تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   پیراشکی و کلوچه های غذایی (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=112)
-   -   پیراشکی سیب زمینی (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=1381)

toktam 2011-04-25 07:36 PM

پیراشکی سیب زمینی

2 :تعداد فایل پیوست
شیدک جون هرچی گشتم با اینکه فکر می کنم این دستور رو قبلا دیدم پیداش نکردم!!!!
اگه موجوده زحمتش با شما

مواد لازم:
1 کیلو سیب زمینی
1 عدد تخم مرغ
1 قاشق چای خوری نمک
4 قاشق غذاخوری پر آرد سفید
1 پر زعفران

طرز تهیه مایه میانی :اول پیاز را خرد کرده و سرخ می کنیم یک عدد فلفل دلمه ای را نگینی خرد می کنیم و با پیاز سرتف می دهیم و سپس گوشت را به ان اضافه می کنیم وتف می دهیم بعد رب را به آن اضافه می کنیم و با نصف استکان آب کمی می پزیم در انتها به مقدار دلخواه جعفری خرد شده اضافه می کنیم و بعد از یک دقیقه زیر گاز را خاموش می کنیم

خمیر رویی ( سیب زمینی): سیب زمینی ها را آب پز و بعد از سرد شدن رنده درشت می کنیم و در یک ظرف می ریزیم و به آن تخم مرغ اضافه می کنیم و بعد آرد و زعفران و در صورتی که خواستیم کمی فلفل را نیز اضافه می کنیم و بعد با دست خوب به هم می زنیم
بعد چند قاشق از سیب زمینی را برداشته ان را به کمک دست صاف می کنیم وسپس 1 قاشق از گوشت را در نصف سیب زمینی قرار می دهیم و قسمت دیگر را روی آن تا می کنیم و از کناره ها می بندیم و در روغن سرخ می کنیم.

کالری هر عدد حدودا 250 کالری

ماهمون 2011-10-05 03:57 PM

پاسخ: پیراشکی سیب زمینی

سیب زمینی رو پختم رنده کردم و توش نمک و فلفل ریختم و با دست ورز دادم به اندازه ی 1 نارنگی درشت از خمیر سیب زمینی برداشتم و توش 1 ق چ سر پر مواد گوشتی ریختم و گردش کردم و توی تخم مرغ هم زده بعد آرد بعد تخم مرغ و در آخر توی پودر سوخاری غلتوندم و سُرخش کردم!
برای تزیین هم از برنج.ترشی آلبالو.ماست و هویج استفاده کردم.خیلی خیلی خیلیییییی خوشمزه بود!
مواد گوشتیم شامل گوشت چرخ کرده.فلفل دلمه ای پوست کنده و خرد شده.نمک.فلفل.کره.رب گوجه
منبع وبلاگ خودم

Mer3de 2012-07-02 10:15 PM

تکتم جون اگر بخوام از مقدارسیب زمینی کم کنم(آخه 1کیلو فکر کنم خیلی بشه) باید چقدر آرد رو کاهش بدم؟

به ازای هر 250 گرم سیب زمینی 1 ق.غ آرد گفتین؟

سیندرلا22 2013-04-20 07:58 PM

کتلت مغز دار(کتلت هندی)

از تلویزیون گفت کتلتت هندی هم بهش می گن با سیب زمینی آب پز که رنده شده و مواد وسطش هم روغن پیاز و گوشت چرخ کرده و ادویه جات و کمی فلفل دلمه ای و اگر هم پیاز چه در دسترس بود پیاز چه هم بیافزایید اگر مواد گوشتی تند و تیز باشه لذیذ تره بعد وسط سیب زمینی رو خالی کنین و مواد گوشتی رو بین اون بذارین و ببندینش و در تخم مرغ رنده شده بزنین و در سوخاری زده و سرخ کنین
میزان سیب زمینی دو برابر مواد گوشتی باید باشه

hasty7 2013-08-23 07:43 PM

من برای مواد میانی از
پیاز+گوشت+فلفل دلمه ای+زرشک+رب+نمک و فلفل استفاده کردم
بسیــــــــــــــــــــار خوشمزه{2 (30)}

ساعت: 05:54 AM بوقت GMT +3.5