تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع شیرینی - شیرینی پزی در روزمنو > شیرینی های خشک سنتی

شیرینی های خشک سنتی

انواع شیرینی های خشک مرسوم نوروزی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2016-03-26, 03:33 AM   #81
somi joon
کاربر نیمه فعال

آواتار somi joon

تشکر کرده : 6,814
تشکر شده 10,130 بار در 340 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
somi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond reputesomi joon has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: شیرینی نارگیلی

شیرینی نارگیلی
Attached Thumbnails
12.jpg  
somi joon آفلاین است   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از دوست گرامی somi joon عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
136122 (2016-03-27), 13899 (2017-03-13), gisoo2 (2016-07-04), Sarashpaz-Sepideh (2017-03-14), آفتاب بانو (2017-03-11), باران78 (2016-03-26)
قدیمی 2016-07-01, 05:52 PM   #82
Sarashpaz-Sepideh
کاربر خیلی فعال

آواتار Sarashpaz-Sepideh

تشکر کرده : 16,812
تشکر شده 93,057 بار در 5,042 پست
Tagged: 1 Thread(s)
Sarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond reputeSarashpaz-Sepideh has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط 13899 مشاهده موضوع
شیرینی نارگیلی با دستور خانم گل آور عزیز خیلی عالی شد
پودر ناگیل 300 گرم
سفیده تخم مرغ 300 گرم
آرد برنج 25 گرم
شکر 600 گرم
آب لیمو ترش 1 ق غ
وانیل کمی
ابتدا شکر و پودر نارگیل و نصفی از سفیده ها رو با هم مخلوط کرده و یک بار از چرخ گوشت رد کنید یا داخل غذاساز یا 123 قرار دهیدو بعد بقیه سفیده ها را اضافه کنید و روی بخار آب قرار دهید و مرتب هم بزنید تا شکر کاملا ذوب شودوقتی کاملا ذوب شد و نرم از روی بخار آب برداشته و آب لیمو ترش و وانیل وآرد برنج را اضافه وهم بزنید و بعد مواد را در جای خنک ( یخچال نباشد)به مدت 8 الی 10ساعت استراحت بدهید و بعد ازآن مواد را در قیف ریخته و در سینی که کاغذ گذاشتید بزارید و بعد در فر داغ قرار دهید ابتدا 10 دقیقه در دمای 200 درجه قرار بدهید و بعد 20 دقیقه دما را به 180 کاهش دهید من بعد از استراحت کمی سفیده با احتیاط بهش اضافه کردم چون خیلی سفت شده بود // من وقتی میخوام دمای فرم رو کاهش بدم خاموش میشه به خاطر همین بار بعد از همون اول 180 میزارم// در ضمن با یک چهارم مواد درست کردم خیلی زود توسط همسری و دخملی خورده شد منم

دوست عزیز منم میخواستم با همین دستور درست‌کنم ولی هنوز حالش رو پیدا نکردم شما از چند تا سفیده استفاده کردی خانمی ؟

اینم عین همون دستوری که نوشتیید صرفا برای راحتی سیو کردنش گذاشتم
Attached Thumbnails
IMG_20160702_183806.jpg  
Sarashpaz-Sepideh آنلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
آفتاب بانو (2017-03-11)
قدیمی 2017-03-11, 05:28 PM   #83
آزیتا.م
کاربر جدید

آواتار آزیتا.م

موقعیت: تهران
تشکر کرده : 38
تشکر شده 33 بار در 13 پست
Tagged: 0 Thread(s)
آزیتا.م در آغاز راه است

دوستان گلم ... من میخوام با سفیده های فریزری این شیرینی رو درست کنم ،تعداد سفیده ها رو نمیدونم. وزن سفیده تخم مرغ دستور خانم قاجار چقدره ؟ اگه حدود 120 گرم یعنی 40 گرم برای هر سفیده درنظر بگیرم درسته آیا؟ مرسی اگه زودتر جواب بدین ممنون میشم
آزیتا.م آفلاین است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کلیدواژه
مزه, نارگیلی, کیک, خدا, شیرینی, عکس

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 3 (0 عضو و 3 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump