تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

برگشت   روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی > آشــپزی مــدرن در روزمنو > کیش، تارت و پای غذایی

User Tag List

پاسخ

امکانات حالات نمایش
قدیمی 2011-02-26, 08:15 AM   #1
Mahani
کاربر فعال

آواتار Mahani

تشکر کرده : 3,015
تشکر شده 9,866 بار در 763 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Mahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض کیش‌ تره فرنگی‌

سلام دوستای گلم. امروز با اینکه خیلی‌ ناراحنم (لپ تاپم سکته مغزی کرده، طفلک. تصویر نداره) این دستور رو میذارم تا بلکه کمی‌ حوصله م بیاد سر جاش.

کیش‌ تره فرنگی‌

این کیش‌ برای دوستانی که خارج از ایران زندگی‌ می‌کنن (اروپا، اینجا، امریکارو نمیدونم زیاد) تهیه ش راحتره. چون پیدا کردن مواد اولیه ش راحته. با این که کالریش کمی‌ بالاست، ولی‌ بییییییییییییییی نهایت خوشمزه هست (از نظر ما البته). یه جور غذای گیاهخواری هم هست. البته اگه فقط گوشت قرمز نمیخورین. خلاصه اگه تونستین امتحان کنین. پشیمون نمیشین.

مواد لازم:

یک عدد تره فرنگی‌ که از اون قسمت سبزش فقط ۵ سانتی باشه

۵۰ گرم کره

۱ حبّه سیر

۴ برگ sage (در منه) یه جور سبزی معطر هست با رنگ سبز ابی و کرکدار مانند، دقیقا نمیتونم بگم شبیه کدوم سبزی رایج تو ایران هست، چون مثلش رو تو سبزی معمولی‌‌ها ندیدم، ولی‌ کوهی صحرایی هست.

۱۲۰ گرم ماسکارپونه

۱۰۰ گرم tasty پنیر چدار ملایم شیری رنگ

۶ عدد تخم مرغ

1 ق س دانه خردل whole grain mustard

۲ تا ۳ عدد قارچ (ترجیحا سوئیسی، از اونایی‌ که قهوه‌ای هستن)

یک برگ خمیر هزار لا

طرز تهیه:

ابتدا خمیر رو بذارین بیرون ۱۰ دقیقه اینا تا دیفراست بشه.

فر‌ رو با دمای ۱۹۰ درجه روشن کنین.

تره فرنگی‌ رو به قطعات ۵ سانتی ببرین و بعد هر قطعه‌‌ رو از طول ژولین ببرین. قشنگ بشورین، بذارین تا آبش بره.

خمیر رو بذارین تو قالب flan یا تارت ۲۳ یا ۲۵ سانتی، البته پای هم میتونین استفاده کنین. فقط اون ارتفاش بلندتره. مشکلی‌ نیست. بعد تهش رو با چنگال چند سوراخ ایجاد کنین، مثل عکس. بعد یه کاغذ روغنی بذارین روش، بعد برنج یا لوبیا یا نخود یا لپه یا گندم هرچی‌ حبوبات، فرقی‌ نمیکنه کدوم (من از لوبیا چیتی متنفرم، نمیدونم اصلا چرا خریدم، از اون استفاده کردم) بریزین روش و پخش کنین تا کل سطح خمیر رو بگیره. بعد بذارین تو فر‌ ردیف وسط به مدت ۱۰ دقیقه ( blind cooking). فکر نکنین که ۱۰ دقیقه کمه، نمیپزه، نگران نباشین. همین قدر تو این مرحله کافی‌ هست. بعد از فر‌ بیارین بیرون بذارین باشه رو میز. فر‌ رو خاموش نکنین.

کره رو بذارین تو تابه، حرارت متوسط. وقتی‌ نصفه کره آب شد تره رو اضافه کنین، هم بزنین. مواظب باشین تره‌ها رنگشون عوض نشه، طلائی نشن. وقتی‌ تره‌ها خوب نرم شدن، سیر و sage رو که خیلی‌ ریز خورد کردین اضافه کنین و خوب هم بزنین. بذارین باشه تا سیر اینا هم خوب نرم بشن. ولی‌ مواظب باشین تا تره‌ها رنگ عوض نکنن.

تو یه کاسه ۶ عدد تخم مرغ رو بشکنین با چنگال خوب هم بزنین. بعد ماسکارپونه، و tasty رنده شده, خردل رو اضافه کنین، و دوباره خوب هم بزنین.

بعد تره‌ها رو اضافه کنین. و همه مواد رو با هم خوب مخلوط کنین.

مواد رو بریزین رو خمیر نیم پزتون. بعد قارچ‌ها رو ورق ورق ببرین و هر مدلی‌ دوست دارین بچینین روش.

کیشتون رو بذارین تو فر‌. حرارت رو بذارین رو ۲۰۵ و به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه بپزین.

از فر‌ که آوردین بیرون، بذارین یه ۱۰ دقیقه بی‌ حرکت رو بنچ باشه، بعد از قالب خارج (یا اگه نگران خط خوردن قالبتون نیستین، با قالب) سرو کنین.

نوش جان.
Attached Thumbnails
100_1226.jpg   100_1227.jpg  

100_1228.jpg   100_1229.jpg  

100_1230.jpg   100_1231.jpg  

100_1232.jpg   100_1233.jpg  

100_1234.jpg   100_1235.jpg  

100_1238.jpg   100_1240.jpg  

100_1243.jpg   100_1247.jpg  

100_1249.jpg  

آخرین ویرایش توسط Mahani در تاریخ 2011-06-13 انجام شده است
Mahani آفلاین است   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از دوست گرامی Mahani عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
afarin08 (2011-05-28), Azijam (2012-11-15), baranbahari (2011-02-26), Benyamin (2011-02-26), ChefShadi (2011-05-28), Hanasakura (2011-02-26), jenifer (2011-02-26), Khaleh Mary (2011-02-26), Mahshid (2012-05-12), Marjan (2011-02-26), mary61 (2011-02-26), masi (2011-02-26), Narges (2011-02-26), RUHY@ (2016-06-22), sahel joon (2011-02-26), sanaz (2011-02-26), Sardooneh (2011-02-27), sarina-kian (2011-02-26), soolmaz (2011-05-28), میترا (2011-07-04), مامی ناز (2013-01-20), ریحان (2011-05-28), زهره* (2011-02-26), شف شبنم (2014-12-23), عسل فرفری (2011-02-26)
قدیمی 2011-02-26, 08:51 AM   #2
Mahani
کاربر فعال

آواتار Mahani

Mahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond reputeMahani has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: کیش‌ تره فرنگی‌

نقل قول:
ارسالی توسط hanasakura مشاهده موضوع
من که حوصلم اومد سرجاش.دستت درد نکنه به نظر خوشمزه میاد.
قارچ سیاه کدومه؟همون شیتاکه؟
منم یه بار لپتاپم این شکلی شده بود البته برای یک بلاگ فقط.می خواستم یه عکسی رو بردارم اصلا نمیدونم کدومو زدم که همه عکسها پرید
تا اینکه یه بار کلا هنگ کرد مجبور شدیم آپدیتش کنیم.
شاید سایز عکسات بزرگه!!وقتی یکی از عکسها افقی یکی عمودیه معمولا باهم آپ نمیشن.باید یکی یکی آپ کنی

هانا جون اگه تونستی‌ امتحان کن. جدی میگم خیلی‌ خوشمزه هست. قارچ‌های سوئیسی روشون به جای سفید, قهوه‌ای هست. من از قارچ دکمه‌ای بدم میاد، طعم این ندارن. شتاکی هم میتونی‌ استفاده کنی‌. شتاکی خوش طعم تره به نظر من. ولی‌ یه کم دیر پزه در مقایسه.

عکس‌ها رو چک کردم دیدم سlیزشون رو از ازل بزرگ کردم (از دوربین) برا همین هجمشون زیاد بوده، پیوست نمیشده.

طفلک لپ تاپم هانا ، کارت گرافیکش نمیدونم شل شده، سیمش این ور اون ور شده، توتماسی وار، صفحه شطرنجی‌ میشه یی هوو. بعد باید از نیروی رعب و وحشت، باتوم استفاده کنم تا بلکه دوباره برگرده. طفل معصوم من.
2 کاربر زیر از دوست گرامی Mahani عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Azijam (2012-11-15), میترا (2011-07-04)
قدیمی 2011-02-26, 09:41 AM   #3
Mahani
کاربر فعال

آواتار Mahani

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط hanasakura مشاهده موضوع

گناه داره بابا.نزنش .حتما یه مشکلی داره خوب.البته لپ تاپ هم ضعیفه و عمرشون کمه کلا....

خیلی دوست دارم امتحانش کنم.مشکل من با این غذا خمیرشه.هزارلا که نیافته ام ولی کراست یافتم بالاخره
با اون میشه؟
میشه هانا فقط یه کم بیشتر بپز. یعنی‌ کیراست یه کم فرق میکنه. ۱۵/۲۰ دقیقه بپز.

والله طفلک دلم براش میسوزه. خیلی‌ لپ تاپ خوبی‌ بود. تو بدی و خوشی‌ همیشه همرام بود. اینجا ببری واسه تعمیر، با پولش میتونی‌ همینو تازه شو بگیری. خیلی‌ غصه دارم هانا، خیییلی.
4 کاربر زیر از دوست گرامی Mahani عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Azijam (2012-11-15), Hanasakura (2011-02-26), negar55 (2011-02-26), میترا (2011-07-04)
قدیمی 2011-02-26, 11:30 AM   #4
Mahani
کاربر فعال

آواتار Mahani

مدال های افتخار

نقل قول:
ارسالی توسط sahel joon مشاهده موضوع
ماهانی عزیز دستت درد نکنه

می‌شه بگی‌ اینا چی‌ هستن؟

ماسکار پونه و سیج،می‌شه اگه عکسی‌ از این سبزی داری بذاری،لطفا

این حبوبات باید خیس باشه؟

این خمیر هزار لا همونایی که باقلوا درست میکن هست؟می‌شه بگی‌ به انگلیسی چی‌ می‌شه؟

ببخشید این قدر ؟؟؟ کردم ممنون

عزیزم ماسکارپونه یه جور پنیر خامه‌ای بی‌ نمک هست. طعمش با پنیر خامه‌ای معمولی کمی‌ فرق میکنه. میزان خامه ش بیشتر از پنیر خامه‌ای هست. و بافتش هم کمی‌ شل‌تر هست.

در مورد سیج الان تو یخچال دارم ولی‌ به علت سکته لپ تاپم و در دسترس نبودن کارت خوان واسه مموری دوربین نمیتونم عکس انتقال بدم از دوربین به کامپیوتر. برا همین از نت برات میذارم عکس.

این حبوبات نه نمیخواد خیس باشه. و بار‌ها و بارها حتا سالها میتونین هی‌ ازش استفاده کنین. بیرون حتا میفروشن یه تیله مانند سفید رنگ چیزایی هست، pastry / tart weight میگن بهشون. که در عمل همون کار حبوبات رو میکنه.

خمیر هزار لا puff pastry هست. خمیر باقلوا یوفکا یا فیلو هست. و تو این مورد نمیتونین به جای هم استفاده کنین. باید هزار لا باشه. puff pastry به طور فریز شده تو فروشگاه‌ها هست. تو خونه میشه تهیه کرد ولی‌ خیییییییلی سخته.
Attached Thumbnails
sage-herb.jpg   sage.jpg  

5 کاربر زیر از دوست گرامی Mahani عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Azijam (2012-11-15), Mahshid (2012-05-12), Narges (2011-02-26), sahel joon (2011-02-26), میترا (2011-07-04)
قدیمی 2011-02-26, 09:52 PM   #5
Shidak
کاربر فعال

آواتار Shidak

تشکر کرده : 9,390
تشکر شده 19,658 بار در 1,445 پست
Shidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

ماهان جون من هرچی‌ دستور رو خندم و عکس‌ها رو دیدم متوجه نشدم لوبیا‌ها تکلیفشون چی‌ شد؟ از روی کاغذ باید برشون داشت ؟ با مواد دیگه باید مخلوط بشن؟
Azijam (2012-11-15), میترا (2011-07-04)
پاسخ

کلیدواژه
فرنگی‌, کیک, کیش‌, ایران, برنج, تره, حبوبات, خردل, عکس

در حال حاضر کاربران زیر مشغول مشاهده این تاپیک می باشند: 1 (0 عضو و 1 میهمان)

امکانات
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال
HTML غیرفعال

Forum Jump