مشاهده یک موضوع
قدیمی 2014-06-22, 09:52 PM   #7
آفتاب بانو
کاربر نیمه فعال

آواتار آفتاب بانو

موقعیت: خراسان زیبا
تشکر کرده : 5,079
تشکر شده 3,067 بار در 499 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 1 Thread(s)
آفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond reputeآفتاب بانو has a reputation beyond repute
پیشفرض پاسخ: نان روغني بدون فر

نان روغنی
برای مواد داخل خمیر می تونید از ارده + پیاز و فلفل سبز تند و تره و پیازچه که سرخ کردیم به همراه زردچوبه روی خمیر بمالیم و مثل شکل لوله کنیم.
می تونید از خمیر اماده نانوایی یا هر خمیری که راحتر می تونید با اون کار کنید استفاده کنید با حذف شکر.
من برای این خمیر:
اب ولرم 1/5 پ
روغن 2-3 ق غ
خمیر مایه 1ق غ
نمک نصف ق غ
و اردبه اندازه ای که خمیر به دستم نچسبید استفاده کردم.
خمیر استراحت داده تا وقتی دوبرابر شود.
بعد که رول و عمامه ای پیچیدیم یک ربع باشه. بعد می تونیم همونجور گرد توی قابلمه بگذاریم یا اینکه توی قابلمه پهن کنیم.
من اینبار پهن کردم و توی فر پختم.
روی گاز هم میشه.
البته برای این دستور من از قبل که با دنبه روغن درست کرده بودم اون تفاله هاشو جدا کردم و چرخ کردم و با پیاز و سبزیها سرخ کردم و روی خمیر کشیدم.
Attached Thumbnails
DSCN0280.JPG   DSCN0279.JPG  

DSCN3480.JPG   DSCN0281.JPG  

DSCN0283.JPG  
4 کاربر زیر از دوست گرامی آفتاب بانو عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
baran78 (2014-06-22), hasty7 (2014-06-22), مهرانه (2014-06-23), zahori (2014-06-23)

تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی