مشاهده یک موضوع
قدیمی 2011-01-08, 12:20 PM   #27
Samane
کاربر فعال

آواتار Samane

موقعیت: تهران
تشکر کرده : 2,431
تشکر شده 4,337 بار در 485 پست
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Samane has a reputation beyond reputeSamane has a reputation beyond reputeSamane has a reputation beyond reputeSamane has a reputation beyond reputeSamane has a reputation beyond reputeSamane has a reputation beyond reputeSamane has a reputation beyond reputeSamane has a reputation beyond reputeSamane has a reputation beyond reputeSamane has a reputation beyond reputeSamane has a reputation beyond repute

مدال های افتخار

پیشفرض پاسخ: Re: نکات ریز و درشت در آشپزی و سوال و جواب های آشپزی

نقل قول:
ارسالی توسط sepidar مشاهده موضوع
سلام خانومای هنرمند..... میشه به من بگین واسه هر یه ورق ژلاتین چقد اب داغ و سرد لازمه؟ + اینکه چقد شکر میخاد + میشه واسه پایه خرده شیشه استفاده کرد؟+ رنگش شفافه مث ژله الوئه ورا یا کدر؟
سپیدار جون من ژله خرده شیشه ای رو هم با پایه کدر درست کردم و هم با پایه شفاف هر دو خیلی قشنگ بودن.
برای پایه کدر از این دستور استفاده کردم:
شیر 3 لیوان
شکر 4/3 لیوان
خامه 100 گرم
وانیل 1 قاشق چای خوری
پودر ژلاتین 20 گرم

برای پایه شفاف هم از ژله آلوئه ورا استفاده کردم ولی اگر بخوای خودت درست کنی
برای هر 1 لیوان آب 2-3 قاشق شکر و 1قاشق مرباخوری پودر ژلاتین(معادل 1 ورق) لازمه.(دیگه خودت اندازه ها رو به میزانی که میخوای دسرت بزرگ باشه زیاد کن) بهتره از یه اسانسی که دوست داری یه کوچولو بهش اضافه کنی چون آب و شکر زیاد طعم جالبی نداره اگر خواستی از ورق ژلاتین استفاده کنی ابتدا ورقه ها رو توی آب سرد (اندازش مهم نیست)خیس میکنی بعد از حدود 5 دقیقه که کمی نرم شد از آب در میاری و در میزان آب مشخص شده در دستور میندازی و به روش بن ماری ژلاتین رو حل میکنی.

میگن هر 1 قاشق مرباخوری پودر ژلاتین معادل یک ورق ژلاتینه

امیدوارم اولا درست متوجه سوالت شده باشم و ثانیا واضح توضیح داده باشم
Samane آفلاین است   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از دوست گرامی Samane عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
Azijam (2012-06-18), kaktos (2011-04-26), Sardooneh (2011-07-10), sepidar (2011-01-08), فاطمه مهر (2012-09-18)

تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی