تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > بافتنی و قلاب بافی - Knitting > پرسش و پاسخ بافتنی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2013-11-19, 03:45 PM   #6
Sorhe
کاربر خیلی فعال

آواتار Sorhe

موقعیت: زیر آسمون البرز
تشکر کرده : 10,637
تشکر شده 18,471 بار در 2,279 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 3 Thread(s)
Sorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond repute
butterfly پاسخ: مدل های لباس بافتنی مردانه

خواهش میکنم گلم.
عزیزم با دست میخوای ببافی یا با ماشین؟ من تجربه بافت با ماشین رو ندارم . اما اگر بخوای با دست ببافی باید توجه کنی که اگر اون مدل رو با نخ کلفت ببافی یک مقدار زمخت و بد قواره میشه و اگر بخوای با کاموای نازک ببافی خیلی دیر کارت تموم میشه ویا شاید حوصله ت از بافتن سر بره و اونو کنار بذاری.پس باید کاموایی انتخاب کنی که ضخامت متوسطی داشته باشه. در مورد میل هم باید بگم که هر کاموایی که انتخاب میکنی روش یکسری مشخصات نوشته که تو اون شماره میل رو هم مشخص کرده. تجربه شخصی من اینه که همیشه میل رو یک شماره بزرگتر بر میدارم البته من دستم سفت نیست یعنی نه شل میبافم و نه سفت.شما باید این نکته رو هم در نظر بگیری. در مورد تعداد کاموا هم مطمئنا شما 6 تا کلاف رو مصرف خواهید کرد حالا باز هم بستگی به شلی و سفتی دستتون داره.موقع خرید کاموا حتما اطمینان پیدا کنید که در صورت نیاز به نخ بیشتر اون کاموا تو بازار موجود باشه چون هوا سرد شده ممکنه که کامواها زودتر از معمول تموم بشن.در ضمن میتونید تعدادبیشتری بگیرید و با فروشنده طی کنید که اگر اضافه آوردید بهش پس بدید که با اطمینان میگم که اضافه نمیارید چون من برای شلوار دوقلو هام که 2 ساله هستن هر کدوم 2تا کلاف کامل استفاده کردم.در ضمن این نکته رو هم به خاطر داشته باشید که دور کامواهای ایرانی رو یک خط قرمز پر رنگ بکشید و از کاموای ترک استفاده کنید.
امیدوارم تجربیاتم به دردتون بخوره. اگر بازم سوالی بود در خدمتم.
Sorhe آفلاین است   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از دوست گرامی Sorhe عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*Zarri* (2013-11-19), atoosa (2013-12-09), Beauty (2013-12-08), mani (2013-11-19), marzi.kh (2013-12-08), مامان <باران> (2014-02-12), کرشمه (2013-11-19), زری جون1 (2013-11-30)
قدیمی 2013-11-26, 01:33 AM   #7
atoosa
کاربر جدید

تشکر کرده : 382
تشکر شده 308 بار در 72 پست
Tagged: 0 Thread(s)
atoosa وجودش جواهر استatoosa وجودش جواهر استatoosa وجودش جواهر استatoosa وجودش جواهر است
پیشفرض پاسخ: پرسش و پاسخ در مورد بافت پولیور مردانه

سلام مامان آیدا جون ...جلو و پشت تمام شد ممنون از راهنمایی های ارزنده ات.برای آستین دور مچ را گرفتم و سر انداختم باید از یه جایی که رسیدیم دانه ها را زیاد کنیم!!!برای حلقه آستین چکار کنم؟
قدیمی 2013-12-09, 09:10 AM   #8
مامان آیدا
کاربر جدید

تشکر کرده : 24
تشکر شده 62 بار در 8 پست
Tagged: 0 Thread(s)
مامان آیدا به زودی در خوب بودن معروف می شود

نقل قول:
ارسالی توسط atoosa مشاهده موضوع
سلام مامان آیدا جون ...جلو و پشت تمام شد ممنون از راهنمایی های ارزنده ات.برای آستین دور مچ را گرفتم و سر انداختم باید از یه جایی که رسیدیم دانه ها را زیاد کنیم!!!برای حلقه آستین چکار کنم؟
دوست خوبم من برای آستین دور مچ را اندازه میگیرم و به تعدادی که باید سر میندازم چون از مچ شروع به بافت میکنم به میزان دلخواه کشباف میبافم. برای ادامه اش باید الگو داشته باشی( لباسی چیزی از همسرتون رو کنار دستتون داشته باشید) هر چند رج یک بار به هر طرف کار یک دانه اضافه میکنیم(اضافه کردن باید در ابتدای هر راه باشه که سوراخ نیافته) این کار رو ادامه میدیم تا به حلقه آستین برسیم بعد هر چقدر که جلو و پشت رو برای حلقه آستین کور کردیم برای آستین هم باید به همان تعداد کور کرد( مثلا 4-3-2-1)
بعد از این کار باید از روی الگو ابتدای هر راه دو دانه رو یکی کردتا به اندازه طول آستین برسدو در نهایت 10 تا 15 دانه باقی بماند بعد همه دانه ها را کور میکنیم و به لباس میدوزیم
عزیزم نکته اش اینه که در دوخت آستین به لباس باید بصورت حلقه ای بدوزیم نه گوشه ای چون کیس میافته و آستین بد دیده میشه
منتظرم بافتنی قشنگت رو ببینم
اگه سوالی بود در خدمتم
مامان آیدا آفلاین است   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از دوست گرامی مامان آیدا عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
atoosa (2013-12-09), مامان <باران> (2014-02-12)
قدیمی 2014-02-12, 06:11 PM   #9
1956
کاربر فعال

آواتار 1956

موقعیت: کرج .7 تیر
تشکر کرده : 1,784
تشکر شده 2,469 بار در 717 پست
Tagged: 2 Thread(s)
1956 has a reputation beyond repute1956 has a reputation beyond repute1956 has a reputation beyond repute1956 has a reputation beyond repute1956 has a reputation beyond repute1956 has a reputation beyond repute1956 has a reputation beyond repute1956 has a reputation beyond repute1956 has a reputation beyond repute1956 has a reputation beyond repute1956 has a reputation beyond repute

سلام دوستان من دارم برای همسرم پلیور سر انداختم تا ببافم کشباف پایینشو بافتم 4 انگشت بسته نمیدونم چه مدلی ببافم 7 کلاف 100 گرمی دارم نمیخوام خیلی مدلش سخت باشه و یه یقه جدید یقه 7 یاگرد هم نمیخوان اگه راهنماییم کنید خیییییییییییلی ممنون تون میشم البته استین دار میخوان
قدیمی 2014-02-13, 07:26 AM   #10
Sorhe
کاربر خیلی فعال

آواتار Sorhe

موقعیت: زیر آسمون البرز
تشکر کرده : 10,637
تشکر شده 18,471 بار در 2,279 پست
Tagged: 3 Thread(s)
Sorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond reputeSorhe has a reputation beyond repute
butterfly پاسخ: پرسش و پاسخ در مورد بافت پولیور مردانه

نقل قول:
ارسالی توسط 1956 مشاهده موضوع
سلام دوستان من دارم برای همسرم پلیور سر انداختم تا ببافم کشباف پایینشو بافتم 4 انگشت بسته نمیدونم چه مدلی ببافم 7 کلاف 100 گرمی دارم نمیخوام خیلی مدلش سخت باشه و یه یقه جدید یقه 7 یاگرد هم نمیخوان اگه راهنماییم کنید خیییییییییییلی ممنون تون میشم البته استین دار میخوان
---------------------------------------------------------
دوست عزیز مدلی که بهتون پیشنهاد کردم مدل بسیار راحتیه و شما باید تعداد دونه هاتون مضربی از 6 باشه. یعنی باید تعداد دونه ها قابل تقسیم به عدد 6 باشه. بعد از روی نقشه خیلی راحت شروع به بافت کنید. هر جا خانه خالی بود یعنی از زیر ببافید و هرجا خانه ای با یک خط تیره بود از رو ببافید. به همین سادگی!
در ضمن چون قبلا مدل پیچ هم بافتید پس میتونید از یک پیچ بسیار ظریف هم برای قسمتهای جلو و روی دو آستین استفاده کنید.(البته به جای مدل قبلی)
برای یقه هم روش بافت یقه آرشال رو میذارم اما هنوز هم معتقدم زیباترین یقه به خصوص برای لباس آقایون همون یقه هفت و یقه گرد هستش.
تعداد کلاف هم بستگی به ضخامت نختون و جثه همسرتون داره.
موفق باشید.
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
1956 (2014-03-07)
پاسخ

کلیدواژه
مورد, مردانه, پولیور, پاسخ, پرسش, بافت

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 5 (0 عضو و 5 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump