مسابقه آشپزی و شیرینی پزی 53 ویژه رمضان 93
کارگاه های آموزشی در روزمنو - تزئینات شکلاتی با مدیریت دوست هنرمندمون نیلوفری
کارگاه آموزش نوشیدنی های تابستانی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > پزشکی - Medical > دانستنیهای پزشکی

دانستنیهای پزشکی

موضوعات علمی پزشکی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2011-08-13, 11:25 AM   #21
*Samira*
کاربر نیمه فعال

آواتار *Samira*

موقعیت: بن بست فردوس
تشکر کرده : 1,786
تشکر شده 765 بار در 212 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute
فعالیت Longevity
0/20 20/20
Today ارسالها
0/5 ssssss224
پیشفرض پاسخ: پرسش و پاسخ های دارویی - اطلاعات دارویی

نقل قول:
ارسالی توسط Narges مشاهده موضوع
سلام خانوم دکتر
من چندتا سوال داشتم؟

- بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین در اطفال؟
- اینکه آیا مولتی ویتامین اشتها آوره؟

- بهترین زمان مصرف شربت روی (Zink Pluse) ؟
دوز مصرفی برای سن دختر من رو 5cc معین کرده، به نظر شما چون این مکمل اشتها آوره بهتر نیست مثلا 2.5cc قبل از ناهار و 2.5ccقبل از شام بهش بدم؟

یه سوال کلی اینکه من یه دختر 4 ساله دارم که میشه گفت بدغذاست، جثه ریزی داره ولی قدش خوبه. یه چکاپ کامل هم کردم حتی از لحاظ دفع پروتئین و غدد درون ریز و ... که خدا رو شکر هیچ مشکلی نبده و پزشک -اش یه شربت مولتی ویتامین (Vitane) و (Zink Pluse) رو داد چیزی که هست اینه که دختر من یه موقع هایی با خوردن این مکملها اشتهاش خوب میشه، یه مواقعی هم نه. از طرفی فکر میکنم شربت زینک بدنش رو خشک میکنه. به همین خاطر بعد از یک دوره که کامل بهش دادم برای دوره بعدی خیلی مداوم بهش ندادم. البته به مرور زمان احساس میکنم وضعیت خورد و خوراکش داره بهتر میشه ولی خواستم با شما هم مطرح کنم نظرتون رو بپرسم؟

متشکرم
سلام نرگس جون. اميدوارم خودت و دختر نازت هر دو خندان و سالم باشين عزيزم.
شربت هاي مولتي ويتامين به علت اينكه يه سري از ويتامين ها و مواد معدني مورد نياز بدن بچه ها رو تامين مي كنه در اكثر بچه ها تجويز مي شه و معمولا مصرفش روزي يكبار هست بسته به سن و وزن بچه هم مقدارش از چندين قطره شروع ميشه تا چند سي سي.
چون بچه ها در سنين خاصي خيلي بدغذا مي شن و هر نوع غذا يا ميوه اي نمي خورن و متاسفانه در همون موقع ها به خوردن تنقلات با ارزش غذايي پايين رو مي يارن بهتره براي تامين ويتامين هاي ضروري بچه ها از مكمل هاي ويتاميني استفاده بشه. براي سحر عزيز همون روزي 5 سي سي نيم ساعت قبل از ناهار مناسب هست. چون باعث ميشه تا ناهار يه ضعفي به بچه بياد كه باعث رو اوردنش به خوردن ناهار بشه.
اما در خصوص شربت هاي حاوي روي. اين شربت ها در كنار اينكه باعث بهبود رشد قدي در كودك ميشه و باعث تقويت رشد مو و ناخن و بهبودي پوست ميشه اما اثر خيلي مهمي كه داره روي سيستم ايمني بچه ها اثر خيلي مفيدي داره و سيستم ايمني بدن بچه ها و حتي بزرگسالان رو خيلي بهبود ميده. شربت زينك پلاس در كنار داشتن روي حاوي گروه ويتامين هاي B هست كه در رشد و تقويت سيستم اعصاب بچه هم خيلي مفيد هست. بهتره همون روزانه 5 سي سي استفاده بشه. هر وقت روز هم مي تونيين اون رو به بچه ها بدين. البته بهتره كه اين شربت رو بعد از غذا به بچه ها بديم.
اگه دوست داري در دوز جدا بدي هم مشكلي نيست اما بچه ها از اينكه فكر كنن مجبورن در روز چندين بار شربت و دارو بخورن شايد زياد خوششون نياد!
اين يه اصل كلي هست كه بچه ها بين سنين 3-5 سال اخلاق و روحياتشون مثل سنين بلوغ ميشه. بهانه جو و پرخاشگر و از نظر رژيم غذايي هم متاسفانه نمي شه زياد اونا رو مجبور به خوردن كرد. بعد از 5 سالگي عموما بچه ها به حالت معمول و نرمال برمي گردن. به نظرم جاي نگراني نيست. بهتره ور وقت ميلشون كشيد بهشون غذا بديم و اصرار زيادي بهشون نگنين و تا اونجا كه مي تونيم نزاريم از تنقلات مضر استفاده كنن.
از طرفی فکر میکنم شربت زینک بدنش رو خشک میکنه اين جمله ات رو هم من متوجه نشدم!!
در حالت كلي وسواس و حساسيت كلي نه براي مادر خوبه و نه براي بچه هامون.
موفق و تندرست باشين.
قدیمی 2011-08-13, 03:11 PM   #22
Narges
مدیر سراسری

آواتار Narges

موقعیت: سرزمین مادری
تشکر کرده : 30,556
تشکر شده 34,654 بار در 1,990 پست
Tagged: 1 Thread(s)
Narges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

فعالیت Longevity
3/20 20/20
Today ارسالها
1/5 sssss1918

نقل قول:
ارسالی توسط Sahar Behmaram مشاهده موضوع
سلام نرگس جون. اميدوارم خودت و دختر نازت هر دو خندان و سالم باشين عزيزم.

از طرفی فکر میکنم شربت زینک بدنش رو خشک میکنه اين جمله ات رو هم من متوجه نشدم!!
در حالت كلي وسواس و حساسيت كلي نه براي مادر خوبه و نه براي بچه هامون.
موفق و تندرست باشين.
با سلام، عرض احترام و سپاس فراوان برای جواب کاملتون
منظورم از این جمله خشک کار کردن شیمکش هست

با جمله آخرتون هم کاملا موافقم
شرط وارد گشتن/شست و شوی دلهاست/شرط آن داشتن/یک دل بی رنگ و ریاست
بر درش برگ گلی می کوبم/روی آن با قلم سبز بهار/می نویسم ای یار
خانه ی ما اینجاست
Narges آنلاین است   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از دوست گرامی Narges عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*Samira* (2011-08-14), Azijam (2012-01-26)
قدیمی 2011-08-15, 12:24 PM   #23
aram
کاربر نیمه فعال

آواتار aram

موقعیت: سنندج
تشکر کرده : 6,814
تشکر شده 2,711 بار در 280 پست
aram has a reputation beyond reputearam has a reputation beyond reputearam has a reputation beyond reputearam has a reputation beyond reputearam has a reputation beyond reputearam has a reputation beyond reputearam has a reputation beyond reputearam has a reputation beyond reputearam has a reputation beyond reputearam has a reputation beyond reputearam has a reputation beyond repute
فعالیت Longevity
4/20 20/20
Today ارسالها
0/5 ssssss283

سلام سحر جون
میشه کرم یا ژل بی حس کننده پوست معرفی کنی ؟
قدیمی 2011-08-16, 01:48 PM   #24
*Samira*
کاربر نیمه فعال

آواتار *Samira*

موقعیت: بن بست فردوس
تشکر کرده : 1,786
تشکر شده 765 بار در 212 پست
*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute*Samira* has a reputation beyond repute
فعالیت Longevity
0/20 20/20
Today ارسالها
0/5 ssssss224

نقل قول:
ارسالی توسط aram مشاهده موضوع
سلام سحر جون
میشه کرم یا ژل بی حس کننده پوست معرفی کنی ؟
سلام ارام جون.
منظورت از بي حس كننده پوست چيه؟ براي چه منظوري مي خواي پوست بي حس بشه؟؟
قدیمی 2011-08-17, 05:21 PM   #25
vivien
کاربر نیمه فعال

آواتار vivien

تشکر کرده : 2,957
تشکر شده 2,024 بار در 323 پست
vivien has a reputation beyond reputevivien has a reputation beyond reputevivien has a reputation beyond reputevivien has a reputation beyond reputevivien has a reputation beyond reputevivien has a reputation beyond reputevivien has a reputation beyond reputevivien has a reputation beyond reputevivien has a reputation beyond reputevivien has a reputation beyond reputevivien has a reputation beyond repute
فعالیت Longevity
5/20 20/20
Today ارسالها
0/5 ssssss290

دوست عزیز سلام. میخواستم بدونم آیا خوردن ک÷سول JOINT RX به مدت زمان طولانی و روزی دو عدد باعث دیابت میشه؟آیا این ک÷سول برای ترمیم غضروف زانو که هنگام شکسته شدن کشکک زانو و چرخش زانو در هنگام شکسته شدن از بین رفته موثر هست یا خیر؟ اصولا غضروف از بین رفته مجددا بازسازی میشه یا خیر؟ در صورت جواب مثبت آیا راهی برای تسریع ترمیم غضروف وجود داره؟(البته غیر از فیزیوترا÷ی و لیزر ترا÷ی که انجام شده)و سوال دوم اینکه آیا خوردن قرص BOMIC هر شب یک عدد عوارض داره یانه؟ ممنون از راهنمائیتون
vivien آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
Azijam (2012-01-26)
پاسخ

کلیدواژه
فواید, ماست, مزه, چین, کودک, گیاهی, پاسخ, پرسش, افسرده, اختلاف نظر, بیمار, تست, تغذیه, خدا, دارویی, درمان, دسته گل, دعا, روزمنو, روزه, روزانه, سلامت, سنتی, شير

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 8 (0 عضو و 8 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump