تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع نان > خمیر ها

خمیر ها

خمیرهای سنتی، شور و شیرین

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2014-05-15, 01:37 PM   #11
مهرانه
مدیر انجمن

آواتار مهرانه

موقعیت: مشهد
تشکر کرده : 33,881
تشکر شده 96,719 بار در 5,419 پست
Mentioned: 3 Post(s)
Tagged: 12 Thread(s)
مهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: خمير هزار لا : میلفوی : puff pastry

نقل قول:
ارسالی توسط maman khatereh مشاهده موضوع
مهرنه جان من هم دیروز خمیر هزارا درست کردملبته ننه با دستور شما با همون دستورری که دوسهامو گذاشتن 450 گرم کره داره و 4 پ آرد داره
اولاخمیر من حسابی روغن پس د اد و بوی کره ازشیرینی هام کامتا مشهود بودآیا خمیر شما هم بو کره داشت ؟منا من شیرینی هامو قالب بیضی زدم طبیعتا اضافه خمیر داشتم شمااضافاتشو چی کار کردین؟
مامان خاطره عزیزم بهتره برای خمیر هزار لا یا دانمارکی از مارگارین پوراتوس یا روغن قنادی مخصوص شیرینی لایه ای استفاده کنید این دو در دمای محیط هم کاملا جامدن و کار با این دو نوع برای خمیر هزارلا خیلی بهتر نتیجه میده یا کره یا مارگارین ساده که در دمای محیط بخصوص الان که کمی هوا رو به گرمی میره کار باهاش سختره . روغن پس دادن هم میتونه از همین استفاده از کره باشه و اینکه یا در محیط گرم با خمیر کار کردین یا مدت وردنه کشی در دمای محیط زیاد بوده بهتره یک قمادر از خمیر رو از یخچال بردارین و قالب بزنید و همه خمیر رو یکجا از یخچال درنیارید کمی روغن پس دادن حین پخت طبیعیه ولی نه اونقدر که شیرینی تو روغن جز و ولز کنه

اگر خمیرتون رو موقع وردنه کشی پاره بشه و کره ازش بزنه بیرون هم میتونه مشکل ساز بشه . بافت کره و خمیر حدالامکان باید یکنواخت باشه مثلا کره نباید خیلی نرم تر از خمیر باشه چون موقع وردنه کشی کره از خمیر میزنه بیرون و جذب خمیر میشه یا کره تون خیلی سفت نباشه که موقع وردنه کشی تو خمیر تکه تکه پخش بشه اینم مشکل سازه در کل جزییاتی این خمیر داره کهب ا تمرین و مواد مناسب میتونید بهترین نتیجه رو بگیرید .
مهرانه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از دوست گرامی مهرانه عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
baran78 (2014-05-15), gisoo2 (2014-05-15), Niyaz Chef (2014-05-15), veronika (2014-11-07), zahori (2014-05-15), آیدا2 (2014-05-16), زهره87 (2014-05-15)
قدیمی 2014-05-15, 10:24 PM   #12
maman khatereh
کاربر جدید

آواتار maman khatereh

تشکر کرده : 812
تشکر شده 684 بار در 61 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
maman khatereh is a splendid one to beholdmaman khatereh is a splendid one to beholdmaman khatereh is a splendid one to beholdmaman khatereh is a splendid one to beholdmaman khatereh is a splendid one to beholdmaman khatereh is a splendid one to behold

دوست گلم ممنون ازوقتی که برام گذاشتین همون طور ه فرمودین بعداز اینکه زفردرآوردم تردو کاراملی بود همون لخظه پخت منظورمه که کف ینی پر از روغن بود
ه وال دیگه اگه شما تو خمیرتون از آبلیمو استفاده کردین خمیر طعم آبلیمو نمیداد/
maman khatereh آفلاین است   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از دوست گرامی maman khatereh عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
baran78 (2014-05-16), veronika (2014-11-07), زهره87 (2014-05-16)
قدیمی 2014-05-16, 12:06 AM   #13
زهره87
کاربر فعال

آواتار زهره87

تشکر کرده : 3,227
تشکر شده 5,327 بار در 570 پست
زهره87 has a reputation beyond reputeزهره87 has a reputation beyond reputeزهره87 has a reputation beyond reputeزهره87 has a reputation beyond reputeزهره87 has a reputation beyond reputeزهره87 has a reputation beyond reputeزهره87 has a reputation beyond reputeزهره87 has a reputation beyond reputeزهره87 has a reputation beyond reputeزهره87 has a reputation beyond reputeزهره87 has a reputation beyond repute

نقل قول:
ارسالی توسط maman khatereh مشاهده موضوع
دوست گلم ممنون ازوقتی که برام گذاشتین همون طور ه فرمودین بعداز اینکه زفردرآوردم تردو کاراملی بود همون لخظه پخت منظورمه که کف ینی پر از روغن بود
ه وال دیگه اگه شما تو خمیرتون از آبلیمو استفاده کردین خمیر طعم آبلیمو نمیداد/
عزيزم ابلميو رو كه حتما بايد به روغن اضافه كرد تا خوب لايه لا شه اما مقدار ابلميو اونقدا نيست كه تو مزه و طعم شيرينى تأثير بزاره من از ليموى تازه استفاده كردم ......فقط در حد دو سه قاشق مربا خورى .....ولى اصن محسوس نيست ..........با ابليموى تازه امتحان كنيد ..........
زهره87 آفلاین است   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از دوست گرامی زهره87 عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
baran78 (2014-05-16), مهرانه (2014-05-16), veronika (2014-11-07)
قدیمی 2014-10-27, 10:19 PM   #14
پیراشکی
کاربر جدید

تشکر کرده : 19
تشکر شده 36 بار در 23 پست
پیراشکی در آغاز راه است

با عرض سلام و خسته نباشید
دوستان عرض من خمیر هزار لا رو درست کردم اما چندتا مشکل داشت
البته قبلش بگم من از کره مارگارین استفاده میکنم و اون بوی کره رو دیگه نمیده اما خب یه مشکل خیلی بزرگ دارم اونم اینکه امروز بعد اینکه خمیر 7 بار به صورت 6 تا تا کرده و بعد هر تا اونو رو تو یخچال به مدت 20 دقیقه گذاشتم بعد سینی تو یخچال گذاشه بیرون اوردم خمیر به قطر نیم سانت باز کردم شیرینی های زبان و پاپیونی و دانمارکی اماده کردم اما وقتی تو فر با سینی که از تو یخچال در اورده بودم گذاشتم با همون درجه 200 سانتیگراد و بعد از دقیقه 10 اونو به 180 درجه سانتیگراد رسوند شیرینی ها پف نکرده بود و تمام زحماتم به هدر رفت گریه ام در اومده بود ولی فقط حالت تردی داشت
دوستان کمکم کنید کسی میدونه چرا اینجوری شده یکی راهنماییم کنه
اهان راستی شنیدم اگه درارده شیرینی با کمی ارد نان قاطی کنم خمیر بهتری برای ، خمیر هزار لا به دست میاد
کمک کمک کمک
پیراشکی آفلاین است   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از دوست گرامی پیراشکی عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Mahdiye* (2014-10-28), veronika (2014-11-07)
قدیمی 2014-11-05, 03:03 PM   #15
مهرانه
مدیر انجمن

آواتار مهرانه

موقعیت: مشهد
تشکر کرده : 33,881
تشکر شده 96,719 بار در 5,419 پست
Mentioned: 3 Post(s)
Tagged: 12 Thread(s)
مهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond reputeمهرانه has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط پیراشکی مشاهده موضوع
با عرض سلام و خسته نباشید
دوستان عرض من خمیر هزار لا رو درست کردم اما چندتا مشکل داشت
البته قبلش بگم من از کره مارگارین استفاده میکنم و اون بوی کره رو دیگه نمیده اما خب یه مشکل خیلی بزرگ دارم اونم اینکه امروز بعد اینکه خمیر 7 بار به صورت 6 تا تا کرده و بعد هر تا اونو رو تو یخچال به مدت 20 دقیقه گذاشتم بعد سینی تو یخچال گذاشه بیرون اوردم خمیر به قطر نیم سانت باز کردم شیرینی های زبان و پاپیونی و دانمارکی اماده کردم اما وقتی تو فر با سینی که از تو یخچال در اورده بودم گذاشتم با همون درجه 200 سانتیگراد و بعد از دقیقه 10 اونو به 180 درجه سانتیگراد رسوند شیرینی ها پف نکرده بود و تمام زحماتم به هدر رفت گریه ام در اومده بود ولی فقط حالت تردی داشت
دوستان کمکم کنید کسی میدونه چرا اینجوری شده یکی راهنماییم کنه
اهان راستی شنیدم اگه درارده شیرینی با کمی ارد نان قاطی کنم خمیر بهتری برای ، خمیر هزار لا به دست میاد
کمک کمک کمک
دوستم اول شما باید بگید با کدوم دستور خمیر هزارلا درست کردین تا دوستان بتونند راهنمائیتون کنند . دوم اینکه این خمیر مناسب دانمارکی نیست خمیر متفاوتی داره که طریقه تازدنش فقط شبیه خمیر هزارلاست . سوم از یک دستور معتبر استفاده کنید که در همین تایپک اومده اگر باز هم با دستور معتبر مشکل داشتین دوستان و من در خدمتم تا مشکلتون رو حل کنیم .
مهرانه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از دوست گرامی مهرانه عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
baran78 (2014-11-05), مریم بانو* (2014-11-05), veronika (2014-11-07), زهره87 (2014-11-05)
پاسخ

کلیدواژه
pastry, puff, لا, میلفوی, هزار, کیک, خمير, خدا, سوپ, شیرینی

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump