PDA

مشاهده نسخه کامل : دانستنیهای مرتبط با لاغری و کاهش وزن


*ونوس*
2010-12-25, 01:23 AM
با اجازه ی دکتر الماسیلاغری با قرصهای مرگ آور
بررسیها نشان می دهد 43 درصد ایرانیها اضافه وزن دارند و میزان بروز چاقی در زنان ایرانی نزدیک به 30 درصد است.
مهر: استفاده از داروهای لاغر کننده برای فرار از چاقی باعث شده بازار این محصولات که اغلب در عطاریها به فروش می رسد از رونق بالایی برخوردار شود. اما بستری شدن تعدادی از هموطنان در بخشهای آی سی یو بیمارستانها به دنبال مصرف برخی از این داروها که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است می تواند خبر نگران کننده ای باشد.

بررسیها نشان می دهد 43 درصد ایرانیها اضافه وزن دارند و میزان بروز چاقی در زنان ایرانی نزدیک به 30 درصد است.

هشدارهای کارشناسان سلامت و پزشکان در زمینه ابتلا به انواع بیماریهای خطرناک به واسطه افزایش وزن و چاقی، باعث شده میل به لاغری بیش از پیش مورد توجه افراد جامعه به خصوص زنان قرار بگیرد. از همین رو، استفاده از قرصهای لاغرکننده یکی از روشهایی است که متاسفانه تبلیغات ماهواره ای نیز تاثیر بسزایی در استفاده از این قبیل قرصها دارد.

این در حالی است که اغلب قرصهای لاغری به طور غیرمجاز و قاچاق وارد کشور می شود. به طوری که دکتر امیرحسین جمشیدی، رئیس اداره داروهای طبیعی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به داروهای لاغری "سوپر اسلیم" و "شنگ‌یوآن‌فنگ" که ساخت کشور چین است، گفت: هیچکدام از این داروها مجوز وزارت بهداشت را ندارند.

جمشیدی از بستری شدن چند هموطن در بخشهای ICU بیمارستانها به دلیل مصرف این دو مارک داروی لاغر کننده چینی خبر داد و افزود: این داروها به طور غیرقانونی در عطاریها به فروش می‌رسد.

رئیس اداره داروهای طبیعی و مکمل وزارت بهداشت معتقد است که این داروها با تولید مواد شبه آمفتامین و دادن لاغری کاذب به افراد موجبات عوارض جانبی فراوان و اثرات سوء خطرناک در افراد شده است.

وزارت بهداشت به مردم توصیه می کند داروهای لاغر کننده باید حتما شماره مجوز و برچسب اصالت داشته باشد و فقط از داروخانه‌ ها تهیه شود.

دکتر فریبرز فرساد، دبیر انجمن داروسازان ایران ضمن هشدار نسبت به مصرف داروهای ضد چاقی که منجر به اختلال در روند جذب ویتامینهای محلول در چربیهای بدن می شود، گفت: این مسئله تاثیرات سوء از جمله از دست رفتن طراوت، شادابی و درخشش پوست و پیری آن را موجب می شود.

این متخصص داروسازی بالینی یادآور شد: بیماران قلبی و عروقی که داروهای ضد انعقاد از جمله وارفارین مصرف می کنند در صورت مصرف این گونه داروهای ضد چاقی در پی دفع ویتامین K با مشکلات انعقاد خون مواجه شده که جان آنان را به خطر می اندازد.

فرساد گفت: به دلیل شیوع روز افزون چاقی، تبلیغات و شایعات درباره داروهای ضد چاقی در دنیا افزایش یافته اما چون سودآور است به عوارض احتمالی و جانبی آن کمتر اشاره می شود.

احتمال بروز سکته قلبی در میان افرادی که فشارخون، دیابت، چاقی و اضافه وزن دارند به مراتب بیشتر از افراد عادی است که هیچ کدام از این علائم و امراض را ندارند. این هشدارهای پزشکی باعث شده که افراد چاق به سمت و سوی استفاده از داروها و قرصهای لاغرکننده گرایش پیدا کنند. اما نداشتن آگاهی کافی از عوارض داروهای لاغری منجر به بروز بیماریهایی می شود که مصرف کننده داروها را راهی بیمارستان می کند که بعضا خطر مرگ را نیز به دنبال دارد.

الهام
2010-12-25, 01:45 AM
:-?? من جایی خونده بودم قرصهای سوپر اسلیم حاوی مواد مخدر شیشه است.

toktam
2010-12-25, 01:58 AM
ممنون خیلی مفید بود
امیدوارم مورد استفاده عزیزانی هم که از چاقی رنج می برند باشه
بهترین راه درمان چاقی در دنیا در حال حاضر گروه درمانی است
کاری که من تو این سایت دارم انجام میدم

toktam
2010-12-27, 12:36 PM
بچه ها جون بعضی عزیزان لطف می کنند و مقالات و مطالب مفید و جالبی رو در صفحه رژیم دسته جمعی میذارن که متاسفانه بعد از مدتی لابلای سایر مطالب گم میشه
بعد از این مقالات رو اینجا بگذاری و البته حتی المقدور با ذکر منبع
@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

maya1050
2010-12-27, 02:14 PM
ربی های زائد شکم را چگونه از بین ببریم ؟

شکم انسان از عضلاتی قوی پوشیده شده که نگهدارنده امعاء و احشاء است . ورزش نکردن مرتب و روزانه ، انجام فعالیت های نشسته و مصرف کالری بیش از نیاز ، موجب تجمع چربی در منطقه شکم می شود ؛ دراین صورت عضلات شکم ، سفتی و حالت اولیه خود را از دست داده و شکل ظاهری اندام افتاده شده و چربی ذخیره ای شکم به حالت گره دار احساس می شود .

به علاوه، تجمع چربی درمنطقه شکم، به خصوص در خانم ها خطر ابتلا به دیابت و عوارض عروقی را چند برابر می کند.برای از بین بردن چربی های اضافی شکم چه کنیم؟
این بافت چربی ، برای بدن یک انبار انرژی است و بدن مازاد نیاز خود را در آن ذخیره کرده ، در مواقع نیاز، از آن برداشت می کند . پس باید کاری کرد که بدن نیازمند انرژی بافت چربی شود .

دریافت کالری کمتر و ورزش کردن، راه رسیدن به این مقصود است. البته اکنون با روش های دیگری مثل جراحی نیز، این چربی ها را بر می دارند. ولی اگر بتوانیم با ورزش، که سلامت عمومی بدن را به دنبال دارد، آن را از بین ببریم، مسلما به جراحی نیازی نخواهد بود.
ادعا می شود که کمربندهای شوک دهنده کهElectronic abdominal exercise belt گفته می شود ، با وارد کردن جریان های الکتریکی به چربی شکم موجب تجزیه آنها و قوی شدن عضلات شکم می گردد. در صورتی که تنها جریان هایی با قدرت ایمپالس های مغز ، موجب انقباض عضلات می شود و اگر چنین جریانی با این کمربند وارد شکم شود، موجب یک انقباض دردناک خواهد شد.

البته استفاده از وسایل ورزشی که موجب انقباض عضلات شکم شود، مفید است؛ اما ورزش کردن به تنهایی کافی نخواهد بود، چرا که کالری اضافی باز هم در شکم یا **** ذخیره می شود . پس باید از خوردن شیرینی های خامه ای، تنقلات چرب مثل چیپس، غذاهای پُر روغن و نان و برنج زیاد از حد پرهیز کرد.یک ورزش مفید:
دراز و نشست از راحت ترین و مؤثرترین ورزش ها برای برطرف کردن چربی شکم است. با فشار زیادی که به عضلات شکم وارد می شد، این عضلات قوی شده و شکم به حالت اولیه باز می گردد . مدت ورزش چند روز یا چند هفته نیست، بلکه باید آن را مداوم انجام داد .

تمرینات ورزشی در صورتی که به درستی انجام نگیرند ، به کمر شما آسیب می رسانند.

طریقه درست انجام دراز و نشست:
به پشت روی زمین نسبتاً نرمی بخوابید. پاها را خم کنید تا کف پایتان روی زمین قرار بگیرد ، دستانتان را به روی سینه قرار دهید . ابتدا سر را بلند کرده و سپس شانه ها را به آرامی 30 تا 40 سانتی متر بالا بیاورید و دوباره بخوابید(مانند تصویر بالا). بلند شدن بیش از این مقدار عضلات پای شما را به کار می گیرد. ده مرتبه پشت سر هم ، این کار را انجام دهید . چند ثانیه استراحت کنید و ده مرتبه ی بعدی را انجام دهید. در ابتدا لازم نیست زیاد به خودتان فشار بیاورید ، زمانی که احساس کردید، عضلات شکم شما قوی تر شده اند، جسم سنگینی را در هنگام دراز و نشست در دست،روی سینه بگیرید تا فشار بیشتری به عضلات شکم وارد شود.ورزش های تکمیلی دیگری که می توانید برای متناسب شدن شکم انجام دهید درذیل ارائه شده است :

1- روی زمین بنشینید. کف دست ها را در طرفین بدن، روی زمین بگذارید و زانوها را خم کنید. در این حال با **** خود جابجا شده، به جلو بروید و در حقیقت، سر بخورید. می توانید با دست هایتان، مچ پاها را بگیرید(مانند تصویر بالا).


2- بایستید و دست ها را به طرف جلو دراز کنید و در مقابل روی خود به لبه یک صندلی تکیه دهید. حالا به تدریج و خیلی آهسته زانوها را خم کنید تا به صورت نشسته در آیید، سپس به آهستگی بلند شده و بایستید. این عمل را 5 تا 10 بار تکرار کنید(مانند تصویر بالا).


3- به پشت روی زمین طاق باز بخوابید. دست ها را باز کرده در طرف راست و چپ روی زمین دراز کنید. حالا زانوها را خم کنید و همانطور که به هم چسبیده اند، با هم اول به طرف راست زانوها تا نزدیک زمین بیاورید ، سپس به همین شکل به طرف چپ تا نزدیکی زمین حرکت دهید. این عمل را 10-15 بار تکرار کنید(مانند تصویر بالا).


4- چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید. یک پای خود را مستقیما بلند کرده در هوا نگاه دارید و از یک تا 5 بشمارید. سپس به حال اول بازگردید و از 1 تا 5 بشمارید. اکنون پای دیگرتان را به همین صورت حرکت دهید و بشمارید. این عمل را چند بار تکرار کنید(مانند تصویر بالا) .


5- به روی شکم ، روی زمین بخوابید. چانه خود را روی هر دو دست خود قرار دهید. در حالیکه پاها را کشیده و دراز نگه داشته اید، یک پا را تا آنجا که می توانید بالا بیاورید و در آن حالت نگهدارید. از یک تا 5 بشمارید و سپس پا را پایین بیاورید. حالا این عمل را با پای دیگرتان انجام دهید(مانند تصویر بالا).


6- به پشت روی زمین بخوابید. دست هایتان را از پشت، زیر کمرتان قرار دهید.سپس به آرامی تنه ی خود را از زمین بلند کنید، طوریکه آرنج و ساعد شما روی زمین، به عنوان یک تکیه گاه قرار گیرند. سپس هر دو پایتان را از زمین بلند کنید و به صورت صاف(خم نشوند) در هوا نگه دارید. یکی از پاها را از زانو خم کنید تا بین ران و ساق پا، زاویه ی 90 درجه به وجود آید.از یک تا 5 بشمارید و سپس این پا را در هوا صاف کنید و پای دیگر خود را از زانو خم کنید، یعنی یک در میان پاهای خود را خم کنید(مانند تصویر بالا).

می توانید از این ورزش ها و ورزش های قبلی که در مطلب "درمان چاقی موضعی 3" آمده ، یک پرینت تهیه کنید و هر روز با نگاه کردن به آن، ورزش ها را انجام دهید.

به امید موفقیت شما

عاتکه موسوی-کارشناس تغذیه

* بر اساس مطالب سایت های پزشکی و تغذیه ای و کتب نوین تغذیه
منبع :تبیان

maya1050
2010-12-27, 02:18 PM
چگونه شکم بزرگم را کوچک کنم ؟شکم، با ازدیاد انباشتگی چربی های در این ناحیه بزرگ می شود و برای اینکه این ناحیه از بدنتان را کوچک کنید ، باید چربی های این ناحیه را به حرکت در بیاورید تا به مرور زمان چربی های بدن تان کم شود و شکمی صاف داشته باشید .

همانطور که از اسمش مشخص است چربی های شکمی فقط در ناحیه شکم شما انباشته می شوند و البته این آمار در بین آقایان نسبت به خانم ها بسیار بیشتر است .

در آقایان این چربی های در شکم و همچنین قسمت بالایی شکم انباشته می شوند و در خانم ها علاوه بر شکم در نواحی مانند **** ، ران نیز انباشته شدن چربی را داریم .

کوچک کردن شکم در خانم ها و آقایان متفاوت است .

در ابتدا به کوچک کردن شکم در خانم ها می پردازیم :
زنان به دلیل سیستم خاص بدن و هورمون هایی که دارند ، تجمع چربی هایشان بیشتر در نقاط و قسمت های پایینی بدن شان می باشد : ( نواحی شکم ، **** و ران )

با ذکر این نکته که : خانم ها بعد از یائسگی به دلیل تغییرات خاصی که در هورمون هایشان اتفاق می افتد ، تجمع چربی در ناحیه شکمشان بیش از حد افزایش می یابد به همین دلیل خانم های یائسه باید مواظب افزایش وزن خود باشند و به طور مداوم ورزش کنند .

آقایان بین سنین 30-40 اولین برجستگی های را در شکم خود احساس می کنند ، یعنی اولین تجمع و انباشتگی چربی از این سنین آغاز می شود .

شکم خود را اندازه بگیرید :
همیشه شکم تان را با یک متر اندازه بگیرید . اندازه ی دور کمر در خانم های نباید بیش از 80 سانت باشد و اندازه ی دور کمر آقایان نیز نباید بیش از 94 سانت باشد .

در بعضی که اندازه ی دور کمرشان بیش از این مقدار می باشد عوامل متابولیک ، ناراحتی های قلبی - عروقی ، و... وجود دارد .

چربی شکمی بسیار خطرناک است :
امروزه شاید بسیاری از افراد تنها به دلیل جنبه زیبایی فورم و شکل هیکل خود به دنبال کوچک کردن سایز دور کمرشان باشند اما از نظر پزشکی ، چربی شکمی می تواند علائمی از ظهور پوکی استخوان ، دیابت ، ناراحتی های قلبی – عروقی، چربی خون، کلسترول ، تری گلیسیرید ، دیابت و ... باشد .

پس اگر تا کنون فقط به دنبال جنبه ی زیبایی این امر بودید از خطرات این امر نیز آگاه شده اید .

اگر با اندازه گیری دور کمر در خانم ها رقمی بالاتر از 88 نشان داده شود و در آقایان رقمی بالاتر از 102 ، حتما باید یک تست قلب بدهید زیرا احتمال اینکه شما به بیماری قلبی مبتلا باشید زیاد است .

با چه روشی شکم بزرگم را کوچک کنم ؟
چربی های ناحیه شکم را باید با صبر و حوصله بیشتری از بین ببرید و البته بستگی به میزان انباشتگی این چربی ها دارد .

دستورهای طلایی :
* بین وعده های اصلی غذایی ، میان وعده های کم حجمی را قرار دهید تا از گرسنگی بیش از حد شما به هنگام صرف غذای اصلی جلوگیری کنند .

* میوه ، سبزیجات را در سبد غذایی روزانه خود قرار دهید .

* به مرور زمان مصرف نشاسته را کاهش دهید زیرا بیشترین انباشتگی چربی از مصرف نشاسته منشا می گیرد .

* از مصرف غذاهای پر چرب اجتناب کنید .

* معمولا افراد با شروع رژیم های غذایی به طور ناخودآگاه به خود تلقین می کنند که مدام گرسنه هستند ، این حس را از خود دور کنید زیرا گرسنگی شما را چند برابر می کند و باعث می شود که رژیم غذایی تان را نیمه کاره و بدون هیچ گونه نتیجه مثبتی رها کنید .

حرکات فیزیکی و ورزشهایی که باید انجام دهید .

*برای اینکه چربی های مستحکم ناحیه شکم را از بین ببرید باید هفته ای سه مرتبه و هر بار به مدت یک تا یک و نیم ساعت ورزش مداوم داشته باشید .

* شما همین طور می توانید در حین کوچک کردن شکمتان حرکاتی را نیز که باعث ماهیچه ای شدن شکمتان می شود انجام دهید ولی باید صبور باشید اگر خواهان شکمی صاف و زیبا هستید .

تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ - مترجم : ندا فراهانی
www.seemorgh.com/health (http://www.seemorgh.com/health)
اختصاصی سیمرغ

مهتاب
2010-12-27, 03:11 PM
ساده ترین راه:شکم خود را صاف کنید
مـی تـوانید شکم خود را به راحتـی آب کنید: راهـنـمـای 4 قسمتی ما برای خوردن، آشامیدن، و ورزش کردن شما را در هر زمان آماده پوشیدن لباس دلخواهتان می کند. غذاهایی که شکم شما را آب می کنند با انجام این 4 حرکت شکم صاف و جذابی که آرزویش را داشتید پیدا می کنید.

مـی تـوانید شکم خود را به راحتـی آب کنید: راهـنـمـای 4 قسمتی ما برای خوردن، آشامیدن، و ورزش کردن شما را در هر زمان آماده پوشیدن لباس دلخواهتان می کند. غذاهایی که شکم شما را آب می کنند

قطع مصرف هله هوله

دکـتر "لزلی بونسی" از دانشگاه پترزبورگ، بخش پزشکی اظــهار می دارد: "بسیاری از آبنبات ها و اسنک ها شامل گـلیسـیرین و شــکر بالایی هسـتند. در معده به طور کامل هضم نمی شوند و این امر سبب می شود که شکم شما نفخ کند."

بدوید (در حدود 2 کیلومتر)
دکتر "دیانا تیلور" از دانشگاه کالیفرنیا، ایالت سنفرانسیسکو، بخش حفظ سلامتی معتقد است که: "ورزش های سنگین، فشار و تنش فراوانی را بر روی بدن شما وارد می آورند و همین امر موجب می شود که عضلات برای مدت زمان طولانی نرم و سست باقی بمانند. اما نرمش ملایم و متعادل (مثل یوگا و پیاده روی) به آب شدن چربی ها سرعت می دهد و مشکل شما را در مدت زمان کمتری حل می کند."

در مصرف نمک و ادویه زیاده روی نکنید
مصرف بیش از حد ادویه جات و نمک ها باعث می شود که شکم شما نفخ کند. یک چهارم فنجان سس کچاپ سه برابر مقدار سدیمی که بدن شما در طول روز نیاز دارد، را فراهم می سازد. یک قاشق سوپخوری سس سویا جایگزین مناسبی برای آن خواهد بود.

پتاسیم مصرف کنید
این ماده طبیعی ادرار آور بوده و اثر نفخ آور نمک را از بین می برد. می توانید آنرا در گوجه فرنگی، موز، ماهی قزل آلا، بادام و گیلاس پیدا کنید.

H2O بیشتری مصرف کنید
نوشیدن آب به میزان لازم، باعث می شود تا آبی که در بدن شما به دلیل وجود نمک جمع شده به آسانی خارج شود و نفخ شکمتان از بین برود.


4 حرکت شکم که معجزه می کند!

با انجام این 4 حرکت شکم صاف و جذابی که آرزویش را داشتید پیدا می کنید. 3 تمرین اول تمام عضلات شکم را به حرکت وا می دارند؛ اثر چهارمی بر روی پهلو ها می باشد. هر کدام از این حرکات را به ورزش های روزانه خود اضافه کنید آنگاه متوجه خواهید شد که پس از چندی باید برای خود لباسي اندازه تر جدیدي خریداری کنید.

دراز نشست استاندارد

در حـالی کـه زانــو هایتان خم شده بر روی زمین دراز بکشید. کـف پاهـا صـاف اسـت و بــر روی زمین قرار می گیرد. انگشتان دست را پشت سر بگذارید. آرنج ها بـســمت طرفین باشد. در هـمان حال آرنج ها را به زانو بزنید و سپس بالای کمر، و شانه هـا را به عقب بیاورید تا به زمین بخورند. در حین انجام حرکـت
سـر صـاف اســت و فـاصله چانه از سینه حذف می شود. برای چـند ثانیه در آن حال باقی می مانید و سپس به وضعیت اولیه باز می گردید.

توجه: سر خود را با دستانتان نکشید! تصور کنید طنابی به دور کمر شما بسته شده و حرکت را با فشاری که به عضلات شکم و کمر می آورید انجام دهید.


دوچرخه

روی زمیـن دراز بـکشـیـد و دسـت هـا را پشـت سـر بـگـذاریــد. زانوهایتان را خم کنید و پاها را از زمین بلند کنید به طوری کـه ماهیچه ساق پا به موازات زمین قرار بگیرد. آرنج یکی از دست هـا را به سمت زانوی مخالف بیاورید. در این حالت پاها باید با هـم زاویـه 45 درجـه بسـازنـد. ایـن حـرکـت را بـرای هر دو طرف
انجام دهید.

نکته ای برای تازه کارها: برای شروع می توانید پاهای خود را بر روی زمین نگاه دارید. زمانی که آرنج خود را به سمت پا می آورید زانویتان را بلند کنید تا به هم برسند. سپس دوباره آنرا روی زمین قرار دهید و حرکت را یکمرتبه دیگر تکرار کنید.


دراز نشست عمودي

روی زمـیــن دراز بکشید، پاهایتان را به صورت مستقیم به بالا ببـریـد، دسـت هــای خود را نیز به طور عمودی در دو طرف بدن نگه دارید. سعی کنید نوک انگشتان دست را به نوک انگشتان پــا بـرسـانید. در این حرکت باید پاها را تا آنجا که می توانید به بالا بیاورید تا استخوان **** از روی زمین بلند شود.

نکته ای برای تازه کارها: بجای اینکه بطور همزمان دستـهـا و پـاهـای خـود را بـلـنـد کنید، می توانید ابتدا نیم تنه بالایی و سپس قسمت پایین بدن را بلند کنید.


پهلو ها

بـه سمت یکی از پهلوها دراز بکشید، زانوهای خو را خم کنید و بـازویتـان را بـه طور کامل بر روی زمین قرار دهید در حالی که آرنـج با شـانه در یک راستا باشد. تمام وزن خود را بر روی بازو وارد آورید و نیم تنه بالای بدن و **** را به آرامی از روی زمین بلند کنید،بطوریکه یک خط مستقیم از زانو تا سر حاصل شود. هـر چقدر می توانید در این حالت بمانید. برای شروع 10 تا 20 ثـانـیـه کـافی اســت. مدت زمان این حرکت را باید تا یک دقیقه افـزایــش دهیـد. حرکت را برای طرف مقابل نیز انجام دهید. هر چه قوی تر می شوید، سعی کنید به بازوها و سپس پاها نیز کشش بدهید و بعد هر دو را با هم بکشید.


6 تصور غلط که باعث افتادگی شکم می شود

1- برای سفت شدن شکم یاید حرکات مربوط به آن را هر روز انجام دهید

دلیل: عضلات شکم نیاز به استراحت و بهبودی دارند. در طول زمان استراحت است که ماهیچه ساخته می شود. "کتی کیلر" مربی و نویسنده کتاب " تمرین های کتی برای هنر پیشگان" اظهار می دارد که: "انجام تمرین های شکمی برای 3 تا 5 روز در هفته موجب می شود شما عضلات سفت، و شکم صافی پیدا کنید."


2- تمرین کامل شکم نیم ساعت طول می کشد

دلیل: کیلر معتقد است. "اگر نیم ساعت طول بکشد تا شما احساس کنید عضلات شکمتان در تحرک هستند، پس احتمالا حرکات را اشتباه انجام می دهید. من مربی "جنیفر آنيستون" بودم و ما هر هفته 3 روز بیش از 5 دقیقه بر روی شکم کار نمیکردیم." نحوه انجام دادن حرکات را مجددا بازبینی نمایید و بر روی مدت زمان تمرکز نکنید. همیشه کیفیت مهم تر از کمیت است.


3- دراز نشست خیلی آرام، عضلات را محکم تر می کند

دلیل: آنقدر که روند معمولی دراز نشست شما را لاغز می کند، آرام انجام دادن آن به آب شدن چربی ها کمک نمی کند. در حقیقت کندی در انجام حرکات اصلا سودمند نیست. تمرینات باید به شما در هر حالتی کمک کنند: چه بخواهید وارد ورزش کیک بوکس شوید چه بخواهید یک چمدان را از روی زمین بلند کنید. در هر دو حالت ذکر شده شما کارهای خود را که در حالت اسلو موشن(slow motion) که انجام نمیدهید.

4- بهترین زمان برای انجام حرکات شکمی، آخر تمرین ها می باشد

دلیل: "گیلبرت ویلت" محقق، فیزیوتراپیست و استاد دانشگاه نبراکسا، دانشکده علوم پزشکی می گوید: "هیچ فرقی نمی کند شما چه زمان ورزش های شکمی را انجام دهید، فقط درست انجام دادن و ثبات در تمرینات است که باید مورد توجه قرار گیرد." بنابراین بهترین زمان وقتی است که احساس کنید می خواهید تمرینات را انجام دهید. اما اگر می خواهید در ابتدای تمرینات حرکات مربوط به شکم را انجام دهید، اول باید خودتان را حسابی گرم کنید. هنگامیکه خون در گردش باشد، می توان به آسانی از بروز بسیاری از آسیب دیدگی ها جلوگیری کرد.


5- با انجام حرکات پایلیت (Pilates ) نمی توانید شکم خود را 6 تكه کنید

دلیل: "کیمبرلی لیون" یک مربی خصوصی در لوس آنجلس معتقد است که: "این حرکات بیشترین تاثیر را بر روی شکم شما می گذارند و اگر آنها را به همراه یک رژیم غذایی سالم انجام دهید، به طور حتم می توانید لایه های مورد نظر خود را بر روی شکم به وجود آورید. شکل شکم، قد و بلندی نیم تنه بالایی شما، جزء اموری هستند که به ژن هایتان ارتباط پیدا می کند."


6- بدون وزنه و دستگاه نمی توانید شکم خود را آب کنید

دلیل: شما به هیچ وجه به وزنه نیازی ندارید، البته بسیاری از ورزشکاران برای اینکه توانایی و قدرت خود را افزایش دهند از وزنه استفاده می کنند. لیون می گوید: "بسیاری از دستگاهها و وزنه ها برای استفاده خانم ها طراحی نشده اند، اگر شما به طور مناسب در دستگاه قرار نگیرید، ممکن است فشار به قسمت های که نباید، وارد شود. او برای ما یک نصیحت دیگر هم دارد: به زمین بچسبید که هم موثر است هم ارزان و آنرا در هر جایی به راحتی می توانید پیدا کنید.

نتیجه بیشتر در زمان کمتر
"لیو جردن"، مربی تناسب اندام در مجموعه ورزشی اکینوکس در شهر نیویورک رازها را برای ما فاش می کند:

* حرکات را کمی آرام تر انجام دهید: با چهار شماره بالا بیایید و با 4 شماره به حالت اول باز گردید.
* 5 تا 10 ثانیه در دشوارترین حالت دراز نشست باقی بمانید.
* حرکات خود را کم کم انجام دهید: این کار باعث می شود تا عضلات شکم از سایر ماهیچه ها جدا شده و تاثیر تمرینات مستقیما بر روی شکم وارد شود.


شکم خود را صاف کنید
انجام این حرکت به شما کمک می کند تا شکمتان را لاغر تر کنید. در حالی که صورتتان در مقابل زمین قرار دارد، بر روی شکم دراز بکشید. وزنتان را بر روی کمر و شکم بدهید و سعی کنید دست ها و پاها را از روی زمین بلند کنید. برای چند ثانیه در این وضعیت باقی بمانید. سپس به موقعیت اولیه باز گردید و یک مرتبه دیگر این حرکت را تکرار کنید.

منبع:جام جم

toktam
2010-12-29, 07:11 PM
قندهای رژیمی باعث لاغری می شوند؟

وقتی قندهای رژیمی (شیرین کننده های مصنوعی) به بازار آمد، این اعتقاد وجود داشت که آرزوی دیرینه افراد چاق مبنی بر اینکه دیگر می توانند از غذاهای شیرین استفاده کنند و در عین حال وزن کم کنند، برآورده شده است. اما آیا واقعیت این گونه است؟

در تئوری، محصولاتی مانند نوشیدنی های رژیمی و بسیاری از محصولات شیرین رژیمی که حقیقتا حاوی انرژی نباشند، به شما در کاهش کالری دریافتی کمک خواهند کرد. اگر چه تجربیات کلینیکی ما و بسیاری از متخصصین نشان می دهد این فرضیه برای مدتی طولانی قابل استفاده نیست، طوری که جایگزین کردن یک شیرین کننده به جای دیگری، هیچ کاری در جهت اصلاح ذائقه ی شیرین شما و یا کمتر لذت بردن از طعم شیرینی انجام نمی دهد.

نتایج یک مطالعه انگلیسی نشان می دهد افرادی که به مقدار زیاد از شیرین کننده های مصنوعی استفاده می کنند، در کل نسبت به سایر افراد کالری بیشتری دریافت می کنند که در نهایت چاقی را تشدید می نماید. به این صورت که شیرین کننده ها ممکن است مکانیسم های طبیعی اشتها را دگرگون کنند، یعنی احساس سیری کافی را ایجاد نمی کنند و فرد از غذاهای دیگر زیاد می خورد.

از طرف دیگر تحقیقات انجام شده در ایالت متحده امریکا نشان می دهد که شیرین کننده آسپارتام مانع تولید هورمون سروتونین (هورمون حس شادی) در مغز می گردد. از آنجا که این هورمون می تواند اشتها را متوقف کند، لذا کاهش این هورمون می تواند منجر به افسردگی و افزایش میل به غذا خوردن گردد.

همچنین بحث هایی در زمینه بی خطر بودن شیرین کننده های مصنوعی وجود داشته است؛ مثلا مصرف برخی انواع آن در یک کشور مجاز شمرده می شود، در حالی که توسط دولتی دیگر منع می گردد. برای مثال آزمایش های حیوانی نشان داد، مصرف ساخارین و سیکلامات با سرطان ارتباط دارد، لذا بر روی بی خطر بودن طولانی مدت این دو توافق بین المللی کمی وجود دارد.

آسپارتام (یکی از قندهای مصنوعی) نباید توسط کودکان مبتلا به فنیل کتونوری مصرف شود.

شیرین کننده دیگر سوربیتول می باشد که با گروه شکر مرتبط بوده و از گروه قندهایی است که نسبت به قند عادی با سرعت کمتری جذب خون می گردد و معمولا در مواد غذایی افراد دیابتی استفاده می گردد. سوربیتول تا حدودی شیرینی کمتری نسبت به قند عادی دارد، ولی بدون کالری نیز نمی باشد و به ازای هر گرم 2/4 کالری ( یا به ازای هر قاشق چایخوری 12 کالری) دارد که این میزان در مقایسه با کالری شکر، 3/75 کالری به ازای هر گرم ( یا 20 کالری به ازای هر قاشق چایخوری) کمتر است.

سوربیتول در مقادیر مصرفی بسیار بالا می تواند ملین باشد.

نوع دیگری از مواد قندی، فروکتوز یا قند میوه می باشد که یک شیرین کننده مصنوعی نیست. این قند دارای کالری مساوی با شکر (ساکارز) می باشد، ولی شیرین تر از شکر است، لذا شما نیاز کمتری به مصرف آن دارید. مصرف مقادیر بالای فروکتوز ممکن است منجر به عوارض ناخواسته ای شود. علاوه بر این در کنترل قند خون دیابتی ها می تواند اثرات تخریب کننده بیشتری حتی نسبت به قند معمولی داشته باشد. لذا مصرف موادی مانند خرما و عسل با این تصور که قند طبیعی هستند و برای کنترل قند مفیدند، درست نمی باشد.

در کل مصرف هیچ یک از این شیرین کننده ها، به ویژه برای افراد دیابتی توصیه نمی شود و باید تمامی افراد به ویژه آنان که از چاقی و دیابت رنج می برند، ذائقه خود را نسبت به مواد شیرین تغییر دهند.

در جواب به این سوال که آیا شما شیرین کننده های مصنوعی را می توانید به میزان دلخواه مصرف کنید، باید گفت:

با توجه به اینکه طی 20 سال گذشته، مردم در جوامع پیشرفته و نیز در حال توسعه، مقادیر بالایی از این شیرین کننده های مصنوعی را مصرف کرده اند و همچنان متوسط وزن کلی جامعه بالا رفته است، این طور نتیجه گیری می شود که مصرف فراوان این گونه مواد تغییری را در تعادل انرژی بدن ایجاد نموده که منجر به افزایش وزن و چاقی گشته است. لذا به نظر نمی رسد که مصرف این شیرین کننده ها از چاقی جلوگیری کند.

با توجه به مطالب گفته شده، راه حل نهایی برای یک فرد چاق که سال هاست از غذاهای شیرین استفاده می نماید، تغییر ذائقه و عدم استفاده از قندهای ساده می باشد. در این راه استفاده از میوه جات اعم از میوه جات خام و یا میوه جات خشک به عنوان میان وعده غذایی باعث خواهد شد به تدریج ذائقه شما به حالت طبیعی بازگردد و درنتیجه از اشتهای کاذب شما در طی روز جلوگیری نماید.

شاید برای خیلی از شما این نگرانی وجود داشته باشد که اگر مواد غذایی شیرین را کنار بگذارید و از قندهای مصنوعی هم استفاده نکنید، دچار ضعف و بی حالی شوید. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که بر اساس یک برنامه غذایی مشخص و زیر نظر متخصص، به تدریج میوه و سبزیجات را جایگزین غذاهای شیرین کنید تا دچار عوارض جانبی نگردید.ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که شاید استفاده از مواد قندی، ضعف شما را برای مدتی برطرف نماید، ولی بدن شما را در یک سیکل معیوب قرار می دهد که 1 تا 2 ساعت بعد مجبور به استفاده ی مجدد از مواد قندی خواهید بود و این سیکل معیوب در طی روز نیز ادامه خواهد یافت.

از طرف دیگر، باید گفت در طی مراحل تغییر از یک رژیم پر قند به سوی استفاده منظم از میوه و سبزیجات، استفاده از قندهای مصنوعی استاندارد، کمک کننده می باشد، ولی اینکه شما فکر کنید با استفاده از قندهای مصنوعی دیگر مشکل چاقی و بیماری های متابولیک را نخواهید داشت، تصور غلطی است.


منبع: سایت تبیان- دکتر فرشچی

beheshteh
2010-12-30, 12:06 PM
ده عادتی که به کاهش وزن کمک می کند

خیلی از افراد چاق بدنبال راه حلی برای مشکل چندین ساله افزایش وزن خود می گردند. در این راه چه بسا راه حلهای معجزه آمیزی که با زندگی معمول در تضاد است را نیز امتحان می نمایند. اما واقعیت آنست که سنگ بزرگ علامت نزدن است، بلکه باید بدانیم ایجاد تغییرات کوچک می تواند منجر به ایجاد تفاوت های بزرگ شود . تمام بحث کنترل وزن، ایجاد تغییرات کوچکی است که بتوان برای همیشه با آنها زندگی کرد .

به محض این که این تعدیلات کوچک را در روش زندگی خود پیاده کنید، خواهید دید که چگونه می توانند مقادیر بزرگی از کالری را ذخیره کرده و باعث کاهش وزن شوید . در اینجا 10 عادتی را که می توانند رویای شما را در رسیدن به کاهش وزن را به واقعیت تبدیل کنند آورده ایم:

1. عادات غذایی خود را ارزیابی کنید. آیا شب ها دیرهنگام غذا می خورید، درهنگام آشپزی به غذا ناخنک می زنید، باقیمانده غذای کودکتان را شما تمام می کنید؟ نگاهی به اطراف بیاندازید، تشخیص رفتارهایی که می توانید تغییرشان دهید آسان خواهد بود ، تغییراتی که می توانند کالری بزرگی را ذخیره کنند .

2. اگر در رسیدن به برنامه شکست می خورید، برنامه ای برای زمان شکست بریزید. شما به یک استراتژی برای وعده ها و میان وعده های غذایی خود نیاز دارید . میان وعده های سالمی را برای زمان هایی از روز که می دانید گرسنه می شوید و ممکن است از برنامه غذایی خود منحرف شوید، در نظر بگیرید. خیلی از ما خستگی روزانه محل کار را در عصر با خوردن بی مورد جبران می نماییم. اگر هم یک روز به هر دلیلی از رژیم غذایی خود عدول نمودید و یا در مهمانی و یا یک سفر با خوردن بیش از حد افزایش وزن پیدا کردید برنامه ای برای بازگشت به تغذیه سالم برای خود طراحی نمایید.

3. همیشه با شکم پر به خرید بروید. رفتن به فروشگاه مواد غذایی در زمانی که گرسنه هستید ، نسخه ای برای یک فاجعه است . از روی یک لیست آماده خرید کنید در این صورت خریدهای آنی در کمترین حد قرار خواهند گرفت . درست غذا خوردن با موجود بودن مواد غذایی سالم در یخچال و آشپزخانه شروع می شود .

4. وعده های غذایی منظم داشته باشید. بهترین زمان ها را برای وعده های غذایی خود که سازگارترین حالت با زندگی شما است، مشخص کرده وآنها را حفظ کنید . وعده های غذایی منظم کمک به پیشگیری از ناخنک زدن می کنند .

5. غذای خود را پشت میز و از بشقاب بخورید. خوردن غذا از داخل بسته بندیشان و در حالت ایستاده قابل فراموشی است . شما می توانید با نشستن، به بیش از حد خوردن خاتمه دهید و هوشیارانه از غذای خود لذت ببرید .

6. غذا را در ظروف مربوط به هر فرد سرو کرده و مابقی را به ظرف روی اجاق برگردانید. ظروف غذای مملو از غذای روی میز درخواست خورده شدن دارند و قدرت اراده باورنکردنی لازم است که بتوان برای چند ثانیه به داخل آنها شیرجه نرفت. پس قبل از شروع به غذا به ویژه در مهمانیها نوع غذا و میزان آن را برای خود در نظر بگیرید.

7. آهسته غذا بخورید، هر لقمه را خوب بجوید و از طعم غذا لذت ببرید. به یاد داشته باشید که حدود 15- 20 دقیقه زمان می برد تا مغز شما سیگنال سیر شدن شما را به شکم شما صادر کند . سعی کنید از قاشقهای کوچکتر و یا چنگال استفاده نمایید و به چنگال خود دربین لقمه ها استراحت بدهید. از خوردن نوشیدنی و آب در بین غذا خوردن بپرهیزید چرا که باعث می شود حجم بالاتری مواد غذایی در یک وعده دریافت نمایید.

8. غذا خوردن جلو تلویزیون و هنگام تماشای فیلم را فراموش نمایید. بدن شما هر ماده غذایی را که دریافت می نماید به عنوان کالری دریافتی محاسبه می نماید. خیلی از ما در هنگام تماشای تلویزیون به هنگام مهمنی ها توجهی به آن که چه حجم ماده غذایی را بدون توجه می خوریم نداریم.

9. اگر شما در بین روز از تنقلات استفاده می کنید، انتخاب درستی داشته باشید. خیلی از افراد چاق شاید در وعده های غذایی اصلی خود آن چنان زیاده روی ننمایند ولی در هنگام خوردن تنقلات توجهی به میزان دریافتی خود ندارند. بیشترتنقلات موجود در بازار شامل قندهای ساده و نیز چربی های مضر هستند. از میوه جات، و یا میوه های خشک شده در میان وعده استفاده نمایید.

10. روز خود را با صبحانه شروع کنید. صبحانه مهم ترین وعده غذایی روز است . بعد از یک استراحت طولانی شبانه بدن شما به سوخت نیاز دارد تا متابولیسم شما را به راه انداخته و انرژی مابقی روز را به شما بدهد . خیلی از افراد چاق تصور می نمایند که با نخوردن صبحانه می توانند در دریافت کالری خود صرفه جویی نمایند. ولی واقعیت آنست که این افراد حجم بیشتر کالری را در ساعات عصر دریافت می نمایند. علاوه بر آن در سوخت و ساز طبیعی بدن اختلال ایجاد کرده که نتیجه ای جز چاقی بیشتر نخواهد داشت.

*SARA*
2010-12-30, 01:31 PM
در اینجا 10 عادتی را که می توانند رویای شما را در رسیدن به کاهش وزن را به واقعیت تبدیل کنند ذکرکرده ایم:
1. عادات غذایی خود را ارزیابی کنید.
آیا شب ها دیر هنگام غذا می خورید، درهنگام آشپزی به غذا ناخنک می زنید، باقیمانده غذای کودکتان را شما تمام می کنید؟ نگاهی به اطراف بیاندازید، تشخیص رفتارهایی که می توانید تغییرشان دهید آسان خواهد بود ، تغییراتی که می توانند کالری بزرگی را ذخیره کنند .
2. اگر در رسیدن به برنامه شکست می خورید، برنامه ای برای زمان شکست بریزید.
شما به یک استراتژی برای وعده ها و میان وعده های غذایی خود نیاز دارید . میان وعده های سالمی را برای زمان هایی از روز که می دانید گرسنه می شوید و ممکن است از برنامه غذایی خود منحرف شوید، در نظر بگیرید.
خیلی از ما خستگی روزانه محل کار را در عصر با خوردن بی مورد جبران می نماییم. اگر هم یک روز به هر دلیلی از رژیم غذایی خود عدول نمودید و یا در مهمانی و یا یک سفر با خوردن بیش از حد افزایش وزن پیدا کردید برنامه ای برای بازگشت به تغذیه سالم برای خود طراحی نمایید.
3. همیشه با شکم پر به خرید بروید.
رفتن به فروشگاه مواد غذایی در زمانی که گرسنه هستید ، نسخه ای برای یک فاجعه است . از روی یک لیست آماده خرید کنید در این صورت خریدهای آنی در کمترین حد قرار خواهند گرفت . درست غذا خوردن با موجود بودن مواد غذایی سالم در یخچال و آشپزخانه شروع می شود .
4. وعده های غذایی منظم داشته باشید.
بهترین زمان ها را برای وعده های غذایی خود که سازگارترین حالت با زندگی شما است، مشخص کرده و آنها را حفظ کنید . وعده های غذایی منظم کمک به پیشگیری از ناخنک زدن می کنند .

5. غذای خود را پشت میز و از بشقاب بخورید.
خوردن غذا از داخل بسته بندیشان و در حالت ایستاده قابل فراموشی است . شما می توانید با نشستن، به بیش از حد خوردن خاتمه دهید و هوشیارانه از غذای خود لذت ببرید .
6. غذا را در ظروف مربوط به هر فرد سرو کرده و مابقی را به ظرف روی اجاق برگردانید.
ظروف غذای مملو از غذای روی میز درخواست خورده شدن دارند و قدرت اراده باورنکردنی لازم است که بتوان برای چند ثانیه به داخل آنها شیرجه نرفت. پس قبل از شروع به غذا خوردن به ویژه در مهمانیها نوع غذا و میزان آن را برای خود در نظر بگیرید.
7. آهسته غذا بخورید، هر لقمه را خوب بجوید و از طعم غذا لذت ببرید.
به یاد داشته باشید که حدود 15- 20 دقیقه زمان می برد تا مغز شما سیگنال سیر شدن شما را به شکم شما صادر کند . سعی کنید از قاشقهای کوچکتر و یا چنگال استفاده نمایید و به چنگال خود در بین لقمه ها استراحت بدهید. از خوردن نوشیدنی و آب در بین غذا خوردن بپرهیزید چرا که باعث می شود حجم بالاتری مواد غذایی در یک وعده دریافت نمایید.
8. غذا خوردن جلو تلویزیون و هنگام تماشای فیلم را فراموش نمایید.
بدن شما هر ماده غذایی را که دریافت می نماید به عنوان کالری دریافتی محاسبه می نماید. خیلی از ما در هنگام تماشای تلویزیون به هنگام مهمانی ها توجهی به حجم ماده غذایی که می خوریم ، نداریم .
9. اگر شما در بین روز از تنقلات استفاده می کنید، انتخاب درستی داشته باشید.
خیلی از افراد چاق شاید در وعده های غذایی اصلی خود آن چنان زیاده روی ننمایند ولی در هنگام خوردن تنقلات توجهی به میزان دریافتی خود ندارند. بیشتر تنقلات موجود در بازار شامل قندهای ساده و نیز چربی های مضر هستند. از میوه جات، و یا میوه های خشک شده در میان وعده استفاده نمایید.
10. روز خود را با صبحانه شروع کنید.
صبحانه مهم ترین وعده غذایی روز است . بعد از یک استراحت طولانی شبانه بدن شما به سوخت نیاز دارد تا متابولیسم شما را به راه انداخته و انرژی مابقی روز را به شما بدهد . خیلی از افراد چاق تصور می نمایند که با نخوردن صبحانه می توانند در دریافت کالری خود صرفه جویی نمایند. ولی واقعیت آنست که این افراد حجم بیشتر کالری را در ساعات عصر دریافت می نمایند. علاوه بر آن در سوخت و ساز طبیعی بدن اختلال ایجاد کرده که نتیجه ای جز چاقی بیشتر نخواهد داشت.

*SARA*
2010-12-30, 01:41 PM
7 غذاي ممنوعه‌اي که مي‌تواند واقعا در کاهش وزن شما نقش داشته باشد.
تا به حال به اين فکر کرده‌ايد که آيا غذاهاي مورد علاقه‌ما مي‌توانند به کاهش وزن ما کمک کنند؟ مي‌خواهيد مقداري وزن کم کنيد اما به هر غذايي که نگاه مي‌کنيد تصور مي‌کنيد که اين غذا حتما چاقتان مي‌کند و نبايد آن را بخوريد. نه نان، نه سيب‌زميني و نه کربوهيدرات‌هاي ديگر و شکلات، اما واقعا اين‌طور نيست.اعتصاب غذا نکنيدبراي رژيم گرفتن نبايد اعتصاب کنيد و هيچ غذايي را نخوريد چرا که خيلي از غذاها به کنترل وزن کمک مي‌کنند و مانع از چاقي شکمي مي‌شوند.ناننان حاوي کربوهيدرات است که موادشيميايي مغزي را تقويت کرده و مانع از پرخوري مي‌شود. نان منبع غني کربوهيدرات که مغز براي توليد سروتونين يعني يک ماده مهم که احساس راحتي و رضايت را در ما ايجاد مي‌کند لازم است. بدن کربوهيدرات را هضم کرده و انسولين رها مي‌کند که اين کار کمک مي‌کند تا تريپتوفان (يک آمينواسيد مهم) به مغز داخل شود و اين ماده به سروتونين تبديل مي‌شود. وقتي سطوح سروتونين در حد ايده‌آل باشد شما احساس آرامش و شادي داشته و کمتر احساس گرسنگي داريد. وقتي سطح اين ماده کم است، شما احساس افسردگي و اضطراب کرده و اين خود باعث بيش از اندازه خوردن مي‌شود.ماکاروني ماده‌اي که حاوي مايع زياد است و به حس رضايتمندي طولاني‌تر در شما کمک مي‌کند. ماکاروني و برنج داراي 70 درصد آب هستند و خوردن غذاهاي سرشار از مايعات شما را تا مدت زمان بيشتري سير نگه مي‌دارند.سعي کنيد، سر زمان مشخص و به طور منظم غذا بخوريد. ميان‌وعده‌اي که حاوي پروتئين و غلات باشد، کره بادام زميني و کراکر تهيه شده از گندم را فراموش نکنيد.پنيرپنير منبع غني از کلسيم است و به سوختن کالري و چربي کمک مي‌کند. حدود 100 کالري و 5 گرم چربي در هر 28 گرم پنير وجود دارد. کلسيم موجود در پنير توانايي بدن را در سوزاندن کالري و چربي افزايش مي‌دهد.عدم دريافت اين ماده معدني ممکن است سبب رها شدن کلسي‌ترول يعني هورموني ‌شود که سبب ذخيره چربي مي‌شود. محققان دانشگاه تنسس دريافتند که افرادي که روي رژيم کم‌کالري هستند که شامل 300 تا 400 ميلي‌گرم کلسيم در روز است به ميزان قابل‌توجهي بيشتر وزن کم مي‌کنند. به گفته محققان خوردن غذاهاي سرشار از کلسيم بيش از دريافت مکمل‌هاي کلسيم در کاهش وزن موثرتر است.شکلات تيره مصرف گاه‌گاهي وعده کوچک از اين شکلات بسيار مفيد است.ميوه‌هاتحقيقات زيادي نشان مي‌دهد مصرف فراوان ميوه با کاهش وزن ارتباط دارد. در يک بررسي مشخص شد زناني که 3 سيب کوچک را در وعده غذايي خود مي‌گنجانند در مدت 10 هفته 2 ، 9/0 وزن کم مي‌کنند بدون اينکه رژيم بگيرند. اگر چه ميوه‌ها حاوي قند فروکتوز طبيعي هستند اما قندخون را مانند ساير قندها بالا نمي‌برند. همچنين ميوه‌ها حاوي فيبر فراوان و کالري کم و مايع زيادي هستند که به طراوت و شادابي افراد کمک مي‌کنند. سعي کنيد روزانه 3 وعده ميوه تازه مصرف کنيد و از آبميوه‌هاي شيرين و پرکالري پرهيز کنيد.طبق تحقيقات انجمن تغذيه انگلستان در مقايسه با غذاهاي خشک مانند نان، کربوهيدرات ماکاروني و پاستاها سبب تقويت سروتونين براي کمک به کاهش پرخوري مي‌شوند. مقدار مناسب ماکاروني و پاستا، 2/1 فنجان پخته‌شده يا حدود يک اسکوپ بستني است.مي‌توانيد انواع حبوبات و جوجه‌سرخ‌شده و مقدار زيادي سبزي همراه آن مصرف کنيد.سيب‌زمينينشاسته موجود در سيب‌زميني چربي‌سوز است. اين نوع سبزي ممکن است يکي از غذاهاي فراموش‌شده و درک‌نشده ما باشد چرا که هميشه توصيه مي‌شود سيب‌زميني سرخ‌شده و چيپس ممنوع! البته درست است اما وقتي سيب‌زميني پخته يا بخارپز شود شروع به جذب آب کرده و متورم مي‌شود. هنگام کباب شدن هم بخشي از نشاسته آن به شکل مقاوم به هضم درآمده و برخلاف ساير فيبرها، نشاسته مقاوم در روده بزرگ مدت طولاني باقي مانده و توليد اسيدچربي مي‌کند که توانايي بدن را براي سوزاندن کربوهيدرات مسدود مي‌کند. و بيشتر چربي‌ها سوزانده مي‌شود.کره بادام‌زميني اين ماده غذايي سرشار از چربي‌هاي سالمي است که به صاف شدن شکم کمک مي‌کند. مطالعات نشان مي‌دهد رژيم غذايي سرشار از اسيدهاي چرب غيراشباع (که در کره بادام‌زميني و خشکبار فراوان است) از تجمع چربي در قسمت مياني شکم جلوگيري مي‌کند و به سوختن بيشتر کالري کمک مي‌کند. زناني که روزانه يک وعده خشکبار يا کره بادام‌زميني 2 يا چند بار در هفته مصرف مي‌کنند، وزن بيشتري کم مي‌کنند. خوردن يک ميان‌وعده شامل کره بادام زميني کمک مي‌کند تا شما به مدت 5/2 ساعت احساس سيري کنيد.
منبع: mayoclinicتاريخ: 16 اکتبر

*SARA*
2010-12-30, 01:43 PM
هشدار نسبت به داروهاي لاغرکننده چيني
رييس اداره داروي طبيعي و مكمل وزارت بهداشت از بستري شدن چند هموطن در آي‌سي‌يوي بيمارستان‌ها به دليل مصرف داروهاي لاغركننده چيني خبر داد. دكتر اميرحسين جمشيدي گفت: «اين داروها كه با نام‌هاي «سوپر اسليم» و «شنگ‌يوآن‌فنگ» به طور غيرقانوني در عطاري‌ها به فروش مي‌رسد با توليد مواد شبه‌آمفتامين و دادن لاغري كاذب به افراد موجبات عوارض جانبي فراوان و اثرات سوء خطرناك در افراد شده به نحوي كه تاكنون چند هموطن به دليل مصرف اين داروها در آي‌سي‌يو بيمارستان‌ها بستري شده‌اند.»به گزارش سلامتيران از وزارت بهداشت وي از وصول شكايات بسياري از هموطنان در مورد اين داروها به معاونت غذا و دارو خبر داد و افزود: «هيچ‌كدام از اين داروها مجوز وزارت بهداشت را نداشته و هموطنان توجه كنند كه اولا هر دارويي را فقط از داروخانه‌ها بخرند و ثانيا به شماره مجوز وزارت بهداشت روي دارو و برچسب اصالت آن توجه كنند.»

*SARA*
2010-12-30, 01:51 PM
با تشکر از مقاله های خوبتون و همچنین زحمات تکتکم جون {2 (5)} (اینو نمیشد با کلید تشکر گفت {4} )

*SARA*
2010-12-30, 01:56 PM
هشت غذا علیه چاقی

آیا شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که راه ها و رژیم های بسیاری را امتحان کرده اید اما هیچ کدام موثر نبوده است و شما هنوز همان وزن سابقتان را دارید ؟

همیشه نباید به دنبال رژیم و یا ورزش برای لاغر شدن باشید در بسیاری از موارد باید غذاهایی که با چاقی مبارزه می کنند را بشناسید ، یا بر عکس غذاهایی که شما را چاق می کنند را بشناسید تا بتوانید تناسب اندام خود را حفظ کنید . و استیل زیبایی داشته باشید و علاوه بر تناسب اندام همیشه دارای بدنی سالم هستید .
زیرا شما برای اینکه لاغر شوید باید چربی های اضافی بدنتان را بسوزانید . در صورتی که این چربی های را از بین ببرید می توانید بدنی سالم و عاری از هر نوع بیماری داشته باشید .

اکنون به این هشت ماده خوراکی که با چاقی مبارزه می کنند می پردازیم :
بادام : این خوراکی لذیذ و خوشمزه دارای آلفا لینولنیک اسید است – این ماده ی باعث می شود که سوخت و متابولیسم بدن شما تسریع یابد .اگر شما روزانه 3 عدد بادام بخورید باعث می شود که سلول های بدن تان را به جنب و جوش وادار کنید تا چربی های اضافی را بسوزانند .

خانواده توت ها :
از انواع توت های به عنوان شیرینی و شکلات های طبیعی یاد می شود . بدن خود را با این میوه مفید آشتی دهید . این خانواده شامل : توت سفید ، توت فرنگی ،تمشک هستند . این میوه ها دارای درصد بالایی از ویتامین سی هستند و باعث می شوند سوخت و ساز بدن بالا برود .
مطلبی که گفته شد از تحقیقات محققان دانشگاه آریزونای امریکا بود . اگر در فصل هایی به سر می برید که این میوه وجود ندارد توصیه می کنیم در فصلی که مربوط به این میوه است کمی بیشتر خریداری نمایید و این میوه را در داخل فریزرتان قرار دهید و فریز کنید و در هر زمان که میل داشتید آن را مصرف کنید .
بدین ترتیب همیشه و در تمامی فصول می توانید این میوه را داشته باشید .

ماده خوراکی سومی دارچین است ؛
بله دارچین . یک چهارم قاشق غذا خوری از دارچین در غذاهای خود استفاده کنید و در بشقاب غذای خود بریزید . یا می توانید هر صبح کمی از دارچین را بر روی صبحانه خود اضافه کنید تا از همان ابتدای صبح سوخت و ساز بدن خود را بالا ببرید . البته دارچین برای افرادی که دارای دیابت هستند نیز بسیار مفید است .
خردل :
ریختن خردل در غذاهایتان نیز باعث می شود که سوخت و ساز بدنتان بالا رود .
برای مثال به جای اینکه روی ساندویچ خود سس مایونز بریزید توصیه می کنیم از خردل استفاده کنید . سالادی از گل کلم درست کنید و برای سس آن از خردل استفاده کنید .
پرتقال :
پرتقال یکی از میوه هایی است که باعث می شود سوخت بدن شما بالا برود . و می توان گفت که تقریبا تمامی مرکبات دارای این خاصیت هستند . البته بهتر است که شما آب میوه طبیعی یا میوه پرتقال را مصرف کنید و تا می توانید از مصرف آب میوه های صنعتی خودداری کنید و خودتان آب پرتقال را در منزل بگیرید .
برای اینکه بتوانید از خاصیت سوزاندن این میوه استفاده کنید به شما توصیه می کنیم که این میوه را به صورت برش شده و یا همان طور که گفته شد آب میوه طبیعی استفاده کنید .
آب معدنی :
آیا می دانید چرا توصیه می شود آب معدنی میل کنید و آب معدنی خاصیت سوزاندن چربی های را دارد ؟
آب معدنی مانع می شود که چربی ها به بدن شما متصل شوند و در واقع باعث جدایی چربی ها از بدن شما شده و آنها را از بدن دور می کنند .

سیب زمینی شیرین :
سیب زمینی دارای فیبر بالایی است و به دلیل فیبری که دارد باعث می شود که چربی های شما سریعتر سوزانده شوند .

پنیر سویسی :
پنیر سوئیسی دارای کلسیم بالایی است به همین دلیل باعث لاغری شما می شود . و شما می توانید از این پنیر در ساندویچ ها و یا غذاهای خود استفاده کنید .

*SARA*
2010-12-30, 02:00 PM
رژيم و ورزش ساختاري در مقابل چاقي
طبق تحقيقات منتشر شده در مجله American medical Associtions يك برنامه ساختاري ورزشي و تغيير روش زندگي به ويژه رژيم غذايي مي‌تواند به كاهش وزن حداقل در طول 2 سال كمك كند. در حال حاضر بسياري از افراد چاق براي كم‌كردن وزن روبه بالن گذاشتن يا حلقه انداختن مي‌آورند و به اين ترتيب 40 تا 75 درصد از اضافه وزن خود را كم مي‌كنند. بررسي 2 ساله روي 442 زن و 130 مرد چاق يا مبتلا به اضافه وزن كه 18 تا 69 سال سن داشتند و حجم توده بدني آنها 25 و بالاتر بود نشان داد 30 دقيقه ورزش روزانه 5 مرتبه در هفته براي خانم‌ها و 60 دقيقه‌ براي آقايان به همراه رژيم غذايي مي‌تواند به كاهش وزن صحيح و پايدار در آنها كمك كند.
27اكتبر- Relax news

aftab
2010-12-31, 12:05 AM
15 راه رهایی از شکم

1.روی یک صندلی دسته‌دار بنشینید.
ساعد دست‌های تان را روی دسته صندلی بگذارید. ران‌های‌تان را به هم بچسبانید و سعی کنید پاهای‌تان را حداقل 6 سانتی‌متر از سطح زمین بالاتر بیاورید. 10 ثانیه در این وضعیت بمانید و دوباره به حالت اول برگردید. شما باید این حرکت را از 5 مرتبه در روز شروع کنید و کم‌کم به 20 مرتبه در روز برسانید.

2.روی یک بالش به پشت دراز بکشید.
دستان خود را در امتداد بدن‌تان قرار دهید و پاهای‌تان را به هم بچسبانید. حالا سعی کنید که بدون استفاده از دست، پاهایتان را 15 تا 20 سانتی‌متر بالا بیاورید و حداقل 5 ثانیه در این وضعیت بمانید. این حرکت هم می‌تواند از 5 مرتبه در روز شروع ‌شود و به 20 تا 25 مرتبه هم برسد.

3.وقتی پیاده‌روی می‌کنید
هنگام راه رفتن بدن خودتان را به سمت چپ و راست متمایل کنید. با این کار، هم شکم‌تان آب می‌شود و هم پهلوهای‌تان.

4.از حلقه‌های ورزشی برای کوچک شدن شکم‌تان استفاده کنید.
شما می‌توانید در ابتدای کار، تنها روزی 2 دقیقه یا 50 بار حلقه بزنید و به مرور زمان حلقه زدن را تا 30 دقیقه هم ادامه دهید.

5.دراز و نشست
یکی از موثرترین و ساده‌ترین ورزش‌هایی است که می‌تواند شکم را کوچک کند. پس به پشت روی زمین دراز بکشید. دست‌های‌تان را پشت گردن خود گره بزنید و هر چند بار که می‌توانید حرکت دراز و نشست را تکرار کنید و در روزهای بعد، دفعات تکرار حرکت را افزایش دهید.

6.هنگام پیاده‌روی، ضربه‌های سبک و آرامی را با انگشتان دست به شکم‌تان وارد کنید.
این جوری تحرک ماهیچه‌های شکم خود را افزایش می‌دهید و باعث می‌شوید که آنها چربی بیشتری بسوزانند.

7.در طول روز شکم‌بندهای سفت و محکم را دور شکم خود ببندید.

8.همان‌طور که نشسته‌اید و مشغول کارهای روزمره‌تان (مثلا تماشای تلویزیون) هستید، با کف دست خیلی آهسته به شکم خود ضربه بزنید.

9.طناب زدن هم برای کوچک کردن شکم بسیار مفید است، به شرطی که شما حداقل روزی 50 مرتبه طناب بزنید.

10.زیاد یک جا ننشینید.
نشستن طولانی‌مدت باعث چاق شدن افراد می‌شود و این چاقی‌ها هم بیشتر در ناحیه ران پا و شکم رخ می‌دهد. شاید به همین خاطر باشد که بیشتر رانندگان شکم بزرگی دارند.

11.سرپا بایستید.
دو دمبل نیم تا دو کیلویی دست‌تان بگیرید و دست‌های‌تان را به حالت عمود با بدن‌تان قرار دهید. حدود 20 ثانیه در این حالت بمانید و بعد از 10 ثانیه استراحت این حرکت را دوباره انجام دهید. برای هر چه زودتر آب شدن شکم‌تان باید این حرکت را حداقل روزی 15 مرتبه انجام دهید و به مرور آن را به 30 مرتبه در روز هم برسانید.

12.به پشت دراز بکشید.
یک بالش کوچک زیر پاشنه پاهای‌تان قرار دهید و دست‌های‌تان را در راستای پهلو‌های‌تان روی زمین بگذارید. دوباره دو دمبل نیم تا دو کیلویی در دست بگیرید و سپس دست‌هایتان را به صورت صاف 10 سانتی‌متر از سطح زمین بالا بیاورید. 10 ثانیه در این حالت بمانید، 5 ثانیه استراحت کنید و این حرکت را حداقل 7 بار در روز انجام دهید.

13.سرپا بایستید.
دست‌های‌تان را کاملا از هم باز کنید و یک پای‌تان را از روی زمین بردارید و بدن‌تان را به سمت جلو و پای بلند شده‌تان را به سمت عقب متمایل کنید. چند ثانیه دراین وضعیت بمانید و در هر مرتبه تکرار، پای بلند شده‌تان را جابه‌جا کنید.

14.به پشت دراز بکشید.
دستان خود را پشت سرتان قلاب کنید و کمی سر و شانه‌های‌تان را به سمت جلو متمایل کنید. این حرکات را در حالی انجام دهید که پاهای‌تان به صورت عمود با بدن‌تان قرار دارند.

15.به پشت دراز بکشید.
زانوهای‌تان را کمی خم کنید. دست‌های‌تان را پشت گردن‌تان قلاب کنید و سر و شانه‌های‌تان را تا وسط کمر به سمت جلو متمایل كنید.

منبع: سايت سيمرغ

aftab
2010-12-31, 12:28 AM
میوه‌های تازه برای تناسب اندام
آیا می‌توان فقط با خوردن میوه و تمرین‌های ورزشی وزن را کاهش داد؟ بله، می‌توانید. مقدار زیادی میوه‌های مشخص وجود دارد که با خوردن آنها ویتامین Cبدن تان افزایش یافته و وزنتان کاهش می‌یابد. در اینجا این میوه‌های مفید را به شما معرفی می‌کنیم:

گریپ فوروت
گریپ فوروت یکی از بهترین میوه‌های رژیمی است. تحقیقات نشان داده که نیمی از افرادی که با هر وعده غذایی شان گریپ فوروت استفاده می‌کنند در 4 ماه ، 3 پوند از وزن شان کاهش می‌یابد. اگر سه بار در روز آب گریپ فوروت بنوشید هم همان نتیجه را به شما خواهد داد. شاید این کاهش وزن زیاد به چشم نیاید اما این میوه مکمل خوبی برای فعالیت‌های ورزشی شما خواهد بود و از رژیم‌های غذایی هم برای کاهش وزن نیز سالم تر می‌باشد. همچنین این میوه قند کمی داشته و خطر ابتلا به دیابت را نیز کاهش می‌دهد. گفته می‌شود این میوه برای قلب هم مفید است.فقط یک شرط دارد. اگر از داروهایی برای روده و دستگاههای گوارشی استفاده می‌کنید حتما با پزشک خود در رابطه با استفاده از این میوه مشورت کنید.

انار
انار نیز یکی از میوه‌های بسیار مفید است. این میوه سرشار از مواد مغذی است و دارای آنتی اکسیدان‌هایی است که اثرات رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کند. این آنتی اکسیدان‌ها از ایجاد چربی در رگ‌ها و ایجاد فشار خون جلوگیری می‌کند. اگر در رژیم غذایی تان در مصرف چربی احتیاط می‌کنید، این میوه باز هم در جلوگیری از انسداد شریان‌ها و حمله‌های قلبی بسیار کمک می‌کند. یک انار می‌تواند 16 درصد نیاز شما روزانه شما را به ویتامین Cتامین کند.

سیب
مصرف یک سیب در روز می‌تواند شما را از مراجعه به دکتر بی نیاز سازد. این میوه مقدار بسیار کمی کالری و چربی دارند، و در عوض از مواد مغذی و مفیدی مانند فیبر سرشار هستند. فیبر شکم را سیر می‌کند و این احساس سیری باعث می‌شود شما کمتر غذا بخورید و به همین خاطر به کاهش وزن شما کمک می‌کند. سیب آب زیادی دارد و همچنین شما را از پرخوری نجات می‌دهد. اگر در هفته پنج سیب یا بیشتر بخورید خیلی کمتر از دیگران به بیماری‌های ریه مبتلا می‌شوید.
نکته مهمی که این روزها خیلی بدرد مان می‌خورد این است که در سیب آنتی اکسیدان‌هایی وجود دارد که در هوای آلوده ریه ما را از اثرات مضر آن حفظ می‌کند.

آواکادو
این میوه به خاطر چربی زیادش معروف است، اما چربی این میوه مضر نیست. این میوه سطح خیلی کمی کلسترول دارد و برای زردی چهره نیز بسیار خوب است. همچنین آواکادوها از پروتیئن سبزی‌ها نیز برخوردار هستند ، 11 ویتامین مختلف از جمله ویتامین E و C ، و همچنین 17 نوع ماده معدنی کمیاب دارند. این میوه به کاهش توده‌های چربی شما کمک می‌کند و از زوال مواد غذایی سالم در بدن شما جلوگیری می‌کند. اما به شرطی که فقط یک آواکادو در روز بخورید.
اینها چهار نوع از بهترین میوه‌هایی هستند که به بهبود و تسریع رژیم غذایی شما کمک می‌کنند. همه ما برای سالم ماندن باید از این میوه‌ها استفاده کنیم. اینها تنها چهار نوع از میوه‌هایی هستند که به شما دوستانی که می‌خواهید وزن خود را کم کنید کمک خواهد کرد؛ اگر در کنار مصرف این میوه‌ها از فعالیت‌های ورزشی غافل نشوید.

منبع: سايت سيمرغ

beheshteh
2011-01-03, 11:47 PM
رژیم غذایی برای چاقی شکمی


بسیاری از افراد نیازمند کاهش اندازه ی دور کمرشان هستند و به راستی چه کسی یک شکم صاف را نمی خواهد؟

اساس یک رژیم غذایی صاف کننده ی شکم، یک الگوی غذایی متناسب که میزان انرژی آن محدود شده است، می باشد. از طرف دیگر، این نوع رژیم حاوی مقادیر کافی از سبزیجات، میوه جات و غلات سبوس دار است.

این نوع رژیم غذایی، همان چیزی است که به طور متداول تحت عنوان "رژیم مدیترانه ای" معروف می باشد. در این نوع رژیم، توصیه می گردد انرژی دریافتی شما به طور ناگهانی کم نگردد و حاوی انرژی ای معادل با 1600 کالری باشد.

در این نوع رژیم، بر مصرف یک سری مواد غذایی تاکید می شود از جمله: غلات سبوس دار، میوه ها، سبزی ها ، آجیل، حبوبات، شیر و لبنیات کم چرب و کمی گوشت قرمز (مصرف گوشت قرمز در حدود یک بار درهفته).

خیلی از رژیم های تبلیغاتی تضمین کننده ی لاغری شکم، بر مصرف چربی های تک زنجیره ای غیر اشباع مانند روغن زیتون یا روغن آفتابگردان تاکید دارند. اگرچه مصرف چربی های سالم در کنترل چاقی و به ویژه چاقی شکمی مفید است، ولی به تنهایی موثر نخواهد بود، زیرا به هر حال حاوی انرژی فراوان می باشند.

آیا رژیم غذایی خاصی برای از بین بردن چاقی های موضعی وجود دارد؟

واقعیت آن است که شواهد علمی کنونی، رژیم غذایی را که باعث لاغری یک قسمت از بدن شود، تایید نمی کنند. هنگام رژیم غذایی، روند لاغری از صورت آغاز می شود و به سمت پایین حرکت می کند.

در رژیم های لاغری سریع الاثر که همراه با محدودیت شدید کالری در یک مدت زمان کوتاه می باشد، بیشترین منطقه ای که لاغر می شود، صورت فرد خواهد بود. در نظر بگیرید فردی که فقط از چاقی شکمی رنج می برد و صورت لاغری دارد، با استفاده از این نوع رژیم های غیر اصولی، علاوه بر این که دچار اختلالات فراوان جسمی می گردد، لاغری صورت و به عبارت دیگر افتادگی پوست، تغییرات نامطلوب ظاهری را در او به وجود می آورد که شما و نزدیکان تان را از اجرای هر نوع رژیم لاغری مایوس می نماید.

ولی در صورتی که یک رژیم غذایی اصولی را که همراه با کاهش تدریجی در انرژی دریافتی و اصلاح الگوی تغذیه ای باشد آغاز نمایید، قطعا بعد از مدت کوتاهی بیشترین حجم بافت چربی را از ناحیه مورد نظرتان از دست خواهید داد، بدون آن که عوارض نامطلوبی را در شما ایجاد نماید.تاثیر چربی های غیر اشباع، بویژه روغن زیتون و دانه های گیاهی مانند انواع خشکبار و سویا در رفع چاقی شکمی چگونه است؟

چربی های اشباع و به ویژه چربی های ترانس، چاقی شکمی را تشدید می کنند. بر همین اساس در رژیم های لاغری شکم، بر مصرف چربی تک زنجیره ای غیر اشباع (مثل روغن زیتون) به همراه هر وعده غذایی تاکید می گردد. روغن های تک زنجیره ای غیر اشباع در زیتون، اووکادو، آجیل، کاکائوی تیره، سویا، تخم کتان و روغن آفتابگردان، یافت می شوند.

مطالعات پژوهشی نشان می دهد مصرف روغن تک زنجیره ای، مزایای بسیاری برای سلامت و نیز به دست آوردن شکمی صاف دارد. چربی های تک زنجیره ای غیر اشباع همچنین ممکن است به کنترل اشتها کمک کنند و در نتیجه افزودن آن به وعده ها و میان وعده های غذایی، رعایت برنامه غذایی و کاهش چربی شکمی را آسان تر می کند.

اما به این نکته باید توجه ویژه ای داشت که در افرادی که سال ها دارای برنامه غذایی نامنظم و چاقی بوده اند، اثرات مطلوب چربی های غیر اشباع با پُرخوری ناپدید می گردد، زیرا باید پذیرفت که به هر حال چربی های غیر اشباع نیز حاوی انرژی مشابه سایر روغن ها بوده و در افراد چاق که انتقال پیام سیری به مغز دچار اختلال است، در نهایت چاقی کم نخواهد شد.

توصیه های اساسی برای حذف چاقی موضعی:

- واقع بین باشید: این توصیه در کاهش چربی شکمی، مهم تر از سایر موارد می باشد. توجه داشته باشید که روش سریعی برای کاهش چربی دور شکم وجود ندارد.

- بسیار محتاط باشید: چنانچه رژیمی یافتید که به شما اطمینان داد سریعا چربی شکمی شما را کاهش می دهد، بدانید فایده ای نخواهد داشت و احتمالا سبب از دست دادن آب بدن می گردد تا چربی بدن؛ و بعد از قطع این رژیم، آب بدن مجددا برمی گردد.

- متعهد به ادامه رژیم باشید: برای کاهش چربی شکمی و حفظ لاغری آن، مصمم باشید.

- داشتن رژیم غذایی منظمی که حاوی سه وعده اصلی و دو تا سه میان وعده باشد، در تنظیم متابولیسم (سوخت و ساز) طبیعی بدن شما اهمیت فراوان دارد و از پراشتهایی کاذب شما جلوگیری می نماید.

- انجام ورزش های هوازی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا در کاهش چربی شکمی خیلی موثر است.

- دراز و نشست: چنانچه می خواهید شکم سفتی داشته باشید، باید روی ماهیچه های شکمی کار کنید. دلیلی برای ترس از ورزش های شکمی مانند دراز و نشست در صورتی که به درستی انجام شود، وجود ندارد. ولی از طرف دیگر توجه به این نکته مهم است که این ورزش هم به تنهایی موثر نیست و باعث بروز کمردرد در شما می شود.

درباره ی شروع و نوع فعالیت بدنی حتما با پزشک تان مشورت نمایید.

- رژیم غذایی کم چربی: رژیم کم چرب با مقدار زیادی میوه ها و سبزیجات تازه داشته باشید. چربی موجود در رژیم غذایی شما باید 25 تا 30 درصد از انرژی دریافتی روزانه شما را تشکیل دهد که در این بین باید بیشتر از چربی های غیر اشباع استفاده نمایید. بر همین اساس:

* از روغن زیتون و یا دانه های روغنی مانند خشکبار، در حد تنظیم شده توسط متخصص تغذیه می توانید استفاده نمایید.

* مصرف غذاهای دریایی: حداقل 2 تا 3 بار در هفته، ماهی بخورید.

* آنچه نباید بخورید: از مصرف گوشت های پر چرب و پر نمک ( مثل سوسیس و کالباس) اجتناب نمایید. از مصرف مواد قندی و شیرین نیز بپرهیزید.

Mahgol
2011-01-21, 07:21 PM
محققان می گویند احتمال بروز چاقی در افرادی که دیرهنگام غذا می خورند، بیشتر است.


گروهی از محققان دانشگاه ایلینوی در آمریکا با بررسی موش های آزمایشگاهی به این نیتجه رسیده اند که علاوه بر کمیت و کیفیت غذای مصرف شده، زمان مصرف آن نیز در تعیین وزن افراد نقش دارد.


به گفته آنها، موش هایی که در ساعت های غیرطبیعی غذا می خورند، در شرایط مساوی دو برابر بیشتر از سایر موش ها چاق می شوند.


پیش تر نیز نتیجه مطالعات نشان داده بود ساعت بیولوژیک انسان ها در مشخص کردن میزان انرژی جذب شده از مصرف مواد خوراکی نقش دارد.


محققان هنوز به مکانیسم کامل افزایش اضافه وزن در صورت تغذیه در زمان غیرمناسب پی نبرده اند.


گفته می شود هورمون هایی که در زمان خواب ترشح می شوند و تغییر دمای بدن در این زمان بر این موضوع تاثیرگذار است.


دینا آربل، سرپرست محققان دانشگاه ایلینوی گفت: "یکی از موضوع های مورد علاقه در این تحقیق بررسی افرادی چاقی بود که در شیفت های دیروقت کار می کردند."


او ادامه داد: "بررسی وضع این افراد باعث شد فکر کنیم خوردن در زمان نامناسب باعث اضافه وزن می شود."


محققان دانشگاه ایلینوی در تحقیقات خود به مدت شش هفته به دو گروه از موش های آزمایشگاهی غذای پرچربی یکسان دادند. زمان تغذیه این موش ها متفاوت بود.


وزن موش هایی یکی از این گروه ها که دیروقت تغذیه می شدند، دو برابر گروه دیگر اضافه شد.


این در حالی است که هر دو گروه از موش ها به یک اندازه خوراک دریافت کرده بودند و به یک اندازه فعالیت بدنی داشتند.


فرد تورک یکی دیگر از محققان می گوید این تحقیق نشان می دهد موضوع اضافه وزن تنها به میزان کالری دریافتی و میزان انرژی آزاد شده ارتباط ندارد.


به گفته او تغذیه در زمان مناسب به کند کردن روند چاقی در افراد کمک می کند.

*SARA*
2011-01-31, 01:31 PM
برخي از علل چاقي:

1- فشارهاي دروني، استرس‌ها و افسردگي‌ها

2- اختلال تغذيه‌اي مانند دريافت زياد انرژي و کمي فعاليت

3- مصرف بعضي داروها مثل داروهاي ضد بارداري، ضدافسردگي و ضداضطراب و کورتون‌ها

4- عوامل ژنتيکي ، 30 درصد علت چاقي‌ها را شامل مي‌شود.

از تمامي اين عوامل اختلال تغذيه‌اي و يا اگر بهتر گفته شود عادات بد غذايي از همه مهمتر است، به طوري که اگر شخصي علاوه بر نياز روزانه‌اش هر روز يک نان سوخاري (که بسيار کالري کمي دارد) اضافه بخورد، بعد از 20 سال پانزده کيلوگرم اضافه‌وزن پيدا خواهد کرد. ذخيره اصلى انرژى بدن، چربى است. اگر انرژى دريافتى بيش از انرژى اى باشد كه به مصرف مى‌رسد، افزايش بافت چربى، گريزناپذير خواهد بود. بنابراين بر وزن بدن افزوده مى‌شود.

پيشگيري از چاقي:

- افزايش ميزان تحرک و داشتن فعاليت فيزيکي منظم

- با افزايش سن به دليل کاهش سوخت و ساز چربي هاي چاقي اتفاق مي افتد بنابراين افراد بايد در همه سنين ورزش کنند مخصوصا در سنين ميانسالي داشتن يک برنامه ورزشي منظم به تناسب اندام و پيشگيري از چاق شدن کمک مي کند

- داشتن عادات خوب غذايي از جمله آرام غذا خوردن و خوب جويدن غذا از عواملي است که در پيشگيري از چاقي موثر است

- استفاده از رژيم هاي غذاي که از نظر ميوه جات و سبزي جات تازه غني هستند و همچنين نرمش هاي مکرر نه تنها از بروز چاقي جلوگيري مي کنند، بلکه از ابتلا به بيماري هايي نظير سرطان و بيماري هاي قلبي- عروقي نيز پيشگيري مي کنند.

- پرهيز از خوردن غذاهاى چرب و پر نمک و غذاهاي حاضرى و نوشابه هاي گاز دار

- حفظ آرامش و پيشگيري از تنش هاي رواني مي تواند در کنترل وزن موثر باشد بسيارى از مردم در پاسخ به عواطف منفى مانند ملال، اندوه يا خشم، شروع به خوردن مى كنند

- کم کردن مصرف مواد غذايي نشاسته اي ، موادي مانند برنج، آرد برنج و غذاهايي که از آن تهيه مي شود، ذرت، غلات بو داده، ماکاروني، باقلا، سيب زميني، عدس، نخود، لپه، لوبيا، بيسکويت و کيک.

نکات مهم در کنترل وزن:

1- چاقي يک بيماري مزمن است و مثل هر بيماري مزمن ديگري نياز به زمان دارد.

2- هرگز در درمان چاقي خود از دارو استفاده نکنيد، چرا که دارو داراي عوارضي مي‌باشند.

3- در درمان چاقي خود هيچگاه عجله نداشته باشيد، يادتان باشد که رژيم غذايي با کاهش وزن تدريجي علاوه بر اينکه قابل تحملتر است، عوارضي نداشته، تقريباً غير قابل بازگشت مي‌باشد.

4 – مصرف داروهاي ضد اشتها براي کوتاه مدت با نظر پزشک مشکل چنداني ندارد . اما اين نوع داروها کمک به تغيير عادت غذايي نمي کند و داشتن عادات غذايي خوب براي داشتن وزن مناسب بسيار حائز اهميت است .

چند توصيه براي تغيير عادت غذايي غلط:

1. روزانه 8 تا 6 ليوان آب بنوشيد.

2. دربين غذا از نوشيدن آب بپرهيزيد.

3. قبل ازصرف غذا سالاد ميل کنيد و از صرف نمک اضافه در غذا خودداري کنيد.

4. سعي کنيد وعده هاي اصلي غذا ( صبحانه – نهار – شام ) حذف نگردد، زيرا در اينصورت ناچار به ريزه خواري خواهيد شد.

5. مصرف چاي کمرنگ ولي بدون قند وشکر ، دو ساعت بعد از غذا مانعي ندارد.

6. براي صرف غذا ازبشقاب هاي کوچک استفاده کنيد.

7. صرف غذا بايد در کمال آرامش و صورت گيرد و از عجله خود داري کنيد .

8. درحالت هاي اضطراب و استرس غذا نخوريد.

9. وقت خود را بجاي ريزه خواري با فعاليت پر کنيد.

*SARA*
2011-01-31, 01:32 PM
عصر ایران: اگر در نقطه ايي از بدنتان با توده چربي ها مواجه ايد، براي حذف آنها و رسيدن به اندام دلخواه خود بايد متابوليسم بدنتان را تحريک کنيد. بدين منظور برخي از مواد معدني و ويتامين ها بخصوص روي و ويتامين C بسيار مؤثر عمل مي کنند. اگر در نقطه ايي از بدنتان با توده ي چربي ها مواجه ايد، براي حذف آنها و رسيدن به اندام دلخواه خود بايد متابوليسم بدنتان را تحريک کنيد. بدين منظور برخي از مواد معدني و ويتامين ها بخصوص روي و ويتامين C بسيار مؤثر عمل مي کنند.

ويتامين C و روي آنزيم هايي را فعال مي کنند که به سوزاندن و از بين بردن چربي ها ياري مي رسانند. همچنين توجه داشته باشيد که بايد به ميزان کافي پتاسيم جذب کنيد. اين ماده ي معدني باعث تحريک متابوليسم در داخل سلولها مي شود. پس براي اينکه دوباره بتوانيد لباسهاي سايز کوچکتان را بپوشيد غذا بخوريد!

1. پتاسيم: مواد غذايي سرشار از پتاسيم از قبيل سيب زميني، هويچ، قارچ، پياز و زرد آلو ميل کنيد.

2. مايعات: بدن انسان براي دفع سموم نياز به روزانه 2 ليتر مايعات دارد. به اين منظور نوشيدني هاي ايده آلي مثل آب معدني و آب ميوه و سبزيجات را فرموش نکنيد.

3. منيزيم: منيزيم در ميوه هاي خشک از قبيل گردو، فندق و .... وجود دارد. ميوه هاي خشک در سوزاندن چربي ها در سطح سلولها نقش موثري ايفا مي کنند.

4. فيبرها: مصرف مواد غذايي سرشار از فيبر بويژه سبزيجات تازه و غلات غني شده را افزايش دهيد! فيبرها عملکرد روده ها را تحريک و حذف چربي ها را تضمين مي کنند.مواد غذايي سرشار از فيبر عبارتند از: نان کامل، سيب، گريپ فروت، انگور فرنگي، کنگر، بروکلي، آنديو(کاسني فرنگي)، لوبيا سبز، خيار، سيب زميني، انگور قرمز، فلفل، چغندر، کرفس، گوجه فرنگي، مارچوبه و کلم چيني.

5. بپرهيزيد: برخي از مواد غذايي مانع از زهکشي بافت ها و حذف چربي ها مي شوند از قبيل:
• محصولاتي که با آرد سفيد تهيه مي شوند مثل نان و انواع کيک ها
• قند و مواد غذايي شيرين و نوشيدني هاي شيرين
• مواد غذايي چرب، گوشت خوک، انواع پنير ها، شيريني جات، بيسکويت، بستني
• سيب زميني سرخ کرده، چيپس، انواع لازانيا و ...

Mahani
2011-02-08, 07:22 AM
خانییمهای محترم، من اینجا چند سری لینک میذارم که برای دانلود انواع مختلف ورزش در خانه هست. امیدوارم به دردتون بخوره.

Mahani
2011-02-08, 07:25 AM
این سری شامل ورزش‌هایی‌ هست برای مامان‌های مشغولی که وقت زیادی واسه ورزش یا حتا خودشون ندارن. همچنین خانوم‌های کارمندی که وقت ندارن. یا هر دو تا که دیگه هیچی‌....
شامل سه بخش هست. بخش اول ۵ دقیقه گرم کردن هست. بعد work out ۱ که برای بالا تنه و شکم هست. work out ۲ برای پایین تنه و شکم هست. بسته به خودتون داره کدوم رو انتخاب کنین. اگه پایین تنه بزرگتر از بالاست ۳ روز پایین ۱ روز بالا تنه کار کنین و الی‌ اخر. هر جور میلتون هست.
نرمش‌ها زیاد نفسگیر نیستن. اگه مثل من تازه کار هستید این سری خیلی‌ مفیده.


http://www.tinydl.com/ebooks/1059273307-better-body-workout.html

Mahani
2011-02-08, 07:26 AM
این سری برای اونایی‌ خوبه که تو آپارتمان هستن و نمی‌تونن بپر بپر کنن. چون اکثر نرمش‌ها و کشش‌ها رو زمین هست. کمی‌ سختر از بالایی‌ هست.

http://www.tinydl.com/tv-show/1059190742-mix-it-up-customize-your-workout.html

Mahani
2011-02-08, 07:28 AM
این‌ها چند تا حرکت یوگا هستن. بعضی‌ حرکتهاش خیلی‌ خنده داره. بدنتون باید کمی‌ نرم شده باشه تا بتونین این حرکات رو انجام بدین.

http://www.tinydl.com/ebooks/1059101370-kundalini-yoga-ultimate-stretch-yoga-workout-dvdrip-avi.html

Mahani
2011-02-08, 07:29 AM
اینم برای خانومهایی هست که تازه وضع حمل کردن و بیبی بامشون هنوز پا برجاست. اینو خودم دانلود نکردم. نمیدونم چی‌ به چی‌ هست.

http://www.tinydl.com/movies/1058763239-tracey-mallet-get-your-body-back.html

Mahani
2011-02-08, 07:31 AM
این آخری هم برای همسران گرامیتون. واسه خانوم‌ها خیلی‌ سنگین هست. اصلا توصیه نمیشه.

http://www.tinydl.com/ebooks/1059190613-tom-hollands-total-body-workout-2.html

jenifer
2011-02-08, 07:35 AM
خانومي لينكها همشون في ل ت ر هستن؟{2 (9)}

Mahani
2011-02-08, 08:16 AM
وااا! چه حیف! تو ایران چی‌ فیل تر نیست؟{66}{66}:45:

baranbahari
2011-02-08, 09:15 AM
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000204E9.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={782A6AB7-C474-11DF-826C-6CF0496727DC}) http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000204E9.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={782A6AB7-C474-11DF-826C-6CF0496727DC})http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000204E9.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={782A6AB7-C474-11DF-826C-6CF0496727DC})

زهره*
2011-02-08, 09:18 AM
ماهانی جون تنها سایتی که فیلتر نیست سایت بهشت زهرا میباشد{21}

Afrodit
2011-02-08, 09:23 AM
زهره جون اشتباه میکنی
چند تا سایت دیگه هم هست
وقتی می خوای بری یه سایت ف ی ل ت ر شده یه صفحه برات میاد که توش کلی سایت مجازه
از همه بیشتر هم سر یا بی! {eek}
حالا هی بگین بده {21}

Mahani
2011-02-08, 10:36 AM
حیف که محدودیت آپلود دارم. و گرنه تو همون سایت بهشت زهرا آپ می‌کردم. چون خیلی‌ به درد بخورن. {3 (3)}{4 (33)}{4fvgdaq_th}{154fs232528}

عسل فرفری
2011-02-10, 10:02 PM
امروزه دیگر مثل گذشته نیست كه چشم هایمان را ببندیم و بدون اطلاعات قبلی هر آن چه كه دلمان خواست و هوس كردیم بخوریم! رژیم های غذایی امروزه از اهمیت زیادی برای افرادی كه درپی حفظ و یا به دست آوردن تناسب اندام خود هستند، دارد.
دانستن این كه یك ماده غذایی مانند قند را می توان با چه ماده غذایی جایگزین كرد، برای این افراد مسلماً دارای اهمیت است. جانشین های نان و قند و لبنیات و گوشت را از زبان دكتر «بهمن محمدی» می خوانیم.
● جانشین های نان- مقدار ۳۰ گرم نان برابر است با:
یك كف دست نان ضخیم (چاودار، نان گندم، نان جو، سنگك، بربری یا تافتون)، به اندازه ۱۰ سانتی متر، ۲ كف دست نان نازك (تافتون یا لواش ماشینی) به اندازه ۱۰ سانتی متر، ۸ سانتیمتر نان باگت یا ۱۲ سانتی متر نان ساندویچی یا نصف نان همبرگر معمولی (بدون خمیر داخل آن ها)، ۴ عدد بیسكویت معمولی به اندازه ۵ سانتی متر و یا ۵ عدد بیسكویت ترد (كراكر نمكی)، سیب زمینی آب پز یك عدد (۹۰ گرم)، ۴ قاشق غذاخوری یا نصف كفگیر یا نصف لیوان برنج پخته، نصف لیوان ماكارونی پخته.
● جانشین های قند
یك قاشق غذاخوری شكر برابر است با یك قاشق غذاخوری عسل یا مربا، دو سوم قاشق غذاخوری حلوا ارده، ۳ حبه قند، ۲ عدد خرمای كوچك، ۵/۱ عدد خرمای متوسط و یا یك عدد خرمای درشت.
▪ یك حبه قند برابر است با: ۳ عدد توت خشك یا ۵ عدد كشمش. در صورت تمایل به خوردن گز، نقل، شكلات و شیرینی خشك می توان هم وزن سهمیه قند یا شكر روزانه از آن ها مصرف كرد.
● جانشین های لبنیات
یك لیوان شیر برابر است با: ۲ لیوان دوغ، سه چهارم لیوان ماست معمولی، ۴۵ گرم پنیر معمولی، سه چهارم لیوان كشك پاستوریزه، ۶۰ گرم بستنی.
● جانشین های گوشت
۸۰ گرم گوشت گاو برابر است با ۸۰ گرم گوشت گوساله یا ماهی یا مرغ و یا گوشت گوسفند كم چرب، ۵/۲ فنجان حبوبات یا سویای پخته، ۸۰ گرم جگر، دل و قلوه، سنگدان، سیرابی و... ۱۰۰ گرم همبرگر یا سوسیس و یا كالباس و میگو (۱۲ عدد متوسط) یا ۵/۲ عدد تخم مرغ (بر مبنای ارزش پروتئینی).
{santa}{53}{53}{53}

beheshteh
2011-02-27, 05:58 PM
رژيم غذايي گروه خوني O(http://www.dietiran.com/index.php?MTW=news&mod=yes&aksi=pesan&id=34)
گروه خوني O ( گروه گوشت خوران )
- قديمي ترين گروه خوني مي باشد . در عين حال وجود خون گروه O در رگ هاي 38 تا 40 درصد بني آدم بيان گر اين امر است كه اين گروه خوني فروانترين گروه نيز هست .
- 40000 سال قبل از ميلاد مسيح بوجود آمده است .
- در آن دوره انسان هاي سروماگنون زندگي مي كروند كه به انسان هاي امروزي شباهت داشتند .
- به احتمال زياد زيستگاه آن ها در هندوستان امروزي بود .
- اين افراد شكارچي هاي ماهر و افرادي توانا بودند كه قادر به ساختن سلاح ها و ابزار متفاوت بوده و با مهارت از آن ها استفاده مي كردند .
- شايد به همين دليل است كه افرادي كه داراي گروه خوني O در مطلوب ترين حالت بيشترين انرژي خود را از پروتئين حيواني تامين مي كنند .
- اشتباه نكنيد . به فاصله 500 متري خانه اجداد شما سوپر مواد پروتئيني وجود نداشت كه هر وقت كه تمايل داشت گوشت بخورند . آنها گوشت خود را از شكار كردن تامين مي كردند و زندگي در طبيعت به آنها آموخته بود ممكن است مدتي طولاني نتوانند شكار كنند . به همين دليل وقتي شكاري به چنگ شان مي آمد تمام ان را يك جا نمي خورند . تجربه به آنها آموخته بود اگر اين كار را بكنند ممكن است تا شكار بعدي چيزي جز ميوه ها و سبزيجات براي خوردن نداشته باشند از سويي ديگر آنها براي تهيه تكه اي گوشت بايد زحمت زيادي مي كشيدند . اگر چه قسمت اعظم توانايي بدني اين افراد از گوشت بدست مي آيد اما به مرور زمان آموخته بودند كه اگر گوشت را به همراه سبزيجات زياد مصرف نمايند هم سالم تر مي مانند و هم با يك شكار معمول روزهاي بيشتري مي توانند گوشت را بر سر سفره خود ببينند .
- با كم شدن شكار اين انسان ها شروع به خوردن مواد غذايي ديگر نمودند اما همچنان گوشت يك منبع خوب تغذيه اي براي آن هاست .
- اين افراد داراي سيستم ايمني حساس هستند كه نسبت به هر عامل خارجي از خود واكنش نشان مي دهد و افرادي قوي و توانا و مقاوم هستند.
- سطح اسيد معده در اين افراد بالاست . به همين علت اغلب افراد مبتلا به زخم هاي معده داراي اين گروه خوني ميباشند . معده اسيدي اين افراد به غذاهاي گروه شير و گندم و نشاسته و نان چندان علاقه مند نيست .
- اين افراد همچنين در ابتلا به كوليت و بيماري كرون استعداد خاصي از خود نشان مي دهند . ظاهرا روغن ماهي در معالجه التهابي از اين دست مي تواند به ياري شان بيايد .
- تحمل گلوتن( اسيد آمينه موجود در آرد گندم ) براي شما سخت مي باشد زيرا گلوتن يا پروتئين چسباننده اي كه در گندمك وجود دارد منجر به تحريك روده باريك مي شود . همچنين موجب توليد بيشتر انسولين و اختلال در عملكرد كربوهيدرات ها مي شود .
- كم كاري تيروئيد به وفور در افراد داراي اين گروه خوني ديده مي شود .
- كلم و محصولات دريايي سياه و گوشت و جگر سياه و اسفناج كمك مي كند كه اين افراد لاغرتر شوند .
- متابوليسم آن ها بر خلاف گروه A است . مثلاً غذاهاي حيواني موجب افزايش سوخت و ساز در گروه خوني O و كاهش سوخت و ساز در گروه خوني A مي شود .
- گروه O قادر به انجام تمرينات سخت بدني و بهره برداري از پروتئين هاي حيواني و قطع منابع كربوهيدراتي مانند بسياري از غلات هستند . به همين جهت بدن اكثر اين افراد همواره در حالت كتوزيس خفيف بوده و اسيدي مي باشد . تجربه نشان مي دهد كمي اسيدي بودن مي تواند اين افراد را سرحال تر نمايد . در چنين حالتي مواد كنوني حاصل از سوخت و ساز پروتئين ها و قند ها جاي قند را در تركيب خون گرفته و مسئول تنظيم فرايندهاي حياتي بدن مي شوند .
- حاصل وجودكتون و كالري مصرفي پايين و سوخت و ساز بالاي چربي ها و فعاليت بدني زياد موجب شده است كه افراد اين گروه خوني اندامي لاغر داشته باشند . البته براي يك شكارچي لاغر بودن لازم است و براي ديگران حسن .
- گندم در گروه خوني O قليايي مي شود .
- گندم و ذرت موجب اختلال در عملكرد انسولين مي شوند . لوبياهاي قرمز و چشم بلبلي كاربرد انرژي را مختل مي سازند . عدس مانع متابوليسم صحيح مي شود . كلم وگل كلم و خردل هم موجب جلوگيري از ترشح هورمون تيروئيد مي شوند كه با اين حساب كليه مواد ذكر شده براي افزايش وزن اين افراد مفيد خواهند بود . تمام اين غذاها يك خاصيت مشترك دارند : ‹ ماهيچه ها را قليايي مي كنند . ›
- نان ، لوبيا ، باقالي ، كلم سياه ، كلم پيچ ، كلم بروكلي ، محصولات دريايي ، نمك يددار ، گوشت گوساله ، گاوميش ، جگر و اسفناج مي توانند به اين افراد كمك كنند تا لاغر شوند .
- بهتر است يد خود را از نمك يددار دريافت ننماييد زيرا سديم بالا موجب احتباس آب و چاقي مي شود .
- اين گروه محصولات لبني را خوب تحمل نمي كنند . البته نسبت به گندم و غلات نيز عكس العمل بهتري از خود نشان نمي دهند .
- خون اين افراد رقيق است و دير تر منعقد مي شود .
- ورزش بهترين راه تخليه فشارهاي عصبي در اين گروه است .
- قدرت ، تحمل ، صبر ، اعتماد به نفس ، شجاعت ، و مثبت نگري ، تمام خصوصياتي است كه يك شكارچي به آن نياز دارد . اين خصوصيات موجب شده است كه نسل بشر تا به امروز حفظ گردد .
- هميين خصوصيات از شما يك رهبر توان مند و ريسك كننده و متهور مي سازد . شايد براي تان جالب باشد اگر بدانيد به غير از ريگان ، گوربچف ، ملكه اليزابت و فرزندش ، بسياري از سران مافيا نيز داراي چنين گروه خوني هستند .

انواع گوشت و فراورده ها
- غذاهاي اين گروه را مي توان با ميوه و سبزي استفاده نمود .
- سبزي و ميوه جلوي جذب بيش از حد پروتئين هاي حيواني را مي گيرد و از اسيدي شدن معده جلوگيري مي كند .
- سعي شود از گوشت دام هايي كه از هورمون استفاده نمي كنند استفاده شود .
- اگر قصد كاهش وزن دارريد جگر سياه به شما توصيه مي شود . جگر سياه به همراه كليه از اندام هايي هستند كه به دفع مواد زايد كمك مي كنند و به همين دليل مصرف جگر سياه و قلب و مغز و گردن و جگر سفيد و دل حيوان هاي جوان كه حساس تر هستند بيشتر توصيه مي شود .
- مصرف 400 تا 800 گرم گوشت قرمز و 400 تا 600 گرم گوشت سفيد در هفته براي مردان و 300 تا 500 گرم گوشت قرمز و 300 تا 400 گرم گوشت سفيد درهفته براي زنان و كودكان مي تواند نياز بدن به اين ماده غذايي را تامين نمايد .
- كار بدن زياد و پرتنش نياز شما به گوشت را افزايش مي دهد .

غذاهاي دريايي
- ماهي براي اين گروه خوني غذايي ايده آل است .
- ويتامين K مورد نياز قلب به خوبي توسط ماهي فراهم مي شود . اكثر افراد داراي گروه خوني O داراي كمبود ويتامين K هستند و شايد به همين دليل است كه خون شان دير منعقد مي شود .
- از سويي ديگر غذاهاي دريايي به علت دارا بودن يد مي توانند فعاليت غده تيروئيد را دراين افراد افزايش داده و به كاهش وزن ياري برساند .
- مصرف ماهي دودي و شور مضر مي باشد .
- روغن ماهي در معالجه التهاب و بيماري هاي روده اي مانند كوليت مفيد است .
- ماهي هاي پر چربي آب سرد براي اين گروه عالي هسنتد .
- 600 تا 900 گرم گوشت ماهي و غذاهاي دريايي در هر هفته ميتواند مورد استفاده قرار بگيرد .

میریام
2011-02-27, 06:18 PM
مرسی بهشته جون من گروه خونیم oاست برا همین اگر در وعده های یه روزم گوشت نباشه مریض میشم
مطلب خیلی مفید بود میفرستم ناناش جگر بگیره بیاد:3:

beheshteh
2011-02-27, 06:47 PM
منم O مثبت هستم میریام و چون نمیدونستم برام جالب بود که چرا روزهایی که سبزیجات میخورم شدید گرسنگیم بدتر میشه
و برای من که همه مواردش مخصوصا در مورد ورزش درست بود:3:

hannane
2011-03-17, 12:49 PM
سلام
معدرت نميدونسم كج اين را خواهش كنم
اگه ميشه يك تايپيك هم براي افزايش وزن بگذاريد نميدونم چرا كسي به فكر ما نيست{2 (9)}{20}{63}

وستا
2011-04-09, 10:05 AM
موزها با فیبر وکالری بالا و بدون چربی گزینه مناسبی برای کاهش وزن هستندانتخاب موز برای کسانی که می خواهنداز طریق یک رژیم صحیح، وزن خود را کاهش دهند، انتخاب صحیحی است. این میوه نسبت به سایر میوه ها دارای کالری بالاییولی تقریبا بدون چربی است. با استفاده از موز می توانید انرژی روزانه خود را کسب کنید و به اندام خود تناسب بخشید. موزها به بدن کربوهیدرات می دهند که منبع غنی انرژی است و نیز ذخیره خوبی از ویتامین c و b6، پتاسیم و فیبر هستند. [آشنایی با خواص موز] موز سرشار از کلسیم هستند و محققان می گویند پتاسیم اضافی می تواند نقش قوی تری را نسبت به محدود ساختن نمک در کنترل فشار خون بالا ایفا کند. موزها همچنین دارای منیزیم هستند که یک ماده معدنی است که سطح فشار خون را در حالت تعادل نگه می دارد. معمولا میوه ها ویتامین b6 ندارند ولی این میوه از این قاعده مستثناست. ویتامین b6 به سیستم ایمنی بدن کمک می کند. تحقیقات اخیر نشان داده استکمبود فولیک اسید و کمبود ویتامین b6 به مدت طولانی می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد. انتخاب و نگه داری موز موز انواع مختلفی دارد و نوع زرد آن معروف تر است. اکثر موزها پس از چیده شدن، می رسند و با این فرایند نشاسته درون آنها به قند تبدیل می شود. پس هر چه موز رسیده تر باشد شیرین تر است. نقاط قهوه ای روی موز نشانه رسیدگی آن است. اگر موزتانسبز رنگ استآنها را در دمای اتاق قرار دهید تا کاملا برسد (هرگز آنها را درون یخچال به منظور رسیدن قرار ندهید) و هر وقت رسید آنها را درون یخچال قرار دهید. این میوه اگر بیش از حد برسد سیاه و بد شکل می شود ولی کاملابی ضرر است. برای جلوگیری از سیاه شدن موز روی برش های آن آبلیمو بریزید. برای نجات موزهایی که بیش از حد رسیده اند می توانید آنها را با آب پرتقال و شیر بدون چربی یا ماست وانیلی بدون چربی در یک دستگاه مخلوط کن، مخلوط کنید. کسانی که رژیم می گیرند باید موادی را بخورند که کاملا مغذی و سیر کننده و دارای کالری پایینی باشد و موز گزینه ای است با تمام این شرایط.

وستا
2011-04-09, 10:09 AM
فلفل تند و شیرین با افزایش انرژی و گرما، کالری های اضافی بدن را می سوزاند و باعث کاهش وزن می شوند.تمام فلفل ها دارای ویتامین a و k هستند و فلفل قرمز سرشار از این ویتامین هاست. آنتی اکسیدان موجود در ویتامین a و c برای پیشگیری از تخریب سلول، سرطان و بیماری های مرتبط با سالمندی به کار می رود و باعث ایمنی بیشتر بدن می شود و همچنین التهابات بدن مانند التهاب مفاصل و آسم را کاهش می دهد. ویتامین k عملکرد انعقاد خون را تقویت می کند و باعث استحکام استخوان شده و از اکسیده شدن سلول جلوگیریو از ایجاد سرطان پروستات، رحم،لوزالمعدهو ریه ناشی از دود سیگار پیشگیری می کند. فلفل های تند کلسترول و تری گلیسیرید خون را کاهش داده و ایمنی بدن را افزایشمی دهند و خطر ابتلا به زخم معده را به حداقل می رسانند. البته تصور عموم بر این است که فلفل قرمز باعث حاد شدن زخم ها می شود ولی در واقع چنین نیست چرا که فلفل قرمز به کشتن باکتری هایی که منجر به زخم معده میشوند کمک شایانی می کند. فلفل تند و شیرین هر دو حدود بیست دقیقه پس از مصرف، انرژی و گرمای بدن را افزایش میدهند و این خبر جالبی است و به این معناست که کالری ها اضافی در حال سوختن هستندو ازاین طریق وزن بدن کاهش پیدا می کند. چند نکته برای مصرف فلفل برای کم کردن آتش فلفل های تند آن را برش داده و تخم های آنرا خارج کنید. برای این کار از دستکش استفاده کنید و پس از استفاده تخته برش را با آب و صابون بشویید و از تماس دست ها با چشم خودداری کنید. فلفل های دلمه ای خوشمزه هستند و هنگام پخت دارای طعم و بوی بهتری می شوند و اگر بیش از حد پخته شوند تلخ می شوند. اگر فلفل تندی خوردید برای رفع تندی آن، هرگز آب نخورید چرا که گرمای حاصله غیر قابل تحمل تر می شود. استفاده از فرآورده های لبنی، تندی را می شوید و از بین می برد.
دو مقاله بالا استخراج شده از سایت غذا و سلامت است

عسل فرفری
2011-04-20, 11:24 AM
کالري، مقدار انرژي اي است که به وسيله غذا خوردن در بدن توليد مي شود. کربوهيدرات، پروتئين و چربي موجود در غذاها، کالري را به وجود مي آورند.
بخشي از مغز به نام هيپوتالاموس، به بدن فرمان مي دهد که چه مقدار از کالري موجود در غذاهاي خورده شده را بسوزاند و چه مقدار از کالري اضافي غذاها را در بدن ذخيره کند.
کالري اضافي در بدن به شکل چربي ذخيره مي شود و باعث افزايش وزن مي گردد.
مقدار کالري بر اساس، ترکيب بدن، جنس و سن تنظيم مي شود.
ترکيب بدن : افراد عضلاني، احتياج به کالري بيشتري دارند.
جنس و سن : آقايان و افراد جوان نسبت به خانم ها و افراد ميانسال نياز به کالري بيشتري دارند.
در مواقع تب و بيماري، نياز به کالري زياد مي شود.
در هنگام فعاليت، کالري بيشتري احتياج داريم.
چاقي يک بيماري متابوليکي مزمن مي باشد. امروزه چاقي به شکل يک معضل درآمده است، زيرا انواع و اقسام بيماري ها از چاقي منشا مي گيرند؛ بيماري هايي از قبيل: سرطان روده بزرگ ، سرطان سينه، شکستگي استخوان ، ديابت، فشار خون بالا، بيماري هاي ريوي و قلبي و سنگ کيسه صفرا.
چاقي باعث بروز افسردگي، افزايش خطر در عمل جراحي، نامنظمي قاعدگي، افزايش آمار طلاق و خودکشي مي گردد.
1- ژنتيک : اگر هر دوي والدين چاق باشند 65 تا 70 درصد ، اگر يکي از والدين چاق باشد 40 تا 50 درصد و اگر والدين لاغر باشند، 9 درصد احتمال چاقي در بچه ها وجود دارد.
2- سن: با افزايش سن، تحرک بدني و سوخت و ساز عضلات کم مي شود، پس احتياج به غذاي کمتري داريم. لذا اگر مقدار غذا را کم نکنيد، با افزايش وزن روبرو خواهيد شد.
3- جنس: افزايش وزن در خانم ها بيشتر از آقايان مي باشد. خانم ها داراي مقدار کمتري عضله نسبت به آقايان مي باشند ، پس کالري را کمتر مي سوزانند.
4- زياد غذا خوردن: خوردن غذاهايي که چرب هستند و کالري زياد دارند.
5- ورزش نکردن : باعث مي شود کالري مصرف شده نسوزد.
6- ترک سيگار: به علت آنکه نيکوتين موجود در سيگار، مقدار سوخت و ساز بدن را زياد مي کند، با ترک سيگار، سرعت سوخت و ساز بدن را کم کرده و افزايش وزن مي يابيد. ترک سيگار باعث مي شود که مزه و طعم غذاها را بهتر درک کنيد.
7- بارداري: در هنگام بارداري وزن مادر بايد زياد شود. بعد از بارداري با شير دادن بچه و رژيم غذايي صحيح، مي توان وزن مادر را به همان وزن قبل از بارداري برگرداند.
8- مصرف برخي داروها، به خصوص داروهاي ضد افسردگي
9- عوامل متابوليکي بدن: کم کاري تيروئيد ، برداشتن بيضه، نارسايي تخمدان، ورم مفاصل و ... .
هنگام ورم مفاصل ، تحرک بدني بيمار کم مي شود و دچار افزايش وزن مي گردد.

- قهوه اي (احتياط):
شکل روبرو بدان معني است که شما لاغر و به "شکل فلفل" مي باشيد. اين هيکل از نظر سلامتي خوب نيست و بايد مراقب خود باشيد.
همچنين احتياج به افزايش وزن داريد.
- سبز(خوب) :
"شکل گلابي"، يعني بدن سالم مي باشد.
چربي هاي اضافي در **** و ران ها ذخيره شده اند.
- زرد (احتياط):
در اينجا شما داراي "شکل گلابي – سيب" مي باشيد و بايد از بدن خود مراقبت کنيد و وزن خود را کنترل کنيد.
- قرمز(خطر):
اگر چاقي در وسط بدن باشد، به آن اصطلاحا، "چاقي سيبي شکل" مي گويند.
در اين نوع چاقي، مقدار فراواني چربي در قسمت شکم ذخيره مي شود و باعث افزايش خطر بيماري هايي از قبيل: بيماري قلبي ، افزايش فشار خون، ديابت نوع 2 و انواع سرطان ها مي گردد.
بنابراين سلامتي شما در خطر است و بايد نزد متخصص تغذيه برويد.
1- در بزرگسالان به وسيله BMI : BMI محاسبه اي از قد و وزن شما مي باشد. BMI بين 18 تا 25 نشان دهنده وزن متعادل، BMI بيشتر از 25 نشان دهنده اضافه وزن و BMI بيشتر از 30 نشان دهنده چاقي پُرخطر مي باشد.
2- اندازه گيري دور کمر: متر را دور شکم خود بپيچيد. اگر اندازه دور کمر بيشتر از 89 سانتي متر در خانم ها و بيشتر از 102سانتي متر در آقايان باشد، احتمال خطر بيماري هاي قلبي و ديابت زياد مي شود.
3- نسبت دور کمر به دور ****: بايد اين نسبت کمتر از0/8 براي خانم ها و کمتر از 1 براي آقايان باشد.
در مطلب بعدي شيوه درمان چاقي با تغذيه صحيح، ورزش و دارو را براي شما توضيح خواهيم داد. با اين اميد که به آنها عمل کنيد و موثر واقع شوند.
{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}

Mahgol
2011-04-29, 09:59 AM
زنی بر اساس ۴ قانون ساده ۲۳۲ پوند وزن کم کرد !
خانم آنیتا میلز از کنتاکی آمریکا در تمام طول زندگی خود دچار اضافه وزن بوده است. یک روز تصمیم میگیرد که وزن خود را کاهش دهد و در عرض 2 سال 232 پوند وزن کم می کند. خانم میلز نه مربی خصوصی داشته است و نه از رژیم های سخت لاغری استفاده کرده است و فقط به 4 قانونی که دکتر به او توصیه کرده است عمل کرده است. 1- در هر 3 ساعت 8 اونس غذا بخورید 2 - از نوشیدن نوشیدنی های دارای شکر خوداری کنید 3 - از نخوردن وعده های غذایی اجتناب ورزید 4 - به کسی چیزی نگویید که دارید چه کاری انجام می دهید. وی با انجام این 4 قانون اندازه دور کمرش را به 26 اینچ رسانیده است. وی می گوید : من زندگی جدیدی را آغاز کرده ام و رسیدن به چنین هدفی محشر است !
*اونس:وزنه ای معمول دانشمندان انگلیس و آمریکا . اونس انگلیسی معادل 28/34 گرم و اونس آمریکایی معادل 31/103گرم.

vivien
2011-05-06, 11:06 AM
راز لاغر ماندن زنان فرانسوی آشکار شد
خبرگزاری زنان: محققان‌ آمریکایی‌ ماه‌ها وقت‌ گذاشتند تا بتوانند جواب‌ این‌ سوال‌ را پیدا کنند که چرا زنان‌ فرانسوی‌ در مقایسه‌ با آمریکایی‌ها لاغر می‌مانند؟ جواب‌ خیلی‌ ساده‌ بود. فرانسوی‌ها کمتر می‌خورند. این‌ تحقیق‌ نشان‌ داد اگر چه‌ فرانسوی‌ها در طول‌ روز چند نوبت‌ غذا می‌خورند اما نوع‌ خوردن‌شان‌ اصولی‌تر و حساب‌شده‌تر از بسیاری‌ از ملت‌هاست‌. فرنی‌ و پودینگ‌ سیب‌‌زمینی‌ و حتی‌ نوشیدنی‌های‌ معروف‌ فرانسوی‌ پای‌ ثابت‌ میز غذا هستند اما با اندازه‌های‌ کوچک‌. در پاریس‌ هنوز ظرف‌ بزرگ‌ یا لیوان‌ بزرگ‌ نوشابه‌ باب‌ نشده‌ و مردم‌ به‌ ظروف‌ کوچک‌ عادت‌ دارند. در پاریس‌ معمولا کارمندان‌ وقت‌ غذا از اداره‌ بیرون‌ می‌آیند‌ و غذای‌ ساده‌ای‌ را سفارش‌ می‌دهند.

همکاران‌ در کنار هم‌ غذا می‌خورند اما در مورد کار صحبت‌ نمی‌کنند برعکس‌، همه‌ حرف‌هایشان‌ در مورد غذاست‌. آنها می‌دانند چه‌ می‌خورند. نخود و لوبیاسبز را با اشتها می‌بلعند و هویج‌ و قارچ‌ پخته‌ را عاشقانه‌ با چنگال‌ نصف‌ می‌کنند و می‌خورند.

اما آمریکایی‌ها مقابل‌ مغازه‌های‌ فست‌‌فود می‌ایستند و تندتند در حالی‌ که‌ در مورد آخرین‌ تغییرات‌ اداره‌ می‌نالند، نوشابه‌های گازدار را همراه ساندویچ‌ چرب‌ و پر از پنیر و سیب‌‌زمینی‌ سرخ‌‌کرده‌ می‌بلعند و با حرص‌ یک‌ چیزبرگر دیگر سفارش‌ می‌دهند. البته پیش‌بینی‌ می‌شود تا سال‌ ???? نسل‌ جدید فرانسه‌ دیگر مانند گذشته‌ به‌ اصول‌ غذا خوردن‌ پایبند نباشد. در حال‌ حاضر بسیاری‌ از مدارس‌ با نوع‌ غذا خوردن‌ و انتخاب‌ غذای‌ نوجوانان‌ مشکل‌ پیدا کرده‌اند. نوجوانان‌ این‌ روزها آرام‌‌آرام‌ از فهرست‌ غذاهای‌ سالم‌ و پر از سبزیجات‌ فاصله‌ می‌گیرند.

منبع : salamat 1390/2/15

vivien
2011-05-11, 01:07 PM
یک میان وعده مناسب برای کاهش وزن

متخصصان تغذیه تاکید کردند خوردن پسته به عنوان میان وعده نه تنها یک گزینه مناسب برای حفظ سلامت قلب است بلکه در عین حال به کاهش وزن نیز کمک می‌کند.
آمارها نشان می‌دهد که مصرف میان وعده‌ها در واقع بیش از یک چهارم کل کالری مصرفی آمریکایی‌ها را شامل می‌شود.
دکتر دیوید هبر، رییس مرکز تغذیه انسانی در دانشگاه کالیفرنیا در این ‌باره متذکر شد: این مطالعه حائز اهمیت است چون برای اولین ‌بار نشان می‌دهد که پسته می‌تواند بخشی از یک برنامه غذایی موفق برای کاهش وزن باشد.
دکتر هبر در ادامه تاکید کرد: بسیاری از افرادی که عادت به مصرف تنقلات و میان وعده دارند تصور می‌کنند که چوب‌ شور و بیسکوئیت‌های نمکی در مقایسه با مغزها برای کنترل وزن، گزینه بهتری هستند فقط به این خاطر که چربی کمتری دارند اما مطالعات جدید ما این ایده را رد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این گزارش ۱۲ هفته‌ای روی ۵۲ داوطلب مبتلا به اضافه وزن معلوم شد گروهی که به جای چوب ‌شور از پسته به عنوان میان وعده استفاده کرده بودند بهتر موفق شدند شاخص توده بدنی خود را کاهش دهند، اما گروهی که چوب شور را مصرف کرده بودند، موفقیت چندانی در این زمینه کسب نکردند.

به گزارش ایسنا، پزشکان همچنین تاکید دارند که پسته برای سلامت قلب نیز مفید است. این مغز خشکبار بسیار مقوی است و حاوی ویتامین‌های ب و ویتامین ای بوده و املاح مغذی شامل آهن، پتاسیم، فسفر و کلسیم دارد. مغز پسته به دلیل دارا بودن آهن، خون ساز است و معمولا به افرادی که از کم خونی فقر آهن رنج می‌برند، مصرف آن توصیه می‌شود. همچنین ویتامین آ موجود در پسته به بینایی در تاریکی کمک کرده و محرک رشد سلول‌ها و بافت‌های بدن است.
سلامتستان

vivien
2011-05-13, 01:45 PM
دو خوراکي فوق العاده براي کاهش وزن
مصرف داروهاي ضد چاقي که حتي مورد تاييد سازمان ‌هاي بين ‌المللي غذا و دارو هستند، با عوارضي همچون پيري زودرس پوست و بروز مشکلات قلبي - عروقي و انعقادي همراه است.
پس چه بايد کرد؟
به گزارش ايسنا، دکتر فريبرز فرساد، دبير انجمن علمي داروسازان ايران با اعلام اين خبر گفت: مصرف داروهاي ضد چاقي با دفع چربي از بدن، باعث اختلال در روند جذب ويتامين‌هاي محلول در چربي(ويتامين هاي A ، D ، E و K )‌ و بروز مشکلات مختلفي از جمله کمبود ويتامين و املاح مي شوند.
وي افزود: در چنين شرايطي ويتامين‌هاي A و D همراه با چربي ‌هاي دفعي از بدن خارج مي ‌شوند و اين مساله تاثيرات سوء از جمله از دست رفتن طراوت، شادابي پوست و پيري آن را موجب مي ‌شود.
اين متخصص داروسازي باليني گفت: بيماران قلبي و عروقي که داروهاي ضد انعقاد از جمله وارفارين مصرف مي ‌کنند، در صورت مصرف اين گونه داروهاي ضد چاقي، در پي دفع ويتامين K با مشکلات انعقاد خون مواجه مي شوند که جان آن ها را به خطر مي‌ اندازد.

دکتر فرساد با اشاره به اين که هيچ دارويي بدون عارضه نيست، گفت: به دليل شيوع روزافزون چاقي، تبليغات روي داروهاي ضد چاقي در دنيا افزايش يافته، اما چون سودآور است به عوارض احتمالي و جانبي آن کمتر اشاره مي ‌شود.
دبير انجمن علمي داروسازان ايران گفت: تنها در موارد چاقي مرضي که ضريب توده بدني(BMI) از 27 بالاتر باشد، مي ‌توان از طريق ورزش و رژيم غذايي مناسب يعني کاهش حجم غذا و حذف مواد پُرکالري از جمله غذاهاي چرب، نوشابه‌ ها و شيريني‌ ها به اهداف کاهش وزن دست يافت.
وي گفت: مصرف دارو و جراحي ‌هاي درماني در موارد چاقي‌ هاي مفرط و آن هم با تجويز پزشک اولويت‌ هاي آخر را تشکيل مي‌ دهد.
وي به افراد چاق پيشنهاد کرد تا از شکلات تلخ و چاي سبز به عنوان دو ماده مهم و موثر در کاهش وزن که از سوي سازمان‌هاي بين‌المللي غذا و دارو توصيه شده است، استفاده کنند.
بخش تغذيه و سلامت تبيان

*SARA*
2011-05-19, 01:24 AM
فقط تویی که تعیین می‌کنی!
امروز می‌خواهم برایتان یک قصه واقعی بگویم. قصه‌ای که می‌تواند داستان زندگی من و تو هم بشود. این قصه متعلق به زنی است که از چاقی و وزن زیاد همه چیزهای ارزشمند زندگی‌اش را از دست داده بود. وزن او 173 کیلوگرم بود و آن‌قدر چاق شده بود که وقتی می‌خواست عکس بگیرد از خجالت پشت سر همه می‌ایستاد و همیشه سعی می‌کرد خودش را از نگاه دوستان و اطرافیان پنهان کند.
اما یک روز تصمیم گرفت خودش را لاغر کند. با دوربین موبایل مقابل آيینه از خود عکس گرفت و اسم آن عکس را گذاشت اولین روز بقیه زندگی من!
سپس بدون این‌که خودش را درگیر رژیم‌های غذایی سخت‌گیرانه و ورزش‌های سخت و طاقت‌فرسا و جراحی‌های پرهزینه و پرعوارض کند، تصمیم گرفت فقط به چهار توصیه یکی از دوستان پزشک خود عمل کند:
توصیه اول: هر سه ساعت 227 گرم غذا بخورد.
توصیه دوم: هیچ نوشیدنی قندی و شیرین نخورد!
توصیه سوم: شام و ناهار و صبحانه خود را حذف نکند.
و توصیه چهارم که مهم‌ترین همه است این‌که: در رابطه با تصمیم خود با هیچ‌کس صحبت نکند!
دو سال بعد خانم آنیتا میلز موفق شده بود با همین چهار توصیه ساده بدون چروکیدگی پوست 105 کیلوگرم وزن کم کند و وزن خود را به 68 کیلوگرم با دورکمر 66 سانتی‌متر برساند. او دوباره از خود عکس گرفت و نام آن را "دو سال بعد از اولین روز" گذاشت.
او در این مسیر هیچ معلم و مربی‌اي نداشت. خودش به تنهایی تصمیم گرفت و به تنهایی نیز موفق شد به نقطه‌ای که می‌خواهد برسد. تنها ورزشی که انجام می‌داد قدم زدن و پیاده‌روی بود و تنها کاری که کرد این بود که حتی یک لحظه از تصمیم خودش منصرف نشد. او می‌گوید کاری که من انجام دادم وزن کم کردن نبود. من بزرگترین تجربه‌ای را که هر انسانی می‌تواند انجام دهد، در یکی از شاخه‌های زندگی‌ام یعنی سلامتی جسمم امتحان کردم. آن تجربه بزرگ این بود که هر انسانی می‌تواند به هر نقطه‌ای که بخواهد برسد فقط به شرطی که باور کند تعیین‌کننده نهایی در زندگی، خودش است.
قصه ما در مورد آنیتا میلز تمام شد اما داستان زندگی من و شما هنوز ادامه دارد. آیا در زندگی شما نقطه‌ای ست که همیشه آرزو داشتید به آن برسید. بسیار خوب رسیدن به این نقطه کاری ندارد. مهم‌ترین قسمتش این است که همین الان جلوی آيینه تمام‌قد بایستید و از خود عکسی بگیرید و اسم آن را بگذارید روز اول بقیه عمر من. بعد بر اساس شیوه‌ای که باور دارید درست است به سمت نقطه‌ای که آرزومند آن هستید حرکت کنید. فقط توصیه چهارم را فراموش نکنید. در رابطه با تصمیم خود با هیچ‌کسی صحبت نکنید چون تعیین‌کننده نهایی فقط خود شما هستید

نیکی
2011-05-19, 02:45 AM
چقدر جالب بود. مرسی سارا جان.
من برم خونه یه عکس می گیرم میام اینجا میذارم!
راستی نباید به کسی در مورد هدفمون بگیم! پس عکس نمیذارم! و اصلا هم نمیگم چی رو می خوام تغییر بدم.:3:

*SARA*
2011-05-19, 02:52 AM
نیکی خداییش من که این متنو امروز خوندم ولی از 1 ماه پیش به کسی نگفتم قصد کم کردنه وزنمو دارم و هر جا میرم کم میخورم همه اعتراض میکنن میگم سیرم یا اشتها ندارم چند روزه بهانه گرمای هوارو میارم خیلی احساس میکنم بهتره.در مورده عکسم من لباسامو مد نظر دارم.یه چیزی که برام تنگه 10-15 روز یه بار میپوشمش ببینم چقدر دیگه مونده {2 (6)}

soolmaz
2011-05-19, 08:07 AM
واقعا ادم اگر خودشو باور کنه به خیلی چیزها میتونه برسه پس به امید پیروزی{2 (6)}مرسی سارا مطلب جالبی بود:11:

*SARA*
2011-05-19, 10:57 AM
سولماز هر وقت اراده واقعیشو آدم پیدا کنه سنگ از آسمونم ببیاره نمی تونه جلوتو بگیره.به امید مانکن شده همه خانما یوهوووووووووووووو http://banoo.net/smiley/3/3.gif

افسانه
2011-05-19, 12:00 PM
اراده معجزه میکنه{clap}{clap}{clap} ولی واقعا عجیبه که پوست بدنش آویزون نشده، شاید در کنارش ورزش با دستگاه رو هم داشته .

Marjan
2011-05-20, 11:51 AM
محققان در 1099 فرد که کاهش وزن داشته اند تغییرات مقدار خونی POP را مشاده نموده و دریافتند که هر قدر وزن بیشتری در مدت زمان معینی از دست دهیم مقدار POP ها بالاتر می رود.

اضافه وزن معضلی است که بسیاری به آن گرفتارند ومنجر به بیماری های قلبی ودیابت در افراد می شود. تازه ترین بررسی انجام شده در مورد کاهش وزن نشان داده است که این فرآیند می تواند باعث شود تا سموم خطرناکی در بدن آزاد شوند.

با رعایت یک سری نکات می توان از شر این سموم و عوارض ناشی از آن همانند سردرد، خستگی و ... خود را حفظ کرد.


اما چگونه ؟ بدن انسان قادر است تا سموم مواد آلوده کننده ( مانند حشره کش ها ) را در بافت چربی خود ذخیره نماید. هنگامی که لاغر می شویم این مواد ذخیره شده در چربی ها در بدن رها می شوند و می توانند باعث بیماری شوند؛ البته راه هایی وجود دارد که در هنگام کاهش وزن به جای آنکه این سموم مجددا در جریان خون گردش نمایند از شرشان خلاص شویم.


در سپتامبر 2010مجله بین المللی چاقی ( International Journal of Obesity ) بررسی انجام شده در دو دانشگاه کره را منتشر کرد که نشان داد مقدار مواد آلوده کننده آلی مقاوم ( POPs) در فرایند کاهش وزن در بدن بالا می رود. این مواد ناشی از تجزیه سموم حشره کش و حلال ها است و باعث افزایش احتمال وقوع سرطان می شود ، محققان در 1099 فرد که کاهش وزن داشته اند تغییرات مقدار خونی POP را مشاده نموده و دریافتند که هر قدر وزن بیشتری در مدت زمان معینی از دست دهیم مقدار POP ها بالاتر می رود.


ناگفته نماند که این سموم مجددا رها شده و می تواند باعث شود تا فرد دچار سردرد و حالت تهوع شود.این پدیده در افراد میانسال یا بزرگ تر به دلیل تجمع بیشتر این مواد ، در طول سالیان از شیوع بالاتری برخوردار است . آگاهی از این مطلب نباید باعث شود تا از فکر کاهش وزن منصرف شویم ، بلکه باید بدانیم راه هایی برای مقابله با این مشکل وجود دارد . مهم ترین نکته این است که از رژیم های غذایی که قول کاهش وزن زیاد در مدت زمان کوتاه را می دهند به شدت پرهیز شود ؛ زیرا این نوع رژیم باعث رها شدن سریع سموم در جریان خون می شوند. محققان پیشنهاد می کنند که از رژیم های غذایی متعادل که به تدریج وزن را کم می کنند، استفاده شود.این نوع رژیم اجازه می دهد تا بدن به تدریج بتواند خود را با تاثیر سوخت و ساز منطبق کرده و نیز به طور موثری این سموم تجمع یافته را دفع کند.


با رعایت یک سری نکات می توان از شر این سموم و عوارض ناشی از آن همانند سردرد ، خستگی و ... خود را حفظ کرد.


کاهش ورود سموم به بدن
از مصرف موادی مانند قند تصفیه شده ( موجود در غذاهای فرآوری و انواع سس سالاد ) ، چربی ها ، شیر و گوشت های پرورشی و حتی ماهی آزاد پرورشی خودداری کنید.


حفاظت از کبد
کبد وظیفه دفع سموم در بدن را برعهده دارد، بنابراین بیش از سایر اعضا در معرض آنها بوده و بیش از بقیه نیز نیاز به پاکسازی دارد. طب گیاهی حاوی اطلاعات فراوانی در این زمینه است که می توان از آن بهره جست . علاوه بر آنها ویتامین " C" از مکمل های غذایی مناسب برای این مهم است .


مصرف فراوان فیبر ( الیاف )
فیبرها باعث تشدید فرآیند دفع سموم از طریق مدفوع می شوند.منابع غنی فیبر عبارتند از برنج قهوه ای ، کلم ، کلم بروکلی و ...


کلروفیل مصرف کنید
مواد غذایی حاوی کلروفیل از منابع غنی آنتی اکسیدان هستند.


سموم را از بدن بیرون بریزید
مصرف 3 فنجان چای سبز برای این منظور توصیه می شود. چای سبز تولید آنزیم های خنثی کننده سموم را تا حدود 80 درصد بالاتر می برد.


حمام سونا
حمام سونا باعث عرق کردن و دفع سموم می شود. باید بدانید که قبل از سونا باید به وسیله لیف مناسب لایه های مرده پوست را پاک کرد تا منافذ پوست برای خروج سموم باز شوند.20 یا 30 دقیقه ماندن در سونا باعث خروج سموم از طریق عرق می شود.


با رژیم غذایی متعادل به همراه برنامه مناسب سم زدایی در عرض چنددقیقه ، علاوه بر اینکه وزنتان کم می شود، در عین حال از انرژی و توان خود لذت می برید و دچار عوارض گوارشی و سایر مشکلات نمی شوید.
گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ

منبع : روزنامه آسیا

Marjan
2011-05-20, 11:58 AM
هدف ما این است که وزن به دست آمده را ثابت نگه داریم. این کار به هیچ وجه آسان نیست و کاری طولانی و زمان بر است.


کم کردن وزن کار سختی است اما ثابت نگه داشتن وزنی که بعد از یک رژیم سخت به دست آمده، به مراتب دشوارتر است.

به افرادی که اضافه وزن دارند یا بیش از حد چاق هستند، توصیه می شود که حداقل 5 تا 10% از وزن شان را برای به دست آوردن سلامتی کم کنند، البته این افراد حتماً باید دقت داشته باشند که فوراً وزن کم شده شان برنگردد. در این مطلب چند توصیۀ اساسی برای کمک در مسیر تثبیت وزن ارائه می شود.
فعالیت جسمی برای حفظ تناسب اندام شما ضروری است.تغذیه
هدف ما این است که وزن به دست آمده را ثابت نگه داریم. این کار به هیچ وجه آسان نیست و کاری طولانی و زمان بر است. در واقع، اصلاح روش زندگی کار امروز و فردا نیست. این کار نیازمند برطرف کردن خطاها و ایجاد تغییرات به مرور زمان است. این هزینۀ ثابت نگه داشتن وزن است.

هدف، ایجاد تعادل بین مصرف انرژی (فعالیت های جسمانی) و انرژی وارد شده به بدن (تغذیه) است. بیشتر اوقات فعالیت جسمی کافی نیست، و مقدار مواد غذایی وارد شده به بدن اضافه می آید. بنابراین باید عادات مان را معکوس کنیم.

بدون انجام فعالیت های جسمی و سوزاندن انرژی، خیلی محال است که بتوان وزن را ثابت نگه داشت. در عوض، صرفاً یک برنامه ورزشی هم کافی نیست، مهم است که این فعالیت به طور منظم انجام شود. مانند، نیم ساعت پیاده روی، ژیمناستیک یا دوچرخه سواری با سرعت متعادل (که می توان در آپارتمان هم انجام داد)، به شرطی که هر روز انجام شوند، می توانند مفید باشند.


باید بدانید که هرچه بیشتر تحرک داشته باشید، در ثابت نگه داشتن وزن موفق تر خواهید بود: ورزش کمک می کند تا تعادل انرژی در بدن برقرار شود، فعالیت های قلبی و ریوی بهبود یابد و احتمال ابتلا به افسردگی، دلسردی، فرسودگی و پیری را کاهش می دهد.* مقدار وعده های غذایی تان را کم کنید، بهتر است از بشقاب های کوچک استفاده کنید، این بشقاب ها باعث می شوند که احساس کنید غذای بیشتری خورده اید.

*هر روز 5 واحد میوه و سبزی بخورید.

*حتماً هر روز 3 وعده غذا بخورید، البته شام تان باید سبک باشد.


*میزان کالری دریافتی تان را با حذف حداکثری چربی ها و الکل کم کنید. این دو، یعنی چربی ها و الکل، نه تنها کالری بسیار بالایی دارند، بلکه باعث افزایش اشتها می شوند.


*کربوهیدرات های کامل را که در فیبرها به مقدار زیادی وجود دارند، جزء الویت های تان قرار دهید.


*در محل کار و یا جشن ها، نباید از غذا خوردن صرف نظر کنید، اما باید با دقت در انتخاب غذا و کاهش مقدار آن، میزان کالری دریافتی تان را مدیریت کنید. (به این منظور، برای پیش غذا مواد خام و برای دسر میوه بخورید، ضمناً از خوردن چیپس غوطه ور در سس هم خودداری کنید) هرگونه زیاده روی، باعث افزایش وزن در طول هفته خواهد شد.


*علت های ریزه خواری تان را تحلیل کنید و از بین ببریدشان.


*ثابت نگه داشتن وزن، مختص چند روز و چند هفته نیست، بلکه تمام طول یک زندگی طولانی و سالم را در بر می گیرد. به همین علت، باید سبک زندگی تان را به آهستگی با عملکرد و ویژگی های طبیعی بدن مطابقت دهید. غیر از این باشد، تثبیت وزن در تمام طول زندگی غیرممکن است زیرا این راه پر از محرومیت است که این محرومیت ناگزیر باعث دلسردی و بدگمانی نسبت به خود می شود.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ

toktam
2011-05-20, 12:41 PM
........
رعایت یک سری نکات


......... هر قدر وزن بیشتری در مدت زمان معینی از دست دهیم مقدار POP ها بالاتر می رود.


........از رژیم های غذایی که قول کاهش وزن زیاد در مدت زمان کوتاه را می دهند به شدت پرهیز شود ؛ زیرا این نوع رژیم باعث رها شدن سریع سموم در جریان خون می شوند. محققان پیشنهاد می کنند که از رژیم های غذایی متعادل که به تدریج وزن را کم می کنند، استفاده شود.( حد استاندارد کاهش وزن یک کیلو در هفته است ) این نوع رژیم اجازه می دهد تا بدن به تدریج بتواند خود را با تاثیر سوخت و ساز منطبق کرده و نیز به طور موثری این سموم تجمع یافته را دفع کند.


با رعایت یک سری نکات می توان از شر این سموم و عوارض ناشی از آن همانند سردرد ، خستگی و ... خود را حفظ کرد.


کاهش ورود سموم به بدن
از مصرف موادی مانند قند تصفیه شده ( موجود در غذاهای فرآوری و انواع سس سالاد ) ، چربی ها ، شیر و گوشت های پرورشی و حتی ماهی آزاد پرورشی خودداری کنید.
علت ذکر ماهی آزاد و نه انواع دیگر ماهی پرورشی قابلیت این ماهی در تصفیه آب و ذخیره سموم در بدن این ماهی است

حفاظت از کبد
کبد وظیفه دفع سموم در بدن را برعهده دارد، بنابراین بیش از سایر اعضا در معرض آنها بوده و بیش از بقیه نیز نیاز به پاکسازی دارد. طب گیاهی حاوی اطلاعات فراوانی در این زمینه است که می توان از آن بهره جست . علاوه بر آنها ویتامین " C" از مکمل های غذایی مناسب برای این مهم است .
مصرف روزانه فقط یک عدد قرص ویتامین ث جویدنی علاوه بر فراهم آوردن این مورد بعنوان یک کوفاکتور خوب در روند چربی سوزی کمک شایانی به شما خواهد کرد


مصرف فراوان فیبر ( الیاف )
فیبرها باعث تشدید فرآیند دفع سموم از طریق مدفوع می شوند.منابع غنی فیبر عبارتند از برنج قهوه ای ، کلم ، کلم بروکلی و ...


کلروفیل مصرف کنید
مواد غذایی حاوی کلروفیل از منابع غنی آنتی اکسیدان هستند. ( سبزیهای تازه )


سموم را از بدن بیرون بریزید
مصرف 3 فنجان چای سبز برای این منظور توصیه می شود. چای سبز تولید آنزیم های خنثی کننده سموم را تا حدود 80 درصد بالاتر می برد.
مصرف بی رویه و بیش از این مقدار چای سبز بطور عکس عمل کرده عوارض گوارشی ایجاد می کند

حمام سونا
حمام سونا باعث عرق کردن و دفع سموم می شود. باید بدانید که قبل از سونا باید به وسیله لیف مناسب لایه های مرده پوست را پاک کرد تا منافذ پوست برای خروج سموم باز شوند.20 یا 30 دقیقه ماندن در سونا باعث خروج سموم از طریق عرق می شود.

توصیه شخص من این است که بیش از 10 دقیقه در سونا نمانید چون از نظر میزان آبی که بدن از دست می دهد و افت فشاری که بر اثر گرما ایجاد می شود مضر است


با رژیم غذایی متعادل به همراه برنامه مناسب سم زدایی در عرض چنددقیقه ، علاوه بر اینکه وزنتان کم می شود، در عین حال از انرژی و توان خود لذت می برید و دچار عوارض گوارشی و سایر مشکلات نمی شوید.


مصرف روزانه حداقل 8-6 لیوان آب به دفع سموم از بدن کمک قابل توجهی می کند
با تشکر از مرجان عزیز بابت مطلب بسیار مفیدشان چند نکته را که لازم دیدم اضافه کردم{53}

toktam
2011-05-20, 12:44 PM
با تشکر
دونکته اساسی در این مطلب را هرگز فراموش نکنید :
1- به مرور زمان
2- ایجاد تعادل

vivien
2011-06-02, 09:59 PM
یک رژیم غذایی برای خلاصی از چربی دور شکم
اگر تصمیم گرفته‌اید از چربی اطراف شکم خود خلاص شوید و شکمتان را کوچک کنید کافیست به چند دستورالعمل ساده که به تازگی در کتاب جدیدی تحت عنوان «رژیم غذایی شکم صاف» ارائه شده است عمل کنید.
به گزارش سلامتستان به نقل از ایسنا، در این کتاب که نوشته دو تن از سردبیران مجله بهداشتی و کارشناسی «پیشگیری» است، آمده است: کسانی که قصد دارند شکم خود را کوچک کنند باید در روز چهار وعده غذایی حاوی ۴۰۰ کالری انرژی مصرف کنند، هیچگاه بیش از ۴ ساعت گرسنه نمانند و حتما از چربی‌های اشباع نشده تک زنجیره‌ای به غذاهای خود بیفزایند.
در ادامه این مطلب تاکید شده است که علاوه بر اقدامات فوق این اشخاص همچنین باید مطلع باشند که وقتی بدنشان تحت استرس قرار می‌گیرد هورمونی موسوم به کورتیزول در خون آزاد می‌شود که بعدا این هورمون به چربی دور شکم تبدیل می‌شود. بنابراین آموزش چگونگی کنترل استرس در طول زندگی می‌تواند به کاهش این نحوه تولید چربی دور شکم کمک کند. بعلاوه به این افراد توصیه می‌شود که از یک حمایت گروهی اجتماعی قوی بهره‌مند باشند و با دوستان خود حتما ارتباط بگیرند تا از این حمایت گروهی برخوردار شوند. علاوه بر اینها این افراد موظف هستند هر چیزی را به هر مقداری که می‌خورند، یادداشت کنند تا کنترل آن برایشان آسانتر شود.
همچنین در مقاله‌ای که در همین رابطه در شبکه خبری تورنتو نیوز فهرستی از اسامی مواد خوراکی ارائه شده است که می‌توانند چربی‌های بدن را بسوزانند و به نوبه خود در کاهش چربی دور شکم موثر هستند.
این خوردنی‌ها شامل کرفس، جوی دو سر، توت‌ها، دانه‌ها، چای سبز، گریپ فرود و مغز خشکبار هستند. تقریبا تمام این خوردنی‌ها حاوی مقادیر زیادی فیبر طبیعی و خوراکی هستند که مصرف آن برای کاهش وزن بسیار توصیه می‌شود. برای مثال توصیه می‌شود که جوی دو سر را جزو رژیم‌ غذایی روزانه خود قرار دهید چون حاوی مقادیر زیادی فیبر محلول در آب است و در نتیجه انرژی را با سرعت کمتری در بدن آزاد می‌کند و باعث می‌شد که دیرتر گرسنه شوید.
همچنین انواع توت‌ها مثل توت فرنگی، توت وحشی یا تمشک آبی نیز منبع غنی از فیبر طبیعی هستند که سرعت جذب کربوهیدرات‌ها را در بدن کاهش می‌دهد. این خوردنی از افزایش سطح انسولین در بدن جلوگیری می‌کند این تاثیر باعث می‌شود که ذخیره چربی در بدن کاهش پیدا کند.
دانه‌ها نیز حاوی مقادیر زیادی فیبر هستند که جذب چربی را در بدن کاهش می‌دهند. دانه‌ها همچنین حاوی پروتئینی هستند که وجود آن برای ساخته شدن عضلات بدن ضروری است.
چای سبز نیز سرعت سوخت و ساز را در بدن بالا می‌برد لذا بدن کالری بیشتری را می‌سوزاند و چربی کمتری را ذخیره خواهد کرد.
گریب فروت هم با همین روش افزایش سوخت و ساز بدن به کاهش وزن کمک می‌کند.
مغزها نیز شامل بادام، گردو و فندق منابع غذایی فوق العاده سالم و طبیعی و همچنین سرشار از ویتامین‌ها، املاح پروتئین‌ها، فیبر و چربی‌های اشباع نشده هستند که به کنترل قند خون و نیز کاهش چربی بدن کمک می‌کنند البته متخصصان تاکید دارند که در مصرف مغزها همیشه باید تعادل را رعایت کنید.
سلامتستان

vivien
2011-06-02, 10:10 PM
برای کاهش وزن این ترکیب نوشیدنی را میل نکنید
کارشناسان تغذیه می‌گویند اگر قصد دارید وزن خود را کم کنید هرگز چای را همراه با شیر استفاده نکنید چون ترکیب چای با شیر موجب افزایش وزن می‌شود.
به گزارش سلامتستان به نقل از روزنامه تلگراف، این کارشناسان می‌گویند چای حاوی مقادیر زیادی از ترکیباتی است که به کاهش چربی بدن کمک می‌کنند اما در عوض پروتئین‌های موجود در شیر گاو این خاصیت چربی‌زدایی را در چای خنثی می‌کنند.
نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که این ترکیبات موجود در چای موسوم به «دی آفلاوین‌ها» و «دی آروبیگین‌ها» در موش‌هایی که رژیم غذایی پرچرب دارند از بروز چاقی جلوگیری می‌کنند.
این متخصصان تاکید کردند که یافته جدید می‌تواند توجیه کند که چرا مردم انگلیس که از بزرگترین مصرف کنندگان چای در جهان هستند، نمی‌توانند از مزایای این نوشیدنی پرمنفعت و سودمند بهره‌مند شوند.
سلامتستان

vivien
2011-06-02, 10:28 PM
۱۰ خوراکی معجزه گر برای کاهش وزن

اگر می‌خواهید وزنتان را کاهش دهید بهتر است بدانید که فقط با کم خوردن این کار میسر نمی‌شود بلکه می‌توانید با افزودن برخی از مواد خوراکی موثر، وزن خود را بیشتر و سریعتر کم کنید.

به گزارش سلامتستان به نقل از مجله تغذیه، کارشناسان تغذیه در این مقاله جدید ۱۰ ماده خوراکی را معرفی کرده‌اند که اگر آنها را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید موفق می‌شوید تا چند کیلو اضافه وزن خود را کاهش دهید و زودتر لاغر شوید.

در این مقاله فهرست این ۱۰ ماده معجزه‌گر منتشر شده است:

-‌ فلفل تند: افزودن مقداری فلفل تند به غذای روزانه به کم کردن وزن کمک می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که اگر در هنگام صبح یک صبحانه تند و فلفلی را انتخاب کنید در وعده ناهار حجم غذای کمتری را تهیه کرده و می‌خورید. به نظر می‌رسد ماده موجود در فلفل تند و قرمز موسوم به «کاپسایسین» این تاثیر را بر جای می‌گذارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این ماده در واقع اشتها را کاهش می‌دهد. به گفته کارشناسان؛ تخم مرغ فلفلی در وعده غذایی صبحانه می‌تواند گزینه مناسبی برای این منظور باشد.

-‌ گریپ فروت: کارشناسان در آزمایشات خود دریافته‌اند که خوردن نصف میوه گریب فروت قبل از هر وعده غذایی و یا نوشیدن آب این میوه سه نوبت در روز می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. این میوه سحرآمیز حاوی فیتو موادشیمیایی است که باعث کاهش میزان انسولین می‌شوند و بدن را ترغیب می‌کنند که به جای ذخیره چربی، کالری‌ها را سوزانده و به انرژی تبدیل کند.

-‌ دارچین: این ادویه مفید و بی‌نظیر نه تنها به کاهش وزن کمک می‌کند بلکه خواص بسیار دیگری نیز برای سلامتی دارد. این ادویه روی ترشحات انسولینی تاثیر می‌گذارد. بعلاوه برای بهره‌مندشدن از مزایای دارچین نیازی به مصرف مقدار زیاد آن نیست بلکه با خوردن مقادیر بسیار کمی می‌توان از این خواص سودمند بهره‌مند شد. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف فقط یک چهارم قاشق چایخوری دارچین در روز برای پایین آوردن قندخون، کلسترول و چربی تری گلیسیرید کافی است.

-‌ چای رازیانه: رازیانه نیز علاوه بر کمک به کاهش وزن مزایای بسیاری برای بدن دارد. رازیانه نیز علاوه بر کمک به کاهش وزن مزایای بسیاری برای بدن دارد. این گیاه منبع غنی از املاحی چون پتاسیم، منگنز و کلسیم و همچنین ویتامین‌های B و C است. اما در مورد کاهش وزن این گیاه تاثیردوگانه دارد به طوری که هم اشتها را کاهش می‌دهد و هم متابولیسم و سوخت وساز مواد غذایی را در بدن افزایش می‌دهد که هر دو فرآیند برای از دست دادن وزن اضافی مفید هستند.

- سالاد: مصرف سالاد حاوی کالری اندک قبل از خوردن هر وعده غذایی به کاهش وزن کمک می‌کند. در واقع سالاد پیش از غذا حجم زیادی از معده را پر می‌کند و باعث می‌شود که زودتر احساس سیری کنید که به این ترتیب از حجم غذایتان کاسته می‌شود.

- چای سبز: این نوشیدنی اثرات مطلوب چندگانه روی بدن دارد. مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن ۵ فنجان چای سبز در روز کمک می‌کند که وزنتان را به میزان زیادی کم کنید و نکته جالب اینکه بیشتر این کاهش وزن در ناحیه دور شکم اتفاق می‌افتد.

- کرفس: این سبزی منبع غنی از فیبر خوراکی و فولیت است که مصرف آن به همراه سالاد یا بعنوان میان وعده برای کم کردن وزن توصیه می‌شود.

- عدس: این ماده غذایی در عین حال که شما را خوب سیر می‌کند اما معده‌تان را انباشته از کالری نخواهد کرد و البته ارزش غذایی بالایی نیز دارد. اغلب اوقات می‌توان عدس را جایگزین گوشت گرد. عدس هم مانند کرفس حاوی فیبر و فولیت زیاد است که احساس سیری را در مصرف کننده ایجاد می‌کند.

- شکلات تلخ: شکلات تلخ برخلاف سایر انواع شکلات هم کالری پایین و هم چربی اندکی دارد لذا مصرف آن در طولانی مدت می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. بعلاوه شکلات تلخ حاوی مقدار زیادی از انواع آنتی اکسیدان‌هاست که برای بدن مفید هستند. شما می‌توانید از شکلات تلخ بعنوان زرهی برای کاهش وزن در برابر میل شدید به خوردن شکلات و هر نوع شیرینی استفاده کنید.

- کونیوآ: این خوردنی نوعی غلات اصلی و بومی کشور پرو است. این غلات حاوی پروتئین بالا است و به همین خاطر می‌تواند تا مدت طولانی احساس سیری را در شما نگه دارید. همچنین کربوهیدرات‌های موجود در آن به کندی در بدن آزاد می‌شوند و در نتیجه انرژی را تا مدت طولانی برای بدن تامین می‌کند. با توجه به این مزایا به عنوان یک خوراکی مناسب برای کاهش وزن توصیه می‌شود.
سلامتستان

Simin1
2013-07-22, 01:32 PM
من قدم 160 سانته، دوسال پیش 63 کیلو بودم و خیلی گردالی، تصمیم جدی گرفتم و بدون دارو و فقط با کم خوردن شدم 51 کیلو(تو سه ماه).شیرینی و شکلات و قندتعطیل، برنج و ماکارونی خیلی کم و بیشتر گوشت، خورش و سالاد، هفته اول خیلی گرسنه می شدم ولی بعدش بیشتر نمی تونستم بخورم. به جایی رسید که احساس کردم باید یکمی چاق شم الان 59 کیلو هستم و احساس می کنم وزن ایده آلی هست. از هیکلم راضی ام. خیلی لاغرهم خوب نیست. همه فکر می کنن تو زندگی مشکل داری یا شوهرت کتکت می زنه{71}

sorour
2013-07-22, 02:35 PM
من وقتی به این فکر میکنم که باید رژیم بگیرم و خودمو مجبور میکنم که رژیم بگیرم نه تنها وزنم کم نمیشه تازه بیشتر هم میشه {2 (26)}همیشه وقتی بیخیال باشم نسبت به وزنم لاغر میشم منم قدم 160 سیمین جون یه مدت برا کنکور وزنم شده بود 65 {verysad} دیگه داشتم میترکیدم همه میگفتن وای چقد چاق شدی ولی هر چقدر رژیم میگرفتم اصلا تاثیر نداشت ولی وقتی رژیمو رها کردم و خودمو زدم به بی خیالی لاغر شدم الان 56 کیلو هستم یعنی 9 کیلو کم کردم ببینین من چقد بدون دردسر لاغر میشم فقط با بی خیالی {21}

مو طلا
2013-07-23, 08:09 AM
بچه ها من اندامم متناسبه اما صورتم تپله یعنی اگه یه کم لاغرتر بشه خیلی بهتره؟ کسی راهی بلده که این اتفاق بیفته اخه من معمولا وقتی وزن کم میکنم برعکس دیگران صورتم لاغر نمیشه{verysad} البته منظورم از راه ،عمل و این چیزا نیستا

شبهای تهران
2013-07-23, 11:49 AM
من قدم 160 سانته، دوسال پیش 63 کیلو بودم و خیلی گردالی، تصمیم جدی گرفتم و بدون دارو و فقط با کم خوردن شدم 51 کیلو(تو سه ماه).شیرینی و شکلات و قندتعطیل، برنج و ماکارونی خیلی کم و بیشتر گوشت، خورش و سالاد، هفته اول خیلی گرسنه می شدم ولی بعدش بیشتر نمی تونستم بخورم. به جایی رسید که احساس کردم باید یکمی چاق شم الان 59 کیلو هستم و احساس می کنم وزن ایده آلی هست. از هیکلم راضی ام. خیلی لاغرهم خوب نیست. همه فکر می کنن تو زندگی مشکل داری یا شوهرت کتکت می زنه{71}

سیمین جون لطف میکنی یک کمی بیشتر از این رژیمت بگی و اینکه دقیقا چه چیزهایی و در چه زمانهایی میخوردی

مو طلا
2013-07-27, 07:24 AM
کسی اینجا نیست؟؟؟؟؟؟؟؟{2 (9)}