تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > RoozStore - کارگاه خود اشتغالی روزمنو > درباره RoozStore

درباره RoozStore

قوانین، دستورالعمل ها و عضویت در RoozStore

User Tag List

عنوان بسته

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2013-09-26, 02:55 PM   #6
Narges
مدیر سراسری

آواتار Narges

موقعیت: سرزمین مادری
تشکر کرده : 33,922
تشکر شده 36,835 بار در 2,023 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 1 Thread(s)
Narges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: درباره RoozShop ؟؟؟

نقل قول:
ارسالی توسط sallyjoon مشاهده موضوع
خيلي ايده خوبي هست. اينجوري كار ما كارمندا رو هم آسون ميكنين.
مرسي از اين همه كمك اين سايت واقعا
دوست خوبم سلام
متشکرم عزیزم
به نظر من پیاده سازی و اجرای این فروشگاه با هدف ایجاد فضایی برای ارائه محصولات خانگی و پرداختن به مقوله خوداشتغالی خانمهای ایرانی کمک بزرگی برای تمام اعضا و بازدیدکنندگان روزمنو خواهد بود.
شرط وارد گشتن/شست و شوی دلهاست/شرط آن داشتن/یک دل بی رنگ و ریاست
بر درش برگ گلی می کوبم/روی آن با قلم سبز بهار/می نویسم ای یار
خانه ی ما اینجاست
Narges آفلاین است  
18 کاربر زیر از دوست گرامی Narges عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*Helena* (2013-09-26), *Zarri* (2013-09-26), Araz (2013-09-26), baran78 (2013-09-26), f.hosseinpour (2013-12-27), Hanichef (2013-09-27), Mahshid (2013-09-28), melmel (2013-10-03), Mitra@ (2013-09-27), Nahid59 (2014-12-09), Rana.Y (2013-09-26), Sepnta (2013-09-26), Shamimi (2013-10-25), مهرانه (2013-09-26), مامان آفتابو (2014-11-21), مامان زهرا و حسین (2013-09-26), آفتاب بانو (2013-09-27), زهرا23 (2013-09-26)
قدیمی 2013-09-26, 03:42 PM   #7
Narges
مدیر سراسری

آواتار Narges

Narges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond reputeNarges has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط Beauty مشاهده موضوع
چقد عالیه .. موفق باشید همگی .. ما که هنر خاصی نداریم نرگس جون
دوست خوبم سلام
من هم برای شما آرزوی موفقیت، سلامت و شادی می کنم
این رو نفرمایید روز استور فروشگاه ارائه دهنده هنرها و کمک های خانمهای ایرانی به همنوعان خودشون است.
اگر دوست داری از این پاساژ هفت طبقه با فروشگاه های متعدد، شما هم صاحب یک فروشگاه باشی و اگر فرصت اداره امور فروشگاه رو داری مطمئنم اگر کمی فکر کنی اون هنر یا کمک رو پیدا می کنی.
خانه ی ما اینجاست
Narges آفلاین است  
20 کاربر زیر از دوست گرامی Narges عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*Helena* (2013-09-26), *Zarri* (2013-09-26), bahare60 (2013-12-02), baran78 (2013-09-26), Beauty (2013-09-28), f.hosseinpour (2013-12-27), Hanichef (2013-09-27), Mahshid (2013-09-28), melmel (2013-10-03), Mitra@ (2013-09-27), Nahid59 (2014-12-09), Rana.Y (2013-09-26), Sepnta (2013-09-26), Shamimi (2013-10-25), Tara8930 (2013-09-27), مهرانه (2013-09-26), مامان زهرا و حسین (2013-09-26), zahori (2013-09-26), zahra_a (2013-09-26), آفتاب بانو (2013-09-27)
قدیمی 2013-09-26, 04:32 PM   #8
Narges
مدیر سراسری

آواتار Narges

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط Matiiin مشاهده موضوع
کیک و شیرینی های خونگی برای خیلی ها به صرفه نیست و ترجیح میدن که به همون قنادی سفارش بدن!
همیشه هم یه عده ی خاص که سلامت و کیفیت براشون بیشتر از مادیات اهمیت داره از شیرینی و کیک های خونگی استقبال میکنن!

بالا بودن قیمت کارای خونگی هم خیلی منطقیه با توجه به خریدهای جزیی که در قنادی ها به صورت کلی تهیه میشه!
مصرف برق و گاز و آب!
مثلا قنادی خامه رو از کارخونه میگیره در مقدار زیاد اما یک قنادی که تو خونه کار میکنه باید خامه رو کیلویی هفت تا 8 تومن بخره! این مورد برای بقیه مواد هم در نظر بگیرید!

استفاده از همزن خونگی و قدرتش! و مصرف بیشتر برق!
فر خونگی !
و.....

پس به نظرم تنها امتیاز کار خونگی نسبت به قنادی تنوع و کیفیت بالا و سلامته کاره و از نظر مالی برای اکثریت مردم به صرفه نیست!!

محاسبه ی کیک ها ی خونگیه کیلویی هم نیست! مواد مصرفی رو ضربدر 3 تا 4 میکنن
اگه برای کیکی 30 هزار تومن خرج شده باشه 30 *4=120 تومن!!!
غیر این هم باشه برای قناد خونگی به صرفه نیست! بخاطر هزینه هایی که متحمل شده و همچنین وقتی که گذاشته!
تزیینای خاص کار ظریف دسته، بدون هیچ ابزار خاص صنعتی ای ! کار دست هم همیشه در همه جا از کار ماشینی گرونتر درمیاد!
مثه فرق قیمت فرش دست بافت و ماشینی !
قنادی ها اصولا نمیاین زیاد رو تزیین مانور بدن!!!! کارای سفارشی هم اصولا آلبوم داره!
خیلی کم پیدا میشه قنادی ای که کاری که مشتری بخواد رو کار کنن!

خیلی ها حاضرن برن قنادی یه کیک تولد بخرن ! هر چند تکراری ! اما براشون تو این اوضاع اقتصادی به صرفه تره !

اینا رو نگفتم که پشیمونتون کنم اینا حقایقیه که اونایی که سفارش خونگی میگیرن مدام باهاش روبرو میشن! و میدونن من چی میگم

بیشتر مردم انتظار دارن که همون پولی رو که تو فروشگاه قنادی میدن رو به یه قناد خونگی بپردازن!
متین جان دوست خوب و هنرمندم سلام
عزیزم در پاسخ به دیگر دوستان هم در بالا گفتم
باید بیشتر در مورد مکانیزم و شیوه کار این فروشگاه بزرگ براتون بگم تا هرچه بیشتر متوجه روال آن شوید و مهمتر اینکه هدف از افتتاح روز استور پایین آوردن مخارج برای بدست آوردن مایحتاج نیست بلکه در راستای مطالعه و تحقیق برای افتتاح RoozStore

اول
- به ایجاد اشتغال در خانه
- درآمد خانگی
و در نهایت به خود اشتغالی زنان در فضای مجازی
و استفاده از شرایطی که RoozMenu بعنوان یک فضای مجازی محبوب و مطرح درخصوص تهیه شیرینی، کیک و غذای خانگی در اختیار میگذارد
فکر کردیم.

دوم
برای تحقق این اهداف به ایجاد یک ویترین برای هنرمندان روزمنویی فکر کردیم که هنر، کالا و یا خدمات خود را در قالب هفت دسته:
- غذای خانگی
- کیک و شیرینی خانگی
- مواد اولیه خانگی
- هنرهای دستی
- دوخت و خیاطی
- بافتنی و قلاب بافی
- انواع کالاهای غیر خوراکی
در معرض دید بازدیدکنندگان علاقمند به موضوعات موجود در روزمنو قرار دهند.

سوم
- به شدت به خانگی بودن محصولات خوراکی افتخار و تاکید می کنیم.

و در آخر به خریدار حق انتخاب میدهیم.
تا خدمات یا کالای مورد نیاز خود را با معیارهایی که برای تهیه مایحتاج خود دارد با ابزار و شیوه هایی که روزمنو در فضای اینترنت دراختیار ما قرار می دهد انتخاب کند.

و در چشم انداز این طرح یک فروشگاه اینترنتی مطرح در زمینه ارائه انواع خوراکیهای خانگی، کیک و شیرینی خانگی، هنرهای دستی، خیاطی، بافتنی، قلاب بافی و انواع کالاهای غیر خوراکی که زنان ایرانی تهیه و تدارک دیده اند می بینیم.
خانه ی ما اینجاست

آخرین ویرایش توسط Narges در تاریخ 2013-09-27 انجام شده است علت: هنرهای دستی
Narges آفلاین است  
20 کاربر زیر از دوست گرامی Narges عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*Zarri* (2013-09-26), .susan. (2013-09-26), bahare60 (2013-12-02), baran78 (2013-09-26), Mahshid (2013-09-28), Matiiin (2013-09-26), melmel (2013-10-03), Mitra@ (2013-09-27), Nahid59 (2013-09-27), Pari65 (2013-09-26), sara68 (2013-09-27), Sepnta (2013-09-26), Shamimi (2013-10-25), solmaz55 (2013-09-26), Tara8930 (2013-09-27), مهرانه (2013-09-26), مامان آفتابو (2014-11-21), مامان زهرا و حسین (2013-09-26), zahori (2013-09-26), زهرا23 (2013-09-26)
قدیمی 2013-09-27, 01:33 AM   #9
Narges
مدیر سراسری

آواتار Narges

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: درباره RoozStore ؟؟؟

نقل قول:
ارسالی توسط Rana.Y مشاهده موضوع
متین جون کل مطلب رو حیلی قشنگ گفت.
شیرینی خانگی مشتری خودشو داره و خیلی بی تعارف و بی رودربایستی باید قیمتش از اول معلوم باشه تا خدای نگرده بعدا سو تفاهم پیش نیاد.
دقیقا همینطوره که دوستان نوشتند. خیلی ها انتظار دارند شیرینی خونگی از قنادی ارزان ترباشه و بلافاصله با قنادی سر کوچه مقایسه می کنند و می گویند گرونه.
ولی در نظر داشته باشیم که شیرینی خانگی برای مصرف خانواده ارزون درمیاد . چون در واقع دستمزدش حساب نمیشه و پول آب و برق و گاز و استهلاک وسایل از خرج ماهیانه خانواده برداشته میشه . با این جال می مونه فقط مواد اولیه که به چشم میاد و به ظاهر ارزون درمیاد .
البته این مشکل قابل حله و از اول باید قیمت فروش حساب بشه و خیلی صریح مطرح بشه. از طرفی با صداقت کامل گفته بشه که از چه مواد اولیه ای و با چه کیفیتی استفاده میشه.
مثلا شیرینی های نوروزی با کیفیت های مختلف و با قیمت مختلف و ظاهر یکسان قابل تهیه است. با روغن جامد , روغن صاف قنادی , کره یا مارگارین یا کریسکو روغن صاف بدون گلسترول و سالم خارجی .
خوب این انتخاب مشتریه و البته صداقت فروشنده.
شیرینی با روغن صاف قنادی از روغن نباتی ارزان تر و غالبا بی کیفیت تره. کریسکو قیمتش چندین برابر روغن صافه با اطمینان به مراتب بیشتر
تارا جون کسی که مشتری واقعی باشه می دونه که این گیک زیبا ارزشش رو داره و مبلغش رو پرداخت می کنه . بقیه مشتری ها هم به طرح های ساده تر و کم وقت گیر تر! باید قناعت گنند دیگه
رعنا جان دوست خوب و هنرمندم سلام
در ابتدا قصد داشتم در تاپیک جداگانه ای به معرفی و بررسی اهداف و چگونگی آغاز به کار RoozStore بنویسم تا علاقمندان در جریان روال کار و چگونگی عملکرد این فروشگاه قرار بگیرند.
اما بعد بهتر دیدم در راستای بررسی و پاسخ به نقطه نظرات، دیدگاه ها، برداشت ها و سوالات عزیزان ضمن پاسخ و اعلام نظر، توضیحات لازم درخصوص چگونگی عملکرد و فعالیت RoozStore - روز استور را به اطلاع دوستان برسانم و به همین منوال برای تک تک پستهای ارسال شده مطالبی نوشتم.
در پست شما مطالب جالبی خواندم که بهتر دیدم در ادامه صحبتهای شما بیشتر در مورد سیاست گزاری های روز استور بنویسم.

"بی تعارف و بی رودربایستی باید قیمتش از اول معلوم باشه تا خدای نگرده بعدا سو تفاهم پیش نیاد."
"از اول باید قیمت فروش حساب بشه و خیلی صریح مطرح بشه."
"با صداقت کامل گفته بشه که از چه مواد اولیه ای و با چه کیفیتی استفاده میشه."

RoozStore کجاست؟
روز استور (در فاز اول) یک پاساژ شیک هفت طبقه در آدرس RoozMenu است.
که طبق آمار سایتهای معتبر هر موضوع ماهیانه بیش از 1.000.000 بازدید دارد.

چرا هفت طبقه؟
چون در ابتدا قرار است در زمینه هفت دسته از عناوین زیر فعالیت داشته باشد:
- غذای خانگی
- کیک و شیرینی خانگی
- مواد اولیه خانگی
- صنایع دستی
- دوخت و خیاطی
- بافتنی و قلاب بافی
- انواع کالاهای غیر خوراکی

پس RoozStore یک پاساژ شیک هفت طبقه است که طبق آمار و ارقام معتبر سر نبش یک خیابان پر تردد و پر بازدید قرارگرفته که هر طبقه در یک زمینه خاص فعالیت می کند و در داخل هر طبقه تعداد مشخصی فروشگاه وجود دارد.

- هر فروشگاه متعلق به یک نفر است.
- هر نفر می تواند بسته به توانمندی های خود در طبقات مختلف فروشگاه داشته باشد.

- در فاز اول که روز استور در روزمنو افتتاح می شود. هر فروشگاه شامل یک تاپیک است.
در واقع هر فروشنده میتواند برای خود فروشگاه یا ویترین داشته باشد.
- فروشنده میتواند خودش، اقلام یا خدمات فروشی خود را معرفی و برای فروش به نمایش بگذارد.
- هر فروشنده می تواند به سلیقه خودش هرطور که مایل است ویترین خودش را بچیند و مطالب و نکاتی را در اختیار بازدیدکنندگان بگذارد.

چه کسی می تواند در RoozStore فروشگاه داشته باشد؟

برای مدیریت و راهبری RoozStore هم مثل هر محیط اجتماعی قوانینی وضع شده است.
- کسانی امکان افتتاح فروشگاه در روز استور دارند که عضو روزمنو باشند.
- حق عضویت در RoozStore را پرداخت نماید.
- حق عضویت به ازای تعداد فروشگاه دریافت می شود.
حق عضویت به ازای افتتاح هر فروشگاه بصورت سه ماهه به مبلغ 30.000 تومان دریافت می شود.

مدیریت به رعایت قوانین پاساژ نظارت می کند.
- بدون هماهنگی و پرداخت حق عضویت امکان افتتاح فروشگاه شخصی و ارائه محصولات وجود ندارد.
- در هر فروشگاه فقط امکان تبلیغ اقلام مربوط به همان طبقه امکانپذیر است.
(برای مثال در فروشگاه شیرینی و کیک تبلیغ محصولات آشپزی برخلاف قوانین است)
- در صورت عدم رعایت قوانین موضوع به فروشنده تذکر داده می شود.
- در صورت عدم رسیدگی فروشنده نسبت به به تذکر و رفع مشکل مدیریت خود مجبور به رفع و حذف مشکل است.

عضویت در RoozStore و افتتاح فروشگاه شخصی
در افتتاح فاز اول روز استور، هر کدام از عزیزان در صورت تمایل به داشتن فروشگاه یا ویترین (تاپیک
روی دکمه "عضویت در RoozStore" (واقع در نوار ابزار بالای صفحه) کلیک می کند.

- در صفحه جداگانه فرم ثبت درخواست شامل اطلاعات مورد نیاز نمایش داده می شود.
- درخواست کننده فرم موردنظر را پر کرده و در پایان دکمه "ثبت" را میزند.
(هر یک از درخواست کنندگان می بایست به ازای تعداد فروشگاه مورد درخواست فرم ثبت نام و افتتاح فروشگاه پر کند.)

- برای پیگیریهای بعدی به درخواست کننده کد رهگیری اعلام می شود.

- فرم بررسی و رسیدگی می شود.

- در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام ارتباط از طریق ارسال ایمیل ادامه پیدا میکند.

- در پایان شماره و مشخصات کارت برای پرداخت مبلغ وجه برای درخواست کننده ارسال می شود.

- بعد از واریز مبلغ و ارائه کد رهگیری، صحت عملیات بررسی و تائیدیه عضویت درخواست کننده به ایشان ارسال می شود.
- در این مرحله درخواست کننده مجوز افتتاح فروشگاه خود را در طبقه هماهنگ شده دریافت می کند.

ویترین فروشگاه
در تاپیک فروشگاه شخصی، هر یک عزیزان مختار است تا طبق اصول و قوانین فعالیت در روزمنو، طبق سلیقه شخصی خود و محصولاتش را در پست های جداگانه معرفی نماید.

اینکه قیمت اقلام مورد نظر را اعلام کند و یا جزئیات را حسب شرایط و بسته به مورد از طریق پیام خصوصی و یا تماس تلفنی و حتی درصورت نیاز با ارتباط حضوری حل و فصل نماید حسب سلیقه افراد کاملا اختیاری خواهد بود.

انتخاب فروشگاه مورد نظر برای خرید و یا سفارش
کاربران و بازدیدکنندگان با بازدید از ویترین فروشگاه و بررسی سوابق افراد از طریق بازدید نمونه کارها در تاپیک های دیگر،

در مورد موضوعات آشپزی و شیرینی پزی
- از طریق بازدید از "آشپزخانه های روزمنویی"
- بررسی دستورات و نمونه کارهای ارائه شده در تاپیک های آشپزی و شیرینی پزی
اطلاعات لازم را بدست می آورند و با در نظر داشتن شرایط خود و همچنین مدنظر داشتن اطلاعاتی که بدست می آورد فروشگاه مورد نظر را برای خرید کالا یا اعلام سفارش انتخاب میکند.

تمدید عضویت / اتمام عضویت
بعد از اتمام دوره سه ماهه درصورت تمدید عضویت، اطلاعات و سوابق فروشگاه باقی می ماند و درغیراینصورت تاپیک آرشیو می شود.
خانه ی ما اینجاست

آخرین ویرایش توسط Narges در تاریخ 2014-09-02 انجام شده است علت: اضافه کردن لینک store.roozmenu.com
Narges آفلاین است  
26 کاربر زیر از دوست گرامی Narges عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*3tareh* (2013-09-27), *maria* (2013-09-27), *Zarri* (2013-09-27), .susan. (2013-09-27), Adeleh (2013-09-27), Araz (2013-09-27), atiasal11 (2013-09-27), bahare60 (2013-12-02), baran78 (2013-09-27), f.hosseinpour (2013-12-27), Hanichef (2013-09-27), Mahshid (2013-09-28), marmar11 (2013-09-29), mehr bano (2013-09-27), melmel (2013-10-03), Miriam (2013-09-27), Mitra@ (2013-09-27), Nahid59 (2013-09-27), Rana.Y (2013-09-27), sara68 (2013-09-27), setayesh66 (2013-09-27), Sorhe (2013-09-28), Tara8930 (2013-09-27), مهرانه (2013-09-28), مامان زهرا و حسین (2013-09-27), زهرا23 (2013-09-27)
قدیمی 2013-09-27, 01:41 AM   #10
Narges
مدیر سراسری

آواتار Narges

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: درباره RoozStore ؟؟؟

نقل قول:
ارسالی توسط solmazfarhang مشاهده موضوع
نرگس جون منم با شما خیلی موافقم منم برگردم ایران میتونم در خدمتتون باشم
دوست خوبم شما با عضویت در RoozStore و افتتاح فروشگاه، در هر مکان جغرافیایی که باشید می توانید محصولات خود را در اختیار کاربران آن منطقه قرار دهید.
در این سیستم نیز بازدیدکنندگان با در نظر داشتن منطقه زندگی خود خریدشان را از فروشگاه نزدیک به محل زندگی خودشان انجام می دهند.
امیدوارم هر جا که هستی موفق و سعاتمند باشی
خانه ی ما اینجاست
Narges آفلاین است  
15 کاربر زیر از دوست گرامی Narges عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
*Zarri* (2013-09-27), Adeleh (2013-09-27), bahare60 (2013-12-02), f.hosseinpour (2013-12-27), Hanichef (2013-09-27), Mahshid (2013-09-28), marmar11 (2013-09-29), Mitra@ (2013-09-27), Nahid59 (2013-09-27), Rana.Y (2013-09-27), Shamimi (2013-10-25), solmaz55 (2013-09-27), Tara8930 (2013-09-27), مهرانه (2013-10-06), آفتاب بانو (2013-09-27)
عنوان بسته

کلیدواژه
rooz, roozshop, roozstore, store, فروشگاه, گفتگو, اینترنتی, درباره, روزمنو, روزشاپ،روز شاپ،roozshop

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump