تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > بافتنی و قلاب بافی - Knitting > پرسش و پاسخ بافتنی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2013-10-31, 12:33 AM   #1
atoosa
کاربر جدید

تشکر کرده : 382
تشکر شده 308 بار در 72 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
atoosa وجودش جواهر استatoosa وجودش جواهر استatoosa وجودش جواهر استatoosa وجودش جواهر است
new1 پرسش و پاسخ در مورد بافت پولیور مردانه

سلام.من برای همسرم یه بلوز شروع به بافت کردم.تا جایی که باید یقه را شروع کنم بالا آمدم.یقه هفت را فراموش کردم چطوری باید ببافم .میشه راهنمایی بفرمایید؟
نخ من ترک و ضخامت معمولی دارد.برای پشت یقه چکار کنم؟ممنون
قدیمی 2013-11-03, 05:45 PM   #2
مامان آیدا
کاربر جدید

تشکر کرده : 24
تشکر شده 62 بار در 8 پست
مامان آیدا به زودی در خوب بودن معروف می شود
پیشفرض پاسخ: پرسش و پاسخ در مورد بافت پولیور مردانه

سلام عزیزم نمی دونم تا حالا به جواب سوالتون رسیدین یا نه . ولی من این راهنمایی رو میتونم انجام بدم:

قاعده کلی :

وقتی کم کردن دانه برای حلقه آستین تمام شد ، اقدام به باز کردن یقه برای یقه 7 مینماییم .
دانه ها را بصورت مساوی نصف کنید. نصف آنرا در سنجاق قفلی یا نخ نمائید ، به این ترتیب که با سوزنی که نخ دارد هر دانه را گرفته داخل نخ رد کنید تا تمام شود و دو سر نخ را گره بزنید.
حالا بقیه دانه ها را شروع به بافتن کنید. میزان بسته بودن یا باز بودن یقه هفت بستگی به خود فرد دارد ، تعداد دانه هائی که از دو طرف وسط یقه هر بار کور میشود در نهایت باید به اندازه تعداد دانه هائی باشد که برای یقه پشت در نظر گرفته بودید. برای مثال : اگر تعداد دانه های پشت گردن در قسمت پشت 16 دانه بوده است، از هر طرف یقه جلو باید 8 دانه بترتیب کم شود.
تذکر: برای اینکه دانه های کم شدنی یقه جلو به طور منظم تا سرشانه برسد، بهتر است که تعداد دانه هایی که باید کم شود تقسیم بر تعداد رجهای از حلقه آستین پشت تا سرشانه پشت شده تا مشخص گردد هر چند رج در میان باید یکی کم شود.

کشباف یا سجاف دور یقه هفت :
برای سجاف دور یقه هفت معمولا از سه روش استفاده میشود.

روش اول : تمام دانه های یقه جلو را ( سمت راست و سمت چپ ) روی میل بگیرید. سپس شروع به بافت کنید و هر بار که به وسط یقه رسیدید سه دانه وسط را یک رج در میان ( در رج های روی کار ) با هم ببافید کنید.

روش دوم : دانه های سمت یقه را روی میل بگیرید و به اندازه 3 سانتیمتر کشباف ببافید و کور کنید . سپس دانه های سمت چپ یقه را روی میل بگیرید و به اندازه 3 سانتیمتر کشباف ببافید و کور کنید. در انتها سجاف یقه را در قسمت وسط به دو صورت زیر میتوان دوخت . ( این روش ساده ترین روش بافت سجاف یقه هفت است.
مامان آیدا آفلاین است   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از دوست گرامی مامان آیدا عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
atoosa (2013-11-08), Nahid59 (2014-02-12), Sorhe (2013-11-04), مامان <باران> (2013-11-03)
قدیمی 2013-11-08, 11:08 PM   #3
atoosa
کاربر جدید

تشکر کرده : 382
تشکر شده 308 بار در 72 پست
atoosa وجودش جواهر استatoosa وجودش جواهر استatoosa وجودش جواهر استatoosa وجودش جواهر است

ممنون مامان آیدای عزیزحالا برای کور کردن سرشانه ها چکار کنم؟با اونجایی که یادمه همه را با هم کور نمی کردیم.مطمئن نیستم تقسیم بر 3 یا دو میکردیم وکم کم کور میکردیم؟
قدیمی 2013-11-09, 09:58 AM   #4
مامان آیدا
کاربر جدید

تشکر کرده : 24
تشکر شده 62 بار در 8 پست
مامان آیدا به زودی در خوب بودن معروف می شود

آتوسا جان من خودم در بافت بعضی وقتها همش رو با هم کور میکنم برای سرشانه گاهی هم تقسیم بر دو میکنم یعنی در دو مرحله کور میکنم راستش تا حالا مشکلی نداشتم. انشا.. شما هم یه لباس خیلی خوشگل برای همسرتون ببافید
مامان آیدا آفلاین است   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از دوست گرامی مامان آیدا عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
atoosa (2013-11-10), Nahid59 (2014-02-12), مامان <باران> (2013-11-26)
قدیمی 2013-11-19, 10:19 AM   #5
کرشمه
کاربر فعال

موقعیت: تهران
تشکر کرده : 13,448
تشکر شده 33,332 بار در 1,907 پست
Mentioned: 2 Post(s)
Tagged: 4 Thread(s)
کرشمه has a reputation beyond reputeکرشمه has a reputation beyond reputeکرشمه has a reputation beyond reputeکرشمه has a reputation beyond reputeکرشمه has a reputation beyond reputeکرشمه has a reputation beyond reputeکرشمه has a reputation beyond reputeکرشمه has a reputation beyond reputeکرشمه has a reputation beyond reputeکرشمه has a reputation beyond reputeکرشمه has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: مدل های لباس بافتنی مردانه

سرهه جون دستت درد نکنه . اون مدل طوسیه عکس بالا سمت چپ . تو اندازه ی همین مانکن چند تا کاموا میخواد ؟ با چه ضخامتی ؟ میل شماره چند ؟

http://www.roozmenu.com/showpost.php...13&postcount=1

فردا دوباره صبح می اید از این مسیر ---- پس چشم انتظار لحظه ی دیدار میشویم

آخرین ویرایش توسط مامان <باران> در تاریخ 2013-12-08 انجام شده است
کرشمه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از دوست گرامی کرشمه عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Beauty (2013-12-08), marzi.kh (2013-12-08), Sorhe (2013-11-19)
پاسخ

کلیدواژه
مورد, مردانه, پولیور, پاسخ, پرسش, بافت

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 2 (0 عضو و 2 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump