تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > غذاهای گیاهی و گیاهخواری > دانستنیهای گیاهخواری

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2013-06-10, 02:50 PM   #6
Rana.Y
کاربر فعال

آواتار Rana.Y

موقعیت: تهران
تشکر کرده : 9,724
تشکر شده 26,982 بار در 1,545 پست
Mentioned: 1 Post(s)
Tagged: 1 Thread(s)
Rana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: مضرات گوشت ماهی

من کماکان منتظر ارائه منبع علمی معتبر درباره این مطالب زنجیره ای مزیت مطلق گیاه خواری به همه چی خواری هستم . نیلوفر جون کمک کن عزیزم.
Rana.Y آفلاین است   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از دوست گرامی Rana.Y عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Belfi (2013-06-10), Hedieh (2013-07-23), Shirinkam (2013-06-10), surme (2013-06-10), قاشق چوبی (2013-06-10)
قدیمی 2013-06-10, 02:59 PM   #7
Maryam_chef
کاربر خیلی فعال

آواتار Maryam_chef

تشکر کرده : 21,146
تشکر شده 77,813 بار در 7,606 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 3 Thread(s)
Maryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط قاشق چوبی مشاهده موضوع
لوتوس جان.... قربونت برم.....
یکی از نکات مهمی که در این متن اشاره شده, خورده شدن مدفوع ماهی ها توسط خودشونه...
اینکه چیز بدی نیست ....
آخه مگر ماهی بیچاره معده نداره؟ بالاخره هضم و جذب میشه

اگر اینجوری حساب کنیم, نباید هیچی بخوریم... تولید گیاهان... اونم 100 % ارگانیک... بازم با این چیزا سر و کار داره... بالاخره گیاه برای رشد کود میخواد.... حالا کود شیمیایی که نباشه, بالاخره حیوانی و انسانی که هست

این ژاپنی ها و چینی ها که در عمر طول عمر رکورد شکسته اند, بخش اعظم غذاهاشون دریاییه....
گناه دارند این ماهی های بیچاره.... اینقدر پشت سرشون بد نگو
منم همینارو میخواستم بگم
3 کاربر زیر از دوست گرامی Maryam_chef عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Belfi (2013-06-10), surme (2013-06-10), قاشق چوبی (2013-06-10)
قدیمی 2013-06-10, 03:57 PM   #8
*Lotus*
کاربر نیمه فعال

آواتار *Lotus*

موقعیت: Tehran
تشکر کرده : 651
تشکر شده 3,003 بار در 320 پست
Tagged: 0 Thread(s)
*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute

نقل قول:
ارسالی توسط قاشق چوبی مشاهده موضوع
لوتوس جان.... قربونت برم.....
یکی از نکات مهمی که در این متن اشاره شده, خورده شدن مدفوع ماهی ها توسط خودشونه...
اینکه چیز بدی نیست ....
آخه مگر ماهی بیچاره معده نداره؟ بالاخره هضم و جذب میشه

اگر اینجوری حساب کنیم, نباید هیچی بخوریم... تولید گیاهان... اونم 100 % ارگانیک... بازم با این چیزا سر و کار داره... بالاخره گیاه برای رشد کود میخواد.... حالا کود شیمیایی که نباشه, بالاخره حیوانی و انسانی که هست

این ژاپنی ها و چینی ها که در امر طول عمر رکورد شکسته اند, بخش اعظم غذاهاشون دریاییه....
گناه دارند این ماهی های بیچاره.... اینقدر پشت سرشون بد نگو
دوست من منظور از عبارتی که فرمودید آلوده بودن محیط زیست ماهیها بود. عدم رعایت بهداشت در حوضچه های پرورش ماهی باعث شیوع آلودگی و انواع بیماریها بین ماهیها میشه بیماری در ماهیها به دلیل شکل زندگیشون خیلی مشخص نمیشه. چون ماهی ها معمولا به صورت گله ای زندگی میکنن و اگر یکی از اونا مریض یا سست باشه توسط بقیه ماهی ها شکار و خورده میشه پس ماهی ها طبیعتا بیماریشون رو تا جای ممکن مخفی میکنن.

همونطور که در جواب رعنا جون هم گفتم دریافت و نگهداری آلودگی در بافتهای گیاهی و انتقال اون به انسان قطعا کمتر از بافت حیوانی است.
قدیمی 2013-06-10, 04:08 PM   #9
قاشق چوبی
کاربر فعال

آواتار قاشق چوبی

تشکر کرده : 8,876
تشکر شده 15,387 بار در 895 پست
Tagged: 1 Thread(s)
قاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط *Lotus* مشاهده موضوع
دوست من منظور از عبارتی که فرمودید آلوده بودن محیط زیست ماهیها بود. عدم رعایت بهداشت در حوضچه های پرورش ماهی باعث شیوع آلودگی و انواع بیماریها بین ماهیها میشه بیماری در ماهیها به دلیل شکل زندگیشون خیلی مشخص نمیشه. چون ماهی ها معمولا به صورت گله ای زندگی میکنن و اگر یکی از اونا مریض یا سست باشه توسط بقیه ماهی ها شکار و خورده میشه پس ماهی ها طبیعتا بیماریشون رو تا جای ممکن مخفی میکنن.

همونطور که در جواب رعنا جون هم گفتم دریافت و نگهداری آلودگی در بافتهای گیاهی و انتقال اون به انسان قطعا کمتر از بافت حیوانی است.
آخه دوست خوشکلم .... شما که اینارو میگی... همه حرفات قبول.... اصلا روی تخم چشمای من .... اما چرا منبع معتبر ذکر نمیکنید؟
بنا بر چه استدلالی من و امثال من حرف های شما رو قبول کنیم؟
کی گفته گیاهان کمتر آلودگی رو جذب میکنن یا آلودگی کمتری در بافتشون نفوذ میکنه؟ مثلا قارچ که در تماس مستقیم با خاک آلوده است و خیلی از اوقات خام خورده میشه.... الان اونقت از ماهی تمییزتر بید عایا؟
اصلا اونچه شما از آلودگی یاد میکنید واقعا آلودگیه؟ آیا همه باکتری ها بد هستند؟
اگه ماهی های سالم ماهی مریض رو میخورن بالطبع نباید مریضی شیوع پیدا کنه دیگه اینکه حرف خودتونه
من دوست دارم حرفاتونو با یه منبع معتبر با اثبات برسونید.... اینجوری حرفی ... شبهه ای و سوال احتمالا زایدی باقی نخواهد موند قبول دارید دیگه ؟!

مصفّا میگه: اگر بابت انجام کاری خودت یا دیگران رو ملامت کردی, بی شک؛ باز هم اون کار تکرار میشه
قاشق چوبی آفلاین است   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از دوست گرامی قاشق چوبی عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Belfi (2013-06-10), Hedieh (2013-07-23), Rana.Y (2013-06-10), surme (2013-06-10)
قدیمی 2013-06-10, 04:19 PM   #10
*Lotus*
کاربر نیمه فعال

آواتار *Lotus*

موقعیت: Tehran
تشکر کرده : 651
تشکر شده 3,003 بار در 320 پست
Tagged: 0 Thread(s)
*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute

بله من توی اون یکی موضوع براتون منبع خارجی هم ذکر کردم ( مضرات جوجه و مرغ) دوباره اینجا هم میگم: www.fishinghurts.com

در ضمن دوست عزیز من از گفته هاتون متوجه شدم که شما هم مثل 90% افراد جامعه فقط به دنبال نقطه ضعف در این مباحث میگردید. این همه مطلبی که در مورد ماهی ذکر شد و شما فقط قسمت فضولات که شاید برای سطح اطلاعات ما کمی غیرعلمی به نظر برسه رو مورد بحث قرار دادید. در صورتی که ماهی ها و آلودگیهای موجود در اقیانوسها و دریاها سالهاست که توسط متخصصین در حال مطالعه است و با کمی جست و جو و تحقیق جای هیچ شک و شبهه رو باقی نمیگذاره.
پاسخ

کلیدواژه
ماهی, مضرات, گوشت

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump