تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع نان > خمیر ها

خمیر ها

خمیرهای سنتی، شور و شیرین

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2014-04-25, 11:53 PM   #11
zeinab.s
کاربر نیمه فعال

آواتار zeinab.s

موقعیت: همین حوالی
تشکر کرده : 677
تشکر شده 1,247 بار در 123 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
zeinab.s has much to be proud ofzeinab.s has much to be proud ofzeinab.s has much to be proud ofzeinab.s has much to be proud ofzeinab.s has much to be proud ofzeinab.s has much to be proud ofzeinab.s has much to be proud ofzeinab.s has much to be proud ofzeinab.s has much to be proud of
پیشفرض پاسخ: خمیر پیراشکی برای توی فر

سلام دوستان.من همیشه برای پیتزا و پیراشکی از این دستور استفاده میکنم.خمیر آسون و خوش قلقو خوش طعمیه.کلا بچه خوبیه دوسش دارم
(دستور از هانی شف)
آرد: 2 پیمانه
روغن زیتون : 3 قاشق غذاخوری
خمیر مایه: 1 قاشق چایخوری
آب ولرم: نصف پیمانه
نمک: نوک قاشق چایخوری
شکر: 1 قاشق چایخوری
:پودر آویشن به میزان دلخواه
اگه خمیر مایتون فوری نیست مثل همیشه با شکر و آب ولرم عمل بیارید.اگه هم مثل مال من فوری هست که دیگه راحته کارتون.همه مواد خشکو مخلوط کنیدو بعد روغن بریزید و مخلوط کنید.اب رو هم بذارید کنار دستتون و آروم آروم اضافه کنید.به نظر من اضافه کردن تدریجی آب راحتتره تا آب بریزی و شل بشه بعد مجبور بشی هی آرد بریزی.!
وقتی که خمیر جمع شد و هنوز خیلی کم چسبنده بود دستتونو چرب کنیدو شروع کنید یه حال اساسی به خمیرتون بدید!
حدود ده دقیقه خوب ورزش بدید.تجربه بهم ثابت کرد که اگه از خمیر مایه فوری استفاده میکنید این ورز دادنه خیلی مهمه ها.بعدم تو کاسه ای که چرب شده بذارید,روشو با حوله نمدار یا پلاستیک بپوشونیدو بذارید 1ساعت تا 1/5 ساعت جای گرم استراحت کنه و خودشو برا کتکای بعدی آماده کنه.وقتی زمان 1ساعتی گذشت برید با مشت(!) پفشو بخوابونیدبعد یه انگشت فرو کنید توش(بیچاره چه بلاهایی که سرش نیومد!) اگه جای انگشت موند خمیر آمادست.اما اگه جاش پرشدو خمیر برگشت سرجاش یعنی هنوز استراحت کامل نشده.و این همون علتیه که موقع پهن کردن خمیر اذیت میکنه.هی شما با وردنه باز میکنید,هی اون نازمیکنه و جمع میشه! پس بازم روشو بپوشونید و نیم ساعت دیگه استراحت.
این موضوع رو اولین بار هانی شف عزیز بهم گفت و من به دفعات تجربه کردم.
همین.تموم شد.بقیه مراحلم که خانوما همه استادن.پهن کنید,بپیچید,بپزید,بخورید,کی یییییف کنید!
Attached Thumbnails
DSC_0650_Snapseed.jpg   DSC_0652_Snapseed.jpg  

12 کاربر زیر از دوست گرامی zeinab.s عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
13899 (2015-07-28), baran78 (2014-04-26), gisoo2 (2014-04-26), marie (2014-04-27), Maryam_chef (2014-04-26), marzi.kh (2014-04-26), Nahid59 (2016-10-05), samar (2014-07-05), Simin1 (2014-04-27), solmaz55 (2014-04-26), کرشمه (2014-04-26), zahori (2014-04-26)
پاسخ

کلیدواژه
فر, پیراشکی, توی, خمیر, روزانه

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump