تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > فوت و فن های آشپزی و خانه داری > فوت کوزه گری آشپزی ایرانی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2017-10-25, 08:05 PM   #1
manoochehr
کاربر جدید

تشکر کرده : 0
تشکر شده 0 بار در 0 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
manoochehr در آغاز راه است
پیشفرض چند سوال در مورد ترشی

سلام . من دقیقا تا پانزده روز پیش ترشی پیاز نخورده بودم ( یا اگر هم خورده باشم یادم نمیاید ، و اگر هم خورده باشم احتمالا مزه اش خیلی به دلم ننشته ) اما وقتی از یک ترشی فروش در اردبیل ترشی مخلوط خریدم ، تازه فهمیدم پیاز ترشی چقدر خوشمزه و عالی است . من از ان ترشی فروش فرمول ساخت ترشی اش را پرسیدم و خودم درست کردم . واقعا عالی و خوشمزه شد . اما خب... خیلی زود تموم شد .

حالا سوال اول من اینست که ایا از مایع باقیمانده ( یعنی سرکه و غیره ) تا چند بار میشود استفاده کرد ؟ و یا فقط برای یکبار موثر است ؟

ضمنا فرمولی که ان ترشی فروش به من گفت این بود : باید کرفس را همراه نمک بمدت یکساعت جوشاند و بعد از سرد شدن با سرکه سفید مخلوط کرد . سبزیجات معطر ( مثل گشنیز و شوید و ...) را باید خرد کرد و به همراه مقداری سیر داخل مایع ریخت . ضمنا پیاز مورد استفاده پیاز قرمز ریز است .

سوال دوم من اینست که نسبت اب و سرکه چه قدر باید باشد ؟ چون شنیده ام اگر اب زیاد باشد کپک میزند .

راستش من در عمرم ترشی درست نکرده بودم و به همین جهت شاید سوالاتم خیلی ساده باشد . قبلا از کسانی که پاسخگویی میکنند ، تشکر میکنم .

بعدنوشت : ضمنا ان ترشی فروش ، ترشی پیاز خالی نمیفروخت وگرنه از همان اقا میخریدم . ضمنا بالاخره ادم وقتی خودش درست میکند سرکه مطمئن تر و مرغوبتر استفاده میکند ، چون الان که همه چیز تقلبی شده ( از ابلیمو و سرکه گرفته تا چیزهای دیگر ) ، ادم باید سعی کنه تا حد امکان از برندهای معتبر استفاده کنه .
manoochehr آفلاین است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کلیدواژه
مورد, چند, ترشی, سوال

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump