تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   کوفته (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=130)
-   -   کوفته سویا (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=3273)

Honey 2012-01-09 02:32 PM

کوفته سویا

1 :تعداد فایل پیوست
مواد لازم: 300 گرم گوشت چرخ کرده {میتونه قطعه گوشت گاو باشه با سویا چرخ کنید}
دو عدد پیازمتوسط......سه عدد گوجه فرنگی........300 گرم سویا........ادویجات فلفل زردچوبه به میزان لازموپودر سیر..........یک قاشق غدا خوری رب گورجه..........یک قاشق پودر سوخاری......یک عدد تخم مرغ
ابتدا سویا رو خیس می کنیم تا 15 دقیقه بعد خوب ابش می گیریم تا هیچ ابی نداشته باشه اگه اب داشته باشه کوفته وا میره بعد سویا ویک عدد پیاز چرخ می کنیم اگه گوشت چرخشده نیست با سویا چرخ میکنیم تخم مرغ ادویجات نمک می تونین دو قاشق سبزی معطر هم داخل مواد اضافه کنین مواد خوب ورز بدین تا حالت چسبندگی پیدا کنه بعد به شکل کوفته درست کنین 5 دقیقه بزارین استراحت کنه در این مدت پیاز دیگه را خرد وسرخ می کنیم تا طلایی بشه رب اضافه می کنیم کمی هم از ادویجات گورجه ها رو حلقه می کنیم رو یه پیاز سرخ کرده می چینیم دو لیوان اب جوش می ریزیم کوفته ها را داخل قابلمه که در حال جوشیدن هست میریزیم اول شعله زیاد باشه تا کوفته ها خودشو بگیره بعد شعله کم کنید تا کوفته ها اروم بپزه و جا بیفته سر قابلمه را نبندید تا کوفته سویاتون بد رنگ نشه یه جوری سر قابلمه رو بزارین که بخار داخل قابلمه بیرون بشه خوب وقتی دیدین کوفته به روغن اومد و جا افتاد اماده است امید وارم خوشتون بیاد نوش جان:3:چون پسرم سویا نمی خوره من کوفته سویاهمیشه درست می کنم و خیلی هم خوشمزه میشه و سو یا طعم خوبی به کوفته می ده
فایل پیوست 39515

Khaleh Mary 2012-01-09 03:05 PM

پاسخ: کوفته سویا

هانی جان من یک سوال دارم چون شما با سویا کار کردی و حتما میدونی
برای کسانی که اصلآ گشت مصرف نمیکنند میتونند از سویا تنها استفاده کنند برای این کوفته ،یعنی چسبندگی پیدا میکنه که وا نره ؟

Honey 2012-01-09 04:39 PM

نقل قول:

ارسالی توسط Khaleh Mary (293381 ارسال)
برای کسانی که اصلآ گشت مصرف نمیکنند میتونند از سویا تنها استفاده کنند برای این کوفته ،یعنی چسبندگی پیدا میکنه که وا نره ؟

خاله مری جون من همیشه با گوشت درست کردم نمی تونم قطعی بهتون بگم {2 (26)}
این دفعه که درست کردم دو دفعه سو یا رو چرخ کردم سویا خوب نرم شده بود فکر کنم با سویا تنها بشه کوفته درست کرد
دفعه بعد که درست کردم چند کوفته بدون گوشت درست می کنم بعد نتیجه شو بهتون می گم :3:

Hanichef 2012-01-11 03:18 PM

نقل قول:

ارسالی توسط honey (293416 ارسال)
خاله مری جون من همیشه با گوشت درست کردم نمی تونم قطعی بهتون بگم {2 (26)}
این دفعه که درست کردم دو دفعه سو یا رو چرخ کردم سویا خوب نرم شده بود فکر کنم با سویا تنها بشه کوفته درست کرد
دفعه بعد که درست کردم چند کوفته بدون گوشت درست می کنم بعد نتیجه شو بهتون می گم :3:

من تجربه شو دارم هانی و خاله مری جون...سویای خالی وا میره...یه تخم مرغ می خواد اگه بخواین بدون گوشت درست کنین مهربونا

بانوي او 2014-07-26 12:44 PM

نقل قول:

ارسالی توسط Khaleh Mary (293381 ارسال)

خب من يبار تو تلوزيون ديدم درست كردم وانرفت ولي اصلا خوشمزه نبود:10:نميدونم شايدم به اين خاطره كه من زياد سويا دوست ندارم

ساعت: 07:11 PM بوقت GMT +3.5