تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > فوت و فن های آشپزی و خانه داری > ریزه کاری های خانه داری

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2015-05-10, 07:02 PM   #66
Maryam_chef
کاربر خیلی فعال

آواتار Maryam_chef

تشکر کرده : 21,146
تشکر شده 77,819 بار در 7,606 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 3 Thread(s)
Maryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: سویا - مزه دار کردن سویا

اگر میخواهید سویا بوی خاصی در غذا نداشته باشه اولا اون رو با گوشت چرخ کرده درست کنید(مخلوط) بعد در سرکه سویا رو بخیسونید و اون رو فشار بدین بعد استفاده کنید خوش طعم میشه
Attached Thumbnails
Image3870.jpg  
4 کاربر زیر از دوست گرامی Maryam_chef عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
13899 (2015-10-08), baran78 (2015-05-10), sajimaji (2015-05-10), samagh (2015-05-11)
قدیمی 2015-05-10, 07:33 PM   #67
sajimaji
کاربر نیمه فعال

آواتار sajimaji

موقعیت: آذربایجان غربی- ارومیه
تشکر کرده : 814
تشکر شده 1,013 بار در 164 پست
Tagged: 0 Thread(s)
sajimaji has much to be proud ofsajimaji has much to be proud ofsajimaji has much to be proud ofsajimaji has much to be proud ofsajimaji has much to be proud ofsajimaji has much to be proud ofsajimaji has much to be proud ofsajimaji has much to be proud of

حالا سویا رو استفاده کنیم یا نه ؟؟؟؟؟

منم سویا رو مث سرآشپز سپیده عزیز میدرستم

اما تا اطلاع ثانوی و به دست آوردن اطلاعات درمورد این محصول دگ فک نکنم استفاده کنم!!!!
Maryam_chef (2015-05-10), Sarashpaz-Sepideh (2015-05-11)
قدیمی 2015-05-10, 08:19 PM   #68
Maryam_chef
کاربر خیلی فعال

آواتار Maryam_chef

تشکر کرده : 21,146
تشکر شده 77,819 بار در 7,606 پست
Tagged: 3 Thread(s)
Maryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond reputeMaryam_chef has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط sajimaji مشاهده موضوع

اما تا اطلاع ثانوی و به دست آوردن اطلاعات درمورد این محصول دگ فک نکنم استفاده کنم!!!!
مریم جان منم مدتیه شک دارم ولی استفاده میکنم اگر اطلاعات درستی داشتی ما رو هم بی خبر نذار
مریم جان بالاخره کاربر نیمه فعال شدی تبریک
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
sajimaji (2015-05-11)
قدیمی 2015-05-11, 09:18 AM   #69
Sarashpaz-Sepideh
کاربر خیلی فعال

آواتار Sarashpaz-Sepideh

تشکر کرده : 16,813
تشکر شده 93,257 بار در 5,044 پست
Tagged: 1 Thread(s)
Sarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط sajimaji مشاهده موضوع

عزیزم

میزان پروتئین سویا دو برابر سایر دانه‌های روغنی است و البته درصد روغن آن نیز از سایر دانه‌های روغنی رایج کمتر است. وجود پروتئین زیاد سبب شده است که کنجاله روغن کشیده شده آن برای تغذیه انسان بسیار مناسب باشد

کنجاله سویا (کُنجاله بازماندهٔ جامدی است که پس از روغن‌کشی از دانه‌های روغنی به‌جا می‌ماند.)

نظر من اینه که درسته ،یعنی چون روغن سویا کمه و با کنجاله کردن حتی روغنش به صفر میرسه دلیلی نمیشه که مصرفش مضر باشه من خودم سویا زیاد استفاده میکنم و مشکلی هم تابحال نداشتیم شکر خدا مطمئن باش اگه واقعا محصول مضری باشه یا خاصیت غذاییش صفر باشه وزارت بهداشت یا ارگانهای مربوطه اجازه نمیدن چنین محصولی تولید بشه
Sarashpaz-Sepideh آفلاین است   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از دوست گرامی Sarashpaz-Sepideh عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
saharj00n (2015-05-23), sajimaji (2015-05-11), محمد زاده (2015-06-06)
قدیمی 2015-10-07, 07:58 PM   #70
dr.pejman
کاربر جدید

تشکر کرده : 0
3 بار تشکر شده در 1 پست
Tagged: 0 Thread(s)
dr.pejman در آغاز راه است

سلام دوستان
از روی وظیفه این پیام را اینجا ثبت میکنم در حالی که ممکن است دیگه به این سایت حتی مراجعه هم نکنم
اما در مورد سویا باید بگم که در مورد اثار بد این ماده مطالب نشریات و تحقیقات فراوانی وجود دارد که تمام کشورهای توسعه یافته در جریان هستند. البته کشورهای دیگر هم می دونند اما به دلیل کاهش هزینه های خود پیرامون سیر کردن شکم مردم، روی مسله سرپوش میزارند. در حالی که کلا کنجاله ها ( سویا یا هر چیز بعد روغن کشی ) تنها برای دام و پرندگان استفاده میشود
اما علل زیان بار بودن سویا
وجود استروژن بالا در سویا سبب ضعف جنسی مردان و مشکلات قاعدگی زنان و ..... میشود
سویا برای تولید بعضی دارو ها استفاده دارد اما استفاده نا مناسب این مواد به صورت خوراک روزمره زیان بار است
پروتویین سویا قابلیت جذب مناسب در بدن ندارد
با توجه به استفاده از حلالها در روغن کشی از دانه سویا . برخی از این حلالها برای بدن زیانبار هستند.
در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر کافیه کمی انگلیسی بدونید و سرچ کنید
dr.pejman آفلاین است   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از دوست گرامی dr.pejman عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*عاطفه* (2015-10-08), baran78 (2015-10-07), goleordibehesht (2015-10-08)
پاسخ

کلیدواژه
لوبیا چشم بلبلی, ماهبد, ماکارونی, مزه, کردن, ایران, بارداری, برنج, تره, تغذیه, دار, دعا, سویا, سوپ

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 5 (0 عضو و 5 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump