تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی
روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی

روزمنو، محبوب ترین انجمن آشپزی و شیرینی پزی ایرانی (http://www.roozmenu.com/index.php)
-   کوکو (http://www.roozmenu.com/forumdisplay.php?f=133)
-   -   کوکو کدو سبز (http://www.roozmenu.com/showthread.php?t=3404)

Azijam 2012-01-18 11:27 PM

کوکو کدو سبز

1 :تعداد فایل پیوست
مواد لازم:
کدو سبز.....3 عدد
پیاز سرخ شده.....1عدد متوسط
تخم مرغ.....3عدد(4 عدد هم بزنین بهتره)
آرد گندم.....2 ق چایخوری
شیر.....2ق غذاخوریطرز تهیه:

اول از همه کدو هارو خوب می شوریم و با پوست حلقه حلقه می کنیم. بعد بهشون نمک میزنیم و یکم استراحت میدیم.
بعد اون هارو تو یه ماهی تابه میریزیم و میذاریم که با حرارت خیلی کم بپزه.وقتی نرم شد با کفگیر یکم ریزشون می کنیم . دقت کنین که نمی خوایم خیلی له شن. و میذاریم که آبش خشک شه.حالا تخم مرغ ها و آرد و شیر و نمک و فلفل رو با هم میزنیم و کدو هارو که کمی خنک شدن بهش اضافه می کنیم.در آخر هم پیاز سرخ شده رو اضافه می کنیم و میریزیم تو ماهی تابه درش رو میذاریم تا درست شه. مثل همه کوکوها باید دو طرفش بپزه.*این غذا به خاطر کدو مزه شیرینی داره.

*با ماست و خیار میل کنید که خیلی می چسبه.{69}{69}{69}
فایل پیوست 41267

farinaz3 2012-04-08 03:58 PM

پاسخ: کوکوی کدو سبز

من یه جور دیگه درست میکنم
کدو سبز
شوید تازه
سیر تازه
تخم مرغ
نمک و فلفل
کدو هارو رنده میکنم بعد به اون شوید و سیر رنده شده و تخم مرغ هم اضافه میکنم نمک و فلفل هم به اندازه کافی، بعد توی ماهیتابه سرخ میکنم
این کوکو چربی سوز فوق العاده ایست مخصوصا اگه با روغن زیتون سرخ بشه که رژیمی هم میشه
{2 (30)}

s1387p 2013-01-05 10:20 PM

كوكو كدو

4 :تعداد فایل پیوست
مواد لازم:
سيب زميني 2 عدد متوسط
كدو خورشتي 1 عدد بزرگ
گوجه فرنگي يك عدد متوسط
پياز يك عدد متوسط
شويد تازه خرد شده 3 ق غ
آويشن نصف ق چ
نمك و فلفل سياه و سفيد و زردچوبه به مقدار لازم
تخم مرغ 2عدد
طرز تهيه :
سيب زميني و كدو را رنده ريز زده و بعد كاملا آبش را ميگيريم، پياز و گوجه را رنده درشت ميزنيم.
و شويد ، تخم مرغ ، نمك ،فلفل ها ،زردچوبه و آويشن را اضافه كرده و كاملا هم ميزنيم و به دلخواه در
تابه سرخ ميكنيم.

miryam 2013-04-13 09:14 AM

پاسخ: کوکو کدو سبز

سلام
من كوكوي با كدوي رنده شده درست كردم ولي آبشو نگرفتم چيز خوبي در نيومد و غير خودم تو خونه هيچكس نخورد مجبور شدم مايه اش رو بعد از چند روز تو يخچال موندن تو سطل زباله خالي كنم . اما بقيه كدوها داشت خراب ميشد ودلم نميومد بريزم دور بنابراين يك كوكوي من دراوردي درست كردم
كدوهاي سبز كوچولو رو با اسكاچ مخصوص بسيار با دقت شستم و بعد با پوستشون نگيني خرد كردم
چند دونه قارچ هم تو يخچال داشتم اونها رو م با كدوها ريز كردم با پياز تفتشون دادم ادويه نمك و فلفل فراموش نشد . گذاشتم كنار خنك بشه . سه دونه تخم مرغ روبا يك قاشق چاي خوري بكينگ پودر تو غذاساز خوب مخلوط كردم به مايه اولي كه حالا سردشده اضافه كردم يه قاشق غذاخوري ارد هم اضافه كردم ريختم توي ماهيتابه تفلون و با حرارت كم اجاق و درپوش گذاشتم خوب پخته شد بعد با همون ظرف تو ماكرو به مدت 5 دقيقه گريل كردم شده بود شبيه كيك . جاتون خالي يه پف قشنگي داشت . عكس ندارم اما اگه هركدومتون درست كرد عكسشو بزاره لطفا

*maria* 2013-05-17 08:38 PM

پاسخ: کوکو کدو سبز

2 :تعداد فایل پیوست
به کدو سبز متاسفانه هیچ علاقه ای ندارم اما دیروز همسری رفت برام کلی خرید. من هم مونده بودم چیکارش کنم گفتم بیام قسمت کوکو ها ببینم چی پیدا میکنم که این تاپیک رو دیدم.
خیلی خیلی ممنون از دوستان خوبم که تجربیاتشون رو گذاشتن من هم ترکیبی از دستورات دوستان برداشتم و این مدلی کوکو رو درست کردم که بنظرم خیلی خوب شده بود.

کدو سبز . . . . . . .. . 3 عدد بزرگ
پیاز . . . . . . . . . . . . 1 عدد اونم بزرگ
شوید خشک . . . . . . مقداری (که طعمش رو واقعا عالی کرده بود)
تخم مرغ . . . . . . . . . 2 عدد
آرد گندم . . . . . . . . . 1 ق غ
پودر سیر + نمک + فلفل + زردچوبه

اول کدو ها رو رنده ریز کردم ریختم تو آبکش آبش رو خوب گرفتم بعد پیاز رو هم رنده کردم و بقیه مواد رو قاطی کردم و دونه دونه سرخ کردم. تو عملیات یه تیکه ریختن کوکو متاسفانه هیچ مهارتی ندارم. راستی مرحله گرفتن آب کدو سبز و ریختن آرد خیلی باید جدی گرفته بشه در غیر این صورت کوکو خیلی شل میشه و تو برگردوندن حتما به مشکل بر میخورین.
فایل پیوست 133868 فایل پیوست 133869

ساعت: 04:08 AM بوقت GMT +3.5