تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > انواع کیک و تزئینات در روزمنو > انواع خمیر و کرم مخصوص تزئین کیک

انواع خمیر و کرم مخصوص تزئین کیک

دستور تهیه و نحوه استفاده از انواع خمیر و کرم برای تزئین کیک

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2015-09-21, 11:31 PM   #6
fateme.mazhab1365
کاربر جدید

تشکر کرده : 23
تشکر شده 18 بار در 8 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
fateme.mazhab1365 در آغاز راه است
پیشفرض پاسخ: طرز تهیه ژله بریلو یا ژله نرم

سلام دوستان
من این ژله رو با دستوری که از خانم جمشیدیان دیده بودم و بعدا هم توی مامی سایت همون دستور رو دیدم دقیقا با همون توضیحات درستش کردم ولی چون توی دستور چیزی راجع به میزان غلظتش بعد از جوشانده شدن ننوشته بود و منم تا حالا با پودر اگار کار نکرده بودم فکر میکردم که باید مثل ژله ی نوشتاری روی حرارت غلیظ بشه. ولی وقی دیدم غلیظ نمیشه گذاشتم نیم ساعت جوشید و بازم نشد. همچنان شل بود. یعنی مثل اولش که نه ولی ژله نرم فرم گرفته هم نبود که بشه باهاش شکوفه شد. مثل توی خود فیلم.
منم بیخیالش شده. گذاشتمش همونجوری توی اشپزخونه. ولی فرداش که رفتم سراغش با کمال تعجب دیدم که سف سفت شده طفلک.
خلاصه گفتم تجربه ام رو بهتون بگم که یه وقت اعصابتون موقع تزیین کیک خورد نشه که حالا شکوفه هامو با چی بزنم؟ اخه خامه ام هم شل شده بود یعنی میخواستم از این استفاده کنم.
پس چند ساعت قبل از تزیین ات درستش کنید و بزارید حسابی خنک بشه تا غلیظ بشه وگرنه اونجوری که توی دستور گفته نیست که روی حرارت غلیظ میشه. اصصصصصلاااااااااااااااااا
fateme.mazhab1365 آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
baran78 (2015-09-22)
قدیمی 2015-09-22, 08:41 AM   #7
baran78
مدیر انجمن

آواتار baran78

تشکر کرده : 76,446
تشکر شده 173,332 بار در 15,228 پست
Mentioned: 2 Post(s)
Tagged: 8 Thread(s)
baran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط fateme.mazhab1365 مشاهده موضوع
سلام دوستان
من این ژله رو با دستوری که از خانم جمشیدیان دیده بودم و بعدا هم توی مامی سایت همون دستور رو دیدم دقیقا با همون توضیحات درستش کردم ولی چون توی دستور چیزی راجع به میزان غلظتش بعد از جوشانده شدن ننوشته بود و منم تا حالا با پودر اگار کار نکرده بودم فکر میکردم که باید مثل ژله ی نوشتاری روی حرارت غلیظ بشه. ولی وقی دیدم غلیظ نمیشه گذاشتم نیم ساعت جوشید و بازم نشد. همچنان شل بود. یعنی مثل اولش که نه ولی ژله نرم فرم گرفته هم نبود که بشه باهاش شکوفه شد. مثل توی خود فیلم.
منم بیخیالش شده. گذاشتمش همونجوری توی اشپزخونه. ولی فرداش که رفتم سراغش با کمال تعجب دیدم که سف سفت شده طفلک.
خلاصه گفتم تجربه ام رو بهتون بگم که یه وقت اعصابتون موقع تزیین کیک خورد نشه که حالا شکوفه هامو با چی بزنم؟ اخه خامه ام هم شل شده بود یعنی میخواستم از این استفاده کنم.
پس چند ساعت قبل از تزیین ات درستش کنید و بزارید حسابی خنک بشه تا غلیظ بشه وگرنه اونجوری که توی دستور گفته نیست که روی حرارت غلیظ میشه. اصصصصصلاااااااااااااااااا
دوست من تا حالا نشنيدم كسي با ژله بريلو بخواد شكوفه بزنه... اين ژله براي كاور كردن هستش عزيزم... و در دستورها هم گفته شده كه بعد از سرد شدن سفت ميشه...
قدیمی 2015-09-22, 06:23 PM   #8
fateme.mazhab1365
کاربر جدید

تشکر شده 18 بار در 8 پست

منظور من ژله ی بریلو نبود باران جان. ژله نرم فرم گرفته منظورم بود که دقیقا با چشمای خودم دیدم که توی برنامه ی خانه ی مهر خانم جمشیدیان دستورشو دادن و یه اقایی هم لبه های یک کیک رو که کیک برای میلاد امام رضا هم بودش با همین ژله تزیین کردن. برو توی سایت اپارات بزن ژله نرم فرم گرفته برات میاد کلیپش.
کاربر زیر از دوست گرامی [ARG:2 UNDEFINED] عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده است :
baran78 (2015-09-22)
قدیمی 2015-09-24, 03:38 PM   #9
fateme.mazhab1365
کاربر جدید

تشکر شده 18 بار در 8 پست

به صمع و نظر دوستای هنرمند میرسونم که من با ژله ی نرم فرم گرفته امروز کار کردم و تونستم باهاش شکوقه بزنم. بلد نیستم عکس بزارم براتون اخه تازه کارم توی روز منو.هنوز با نحوه ی کار سایت اشنا نیستم. یاد گرفتم حتما عکسشو براتون میزارم.
baran78 (2015-09-25)
قدیمی 2015-09-25, 04:55 PM   #10
baran78
مدیر انجمن

آواتار baran78

تشکر کرده : 76,446
تشکر شده 173,332 بار در 15,228 پست
Mentioned: 2 Post(s)
Tagged: 8 Thread(s)
baran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond reputebaran78 has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط fateme.mazhab1365 مشاهده موضوع
به صمع و نظر دوستای هنرمند میرسونم که من با ژله ی نرم فرم گرفته امروز کار کردم و تونستم باهاش شکوقه بزنم. بلد نیستم عکس بزارم براتون اخه تازه کارم توی روز منو.هنوز با نحوه ی کار سایت اشنا نیستم. یاد گرفتم حتما عکسشو براتون میزارم.
عزيزم دستت درد نكنه ... لطفا اول روش تهيه اش رو بهمون بگو گلم..

در ضمن نحوه گذاشتن عكس:

http://www.roozmenu.com/showpost.php...07&postcount=5

کلیدواژه
چرم, یا, ژله, بریلو, تهیه, طرز

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump