تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > غذاهای گیاهی و گیاهخواری > دانستنیهای گیاهخواری

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2013-06-10, 02:58 PM   #11
Rana.Y
کاربر فعال

آواتار Rana.Y

موقعیت: تهران
تشکر کرده : 9,724
تشکر شده 26,984 بار در 1,545 پست
Mentioned: 1 Post(s)
Tagged: 1 Thread(s)
Rana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: مضرات مرغ و جوجه

نقل قول:
ارسالی توسط *Lotus* مشاهده موضوع
البته این موضوع رو باید بگم که انجمن گیاهخواران ایران معتبرترین منبع برای دریافت مطالب گیاهخواری هستش به این شکل هم نیست که هرکس توش عضو شد بتونه مطلب بذاره.

با یک سرچ کوچیک و مشاهده وبسایت این انجمن متوجه این موضوع خواهید شد. www.iranvegetarians.com

فکر نمیکنم سایتی با این وسعت و با این تعداد طرفدار و البته با وجود همیشگی کسانی که به دنبال پیدا کردن بهانه ای برای تخریب گیاهخواری هستن بیاد با ارائه مطالب غیر علمی و بدون منبع موثق اعتبار خودش رو خدشه دار کنه. نه؟
عزیزم من هم فکر نمی کنم کسی قصد تخریب گیاه خواری رو , حداقل تو این محیط , داشته باشه. فقط طبیعیه که وقتی مطلبی مطرح میشه به عنوان انسان های هوشمند دنبال ریشه های منطقی و علمی اش باشیم نه فقط رد و قبول احساسی اون . هر چند خود من شخصا خیلی گوشت نمی خورم و اگر قضیه کمبود آهن نبود اصلا گوشت قرمزرو, در همین اندازه محدود , هم کنار می گذاشتم. به هر حال از تلاشت برای ارائه دلایل علمی گیاه خواری مطلق ممنونم و منتظر منابعت هستم
Rana.Y آفلاین است   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از دوست گرامی Rana.Y عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Belfi (2013-06-10), Matiiin (2013-06-10), shokkofe (2013-07-04), قاشق چوبی (2013-06-10), veronika (2013-06-10), zahra. (2013-10-29)
قدیمی 2013-06-10, 03:10 PM   #12
*Lotus*
کاربر نیمه فعال

آواتار *Lotus*

موقعیت: Tehran
تشکر کرده : 651
تشکر شده 3,003 بار در 320 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute

رعنا جون منظورم از تخریب صرفا این محیط نبود. من سالهاست که گیاهخوارم و حتی نزدیک ترین اطرافیانم هم گیاهخواری رو شاید در حد یک ژست روشنفکری بدونن و تمام تلاششون رو برای زدن ضربه به من و امثال من انجام میدن.
شاید به جرات بتونم بگم تا بحال نشده که جایی موضوع گیاهخوار بودنمو مطرح کنم و بعدش ناراحت از اون جمع خارج نشم. اما تنها چیزی که به من آرامش میده و من و دوستانم رو مصمم تر میکنه هدفمون یعنی حمایت از حیواناته. به امید روزی که همه ما بتونیم گیاهخواری رو به عنوان یک باور و عقیده و یک روش زندگی بپذیریم و به عقاید هم احترام بگذاریم
قدیمی 2013-06-10, 03:19 PM   #13
قاشق چوبی
کاربر فعال

آواتار قاشق چوبی

تشکر کرده : 8,876
تشکر شده 15,387 بار در 895 پست
قاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond reputeقاشق چوبی has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط *Lotus* مشاهده موضوع
البته این موضوع رو باید بگم که انجمن گیاهخواران ایران معتبرترین منبع برای دریافت مطالب گیاهخواری هستش به این شکل هم نیست که هرکس توش عضو شد بتونه مطلب بذاره.

با یک سرچ کوچیک و مشاهده وبسایت این انجمن متوجه این موضوع خواهید شد www.iranvegetarians.com

فکر نمیکنم سایتی با این وسعت و با این تعداد طرفدار و البته با وجود همیشگی کسانی که به دنبال پیدا کردن بهانه ای برای تخریب گیاهخواری هستن بیاد با ارائه مطالب غیر علمی و بدون منبع موثق اعتبار خودش رو خدشه دار کنه. نه؟

در هر صورت برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد ماهی ها میتونید این وبسایت رو هم ببینید: www.fishinghurts.com
ممنونم دوست عزیزم که منابع رو ذکر کردید....
همین الان نگاهی به هر دو سایت انداختم... انجمن گیاهخواران هیچ حرفی رو با تکیه بر مستندات علمی نزده.... همه اش گفته ما اعتقاد داریم.... ما بر این باوریم بخش about us رو هم که خوندم.... از هیچ شخص متخصص در این زمینه نام برده نشده که احیانا نظارتی بر مطالب سایت داشته باشه
سایت دومی هم که گذاشتین, از مضرات مصرف ماهی چیزی نگفته.... یه سایته با هدف حمایت از محیط زیست.... نگفته ماهی برای شما مضره... گفته ماهی ها رو آزار ندیم گناه دارن
مثلا تو همین صفحه ای که لینکشو گذاشتین, از علل مرگ و میر ماهی ها که باعث و بانیش انسان ها هستند گفته.... نه ضرر اونها برای بدن انسان

مصفّا میگه: اگر بابت انجام کاری خودت یا دیگران رو ملامت کردی, بی شک؛ باز هم اون کار تکرار میشه
قاشق چوبی آفلاین است   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از دوست گرامی قاشق چوبی عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Belfi (2013-06-10), Mahdiye* (2013-06-10), Rana.Y (2013-06-10), مارال خانم (2013-06-10), zahra. (2013-10-29)
قدیمی 2013-06-10, 03:24 PM   #14
Rana.Y
کاربر فعال

آواتار Rana.Y

موقعیت: تهران
تشکر کرده : 9,724
تشکر شده 26,984 بار در 1,545 پست
Mentioned: 1 Post(s)
Rana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond reputeRana.Y has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

عزیزم چرا باید ناراحت بشید؟ من از طرف خودم میگم , چیزی را بدون دلیل و توجبه علمی نمی پذیرم مگر مسائل متافیزیک!
بقیه کسانیکه شما را ناراحت کردند رو نمی دونم ولی من ابدا چنین قصدی ندارم و به عقاید دبگران احترام می گذارم. در عوض انتظار هم دارم برای حرف هایی که می خوانم و می شنوم دلیل علمی پیدا کنم و بعد بپذیرم.
درباره حمایت از حیوانات هم روحیه مهربان شا را تحسین می کنم ولی از طرفی گیاهان هم موجودات زنده هستند و به عوامل محیطی واکنش نشان می دهند. با این دیدگاه خوردن اونا هم به کم شک برانگیز میشود .
با ابن حال صمیمانه به دیدگاه و عقیده شما اجترام می گذارم و اگر این گفتگو ناراحت تون کرده متاسفم و عذر می خوام و ادامه نمیدم
Rana.Y آفلاین است   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از دوست گرامی Rana.Y عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*Lotus* (2013-06-10), Belfi (2013-06-10), Mahdiye* (2013-06-10), قاشق چوبی (2013-06-10)
قدیمی 2013-06-10, 03:25 PM   #15
*Lotus*
کاربر نیمه فعال

آواتار *Lotus*

موقعیت: Tehran
تشکر کرده : 651
تشکر شده 3,003 بار در 320 پست
Tagged: 0 Thread(s)
*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute*Lotus* has a reputation beyond repute

شیوا جان سایت انجمن گیاهخواران ایران بارها ذکر کرده که بسیاری از مطالبش از گفته های خانم دکتر زرین آذر هستش. امیدوارم با ایشون آشنایی داشته باشید. www.zarinazar.com

من مطمئنم که شما یا سایت fishinghurt رو کلا مطالعه نکردید یا فقط چند سطر اولش رو خوندید. من متن انگلیسیش رو براتون میذارم. "اگر دوست داشتید" مطالعه بفرمایید در غیر این صورت بگید تا ترجمه اش کنم.

EATING FISH IS HAZARDOUS TO YOUR HEALTH

Like other animals' flesh, the flesh of sea animals contains high amounts of fat and cholesterol. "Seafood" is one of the most common causes of food poisoning in the U.S., and almost 7 million Americans are believed to be allergic to it.

Fish flesh (including shellfish) can accumulate extremely high levels of carcinogenic chemical residues, such as polychlorinated biphenyls (PCBs). The flesh of farmed salmon has seven times more PCBs than the flesh of wild-caught salmon.

According to The New England Journal of Medicine, fish "are the main if not the only source of methyl mercury," a substance that has been linked to cardiovascular disease, fetal brain damage, blindness, deafness, and problems with motor skills, language, and attention span. The Environmental Protection Agency and the FDA warn women of child-bearing age and children to refrain from eating fish such as shark, swordfish, and king mackerel and to consume fewer than 12 ounces a week of other fish flesh because of mercury levels. Of course, the best way to avoid the dangers of mercury is to not eat fish at all.
پاسخ

کلیدواژه
مرغ, مضرات, جوجه

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump