مسابقه آشپزی و شیرینی پزی 52 - ویژه نوروز 93
>>> برنامه های آموزشی ویژه روزمنو <<<
مسابقه عکس کودک 24 - اخم کوچولوها !

PDA

مشاهده نسخه کامل : وسايل آماده سازی دسر و كيك و شيرينی

ریحان
2011-08-30, 09:13 AM
هورا هورا! به مناسبت کلاس شیرینی پزی! برای خودم کلی خرت و پرت خریدم...

{3 (4)}{3 (4)}{3 (4)}{3 (4)}{3 (4)}

{3 (52)}{3 (52)}{bliss}{bliss}

فکر کنم لذت خریدش بیشتر از استفاده کردنش بود! {69}{69}{69}

این اولیش : انواع قالب و کپسول

ریحان
2011-08-30, 09:15 AM
پیمانه و قاشق اندازه گیری!

این بیلچه کوچولو ها هم برای برداشتن آرد و خاک قند و این چیزا از توی ظرفهاست

ریحان
2011-08-30, 09:18 AM
اینم لیسک و قلم مو ها

دو تا بنفش ها رو قبلا از ترکیه گرفته بودم ولی برای زرده زدن روی شیرینی های کوچیک باید یه دونه هم مویی می گرفتم

ریحان
2011-08-30, 09:22 AM
اینم ماسوره {71}

ریحان
2011-09-06, 10:25 AM
من بازم ندید بدید بازی درآوردم قالب شیرینی خریدم {2 (4)}{2 (4)}{2 (4)}

ریحان
2011-09-06, 10:29 AM
اینا هم قالب های مینیاتوری ویلتون هستند که برای کار با فوندانت و مارزیپان عالیه... سفارش داده بودم مربی مون از تهران برام آورده. {3 (52)}{3 (52)}{3 (52)}

Amitida
2011-12-16, 12:26 PM
میخواستم یه تاپیک بزنم واسه قالبها و ابزار شیرنی پزی و کیک پزی و وسایل سبزی آرایی که خودمون استفاده میکنیم و یا وسایلی که تجربه استفادشو دیدیم تا تجربیاتمون رو در اختیار هم بذاریم که دیدم ریحان جان این کارو شروع کردن با سپاس از ایشون.

تو این تاپیک از همه دوستان روز منویی میخوام که ابتدا عکس قالبهای خودشون و ابزاری که واسه تزیین و .. تو آشپزخونه خود دارن و یا وسیله به در به خوری میبینن لطف کنن اینجا عکسشو بذارن تا بتونیم از تجربیات هم استفاده کنیم و برای خرید وسیله ای(ابزار .قالب..) جدید از هم کمک بگیریم

به عنوان مثال من چند روز پیش تو فروشگاه تمشک یه برچسبایی داشت از باربی گرفته تا ben10
و فقط کافی بود روی کیک خامه کشی شده بذارین و خودش جذب خامه میشد و عکس رو کیک چاپ میشه و خوردنی هم هست خوب من اولین بار بود که میدیدم و این دفعه حتما ازش عکس میگیرم .و میذارم

ویا اینکه از دوستان هنرمندم که همیشه کیک اسفتجی درست میکنن چون پایه کیکای تولد هست خواهش میکنم عکس قالبی که همیشه استفاده میکنن و راضی هستن بذارن چون اکثر دستورا معمولا 6 یا 4 تخم مرغی هست اینجوری به هم کمک میکنیم تا دوستی که برای شروع میخواد این کیک و استفاده کنه بدونه مناسبترین سایز و جنس قالب کدومه

از همه دوستان روز منویی تشکر میکنم و خواهش میکنم تجربیاتشون رو در اختیار بقیه بذارن چون قالب وابزار آشپزی تو بازار با مارک و جنس و قیمت مختلف زیاد هست [{53}{53}{53

Amitida
2011-12-16, 12:37 PM
ابتدا با ابزار سبزی و میوه آرایی شروع میکنیم

1. قاشق توپی (برای خالی كردن داخل سبزیها و میوه ها )

2. ورقه كن فنری (برای فنری كردن سبزیها )

3. كاتر دوطرفه (برای فنری كردن سیب زمینی و هویج و ...)

4. مجموعه اسكنه ها (برای حكاكی بصورت U و V و زیگزاگ)

5. مجموعه قالبها (برای طراحی سبزیها و میوه ها)

36913

چاقوهای شماره 1تا 3 (برای حكاكی شیارهای مختلف )

چاقوهای شماره 4 تا 6 (برای خارج كردن داخل سبزیجات )

چاقوی شماره 7 (برای ایجاد شیار مستقیم و كنده كاری )

36914

رنده شماره 1 تا 3

(برای درست كردن رشته های بلند و نازك از كدو، پنیر و سیب زمینی )
چاقوی دندانه دار شماره 4 ( برای بریدن و ورقه كردن )
وسیله شماره 5 ( برای فرم دادن به هویج و خیار و ...)
پوست كن دوطرفه ( برای پوست كندن میوه ها و سبزیجات )

36915

چاقوی شماره 1 (برای ورقه كردن گوشتها یا میوه های بلند)

چاقوی شماره 2 (برای بریدن و ورقه كردن)
چاقوی شماره 3 تا 5 (برای خرد كردن و بریدن )
چاقوی شماره 6 (-ساطور- برای بریدن و خرد كردن )

36916

{63} حالا از دوستان و هنرمندان روز منویی که از این ابزار استفاده کردن میخوام که تجربیاتشون و اینکه کدوم یکی از اینا کاربرد بیشتری داره رو بگن
تو بازار من ست اینا رو 2 مدل دیدم یه ست 18 هزار تومانی و یه ست 95 هزار تومانی حالا دوستان لطف کنن بگن اگر خریدن کدوم مدل بهتره {53}

Amitida
2011-12-16, 12:44 PM
این عکس قالبهای ژله منه
از این پلاستیکی ها خیلی راضی هستم فکز میکنم 1500 تومان خریدم برای افراد مبتدی توصیه میکنم چون هم ژله توش هیلی خوشگل میشه و هم اینکه به راختی در میاد .قالب و قبل از ریختن ژله خیس کنید بعد که ژله گرفت کافیه رو سرش که فرم داده کمی سشوار بگیرید ژله به راحتی میفته پایین:3:

36917

اینم چند تا از قالبهای کیکم که بد نیستن ولی خیلی خوب هم نیستن:3:
36918

Amitida
2011-12-16, 12:55 PM
این گلا خوراکی هستن واسه تزیین روی کیک یا هرچیزی:3:

36921

اینم قالبهای بیسکوبیت و شیرنی که من معمولا واسه تزیین غذا استفاده میکنم

به عتوان مثال فلفا دلمه ای و یا گوجه فرنکی..هرچیزی رو میتونیین قالب بزنین مخصوصا با اشکالی مثل گل و ماه و ستاره
در ضمن من واسه ژله خرده شیشه واسه خزده هاش از قالهای کوچیک استفاده میکنم و همچنین سیب زمینی ته دیگ :3:

از اون بزرگه دسته داره هم واسه کوکو هم تخم مرغ و یا فرم دادن سالاد الویه.. میشه استفاده کرد

36922

اینا هم واسه تزیین روی ماست شله زرد...

36923
و..که.احتیاج به توضیح ندارن
36924

Amitida
2011-12-16, 12:56 PM
من از قالب افتابگردون سيليكونيشو دارم

سپید جان توش فقط ژله دزست میکنی؟

Khaleh Mary
2011-12-16, 01:45 PM
در ضمن این تاپیک هم هست عکس قالبها مون
[Only registered and activated users can see links]

Amitida
2011-12-16, 03:12 PM
آنچه که در تصویر مشاهده می کنيد یک پيمانه دیجیتال آشپزخانه است که می تواند علاوه بر اندازگيری وزن مواد خشکی نظیر آرد، برنج و یا شکر حجم مايعاتی نظیر شير ، آب و روغن را بر حسب ليتر و میلی ليتر محاسبه کند. در واقع این نخستین پیمانه ای است که هم قادر به اندازه گیری وزن است و هم می تواند حجم را اندازه بگیرد.

کميت های اندازگيری شده بر روی يک نمایشگر LCD که بر روی دسته پيمانه نصب شده نمایش داده می شود. با اعمال چند تغییر در برنامه ریزی اين پیمانه، می توانید مواد را بر حسب اونس، ميلی لیتر و گرم هم اندازه بگیرید.

دوستان کسی از این پارج اندازه گیری داشته؟ دقیقه؟ میشه بهش اعتماد کرد؟{2 (26)}

Amitida
2011-12-16, 10:14 PM
واقعا خرید این همه وسیله لازمه ؟! من که هروقت یه همچین چیزائی می خر م صدای مامانم درمیاد راست میگه خوب نصف آشپزخونه وسایل کیک و شیرینی پزیه اون هم درحالی که زیاد علاقه به خوردن این چیزها ندارم حق با اون دوستی بود که گفت خریدش لذتش بیشتره{clap}

نه لازم نیست ناردونه جون منم واسه همین تو این تاپیک از دوستان خواستم که بیان تجربیاتشون رو بگن مثلا شما که نصف آشپزخونه وسایل داری حتما خیلیهاش کاربرد آنچنانی نداره و از تعدادی پر کاربرد هست که همیشه استفاده میکنی.تو این تاپیک از شما درخواست میشه که بگین چه چیزایی واست کاربرد نداشته و چیها داشته تا دوستان تو خرید اشتباه نکنن

Sarashpaz-Sepideh
2011-12-24, 08:45 PM
اينا قالباي منن
با يه سري لوازم قنادي كه شايد همه داشته باشن
البته اون يكي كه شبيه الكه تو فرانسه بهش ميگن تاميس يه چيز ديگه هم بغلش هس كه مث كاردك مثلا سيب زميني پخته رو ميذارن رو اين تاميس و با اون كاردك ميكشن اينطوري ريز ريز رنده ميكنه و كاملا له ميشه
{4}{4}{4}

شبهای تهران
2012-05-18, 10:45 PM
دیروز رفتم یک سری قالب برای شیرینی خریدم
قالب گرد 5 یورو
قالب سیلیکون شکلات قلب و گل هر کدام ١ یورو
قالب فلزی قلب و گل ٤ پر هر کدام ٧٠ سنت
قالب کوچک طرح گل هر قدم ١/٥ یورو
قالب بسته ای در طرحهای مختلف ٢/٥ یورو
کاغذ زیر کیک 55 سنت
کاغذ کیک یزدی ٦٠ سنت

Mojgan514
2012-10-11, 08:50 PM
دوستان خوبم تقریبا همه وسایلی که در شیرینی پزی و دسر به کار میره نام بردند فقط من هم چند تا وسیله هست که به نظرم کاربرد داره نام میبرم.
یک سری قالبهای یک بار مصرف کیک هست از کوچک تا بزرگ خیلی عالیه.دردسر قالب و چرب کردن و ارد پاشی هم ندارید. البته نه اینکه همیشه بخواهید از انها استفاده کنید ولی در کل خوبند.این هم عکسهایشان .البته قالب مافین هم داره که من تمام کرده ام.(با کپسولهای طرح دار فرق میکنه و برای کیک یزدی هم مناسبه)

92967

یک سری قالب برای پیراشکی و قطاب و شیرینیهای پیچیدنی هم هست که خیلی قابل مصرفه

این هم عکس آن
92968

چند تا چیز هم که من خیلی استفاده میکنم و بدرد بخور است دستگاه بیسکوییت زن, قالبهای کمربندی بزرگ و کوچک و مربع شکل ,قیفهای یک بار مصرف,توری مخصوص سرد کردن کیک و شیرینی و بالاخره مهمترین وسیله برای نجات اشپزخانه از پاشیده شدن خامه و مواد هنگام همزدن توسط همزن برقی .قالب برای مافین و کاپ کیک هم فکر میکنم جزو ضروریاته و برای پاند کیک و لوفهای غذایی و کیکهای صبحانه هم باید قالب داشته باشید کوچک و بزرگ

92969 برای حلوا نیز کاربرد داره و حدود 30 عدد شکل و قالب داره.

92977 قالبهای کمربندی

92970 قالب 4 گوش کمربندی

92982 قیفهای یک بار مصرف (ویلتون هم داره اما چینی ها ارزانتره)

92971 توری خنک کننده شیرینی و کیک

92972 این همان وسیله نجات دهنده{4}

92979 قالب مافین و لوف کوچک

92980 قالب پاند کیک کوچک و بزرگ

چون خواسته شده بود وسایلی که واقعا استفاده داره من اینها را اسم بردم ضمن اینکه خیلی از وسایل را دوستان دیگر نام برده بودند.ضمن اینکه به نظر من بهترین وسیله برای ژله قالبهای فلزی هستند. سیلکونی هم دارم و خوب و قشنگ هستنداما به نظر من همان اوریجنال انها که ایتالیایی است خوبه و چینی ها خوب نیستند چون حلقه دورشان نیست که از دسر محافظت کنند.

92983 برای شکلات این قالبهای سیلیکونی عالی هستند.

راستی اگر این ورقهای تفلون را هم بخرید خیلی عالی و کاربردی هستند.برای همه چیز عالی هستند .من سوهان عسلی هم روی اینها درست میکنم.

92984

این وسیله هم خیلی بدرد میخوره مخصوصا وقتی میخواهید خمیری را در ظرفی کوچک باز کنید و وردنه در ان ظرف جا نمیگیرد.

92985

خیلی طولانی شد.:11:{2 (6)}

Mojgan514
2012-10-11, 11:41 PM
چتد عکسها نیافتاده بود نمی دونم باید چکار کرد ؟{2 (26)}ایا چون خیلی مطالب زیاد بود نیافتاده؟
این عکسها بودند

92995 قالبهای یک بار مصرف کیک

92996 قالب بری پیراشکی و قطاب

92997 دستگاه بیسکویت زن

92998 دستگاه بیسکوییت زن

92999 توری برای خنک کردن کیک و شیرینی

93000 برای پاشیده نشدن خامه و تخم مرغ هنگام استفاده از همزن

مهرانه
2013-01-02, 09:53 AM
من هم چند ماهه ازاین قالبهای سیلیکونی برای شکلات خریدم اما نمی دونم چه شکلاتی رو می شه توش درست کرد؟{2 (26)}

دوست من هر شكلاتي كه بخواي مي توني درست كني چه مغزدار چه بدون مغز براي مغزدار بايد اول يك روكش شكلات تو حفره هاي قالبت ايجاد كني وقتي شكلات گرفت مغزي رو ميريزي و بعد دوباره حفره قالبت رو با شكلات پر مي كني وقتي خوب شكلات گرفت قالبت رو برعكس مي كني با يك ضربه به پشت قالب شكلات خارج ميشن يا اينكه دونه دونه شكلات رو از داخل حفره ها از پشت قالب فشار ميدي شكلات راحت جدا ميشه

Mojgan514
2013-01-03, 10:11 AM
من هم چند ماهه ازاین قالبهای سیلیکونی برای شکلات خریدم اما نمی دونم چه شکلاتی رو می شه توش درست کرد؟{2 (26)}

دوست خوبم در بخش شکلاتها رسپی یک شکلات دادم به اسم شکلات مارس .به جای کپسولهای شکلات که اونجا اسم بردم میتونی در همین قالبها اونو درست کنی.من خودم بارها اون شکلات را در این قالبها درست کرده ام.شکلات تخته ای را بوسیله بن ماری یا ماکرو فر ذوب میکنی و در دو مرحله داخل قالبها میریزی تا لایه محکمی درست شود.سپس مغزی مارس را در ان میریزی و روی ان مجددا شکلات میریزی.و وقتی خوب خودش را گرفت به راحتی از تو قالب در میاری.

مهرانه
2013-01-03, 02:04 PM
مهرانه جون اون شکلات یعنی شکلات تخته ای{2 (26)} ببخش که انقدر ناواردم{verysad}

بله شکلات تخته ای در لوازم قندیها به سه صورت شکلات سیاه - شیری - سفید و البته شکلاتهای رنگی تخته ای موجوده

*3tareh*
2013-01-03, 02:51 PM
دوست جونی ها چند تا سوال:
من اگه اسپری روغن داشته باشم کیک راحت تو قالب های سیلیکونی میشه درست کرد؟و جدا میشه؟دیگه نمیچسبه؟
تو قالب های الومنیوم چی؟اونم با اسپری روغن راحت جدا میشه؟
میخوام قالب الومنیومی ویلتون طرح کالسکه یا قایق یا .... رو بخرم راحت جدا میشه کیک ازش؟

ღ.ترنم.ღ
2013-01-03, 03:40 PM
دوست جونی ها چند تا سوال:
من اگه اسپری روغن داشته باشم کیک راحت تو قالب های سیلیکونی میشه درست کرد؟و جدا میشه؟دیگه نمیچسبه؟
تو قالب های الومنیوم چی؟اونم با اسپری روغن راحت جدا میشه؟
میخوام قالب الومنیومی ویلتون طرح کالسکه یا قایق یا .... رو بخرم راحت جدا میشه کیک ازش؟

ستاره جونم از توی قالب سیلیکونی که کیک به راحتی جدا میشه خواهر نیازی به اسپری روغن نیست.

ببین قبل از اینکه مواد کیکت رو بریزی داخل قالب یه مقدار قالبت رو با روغن مایع با برس چرب کن بعد هم که کیکت پخت بذار 5 دقیقه بمونه تا یه مقدار خنک شه بعد بذار برعکس توی ظرفی که میخوای سرو کنی و یه فشار کوچولو بهش بیار تالاپی میفته بیرون.

فکر میکنم اسپری روغن بیشتر به درد ژله و دسر میخوره.

مهرانه
2013-01-03, 04:07 PM
من روغن جدا کننده گرفتم باهاش کار کردم خیلی راحتم برای سیلیکونی که اصلا لازم نیست به چربکردن یا اسپری یا .... اگر سیلیکونیتون جنسش معمولی هم باشه بازم خوب کیک و .... درمیاد فقط بعضی قالبهای سیلیکونی که رنگ آبی دارن به تجربه متوجه شدم اصلا خوب نیستند

راستی فعلا دارم روی یک معجون کار می کنم به نتیجه رسید دستورشو میذارم یک نوع به قول من معجونه برای چرب کردن قالبها که کار همون آرد پاشی و چرب کردن رو می کنه :3: انشالله به زودی نتیجه گرفتم دستورشو میذارم حداقلش اینه که پولمون رو به اسپریهای گرون قیمت ندیدم

Rana.Y
2013-01-03, 05:33 PM
دوستان عزیزم
اسپری روغن کار رو راحت می کنه.همین و بس. همه قالب های آلومینیومی با چرب وآرد پاشی کردن نچسب می شوند و کیک شما صحیح و سالم درمیاد . البته به شرط اینکه همه جای قالب رو چرب کنید و آرد بپاشید و آرد اضافه رو بتکونید . برای کیک های شکلاتی هم به جای آرد از کاکائو استفاده کنید .
اگر زیاد کیک درست می کنید , سرعت براتون مهمه یا از قالب های خیلی طرح دار استفاده می کنید اسپری روغن به کارتون میاد اگرنه به هزینه اش نمی ارزه.
راستی یک اسپری هم هست که خودتون توش روغن می ریزید و روغن را به شکل پودر روی غذا یا قالب می پاشه. به نظر من اون چیز بهتریه . چون هم کار روغن پاشی رو ساده می کنه و هم می دونید چه روغنی دارید استفاده می کنید.
در مجموع برای کسانیکه گاه گاهی کیک می پزند ضروری نیست به خصوص با قیمت فعلی اش 27000 تومن.

Mojgan514
2013-01-06, 02:49 PM
به جای آرد میتوانید از پودر نان سوخاری بسیار نرم هم استفاده کنید.رویه برشته و زیبایی کیک به خود می گیرد. در رسپی کیکهای سوئدی اکثرا این کار را توصیه شده.یک بار امتحان کنید.{1}

مدتی پیش این نکته را گفته ام سیلیکونی ها را فقط در صورتی در فر بگذارید که از سازنده ان مطمئن باشید.ساخت چین را به هیجوجه داخل فر نگذارید.مواد سمی وارد کیک شما میشود.فقط برای دسر به کار ببرید.

سازنده های معتبر مثل Martellato حرارت پذیری قالب ها را تضمین کرده اند.درسته که گران هستند اما سلامتی خود را به خاطر ارزان خریدن به خطر نیاندازید.(ببخشید اگر کمی مانند تبلیغها صحبت کردم :) )

Sarashpaz-Sepideh
2013-05-03, 11:45 PM
قالب شيفون و قالب لوف
جمعا 25 تومن .مارك پرستيژ ميخواستم بخرم 57 تومن !!!!!!!!!!!!!!{eek}

zahra78
2013-05-11, 03:30 PM
سوسن جون بهت تسلیت میگم .انشالله غم آخرتون باشه.چه قیمتی میخواهی؟راستش من خودم خیلی دوست دارم ماشین آشپزخانه کن وود رو که هم همزن هست وهم چند کاره رو میخریدم که دیگه محکم کاری بشه ولی گرونه (ماشین آشپزخانه کن وود- KM010)
ولی اگر بودجه اش رو داری بخر 1400واته قیمتش شده 1650000 تومان

البته برای من هم کن وود است ولی مدله خیلی پائینش دوسال پیش 70000تومان خریدم فکرکنم الان حدود 120000تومان باشه .البته مطمئن نیستم.

Shirinkam
2013-05-11, 03:48 PM
من كه خودم عاشق اين مدلا هستم ولي بابام ميگه هروقت رفتي خونه خودت از اينا بخر حالا يه معمولي ميخوام خودم مارك تفال رو دوست دارم

سوسن جون همزن من هم مارک تفاله و الان 7 ساله که دارمش و ازش راضیم . اینی که من دارم از نوع کاسه دارش هست و مواد خوب توش هم میخوره

zahra78
2013-05-11, 03:59 PM
سوسن جون
اون ماشین آشپزخانه ها به درد کاربران حرفه ای می خوره.برای مصارف معمولی خانگی هم گرونه و هم جاگیر. اگر یادت باشه کبار از خانم طوروسیان پرسیده بودند که از کیچن اید راضی هست و استفاده می کنه . ایشون هم در جواب گفتند که برای خیلی از کارها از همون همزن بدون پایه قبلی استفاده می کنند .
یک نکته دیگه ابنکه معمولا این ماشین آشپزخانه ها کاسه بزرگی دارند که عملا برای کارهای خانگی به درد نمی خوره.فرضا حداقل باید ده تا زرده توش باشه تا خوب کار کنه.
پیشنهاد من به شما همزن 300 وات بوشه. سر خمیر زن هم داره.

چه خوب شد گفتی رعنا جون چون مدتهاست وسوسه شدم بروم از فروشگاه اداره قسطی بخرم (تا همین پریروز) که هر دفعه کاری پیش اومد .همزن من 180واته .برای همین زیاد که باهاش کار میکنم حس میکنم داره داغ میکنه.تعریف مدل تفال وبوش رو هم زیاد شنیدم .(اون قرمزه که توی مجله هنرآشپزی تبلیغ میشد بوش بود یا تفال؟

Rana.Y
2013-05-11, 04:07 PM
چه خوب شد گفتی رعنا جون چون مدتهاست وسوسه شدم بروم از فروشگاه اداره قسطی بخرم (تا همین پریروز) که هر دفعه کاری پیش اومد .همزن من 180واته .برای همین زیاد که باهاش کار میکنم حس میکنم داره داغ میکنه.تعریف مدل تفال وبوش رو هم زیاد شنیدم .(اون قرمزه که توی مجله هنرآشپزی تبلیغ میشد بوش بود یا تفال؟
اون قرمزه بوش بود

مهرانه
2013-05-11, 07:04 PM
دوستي كه از من عكس دماسنج فر رو خواسته بود اينم عكسش

132254
اينم ادرس فروشگاههايي كه تو تهران اين دماسنج رو دارن البته از قول فروشنده اي كه در مشهد ازشون خريد كردم

1 - تهران - خيابان شريعتي- فروشگاه ليندو

2 - تهران - خيابان وليعصر - اول خيابان تخت طاووس - روبروي هتل بزرگ تهران - پشت ايستگاه اتوبوس - فروشگاه گالري دريا

*عاطفه*
2013-05-11, 09:46 PM
سوسن جون

من همزنم رو پارسال خریدم و ازش خیلی راضیم البته همسری به عنوان کادو برام خرید چون مسئولیت همزدن تخم مرغ ها با همزن برقی دستی باهاش بود و بقیه ماجرا دیگه...{21}

حتی 1 دونه تخم مرغ رو هم برام زده و خیلی خوبه

من که خیلی ازش راضیم و همش دارم ازش استفاده می کنم

البته یه دونه تفال دستی هم دارم اما خوب کار با این خیلی راحته دیگههه

میزارم هم بزنه و من می رم دنبال کارهامم

Sarashpaz-Sepideh
2013-05-14, 08:34 PM
قالب مافين و پالت .جمعا 19 تومن

Shirinkam
2013-05-15, 02:54 AM
سلام یه سوال
من نقاشی کشیدنم در حد چشم چشم دو ابرویه
امروز رفتم دیدنی ها یه قالب مخصوص بیسکوئیت مارک سیلیکومارت داشت که طرح کالسکه و پیرهن کودم و کفش و یکی دیگه بود یعنی کلا 4تا طرح داشت که هم قالب رو میزد هم طرح رو روش مبانداخت مثل استامبر فقط باید رنگ میکردم خودم
38تومن
بهنظرتون میصرفه بخرم؟به کارم میاد؟؟؟

ستاره جون اگه به این کار علاقه داری یا در تزئینات میخوای از این بیسکوئیتها استفاده کنی . اصلا به سختی کار فکر نکن . چون اونطور هم که نشون میده سخت نیست و باید یه بار خودت امتحان کنی تا متوجه ایراد و اشکالهای کار بشی ولی تزئین بیسکوئیت کاریه که هم لذتبخشه و هم مهارت آنچنانی احتیاج نداره . مطمئنم که اگه شما تاپیک مربوط به تزئین بیسکوئیتها رو بخونی و یکی دوبار هم امتحان کنی حتما نتیجه خیلی خوبی میگیری . {2 (6)}

Rana.Y
2013-05-15, 07:34 AM
رعنا جون اين 450 وات فقط همزن بود كه گفت 270 هزار ولي ماشين آشپزخونه هم داشت از 1 ميليلون به بالا و اوني رو كه من پسنديدم بين 1900 تا 2 ميليلون ميگفت كه قدرتش هم اگر اشتباه نكنم 1600 وات بود و امكاناتش بيشتر يه مدل هم داشت مثلاً 550 وات البته گفت اينا رو داخل مغازه ندارم اگر بخوايد سفارش ميديد براتون از شركت(منظورش دفتر تهرانشون بود) مياريم براي همين پرسيدم تهران نمايندگي بوش كجاس چون خيلي دلم ميخواد يه دونه از اين ماشينا داشته باشم {2 (4)}

عزیزم نمایندگی بوش شرکت سیهاوی هست و تو وبسایتش اطلاعات کافی داره. ابنم لینکش :

mersede
2013-05-16, 11:09 PM
اینم سری دوم قالب های من ...................................:3::3::3::35::3 5::35::35:

<*Sara*>
2013-05-24, 09:54 PM
پیمانه ها مو شک دارم به استاندارد بودنشون!! کسی از این پیمانه ها داره؟چه پیمانه ای بگیرم که مطمئن باشه؟
135581

<باران>
2013-05-24, 09:56 PM
پیمانه ها مو شک دارم به استاندارد بودنشون!! کسی از این پیمانه ها داره؟چه پیمانه ای بگیرم که مطمئن باشه؟
135581

سارا جون منم دقیقا همین پیمانه هارو دارم دقیقا همین رنگ{4}
از ویژه جون پرسیدم اینا خوبه تایید کرد.چند بار استفاده کردم راضی بودم

مهرانه
2013-05-25, 10:58 AM
135581

سارا جان منم همين مدلي رو دارم اگر روي دسته اش مقدار و كنار پيمانه به ميلي ليتر هم اندازه زده مطمئن باشيد استانداره من صورتيشو دارم روي دسته پيمانه و قاشقها اگر نوشته شده هنر آشپزي ديگه مطمئن باشيد پيمانه تون استانداره چون اين سري از پيمانه ها رو مجله هنر آشپزي زده براي مشترك مجله اش و اضافه هاشو به لوازم قنادي ها داده {1}

باران78
2013-05-25, 11:11 AM
دوستان من چند روز پيش اين پيمانه ها رو گرفتم 7000 تومان... و خوشحال كه استاندارده و روي دسته اش هم مقدار به ميلي ليتر حك شده... ولي چك كه كردم... پيمانه بزرگ كه 250 ميلي ليتر نوشته و قاعدتا بايد 150 گرم آرد بگيره، 120 يا 130 گرم ميگيره.. بنظرتون استاندارد نيستن؟؟ {2 (14)}

135749

مهرانه
2013-05-25, 11:13 AM
دوستان من چند روز پيش اين پيمانه ها رو گرفتم 7000 تومان... و خوشحال كه استاندارده و روي دسته اش هم مقدار به ميلي ليتر حك شده... ولي چك كه كردم... پيمانه بزرگ كه 250 ميلي ليتر نوشته و قاعدتا بايد 150 گرم آرد بگيره، 120 يا 130 گرم ميگيره.. بنظرتون استاندارد نيستن؟؟ {2 (14)}

استاندارن باران جان اگر روش 250 ميلي نوشته معمولا هر پيمانه آرد با احتساب خطايي كه در پر كردنش هست بين 125 تا 150 هست ولي تا جائيكه امكان داره آرد رو پيمانه نزنيد وزن كنيد احتمال خطا نداره

Sepnta
2013-05-26, 11:06 AM
خوب این رنگها و اسانسهایی هستن که من استفاده میکنم و ازشون خیلی هم راضیم.
اینم بگم که اینارو همیشه آقای همسری زحمت آوردنشون رو از دبی میکش. اگه کسیو دارین که براتون بیاره تو تمام فروشگاههای مواد غذایی هستش:3:

رنگهای خوراکی
136068

اسانسها
136069

sara mamani
2013-05-26, 06:19 PM
خوب این رنگها و اسانسهایی هستن که من استفاده میکنم و ازشون خیلی هم راضیم.
اینم بگم که اینارو همیشه آقای همسری زحمت آوردنشون رو از دبی میکش. اگه کسیو دارین که براتون بیاره تو تمام فروشگاههای مواد غذایی هستش:3:

رنگهای خوراکی
136068

اسانسها
136069

پریسا جون قیمتهاشونم میگی لطفا؟هم به ریال امارات وهم اگه از قیمتش تو ایران خبر داری؟
ممنون گلم

Sepnta
2013-05-26, 09:32 PM
پریسا جون قیمتهاشونم میگی لطفا؟هم به ریال امارات وهم اگه از قیمتش تو ایران خبر داری؟
ممنون گلم

همسریم میگه بسته به رنگش بین 1.5 تا 3 درهم . هر درهم هم حدود 1000 تومنه.
من اینجا نرفتم دنبالش اگه کسی میدونه بیاد بگه لطفا{1}

مهرانه
2013-05-26, 10:21 PM
این اسانس فوستر کلارک رو من قبلا تو سایت تمشک دیدم ولی مطمئنا خرید از دوبی خیلی به صرفه تر در میاد

مهرانه
2013-05-26, 10:26 PM
مهرانه جون تمشک سایتش مشکل داره

سایتش برای من باز میشه پریسا جان ولی داخل منوهاش نمی تونم برم ولی با سرچش می تونید کار کنید

قاشق چوبی
2013-05-26, 11:24 PM
رنگ ها نه.... اما من اسانس ها رو دارم.... فکر کنم حدود 2 سال قبل دونه ای 3 هزار تومن گرفتم :45: پس الان تو ایران لااقل دونه ای 6 تومن هست دیگه....نه؟!

ایلار جون
2013-05-27, 12:48 AM
پریسا جون این رنگها خامه رو شل نمیکنه؟ممنون

Sepnta
2013-05-27, 01:16 AM
پریسا جون این رنگها خامه رو شل نمیکنه؟ممنون

من از پودر خامه استفاده میکنم . تا حالا برام مشکلی پیش نیومده

melmel
2013-05-29, 09:40 AM
قالب لوف8000 تومن و ااومینیومی9000 تومن/رنگ خوراکی دونه ای 4000 تومن و پودر کاکایو شکلات تخته ایPhoto0461.jpg (32.5

مهرانه
2013-06-08, 01:19 PM
اينا كاترهاي شيريني - بيسكويت هام هستن شايد چهار پنج تاشون جا افتاده باشن ولي اكثرشون تو عكس هستن كم اند نه !:3:معمولا هر بار لوازم قنادي برم كاتر جديد ببينم و قيمت مناسب ميخرمشون {65}

139007 139008

Simin1
2013-06-08, 04:27 PM
لوازم قنادی من. امیدوارم منم یک روز مثل بعضی از شما خانوم های هنرمند بتونم شیرینی پز حرفه ای بشم. {63}

Sarashpaz-Sepideh
2013-06-09, 01:01 AM
مهرانه جوووووووووون {eek}{eek}{eek}{2 (8)}{clap}

پودر كاكائو نيم كيلو 15000 تومن {eek}
كاغذ روغني 1500 تومن . ايشالا پروژه پخت رولت خامه اي دارم . {69}

zahra_a
2013-06-09, 12:29 PM
اینم وسایلهایی که من چند وقت پیش خریدم ...:3:{53}

Niyaz Chef
2013-06-09, 02:10 PM
قیمتا رو میذاشتی خانومی

zahra_a
2013-06-09, 02:40 PM
یعنی همش و بگم ؟؟؟؟ {2 (26)}
چند تاش و که دقیق یادمه میگم گلم :10:
اکلیل خوراکی ..... بسته ایی 6000 نومن
قالب سیلیکونی......12000تومن
ظرف زیر کیک که طلایی رنگه ... دونه ایی 3000تومن
قالب پیراشکی.....2000
خمیر فوندانت.....29000
قالب طلق شکالاتی....5000

<باران>
2013-06-09, 08:19 PM
اینام وسایل من که قالب ژله و ظرفهای ژله جا موند
اون قالب تفلون و چند سال پیش یکی از بانه برام خریده بود 1500 خدا بیامرزه قیمت اون وقتارو
قالب فلزی ژله 3700
قالب تارت 2700
اون ظرف سس واسه دستورهایی مثل فانل کیک 1000
مابقی شو داششتم یادم نمیاد
کاترهای شیرینی هم بیشتر از قبل بوده.پیمانه رو 5500 گرفتم

zahra_a
2013-06-12, 10:34 PM
اینها همه ی قالبهای منه .. البته فعلا :3:

یک ایرانی
2013-06-13, 12:10 AM
یعنی همش و بگم ؟؟؟؟ {2 (26)}
چند تاش و که دقیق یادمه میگم گلم :10:
اکلیل خوراکی ..... بسته ایی 6000 نومن
قالب سیلیکونی......12000تومن
ظرف زیر کیک که طلایی رنگه ... دونه ایی 3000تومن
قالب پیراشکی.....2000
خمیر فوندانت.....29000
قالب طلق شکالاتی....5000

سلام زهرا جان
اون قالب پیراشکیت کارایی داره تا حالا باهاش کارکردی؟
آخه منم خریدم ولی فکر میکنم اصلا چیزی جا نمیگیره مخصوصا دوسایز کوچیکترش
مرسی

Simin1
2013-06-13, 02:55 PM
امروز رفتم کلی وسایل شیرینی پزی خریدم {2 (19)}خیلی کیف داد.

کرشمه
2013-06-13, 04:07 PM
امروز رفتم کلی وسایل شیرینی پزی خریدم {2 (19)}خیلی کیف داد.

باهات موافقم سیمین جون من هم هر وقت میرم خرید کلی کیف میکنم ولی قیمتا رو نگفتی ؟

Simin1
2013-06-13, 04:34 PM
باهات موافقم سیمین جون من هم هر وقت میرم خرید کلی کیف میکنم ولی قیمتا رو نگفتی ؟
چشم کرشمه جون
قالب کیک یزدی دونه ای 150 تومن(20 تا گرفتم)
قالب مافین 19000 تومن
قالب تارت بزرگ 6000
قالب مربعی 5000
رنگ های خوراکی ژله ای دونه ای 5000
پیتزابر 3000
قالب ژله آفتابگردان 11000
سس موزی و شکلاتی هر کدام 5500

zariattari
2013-06-14, 02:10 AM
چشم کرشمه جون
قالب کیک یزدی دونه ای 150 تومن(20 تا گرفتم)
قالب مافین 19000 تومن
قالب تارت بزرگ 6000
قالب مربعی 5000
رنگ های خوراکی ژله ای دونه ای 5000
پیتزابر 3000
قالب ژله آفتابگردان 11000
سس موزی و شکلاتی هر کدام 5500

مباركه و هميشه به خوشي استفاده كني. ميشه بگي از كجا خريدي؟

Simin1
2013-06-14, 11:24 AM
مباركه و هميشه به خوشي استفاده كني. ميشه بگي از كجا خريدي؟
عزیزم ، از فروشگاه تمشک مشهد(بلوار معلم) و بعضی هاش از فروشگاه مهشید(اقبال لاهوری)

zahra_a
2013-06-14, 01:40 PM
سلام زهرا جان
اون قالب پیراشکیت کارایی داره تا حالا باهاش کارکردی؟
آخه منم خریدم ولی فکر میکنم اصلا چیزی جا نمیگیره مخصوصا دوسایز کوچیکترش
مرسی

سلام خانمی {1}من یه بار باهاش پیراشکی درست کردم خوب شده بود .. منم فکر میکنم اون کوچیک ترهاش کارایی نداشته باشه {2 (26)}چون همین سایز بزرگش خیلی هم بزرگ نبود و برای یه پیراشکی متوسط خوب بود .. {2 (6)}

maryama
2013-06-17, 08:14 PM
قالب های پیراشکی سایز کوچک برای قطاب خوبه.

shokoofeh-a
2013-06-23, 09:53 AM
سلام
این شابلون های ماست و گلهای خوراکی رو از کجا می شه تهیه کرد ؟

مهرانه
2013-06-23, 10:09 AM
سلام
این شابلون های ماست و گلهای خوراکی رو از کجا می شه تهیه کرد ؟

لوزام قنادي {1}

شبهای تهران
2013-06-23, 01:22 PM
استادان عزیز چند تا سوال داشتم که اگر ممکنه بهشون جواب بدید

قیمت یک ست ماسوره خامه زنی با کیسه اش چند هستش
آیا همه ماسوره ها کاربرد داره یا اینکه چند تا از انها کاربردی تره و بهتره که فقط انها خریداری بشن
اگر جوابتون مثبته شماره ماسوره ها رو لطفآ قید بفرمایید پیشاپیش از لطفتون متشکرم

ღ sahar ღ
2013-06-29, 05:46 PM
کاغذ روغنی (۴ تا) ۲۰۰۰ تومن - سینی برای کیک ( ۲تا ) ۳۰۰۰ تومن - پودر کاکائو بسته‌ای ۲۰۰۰ تومن
وانیل 4000 تومن - بکینگ پودر ۲۸۰۰ تومن - کره ( ۳تا ) ۳۶۰۰ تومن - خامه ۲۰۰۰ تومن - شکلات تخته‌ای ۲۰۰۰ تومن

Miriam
2013-09-17, 04:15 PM
اینم گوشه ای از وسایل شیرینی پزی من که انشاالله به زودی زود استفاده می شوند{63}
اینا رو گذاشتم رفتم خونه خودم استفاده کنم{4}
قالب مافین 12تایی 34000
قالب کمربندی گواردینی 70000
قالب شکلات 9000
اسکوپ زن 14000
قالب نون پنجره ای 15000
قالب پیراشکی 15000
ست اندازه گیری و پیمانه 37000
ماسوره ها:
بزرگتره 6500
متوسط ها 5500
کوچیک ها4500
قیمت بقیه رو دقیق یادم نیست.......

متینه
2013-09-23, 06:42 PM
دوستان کسی تا حالا از این قالب داشته؟ (منظورم قالب سمت راسته) اگه داشتین لطفاً بگید از کجا خریدید؟ {53}{53}

Rana.Y
2013-09-23, 07:09 PM
دوستان کسی تا حالا از این قالب داشته؟ (منظورم قالب سمت راسته) اگه داشتین لطفاً بگید از کجا خریدید؟ {53}{53}

یک زمانی پاسارگاد دو سه تا نمونه آورده بود و خیلی زود تمام شد. آمریکایی بود مارک نوردیک ویر.
دیگه هم نیاورد{20}

زهرا23
2013-10-22, 03:53 PM
سلام من این اره کیک رو تازه خریدم
میخواستم بدونم خوب هست برای لایه لایه کردن کیک ؟ من همیشه با لایه کردن مشکل دارم با چاقو اره ای خوب نمیتونم لایه کنم
عکس از اره اش گرفتم 2 تا نیست سایه اش افتاده 2 تا نشون میده
ممنونم میشم نظرتون رو بگید

یاسمین ع
2013-11-19, 02:30 PM
اینم گوشه ای از وسایل شیرینی پزی من که انشاالله به زودی زود استفاده می شوند{63}
اینا رو گذاشتم رفتم خونه خودم استفاده کنم{4}
قالب مافین 12تایی 34000
قالب کمربندی گواردینی 70000
قالب شکلات 9000
اسکوپ زن 14000
قالب نون پنجره ای 15000
قالب پیراشکی 15000
ست اندازه گیری و پیمانه 37000
ماسوره ها:
بزرگتره 6500
متوسط ها 5500
کوچیک ها4500
قیمت بقیه رو دقیق یادم نیست.......

سلام عزیزم یه سوال دارم این قیمتهایی که فرمودی به تومن هست یا به ریال؟؟؟چون من ست اندازه گیری و پیمانه از همینهایی که مهرانه جون داره 1 محرم همین امسال 2500 تومن بود قیمتش{2 (26)}{2 (26)}

worldnews
2013-11-30, 04:53 PM
دوستان من همیشه برام سواله که اون میله سر همزن که پیچ پیچیه واسه چه کاری استفاده میشه؟
فقط برای مخلوط کردنه؟

Rana.Y
2013-11-30, 05:43 PM
دوستان من همیشه برام سواله که اون میله سر همزن که پیچ پیچیه واسه چه کاری استفاده میشه؟
فقط برای مخلوط کردنه؟
برای خمیرگیری

fargol
2013-11-30, 05:44 PM
عزیزم فکر کنم یک جور خمیر زنه

Mahboubehbanoo
2013-11-30, 07:28 PM
این عکس قالبهای ژله منه

اینم چند تا از قالبهای کیکم که بد نیستن ولی خیلی خوب هم نیستن:3:
36918
سلام{53}
عزیزم این قالب های تفلون جنسشون نازک است؟ من از اینا دقیقا از هر دو شکلش که در سه سایز داخل یه بسته بود از ترکیه خریدم و برای اولین بار بعنوان ماهی تابه داخلش ماهی سرخ کردم اما ورق تفلونش کامل از بین رفت و سفید شد!!! به نظرتون اینا فقط مخصوص فر هستن؟{2 (6)}

Miriam
2013-11-30, 10:00 PM
سلام عزیزم یه سوال دارم این قیمتهایی که فرمودی به تومن هست یا به ریال؟؟؟چون من ست اندازه گیری و پیمانه از همینهایی که مهرانه جون داره 1 محرم همین امسال 2500 تومن بود قیمتش{2 (26)}{2 (26)}

سلام عزیزم ببخشید تازه پستتو دیدم........قیمتش به تومان هست.....مارکش fantasy و اگه اشتباه نکنم آلمانیه......3سری پیمانه داره....15تیکه اس

atoosa
2013-12-22, 11:56 PM
سلام من می خوام کار تزئین بیسکوئیت را یاد بگیرم،به نظر شما به چه وسایلی احتیاج دارم؟

مهرانه
2013-12-23, 08:19 AM
سلام من می خوام کار تزئین بیسکوئیت را یاد بگیرم،به نظر شما به چه وسایلی احتیاج دارم؟

خانمی برای اول کار چیز خاصی نیاز نیست بعدها که تجربه پیدا میکنید به کاترهای مختلف نیاز پیدا می کنید . فعلا چند کاتر گرد یا مربع بیسکویت خیلی ساده . یکی دو تا ماسوره حروف نویس برای دورگیری کارهاتون نیاز دارین شماره 1 تا 3 . رنگ ژله ای - قیف یکبار مصرف . و آیسینگ که میتونید خودتون درست کنید یا آیسینگ اماده بخرید ولی ایسینگی که خودتون درست کنید به صرفه تره {1}

2211366
2014-01-04, 10:43 PM
سایت تمشک قیمت جنسارو یکم بالا نزده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ღ sahar ღ
2014-01-05, 08:21 PM
الک 16000 - قالب یخ سیلیکونی 4000

قالب سیلیکونیه بنفش 15000

قالب 6تایی 9000 - قالب سیلیکونیه صورتی 15000

maryama
2014-01-06, 11:08 PM
این قالبها برای کیک و استفاده در فر مناسبن یا ترجیحا فقط برای دسر کاربرد دارند؟اصولا هنگام خرید قالب سیلیکونی چه حوری این قضیه رو متوجه بشیم تشخیص از راه قیمت با توجه به نوسان قیمت ها کار ساده ای نیست . مارکی درجه ای چیزی هم ندارن چه کار کنیم؟مثلا همین قالب بنفش بزرگ رو من 12 ت دیدم.بدون هیچ نشانه ای.

1956
2014-01-15, 09:52 AM
سلام دوستان من چندوقتیه قاشق اندازه گیری خریدم ولی نمیدونم کدوم برای سوپخوریه وکدوم ب کدومه یه چیزایی هم روش نوشته ولی نمیدونم چطوریه لطفا بگین کدوم قاشق سوپخوری یا چیز دیگریس که برای شیرینی پزی وکیک پزی لازممه خیییییییلی ممنون

مهرانه
2014-01-15, 11:05 AM
سلام دوستان من چندوقتیه قاشق اندازه گیری خریدم ولی نمیدونم کدوم برای سوپخوریه وکدوم ب کدومه یه چیزایی هم روش نوشته ولی نمیدونم چطوریه لطفا بگین کدوم قاشق سوپخوری یا چیز دیگریس که برای شیرینی پزی وکیک پزی لازممه خیییییییلی ممنون

دوستم از راست به چپ . بزرگترین قاشق قاشق سوپخوری یا غذاخوریه 15 میلی لتر گنجایش داره .

دومی : یک قاشق چایخوری و 5 میلی لیتر گنجایش داره ( بهش مرباخوری هم میگن )

سومی : نصف قاشق چایخوری و 5/2 میلی لیتر گنجایش داره

چهارمی : یک چهارم قاشق چایخوری و 25/1 میلی لیتر گنجایش داره

.susan.
2014-03-15, 09:45 AM
بچه ها الان منو جو گرفته شدیییییییییییییییییید که برم دستگاه بیسکویت زن بگیرم {4}
حالا کی داره ؟
ازش راضی هستید؟
مارکش چیه؟
چه قیمته؟
برای چه نوع بیسکویتایی میشه ازش استفاده کرد؟

Homa2
2014-03-24, 04:51 PM
دوستم از راست به چپ . بزرگترین قاشق قاشق سوپخوری یا غذاخوریه 15 میلی لتر گنجایش داره .

دومی : یک قاشق چایخوری و 5 میلی لیتر گنجایش داره ( بهش مرباخوری هم میگن )

سومی : نصف قاشق چایخوری و 5/2 میلی لیتر گنجایش داره

چهارمی : یک چهارم قاشق چایخوری و 25/1 میلی لیتر گنجایش داره

ببخشید مهرانه جون دومی و سومی و چهارمی فرق میکنند...لطفا روی عکس کلیک کنید و به نوشته ها دقت کنید روش مشخصه که چی هست.
اولی قاشق سوپخوری....
دومی نصف ق سوپخوری
سومی قاشق چایخوری
چهارمی نصف قاشق چایخوری

Homa2
2014-03-24, 05:02 PM
این قالبها برای کیک و استفاده در فر مناسبن یا ترجیحا فقط برای دسر کاربرد دارند؟اصولا هنگام خرید قالب سیلیکونی چه حوری این قضیه رو متوجه بشیم تشخیص از راه قیمت با توجه به نوسان قیمت ها کار ساده ای نیست . مارکی درجه ای چیزی هم ندارن چه کار کنیم؟مثلا همین قالب بنفش بزرگ رو من 12 ت دیدم.بدون هیچ نشانه ای.

مریم جون معمولا پشت قالبهای سیلیکونی رنج تحمل حرارت نوشته شده از حرارت منفی تا مثبت.اما بهترین قالبها برای کیک همین قالبهای فلزی ساده هستند.