مشاهده یک موضوع
قدیمی 2011-04-30, 12:47 PM   #57
rasa
کاربر نیمه فعال

آواتار rasa

تشکر کرده : 375
تشکر شده 1,665 بار در 114 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
rasa has a brilliant futurerasa has a brilliant futurerasa has a brilliant futurerasa has a brilliant futurerasa has a brilliant futurerasa has a brilliant futurerasa has a brilliant futurerasa has a brilliant futurerasa has a brilliant futurerasa has a brilliant futurerasa has a brilliant future
پیشفرض پاسخ: نکات ریز و درشت در آشپزی و سوال و جواب های آشپزی

نقل قول:
ارسالی توسط asal.banoo مشاهده موضوع
سلام دوستای گلم
همسر من از هیچ غذای بسته بندی و پاستوریزه نمیخوره
و من ناچار باید خیلی چیزا رو تو خونه خودم تهیه کنم و در آشپزی هم نوپا هستم و تازه کار
چندین دفعه سعی کردم خودم سس مایونز درست کنم و با توجه به دستورات سایت های آشپزی اقدام کردم
اما هر بار بدتر از دفعه قبل شد
دوستای گلم اگه از هنرمندان و آشپزان قهار بیان و طرز تهیه و نکات مربوط به تهیه سس مایونز رو بیان کنند خیلی بسیار فراوان زیاد ممنون میشم
عسل بانو جون/من خودم خیلی وقته سس مایونز درست نکردم ولی با دستور زیرقبلاً خیلی کار کردم مثل مایونز بیرون در میومد.
زرده تخم مرغ 1 یا 2 عدد(من 1 دونه میزنم)
روغن زیتون بدون بو یا مایع 1 لیوان
سرکه نصف استکان

اول. زرده تخم مرغ رو با همزن میزنی اونقدر که کرم رنگ بشه.بعد با قاشق چایخوری روغن رو اضافه میکنی.یعنی قطره قطره.تا روغن تموم بشه .این موقع مایعت سفت و زرد رنگ شده.حالا یک دفعه سرکه تو اضافه کن (همزن باید مدام کار کنه حواست باشه که نسوزه).وقتی اینکارو میکنی رنگ سس یه دفع روشن میشه و غلظتش دقیقاً مثل سس های بازاره(مزه کن اگه ترشتر دوست داری کمی آبلیمو اضافه کن).این سس آماده است که هر طعمی که بخوای بهش اضافه کنی.تند یا ترش یا سبزیجات خشک معطر خلاصه هرچی که بخوای.امیدوارم که این روش جواب بده.
asal.banoo (2011-04-30), Azijam (2012-06-18), Fatemeh1 (2011-09-18), hami-tarane (2015-04-06), Sardooneh (2011-07-10), فاطمه مهر (2012-09-18)

تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی