مشاهده یک موضوع
قدیمی 2011-01-31, 01:01 PM   #40
Shidak
کاربر فعال

آواتار Shidak

تشکر کرده : 9,390
تشکر شده 19,657 بار در 1,445 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Shidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond reputeShidak has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: نکات ریز و درشت در آشپزی و سوال و جواب های آشپزی

اول از سمانه جون ممنونم که تاپیک درست رو برای آرتا جون گذاشتن.
آرتا جون من برای پخت غذا تو ماکرو همون دکمه استارت رو میزنم و فقط مدت زمان پخت رو تنظیم می‌کنم. البته من تا حالا پیتزا تو مکرو درست نکردم اما پلو ؛ عدس پلو و کباب تاوه ای درست کردم. مثلا برای برنج: ۲ پیمانه برنج رو با ۴ پیمانه آب و کمی‌ روغن و نمک میزارم تو ماکرو به مدت 5 دقیقه در ظرف بدون در میپزم بعد اون رو هم میزنم و ۵ دقیقه دیگه میزارم. باز هم برنج رو هم میزنم و اگه هنوز آب داشت ۲ دقیقه دیگه هم میزارم. وقتی‌ که آبش تمام شد روی ظرف رو سلفون کشیده و چند سوراخ می‌کنم و دوباره به مدت ۱۰ دقیقه تو ماکروفر میزارم.
برای کباب تابه‌ای هم گوشت و پیاز رنده شده و نمک و فلفل و زعفران حل شده در آب جوش رو خوب ورز میدهیم و در ظرف مناسب پهن کرده به قطعات مستطیل شکل برش میدهیم مقداری کره روی آن گذاشته و ۵ دقیقه با قدرت ۱۰۰% بدون در تو ماکرو میذاریم. سپس چند گوجه را حلقه کرده و روی گوشت و دور ظرف میچینیم و مجددا ظرف را بدون در ۱۰ دقیقه دیگه تو ماکرو میذاریم.
امیدوارم که این دو دستور رو بتونی‌ به خوبی‌ استفاده کنی‌.

آخرین ویرایش توسط Shidak در تاریخ 2011-01-31 انجام شده است
Shidak آفلاین است   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از دوست گرامی Shidak عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
arta (2011-03-01), Azijam (2012-06-18), Narges (2011-02-22), Samane (2011-01-31), Sardooneh (2011-07-10), فاطمه مهر (2012-09-18), نازنین نرچس (2016-03-13), پرند (2012-09-06)

تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی