 40 مي‌شمرد، تصاوير واضحي ترسيم كند و كتاب‌هاي مخصوص كودكان هفت ساله را بخواند.حتي در سن يك سالگي مي‌توانست كلمات معناداري را بيان كند.

به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه‌سان،‌ متوسط ميزان ضريب هوشي براي افراد بزرگسال عدد 100 است.

Amitida
2012-05-26, 09:01 AM
اطلاعيه مهم در مورد كارتهاي بنزين
_________________________
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: تمام دارندگان کارت هوشمند سوخت از دوم تا بیست و پنجم خرداد امسال حداقل یک بار سوخت گیری کنند.

به گزارش خبرنگار شانا، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اطلاعیه شماره سه اعلام کرد: به اطلاع کلیه دارندگان کارت های هوشمند سوخت خودروهای سواری شخصی و موتورسیکلت می رساند، به منظور تثبیت مشخصات کارت و محاسبه باقیمانده و حفظ آن در کارت های هوشمند سوخت، لازم است از دوم تا بیست و پنجم خرداد امسال با مراجعه به یکی از جایگاه های سوخت کشور، حداقل نسبت به یک نوبت سوخت گیری اقدام کنند.

این اطلاعیه افزوده است: بدیهی است در صورت عدم سوخت گیری در مدت مذکور، سهمیه کارت به طور کامل حفظ نخواهد شد.

دارندگان کارت هوشمند سوخت برای آگاهی بیشتر می توانند با سامانه پاسخگویی 09627 شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تماس بگیرند.

سهمیه بنزین 100 تومانی باقی مانده در کارت های هوشمند سوخت از بامداد امروز (دوشنبه، 1 خرداد) به دو لیتر سهمیه 400 تومانی تبدیل شد.

پس از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها، علاوه بر واریز هفده دوره سهمیه 60 لیتری بنزین 400 تومانی، دولت 60 لیتر سهمیه بنزین 400 تومانی ویژه نوروز 90 و 50 لیتر سهمیه بنزین 100 تومانی در دی ماه سال گذشته، علاوه بر سهمیه رسمی هر دوره در کارت های سوخت شارژ کرده است.

با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها در کشور و نیز اجرای پروژه کارت هوشمند سوخت و سهمیه بندی بنزین در کشور، مصرف بنزین کشور به نحو قابل ملاحظه ای کنترل شده و هم اکنون به طور میانگین به روزانه 56 میلیون لیتر رسیده است که با احتساب این میزان مصرف و نیز افزایش تولید بنزین کشور به حدود 80 میلیون لیتر با اجرای طرح های توسعه ای تا پایان سال 92، کشورمان روزانه حدود 25 میلیون لیتر بنزین اضافی برای صادرات به کشور های خارجی در اختیار خواهد داشت.

با برنامه ریزی های انجام شده در صنعت نفت کشور به منظور تحقق خود کفایی کشور در زمینه تولید بنزین، هم اکنون میزان تولید و مصرف بنزین در کشور تقریبا متعادل شده و با اجرای بخشی از طرح های توسعه ای در پالایشگاه های کشور میزان تولید روزانه بنزین از حدود 43 میلیون لیتر به مرز 58 میلیون لیتر رسیده است که این میزان با اجرای بخشی از طرح های توسعه ای به 70 میلیون لیتر و با اجرای کامل تمام طرح های توسعه ای در کشور به مرز 80 میلیون لیتر خواهد رسید.

Hedieh
2012-05-28, 05:01 PM
افزايش غلظت ريزگردها در تهران

جام جم آنلاين: اداره كل محيط زيست استان تهران روز جمعه نسبت به افزايش غلظت آلاينده ذرات معلق در پي ورود ريزگردها به پايتخت هشدار داد.


به نقل از ‌اداره كل محيط زيست استان تهران، با توجه به سنجش میزان آلاینده ها در سطح شهرتهران به آگاهی می رساند وضعیت کیفی هوای تهران هم اکنون به دلیل وجود غلظت بیش از حد مجاز ذرات معلق ناشی از ورود ریزگردها به آسمان کشور در شرایط ناسالم قرار دارد بنابراین توصیه می گردد به منظور جلوگیری از هر گونه عوارض ناشی از این موضوع موارد ذیل مدنظر همشهریان محترم قرارگیرد.شایان ذکر است غلظت سایر آلاینده ها در حال حاضر در شرایط پاک قرار دارد.1ـ عدم‌ خروج‌ غير ضروري‌ از منزل‌ و كاهش‌ فعاليت‌ های بدنی بيماران‌ قلبي‌ ، ريوي‌ و مبتلا به‌ آسم ، کودکان و سالمندان به‌ ویژه‌ در فضاي‌ باز.2ـ استفاده‌ از ماسك‌ استاندارد مورد تأیید وزارت بهداشت برای افرادی که بیشترین زمان مواجهه با آلودگی هوا را دارند و همچنین برای کودکان و افراد سالخورده.3- عدم انجام فعالیت های شدید بدنی و فعالیت های ورزشی.4ـ مشاركت‌ عمومي‌ و خودداري‌ از هرگونه‌ فعاليت‌ كه‌ منجر به‌ افزايش‌ آلودگي‌ هوا مي‌شود از جمله‌: روشن‌ كردن‌ آتش‌ در معابر، سوزاندن‌ لاستيك‌، عمليات‌ قيركاري، عمرانی و مانند

Narges
2012-06-05, 10:22 PM
امشب ساعت 23:30 ماه را ببینید

لوگوی پپسی را شامگاه ۱۶ خرداد ۹۱در آسمان خاورمیانه روی کره ماه مشاهده کنید!

بالاخره پس از مدتها شرکت پپسی توانست طرح تبلیغاتی خود برای تاباندن لوگوی پپسی بر روی کره ماه را که با مخالفت سازمان محیط زیست ملل متحد یو.اِن.ئی.پی مواجه بود را به مرحله اجرا برساند .

بر اساس این برنامه اولین پروژه آزمایشی تابش نور بر سطح کره ماه در تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۱۲ …(۱۶ خرداد ۹۱)در منطقه خاورمیانه که از شرایط مناسبی برای انجام این کار برخوردار است، انجام خواهد شد.

زمان دقیق این پدیده غیرطبیعی و جالب شامگاه ژوئن به وقت ایران در ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه است که درسرتاسر ایران نیز به صورت کاملقابل رویت خواهد بود .

مدت تابش احتمالا تنها حدود ۱۵ دقیقه به طول خواهد انجامید و در صورت موفقیت کامل پروژه، این طرح تبلیغاتی به صورت رسمی در نقاط دیگر جهان توسط شرکت پپسی و به احتمال زیاد دیگر غول‌های عرصه تجارت جهانی اجرا می‌شود.

Hedieh
2012-06-05, 10:46 PM
نرگس جون الکی بود، من بعد از ظهر رفتم تو سایت پپسی اصلا هیچی در این رابطه نوشته نشده بود، با این حال رفتیم پشت بوم یه هوائی تازه کردیم {65}

Rose
2012-06-05, 10:47 PM
نرگس جان شما واقعاً همچین چیزی دیدین؟؟!!!!!!!!
من 5 دقیقه مونده بود که 15 مینش تموم بشه ولی ماه مثل همیشه بود!

ღ.ترنم.ღ
2012-06-05, 10:53 PM
وای امان از دست اینا به ماه هم رحم نمیکنن و شایعه سازی میکنن من ساعت 11:20 شب رفتم تا نیم ساعتم بودم تو پشت بوم ولی خبری نبود که نبود.

Narges
2012-06-05, 11:04 PM
بله دوستان من هم هیچی ندیدم :45:
من بی تقصیرم، گفتم اطلاع رسانی کنم شما هم ببینید ولی انگار فقط تبلیغات اینترنتی بوده{2 (26)}

الهام 62
2012-06-06, 07:10 AM
دقیقا منم تا 12 روی پشت بام نشسته بودم ویه جورایی سماغ می مکیدم{105}{2 (26)}
همچنان هیچ خبری نبود{2 (14)}

Azijam
2012-06-09, 04:20 PM
این مطلبوچند روز پیش تو نت خوندم...................خیلی برام جالب بود.....................گفتم بذارم تا شما هم بخونید....................................م ی‌گویند در فرهنگ ژاپنی مفهمومی بنام "گناه" وجود نداره... و اصلا" مردم با این مفهموم هیچ آشنایی ندارن... تنها مفهوم بازدارنده در اونجا، "شرمندگی" است. واسه همینه که کسی که درست کارش و انجام نمیده و پیش مردم شرمنده میشه، حتی ممکنه که دست به خودکشی بزنه، چون دیگه چیزی برای از دست دادن نداره... "شرمندگی" مفهوم زمینی و "گناه" مفهوم آسمانی است. "شرمندگی" بین شخص و اطرافیانش اتفاق میفته، اطرافیانی که شخص همیشه اونها رو میبینه، ولی "گناه" بین شخص و خدایی هست .... و نتیجه این 2 باور رو ببینید!

بی‌دینان ژاپنی ، آزاده !

بعد از آنکه خواندیم که چطور وقتی برق شهر قطع شد مردم داخل سوپر مارکتها و فروشگاههای بزرگ به آرامی و در تاریکی همه چیزهایی را که در سبد خریدشان قرار داده بودند سر جایشان برگرداندند و به آرامی از فروشگاهها خارج شدند.

چیزی نگذشت که تمیزی و نظم کمپهای مردم سیلزده که توی ورزشگاههای شهر بنا شده بود توجه همه را جلب کرد ، بعد دیدیم که مسئولان شهر جلوی مردم سجده میکنند و معذرت میخواهند بخاطر اینکه سونامی شده و ما نتوانستیم بهتر از این از شما مراقبت کنیم.

چیزی نگذشت که عکس مدارس صحرایی شهر فوکوشیما منتشر شد ! با نهایت شرمندگی سالن ورزشی رو پارتیشن زده بودند و بصورت کلاسهای مجزا با حداکثر ۱۵ دانش آموز در آورده بودند . نکته اش هم اینکه همه کلاسها یه ال سی دی ۳۲ اینچی داشت. وزیر آموش و پرورششان هم توی رسانه ها ضمن کلی عذر خواهی قول داد که بزودی حداقل امکانات را برای دانش آموزان مهیا خواهد کرد. یعنی این چیزها را تازه زیر حداقل میدانند! محاسبه کنید حداکثر را.

چند روز قبل هم مطلع شدیم که پیرمردهای ژاپنی سپاه مهندسین پیر تشکیل داده اند و داوطلب اینکه بروند فوکوشیما و در مهار نیروگاه کمک کنند تا جوانترها در معرض تشعشعات نیروگاه و مرگ قرار نگیرند! چرا؟ چون نسبت به جوانها کمتر از عمرشان باقی مانده و اثرات ناگوار رادیواکتیو زمان کمتری در کشورشان باقی خواهد ماند و خودشان هم زمان کمتری رنج و دردش را تحمل خواهند کرد! همینقدر منطقی و بشر دوستانه.

حالا هم که این خبر پایین در آمده که بزرگواری میفرمایید و میخوانید:


بازگرداندن میلیاردها ین پس از سونامی:

بگزارش خبرگزاری آلمان، مردم ژاپن، که در ماههای گذشته، بحران سیل ، سونامی و نشت مواد رادیواکتیو را پشت سر گذاشته‌اند، بیش از سه و نیم میلیارد ین ( بیش از ۴۵ میلیون دلار) پول را که در مناطق سیل زده یافته اند به دولت بازگردانده اند.

همچنین ۵۷۰۰ گاوصندوق پیدا شده پس از سیل که حاوی بیش از دو میلیارد ین بوده، به دولت داده شده است.

سخنگوی پلیس ژاپن اعلام کرد مردم و داوطلبان همچنان کیف پولهای پیدا شده را تحویل میدهند و تا کنون ۹۶ درصد مبالغ پیدا شده، به صاحبانشان بازگردانده شده است.

زلزله و سونامی در ژاپن که در ماه مارس رخ داد، دستکم ۲۰ هزار کشته و هزاران نفر بیخانمان برجا گذاشت.

اونوقت فکرشو بکنید خدا ما رو ببره بهشت، اینا رو ببره جهنم!

ريحانه
2012-06-15, 08:46 AM
ولي من ديدمش ولي خيلي طول داد.من تاساعت 1منتظربودم.كم كم ديدم كم كم داشت روپشت بام{sleeping}

*ستاره*
2012-06-15, 03:14 PM
محققان انگليسي مدعي هستند كه گياهان از طريق ايجاد صداهاي بسيار ظريف در ريشه با يكديگر صحبت مي كنند!

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، تحقيقات جديد حاكي از آن است كه گياهان نه تنها به صداهاي اطراف خود واكنش نشان مي دهند، بلكه با گياهان اطراف خود از طريق ايجاد صداهاي بسيار ظريف صحبت مي‌كنند!

محققان دانشگاه بريستول از بلندگوهاي پر قدرت براي شنيدن صداي نهال ذرت استفاده و صداهاي ظريف كليك مانندي را از ريشه نهال ضبط كردند.

وقتي ريشه‌هاي گياه در آب معلق شدند و يك صداي مداوم با فركانس مشابه پخش شد، ريشه‌هاي گياه به سمت صدا حركت كردند.

به گفته محققان، اين نخستين شواهداز مكالمه گياهان با يكديگر از طريق زبان مخصوص است كه براي انسان قابل شنيدن نيست.

پروفسور «دانيل رابرت» محقق زيست شناسي دانشگاه بريستول خاطر نشان مي كند: صداهاي كليك مانند بسيار ريز داراي پتانسيل تشكيل يك كانال ارتباطي بين ريشه هاي گياهان هستند.

به نظر مي رسد صدا و لرزش نقش مهمي در حيات گياهان ايفا مي كنند.

اوايل سال جاري ميلادي نيز محققان دانشگاه اگزتر انگليس در تحقيقي دريافته بودند كه كلم در شرايطي مانند نزديك شدن قيچي باغبان يا حمله كرم گياهخوار، گاز هشداردهنده‌اي براي اعلام خطر به ساير گياهان از خود ساطع مي‌كند.... / خبرگزاری ایسنا

sama jan
2012-06-16, 01:36 PM
استـفاده از نام خلیـج فـارس با پیـامک های مشـکوک !
http://persian-star.net/1391/3/22/pp2.jpg
چندی است ایرانیان، پیام‌های مختلفی را از طریق گوشی‌های همراه، ایمیل‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای یکدیگر ارسال می‌کنند مبنی بر اینکه با مراجعه به یک وبگاه، به "خلیج فارس" در مقابل اصطلاح جعلی "خلیج ع ر ب ی" رأی دهید.
http://persian-star.net/1391/3/22/87942_632.jpg
این در حالیست که هیچ‌یک از ایرانیانی که اقدام به رأی‌دادن در این وبگاه مشکوک کرده‌اند از هویت مالک و گرداننده آن اطلاعی ندارند. خبرنگار مشرق نیوز با توجه به بررسی ماهیت این اقدام و ماجرای پشت پرده آن با مهندس رضا هاشمی، متخصص حوزه امنیت فناوری اطلاعات گفت‌وگو کرده است :

هاشمی که موفق به کشف هویت گرداننده این سایت شده است، با تأکید بر اینکه *این‌گونه وبگاه‌ها اصلاً هیچ اعتباری ندارند* و تنها از احساسات وطن‌دوستانه ایرانیان سوءاستفاده می‌کنند، گفت: تکرار زیاد دعوت به رأی‌دهی در این سایت از سوی ایرانیان در قالب پیامک، رایانامه و شبکه‌های اجتماعی باعث شد تا آن را مهندسی معکوس کرده و اطلاعات جالبی استخراج کنم.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی بدون اطلاع از نیات صاحب این قبیل سایت‌ها که کم هم نیستند اقدام به ورود و رأی دادن می‌کنند در حالی که در اصل، ایرانی‌ها با این کار، تنها با چند میلیون بازدید از صفحه وب مزبور و با کلیک‌های خود بر روی تبلیغات و لینک‌های آن، پول را به جیب کسی وارد می‌کنند که از احساسات آنها استفاده ابزاری کرده است.

این صاحب‌نظر حوزه فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه صاحب این سایت، یک جوان فعال 27ساله اهل سوریه به نام "هُمام القـُرانی" است که در مالزی به کار در چند شرکت اشتغال دارد و از مخالفان حکومت بشار اسد است که احتمالاً به علت تحولات جاری در کشور سوریه، از ایران دل خوشی ندارد، گفت: وی هر موقع اراده کند نتایج را دستکاری می کند تا ایرانیان بیشتری به رأی گیری تشویق شوند و در
نهایت هم اگر بخواهد در یک اقدام انتقام‌جویانه نتیجه مورد نظر خودش را برنده اعلام می‌کند و ممکن است برای آن خبرسازی هم بکند اما این در حالی است که به احتمال بسیار زیاد، نسبت آرای داده شده، جعلی است.

وی تصریح کرد: اطلاعات "ثبت دامنه" و "مالک" این سایت با استفاده از خدمات "محرمانگی دامنه" به صورت "مخفی" در آمده است که جزئیات آن، با استفاده از برخی تکنیک‌ها کشف شد.میهندوست گرامی ...
http://persian-star.net/1391/3/22/87943_534.jpg
احتمالاً شما هم با این موضوع برخورد کرده اید که چندی است ایمیل هایی با موضوع حمایت از خلیج فارس در فضای اینترنتی در حال دست به دست شدن است. موضوع بیشتر این ایمیل ها در خواست از شما برای رای دادن در یک وب سایت در حمایت از نام خلیج فارس به جای نام های جعلی آن است. مثلا این عنوان "جدی جدی دارن عوضش می کنن" و یا اینکه مثلاً اخطار می دهد که در Google این نامهای جعلی را جستجو کنید و نتیجه ی آنرا ببینید یا مثلا برای مبارزه با این نتیجه حالا بروید به فلان سایت و مخالفت خود را اعلام کنید و شما هم احتمالا این جستجو را می کنید و نتیجه را می بینید!

اما غافل از اینکه همین کار آمار جستجوی نامهای جعلی ای که اعراب به جای خلیج فارس به کار می برند را در Google بیشتر از کلمه "خلیج فارس" می کند و در نتیجه آن نام جعلی برای نمایش در اولویت بالاتری نسب به کلمه "خلیج فارس" قرار می گیرد.

مهم: برای مبارزه با این ترفند زیرکانه که حالا از سمت هرکسی می تواند باشد یک راه حل ساده وجود دارد و آن هم اینکه به جای رای دادن در هر سایتی، روزانه و یا هر وقت دستتان رسید سعی کنید حداقل یک بار نام "خلیج فارس" و یک بار نام انگلیسی آن... یعنی Persian Gulf را در Google جستجو کنید چراکه اینکار از هر رای دادنی در هر سایتی موثرتر است. بخصوص اگر نام انگلیسی آنرا (Persian Gulf) جستجو کنید آنهم به طور همه گیر؛ پس از مدتی خواهید دید که تقریباً نامهای جعلی دیگر از صفحات اینترنتی محو خواهند شد! چراکه با اینکار نام "خلیج فارس" و "Persian Gulf" اولویت بالاتری را در جستجوهای اینترنتی به خود اختصاص خواهد داد
http://persian-star.net/1391/3/22/pp1.jpg

mina sa
2012-06-16, 03:43 PM
هتل بام رامسر در سال 1389 افتتاح گردیده است. سوئیت های این مجتمع در ایستگاه بالای تله کابین در ارتفاع 700 متری از سطح دریا با منظره دریا و جنگل قرار گرفته که رفت و آمد میهمانان به وسیله خط تله کابین و هزینه رفت و آمد (هر نفر120000 ریال ) یکبار در صورتحساب نهایی میهمان منظور می گردد و رفت و آمد در طول اقامت رایگان می باشد.لازم بذکر است در روزهای خلوت ساعت کار تله کابین از ساعت 10 صبح تا 5:30 عصر می باشد. طراحی داخلی سوئیتها توسط طراحان خارجی صورت گرفته است.قیمتها شامل صبحانه و مینی بار رایگان می باشد. اقامت کودکان زیر 5 سال رایگان و برای کودکان بالای 5 سال هزینه یک نفر بزرگسال محاسبه می گردد. کاخ موزه رامسر، استفاده از استخر و سونا و آبگرم معدنی برای میهمانان سوئیتهای VIP رایگان و برای میهمانان کلبه دارای 50% تخفیف، استفاده از کارتینگ و پینت بال برای تمامی میهمانان شامل 20% تخفیف در صورت استفاده در زمانهای مشخص شده، استفاده از شهربازی برای میهمانان سوئیتهای VIP با انتخاب خودشان 2 بلیط رایگان بزرگسال و برای میهمانان کلبه 1 بلیط خردسال رایگان می باشد.مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر علاوه بر خط تله کابین شامل چندین پروژه اقامتی و تفریحی دیگر نیز میباشد. از جمله این طرحها چندین رستوران و کافی شاپ زیبا در یک مجموعه متنوع از چشم اندازهای زیبا و همچنین واحدهای تجاری و فروشگاهی معتبر و متنوع می باشد.پیست کارتینگ ، پیست باگی ، زمین بازی پینت بال ، کلوپ دریایی و جت اسکی نیز از دیگر طرحهای ورزشی تفریحی مجموعه است که تا به امروز افتتاح شده است. تفرجگاههای زیبا ، آب نمای موزیکال، آب نمای آب و آتش ، پارک جنگلی ایل میلی و آلاچیقهای ساحلی نیز فرصت مغتنمی برای گذران اوقاتی شیرین است. از دیگر جاذبه های بی نظیر این مجموعه بزرگترین شهربازی مدرن شمال ایران است که در زمینی به مساحت 2 هکتار راه اندازی شده است. مجتمع رفاهی و تفریحی شهر سبز رامسر با هدف بهرهمندی بیشتر گردشگران از طبیعت بکر جنگلهای سرسبز کوهستانی اقدام به احداث دهکده زیبای جنگلی با کلبه های مجهز به امکانات کامل رفاهی و سوئیتهای اقامتی VIP در یکی از زیباترین نقاط سایت کوهستانی نموده و همچنین جهت دسترسی زمینی به این واحدها اقدام به ساخت جاده آسفالت جنگلی نموده است.

امکانات سایت پایین شامل :
• تله کابین به مسافت 4 کیلومتر با مناظر بی نظیر جنگل ،کوه ، دریا و شهر رامسر
• کلوپ دریایی: جت اسکی،اسکی روی آب ،شاتل دریایی ، قایق های تفریحی و ...
• شهر بازی مدرن که در نوروز سال جاری افتتاح شده و تمامی دستگاههای آن وارداتی و بر طبق استانداردهای روز و بین المللی می باشد .
• پیست کارتینگ که دارای استاندارد بین المللی به طول 600 و عرض 8 متر بوده و دارای بهترین کارتهای birel ساخت کشور ایتالیا و داری سیستم ثبت زمان وکافی شاپ مستقل می باشد.
• پیست ورزش مفرح و مهیج پینت بال با محیطی مناسب برای خانواده ها و همه رده های سنی و پیست باگی
• کافی نت و خدمات اینترنت
• تالار و رستوران پذیرایی تا ظرفیت 800 نفر،فست فود،کافی شاپ وسفره خانه سنتی
• فروشگاه شیرینی و انواع کلوچه های محلی شمال ایران
• مراکز خرید : فروشگاه ایران کتان (شعبه شهر رامسر)،فروشگاه تعطیلات( شعبه شهر رامسر)
• آلاچیق ها ،غرفه فروش صنایع دستی،غرفه فروش و عرضه مستقیم غذاها و محصولات محلی مخصوص شمال ایران
• شعب بانکهای تجارت و پست بانک به همراه دستگاههای خود پرداز متعدد
• ساحل شنی به همراه اسکله دریایی با مسافت طولانی و طراحی منحصر به فرد همراه با محیطی آرام و دلنشین
• تاکسی تلفنی تله کابین که آماده ارائه سرویس های مخصوص جهت بازدید مسافران از جاذبه های گردشگری و متعدد شهر زیبای رامسرو مناطق شمالی می باشد.
• آژانس هواپیمایی و خدمات گردشگری شهر سبز


امکانات سایت بالا شامل:
• واحد های اقامتی شامل کلبه های جنگلی و سوئیت های VIP با طراحی جدید و منحصر به فرد در محیط کاملاً آرام و زیبای جنگلی
• رستوران و کافی شاپ شبانه روزی ،فروشگاه صنایع دستی و هنری
• مسیر پیاده روی سنگ فرش شده در ارتفاع 750 متری از سطح دریا و جنگل زیبای ایلمیلی
• سوپر مارکتها ،آلاچیق ها و غرفه های متعدد که آماده پذیرایی از میهمانان می باشد.
• سالن ورزشی و سرگرمی شامل بیلیارد ،هاکی روی میز، تنیس روی میز، فوتبال دستی ،دارت و ...
• بام شهر سبز که از فراز آن مناظر زیبای کوهستان ،دریا و شهر های اطراف قابل دیدن می باشد.

قیمت واحد های اقامتی (به ریال)سوییت کاملیا

سوییت مگنولیا

سوییت ارکیده

سوییت رز

سوییت یاس

کلبه
خدمات

mina sa
2012-06-16, 03:47 PM
کلاه برداري دسینی در ایران

همانطور که می دانید گروه صنعتی سب فرانسه بیش از ۵۰ سال است که در ایران فعالیت می کند و برخی از محصولات آن تا حد زیادی شناخته شده است مثلا نام تفال برای همه آشناست همان نامی که در دهه های گذشته با همان نام سب عرضه می شد. برای طولانی نشدن مطلب برویم سراغ اصل قضیه!!!؟
نمی دانم جریان مارک «اوه» یادتان هست؟ اگر خبر ندارید این را بگویم که این نام مدتها در تبلیغ تلویزیونی ادعا میکرد تحت لیسانس شرکت «پیتر اند جورج» انگلستان است
تا اینکه یک نفر از بین ما و از افرادی که گاهی فکر می کنند و هر چیز را به راحتی قبول نمی کنند (که متاسفانه تعدادشان بسیار کم است) ته و توي قضیه را در آورد که بله این شرکت پیتر اند جورج یک شرکت صوری است که صاحب شركت «اوه» در انگلستان ثبت کرده و اصلا هیچ وجود خارجی ندارد و در واقع هیچ تولیداتی ندارد
در واقع کار خانه ای در کار نیست و فقط یک نام تجاری است. من چند وقتی بود که می دیدم نمایندگیهای تفال فرانسه-منظور ظروف آشپز خانه است- يكي یکی نا پدید می شوند و خیلی از آنها جای خود را به «دسینی» می دهند. از طرفی هم دیدم که تفال تولیدات خود در ایران را متوقف کرده و فقط محصولات فرانسه را می توان تهیه کرد. حدس زدم کاسه ای زیر نیم کاسه است و این دسینی یک جاي كارش می لنگد. بعد از جست و جو در اینترنت متوجه شدم تنها یک سایت با این عنوان هست که آن هم فاقد هر گونه آدرس و شماره تلفن از سازنده است. از طرفی با یک جست و جوی حرفه ای تر متوجه می شویم ثبت کننده دامنه آن هم یک آقای ایرانی است به نام «آرتم غریبی» که البته نمی دانم صاحب این مارک است یا فقط نماینده شرکتی بوده که این دامنه را برای دسینی خریداری کرده. با جست و جوی بیشتر متوجه شدم یک نام تجاری با همین عنوان در دبی ثبت شده که هیچ تولید کننده ای به اون مربوط نیست. به هر حال حدس من این است که این ها اجناس چینی هستند که با رنگ و لعاب و کلاهبرداری وارد کشور می شوند و شما به عنوان جنس ايتاليايي يا اتحاديه اروپایی می خرید. صاحب آن هم احتمالا یکی از افرادی است که از یک شبه ره صد ساله رفته و صاحب همه چيز هم شده است. لطفا این پیام را برای همه بفرستید تا لااقل به این وسیله جلوی کلاهبرداری بیش از این گرفته شود

*ستاره*
2012-06-18, 02:49 PM
لطفا ماهی قرمز و جوجه رنگی نخرید
این کلیپو ببینین{154fs232528}
http://20ist.com/archives/5131

*ستاره*
2012-06-18, 03:01 PM
کلاه برداري دسینی در ایران

همانطور که می دانید گروه صنعتی سب فرانسه بیش از ۵۰ سال است که در ایران فعالیت می کند و برخی از محصولات آن تا حد زیادی شناخته شده است مثلا نام تفال برای همه آشناست همان نامی که در دهه های گذشته با همان نام سب عرضه می شد. برای طولانی نشدن مطلب برویم سراغ اصل قضیه!!!؟
نمی دانم جریان مارک «اوه» یادتان هست؟ اگر خبر ندارید این را بگویم که این نام مدتها در تبلیغ تلویزیونی ادعا میکرد تحت لیسانس شرکت «پیتر اند جورج» انگلستان است
تا اینکه یک نفر از بین ما و از افرادی که گاهی فکر می کنند و هر چیز را به راحتی قبول نمی کنند (که متاسفانه تعدادشان بسیار کم است) ته و توي قضیه را در آورد که بله این شرکت پیتر اند جورج یک شرکت صوری است که صاحب شركت «اوه» در انگلستان ثبت کرده و اصلا هیچ وجود خارجی ندارد و در واقع هیچ تولیداتی ندارد
در واقع کار خانه ای در کار نیست و فقط یک نام تجاری است. من چند وقتی بود که می دیدم نمایندگیهای تفال فرانسه-منظور ظروف آشپز خانه است- يكي یکی نا پدید می شوند و خیلی از آنها جای خود را به «دسینی» می دهند. از طرفی هم دیدم که تفال تولیدات خود در ایران را متوقف کرده و فقط محصولات فرانسه را می توان تهیه کرد. حدس زدم کاسه ای زیر نیم کاسه است و این دسینی یک جاي كارش می لنگد. بعد از جست و جو در اینترنت متوجه شدم تنها یک سایت با این عنوان هست که آن هم فاقد هر گونه آدرس و شماره تلفن از سازنده است. از طرفی با یک جست و جوی حرفه ای تر متوجه می شویم ثبت کننده دامنه آن هم یک آقای ایرانی است به نام «آرتم غریبی» که البته نمی دانم صاحب این مارک است یا فقط نماینده شرکتی بوده که این دامنه را برای دسینی خریداری کرده. با جست و جوی بیشتر متوجه شدم یک نام تجاری با همین عنوان در دبی ثبت شده که هیچ تولید کننده ای به اون مربوط نیست. به هر حال حدس من این است که این ها اجناس چینی هستند که با رنگ و لعاب و کلاهبرداری وارد کشور می شوند و شما به عنوان جنس ايتاليايي يا اتحاديه اروپایی می خرید. صاحب آن هم احتمالا یکی از افرادی است که از یک شبه ره صد ساله رفته و صاحب همه چيز هم شده است. لطفا این پیام را برای همه بفرستید تا لااقل به این وسیله جلوی کلاهبرداری بیش از این گرفته شود

متاسفانه خیلی هم فروش داشته، کیفیتشون هم خیلی بده! ما که خدا رو شکر ازش هیچی نخریدیم!

*ستاره*
2012-06-20, 10:18 AM
اسرائیل: اگر مذاکرات مسکو با شکست مواجه شود به ایران حمله می کنیم


اسرائیل: اگر مذاکرات مسکو با شکست مواجه شود به ایران حمله می کنیم

دولت اسراییل ایران را تهدید کرده است که در صورت عدم دست یابی به توافق در مذاکرات مسکو ، این کشور ایران را هدف قرار خواهد داد. شیمون پرز رئیس جمهور اسرائیل درگفتگو با سی ان ان گفت: ایرانی ها فکر می کنند که تهدید حمله به ایران تنها یک هشدار است. ایرانی ها زیاد جدی نیستند.


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب :صدای روسیه به نقل از جروسالم پست نوشت: دولت اسراییل ایران را تهدید کرده است که در صورت عدم دست یابی به توافق در مذاکرات مسکو ، این کشور ایران را هدف قرار خواهد داد.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ، اسراییل خواسته است که طرفین مذاکره کننده درخواست های خود را واضح و دقیق بیان کنند و برای اجرای آنها زمان بندی دقیق داشته باشند.یک مقام اسرائیلی به جروسالم پست گفت: دولت اسرائیل از متحدانش خواسته است که به تهدید حمله نظامی علیه ایران اعتبار بیشتری دهند.

وی افزود: ما از جامعه بین المللی می خواهیم که در مذاکرات به ایران بگوید که خواسته هایی دارند.

این مقام اسرائیلی اضافه کرد: به ایران بگویید، یا خواسته ها ما را محقق کنید یا با چیز دیگری مواجه می شوید.از طرفی شیمون پرز رئیس جمهور اسرائیل درگفتگو با سی ان ان گفت: ایرانی ها فکر می کنند که تهدید حمله به ایران تنها یک هشدار است. ایرانی ها زیاد جدی نیستند.

وی افزود: اگر ایرانی ها فکر می کنند که این تهدید یک بلوف هست، همین موضوع ممکن است منجر به وقوع جنگ شود.

وی در ادامه ایران را متهم به ساخت سلاح هسته ای کرد و گفت: زمان برای ایران در حال اتمام است..../انتخاب

*ستاره*
2012-06-20, 10:20 AM
28 هزار تومان عیدانه 9 ماهه برای ملت نجیب ایران !


پیشتر‌ها این اتفاق رخ می‌داد که روزنامه‌های یک جناح، تیترهای یکسانی را برای یک خبر برمی‌گزیدند و این موضوع در برخی از موارد جنجال‌‌آفرین می‌شد، ولی امروز به طرز جالبی، دو روزنامه اصلاح‌طلب شرق و اعتماد از یک تیتر برای دو خبر متفاوت بهره برده‌اند.پس از پایان روز نخست مذاکرات هسته‌ای در مسکو و در حالی که این مذاکرات امروز هم ادامه خواهد یافت، صفحات روزنامه‌های صبح امروز پوشیده از تصاویر و اخبار مربوط به این مذاکرات است؛ تصاویری از جلیلی و اشتون ـ که این بار لباس او، موضوع دندان‌گیری برای رسانه‌های داخلی نداشت ـ در کنار تصاویر نشست روز گذشته در صفحه نخست بیشتر روزنامه‌های صبح امروز به چشم می‌خورد.

این در کنار اشاره روزنامه‌ها به پیشنهاد پنجگانه ایران در این نشست و چشم‌هایی که به روز دوم این مذاکرات و پاسخ ۱+۵ دوخته شده، موضوع گزارش‌های صفحات نخست روزنامه‌ها بود. رسالت از مذاکرات مسکو به عنوان یک گام رو به جلو یاد کرد و از پیشنهاد پنجگانه ایران در مسکو نوشت و شرق، امروز را روز پاسخ اشتون به پیشنهاد پنجگانه ایران خواند.

روزنامه جوان از مهلت خواستن ۱+۵ تا ظهر امروز خبر داد و مدعی شد که غرب مذاکره روز نخست مسکو را بی‌نتیجه گذاشت. جهان صنعت با تصویری از اشتون و جلیلی از تیتر صفر ـ صفر برای گزارش خود بهره برد و ملت ما نیز در گزارش یک خود، تداوم مذاکرات را در گرو انعطاف ۱+۵ دانست و از کارشکنی مثلث شوم علیه مذاکرات خبر داد.

پیشتر‌ها این اتفاق رخ می‌داد که روزنامه‌های یک جناح، تیترهای یکسانی را برای یک خبر برمی‌گزیدند و این موضوع در برخی از موارد جنجال‌‌آفرین می‌شد، ولی امروز به طرز جالبی، دو روزنامه اصلاح‌طلب شرق و اعتماد از یک تیتر برای دو خبر متفاوت بهره برده‌اند، «یک بستر و دو رویا»، تیتری بود که اعتماد برای گزارش خود در مذاکرات هسته‌ای مسکو برگزیده بود و شرق آن را به عنوان تیتر یک خود درباره انتخابات مصر برگزیده است.

پایان دور دوم انتخابات مصر و پیروزی اسلامگرایان در این انتخابات هم «محمد مرسی» و مردم مصر را به صفحات روزنامه‌های امروز ایران کشاند. پیروزی نامزد گروه اخوان‌المسلمین با ۵۲/۵ درصد آرا در برابر رقیبش، احمد شفیق که ۴۷/۵ درصد آرا را از آن خود کرده بود، باعث شد تا مردم مصر دیشب را هم تا صبح در خیابان‌های قاهره بگذرانند و این بار در خیابان‌ها به جشن و پایکوبی بپردازند.

ملت ما با اشاره به کارشکنی‌های شوراب نظامی نوشته است: «کاندیدای اخوان رئیس جمهور مصر شد» و کیهان از جشن و پایکوبی مردم مصر در پی پیروزی اسلامگرا‌ها در این کشور خبر داد.

جام جم نیز از ریاست جمهوری در دستان اخوان خبر داد.

شرق اما در این باره آورده است، هر دو کاندیدا اعلام پیروزی در انتخابات کرده‌اند.

بیانات مقام معظم رهبری در روز عید مبعث در جمع مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی، بازتاب گسترده‌ای در صفحات روزنامه‌های صبح امروز داشت؛ اشاره ایشان به ریشه مشکلات بشری و اینکه علت‌العلل آن، دوری از دو مسأله اساسی مبعث یعنی «فکر و اندیشه» و «تزکیه نفس» است.

در کنار سخنانشان درباره تفرقه‌افکنی در میان اهل تشیع و تسنن بنا به خواست سرویس‌های جاسوسی سلطه‌گران توسط افرادی که اصلا اسلام را قبول هم ندارند، از مهمترین فرازهای سخنان ایشان بود که در صفحات روزنامه‌های امروز منتشر شد.

اما تصمیم دولت برای آزادسازی یارانه ۲۸ هزار تومانی در پی انتقاداتی که از گرانی نان شده بود هم به چشم روزنامه‌های صبح امروز جذاب آمد. تهران امروز از «آزادسازی ناگهانی یارانه ۲۸ هزار تومانی» نوشت؛ رخدادی که فرزین، دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها از آن به عنوان عیدی دولت به مردم یاد کرد. به این ترتیب ده روز پس از گران شدن بهای قوت بیشتر مردم، دولت اجازه برداشت مابه‌التفاوت یارانه نقدی مرحله اول و دوم ـ که در عید نوروز به حساب‌ها واریز شده بود ـ صادر کرد.

بهروز مرادی، سرپرست سازمان هدفمندی یارانه‌ها در این باره گفته است: ما افزایش یکباره بهای نان را که باعث نگرانی مردم شد، احساس کردیم به مردم فشار وارد شد. به این منظور با نظر رئیس‌جمهور و توافق رئیس مجلس، قرار است افزایش هزینه تحمیلی به مردم جبران شود.

روزنامه جهان صنعت در گزارشی به این موضوع پرداخته و در حاشیه آن، اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را همچنان در هاله‌ای از ابهام دانسته بود. این روزنامه «برداشت یارانه ۲۸ هزار تومانی فاز دوم هدفمندی بابت گرانی نان و عدم افزایش قیمت بنزین در تیر ماه» را دو دلیلی دانسته بود که اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه را دست‌کم تا پایان نیمه دوم سال به تعویق خواهد انداخت.

دو روزنامه اصلاح‌طلب آرمان و آفتاب یزد هم محمد رضا عارف، نامزد احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری را به عنوان عکس یک خود برگزیده بودند؛ آرمان با طرح پرسش «توصیه‌های عارف انتخاباتی بود؟» از قول او نوشت: «قهر معنا ندارد، راهی جز تفاهم ملی نداریم» و آفتاب هم با بیان انتقاد عارف از تلاش برخی برای حذف یک جریان، همین سخن وی را به عنوان تیتر یک برگزیده بود.

سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع فعالان فرهنگی تهران و شهر ری که گفته بودند، «مردم مستحق زندگی بهتری هستند» ـ که در روزنامه آرمان به آن پرداخته شده بود ـ در کنار انتشار سخنان احمدی‌نژاد ـ که به قول روزنامه آفتاب یزد، اظهارات معاون اول را تکمیل می‌کرد ـ درباره اینکه «سطح رفاه مردم در حال افزایش است» هم از نکات جالب توجه این دو روزنامه بود.

البته ناگفته نماند که امضای قرارداد کریم انصاری فرد با پرسپولیس، این تیم را به عنوان تیم کهکشانی امسال معروف کرده و حرف و حدیث‌های فراوانی درباره هزینه‌های این باشگاه و مدیر عاملش در روزنامه‌ها به راه انداخته است.

روزنامه هفت صبح در گزارش یک خود به این موضوع پرداخته است و بی.‌ام. دبلیوی ایکس ۶ (هدیه باشگاه پرسپولیس به بازیکنانش) را به عنوان قهرمان اصلی فصل نقل و انتقالات دانسته است و در آن اشاره کرده که پرسپولیس ۹۱ راه، استقلال ۹۰ و سپاهان ۸۹ را در پیش گرفته‌اند؛ این با با کمک بی.‌ام.دبلیو..... / خبرگزاری تابناک

*ستاره*
2012-06-20, 10:21 AM
دومین کنکور دکتری هم دردسرساز شد/ ابهامات بی پایان داوطلبان

گروه حوزه و دانشگاه: پس از اعلام نتایج معرفی شدگان به دومین آزمون نیمه متمرکز دکتری، این بار داوطلبان بر سر معرفی به دانشگاهها به سازمان سنجش معترض شدند و تاکید کردند که نحوه معرفی افراد شفاف نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، هر ساله پس از اعلام نتایج کنکورهای سراسری در کشور از جمله آزمون سراسری و آزمون کارشناسی ارشد به طور طبیعی عده ای از داوطلبان که به تصور خود در آزمون پذیرفته می شدند با مشاهده نتیجه عدم پذیرش خود به سازمان سنجش معترض می شوند.

با این وجود به نظر می رسد با اضافه شدن کنکور نیمه متمرکز دکتری، طیف دیگری از داوطلبان به جمع معترضان آزمونها پیوسته اند. طیفی که علی رغم مشترک بودن فرآیند آزمونی با دیگر گروهها اما به دلیل سطح دانش با دیگر گروههای داوطلب آزمون متفاوت هستند.موضوع اعتراض داوطلبان به کنکور دکتری

پس از برگزاری اولین دوره آزمون نیمه متمرکز دکتری، اعتراضات زیادی به نحوه برگزاری، نوبت امتحان، طولانی بودن فرآیند امتحان از سوی داوطلبان اعلام شد اما پس از برگزاری دومین آزمون نیمه متمرکز دکتری دانشگاهها در سال 91، با وجود کاهش بخش عمده ای از اعتراضات به نحوه اجرای آزمون، این بار عده ای از داوطلبان به فرآیند برگزاری آزمون و سخت بودن سئوالات طرح شده در بخش زبان انگلیسی معترض شدند.

داوطلبان دکتری در ادامه اعتراضات خود پس از اعلام اسامی معرفی شدگان به دانشگاهها برای انجام مصاحبه از میان مجازین به انتخاب رشته این بار، به شفاف نبودن فرآیند گزینش اولیه و گزینش بعدی،‌ چگونگی اعلام به عنوان مجاز به انتخاب رشته و ظرفیت دانشگاهها در دوره دکتری تاکید کردند.عدم شفافیت در مراحل ورودی دکتری

برخی از داوطلبان معتقد هستند به دلیل این عدم شفافیت در مراحل ورودی دوره دکتری، پاسخ های نهادهای ذیربط نمی تواند به خوبی پاسخگوی داوطلبان باشد.

در حال حاضر پس از اعلام نتایج معرفی شدگان در دوره دکتری به دانشگاهها و اعلام شرایط دانشگاهها برای انجام مصاحبه، آنطور که عنوان می شود،‌ بسیاری از داوطلبان که نام آنها در فهرست مجازین بوده است در مرحله مصاحبه به هیچ دانشگاهی معرفی نشده اند و یا تنها به دانشگاههای غیرانتفاعی و شبانه معرفی شده اند.

گلایه داوطلبان از نحوه معرفی مجازین به دانشگاهها تا حدی است که حتی برخی عنوان می کنند با رتبه های بالا نیز به هیچ دانشگاهی معرفی نشده اند.

داوطلبان دومین کنکور نیمه متمرکز دکتری اعلام می کنند که در حالی که ظرفیت اعلام شده بیشتر از پذیرش در این مرحله است چرا باید از عده ای برای مصاحبه دعوت به عمل نیاید.

برخی داوطلبان معترض یادآور شده اند در صورتی که نیاز به معرفی آنها به دانشگاهها نبوده است چرا نام آنها به عنوان مجاز به انتخاب رشته اعلام شده است.

این داوطلبان تاکید می کنند در حالیکه ظرفیت اضافه شده است چگونه برخی افراد با رتبه های نزدیک به هم و شرایط گاهاً مشابه در معرفی با دو تصمیم جداگانه مواجه می شوند و در واقع این افراد با این شبهه مواجه می شوند که در صورتی که ظرفیت وجود داشته و رتبه 2 فرد به هم نزدیک است، علت معرفی شدن یکی از این دو نفر و معرفی نشدن دیگری دقیقاً چه عاملی و به چه صورتی است.

اعتراض به آزمون های سراسری سازمان سنجش به صورت اینترنتی براساس گفته داوطلبان، فرآیند طولانی مدتی است که گاهاً پاسخی نیز دریافت نمی شود.

از سوی دیگر معترضان معتقد هستند که آزمون دکتری با توجه به ویژگی های خاص خود و رقابت بسیار فشرده میان داوطلبان آن باید با دقت عمل بالاتری مورد بررسی قرار گیرد تا این گونه اعتراضات خدشه ای به آن وارد نکند. این مهم در حالی رخ خواهد داد که فرآیند انتخاب رشته، اعلام رتبه ها و شرایط گزینش نهایی به صورت ساده و شفاف اعلام شود.چه راهی برای گزینش داوطلبان دکتری مناسب است؟

به گزارش خبرنگار مهر،‌ برگزاری آزمون نیمه متمرکز دکتری 2 سال گذشته به دنبال اعتراضات داوطلبان به گزینش های بعضا سلیقه ای در برخی دانشگاهها و مشکلاتی که به دنبال عدم تمرکز برگزاری مراحل گزینش از سوی دانشگاهها انجام می شد،‌ مطرح و به سازمان سنجش واگذار شد.

با واگذاری برگزاری مراحله اولیه و یا غربالگری اولیه این آزمون به سازمان سنجش،‌ نه تنها اعتراضات کاهش نیافت بلکه به شکل دیگر و در طیف دیگری چه در سال گذشته و چه امسال ابراز شد. دامنه اعتراضات نه تنها از دانشگاهها کاسته نشد،‌ بلکه گریبان سازمان سنجش را نیز گرفت.

بدین ترتیب علی رغم تأکیدات مسئولان آموزش عالی مبنی برای افزایش ظرفیت و توسعه رشته های دکتری،‌ گویا پس از گذشت اینهمه سال از پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاههای کشور،‌ مسئولان هنوز نتوانسته اند نحوه درست و مناسبی را برای گزینش این مرحله انتخاب و طراحی کنند و برای داوطلبان، مراحل گزینش را شفاف سازی کنند تا شبهه ای به وجود نیاید.

به گزارش مهر، آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 91 روز 25 فروردین با شرکت 178 هزار و 427 نفر در 9 گروه آموزشی و 285 کد رشته امتحانی برگزار شد و نتایج نهایی 20 شهریور اعلام می شود./مهر

Amitida
2012-06-21, 01:42 PM
مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از صید چهار توله شیر و دو قلاده توله خرس در این شهر خبر داد.

به گزارش ایرنا، حسین خاكپور گفت: این تعداد حیوان صبح امروز در سمت بلوار وكیل آباد و بلوار پیروزی در مشهد صید شده اند.

وی اظهار داشت: با توجه به احتمال وجود تعداد بیشتری از این حیوانات عملیات جستجو ادامه دارد.

68794 68795

68796 68797

Rose
2012-06-27, 12:20 PM
یک ست رویایی برای عروسی شما با 160 میلیون تومان در الهیه!

ازدواج اين روزها براي بسياري همانندسدي عظيم با ذخيره‌اي از مشكلات فراوان است. اين اما تمام واقعيت اقتصاد اين روزهاي ما نيست و در زير آسمان همين شهر هستند افرادي كه تمام دغدغه آنها نه تامين هزينه‌هاي لباس بلكه پيدا كردن بهترين لباس عروس موجود در بازار است؛ لباس‌هاي يك‌شبه‌اي كه تا صدميليون تومان براي داماد هزينه خواهد داشت.

شايد لباس عروس صد‌ميليون توماني براي شمايي كه دنبال سور و سات عروسي بوده و بازار لباس عروس را زير و رو كرده‌ايد غيرقابل باور باشد، اما بايد بپذيريد كه كالاهاي لوكس در بازار ايران جايگاه خود را پيدا كرده‌اند و كم نيستند افرادي كه براي لباس عروس صد‌ميليون ناقابل پرداخت مي‌كنند. شايد شما پرداخت 500‌هزار تومان براي لباس عروس را كمي غيرمنطقي دانسته و آن را هزينه اضافي تلقي كنيد اما در همين تهران مزون‌هايي هستند كه ارزان‌ترين و ساده‌ترين لباس عروس را به سه‌ميليون تومان فاكتور مي‌كنند.

كمي توجه كنيد، اينجا تهران است، آخرين روزهاي فصل بهار و هواي خاكستري پيش از غروب با باران بهاري و ماشين‌هاي چندصد‌ميليوني كه طول خيابان جردن را براي چندمين بار طي مي‌كنند، ترافيك عجيبي ايجاد كرده‌اند. جايي در همين خيابان نمايندگي يكي از برندهاي جهاني لباس عروس افتتاح شده است تا اغلب آنهايي كه به دنبال ساختن شب رويايي هستند حضور متفاوت خود را در پوشيدن لباس‌هاي اين برند معروف جست‌وجو كنند. لباس‌هاي اين برند اسپانيايي از دو‌ميليون و 700‌هزار تومان شروع مي‌شود و بسته به نوع پارچه و طراح آن به 40‌ميليون تومان هم مي‌رسد. گران‌ترين لباس عروس اين برند از جنس ابريشم با سنگ‌دوزي هنرمندانه و بسيار زيباست و نام يكي از برجسته‌ترين طراحان اسپانيايي را يدك مي‌كشد. در اين مزون امكان تهيه تاج عروس، كمربند، تور و كيف و كفش نيز وجود دارد،؛ لوازمي كه براي تهيه يكي از آنها بايد حداقل يك‌ميليون و 500‌هزار تومان پرداخت كنيد چراكه تاج عروس نقره در اين مزون به يك‌ميليون و 500‌هزار تومان، تور عروس ابريشم به دو‌ميليون تومان و كيف و كفش نيز به حداقل يك‌ميليون و 600‌هزار تومان به فروش مي‌رسد.

اينجا تهران است و به مدد سياست‌هاي اقتصادي، گروهي در مزون‌هاي الوان از سياست‌هاي خوب اقتصادي سخن مي‌گويند كه باعث شده بتوانند به راحتي براي يك شادي چند ساعته لباس عروس صدميليون توماني خريداري كنند. به مدد همين سياست‌ها است كه اين روزها پاي برندهايي همچون «پرونووياس»، «پيوگان»، «يومز فشن»، «جي‌ليانس»، «سن پاتريك»، «اسپوزابلا»، «دمتريوس»، «سامي»، «وايت سال»، «كدنا» و برند عربي «ازياء» به بازار لباس عروس ايران باز شده و لباس‌هايي از جنس ساتن، ابريشم، تافته و... با قيمت‌هاي چند ده‌ميليوني اولين گزينه خريد عروس و دامادها شده‌اند.

داستان مصرف‌گرايان به همين جا ختم نمي‌شود و عطش ديده شدن اين قشر، افتتاح مزون‌هاي خانگي را موجب شده است؛ مزون‌هايي كه خدمات و لباس‌هاي خاصي رابه قيمت‌هاي تا صد‌ميليوني عرضه مي‌كنند. شما نيز اگر به دنبال متفاوت بودن و پرداخت هزينه‌هاي چندده‌ميليوني هستيد سري به يكي از برج‌هاي الهيه بزنيد تا در مزوني كه حضور در آن نيازمند هماهنگي و تعيين وقت قبلي است تفاوت را با تمام وجود حس كنيد. در اين مزون شما مي‌توانيد لباس‌هاي تزيين‌شده با سنگ‌هايي همچون «در كوهي»، «توپاز»، «زمرد»، «ياقوت»، «زبرجد» و حتي «فيروزه» را به قيمت‌هاي 50 تا صد‌ميليون خريداري كنيد. خريد كيف و كفش عروس نيز در اين مزون براساس برند و جنس بين پنج تا 20‌ميليون تومان در نوسان است. تاج عروس طلا با سنگ‌هاي قيمتي نيز مي‌تواند يكي از انتخاب‌هاي شما باشد.

در اين مزون به راحتي مي‌توانيد لباسي متفاوت‌تر از هرآنچه كه تاكنون ديده‌ايد تهيه كنيد و با پرداخت صد‌ميليون تومان براي لباس، 20‌ميليون تومان براي كيف و كفش، 30‌ميليون تومان براي تاج، پنج‌ميليون تومان براي حرير روي شانه و در نهايت سنجاق سينه پنج‌ميليون تومان، يك ست رويايي براي شب عروسي خود تهيه كنيد؛ ستي كه 160‌ميليون تومان براي شما هزينه در بر خواهد داشت.

بي‌تعارف متفاوت بودن و دگرگونه زيستن در بخشي از اين جامعه نهادينه شده است و براي اين گروه فرقي ندارد كه اقتصاد در چه مسيري گام بر مي‌دارد. مصرف‌گرايي و علاقه شديد گروهي به كالاهاي لوكس و پرداخت هزينه‌هاي اينچنيني تنها بخشي از واقعيت‌هاي جامعه است و اگر دوست داريد با واقعيت زندگي بخش خاكستري جامعه نيز آشنا شويد بايد سري به جنوب شهر و حتي مناطق مركزي شهر بزنيد. با گشتي در اين مناطق عروس و دامادهاي جوان را مشاهده خواهيد كرد كه در پي اجاره لباس عروس از مغازه‌اي به مغازه ديگر مي‌روند. بازار عبدل‌آباد مقصد بعدي ما بود تا از شمالي‌ترين نقطه شهر به يكي از جنوبي‌ترين نقاط پايتخت رفته و قيمت‌هاي اين منطقه را نيز جويا شويم. اولين مغازه بيشتر به اجاره لباس عروس مشغول است تا فروش آن چراكه به گفته صاحب آن، خريد لباس عروس براي همه افراد مقدور نيست و در چنين شرايطي اجاره لباس تنها راه چاره است.

در اين مغازه لباس عروس با توجه به نوع پارچه و سنگ‌دوزي آن از 80‌هزار تومان تا 200‌هزار تومان در نوسان بود و براي هر روز تاخير در ايام عادي نيز نصف مبلغ اجاره دريافت مي‌شد. در بازار عبدل‌آباد خبري از قيمت‌هاي‌ ميليوني نبود و بهترين لباس عروس موجود نيز از 400‌هزار تومان فراتر نمي‌رفت. در اين بازار «استوك فروشي» و «تاناكورا» هم براي خود داستاني داشت. بازار عبدل‌آباد و سوژه‌هاي دست‌نخورده‌اش را به مقصد بازار دوم نازي‌آباد ترك مي‌كنيم. بازار دوم نازي‌آباد به عنوان لوكس‌ترين و شلوغ‌ترين بازار جنوب شهر شور و حرارت خاصي دارد و از دست‌فروش گرفته تا بوتيك‌ها همه مشتريان خود را دارند. پيدا كردن مزون عروس كار چندان سختي نيست، مزون‌هايي كه گران‌ترين لباس عروس در آنها به كمتر از 700‌هزار تومان فاكتور مي‌شود و براي يك شب اجاره نيز بايد نصف مبلغ لباس را بپردازيد. در اين بازار هم خبري از قيمت‌هاي‌ ميليوني نيست و مي‌توان كيف و كفش و لباس عروس را به كمتر از يك‌ميليون تومان خريداري كرد.

پرسه زدن در اين بازار و گرفتن قيمت هم كار چندان راحتي نيست و در اغلب مزون‌ها و مغازه‌ها با اين جمله كه «مشتري نيستي مزاحم نشو» بدرقه مي‌شويم. به هر حال اينجا تهران است و ساعتي پرسه زدن در هواي خاكستري پيش از غروب براي تهيه گزارش، ما را با حقايق تلخ و شيرين جاري در زير پوست اين ابر شهر آشنا كرد.

شرق

دنیا
2012-06-30, 03:20 PM
روزگار غریبی ست… روزگاری که بر مدار پول می گردد برای عده ای سرشار از عیش و خوشی ست و برای عده زیادی هم جز رنج ، ارمغانی به بار نمی آورد. سخت ترین بیماری هم که داشته باشی اگر پول باشد سه سوته درمان ات می کنند و اگر هم دستت تهی باشد و تهی دست باشی سرما خوردگی ناچیز هم از پا می اندازدت و زمین گیرت می کند.به گزارش پایگاه خبری شوشان، خانواده دختر بچه رامهرمزی هم در زمره افرادی هستند که توان تامین هزینه درمان فرزند خود را ندارند. پدر و مادرش به هر دری زده اند که بیماری دخترشان را علاج کنند در به رویشان گشوده نشده و این دختر ۷ ساله هفت سال است رنجی می برد که ممکن است من و شما توان یک روز تحمل آن را نداشته باشیم.تصورش را بکنید که موقع غذا خوردن ، غذا به جای رفتن در معده از بینی شما خارج می شود ! چه حس و حالی به شما دست می دهد؟! حتی تصورش هم برای مان سخت است چه رسد به تجربه چنین چیزی.مادرش می گوید فقط من متوجه می شوم که مهسا چه می گوید. از هر ۱۰ جمله ۷ بار می گوید دهانم درد می کند، دندان هایم درد می کند.


وارد خانه شان می شویم. مادرش به استقبال مان می آید و پس از نشستن با حالتی اندوهگین می گوید : ببخشید که چیزی برای پذیرایی نداریم. فقط آب در خانه داریم.


70296


پسر بچه ای که بعدا می فهمم کر و لال است در گوشه ای از اتاق برای خودش بازی می کند. مهسا هم در گوشه ای دیگر کز کرده و فقط با چشمانی به اشک نشسته، به ما زل می زند. نوزادی نیز قنداق شده چشم هایش را بر هم گذاشته و فارغ از رنج هایی که پدر و مادر می کشند معصومانه به خواب رفته است.اشک های مهسا نشان از دردی بزرگ داشت ؛ دردی لاعلاج که علاج اش فقط پول است. دردی که کلید درمانش در دست مسئولین است و متاسفانه تاکنون دریغ شده است.پدرش قربانعلی سه سالی می شود که بیکار است. چند سال پیش در ترمینال کار می کرده و به خاطر ادغام چند شرکت نیروهای مازاد اخراج می شوند و از قضا وی نیز جزو اخراجی ها بوده است ؛ از قدیم گفته اند هر چه سنگ است پیش پای لنگ است!قربانعلی می گوید مادرم با پدر خانمم عموزاده اند و به اصطلاح پزشکی ما نوع ۴ ازدواج های فامیلی محسوب می شویم. با توجه به اینکه علیرضا فرزند اولم ناشنوا بود تشخیص های پزشکی هیچ مشکلی را برای مهسا نشان ندادند.


70297قربانعلی و کبری ۳ فرزند دارند ؛ علیرضا فرزند اول که کر ولال است . مهسا فرزند دوم که سقف دهانش سوراخ است و مشکل کام دارد و آیدا فرزند ۴۰ روزه خانواده که سر سالم به در برده و تاکنون هیچ مشکلی ندارد.علیرضا هفت ماهه بود که پدر و مادرش می فهمند ناشنواست. برای درمانش راهی تهران هم می شوند ولی سنگ بزرگ " نداری " پیش پایشان قرار می گیرد و توان پرداخت ۲۵ میلیون برای کاشت حلزونی و آموزش های بعد ندارند.برای درمان مهسا نیز همین مسیر را طی می کنند. مادرش می گوید : تامین ۲۰ میلیون برای درمان علیرضا و ۱۲ میلیون برای جراحی سقف دهان مهسا برای ما که تاکنون با قرض زندگی مان را گذرانده ایم خیلی سخت است.بار سنگین این نداری به قول قربانعلی بر دوش مادر خانواده است . قربانعلی می گوید : بیشتر درد را همسرم تحمل می کند چرا که من حداقل روزی دو سه ساعت بیرون هستم ولی همسرم… پولی ندارم که بچه ها را کلاس بگذارم. حوصله شان در خانه سر می رود.بیماری علیرضا و مهسا به گونه ای ست که حتی مدرسه نیز از قبول آنان سر باز می زند. پدرش می گوید : مدرسه علیرضا را ۲ هفته بیشتر نپذیرفت. مهسا هم که نمی رود. نمی تواند صحبت کند. کسی صدایش را نمی شنود. همین که صحبت می کند دندان هایش درد می می گیرد….بیکاری پدر ، رنج های آنان را مضاعف کرده است. آن طور که خودش می گوید از عهده اجاره خانه هم بر نمی آیند. حتی هزینه پوشاک نوزاد ۴۰ روزه را هم ندارند….قربانعلی می گوید : خیلی وقت است برای بچه ها چیزی نخریدم حداقل اگر کاری داشتم می توانستم لباسی برایشان بخرم ولی می بینید که … عید هم خبری از هیچ چیز نبود. فقط خواهر خانمم که از مشهد آمد دو بلوز برای بچه ها آورد.70298دست نیاز قربانعلی به سوی همه کس دراز شده ؛ از نماینده گرفته تا رییس یک اداره اما پاسخی جز این ها نشنیده است : می خواستی بچه دار نشوی !پرداخت به این موضوعات که چرا خانواده و خانواده هایی با این بضاعت مالی ، صاحب چندین بچه می شوند و چرا آموزش ها و مشاوره های لازم پیش از ازدواج ارائه نمی گردد و هزار چرای دیگر ، در این مجمل نمی گنجد اما آنچه عیان است و قابل بیان ، اینکه خانواده ای با دو فرزند بیمار در شرایط ویژه ای به سر می برند که با هر روز بی تفاوتی مسئولین مشکلشان حادتر می شود…..دلم از این همه بی تفاوتی می گیرد.. از پنجره اتاق ، بیرون را نگاه می کنم. حیات خانه بلوک بندی است. آفتاب داغی می تابد. در و پیکر خانه از گرما خیس شده. پنکه سقفی اتاق هم توان چرخیدن ندارد. ساعت حول و حوش ۲ بعد از ظهر است و روی اجاق خانه چیزی نیست. بوی هیچ چیزی به غیر از شرجی به مشام نمی رسد. نگاهم را به طرف جمع برمی گردانم. قربانعلی و کبری هر دو سکوت کرده اند…مهسا در آغوش مادرش نشسته و لحظه ای او را رها نمی کند. قربانعلی در سوی دیگر ، سرش را به زیر انداخته و مرا نگاه می کند و تنها جمله ای که می گوید این است : به نظر شما این مصاحبه فایده دارد؟ تا حالا مورد این طوری داشته اید ؟ کسی هم کمک می کند؟70299

Honey
2012-06-30, 03:52 PM
{2 (9)}{20}
خدایااااااااااااااااااا.... ..............{verysad}

Sepnta
2012-06-30, 04:54 PM
http://smileys.on-my-web.com/repository/Sad/sad-037.gifhttp://smileys.on-my-web.com/repository/Sad/sad-038.gifکسی نشونی از اینا داره؟شاید بشه کسی رو واسه کمک پیدا کرد.

*گل مریم*
2012-06-30, 05:06 PM
بچه ها منبعشو بدین کجاست من واسه گروه خودمون بگم آدرسشو

mina sa
2012-07-01, 08:19 AM
خدايا عدالت يعني چي ؟ {105}

Miriam
2012-08-16, 11:20 PM
فارس: تردد انواع موتورسیکلت، تریلر و کامیون به غیر از کامیون‌های حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از امروز تا 30 مرداد‌ماه در محور‌های مواصلاتی منتهی به شمال کشور، ممنوع است.

طبق اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور، بررسی تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارت‌تصویری مرکز و براساس آخرین گزارش سامانه‌های هوشمند ترافیک شمار برخط، درحال حاضر ترافیک در اغلب محورهای مواصلاتی کشور به صورت عادی و روان است.

* محدودیت‌های ترافیکی روز پنجشنبه 26/5/91 تا روز دوشنبه 30/5/91

تردد انواع موتورسیکلت از ساعت 12 ظهر روز پنجشنبه 26/5/91 الی ساعت 24 روز دوشنبه 30/5/91 از محورهای کرج ـ چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع تریلر و کامیون ازمسیر کرج ـ چالوس و تردد انواع تریلر از محور هراز کماکان ممنوع است.

در محور هراز تردد همه کامیون‌ها به جز حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 14 الی ساعت 24 روز چهارشنبه به تاریخ 25/5/91 و از ساعت 6 صبح الی ساعت‌ 24 روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته و شنبه، یکشنبه و دوشنبه هفته آینده از محور هراز ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 الی 24 روز دوشنبه به تاریخ 30/5/91 از رودهن (مشا) به سمت آمل ممنوع و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15:30 الی 24 از آب‌اسک به سمت رودهن (مشا) بصورت یکطرفه است.

در محور زاهدان – زابل و بالعکس تردد انواع تریلی‌ها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 14 الی 20 روزهای پنجشنبه و جمعه به تاریخ‌های 26 و 27/5/91 ممنوع است.

در مسیر دماوند تردد انواع تریلرها بجز حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 6 صبح الی ساعت 24 روزهای جمعه این هفته و شنبه، یکشنبه و دوشنبه هفته آینده از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع است.

در مسیر کرج – چالوس تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13 الی 24 روزهای جمعه و دوشنبه به تاریخ‌های 27 و 30/5/91 از کرج بسمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 الی 24 از 15 کیلومتری بالای مرزن آباد(دزدبن) به سمت کرج بصورت یکطرفه خواهد بود.

در محور قدیم رشت ـ قزوین تردد انواع کامیون و تریلر به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 6 صبح الی ساعت 24 روزهای یکشنبه و دوشنبه به تاریخ‌های 29 و 30/5/91 از محور رشت ـ قزوین و بالعکس ممنوع است.

در محور قدیم ساوه ـ همدان تردد انواع تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 12 الی 21 روزهای پنج‌شنبه این هفته و شنبه و یکشنبه هفته آینده و از ساعت 6 صبح الی ساعت 21 روز دوشنبه به تاریخ 30/5/91 از ساوه به همدان ( از ساوه تا دوراهی قزوین ـ همدان ) و بالعکس ممنوع است.

بنابراین گزارش هموطنان می‌توانند برای آگاهی بیشتر با مراجعه به پایگاه اینترنتی این مرکز به آدرس www.iran141.ir و همچنین تماس با شماره تلفن‌های 88926668 و 84498666‎ از آخرین وضعیت راه‌های کشور مطلع شوند.

ضمناً شماره پیامک 1000141 جهت معرفی مسیر مناسب بین شهرهای مبدأ و مقصد (با وارد کردن کد تلفن مبدأ، فاصله و کد تلفن مقصد‌) آماده پاسخگویی است‌.

Amitida
2012-09-05, 07:31 AM
آتش‌سوزی بزرگ کارخانه نخ در مشهد مهار شد/ مصدوم شدن 6 آتش نشان
مشهد - خبرگزاری مهر: حریق بزرگ کارخانه نخ ابتدای جاده شاندیز در مشهد با تلاش آتش‌نشانان طی مدت شش ساعت مهار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی آتش‌سوزی کارخانه نخ مشهد در ابتدای جاده شاندیز ساعت 22 یکشنبه شب خودروهای آتش‌ نشانی از 11 ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.(12 شهریور)

با توجه به وسعت آتش‌سوزی در کنار تجهیزات و خودروهای آتش‌نشانی تانکرهای آبیاری فضای سبز نیز برای اطفای‌حریق نیز حضور داشتند.

در این حادثه دو سوله از انبار مواد اولیه این کارخانه دچار حریق شد که هنوز علت و میزان خسارت آن در دست بررسی است.

آتش‌نشانان با اقدامات به موقع و طاقت‌فرسا توانستند ساعت 4 بامداد دوشنبه موفق به مهار کامل آتش‌سوزی شوند.

گفتنی است، در این حادثه 6 نفر از نیروهای آتش‌نشان به علت شدت حریق و ازدیاد دود به صورت جزئی مصدوم شدند.

faranak ghazi
2012-09-05, 09:16 AM
لطفا بگین نتایج کنکور دانشگاه ازاد و سراسری کی هست؟

سیندرلا22
2012-09-27, 11:21 AM
برای دو روز و ایجاد خسارت 210 میلیون دلاری به گوگل
علمای مسلمان استفاده از گوگل و یوتیوب را تحریم کردند
خبرگزاری فارس: علمای مسلمان استفاده از گوگل و یوتیوب را برای دو روز و زدن خسارت 210 میلیون دلاری به گوگل تحریم کردند.به گزارش خبرگزاری فارس، پس از آنکه «مارتین جوزنبولت» مدیر شرکت گوگل طی سخنانی اعلام کرد که انتشار فیلم موهن به رسول*الله را در یوتیوپ متوقف نمی*کند و علت آن را آزادی اندیشه نامید علمای مسلمان استفاده از جستجوگر گوگل و سایت یوتیوپ را در تمامی کشورهای مسلمانان تحریم کردند.
بنابر این گزارش علمای مسلمان خواستار توقف استفاده از گوگل و یوتیوب به مدت دو روز شده*اند تا معلوم شود یک میلیارد و نیم مسلمان نمی*توانند توهین به پیامبر بزرگوارشان را بپذیرند.
به گزارش فارس، قرار است روز دوشنبه و سه*شنبه 24 و 25 سپتامبر(3 و 4 مهر) روز عدم استفاده از دو سایت یاد شده است و انتظار می*رود در صورت همراهی همه مسلمانان با این امر سهام شرکت گوگل افت کرده و خساراتش به 210 میلیون دلار برسد.
منبع ایمیل

سیندرلا22
2012-09-27, 11:22 AM
سلام.
به دليل متوقف نشدن انتشار فيلم توهين آميز به ساحت مقدس پيامبر(ص) در سايتهاي گوگل و يوتيوب استفاده از اين سايتها در روزهاي دوشنبه و سه شنبه(3و4 مهر)از سوي مسلمانان سرتاسر جهان تحريم شده.لطفا شما هم در اين حرکت اعتراض آميز سهيم باشيد.اطلاع رساني کنيد.(به جاي سرچ گوگل ترجيحا" از search.yahoo.com یا http://parsijoo.ir استفاده فرماييد چون هيچ کمکي از سرچ گوگل نميگيره)

سیندرلا22
2012-10-02, 10:25 AM
گوگل و جی میل باز شده و دیگه فی لتر نیست....

مارال خانم
2013-05-26, 11:06 AM
گلدهی نادرترین گل در لاهیجان


سرپرست مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان گفت: سوسن چلچراغ موجود در ایستگاه گل و گیاه زینتی لاهیجان زودتر از رویشگاه‌های مختلف طبیعی در حال گلدهی است.

سوسن چلچراغ از خانواده سوسن‌های بومی ایران است و گل‌های سفید با لکه‌های متعدد بنفش تیره و معطر دارد، این گل پرطرفدار در حال حاضر توسط سازمان حفاظت محیط زیست استان گیلان به طور کامل محافظت می‌شود.

سوسن چلچراغ از اواسط خرداد گل می‌دهد و گل‌های آن تا نیمه تیرماه پایدار می‌ماند و محل رویش آن در ایران، در قریه داماش در بخش عمارلو از توابع رودبار است. سوسن چلچراغ ارزش و شهرت ملی و جهانی دارد و بسیار آسیب‌پذیر است به طوری که در صورت نابودی پرورش آن ممکن نیست.

محمدتقی پاداشت، سرپرست مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان امروز گفت: پس از مدت‌ها بررسی و مطالعه روی این گیاه، اکنون گیاه سوسن چلچراغ تولید شده در ایستگاه تحقیقات کشاورزی گل و گیاه زینتی لاهیجان آغاز به گلدهی کرد.

وی اضافه کرد: این گل طرفداران زیادی دارد و بسیار مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: سوسن چلچراغ پرورشی در مقایسه با رویشگاه طبیعی معمولا 20 روز زودتر گل می‌دهد.

پاداشت با اشاره به اینکه سوسن چلچراغ یکی از نادرترین گل‌های جهان است، افزود: امسال بوته‌های سوسن چلچراغ موجود در ایستگاه گل و گیاه زینتی لاهیجان زودتر از رویشگاه‌های مختلف طبیعی مانند داماش، درفک و اسالم گیلان، کلاردشت مازندران و منطقه شغال‌دره اردبیل در این ایستگاه تحقیقاتی در حال گلدهی است.

وی، این گیاهان را به عنوان ژرم پلاسم «ذخیره ژنتیکی» نام برد که در مرکز مذکور نگهداری می‌شوند.

وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند هر روز برای بازدید از این ایستگاه به شهرستان لاهیجان مقابل مقبره کاشف‌السلطنه مراجعه کنند.

در ادامه رجبی فرماندار رودبار با بیان این مطلب که عمارلوی رودبار رویشگاه اصلی سوسن چلچراغ در ایران است، گفت: امسال جشنواره این گل زیبا در رودبار برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: سوسن چلچراغ چشم و چراغ طبیعت گیلان است و این گل زیبایی‌های این شهرستان را به دنیا معرفی می‌کند.

رجبی گفت: برنامه داریم این جشنواره را باشکوه‌تر از سال گذشته در این شهرستان برگزار کنیم.

گندم
2013-08-13, 02:02 PM
ا كدام دست می‌نویسید؟ چرا حلقه ازدواج را به دست چپ می‌كنند؟ چرا گفته‌اند خداوند نامه اعمال نيكوكاران را در روز رستاخيز به دست راست‌شان می‌دهد؟ چرا بیشتر افزارها مثل قیچی برای آدم‌های راست دست درست شده‌اند؟
در ورزش‌هايی مانند شمشيربازی، بوكس، تنيس، پينگ‌پونگ و بدمينتون، اكثريت قهرمانی‌ها با چپ‌دستان است. آيا به اين خاطر است كه ورزشكاران اغلب با مربيان و رقيبان راست‌دست در كار و تماس بوده‌اند و در اين حالت چپ‌دستی برايشان به امتياز بزرگی تبديل شده است؟
هرچند در مطلب زير نتوانيم به همه اين پرسش‌ها پاسخ دهيم، ولی شايد ذكر نام‌های چپ‌دستان سرشناس جهان در چنين روزی يعنی روز جهانی چپ‌دستان، خط بطلانی بر برتری راست‌دستی بر چپ‌دستی باشد:
سزار (امپرراتور روم)، ارسطو و نيچه (فيلسوف)، لئوناردو داوينچی (نقاش و مجسمه ساز)، ماری كوری و آلبرت آينشتين (فيزيكدان)، مهاتما گاندی و باراك اوباما (رهبر سياسی)، (لودويگ فان بتهوون و جيمی هندريكس (موسيقيدان)، گونتر گراس (نويسنده) و چارلی چاپلين و جوليا رابرتز (هنرپيشه).
از سال ۱۹۷۶ به اين سو روز ۱۳ اوت به همت چپ‌دست امريكايی دين كامپبل Dean Campbell به عنوان روز جهانی چپ‌دستان تعيين شده است. چه بهانه ای از اين بهتر كه نگاهی هرچند كوتاه بر اين پديده جهانی بيندازيم.
يوهانا زاتلر كه وكيل مدافع چپ‌دستان در آلمان به شمار می‌آيد، در كتاب خود "چپ‌دست دگرگون‌شده" كه در انتشاراتی آور Auer-Verlag به چاپ بيست و پنجم رسيده، می‌نويسد: از آنجا كه چپ‌دستان از كودكی به كار و تمرين با دست راست مجبور مي‌شوند، هرگز آمار درستی از تعداد واقعی ايشان به دست نیامده است.
اگرچه آمارهای معمول از ۱۰ تا ۱۵ درصد جمعيت جهان ياد می‌كنند، اما زاتلر تا ۵۰ درصد مردم را چپ‌دست ميداند. جالب اينكه همراه با كاهش پيشداوری بر ضد چپ‌دستان، روز به روز به تعداد آنها در جهان افزوده می‌شود.
دانشمندان بسياری بر اين باورند كه برتری يك دست بر دست ديگر اكتسابی بوده ولی در طول تاريخ به امری ذاتی و ارثی تبديل شده است. البته بحث و پژوهش در اين باره هنوز به پايان نرسيده است. برای نمونه چه بسا دوقلوهای يك ‌تخمكی كه يكی از آنها چپ‌دست و ديگری راست‌دست است.
مغز انسان در درازنای تكامل خود به دو نيمكره تقسيم شده كه هركدام نقش‌هايی را به عهده گرفته و تنها همآهنگی اين دو است كه انسان را به اين درجه از توانمندی فكری و اندامی رسانده است. نيم‌كره چپ مغز فرمان اندام‌های سمت راست و نيم‌كره راست، فرمان سمت چپ را به عهده دارند. ميان اين دو نيم‌كره كه از نظر فكری و احساسی نيز بر نقش‌های گوناگونی فرمان می‌رانند، همواره می‌تواند عدم تقارن پديد آيد.
حال از نظر اندامی و حركتی، بسته به سنگينی يكی از كفه‌های ترازوی اين تقارن، انسان چپ‌دست يا راست‌دست می‌شود. يعنی در كارهايی كه واكنش‌های پرشتاب يا دقيق می‌طلبند، ترجيحا دست راست يا چپ خود را به كار می‌گيرد.
android berührungsbildschirm browsen daumen drahtlos epaper finger flachbildschirm geschäftsmann geschäftsreise hand informieren kultur lesen linkshänder mobile mobile phone nachrichten netzwerk news online schlagzeilen smartphone sport surfen tab tablett technologie touch touchpad unterwegs w-lan wirtschaft wlan zeit vertreiben zeitung lesen Linkshänder Handy Smartphone
اما برتری راست‌دستی از كجا و چرا پيش آمده است؟
آنچه مسلم است، اكثريت حاكم در پيدايش اين پديده نقش برجسته‌ای ايفا كرده. افسانه‌ها، اسطوره‌ها و آيين‌ها نيز در اين ميان سهم بزرگی داشته‌اند.

كاركردهای اجتماعی چنان نقش بالايی در برتری راست‌دستی داشته‌اند كه بسياری از چپ‌دستان خود را ملزم و مجبور به تمرين با دست راست كرده و اصلاً خود نيز از چپ‌دست بودن‌شان بي‌خبر مانده‌اند.
پيشينه برتری راست بر چپ، همزمان با تاريخ گرايش انسان به دوگانگی طولانی است. آدمی از ديرباز پديده‌ها را به خوب و بد، روشن و تيره، شاد و اندوهگين و ... تقسيم می‌كرده و بيشتر اسطوره‌ها و افسانه‌ها و آيين‌ها بر پايه دوگانگی استوارند.
محبوبه خدايی در كتاب تازه ی خود "مفهوم راست و چپ در اساطير ايران" به اسطوره‌ها و آيين‌های ديگر جهان پرداخته و اشاره مختصری هم به چپ‌دستی و راست‌دستی دارد ولی از پيامدهايی كه برتری جهت راست بر چپ دربر داشته، یاد نکرده است.
برای نمونه دوگانگی را در اساطير چينی به صورت يين و يانگ نشان می‌دهند. در حالی‌كه بين نيمه تيره دايره‌ای‌ است كه عنصر مونث و نماد منفی طبيعت مانند سرما، سكون و غم را دربر می‌گيرد، يانگ نيمه راست و روشن است كه عنصر مذكر، روز، خورشيد، حركت و شادی است. البته چينی‌ها توازن اين دو نيروی چپ و راست را مايه تعادل در زندگی می‌دانند.
يوهانا زاتلر در اين رابطه باورهای فيثاغورثيان يونان قديم را با چينی‌ها برابر می‌داند. محبوبه خدايی نقل می‌كند كه موبد موبدان در زمان ساسانيان در دست راست پادشاه و ارتش‌دار طرف چپ او می‌نشسته است.

چپ‌دستان مشهور تاریخ ایران و جهان از ارسطو تا گوگوش
ارسطو
ارسطو در سال ۳۸۴ پيش از ميلاد در مقدونيه متولد شد و در سال ۳۲۲ پيش از ميلاد درگذشت. به عقیده‌ی ارسطو مردم باید برای جلوگیری از سرنگونی خشونت‌آمیز حکومت در بالاترین پله‌ی فرهنگی نیز حتی‌المقدور تحت حکومت اکثریتی از نجیب‌زادگان قرار گیرند. ارسطو نام این صورت دولتی را «پولیتیا» می‌گذارد. او این حکومت را بهترین حکومت برای همه مردم در همه‌ی پله‌های فرهنگی می‌داند.

مامان سارینا
2013-10-08, 06:43 PM
یک شرکت موفق به ثبت اختراع طرحی شده است که امکان انتخاب صفات ژنتیکی نوزاد بر اساس خواست و سلیقه والدین را فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا، بر اساس طرح شرکت آمریکایی 23andMe، والدین قادر خواهند بود صفات ژنتیکی فرزند آینده از جمله رنگ چشم و احتمال ابتلا به بیماری های مختلف را با کمک تخمک یا اسپرم اهدایی تعیین کنند.

روش موسوم به «انتخاب اهداکننده (تخمک یا اسپرم) گامت» به گیرندگان بالقوه گامت اجازه می دهد تا انتخاب های آگاهانه تری داشته باشند.

والدین می توانند صفات ژنتیکی از جمله رنگ چشم فرزند آینده خود را از پیش تعیین کنند؛ انتخاب خصوصیات فرزند بر اساس مقایسه رایانه ای داده های ژنتیکی از اهداکننده تخمک با اهدا کننده اسپرم انجام می شود.

مسئولان این شرکت هدف از ارائه چنین طرحی را پیش بینی صفات ژنتیکی که کودک از والدین خود به ارث می برد و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مختلف عنوان می کنند.

ساخت نوزاد

مشخصاتی که توسط والدین در «فهرست خرید» قابل انتخاب هستند، شامل: وزن، رنگ چشم، صفات ژنتیکی، خطر ابتلا به بیماری های خاص از جمله سرطان است.

حتی والدین می توانند پیش بینی از طول عمر فرزند انتخابی، حداقل هزینه های زندگی برای مراقبت های بهداشتی و طول زمان بستری شدن در بیمارستان (در صورت بیماری) را نیز دریافت کنند!

دانشمندان علم اخلاق زیستی در اروپا از ثبت این اختراع ابراز نگرانی کرده اند.

جزئیات این طرح در مجله Genetics in Medicine منتشر شده است.

منبع:http://www.tabnak.ir