تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   فست فود و اسنک (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=126)
-   -   ضیافت سیب زمینی و قارچ (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=3989)

Amitida 2012-03-02 07:20 PM

ضیافت سیب زمینی و قارچ

6 :تعداد فایل پیوست
ضیافت سیب زمینی و قارچ

فایل پیوست 49880
مواد لازم:

سیب زمینی ۳عدد

زرده تخم مرغ ۲ عدد

آرد ۲ قاشق سوپخوری

نشاسته ۲ قاشق سوپخوری

پنیر پیتز ۵۰ گرم

نمک و فلفل به مقدار لازم

مواد لازم برای رویه:

قارچ خرد شده ۳۰۰گرم

پیاز ۱ عدد

سیر ۲ حبه

فلفل دلمه ای ۱ عدد

جعفری خرد شده ۳قاشق سوپخوری

نمک و فلفل و روغن به مقدار لازم

پنیر پیتزا به مقدار لازم

طرز تهیه:سیب زمینی ها را با مقداری آب پخته سپس رنده می کنیم وبا بقیه مواد( زرده تخم مرغ ـآرد ـنشاسته ـپنیر پیتزا ـنمک و فلفل )کاملا مخلوط کرده و در کف ظرف مورد نظر که از قبل چرب کرده ایم ریخته و کاملا پهن می کنیم . سیر و پیاز را خرد کرده و تفت می دهیم تا آب آن به طور کامل کشیده شود. سپس فلفل دلمه ای خرد شده و جعفری را ریخته و نمک و فلفل را اضافه می کنیم و این مایه را روی مایه سیب زمینی پخش می کنیم و روی آن پنیر پیتزای رنده شده ریخته ودر فر با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد به مدت ۳۰ دقیقه قرار می دهیم تا روی آن طلایی شود.

فایل پیوست 49876 فایل پیوست 49877
فایل پیوست 49878 فایل پیوست 49879

-حتما ار نشاسته پودر شده استفاده کنید تا خیالتون راحت باشه تو فر نشاسته کاملا باز میشه
-من از پودر آویشن هم استفاده کردم و خوب بود
-زمان 30 دقیقه برای فر شما ممکنه زیاد باشه برای همین اول مواد سیب زمینی و مواد رویه رو ریخته و بعد ار 10دقیقه پنیر پیتزا رو بریزید و دوباره تو فر بذارید
فایل پیوست 49881

Azijam 2012-03-02 10:03 PM

پاسخ: ضیافت سیب زمینی و قارچ

فرشته جون..............منظور از نشاسته همون نشاسته ذرته که رنگش سفیده{2 (26)}......................بعد چرا فقط از زرده تخم مرغ استفاده کردی؟.....................اگه تخم مرغ کامل باشه چی میشه مگه؟{105}

Amitida 2012-03-02 10:58 PM

نقل قول:

ارسالی توسط azijam (313170 ارسال)
فرشته جون..............منظور از نشاسته همون نشاسته ذرته که رنگش سفیده{2 (26)}......................بعد چرا فقط از زرده تخم مرغ استفاده کردی؟.....................اگه تخم مرغ کامل باشه چی میشه مگه؟{105}

نشاسته همون نشاسته معمولی سفید که تو خونه داریم {4}
زرده هم فکر کنم به خاطر اینه که میخواسته مواد سیب زمینی کاملا به هم بچسبن و آبکی نشه
البته ناگفته نماند من تخم مرغ یکی زدم کامل ولی با سفیده کم یعنی زرده با کمی سفیده وای قبل از اینکه با مواد قاطی کنم با چنگال خوب هم زدم بعد ریختم تو مواد:3:

Shidak 2012-03-03 01:57 AM

از مزه اش هم میگی‌ آمیتیدا جون؟ شبیه پیتزا میشه؟

Amitida 2012-03-03 06:59 PM

نقل قول:

ارسالی توسط Shidak (313392 ارسال)
از مزه اش هم میگی‌ آمیتیدا جون؟ شبیه پیتزا میشه؟

ساناز جون مزش به قول شما شبیه پیتزاست با این تفاوت که معمولا تو پیتزا ها گوشت داریم و اینکه این سیر داغ و جعفری داره.خوانواده همسر من مزش و دوست دارند ولی برای خود من مزه سیر داعش با مخلوط جعفری زیاد باب طبعم نیست من ترجیح میدم به جای پیاز داغ از پیاز خام استفاده کنم (البته اگر روی سیب زمینی هنگام پخت اب نندازه) و به جای سیر داغ از پودر سیر:3:

ساعت: 03:20 PM بوقت GMT +3.5