تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > بافتنی و قلاب بافی - Knitting > پرسش و پاسخ قلاب بافی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2013-11-04, 02:19 PM   #1
neda84
کاربر جدید

تشکر کرده : 18
تشکر شده 40 بار در 11 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
neda84 به زودی در خوب بودن معروف می شود
butterfly پرسش و پاسخ - تاپ زنانه

نقل قول:
ارسالی توسط Sorhe مشاهده موضوع
دوستان هنرمند لطفا تاپ های زنانه قلاب بافی و نقشه بافتشون رو اینجا بزارین.
خودم با این مدلا شروع میکنم.امیدوارم خوشتون بیاد.
میشه لطفا توضیحاتی درباره نقشه اون تاپ سفیده بذارید. آخه من تابحال فقط لیف بافتم ولی خیلی دوس دارم این تاپ رو ببافم. اینکه از کجای تاپ شروع کنم و چطوری پیش برم.... یه سوال دیگه اینکه واسه این تاپ کاموا بخرم یا نخ ابریشمی. چه کاموایی و از کجا بخرم که شبیه خود این عکسه بشه. بسیار بسیار ممنونم که جوابمو میدین
neda84 آفلاین است   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از دوست گرامی neda84 عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Niyaz Chef (2013-11-16), Sorhe (2013-11-04), surme (2013-11-04), مامان <باران> (2013-11-04)
قدیمی 2013-11-04, 04:15 PM   #2
Sorhe
کاربر خیلی فعال

آواتار Sorhe

موقعیت: زیر آسمون البرز
تشکر کرده : 10,637
تشکر شده 18,471 بار در 2,279 پست
Tagged: 3 Thread(s)
Sorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond repute
butterfly پاسخ: پرسش و پاسخ در مورد تاپ زنانه

عزیزم من خودم یک کت بلند(پالتو) قلاب بافی برای خودم بافتم که پایین تنه اون مثل مدل انتخابی شما موتیفی بود. من اول موتیفها را به تعداد مورد نظر(اندازه دور کمرم) بافتم و به هم وصل کردم و بعداز قسمت بالای موتیفها شروع به بافت بالاتنه کردم. از اینجا به بعد درست مثل بافت بلوز با دومیله که باید حلقه و یقه مشخص بشه. به زودی عکسشو میزارم.
در مورد نخ:شما میتونید هم از نخهای بسیار ظریف کاموا استفاده کنید و هم از نخهای رنگی که مارک "آلیزه" هستند و بسیار براقند و تنوع رنگ بسیار بسیار زیادی هم دارند.
من کرج از پاساژ ویان کاموا میخرم. شما اگر تهران هستید از بازار حسن آباد میتونید خرید کنید.
6 کاربر زیر از دوست گرامی Sorhe عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*Zarri* (2013-11-04), neda84 (2013-11-15), Niyaz Chef (2013-11-16), solmaz55 (2013-11-04), surme (2013-11-04), مامان <باران> (2013-11-04)
قدیمی 2013-11-15, 10:54 PM   #3
neda84
کاربر جدید

پیشفرض پاسخ: پرسش و پاسخ در مورد تاپ زنانه

خیلی خیلی ممنونم sorhe جون
خب پس من الان باید شروع کنم موتیف ببافم. میشه برام توضیح بدید چطوری؟ مثلا چند تا زنجیره و این چیزا.... بعدش که بافتم میام مرحله بعد رو ازتون میپرسم...آخه حلقه آستین و این چیزا رو بلد نیستم که..........
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
Niyaz Chef (2013-11-16)
قدیمی 2013-11-16, 08:11 AM   #4
Sorhe
کاربر خیلی فعال

آواتار Sorhe

موقعیت: زیر آسمون البرز
تشکر کرده : 10,637
تشکر شده 18,471 بار در 2,279 پست
Tagged: 3 Thread(s)
Sorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond repute
butterfly پاسخ: پرسش و پاسخ در مورد تاپ زنانه

عزیزم برای شروع بافت این موتیف شما اول باید یک حلقه کوچک درست کنید. حالا یا این حلقه رو با روش حلقه طلایی که عکسشو براتون میذارم درست کنید و یا با چند عدد زنجیره. در هر صورت حلقه ی ایجاد شده نباید سوراخ خیلی بزرگی داشته باشد.
رج دوم: از داخل اون حلقه ای که درست کردید یک پایه بلند بزنید و بعد 3 تا زنجیره و باز یک پایه بلند و 3 تا زنجیره اینقدر این کاررو انجام بدید تا تعداد پایه بلندها به 8 تا برسد. ابتدا و انتهای همه رجها رو با بافت نامرئی ( عکسشو گذاشتم)به هم وصل کنی.
رج سوم: روی اولین زنجیره ی رج قبل یک پایه بلند بزنید اما نخ اون رو زیاد بالا نکشید تا بلندی پایه زیاد نشود.روی زنجیره وسط رج قبلی 2 تا پایه بلند با بلندی معمولی بزنید و روی زنجیره اخر یک پایه بلند مثل اولی بزنید.نمای ظاهری این پایه ها باید به شکل یک نیم دایره یا گنبدی شود. حالا 2 تا زنجیره بزنید و این کار رو اینقدر انجام بدید تا رج به انتها برسد.انتهای رج رو با بافت نامرئی به هم وصل کنید.
رج چهارم: از روی یکی از زنجیره ها یک پایه بلند زده و بعد 7 تا زنجیره بزنید و با یک پایه بلند دیگه روی یک زنجیره از رج قبل وصل کنید.تعداد پایه ها و زنجیره ها کاملا توی نقشه مشخصه. رجهای بعدی هم دقیقا به همین روش بافته میشه منتها تنها تفاوتشون توی تعدادپایه بلندها و زنجیره هاست.اگر نقشه خونی بلد باشید بافتش بسیار ساده است. ببافید اگر مشکلی داشتید بتونم کمکتون میکنم.
Attached Thumbnails
آموزش حلقه طلایی قلاب بافی.jpg   بافت نامرئی.jpg  

3 کاربر زیر از دوست گرامی Sorhe عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
neda84 (2013-11-23), Niyaz Chef (2013-11-16), Sepnta (2013-11-23)
قدیمی 2013-11-23, 02:26 AM   #5
neda84
کاربر جدید

پیشفرض پاسخ: پرسش و پاسخ در مورد تاپ زنانه

یه دنیا ممنونم sohre جون
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
Sorhe (2013-11-23)
پاسخ

کلیدواژه
مورد, پاسخ, پرسش, تاپ, زنانه

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump