تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   فست فود و اسنک (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=126)
-   -   همبرگر خانگی (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=1340)

ریحان 2011-04-23 10:11 AM

همبرگر خانگی

1 :تعداد فایل پیوست
امیدوارم جای تاپیک درست باشه.

همبرگر خانگی

گوشت چرخ کرده گوساله برای هر نفر 100 گرم
پیاز
مغز نان باگت
شیر
پودر لیمو عمانی
فلفل سیاه
زرد چوبه
نمک

اول از همه کمی از مغز همان نان باگتی رو که می خوام برای غذا سرو کنم در می آرم و روی اون شیر میریزم تا خیس شه و محکم فشار داده و تمام شیر آنرا میگیرم و روی دستمال کاغذی آشپرخانه میذارم تا باقیمانده شیر خودشو از دست بده. در مورد مغز نان باگت خشک و مانده باید بگم که من چند بار امتحان کردم و موقع خوردن طعم بیات بودن نان توی همبرگر احساس شده برای همین از تازه اش استفاده می کنم. بعد گوشت رو با پیاز رنده شده و ادویه ها مخلوط کرده و مغز نان باگت رو اضافه می کنم. ماهیتابه چدن (از اون مربع ها که کفشون راه راه هست) را کمی چرب کرده و هر دو طرف همبرگرها را سرخ می کنم و به دلخواه روش پنیر و هر چی خواستم میذارم.

Hanasakura 2011-10-31 01:49 AM

پاسخ: همبرگر خانگی

2 :تعداد فایل پیوست
این دستور تو منوهای ژاپنیه بیشتر.خوشمزس.
البته کمی با دستور ریحان جون فرق داره

گوشت چرخ کرده 400 گرم
پیاز متوسط رنده شده 1 عدد
هویج رنده شده 4 ق س
فلفل دلمه ای رنده شده 2 ق س
پودر پانکو(پودر نان) نصف پیمانه
نمک فلفل و زردچوبه بمیزان لازم

برای تهیه سس...
4 ق س سوی سس
2 ق س آبغوره
6ق س کچاپ
مواد همبرگر رو باهم محلوط کنین خوب ورز بدین و 4 قسمتش کنین.تو دستتون به صورت همبرگر بازش کنین ولی تپل تر از همبرگرهای خودمون و در سایز کوچک تر.تو تابه 2 طرفشو سرخ کنین درش رو بزارین تا توش هم خوب بپزه.آخر سر مواد سس رو قاطی کنین بدین روش.اجازه بدین بره جرب همبرگرها بشه کاملا.
الان غذا حاضره کی تونین با سبزیجات دلخواه سروش کنین.
نوش جان{53}{53}{53}

Shidak 2011-12-06 02:00 AM

گوشت، نان خورد شده، ادویه جات، پیاز رنده شده ، تخم مرغ

Hanasakura 2012-01-22 04:55 AM

:3::3::3::3:

Sarashpaz-Sepideh 2012-04-26 06:59 PM

3 :تعداد فایل پیوست
گوشت گوساله................نیم کیلو

پیاز.................................۱ عدد

تخم مرغ........................۱ عدد

نمک-بکینگ پودر.............کمی

گوجه فرنگی-خیار شور-پنیرپیتزا ورقه ای-کاهو-سس خردل-سس کچاب-پیاز.......به میزان دلخواه

۱-گوشت چرخ کرده +پیاز رنده شده و نمک و بکینگ پودر تخم مرغ را با هم مخلوط میکنیم و از آن یک گلوله بر میداریم و در دست پهن میکنیم و در تابه سرخ میکنیم
۲- وسط نان همبرگر یک حلقه پیاز میگذاریم و روی آن حلقه گوجه فرنگی و سس خردل و بعد گوشت همبرگر ورق پیتزا و کاهو و سس کچاب
همبرگر ها را با نوشابه میل کنید
منبع:اشپزخونه سپيده

asallll 2012-04-27 06:25 PM

میشه زودی جواب بدین اخه میخوام الان بدرستم اگه گوشت گوسفندی باشه چی میشه بعدم اب پیازو بگیرم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:11:

Azijam 2012-04-27 07:51 PM

نقل قول:

ارسالی توسط asallll (348823 ارسال)
میشه زودی جواب بدین اخه میخوام الان بدرستم اگه گوشت گوسفندی باشه چی میشه بعدم اب پیازو بگیرم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:11:

با اجازه همه...................{77}..................... .......عسلی جون گوشت گوسفندی چربی داره و بر همبرگر مناسب نیست..........................با گوشت گوساله درست کن حالا اگریه گم هم گوسفندی قاطیش باشه اشکال نداره..............................اب پیازو نمیخواد بگیری چون پیازش گوچلوهه......................یه کوچلو هم پودر نون باگت به ترکیب همبرگرت هم اضافه کن این باعث میشه همبرگر حین پخت خیلی جمع نشه..........................

Azijam 2012-04-27 08:00 PM

من اینجوری همبرگرو درست میکنم.....................به ازای 350 تا 500 گرم گوشت گوساله یه دونه تخم مرغ با یه پیاز رنده شده متوسط.....................یک قاشق پودر نون باگت...................ادویه اصلی همبرگر که جوزهندیه و یه کوچلو فلفل سیاه................نمک رو به گوشت اضافه نمیکنم......................چون بافت گوشت رو سفت میکنه ........................در حین پخت تو تابه روش نمک میریزم...............................بعض از مواقع هم چند شاخه جعفری ساطوری شده هم به مواد همبرگر اضافه میکنم...........................درست کردم عکسشو میزارم:10:{4}

سیندرلا22 2012-05-09 09:33 AM

برای همبرگر یکم هم سویا رو اب روش کنین بعد از نیم ساعت که خیس خورد ابش رو بگیرین و چرخ کنین و بهش اضافه کنین خیلی خوب میشه

Hanasakura 2012-05-09 04:18 PM

1 لیوان پودر نون رو با نصف لیوان شیر مخلوط کنین.با یه پیاز و فلفل دلمه ای رنگی رنده شده و نمک به گوشتتون اضافه کنین و شکل همبرگر سرخش کنین و یه ساندویچ خوشمزه داشته باشین.{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}

asallll 2012-06-28 10:25 PM

همبرگر مک دونالد!

فایل پیوست 70104

مواد لازم:

نیم کیلوگرم گوشت گوساله

جعفری خورد شده به مقدار لازم

پیاز خشک خورد شده

خردل

سس کچاپ

4 قاشق غذا خوری نمک
دو قاشق غذا خوری اکسنت یا نمک اسید گلوتامیک
یک قاشق غذا خوری فلفل سیاه
یک چهارم قاشق غذا خوری پودر پیاز
کاغذ روغنی
طرز تهيه همبرگر مك دونالد

طرز تهیه:

ابتدا ادویه ای را که مک دونالد استفاده می کند درست می کنیم. نمک، فلفل سیاه، اکسنت و پودر پیاز را با هم مخلوط کرده خوب هم بزنید.

گوشت گوساله را به 10 توپ مساوی تقسیم کنید و آنها را روی کاغذ روغنی بخوابانید. آنها را به مدت 1 ساعت فریز کنید تا هنگام پخت شکل خود را حفظ کنند.

به پیاز خشک خود مقداری آب اضافه نمایید و آنرا در ظرف پلاستیکی در بسته ای قرار دهید. و آنرا به مدت نیم ساعت در فریزر قرار دهید سپس آب آنرا جدا کنید و دور بریزید. به آن در اصطلاح بیبی انیین می گویند

می توانید از خیار شور یا مانند آن برای ساندویچ خود استفاده کنید یا از سبزیجات تازه و کاهو این بستگی به سلیقه غذایی شما دارد.

برای نان ساندویچ هم می توانید از نان ساندویچ همبرگر معمولی استفاده کنید و بهتر است آنرا به دو تکه جدا تقسیم کنید.

حال باید اجاق خود را گرم کنید اگر اجاق الکتریکی داشته باشید برای این کار مناسب تر است و اگر دو اجاق دارید بهتر است یکی را برای همبرگر خود در دمای 375 تا 400 درجه گرم کنید و دیگر را برای نان همبرگر 350 درجه فارنهایت گرم کنید.

همبرگر یخ زده را در فر قرار دهید بعد از 30 ثانیه حرارت دیدن آنها را با دقت پخش کنید بهتر است از یک کف گیر فلزی استفاده کنید کمی ادویه مخصوص مک دونالد را که در ابتدای این مقاله نحوه تهیه آنرا توضیح دادیم به آن اضافه نمایید. و دوباره در اجاق قرار دهید.

نان ها را کمتر از دو دقیقه در اجاق دیگر خود قرار دهید. بعد از یک دقیقه همبرگر ها را بر گردانید دقت کنید همبرگر ها را تکه نکنید. باز هم مقداری ادویه مخصوص مک دونالد را به آن اضافه نمایید در حالیکه سمت دیگر همبرگر شما می پزد روی نان خود مخلفاتی را که آماده کرده اید اضافه نمایید. روی نان قبل از هر چیزی مقداری خردل اضافه نمایید. مقدار کمی از بیبی انیین ای که قبلا طبق دستور آماده کرده اید داخل قسمت بالایی نان بریزید حال می توانید خیار شور یا هر مخلفاتی که دوست دارید اضافه نمایید اکنون باید همبرگر های شما آماده باشد آنها را از فر خارج نمایید و در داخل ساندویچ ها قرار دهید و شزو نمایید. خوشمزست نوش جان!

منبع:اشپزا

zahra82 2012-06-28 11:07 PM

من از یه آشپز ترکیه ای اینجوری یاد گرفتم که خیلی خوش طعم میشه:

گوشت چرخکرده که با پیاز رنذه شده ورز میدیم بعد با پیاز سرخ شده و فلفل دلمه ای ریز خرد شده و تفت داده شده و کمی جعفری ساطوری شده و ادویه هر چی دوست داری خوب قاطی میکنیم و ورز میدیم بعدش گرد میکنیم و مثل همبرگر سرخ میکنیم و
یعنی دیگه اینو بخوری بیرون همبرگر نمیخوری
نوش جان

niki 1 2012-10-06 07:22 AM

همبرگر مک دونالد

شما می توانید همبرگر مک دونالد را در خانه با سلیقه خودتان درست کنید.
افراد بسیاری عاشق همبرگر مک دونالد هستند بد نیست بدانید دیگر فرمول آماده کردن و طبخ همبرگر مک دونالد انحصاری نیست و افراد بسیاری در سراسر دنیا این همبرگر های خوشمزه را خود در خانه تهیه می کنند. خوب حال اگر می خواهید مزه این همبرگر معروف را بچشید کافی است دستور پخت ساده آنرا دنبال کنید و دست به کار شوید تا همبرگری خوشمزه و تازه آماده کنید.

مواد لازم:
• نیم کیلوگرم گوشت گوساله
• جعفری خورد شده به مقدار لازم
• پیاز خشک خورد شده
• خردل
• سس کچاپ
• 4 قاشق غذا خوری نمک
• دو قاشق غذا خوری اکسنت یا نمک اسید گلوتامیک
• یک قاشق غذا خوری فلفل سیاه
• یک چهارم قاشق غذا خوری پودر پیاز
• کاغذ روغنی
طرز تهیه:
ابتدا ادویه ای را که مک دونالد استفاده می کند درست می کنیم. نمک، فلفل سیاه، اکسنت و پودر پیاز را با هم مخلوط کرده خوب هم بزنید.
گوشت گوساله را به 10 توپ مساوی تقسیم کنید و آنها را روی کاغذ روغنی بخوابانید. آنها را به مدت 1 ساعت فریز کنید تا هنگام پخت شکل خود را حفظ کنند.
به پیاز خشک خود مقداری آب اضافه نمایید و آنرا در ظرف پلاستیکی در بسته ای قرار دهید. و آنرا به مدت نیم ساعت در فریزر قرار دهید سپس آب آنرا جدا کنید و دور بریزید. به آن در اصطلاح بیبی انیین می گویند
می توانید از خیار شور یا مانند آن برای ساندویچ خود استفاده کنید یا از سبزیجات تازه و کاهو این بستگی به سلیقه غذایی شما دارد.
برای نان ساندویچ هم می توانید از نان ساندویچ همبرگر معمولی استفاده کنید و بهتر است آنرا به دو تکه جدا تقسیم کنید.
حال باید اجاق خود را گرم کنید اگر اجاق الکتریکی داشته باشید برای این کار مناسب تر است و اگر دو اجاق دارید بهتر است یکی را برای همبرگر خود در دمای 375 تا 400 درجه گرم کنید و دیگر را برای نان همبرگر 350 درجه فارنهایت گرم کنید.
همبرگر یخ زده را در فر قرار دهید بعد از 30 ثانیه حرارت دیدن آنها را با دقت پخش کنید بهتر است از یک کف گیر فلزی استفاده کنید کمی ادویه مخصوص مک دونالد را که در ابتدای این مقاله نحوه تهیه آنرا توضیح دادیم به آن اضافه نمایید. و دوباره در اجاق قرار دهید.
نان ها را کمتر از دو دقیقه در اجاق دیگر خود قرار دهید. بعد از یک دقیقه همبرگر ها را بر گردانید دقت کنید همبرگر ها را تکه نکنید. باز هم مقداری ادویه مخصوص مک دونالد را به آن اضافه نمایید در حالیکه سمت دیگر همبرگر شما می پزد روی نان خود مخلفاتی را که آماده کرده اید اضافه نمایید. روی نان قبل از هر چیزی مقداری خردل اضافه نمایید. مقدار کمی از بیبی انیین ای که قبلا طبق دستور آماده کرده اید داخل قسمت بالایی نان بریزید حال می توانید خیار شور یا هر مخلفاتی که دوست دارید اضافه نمایید اکنون باید همبرگر های شما آماده باشد آنها را از فر خارج نمایید و در داخل ساندویچ ها قرار دهید و شزو نمایید. خوشمزست نوش جان!
:11:

bahar2 2012-10-09 03:19 PM

نقل قول:

ارسالی توسط zahra82 (386845 ارسال)
من از یه آشپز ترکیه ای اینجوری یاد گرفتم که خیلی خوش طعم میشه:

گوشت چرخکرده که با پیاز رنذه شده ورز میدیم بعد با پیاز سرخ شده و فلفل دلمه ای ریز خرد شده و تفت داده شده و کمی جعفری ساطوری شده و ادویه هر چی دوست داری خوب قاطی میکنیم و ورز میدیم بعدش گرد میکنیم و مثل همبرگر سرخ میکنیم و
یعنی دیگه اینو بخوری بیرون همبرگر نمیخوری
نوش جان

زهرا جون منم طبق همین دستور ولیکن هویج هم رنده واضافه میکنم هر کی خورده خوشش اومده{53}

Hanasakura 2012-10-25 03:45 AM

با دستور خودم:3::3:

Simin1 2013-06-28 10:29 PM

همبرگر خانگی(گوشت چرخ کرده گوساله+ قلوه گاه گوسفند(کم چرب)،پیاز (آب پیازو کامل گرفتم)،سیر،نمک،فلفل سیاه،فلفل قرمز،لیمو فلفلی،آویشن، سس فلفل قرمز گلوریا) خیلی خیلی خوشمزه شد

zma267 2013-07-29 02:42 PM

بسیار عالی و خوشمزه بود:11:

zahori 2013-08-17 11:50 AM

همبرگر بسیااااار خوشمزه.من بجای نمک داخل موادش یه دونه عصاره بره هم ریختم که طعمشو عالی کرد{6 (55)}{6 (55)}

1956 2013-08-17 06:55 PM

چطوری میتونم دور همبرگر رو گرد دربیارم که موقع سرخ کردن وا نشه از هم یعنی نترکه ممنون

maryama 2013-08-17 10:36 PM

گلم اگه خیلی شکیل میخوای از دستگاه پرس همبرگر ساز استفاده کن پارسال حدود 14 تومن بود عین همبر بیرون میشه.

باران بهاري 2013-09-25 10:48 AM

همبرگر گوشت
گوشت جرخ کرده 400 گرم
پیاز رنده شده 1 عدد متوسط
فلفل دلمه ای 1 عدد متوسط
قارچ خرد شده 150 گرم
سس خردل 1 ق.چ
سس سویا 1 ق.چ
پودر سیر یک دوم ق.چ
پودر جوز هندی یک دوم ق.چ
آرد سوخاری یا آرد نخودچی یک دوم فنجان
طرز تهیه :
گوشت چرخ کرده را با پیاز فلفل دلمه ای ، قارچ ریز شده و سرخ شده ، سس خردل ، سویا سس ، پودر سیر و پودر جوز هندی مخلوط می کنیم. ورز می دهیم تا تمام مواد با هم مخلوط شود. سپس آرد نخودچی را اضافه می کنیم و باز هم ورز می دهیم. گوشت را به مدت 60 دقیقه استراحت می دهیم. حال از گوشت به اندازه ی گلوله های کوچک 80 تا 100 گرمی برداشته روی تخته کار به صورت دایره های بزرگ درمی آوریم و در روغن داغ سرخ می کنیم.

Hanichef 2013-10-20 09:08 PM

6 :تعداد فایل پیوست
همبرگر بسیار خوشمزززززززززه با دستور شف ژولیت عزیز

فایل پیوست 174182فایل پیوست 174183

فایل پیوست 174184فایل پیوست 174185

فایل پیوست 174186فایل پیوست 174187

Hanichef 2013-10-21 06:24 AM

نقل قول:

ارسالی توسط ایلار جون (676575 ارسال)
هانیه جون شما هم از یک کیلو گوشت شش تا همبرگر دراوردین ؟ممنون

بله عزیزم..6 یا 7 تا

Hanichef 2013-11-01 05:30 PM

مثل دستور قبلیم...فقط این بار توی مواد کمی سس خردل و هات سس هم ریختم...برای یکدست شدن همبرگر ها اونا رو روی یه پیشدستی که روش کیسه فریزر کشیده بودم باز کردم....پس وجود قالب و دستگاه همبر واجب نیست توی این دوره کمبود جا توی آشپزخونه ها...والا! :3:{21}

همه شون یه اندازه و خوشگل شدن..مثه همون دستور قبلی وسطش رو کمی فرو کردم با انگشت که بعدا کپه نشه بیاد بالا!!!!! توی تابه چدنی راه راه که چرب کرده بودم پختوندمش....

بچه ها امروز صدام می کردن : باب اسفنجی همبرگر ساز{21}{21}

فایل پیوست 177514فایل پیوست 177515

Royaash 2013-12-19 09:26 AM

6 :تعداد فایل پیوست
من همبرگرم را با گوشت و پیاز و زردچوبه و زعفران و آرد و نمک و فلفل ورز دادم و با پیش دستی آن را همبرگری کردم و سپس سرخ کردم و همراه با این سس (3 ق غ ماست ، 1 ق غ سس مایونز، 1 پیاز نگینی ، نوک قاشق آویشن، نوک قاشق پودرسیر ) درست کردم و 1ساعت داخل یخچال گذاشتم و بعد روی نان مالیدم و سپس همبر را گذاشتم و دوباره روی کاهو و گوجه و خیارشور سس مالیدم و دیگه ....

melisa27 2013-12-31 09:18 AM

گوشت چرخ شده+پیاز+سیر+نمک+فلفل قرمز+اویشن+جعفری =====>> تو غذاساز{4}
برا کسایی ک غذا ساز ندارن و حوصله ی ورز دادن هم ندارن{68}{4}
مواد بگیرن تو دستشون ی 50 بار محکم بکوبن تو ظرف این باعث میشه چربی ها ازاد شن و چسبندگی ایجاد شه و مزه ها جا بیوفتند

Sepnta 2014-02-20 10:16 PM

همبرگر خوشمزه تهیه شده با: گوشت چرخکرده+پیاز رنده شده و آب گرفته شده+مغز نان با کمی شیر+ نمک و فلفل{2 (30)}

Royaash 2014-04-27 02:36 PM

همبرگر مرغ و گوشت :11:

پرچونه 2014-05-03 11:44 AM

واااااای من عاشق این نونای گوگولی شدم ...دوستان نون رو هم یکروز قبل خودتون درست کنید و فرداش فقط برگر و پنیر رو بزارید داخلش تا هم نونتون تازه شه هم پنیر آب بشه.

Mahdiye* 2014-09-24 02:37 PM

این همبرگر های خوشمزه من....
البته تغیر شکل دادن از گرد به مستطیل{21}{21}آخه نون همبرگری نداشتم ترجیح دادم این جوری درست کنم{65}{65}
گوشت چرخ کرده گوسفندی با سویا به نسبت3به 1.پیاز.فلفل دلمه ای.برگ ریحون. ادویه:کاری.پودرسیر.پابریکا جوزهندی وفلفل سیاه....

derakhshan20 2014-09-24 05:10 PM

نقل قول:

ارسالی توسط Mahdiye* (777117 ارسال)
این همبرگر های خوشمزه من....
البته تغیر شکل دادن از گرد به مستطیل{21}{21}آخه نون همبرگری نداشتم ترجیح دادم این جوری درست کنم{65}{65}
گوشت چرخ کرده گوسفندی با سویا به نسبت3به 1.پیاز.فلفل دلمه ای.برگ ریحون. ادویه:کاری.پودرسیر.پابریکا جوزهندی وفلفل سیاه....

مهدیه جون سویا ها رو چطوری توی مواد گوشتیت استفاده کردی؟ ینی اول خیسشون کردی یا نیم کوب کردی یا قبلش مزهدار ......میشه برام توضیح بدی چون همبر گر روش خوبیه برای تزریق خواص سویا به خانواده خصوصا اقایون..{71}

Maryam_chef 2014-09-24 05:32 PM

نقل قول:

ارسالی توسط درخشان20 (777130 ارسال)
مهدیه جون سویا ها رو چطوری توی مواد گوشتیت استفاده کردی؟ ینی اول خیسشون کردی یا نیم کوب کردی یا قبلش مزهدار ......میشه برام توضیح بدی چون همبر گر روش خوبیه برای تزریق خواص سویا به خانواده خصوصا اقایون..{71}

زری جان من سویا رو عیر از استفاده در ماکارونی اونا رو پودر میکنم و در بعضی خورش ها یا آبگوشت یا کوکو استفاده می کنم اصلا هم معلوم نمیشه {21}{21}البته 2 ق

Mahdiye* 2014-09-24 07:19 PM

نقل قول:

ارسالی توسط درخشان20 (777130 ارسال)

درخشان جون خونه ما سویا اصلا استفاده نمیشه از طرف پسری وپدرمحترمش رسما تحریم شده .ولی اینجوری اصلا متوجه وجود سویا توی همبرگرنمیشن.
اول سویا رو20دقیقه خیس میکنم وچندبارهم آبشو میگیرم دوباره روش آب میریزم.بعدشم همه مواد میره تو غذاساز وحسابی با پیاز و ادویه وبقیه مواد مخلوط میشه.دیگه اصلا طعم و مزه سویا معلوم نمیشه...

نقل قول:

ارسالی توسط Maryam_chef (777138 ارسال)
زری جان من سویا رو عیر از استفاده در ماکارونی اونا رو پودر میکنم و در بعضی خورش ها یا آبگوشت یا کوکو استفاده می کنم اصلا هم معلوم نمیشه {21}{21}البته 2 ق

مریم جون روش شما هم جالبه باید امتحانش کنم{4}{4}

SAHAR NAAZ 2014-09-27 07:05 PM

{4}{4}{4}{4}{4}

Mahdiye* 2014-10-09 03:26 PM

همبرگرها ی خوشمزه ..

NedaBahari 2014-10-14 06:01 PM

همبرگر خونگی {2 (6)}

به جرات میتونم بگم اگر این همبرگر و بخورین دیگه خوشمزه ترین همبرگر بیرون هم واستون بی مزه میاد

مواد لارم:

گوشت گوساله 500 گرم(دو بار چرخ شده )
پیاز کوچک 4 عدد ( درشت رنده شده )
زرده تخم مرغ 5 عدد
پودر نان تست 5 ق غ
نمک و فلفل و دارچین به مقدار دلخواه
فلفل قرمز،زنجبیل و خردل از هر کدام 1.2 ق م

پیاز رنده شده را سرخ میکنیم تا طلایی بشه توی صافی میریزیم تا روغنش کاملا بره
بقیه مواد را با هم مخلوط میکنیم بعد پیاز سرخ شده رو بهش اضافه می کنیم و خوب مخلوط میکنیم و ورز میدیم تا کاملا چسبنده بشه گلوله های 120 گرمی از گوشت بر میداریم و کاملا گرد می کنیم و توی پودر نون تست میغلطونیم و بهد داخل یک پیشدستی به شکل همبرگر پهن میکنیم
بین همبرگرها رو پلاستیک میذاریم و اونا رو میذاریم توی فریزر تا نیمه یخ زده بشه ( مهمممم ...باعث میشه همبرگر ها موقع سرخ شدن کمتر جمع بشه ) و بعد توی تابه که کمی چرب کردیم دونه دونه ( خیلی مهم ) سرخ میکنیم

امیدوارم درست کنین و خوشتون بیاد دوستای عزیزم {2 (6)}

zahra. 2014-12-17 07:00 PM

گوشت چرخ کرده + پیاز + نمک و ادویه

فایل پیوست 257806

Mandana.N 2015-01-15 02:50 AM

برگـر زغـالی

مغز ران گوساله 400 گرم
قلوه گاه گوسفند 100 گرم
پیاز رنده شده و آب گرفته 75 گرم
پیاز سرخ شده 1 قاشق غذاخوری
سیر سرخ شده نصف قاشق چایخوری
آرد سوخاری 15 گرم
نمک به میزان لازم
فلفل سیاه 1 قاشق چایخوری
پودر پاپریکا 1 قاشق چایخوری
پودر چیلی 1 قاشق چایخوری
تخم گشنیز 1قاشق چایخوری
قارچ سرخ شده 50 گرم

تمام مواد بجز قارچ رو با هم مخلوط کمی ورز داده و قالب زده و به مدت 15 دقیقه در یخچال قرار داده تا هنگام سرخ کردن شکل خودش رو حفظ کنه.
بعد روی گریل گذاشته و کمی روش رو با روغن اسپری می کنیم تا خشک نشود.

لینک دانلود آموزش

منبع: برنامه به خانه برمی گردیم،آقای نمازی

* من از مخلوط گوشت گوسفند و گوساله استفاده کردم.
صفحه ساندویچ ساز را روی حرارت ملایم گاز گذاشتم تا گرم شه و برگر ها رو روی اون درست کردم.

12345t 2015-01-15 09:39 AM

ماندانا جان من گوشت چرخیم گوسفندش بیشتراز میزان گوساله هستش مشکلی ایجاد نمیکنه.؟؟و ایا گوشت موقع پخت مغز پخت میشه و دورش نمیسوزه چون با دستور خانم گلاور که فقط با گوشت گوساله هست موقع پخت روش یه اجر میزاشت برای اینکه یه دست سرخ بشه؟؟ حالا من موندم کدوم دستور بهتره .

Mandana.N 2015-01-16 01:17 AM

نقل قول:

ارسالی توسط 12345t (788597 ارسال)
ماندانا جان من گوشت چرخیم گوسفندش بیشتراز میزان گوساله هستش مشکلی ایجاد نمیکنه.؟؟و ایا گوشت موقع پخت مغز پخت میشه و دورش نمیسوزه چون با دستور خانم گلاور که فقط با گوشت گوساله هست موقع پخت روش یه اجر میزاشت برای اینکه یه دست سرخ بشه؟؟ حالا من موندم کدوم دستور بهتره .

ترانه جون فکر نکنم مشکلی پیش بیاد چون برای منم تقریبا همین طور بود.
من قبل از اینکه کار رو شروع کنم کمی روی صفحه ساندویچ ساز رو چرب کردم بعد روی حرارت کم گذاشتم تا کاملا داغ بشه گوشت ها رو هم که گذاشتم طبق دستور کمی روش روغن اسپری کردم تا خشک نشه.
لبه هاش نسوخته بود و کاملا هم مغز پخت شده بود.
امیدوارم درست کنید و از طعمش لذت ببرید.

ساعت: 03:25 PM بوقت GMT +3.5