تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > غذاهای گیاهی و گیاهخواری > دانستنیهای گیاهخواری

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2013-06-10, 04:49 PM   #11
قاشق چوبی
کاربر فعال

آواتار قاشق چوبی

تشکر کرده : 8,876
تشکر شده 15,387 بار در 895 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 1 Thread(s)
قاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: مضرات گوشت ماهی

نقل قول:
ارسالی توسط *Lotus* مشاهده موضوع
بله من توی اون یکی موضوع براتون منبع خارجی هم ذکر کردم ( مضرات جوجه و مرغ) دوباره اینجا هم میگم: www.fishinghurts.com

ممنونم لوتوس جونم.... مطالعه کردم و در همون قسمت که ذکر کردید پاسختون رو دادم

در ضمن دوست عزیز من از گفته هاتون متوجه شدم که شما هم مثل 90% افراد جامعه فقط به دنبال نقطه ضعف در این مباحث میگردید.
متأسفانه یا خوشبختانه.... قبول دارم لااقل در دنیای مجازی خیلی اینجوریم

این همه مطلبی که در مورد ماهی ذکر شد و شما فقط قسمت فضولات که شاید برای سطح اطلاعات ما کمی غیرعلمی به نظر برسه رو مورد بحث قرار دادید.
البته که من مثل شما به منابع علمی دسترسی ندارم
در صورتی که ماهی ها و آلودگیهای موجود در اقیانوسها و دریاها سالهاست که توسط متخصصین در حال مطالعه است و با کمی جست و جو و تحقیق جای هیچ شک و شبهه رو باقی نمیگذاره.
من حرف شما رو رد نکردم که ... اما اینکه فقط حیوانات در معرض آلودگی قرار دارند حرف کاملا اشتباهیه.... گیاهان هم میتونند به همین طریق آلوده بشن... در این حالت فرقی بین گیاه و حیوان وجود نداره.... میوه ها و سبزیجاتی که میخوریم... آیا مواد شیمیایی در بافتشون نیست؟ آیا عاری از هر نوع باکتری مضر و آلودگی هستند؟ خوب نه ه ه ه ه ه

مصفّا میگه: اگر بابت انجام کاری خودت یا دیگران رو ملامت کردی, بی شک؛ باز هم اون کار تکرار میشه
قاشق چوبی آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
Maryam_chef (2013-06-10)
قدیمی 2018-06-30, 12:46 PM   #12
بوژنه
کاربر نیمه فعال

آواتار بوژنه

موقعیت: ✶مازندارن✶
تشکر کرده : 8,803
تشکر شده 2,012 بار در 197 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
بوژنه has a reputation beyond reputeبوژنه has a reputation beyond reputeبوژنه has a reputation beyond reputeبوژنه has a reputation beyond reputeبوژنه has a reputation beyond reputeبوژنه has a reputation beyond reputeبوژنه has a reputation beyond reputeبوژنه has a reputation beyond reputeبوژنه has a reputation beyond reputeبوژنه has a reputation beyond reputeبوژنه has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: مضرات گوشت ماهی

من اصلا کاری به جنبه گیاه خواری این موضوع ندارم...من خودم گیاه خوار نیستم و همه چی می خورم ولی به عنوان یک بیولوژیست اینو میگم ، متاسفانه مواد غذایی ما ، چه گیاه ، چه جانور هیچ کدومشون سالم نیستند، ماهی ها هم از این موضوع جدا نیستند، با تحقیقی که استاد جانور شناسی دانشگاه ما روی ماهی های دریای خزر انجام داده متاسفانه مقدار زیادی فلز سنگین نشان دادند که البته با توجه به بی رحمی که انسان ها نسبت به محیط اطرافشون و حتی خودشون دارند! خیلی چیز عیجبی نیست. به طور کلی ما نسلی هستیم که تو زمان بدی از نظر تغذیه ای قرار داریم، نسی که با هورمونها، کودها، سم هاو ... اشنا شده، نسلی که همه تلاششو برای بازدهی بهتر محصولات انجام می ده بدون اینکه به عواقبش فکر کنه.... اگه بخوایم خیلی ریز بشیم و حساس نمی تونیم هیچ چیزی مصرف کنیم چون همه اشون یه مشکلی دارند و تنها راه حل اینه که بریم یه زمین چند هکتاری بگیریم، و از برنج و گندم مورد نیاز گرفته تا میوه و گاو و گوسفندمونو خودمون پرورش بدیم که بازم بعید می دونم نتیجه خوبی بگیرید، من خودم بارها سعی کردم سیفیجات ارگانیک تولید کنم ولی بدون کود، سم و ... محصولات خیلی مطلوب نمیشه نه از نظر کیفیت نه کمیت یا لااقل اون چیزی نمیشن که ما ازشون ذهنیت داریم.
بوژنه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کلیدواژه
ماهی, مضرات, گوشت

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump