تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > روانشناسی و مشاوره > دانستنی های روانشناسی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2011-06-21, 08:34 AM   #6
torobche
کاربر نیمه فعال

آواتار torobche

تشکر کرده : 1,603
تشکر شده 1,380 بار در 479 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
torobche has a reputation beyond reputetorobche has a reputation beyond reputetorobche has a reputation beyond reputetorobche has a reputation beyond reputetorobche has a reputation beyond reputetorobche has a reputation beyond reputetorobche has a reputation beyond reputetorobche has a reputation beyond reputetorobche has a reputation beyond reputetorobche has a reputation beyond reputetorobche has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: زوج های موفق چگونه اند؟

نقل قول:
ارسالی توسط eliii مشاهده موضوع
سارا جون از مطالبت ممنون . من و اکثر دوستان در سنی هستیم که میخوایم یا تشکیل خانواده بدیم یا به پیشنهادهایی که بهمون میشه فکر کنیم .مشکل اینه که همه دوستان اولین و مهمترین معیارشون پول و مسایل مالی هستش ._(داشتن خونه و ماشین و ...) هرچند من مخالفم . ولی دوست دارم بدونم واقعا این مسایل تا چه حد مهمن برای آغاز زندگی مشترک؟ خیلی دوست دارم با تجربه تر ها بیان و نظر بزارن که زندگیشونو چطور شروع کردن و الان چطورن و ما رو راهنمایی کنن....
الی جونم من و شوشو از صفر شروع کردیم یعنی خرج عروسیم که با خودمون بود و واسش وام گرفتیم. الان 2 ساله که با همیم و این مسائل هیچ اثر بدی که رو زندگیمون نداشته هیچ خیلیم احساسمونو عمیقتر کرده. ما الان هرچی که داریم رو باهم ساختیم و خداروشکر خیلی راضی هستیم. حس خیلی خوبش اینه که قدر همه چیو خیلی خوب میدونیم چون واسش دوتایی زحمت کشیدیم. البته این وسط عشق و دوست داشتن هم خیلی مهمه و به نظر من نمیشه ازش گذشت ایشالا خوشبخت بشی عسیسم
afarin08 (2011-06-22), BEHI (2012-01-29), eliii (2011-06-22), elili (2011-06-22), jenifer (2011-06-21), افسانه (2011-06-22), بانوي او (2014-07-23)
قدیمی 2011-06-22, 11:54 AM   #7
*SARA*
کاربر نیمه فعال

تشکر کرده : 2,990
تشکر شده 4,604 بار در 489 پست
*SARA* has a reputation beyond repute*SARA* has a reputation beyond repute*SARA* has a reputation beyond repute*SARA* has a reputation beyond repute*SARA* has a reputation beyond repute*SARA* has a reputation beyond repute*SARA* has a reputation beyond repute*SARA* has a reputation beyond repute*SARA* has a reputation beyond repute*SARA* has a reputation beyond repute*SARA* has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

به نظر من مادیات در درجه اول نباید مهم باشه.صداقت و عشق و علاقه طرفین مهمتره ولی اینکه زیره صفر هم باشه با این مملکت شب میخوابی صبح بیدار میشی همه چی 2 بابره معقول نیست.من طرفداره ثروت نیستم ولی به این هم معتقدم نداری و بدهکاری همه اون عشق و علاقه و احترام و از بین میبره.
ما هم همه خرجها با خودمون بود و تو این 3 سال خیلی چیزا به داشته هامون اضافه کردیم من از خیلی چیزا گذشتم و اونم به خاطر زندگیش تلاشش و چندین برابر کرد.ولی قبول کنید تو این جامعه وقتی ندار باشی و بگی با عشق همه چیز ساخته میشه دور از ذهنه به نظرم.البته اگه مرد کاری باشه و با خانواده خیلی مشکلات حل میشه ولی باز هم باید با تدبیر و عقلانی تصمیم گرفت
ایشالله همه زوجهای عاشق در کنار هم احساس آرامش کنند که این از هر چیزی به نظرم مهمتره
اگر روزي ز عرش خود به زير آيي لباس فقر پوشي غرورت را براي تكه ناني به زير پاي نامردان بيندازي و شب آهسته و خسته تهي دست و زبان بسته به سوي خانه باز آيي زمين و آسمان را كفر ميگويي نمي گويي؟!
خداوندا!
اگر روزي بشر گردي ز حال بندگانت با خبر گردي پشيمان مي شوي از قصه خلقت،از اين بودن،از اين بدعت.
خداوندا تو مسئولي. خداوندا تو مي داني كه انسان بودن و ماندن در اين دنيا چه دشوار است، چه رنجي مي كشد آنكس كه انسان است و از احساس سرشار است...
*SARA* آفلاین است   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از دوست گرامی *SARA* عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
BEHI (2012-01-29), eliii (2011-06-25), elili (2011-06-22), raha2 (2011-06-22), torobche (2011-06-23), بانوي او (2014-07-23), رها (2011-11-12)
قدیمی 2011-06-22, 12:03 PM   #8
elili
کاربر نیمه فعال

آواتار elili

تشکر کرده : 459
تشکر شده 1,237 بار در 158 پست
elili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond reputeelili has a reputation beyond repute

اول الی جون شما اسمت الهه است؟یعنی هم اسمیم؟
بعدشم خانمی شما چند سالته؟
گلم بچه ها تا حدودی در جریان برنامه های من هستن. خیلی ها از صفر شروع کردن ولی ما از زیر صفر شروع کردیم. دقیقا موقع نامزدیمون شوهری گلم 20میلیون ضرر کرد شریکش همه پولهارو بالا کشید. ما با بدهی شروع کردیم. نمیخام حوصلتو سر ببرم اگه خواستی بگو تا بقیه اش هم بگم فقط خاستم بدونی اول ازدواج اینجوری نیست که شاهزاده رویاهات با اسب سفید بیاد و فقط بشینی خونه واسه خودت خانمی کنی. نه از این خبرا نیست به جرات میگم که بیش از 80٪ ازدواج ها الان به سختی و با وام و قرض انجام میشه. همه مون داریم وضع جامعه رو میبینیم. کدوم یک از ما همه پسرای خانوادمون موقع ازدواج خونه و ماشین و همه چیزشون جور بوده که مال شوهرهای ما جور باشه.
پول آسایش و رفاه میاره اما شادی و خوشبختی نمیاره. شاد و خوشبخت بودن در کنار همسرت فقط و فقط مستلزم درک دو جانبه و تفاهمه در اوج بی ژولی میشه با یه کادو کوچولو ولو کم ارزش طرفت رو دنیا دنیا شاد کنی
چقدر حرف زدم
elili آفلاین است   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از دوست گرامی elili عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
arezooo (2012-10-16), BEHI (2012-01-29), raha2 (2011-06-22), افسانه (2011-06-22), ازاده (2012-12-28), غزل (2011-07-10)
قدیمی 2011-06-22, 02:53 PM   #9
ریحان
کاربر نیمه فعال

آواتار ریحان

موقعیت: Tabriz
تشکر کرده : 1,737
تشکر شده 5,582 بار در 530 پست
ریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond reputeریحان has a reputation beyond repute

دوستان عزیزمون حرفهای خیلی خوبی نوشتند و منم کاملا باهاشون موافقم در کنارش خودم برای زندگیمون خیلی خیلی احساس مسئولیت می کنم... با اینکه نیاز زیادی به درآمد من نیست اما حالا که بچه و مسئولیتی ندارم و کاری هم از دستم بر میاد اصلا نمی تونم قبول کنم که همسرم از صبح تا شب برای زندگیمون تلاش کنه و من برای دل خودم بگردم و مثلا استخر و باشگاه برم و یا براش خرج تراشی کنم...

شاید اگه خونه داشتیم و درآمد همسرم مثلا دو برابر الان بود دیگه در این حد کار نمی کردم که هم روزی 10 ساعت بیرون از خونه باشم هم شاگرد خصوصی بگیرم و هم طلا بخرم و بفروشم و کل خرید خونه رو هم به دوش بگیرم تا مبادا همسرم به زحمت بیافته...

شاید طرز فکرم درست نباشه اما اینجوری راحت ترم و وقتی همسرم میگه خسته ام منم مفهوم خستگی رو کاملا درک می کنم و یه جورایی خوشم میاد که برای زندگیمون کاری کردم و دوتایی داریم برای آیندمون تلاش می کنیم.

مهم اینه که انسان در کنار همسرش احساس رضایت کنه و از با هم بودن لذت ببره... چون به همه ی سختی هاش می ارزه
قدیمی 2011-06-22, 08:24 PM   #10
mina78
کاربر نیمه فعال

آواتار mina78

تشکر کرده : 6,034
تشکر شده 2,114 بار در 310 پست
mina78 یک هاله روحانی دور اوستmina78 یک هاله روحانی دور اوستmina78 یک هاله روحانی دور اوست

مدال های افتخار

برای زوج موفق بودن به نظر من باید هر از گاهی کر ، لال و کور بود ! اما چلاق و لنگ رو امتحان نکردم !
mina78 آفلاین است   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از دوست گرامی mina78 عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
afarin08 (2011-06-22), BEHI (2012-01-29), raha2 (2011-06-22), Salva (2011-06-22), samaneh (2011-06-22), SarahGol (2012-01-28), Shokoofeh (2011-06-22), ازاده (2012-12-28), رها (2011-11-12)
پاسخ

کلیدواژه
لباس, لبخند, موفق, نماز, چگونه, افسرده, اند؟, بازی, تلفن همراه, دعا, روزانه, رستوران, زوج, سوپ, سرگرمی, شیرینی, عکس, عبادت

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump