تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > روانشناسی و مشاوره > مشاوره و روانشناسی خانواده

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2011-05-17, 03:09 PM   #11
Paeiz
کاربر نیمه فعال

آواتار Paeiz

موقعیت: tehran
تشکر کرده : 206
تشکر شده 1,539 بار در 319 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Paeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant future

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: مشاوره مشکلات فردی

نقل قول:
ارسالی توسط یکی از اعضا مشاهده موضوع
پاییز جون سلام
مشکل من خیلی کهنه هست و اون در ارتباط با پدرم هست. پدر من متاسفانه بر خلاف مادرم خیلی با ما روراست نیست. و این منو عذاب میده.حالا بماند که سر چه ماجراهایی این رفتار غلط رو با من و خواهر و برادرم داره. من ظاهرا سعی میکنم کوتاه بیام و سکوت کنم ولی مشکل اینه که با این رفتار غلطش دوست داره ما باهاش صمیمی باشیم و چون من بهش اصلا اعتماد ندارم نمیتونم صمیمیتی باهاش داشته باشم. اصلا به طور کامل بی خیال رابطه ی خوب با او شده ام چون تلاش ما در این مورد یه طرفه بوده همیشه. مادرم متاسفانه خیلی زود عمرشو به شما داد و یک سال بعدش پدرم ازدواج کرد، تقریبا 14 سال از این ماجرا میگذره و ما دیگه تو این مدت مرگ مادر و ازدواج او را پذیرفته ایم ولی پدرمون هنوز فکر میکنه ما با همسرش مشکل داریم (در حالیکه رابطه ی من و برادرم با خانمش خیلی خوب هست ولی خواهر کوچیکم اصلا باهاش راه نمیاد). پدرم همه جا پیش غریبه ها چیزهایی پشت سر ما میگه که قلب منو خیلی میشکنه و شما فکر کنید اگه شوهرم اینکار رو کرده بود تا الان طلاق گرفته بودم ولی آدم مگه میتونه با پدر و مادر قطع رابطه کنه. همیشه حسرت میخورم وقتی میبینم دیگران رابطه ی خوب و گرم با پدرشون دارند و من همیشه از این نعمت محروم بوده ام.نمیدونم تونستم مشکلم رو خوب شرح بدم یا نه؟ متاسفانه من به هیچ کس در این مورد حرفی نمیزنم به خصوص همسرم، چون دوست ندارم در مورد خانواده ام نظر بده. یه دوره هم پیش مشاور رفتم ولی افاقه نکرد.
دوست عزیزم سلام ببخش از اینکه دیر جوابت رو نوشتم .
هیچ وقت از خودمون پرسیدیم که چرا وقتی نمی تونیم چیزی رو به میل خودمون داشته باشیم و هر چقدر تلاش می کنیم بی فایده است اما باز هم سر داشتن اون رابطه یا اون شخص اصرار می کنیم اصراری که فقط و فقط به ضرر خودمون تموم میشه و فقط ما رو رو ازار میده و برای تمام عمر توی زندگیمون خلا ایجاد می کنه .

پیشنهاد من برای تو اینه که خودت رو ذهنت رو و لحظه هات رو از این فکر ازار دهنده رها کن .
پدر تو مرد خوبیه و مطمئنا شما ها رو خیلی دوست داره اما به شیوه ایی کاملا متفاوت از شما پس چرا برای تغییرش انقدر تلاش می کنی سعی کن ابعاد دیگه رو ببینی .
هفته ایی یکبار با پدرت تماس بگیر باهاش حرف بزن و به حرفهاش گوش بده و ماهی یکبار به دیدنش برو وظیفه خودت رو به خوبی بجا بیار براش همیشه گوش شنوا داشته باش و به این فکر کن که اون هم روزهایی بوده که برای تو سراسر گوش بوده .

از این قانون مطمئن باش که پدر مادر ها بچه هاشون رو دوست دارند اما به شکل و شیوه خودشون .
پدر تو اگر شما ها رو دوست نداشت هیچ وقت برای نزدیک شدن به شما و برای اینکه دوستش داشته باشید گله نمیکرد .

من امیدوارم که بتونی این صبر و شکیبایی رو در خودت ایجاد کنی .

آخرین ویرایش توسط Narges در تاریخ 2011-08-16 انجام شده است علت: به درخواست یکی از اعضا
Paeiz آفلاین است   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از دوست گرامی Paeiz عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
bahareh (2011-06-08), Nanusch (2014-01-09), Narges (2011-05-17), Shokoofeh (2011-05-17), افسانه (2011-05-17)
قدیمی 2011-05-17, 06:30 PM   #12
افسانه
کاربر جدید

آواتار افسانه

موقعیت: تهران
تشکر کرده : 5,427
تشکر شده 7,213 بار در 1,112 پست
افسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

ممنون پاییز جون درست میگی شاید بهتره یه مدت این اصرارم به رابطه ی خوب رو رها کنم. هیچ چیز به زور به دست نمیاد.
باز هم ممنون
انگار که نیستی چو هستی خوش باش

افسانه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از دوست گرامی افسانه عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
bahareh (2011-06-08), Nanusch (2014-01-09), Narges (2011-05-18), معصومه (2012-01-14)
قدیمی 2011-05-18, 10:30 AM   #13
Paeiz
کاربر نیمه فعال

آواتار Paeiz

موقعیت: tehran
تشکر کرده : 206
تشکر شده 1,539 بار در 319 پست
Paeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant futurePaeiz has a brilliant future

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط saffron مشاهده موضوع
ممنون پاییز جون درست میگی شاید بهتره یه مدت این اصرارم به رابطه ی خوب رو رها کنم. هیچ چیز به زور به دست نمیاد.
باز هم ممنون
خواهش می کنم عزیزم امیدوارم بیای اینجا و بگی که رابطه ات با پدرت بهتر شده و تونستی موفق بشی .

خوندن کتابهای اشو در این زمینه خیلی می تونه کمکت کنه .
Paeiz آفلاین است   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از دوست گرامی Paeiz عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
معصومه (2012-01-14), افسانه (2011-05-18)
قدیمی 2011-05-18, 10:40 AM   #14
افسانه
کاربر جدید

آواتار افسانه

موقعیت: تهران
تشکر کرده : 5,427
تشکر شده 7,213 بار در 1,112 پست
افسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond reputeافسانه has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط paeiz مشاهده موضوع
خواهش می کنم عزیزم امیدوارم بیای اینجا و بگی که رابطه ات با پدرت بهتر شده و تونستی موفق بشی .

خوندن کتابهای اشو در این زمینه خیلی می تونه کمکت کنه .
وای پاییز جون خیلی خوشم اومد چون اشو رو دوست دارم و یه عالمه ازش کتاب دارم و اون زمانی هم که میخوندمشون خیلی حال و هوای خوبی داشتم. میخوام دوباره شروعشون کنم. ممنون
انگار که نیستی چو هستی خوش باش

افسانه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از دوست گرامی افسانه عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Paeiz (2011-05-30), saint (2012-10-12), معصومه (2012-01-14)
قدیمی 2011-05-29, 10:39 AM   #15
Afrodit
کاربر نیمه فعال

آواتار Afrodit

تشکر کرده : 4,520
تشکر شده 4,909 بار در 997 پست
Afrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond reputeAfrodit has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

سلام پاییز عزیز
می خواستم بدونم برای درمان فوبیا باید چکار کرد؟
من متاسفانه فوبیای سوسک دارم
علتش رو هم می دونم - ریشه در بچه گیم داره
به هیچ وجه نمی تونم باهاش مبارزه کنم
گاهی منو کاملا عاجز می کنه
حتی از عکس سوسک رول اسپری سوسک کش هم می ترسم و بهش دست نمی زنم
الان هم که دارم اسمشو تایپ می کنم تمام موهام سیخ شده

من و خداوند هر روز صبح فراموش می کنیم
او خطاهای من و من لطف او را ...
Afrodit آفلاین است   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از دوست گرامی Afrodit عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
bahareh (2011-06-08), toktam (2011-05-31), افسانه (2011-05-30)
پاسخ

کلیدواژه
>>>, <<<, فردی, فرزندان, فرشته, می, مار, مشکلات, مشاوره, چرا, همفکری, یا, کنند, کنید, کتاب, کردن, افسرده, اجازه, به, بازی, بعضی, تره, تغذیه, حلقه, حمام, خود, خودشون, خدا, دوستان, دیگران, داستان, دخالت, درمان, درماندم, روانشناسی, روزانه, زندگی, سلامت, سرگرمی, طلاق, عکس

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump