تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع نان > نان های سنتی

نان های سنتی

انواع نان های سنتی و محلی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2011-01-18, 09:56 AM   #11
baranbahari
کاربر نیمه فعال

آواتار baranbahari

موقعیت: تبریز
تشکر کرده : 2,692
تشکر شده 2,338 بار در 363 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
baranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: نان بربری

ماهانی جون من دو روز پیش نون بربری درست کردم با دستور مجله آشپزی سفت شد حالا جوابتو به سلوا جون دیدم در مورد سفت شدنش و یه سوال دیگه نون های من سرخ نشدن روشون سفید موند در حالی که زیرش داشت می سوخت.
حالا امروز با دستور تو امتحان میکنم.
قدیمی 2011-01-18, 10:16 AM   #12
Mahani
کاربر فعال

آواتار Mahani

تشکر کرده : 3,015
تشکر شده 9,866 بار در 763 پست
Mahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

ها در مورد سوال، نمیدونم فرت تنظیم هست یا نه. معمولن اگه تنظیم باشه، بالاترین ردیف فر‌ گرمتر و داغتر میشه. یعنی‌ همون هوای گرم بالا میره و هوای سرد سنگین هست پایین میمونه، همون جریان هست. اگه ردیف‌های بالایی‌ بذاری، روی نونت خیلی‌ خیلی‌ زود سرخ میشه، تهش سفید میمونه. و حتا روش میسوزه. اگه ردیف وسط بذاری، روی نونت سرخ میشه ولی‌ تهش سفید میمونه. ولی‌ اگه ردیف پایین بذاری هم روش هم تهش با هم سرخ میشن. من حتا پیتزا رو میذارم کفّ فر‌ با بالاترین درجه ممکن (۲۶۰) ۳۵/۴۰ دقیقه. تا نونش خوب خوب بپزه و تهش سفید نمونه و پنیرش زود آب نشه و بسوزه. تهش خرت خرتی میشه اون وقت. امید وارم مال شما هم خوب بشه.
یه حسی دارم که فرت سینجر هست. چون فر‌ مامانم سینجر بود، و همین اتفاق واسه هر چی‌ درست می‌کردم میفتاد. به طوری که از خیر شیرینی‌ اینا گذشتم. تهشون خیلی‌ زود سرخ میشد و می‌سوخت.

آخرین ویرایش توسط Mahani در تاریخ 2011-01-18 انجام شده است
Mahani آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
marie (2013-12-21)
قدیمی 2011-01-18, 10:41 AM   #13
baranbahari
کاربر نیمه فعال

آواتار baranbahari

baranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond reputebaranbahari has a reputation beyond repute

نقل قول:
ارسالی توسط mahani مشاهده موضوع
ها در مورد سوال، نمیدونم فرت تنظیم هست یا نه. معمولن اگه تنظیم باشه، بالاترین ردیف فر‌ گرمتر و داغتر میشه. یعنی‌ همون هوای گرم بالا میره و هوای سرد سنگین هست پایین میمونه، همون جریان هست. اگه ردیف‌های بالایی‌ بذاری، روی نونت خیلی‌ خیلی‌ زود سرخ میشه، تهش سفید میمونه. و حتا روش میسوزه. اگه ردیف وسط بذاری، روی نونت سرخ میشه ولی‌ تهش سفید میمونه. ولی‌ اگه ردیف پایین بذاری هم روش هم تهش با هم سرخ میشن. من حتا پیتزا رو میذارم کفّ فر‌ با بالاترین درجه ممکن (۲۶۰) ۳۵/۴۰ دقیقه. تا نونش خوب خوب بپزه و تهش سفید نمونه و پنیرش زود آب نشه و بسوزه. تهش خرت خرتی میشه اون وقت. امید وارم مال شما هم خوب بشه.
یه حسی دارم که فرت سینجر هست. چون فر‌ مامانم سینجر بود، و همین اتفاق واسه هر چی‌ درست می‌کردم میفتاد. به طوری که از خیر شیرینی‌ اینا گذشتم. تهشون خیلی‌ زود سرخ میشد و می‌سوخت.

چه جالب من فکر میکردم اگه ردیف پایین بذارم زود میسوزه من همیشه ردیف وسط میذارمش. فر من ساتیسانه در مورد شیرینی درست گفتی ردیف وسط میذارم قبل از اینکه بپره زیرش سرخ میشه و خشک میشه. مرسی از راهنماییت انشاا.. ایندفعه خوب بشه.
چند روز پیش به شوشو میگفتم برم پیش این بربرچی سر کوچه آموزش ببینم نمیدونم چرا معتاد شدم به پخت و پز کیک و شیرینی و نون
قدیمی 2011-01-18, 10:48 AM   #14
baranbahari
کاربر نیمه فعال

آواتار baranbahari

ماهان جون شرمنده یه سوال دیگه خمیر مایه رو نمیخواد شکر بهش بزنیم آخه همیشه خمیرمایه رو با شکر و آب عمل میاریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قدیمی 2011-01-18, 11:03 AM   #15
Mahani
کاربر فعال

آواتار Mahani

تشکر کرده : 3,015
تشکر شده 9,866 بار در 763 پست
Mahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نه‌ نمیخواد. چون ۱ ساعت و نیم استراحت برا طبیعی عمل اومدن خمیر کافی‌ هست. شکر به عنوان کاتالیزر عمل میکنه. مثل اینکه باکتری‌های مایه خمیر مواد مصرف کردن، همینجوری خیلی‌ اکتیو شدن. واسه خمیر‌های فوری مثل پیتزا شکر میریزن. چون نیم ساعت بیشتر استراحت نمیدی. چون زیاد بمونه، میترشه.
فقط باران جان آرد سفید اصلا استفاده نکن. آرد نول گیرت نیومد آرد نونوایی بگیر، همون "قره اون". آرد سفید بیلیچ شده. قسمت قابل توجهی‌ از گلوتنش تصفیه شده. که گلوتن باعث انسجام و نرمی نون میشه. خوب ورز بده. هر چی‌ بیشتر ورز بدی نونت نرمتر میشه.

در مورد کیک من همیشه با کمپوت درست کردم. میتونی‌ تو قابلمه یه کم با شکر بپزی آلبالو‌ها رو، میشه کمپوت. آبشم بده سپهر بخوره. پر از آنتی اکسیدانه.

کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
marie (2013-12-21)
پاسخ

کلیدواژه
فانتزی, قهوه, نان, کیک, پیراشکی, آموزش, ایران, بربری, تبریز, تره, ترشی, عکس, عطر

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 2 (0 عضو و 2 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump