تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : شیرینی‌ ناپلئونی

Shidak
2011-02-10, 02:35 AM
این شیرینی‌ خیلی‌ راحت و سریع آماده میشه. مزه اش هم واقعا مثل شرینی‌های ناپلئونی قنادی هست. مواد لازم
خمیر هزارلا یک بسته
خامه ۲۰۰ گرم
پودر خامه ۱ بسته
پودر قند ۴ قاشق غذاخوری
وانیل یک چهارم قاشق چای خوری
خمیر‌ها رو به شکل مربع برش میدهیم و به مدت یه ربع تا بیست دقیقه در فر ۱۷۵ درجهٔ میگذاریم خمیر هزار لا وقتی‌ که پخته میشه ورقه ورقه میشه. بعد از فر در آورده میگذاریم خنک شوند. برای آماده کردن خامه هم تمام مواد را با هم مخلوط کرده و با همزن آنقدر می‌زنیم که وقتی‌ ظرف را برمیگردانم خامه نریزد. سپس لابلای ورقه‌ها ی خمیر رو از هم جدا کرده و لابلای آنها خامه میمالیم . من دو لایه خامه مالیدم. سطح شیرینی‌ رو هم خامه مالیده و تعدادی از خمیر‌ها رو با دست پودر کرده و به همراه پودر قند روی سطح شیرینی‌ میپاشیم.
می‌توان لابلای خمیر رو یک لایه خامه و یک لایه پودینگ یا کاسترد مالید. ولی‌ روی سطح شیرینی‌ حتما باید خامه باشد.

Betty
2011-02-10, 03:11 AM
اینم شیرینی ناپلئونی من که چند وقت پیش درست کردم.....

Khaleh Mary
2011-03-02, 05:19 PM
بفرمأیید بخاطر خرابی‌ فرم به سختی درستش کردم

Betty
2011-03-03, 06:45 PM
یک سوال. من خمیر هزار لا رو که میزارم توفر پف میکنه و به صورت ورقه ورقه میشه، اما هم کمی خشکه و هم اینکه ورقه ها اصلا از هم جدا نمیشن یعنی به هم کاملا چسبیدن، فقط حالت ورقه ورقه دارن.حالا چطوری میشه این ورقه های به هم کاملا چسبیده و یک خورده خشک رو که دستشون میزنم خرد میشن از هم جدا کنم؟؟!!!

mina78
2011-03-03, 07:41 PM
من هم همونی که بتی جون گفت ! مال من هم اینجوری نیست که ورق ورق بشه پف میکنه کمی اما همه به هم چسبیده !

Shidak
2011-03-03, 08:05 PM
سارینا جون هر چیزی رو هر کس که اراده کنه حتما می‌تونه از پسش بر بیاد. اما من منظور‌ام این بود که وقتی‌ اونجا حاضر و آماده اش با بهترین مزه و کیفیت است دیگه چرا خودت رو تو زحمت بندازی. من نمیدونم اصل شیرینی‌ ناپلئونی مال کجاست ولی‌ به هر حال اینجا که نیست. اصلا شیرینی‌ تر به اون شکل که تو ایران هست اینجا وجود نداره.

بتی جون و مینا جون خمیر‌های من وقتی‌ که از فّر در میارم دو لایه اش رو میشه جدا کرد و گاه‌ی هم سه لایه.

samaneh
2011-03-03, 08:07 PM
شيدك اسم خمير هزارلا به خارجكي جي مشه؟؟؟(انكليسي)

Shidak
2011-03-03, 08:09 PM
انگلیسیش میشه puff pastry

Khaleh Mary
2011-03-04, 12:03 PM
خمیر ورقه را برش زده ،وقتی‌ از فعر در آوردم تا هنوز گرم هست با نوک یک چاقو برش زده و لابلای آنرا با مواد میانی که با سلیقه خودتون دوست دارید پر کنید(،خامه،پاتیسیر،یا انواع پودینگ‌ها ) و وقتی‌ لایه‌ها را روی هم گذاشتید یک فشار کوچک می‌دهید و با خاکه قند و خرد شده همین شیرینی‌‌ها روی آنرا تزیین می‌کنید

البته این شیرینی‌ اصلش تورته روسی هست که با کرم کره و خامه درست میشه اگر در گوگل سرچ کنید عکس‌های آنرا و روش درست کردن آنرا می‌بینید

Hanasakura
2011-03-04, 12:13 PM
با خمیر پای نمیشه اینو درست کرد؟{2 (9)}

Khaleh Mary
2011-03-04, 12:47 PM
هانا جان خمیر پای خمیر سفتی هست و ورقه‌ای نمیشه

Pai kiji
من برات تو گوگل سرچ کردم این ا مّد شاید در ژاپن با این خمیر پای درست میکنند در عکس هم که معلومه دارند از این خمیر ورقه‌ای ها{2 (26)}

Hanasakura
2011-03-04, 01:14 PM
عکستون برام باز نشد ماری جون ولی یه بار اونا رو امتحان می کنم ببینم کدومش از آب درمیاد{21}

samaneh
2011-03-26, 12:48 AM
من امروز بالاخره خمير هزارلا خريدم تا اينو درس كنم
اما شيدك يه سوال
بعد اينكه خامه رو توش زدي و روش ريختي ديكه حاضره؟؟؟؟؟يعني نميخواد باز بره تو فر يا يخجال؟؟؟؟؟؟

samaneh
2011-03-26, 05:37 AM
دسترنج بي خوابي امشب{53}{53}{53}
بار اولم بود خيلي خوشمزه شد اما قيافش........{2 (14)}{2 (14)}{2 (14)}

samaneh
2011-03-26, 06:21 AM
واي بتي دستت درد نكنه
اميدوارم كردي
نميدونم جرا خميرام زياد بف نكرد و ايضا خامه ام زياد سفت نشد

Khaleh Mary
2011-03-26, 11:23 AM
سمانه جان خمیر آماده گرفتی‌؟ یا خودت درست کردی؟

به نظر من زمان پختش کافی‌ نبوده و حرارت فر‌ پأیین بوده

ولی‌ مهم مزش هست که خوشتون آمده و نوش جان{53}

samaneh
2011-03-26, 03:21 PM
اره خاله ماري خمير اماده بود
حالا دفعه ديكه زمان و حرارت را بيشتر ميكنم
ممنون

samaneh
2011-04-07, 10:50 PM
باز هم شيريني نابلئوني درستيدم
قشنك بف كرد و كلي خوشمزه شد
ساناز خير تو دنيا و اخرت ببري با اين شيرينيت

Adriyana
2011-04-08, 05:54 PM
کسی میدونی اسم اسپانیایی خمیر هزار لا چی میشه؟
این خمیر همون خمیر نان کراسان نیست؟؟

Shidak
2011-04-08, 09:21 PM
آدریانا جون گوگل ترنسلیت این رو به اسپانیایی داد. hojaldre

unik
2011-04-08, 11:47 PM
دوستانی که کانادا هستین، این خمیر رو از کدوم فروشگاه‌ها میگیرید؟ مرسی‌

Adriyana
2011-04-11, 12:07 AM
آدریانا جون گوگل ترنسلیت این رو به اسپانیایی داد. hojaldre

مرسی شیدک جون{53}...انگار تو سوپر مارکت خمیر با این اسم به چشمم خورده ... دومدل هم داره تازه و یخزده....باید حتما تازه باشه؟

Shidak
2011-04-11, 01:12 AM
آدریانا جون من خودم اینجا تازه اش رو ندیدم و همیشه همون یخ زده میگیرم. دو سه دقیقه که بیرون بمونه یخش آب میشه.

Khaleh Mary
2011-04-11, 01:22 AM
توی آلمان هم تازه داره هم یخزده والی یخزده هاش برای این شیرینی بهتره چون کامی کلفت تره والی برای مصرف رولت های غذایی تازه بهتره چون اندازه اش بزرگتره

Adriyana
2011-04-18, 07:02 PM
بالاخره دیروز برای اولین بار شیرینی ناپلونی درست کردم و بردم خونه خواهرم...خیلیییییییییییییی یی عالی شده بود....همه میگفتن از مال قنادی های ایران هم بهتر شده.
(با خمیر یخ زده درست کردم)
مرسی شیدک جون{2 (6)}

neda
2011-04-18, 07:32 PM
دوست جونا تورو خدا بگین ماها خمیر هزار لا رو از کجا باید بخریم؟{63}
لوازم قنادیا دارن؟ یا باید بریم ی جای خاص؟{63}

Betty
2011-04-19, 12:41 AM
خمیر ورقه را برش زده ،وقتی‌ از فعر در آوردم تا هنوز گرم هست با نوک یک چاقو برش زده و لابلای آنرا با مواد میانی که با سلیقه خودتون دوست دارید پر کنید(،خامه،پاتیسیر،یا انواع پودینگ‌ها ) و وقتی‌ لایه‌ها را روی هم گذاشتید یک فشار کوچک می‌دهید و با خاکه قند و خرد شده همین شیرینی‌‌ها روی آنرا تزیین می‌کنید

البته این شیرینی‌ اصلش تورته روسی هست که با کرم کره و خامه درست میشه اگر در گوگل سرچ کنید عکس‌های آنرا و روش درست کردن آنرا می‌بینید

خاله ماری جون، این فوت کوزه گری که میگن همینه، من همیشه کل ورقه یکدست رو میزارم تو فر بعد در میارم و برش میزنم...این دفعه اول برش میزنم بعد تو فر، شاید نتیجه مطلوب رو بده...

Betty
2011-04-20, 07:27 AM
عالی، ساناز جون و خاله ماری عزیز ممنون، اینبار با چاقو خمیر رو برش دادم ، راحت برش خوردقبل پخت هم مربعی برش زدم. خیلی هم شیک تر از قبلی شد.

Hanasakura
2012-02-15, 03:35 AM
...............

سیندرلا22
2012-09-05, 05:02 PM
توی ایران به سختی خمیر هزار لا یافت میشه میشه طرز تهیه خمیر هزار لا رو هم بزارین
و اینکه منی که فر ندارم می تونم توی تابه دو طرفه درست کنم خمیرش رو یا نه؟؟؟

SAHAR NAAZ
2012-09-06, 11:14 AM
عزیزم خمیر هزار لا درستکردنش سخته. اگه بتونی از یه قنادی بگیری بهتره . اما من تا حالا موفق نشدم که گیر بیارم.

Rana.Y
2012-10-08, 11:06 PM
ناپلئونی با خمیر هزارلای آماده

خمیر هزارلای آماده رو بدون ورز دادن روی سطح صاف با وردنه به قطر یک سانت باز می کنیم و قالب می زنیم . خمیر های قالب زده را در سینی فر می چینیم . دقت کنید خمیر ها نزدیک هم باشند . در این صورت هنگام پخت که خمیرها بالا می آیند به یکدیگر تکیه می کنند و کج نمی شوند.
خرده های خمیر را کنار سینی بگذارید تا برشته شوند . سینی را در فر 180 درجه قرار می دهیم تا بپزند . خمیرها خیلی سریع ورقه ورقه می شوند و بالا می آیند. مراقب باشید وقتی خمیر طلایی روشن شد از فر خارج کنید .معمولا بیست دقیقه کافی است . صبر کنید خنک شوند . نان ها را از وسط دولایه کنید . البته لایه ها در صورت پخت کامل خود بخود جدا شده اند. خامه فرم گرفته را آماده کنید و با ماسوره مناسب روی یک لایه شکوفه ساده بزنید و لایه دیگر را رویش بگذارید . بازهم کمی خامه روی نان بمالید و خرده های برشته خمیر را روی ان بپاشید.
پودر قند را روی شیرینی الک کنید و با پودر پسته تزیین کنید.
لوازم قنادی فروشی ها معمولا خمیرهزارلای آماده منجمد دارند.

9239492395

شبهای تهران
2012-10-20, 08:58 PM
خانمهای هنرمند من چند روز پیش برای اولین بار شیرینی ناپلئونی درست کردم اولش خوب بود اما وقتی که گذاشتمشون توی یخچال دیدم که نرم شدن و مزه شون هم کمی تغییر کرده بود اینجا ۲ تا سوال برای من مطرح شده که اگر لطف کنید و جواب بدید متشکر میشم .۱ / چه زمان باید خامه رو داخل شیرینی های پخته گذاشت منظورم اینه که باید صبر کنیم تا سرد بشه و یا به محض باز کردن ورقه ها خامه رو اضافه کنیم .۲/ چگونه باید این شیرینی رو نگهداری کنیم تا کیفیت و طعم خودش رو حفظ کنه . متشکرم

Rana.Y
2012-10-20, 09:12 PM
دوست عزیزم
ای کاش از زاویه بغل از شیرینی تون عکس می گذاشتید . از این زاویه به نظر میاد کاملا ورقه ها از هم باز نشده اند.
اگر ورقه هاکاملا باز شوند , کمی بعد از بیرون آوردن از فر خشک و خنک می شود . همان موقع هم می شود خامه بین لایه ها مالید. شیرینی ناپلئونی به هر حال در یخچال کمی مرطوب می شود و به تردی بدون خامه اش نیست.

شبهای تهران
2012-10-20, 09:33 PM
رانای عزیز مرسی از پاسخت یک بار دیگه با استفاده از راهنمایی شما این شیرین رو درست میکنم و عکس میزارم امیدوارم این دفعه خوب جواب بده .فقط یک سوال دیگه اگر بزارم که ورقه ها کامل خشک بشه آیا بهتره و یا اینکه وقتی ملایم شد خامه رو بزارم وسطش

Rana.Y
2012-10-20, 09:54 PM
اگر وقت داشته باشید کاملا خنک باشد بهتر است. نمی دونم خودتون خمیر را درست کردید یا آماده گرفتید. من این بار که خمیر آماده گرفته بودم متاسفانه اصلا ورقه هاش باز نشدوخمیر مانده بود.فقط لایه های رویش را برداشتم و استفاده کردم.
خمیر خوب کاملا ورقه می شود و خشک می شود .اگر احیانا وسط خمیر لایه لایه نشده بود , آن لایه ها بردارید و کنار بگذارید . اگرنه کیفیت شیرینی تان پایین می آیدو سریع نرم و خمیر می شود.

nanu
2012-11-07, 12:00 PM
من کار بر جدید هستم. اینم شیرینی ناپلئونی من . :3:

Mahshid
2012-11-07, 12:51 PM
دوست جونیا خمیر هزارلا آماده رو با چه مارکی و از کجا تهیه میکنید؟

paris-sheida
2012-11-07, 01:53 PM
فروشگاههاي لوازم قنادي تو تهران خمير هزار لا دارن
از قناديها ميگيرن ميارن براي فروش
اما قبلش زنگ بزنيد اگه داشتن بعد بريد
من 2 بار خريدم ازشون

Sepnta
2012-12-20, 03:05 PM
اینم ناپلونی من . با خمیر خانگی که خودم درست کردم{69}

baran78
2012-12-20, 06:51 PM
اینم ناپلونی من . با خمیر خانگی که خودم درست کردم{69}

دست گلت درد نكنه خانمي... ميشه خميرش رو به ما هم ياد بدي؟؟ {63}

مرسي عزيزم {2 (6)}

pooan
2012-12-25, 06:53 PM
اینم شیرینی ناپلئونی من با خمیر هزار لا آماده

*maria*
2013-05-24, 06:48 PM
اینم شیرینی ناپلئونی خوشمزه من

zahori
2013-12-17, 07:02 PM
شیرینی ناپلئونی با خمیر هزار لای آماده که مامانم خریده بود:11:

zahori
2014-01-13, 08:08 PM
اینم پس لرزه های خمیر هزارلا که تبدیل به ناپلیونی شد.واسه روش پودر پسته نداشتم نسکافه ریختم{71}

mbanoo
2014-01-18, 08:59 AM
با خمیر هزار لای آماده و طعمی بی نظیر {1}

zahori
2014-03-14, 03:05 PM
بازهم ناپلئونی{2 (6)}

زهره87
2014-03-14, 05:18 PM
دست گلت درد نكنه خانمي... ميشه خميرش رو به ما هم ياد بدي؟؟ {63}

مرسي عزيزم {2 (6)}

عزيزم من با اين دستور درس ميكنم كه تو دفترم يادداشت كردم و خودم ازش راضيم مينويسم شايد استفاده كنى
موادلازم :ارد 420 كره 50 نمك يك دوم قاشق ج .اب يخ 1 تا 1و نيم بيمانه .
مواد ميانى كره 450 والا من خودم همون 416 gرو ريختم مشكلى بيش نيمد ارد سرد 130 نمك يك دوم ق ج ابليموى تازه ى ترش 3 اكه زياد ترش نبود تا 5 ق اضافه كنين .
قبل از شرو يه سرى نكات مهم بكم حتما از ظروفى كه سرما رو حفظ ميكنه استفاده كنين تمام مواد قبل از استفاده تو يخجال نكهدارى شده باشه ...........خب بريم سراغ اصل مطلب :
420 كرم اردرو با 50 كرم كره كه اين كره نياز نيست حتمن سرد باشه و نمك به همراه اب يخ با هم مخلوط ميكنيم اول يه ليوان اب يخ بريزين بعد ديدين لازمه از نصف ديكش استفاده كنين اينو كفتم جون ارد ها با هم متفاوتن .....خمير رو به مدت 5 تا 8 دقيقه ورز بدين البته نه با سر انكشتتون بلكه از كف دست استفاده كنين حتما تا خمير سرديشو از دس نده .....خميرمون كه ورز خورد با جاقو يه به اضافه روش ميكشيم و ميزاريم تو يخجال تا سرد بمونه ..........دقت كنين كه در حين ورز دادن خميرتون سرد باشه .......بزارينش تو يخجال ...
مواد ميانى :كره رو رنده ميكنيم تا از اون حالت تخت بودنش در بياد حالا ابليمو نمك رو بهش اضافه ميكنيم و اينبار با سر انكشت ورز ميديم بعد هم ارد سرد رو به كره اضافه كرد يه كم ورز ميديم كه كره كرم نشه به صورت مربع كلفت در مياريم ميزاريمش تو يخجال ....خمير بايد يه ربع استراحت كنه تو يخجال كره رو هم ميزاريم .....بعدش خمير رو از 4 جهت با وردنه باز ميكنيم سعى ميكنيم وسط خميرمون كلفتر از باقيه ى جاها باشه جون قراره كره وسط خميرمون باشه ...........كره رو ميزاين و از جار تا كوشه به صورت بغجه ميبنديم ....بعد با وردنه خيلى اروم ضربه ميزنيم به طول و عرض خمير و اروم وردنه ميكشيم روش تا خمير باز شه و بعد تا ميزنيم و باقيه ى مراحل كه حتمن بلدين بعد از هر بار تا زدن 20 تا نيم ساعت استراحت ميديم باز ...........اكه 3 لا تا زدين كه 6 بار تكرار ميكنين اما اكه 4 لا زدين همون 4 بار تكرار ميكنين .............اميدوارم خوشتون بياد و درست كنيد

زهره87
2014-03-14, 05:22 PM
من داشتم ويديو خانه ى مهر رو ميديدم در موردشيرينى نابلئونى ..........ميكفتن خمير رو كه برش دادين با جنكال روش سوراخ سوراخ ايجاد كنيد ...بعد بزارين فر و وقتى اماده شد حتمن بزارين خنكه خنك بشه و بعد كرم ..و خامه رو بهش بمالين بعدش بزارين يه جند ساعت يخجال و بعدبرش بدين :)

زهره87
2014-05-24, 04:52 PM
شيرينى نابلئونى خوووشمزه {2 (6)}{2 (30)}

somi joon
2014-07-25, 01:03 AM
ناپلئونی خوشمزه{2 (30)}
واسه خمیر هزارلا از دستور خانم کاوه استفاده کردم{69}

titish khanoom
2015-06-18, 02:34 AM
ناپلئونی برای بار اول{4}
بسیوووووووووووووووووور خوشمزه شد ولی نمیدونم چرا ارتفاعش به نظرم کم شد
هر شیرینی 10 لایه هست،کمه عایا؟
شاید هم چون کرم خیلی سرد نبوده اینجوری شده،آره؟{2 (26)}

من بینش کرم وانیلی زدم که خیلی هوووووووووووووووووووووووو م شد{2 (30)}
آهان راستی خمیرش آماده بود{65}

behnam_buss
2015-07-08, 10:40 AM
شیرینی ناپلئونی به سبک روسی جزو آن دسته شیرینی هایی است که اولین مرحله و آخرین مرحله تهیه آن کمی دشوار است. منظورم این است که طرز تهیه آن کمی نیاز به دقت بیشتر و میل کردن آن نیاز به دقت خیلی بیشتری دارد! طرز تهیه آن را برای شما در زیر نوشته ایم.
مواد لازم:

خمیر هزارلا: یک بسته
تخم مرغ: ۲ عدد
شکر سفید یا قهوه ای: ۱/۲ پیمانه
شیر: ۱/۲ پیمانه
آرد: ۲ قاشق سوپ خوری
کره (به دمای محیط رسیده): ۲۰۰ گرم
وانیل: ۱/۲ قاشق چایخوری
گردو خرد شده: ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه

داخل یک قابلمه تخم مرغ و شکر را کاملا با هم مخلوط می کنیم. سپس شیر و آرد را به آن اضافه کرده و روی شعله گاز با حرارت ملایم قرار می دهیم و به هم زدن ادامه می دهیم. حدود ۱۵ تا ۱۷ دقیقه به هم زدن ادامه می دهیم تا مایع ما شبیه پودینگ شود. سپس آن را از روی حرارت برداشته و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان می دهیم تا خنک شود. در این حین کره و وانیل را نیز به آن بیافزایید. در این فاصله ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ای که کرم شما آماده می شود، می توانید خمیر را آماده کنید. خمیر آماده را با وردنه باز کرده و آن را بصورت بسیار نازک روی کاغذ روغنی پهن می کنیم. با چنگال روی خمیر تعدادی سوراخ ایجاد می کنیم و پس از آن خمیر را به ابعاد دلخواه برش می زنیم (بعنوان مثال برای هر شیرینی به چهار تا مستطیل ۱۰*۱۰ نیاز داریم). کاغذ روغنی را روی سینی فر قرار می دهیم (البته با خمیر های روی آن) و آن را داخل فر که از قبل با درجه ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم شده است به مدت ۱۲ دقیقه قرار می دهیم تا روی آن کاملاً طلایی شود.

خمیرها را از فر خارج کرده و چهار تا چهار تا کنار می گذاریم. چهار تای اول را بردارید و کرم را بین چهار لایه تقسیم و پهن کنید. روی لایه آخر گردوی خرد شده بریزید( کم کم داره شبیه شیرینی ناپلئونی میشه). سپس چهارتای دوم و الی آخر.

حال شیرینی ها را در ظرف بچینید و سرو نمایید.

منبع: سایت نیزار