تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : درباره RoozStore ؟؟؟

Narges
2013-09-25, 01:47 AM
روز استور (فروشگاه اینترنتی روزمنو) - RoozStore

ایده روز استور - RoozStore درست زمانی به ذهنم رسید که بعد از کلی تدارک برای تهیه کیک تولد برای دختر گلم حسب شرایطی که پیش آمد نتونستم خودم کیک بپزم و مجبور شدیم بعد از مدتها برای تهیه کیک به شیرینی فروشی مراجعه کنیم. {2 (9)}
خیلی برام سخت بود برای همین خودم نرفتم و همسری خودشون اقدام کردن.

چقدر شیرینی و کیک گرون شده؟!
در حالی که مشغول انجام کارهای خونه بودم همسری تماس گرفت که یه چیزی میگم نه نگو. من اومدم شیرینی فروشی که برای تولد سحر کیک سفارش بدم. هرطور فکر میکنم تو نمیرسی کیک درست کنی. درست کنی هم برای انتقال-اش اذیت میشیم، خسته میشی، اعصابت بهم میریزه بیا و بگذر انشا... سال دیگه. (منم داشتم گوش میدادم و گوله گوله اشک می ریختم) {20}
قیمت ها چطوریه؟
کیک سفارشی کیلویی 19 تومن، زیر 5 کیلو هم سفارش نمیگیرن.
چقدر گرون؟!!! مگه می خواد چی درست کنه؟!!! {2 (8)}
...

چند روز بعد از تولد سحر که با یکی از روزمنویی های هنرمند صحبت می کردم و داستان کیک سحر رو براش تعریف کردم. گفت: اشتباه کردی، می گفتی من برات درست می کردم.
نمی تونین تصور کنین چه حالی شدم؟! {2 (26)}

خوشحال؟ ناراحت؟ شگفت زده؟ متعجب؟
مهم نیست! مهم اینه که به ذهنم رسید:

چقدر خوب میشه اگر با وجود این همه علاقمند و هنرمند در زمینه آشپزی و شیرینی پزی توو روزمنو بتونیم فروشگاهی برای فروش مواد غذایی خانگی، کیک و شیرینی خانگی داشته باشیم {69}
دیگه امکان نداره کسی برای تهیه این چیزها به شیرینی فروشی قدم بذاره.

یا اینکه چقدر عالی میشه اگر بتونیم این خوراکی های خوشگل و خوشمزه ای که روزانه بیشمار در روزمنو میبینیم رو بخریم و بچشیم.

خود من همیشه دوست داشتم و دارم که برای یکبار هم که شده چیزکیک رعنا جون رو امتحان کنم.
یا مثلا کیک کرم شکلاتی پریسا جون
یا نان صربستان مهرانه عزیز
کیک های حجمی شادی جون
کارهای آشپزی و شیرینی پزی تک تک دوستان روزمنویی رو میشه مثال زد {2 (5)}

و مهمتر از همه

برای اعیاد، جشن ها و خصوصا نوروز چقدر راحت و به صرفه می تونیم کیک و شیرینی های خوشگل، سالم و از همه مهمتر خونگی تهیه کنیم؟

این منحصر به کیک و شیرینی نیست و میتونیم برای غذاهای خانگی هم همچین چیزی رو تجربه کنیم. تصور کنید میدونید که برای دوشنبه ناهار امکان پخت غذا ندارید. یا برای مهمونی شام سه شنبه فرصت نمیکنید فلان غذا رو درست کنید. با خودمون صادق باشیم حتی اگر تمام سعیمون رو هم بکنیم نمیتونیم به خوشگلی غذاهای دوست هنرمندمون غذا رو آماده کنیم.

چه اشکالی داره با دوست هنرمند روزمنویی-مون هماهنگ کنیم تا اگر ایشون فراغت داره غذا یا شیرینی موردنظر رو برامون درست کنه؟

آیا قبول دارید که ساده ترین غذای خانگی خیلی بهتر و سالمتر از بهترین غذاهای بهترین رستوران ها است؟!!!

بجای اینکه به رستوران زنگ بزنید و سفارش بدید که براتون غذا بفرسته با دوستتون در روزمنو که
نمونه کارهاش رو در تاپیک های چی بپزم؟؟ دیدید،
در جریان وقایع آشپزخونه روزمنویی-اش هستید
و با دستورهای آشپزی که گذاشته خیلی خوب به توانمندی هاش آشنا هستید.
هماهنگ می کنید تا غذا رو براتون پیک کنه.

در مورد هنرهای دستی؟
آیا کسی هست که دوست نداشته باشه از کیف های چرمی که آموزش-اش رو یاسی جون دوست هنرمندمون گذاشتن داشته باشه؟!
کیف چهل تکه رعنا جون رو که حتما دیدید؟!

نظرتون در مورد سبزه عید چیه؟!

شمع؟ گل های کریستالی؟ کوسن؟

خیاطی؟ بافتنی؟ قلاب بافی؟

خبر دارم یکی از دوستان از جنوب صندل های خوشگل و کلی وسایل برای فروش آورده.
آیا دوست دارید مایحتاج -تون رو با قیمت مناسب تهیه کنید؟

آیا در بین دوستان روزمنویی کسی دستگاه سبزی خردکن داره که بتونه برای دیگران هم سبزی خرد کنه؟!

فکر کنید چه کارهایی رو میتونید توو خونه برای دیگران انجام بدید؟ا
ایده هاتون رو حتما برام بفرستید.
و این برای خانم خانه یعنی خوداشتغالی، یعنی درآمدزایی

یک مثال ساده براتون میزنم.
با توجه به سفارشی که گرفتید برای اهالی منزل ناهار کوفته درست می کنید در کنار اون 4تا کوفته هم برای من درست میکنید. شما کار خودتون رو انجام دادید، من هم بدون ناهار نموندم، اتفاقا غذای سالم خانگی هم خوردم.
در ادامه یه اتفاق شیرین دیگه هم میفته، می پرسید چه اتفاقی؟ درآمدزایی
شما تونستید در خانه خودتون و درکنار اعضای خانواده از هنری که دارید درآمد کسب کنید.
و اتفاق خوشایندتر زمانی میفته که این رابطه دوام پیدا میکنه و کیفیت کار شما براتون تبلیغ میکنه و من شما رو به دوستم، همکارم، خواهرم، دختر خاله ام، همسایه ام و ... معرفی میکنم {clap}

از نیمه دوم تیرماه تا الان به زمینه های مختلف فعالیت در فروشگاه های اینترنتی، فروش مواد غذایی خانگی، فروش کیک و شیرینی خانگی، فروش صنایع دستی و ... فکر کردم و جوانب رو بررسی کردم.
تو اینترنت هم جستجو کردم ولی نمونه عملیاتی مشابه پیدا نکردم! حتی یک نمونه!

به حول و قوه الهی نتیجه تحقیقات و بررسی ها رو جمع بندی کردم و با طلب خیر و برکت روزافزون برای موفقیت این طرح، قصد دارم در خدمت شما دوستان و همراهان خوب روزمنویی {2 (6)}{2 (5)}

فاز اول RoozStore (فروشگاه اینترنتی روزمنو) - کارگاه خوداشتغالی روزمنو رو افتتاح میکنم {clap}{53}

Narges
2013-09-26, 11:53 AM
سلام نرگس جونم...خیلی ممنون از این فکرهای خوب و نابت عزیزم
ولی خب دسترسی شهرستانی ها چطوره؟ اکثر این بانوهای هنرمند ساکن تهران و مشهد هستن تا جایی که من می دونم......بعد قیمت گذاری چطوره؟ خو من الان پر سوال شدم {2 (26)}

البته خانم زهرا عرفانی هم توی سایتشون فروش و سفارش غذا های خاص و بیسکویت و شیرینی داشتن قبلا..اما نه به این گستردگی که شما برنامه شو ریختین

موفق باشی دوست مهربون خودم {2 (19)}{2 (5)}{2 (5)}

هانیه جان سلام {2 (6)}
شما به من خیلی محبت دارید {53}
عزیزم من فقط کلیات طرح رو گفتم در ادامه که بیشتر در مورد مکانیزم و شیوه کار این فروشگاه بزرگ براتون بگم متوجه روال آن خواهید شد. این مکانیزم برای دوستان خارج از کشور هم کاربرد دارد چه برسد به دوستان شهرستانی.
موفق، شاد و سلامت باشید {53}

Narges
2013-09-26, 02:07 PM
نرگس جونم ايده خوبيه ولي بايد اين مطلبو ياداوري كنم كه شيريني خونگي گرونتراز قنادي در مياد.

من با حرفاي متين جونم كاملا موافقم {1} مثال بزنم كيك دوربينه هانيه رو مربيشون گفته كه 120 تومن قيمت بزن فقط كيك دوربينو بهنظرتون كسي با اين قيمت مشتري ميشه؟؟؟؟؟

تارا جان سلام {2 (6)}
متشکرم عزیزم {53}
از قدیم گفتن نیاز، مادر اختراع است. Necessity is the mother of all invention

بله، همینطور هست ولی من به شخصه معتقدم باید قیمت هر چیزی با ارزش اون رابطه منطقی داشته باشه ولی متاسفانه در شرایط فعلی با افزایش بی رویه و غیر منطقی کالاها روبرو هستیم.

این روزها قیمت انواع شیرینی و کیک در شیرینی فروشی ها و انواع غذا در رستوران ها غیر منطقی به نظر می رسند. بدون ارائه کالای خاص قیمتها بالاست و در اینجاست که من استفاده کننده میگم به قیمت-اش نمی ارزه!
در حالیکه در مورد شیرینی، کیک و غذاهای خانگی ارزش این اقلام به خانگی بودن آنهاست.

کیک تولد سحر خیلی خوشمزه بود. کم خامه، پر ازگردو و آناناس ولی من برای 25 تا مهمون برای شام نهایت 3کیلو بیشتر کیک لازم نداشتم ولی مجبور شدم 5 کیلو بخرم!

166605

Narges
2013-09-26, 02:14 PM
خدا را شکر اول صبحی چه خبر خوبی شنیدم .
من بافتنی هم باماشین هم با دست .....مجسمه های چینی .....
خیاطی ... پولک و منجوق و سنگدوزی و..... کاغذهای کادوئی بلدم و خیلی دوستدارم برای خودم بتونم درآمدی
داشته باشم هم تفریح هم پوووووول

سامره جان سلام {2 (6)}
خدا رو شکر {53}
عزیزم بزودی مکانیزم گردش کار و نحوه عضویت در فروشگاه اینترنتی را برای علاقمندان و ارئه دهندگان انواع محصولات در دسته بندی های مشخص شده را اعلام خواهم کرد تا هرچه زودتر هریک از دوستان در زمینه مورد علاقه خود فعالیت-شون رو در فاز اول فروشگاه شروع کنند.

Narges
2013-09-26, 02:42 PM
واي نرگس جون چه فكر قشنگي داري {77}من مطمئينم مشتري پروپاقرص پريسا جون و رعنا جون مي شم {4}مخصوصا كه تولد پسرم نزديكه {69}
حالا تكليف ما شهرستانيها چي ميشه با پول پستش همون درمياد كه {105}

الهام جان سلام {2 (6)}
متشکرم عزیزم شما محبت دارید {53}

اینطور که معلومه با توجه به تعداد مشتریان، باید حق عضویت بیشتری از رعنا جون و پریسا جون بگیریم :3:

در مورد روال کار فروشگاه که بیشتر توضیح بدم خیلی از ابهامات برطرف خواهد شد.
ولی حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که هدف اصلی از افتتاح این فروشگاه (آنهم بصورت فازبندی) لزوما پایین آوردن هزینه خرید مایحتاج به قیمت پایینتر نیست!

در این فروشگاه مجازی، مانند خرید از فروشگاه های حقیقی، محصولات در ویترین فروشگاه هر یک از اعضای RoozStore قرار می گیرند و شما بعنوان خریدار جوانب امر را بررسی می کنید.
در بخش ها و تاپیک های مختلف یا در آشپزخانه روزمنویی افراد نمونه کارهایشان را می بینید.
در صورت نیاز و یا تمایل طرفین از طریق ایمیل یا تماس نلفنی سوالات-تون رو مطرح میکنید.
بعد سفارش و ...
که باز هم به مانند فروشگاه های حقیقی سیستم خرید و فروش هر فروشگاه متفاوت و منحصر به فرد خواهد بود و در نهایت شما با انجام بررسی های لازم فروشنده و کالای مورد نیاز را انتخاب و طبق قرار فی مابین بعنوان خریدار و فروشنده خرید را انجام می دهید.

Narges
2013-09-26, 02:55 PM
خيلي ايده خوبي هست. اينجوري كار ما كارمندا رو هم آسون ميكنين.
مرسي از اين همه كمك اين سايت واقعا{2 (6)}{2 (6)}:11::11:{53}{53}{2 (5)}{2 (5)}

دوست خوبم سلام {2 (6)}
متشکرم عزیزم {53}
به نظر من پیاده سازی و اجرای این فروشگاه با هدف ایجاد فضایی برای ارائه محصولات خانگی و پرداختن به مقوله خوداشتغالی خانمهای ایرانی کمک بزرگی برای تمام اعضا و بازدیدکنندگان روزمنو خواهد بود.

Narges
2013-09-26, 03:42 PM
چقد عالیه .. موفق باشید همگی .. ما که هنر خاصی نداریم نرگس جون {2 (4)}

دوست خوبم سلام {2 (6)}
من هم برای شما آرزوی موفقیت، سلامت و شادی می کنم {53}
این رو نفرمایید روز استور فروشگاه ارائه دهنده هنرها و کمک های خانمهای ایرانی به همنوعان خودشون است.
اگر دوست داری از این پاساژ هفت طبقه با فروشگاه های متعدد، شما هم صاحب یک فروشگاه باشی و اگر فرصت اداره امور فروشگاه رو داری مطمئنم اگر کمی فکر کنی اون هنر یا کمک رو پیدا می کنی.

Narges
2013-09-26, 04:32 PM
کیک و شیرینی های خونگی برای خیلی ها به صرفه نیست و ترجیح میدن که به همون قنادی سفارش بدن!
همیشه هم یه عده ی خاص که سلامت و کیفیت براشون بیشتر از مادیات اهمیت داره از شیرینی و کیک های خونگی استقبال میکنن!

بالا بودن قیمت کارای خونگی هم خیلی منطقیه با توجه به خریدهای جزیی که در قنادی ها به صورت کلی تهیه میشه!
مصرف برق و گاز و آب!
مثلا قنادی خامه رو از کارخونه میگیره در مقدار زیاد اما یک قنادی که تو خونه کار میکنه باید خامه رو کیلویی هفت تا 8 تومن بخره! این مورد برای بقیه مواد هم در نظر بگیرید!

استفاده از همزن خونگی و قدرتش! و مصرف بیشتر برق!
فر خونگی !
و.....

پس به نظرم تنها امتیاز کار خونگی نسبت به قنادی تنوع و کیفیت بالا و سلامته کاره و از نظر مالی برای اکثریت مردم به صرفه نیست!!

محاسبه ی کیک ها ی خونگیه کیلویی هم نیست! مواد مصرفی رو ضربدر 3 تا 4 میکنن
اگه برای کیکی 30 هزار تومن خرج شده باشه 30 *4=120 تومن!!!
غیر این هم باشه برای قناد خونگی به صرفه نیست! بخاطر هزینه هایی که متحمل شده و همچنین وقتی که گذاشته!
تزیینای خاص کار ظریف دسته، بدون هیچ ابزار خاص صنعتی ای ! کار دست هم همیشه در همه جا از کار ماشینی گرونتر درمیاد!
مثه فرق قیمت فرش دست بافت و ماشینی !
قنادی ها اصولا نمیاین زیاد رو تزیین مانور بدن!!!! کارای سفارشی هم اصولا آلبوم داره!
خیلی کم پیدا میشه قنادی ای که کاری که مشتری بخواد رو کار کنن!

خیلی ها حاضرن برن قنادی یه کیک تولد بخرن ! هر چند تکراری ! اما براشون تو این اوضاع اقتصادی به صرفه تره !

اینا رو نگفتم که پشیمونتون کنم {4} اینا حقایقیه که اونایی که سفارش خونگی میگیرن مدام باهاش روبرو میشن! و میدونن من چی میگم :3:

بیشتر مردم انتظار دارن که همون پولی رو که تو فروشگاه قنادی میدن رو به یه قناد خونگی بپردازن!{2 (26)}

متین جان دوست خوب و هنرمندم سلام {2 (6)}
عزیزم در پاسخ به دیگر دوستان هم در بالا گفتم
باید بیشتر در مورد مکانیزم و شیوه کار این فروشگاه بزرگ براتون بگم تا هرچه بیشتر متوجه روال آن شوید و مهمتر اینکه هدف از افتتاح روز استور پایین آوردن مخارج برای بدست آوردن مایحتاج نیست بلکه در راستای مطالعه و تحقیق برای افتتاح RoozStore

اول
- به ایجاد اشتغال در خانه
- درآمد خانگی
و در نهایت به خود اشتغالی زنان در فضای مجازی
و استفاده از شرایطی که RoozMenu بعنوان یک فضای مجازی محبوب و مطرح درخصوص تهیه شیرینی، کیک و غذای خانگی در اختیار میگذارد
فکر کردیم.

دوم
برای تحقق این اهداف به ایجاد یک ویترین برای هنرمندان روزمنویی فکر کردیم که هنر، کالا و یا خدمات خود را در قالب هفت دسته:
- غذای خانگی
- کیک و شیرینی خانگی
- مواد اولیه خانگی
- هنرهای دستی
- دوخت و خیاطی
- بافتنی و قلاب بافی
- انواع کالاهای غیر خوراکی
در معرض دید بازدیدکنندگان علاقمند به موضوعات موجود در روزمنو قرار دهند.

سوم
- به شدت به خانگی بودن محصولات خوراکی افتخار و تاکید می کنیم.

و در آخر به خریدار حق انتخاب میدهیم.
تا خدمات یا کالای مورد نیاز خود را با معیارهایی که برای تهیه مایحتاج خود دارد با ابزار و شیوه هایی که روزمنو در فضای اینترنت دراختیار ما قرار می دهد انتخاب کند.

و در چشم انداز این طرح یک فروشگاه اینترنتی مطرح در زمینه ارائه انواع خوراکیهای خانگی، کیک و شیرینی خانگی، هنرهای دستی، خیاطی، بافتنی، قلاب بافی و انواع کالاهای غیر خوراکی که زنان ایرانی تهیه و تدارک دیده اند می بینیم.

Narges
2013-09-27, 01:33 AM
متین جون کل مطلب رو حیلی قشنگ گفت.
شیرینی خانگی مشتری خودشو داره و خیلی بی تعارف و بی رودربایستی باید قیمتش از اول معلوم باشه تا خدای نگرده بعدا سو تفاهم پیش نیاد.
دقیقا همینطوره که دوستان نوشتند. خیلی ها انتظار دارند شیرینی خونگی از قنادی ارزان ترباشه و بلافاصله با قنادی سر کوچه مقایسه می کنند و می گویند گرونه.
ولی در نظر داشته باشیم که شیرینی خانگی برای مصرف خانواده ارزون درمیاد . چون در واقع دستمزدش حساب نمیشه و پول آب و برق و گاز و استهلاک وسایل از خرج ماهیانه خانواده برداشته میشه . با این جال می مونه فقط مواد اولیه که به چشم میاد و به ظاهر ارزون درمیاد .
البته این مشکل قابل حله و از اول باید قیمت فروش حساب بشه و خیلی صریح مطرح بشه. از طرفی با صداقت کامل گفته بشه که از چه مواد اولیه ای و با چه کیفیتی استفاده میشه.
مثلا شیرینی های نوروزی با کیفیت های مختلف و با قیمت مختلف و ظاهر یکسان قابل تهیه است. با روغن جامد , روغن صاف قنادی , کره یا مارگارین یا کریسکو روغن صاف بدون گلسترول و سالم خارجی .
خوب این انتخاب مشتریه و البته صداقت فروشنده.
شیرینی با روغن صاف قنادی از روغن نباتی ارزان تر و غالبا بی کیفیت تره. کریسکو قیمتش چندین برابر روغن صافه با اطمینان به مراتب بیشتر
تارا جون کسی که مشتری واقعی باشه می دونه که این گیک زیبا ارزشش رو داره و مبلغش رو پرداخت می کنه . بقیه مشتری ها هم به طرح های ساده تر و کم وقت گیر تر! باید قناعت گنند دیگه:3:

رعنا جان دوست خوب و هنرمندم سلام {2 (6)}{53}
در ابتدا قصد داشتم در تاپیک جداگانه ای به معرفی و بررسی اهداف و چگونگی آغاز به کار RoozStore بنویسم تا علاقمندان در جریان روال کار و چگونگی عملکرد این فروشگاه قرار بگیرند.
اما بعد بهتر دیدم در راستای بررسی و پاسخ به نقطه نظرات، دیدگاه ها، برداشت ها و سوالات عزیزان ضمن پاسخ و اعلام نظر، توضیحات لازم درخصوص چگونگی عملکرد و فعالیت RoozStore - روز استور را به اطلاع دوستان برسانم و به همین منوال برای تک تک پستهای ارسال شده مطالبی نوشتم.
در پست شما مطالب جالبی خواندم که بهتر دیدم در ادامه صحبتهای شما بیشتر در مورد سیاست گزاری های روز استور بنویسم.

"بی تعارف و بی رودربایستی باید قیمتش از اول معلوم باشه تا خدای نگرده بعدا سو تفاهم پیش نیاد."
"از اول باید قیمت فروش حساب بشه و خیلی صریح مطرح بشه."
"با صداقت کامل گفته بشه که از چه مواد اولیه ای و با چه کیفیتی استفاده میشه."

RoozStore کجاست؟
روز استور (در فاز اول) یک پاساژ شیک هفت طبقه در آدرس RoozMenu است.
که طبق آمار سایتهای معتبر هر موضوع ماهیانه بیش از 1.000.000 بازدید دارد.

چرا هفت طبقه؟
چون در ابتدا قرار است در زمینه هفت دسته از عناوین زیر فعالیت داشته باشد:
- غذای خانگی
- کیک و شیرینی خانگی
- مواد اولیه خانگی
- صنایع دستی
- دوخت و خیاطی
- بافتنی و قلاب بافی
- انواع کالاهای غیر خوراکی

پس RoozStore یک پاساژ شیک هفت طبقه است که طبق آمار و ارقام معتبر سر نبش یک خیابان پر تردد و پر بازدید قرارگرفته که هر طبقه در یک زمینه خاص فعالیت می کند و در داخل هر طبقه تعداد مشخصی فروشگاه وجود دارد.

- هر فروشگاه متعلق به یک نفر است.
- هر نفر می تواند بسته به توانمندی های خود در طبقات مختلف فروشگاه داشته باشد.

- در فاز اول که روز استور در روزمنو افتتاح می شود. هر فروشگاه شامل یک تاپیک است.
در واقع هر فروشنده میتواند برای خود فروشگاه یا ویترین داشته باشد.
- فروشنده میتواند خودش، اقلام یا خدمات فروشی خود را معرفی و برای فروش به نمایش بگذارد.
- هر فروشنده می تواند به سلیقه خودش هرطور که مایل است ویترین خودش را بچیند و مطالب و نکاتی را در اختیار بازدیدکنندگان بگذارد.

چه کسی می تواند در RoozStore فروشگاه داشته باشد؟

برای مدیریت و راهبری RoozStore هم مثل هر محیط اجتماعی قوانینی وضع شده است.
- کسانی امکان افتتاح فروشگاه در روز استور دارند که عضو روزمنو باشند.
- حق عضویت در RoozStore را پرداخت نماید.
- حق عضویت به ازای تعداد فروشگاه دریافت می شود.
حق عضویت به ازای افتتاح هر فروشگاه بصورت سه ماهه به مبلغ 30.000 تومان دریافت می شود.

مدیریت به رعایت قوانین پاساژ نظارت می کند.
- بدون هماهنگی و پرداخت حق عضویت امکان افتتاح فروشگاه شخصی و ارائه محصولات وجود ندارد.
- در هر فروشگاه فقط امکان تبلیغ اقلام مربوط به همان طبقه امکانپذیر است.
(برای مثال در فروشگاه شیرینی و کیک تبلیغ محصولات آشپزی برخلاف قوانین است)
- در صورت عدم رعایت قوانین موضوع به فروشنده تذکر داده می شود.
- در صورت عدم رسیدگی فروشنده نسبت به به تذکر و رفع مشکل مدیریت خود مجبور به رفع و حذف مشکل است.

عضویت در RoozStore و افتتاح فروشگاه شخصی
در افتتاح فاز اول روز استور، هر کدام از عزیزان در صورت تمایل به داشتن فروشگاه یا ویترین (تاپیک
روی دکمه "عضویت در RoozStore (http://store.roozmenu.com/)" (واقع در نوار ابزار بالای صفحه) کلیک می کند.

- در صفحه جداگانه فرم ثبت درخواست شامل اطلاعات مورد نیاز نمایش داده می شود.
- درخواست کننده فرم موردنظر را پر کرده و در پایان دکمه "ثبت" را میزند.
(هر یک از درخواست کنندگان می بایست به ازای تعداد فروشگاه مورد درخواست فرم ثبت نام و افتتاح فروشگاه پر کند.)

- برای پیگیریهای بعدی به درخواست کننده کد رهگیری اعلام می شود.

- فرم بررسی و رسیدگی می شود.

- در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام ارتباط از طریق ارسال ایمیل ادامه پیدا میکند.

- در پایان شماره و مشخصات کارت برای پرداخت مبلغ وجه برای درخواست کننده ارسال می شود.

- بعد از واریز مبلغ و ارائه کد رهگیری، صحت عملیات بررسی و تائیدیه عضویت درخواست کننده به ایشان ارسال می شود.
- در این مرحله درخواست کننده مجوز افتتاح فروشگاه خود را در طبقه هماهنگ شده دریافت می کند.

ویترین فروشگاه
در تاپیک فروشگاه شخصی، هر یک عزیزان مختار است تا طبق اصول و قوانین فعالیت در روزمنو، طبق سلیقه شخصی خود و محصولاتش را در پست های جداگانه معرفی نماید.

اینکه قیمت اقلام مورد نظر را اعلام کند و یا جزئیات را حسب شرایط و بسته به مورد از طریق پیام خصوصی و یا تماس تلفنی و حتی درصورت نیاز با ارتباط حضوری حل و فصل نماید حسب سلیقه افراد کاملا اختیاری خواهد بود.

انتخاب فروشگاه مورد نظر برای خرید و یا سفارش
کاربران و بازدیدکنندگان با بازدید از ویترین فروشگاه و بررسی سوابق افراد از طریق بازدید نمونه کارها در تاپیک های دیگر،

در مورد موضوعات آشپزی و شیرینی پزی
- از طریق بازدید از "آشپزخانه های روزمنویی"
- بررسی دستورات و نمونه کارهای ارائه شده در تاپیک های آشپزی و شیرینی پزی
اطلاعات لازم را بدست می آورند و با در نظر داشتن شرایط خود و همچنین مدنظر داشتن اطلاعاتی که بدست می آورد فروشگاه مورد نظر را برای خرید کالا یا اعلام سفارش انتخاب میکند.

تمدید عضویت / اتمام عضویت
بعد از اتمام دوره سه ماهه درصورت تمدید عضویت، اطلاعات و سوابق فروشگاه باقی می ماند و درغیراینصورت تاپیک آرشیو می شود.

Narges
2013-09-27, 01:41 AM
نرگس جون منم با شما خیلی موافقم منم برگردم ایران میتونم در خدمتتون باشم

دوست خوبم{2 (6)} شما با عضویت در RoozStore و افتتاح فروشگاه، در هر مکان جغرافیایی که باشید می توانید محصولات خود را در اختیار کاربران آن منطقه قرار دهید.
در این سیستم نیز بازدیدکنندگان با در نظر داشتن منطقه زندگی خود خریدشان را از فروشگاه نزدیک به محل زندگی خودشان انجام می دهند.
امیدوارم هر جا که هستی موفق و سعاتمند باشی {53}

Narges
2013-09-27, 01:53 AM
سلام من خیاطی بلدم منم دوست دارم سفارش قبول کنم.

دوست خوبم سلام {2 (6)}
عزیزم برای افتتاح فروشگاه در زمینه ارائه دوخت و خیاطی طبقه پنجم در نظر گرفته شده است.
عکس نمونه کارهاتون رو برای ارئه در ویترین فروشگاه آماده کنید.

طبقه اول - غذای خانگی
طبقه دوم - کیک و شیرینی خانگی
طبقه سوم - مواد اولیه خانگی
طبقه چهارم - هنرهای دستی
طبقه پنجم - دوخت و خیاطی
طبقه ششم - بافتنی و قلاب بافی
طبقه هفتم - انواع کالاهای غیر خوراکی

Narges
2013-09-27, 01:59 AM
منم جواهر سازی بلدم

دوست خوبم سلام {2 (6)}
جواهرسازی زیرمجموعه هنرهای دستی در طبقه چهارم در نظر گرفته شده است.

Narges
2013-09-27, 02:19 AM
نرگس جون سلام خداقوت.{2 (6)}
طرح هایی که داری بسیار عالیه. (برای هر دو طرف معامله!!!!!!!!{clap}{clap}) من هم در زمینه بافتنی و قلاب بافی میتونم فعال باشم؟؟؟

دوست خوب روزمنویی سلام {2 (6)}
امیدوارم افتتاح و راه اندازی این پروژه کمک شایانی باشد برای
- ایجاد اشتغال خانگی
و
- فرهنگ سازی برای استفاده از محصولات با کیفیت خانگی بجای محصولات صنعتی.

برای افتتاح فروشگاه و تبلیغ در زمینه بافتنی و قلاب بافی طبقه ششم در نظر گرفته شده است.
درصورت تمایل به افتتاح فروشگاه و با توجه به نزدیک شدن فصل سرما و زمانبر بودن انجام سفارشات بافتنی و قلاب بافی پیشنهاد میکنم عکس نمونه کارهای خود را برای ارائه در ویترین شخصی خود آماده کنید {53}

Narges
2013-09-28, 11:02 PM
نرگس خانم سلام
خیلی فکر بکر و خوبی است و امیدوارم که موفق باشید ما که هنرمند نیستم پس بهتر است خریدار این فروشگاه خوب شما باشیم !{53} بهر حال شما را همراهی خواهیم کرد :3:

دوست خوبم سلام {2 (6)}
عزیزم شما محبت دارید {53}
امیدوارم شما هم موفق و پیروز و سربلند باشید.

از صمیم قلب برای موفقیت هرچه بیشتر این طرح که همانا موفقیت زنان هنرمند ایرانی در جای جای این دهکده جهانی است دعا می کنم.
دوست خوبم از اینکه همراه و در کنار ما هستی خوشحالم {2 (5)}
این پروژه برای فرهنگسازی استفاده از اینترنت برای ایجاد اشتغال خانگی و همچنین استفاده از محصولات با کیفیت خانگی بجای محصولات صنعتی به کمک تک تک روزمنویی ها نیاز دارد.
شما میتوانید با معرفی فروشگاه های روزمنو به استفاده کنندگان کالا و خدمات، به رونق هرچه بیشتر آنها کمک کنید {53}

Narges
2013-09-28, 11:32 PM
نرگس جووووونم واقعا ايده جالبيه... {clap}

خيلي عاليه... اميدوارم موفق باشيد... موفق باشيم... {3 (4)}

باران عزیزم سلام {2 (6)}
از اینهمه محبت و بذل لطف متشکرم {53}
پست شما لبریز از انرژی مثبت بود و من این انرژی را دریافت کردم {2 (5)}
امیدوارم موفق، سلامت و غرق در آرامش باشی {53}

در مورد موفقیت خوانده ایم که:
موفقیت چیزی جز تلاش نیست.
اين كه چقدر زمان داریم مهم نيست، اینکه زمان را چگونه می گذرانیم مهم است.
در یک وبلاگ خواندنی (http://iamsuccessfull.blogfa.com/) داستان جالبی را مطالعه کردم که دوست دارم آن را با دوستان خوب روزمنویی به اشتراک بگذارم {53}

مرد جوانی کنار نهر آب نشسته بود و غمگین و افسرده به سطح آب زل زده بود. استادی از آنجا می‌گذشت. او را دید و متوجه حالت پریشانش شد و کنارش نشست. مرد جوان وقتی استاد را دید بی‌اختیار گفت: “عجیب آشفته‌ام و همه چیز زندگی‌ام به هم ریخته است. به شدت نیازمند آرامش هستم و نمی‌دانم این آرامش را کجا پیدا کنم؟”

استاد برگی از شاخه روی زمین افتاده بود را داخل نهر آب انداخت و گفت: “به این برگ نگاه کن وقتی داخل آب می‌افتد خود را به جریان آن می‌سپارد و با آن می‌رود.”
سپس استاد سنگی بزرگ را از کنار جوی آب برداشت و داخل نهر انداخت. سنگ به خاطر سنگینی‌اش داخل نهر فرو رفت و در عمق آن کنار بقیه سنگ‌ها قرار گرفت. استاد گفت: “این سنگ را هم که دیدی. به خاطر سنگینی‌اش توانست بر نیروی جریان آب غلبه کند و در عمق نهر قرار گیرد. حال تو به من بگو آیا آرامش سنگ را می‌خواهی یا آرامش برگ را؟!
” مرد جوان مات و متحیر به استاد نگاه کرد و گفت: “اما برگ که آرام نیست. او با هر افت و خیز آب نهر بالا و پائین می‌رود و الان معلوم نیست کجاست! لااقل سنگ می‌داند کجا ایستاده و با وجودی که در بالا و اطرافش آب جریان دارد اما محکم ایستاده و تکان نمی‌خورد. من آرامش سنگ را ترجیح می‌دهم!

” استاد لبخندی زد و گفت: “پس چرا از جریان های مخالف و ناملایمات جاری زندگی‌ات می‌نالی؟ اگر آرامش سنگ را برگزیده‌ای پس تاب ناملایمات را هم داشته باش و محکم هر جایی که هستی آرام و قرار خود را از دست نده.

” استاد این را گفت و بلند شد تا برود. مرد جوان که آرام شده بود نفس عمیقی کشید و از جا برخاست و مسافتی با استاد همراه شد. چند دقیقه که گذشت موقع خداحافظی مرد جوان از استاد پرسید: “شما اگر جای من بودید آرامش سنگ را انتخاب می‌کردید یا آرامش برگ را؟
” استاد لبخندی زد و گفت:
“من در تمام زندگی‌ام خودم را با اطمینان به خالق رودخانه هستی و به جریان زندگی سپرده‌ام و چون می‌دانم در آغوش رودخانه‌ای هستم که همه ذرات آن نشان از حضور یار دارد از افت و خیزهایش هرگز دل آشوب نمی‌شوم. من آرامش برگ را می‌پسندم…”

Narges
2013-09-28, 11:48 PM
نرگس جون سلام .. ممنون از زحمتهایی که میکشی {2 (6)}
ولی چرا برای ژله و دسر طبقه ایی در نظر نگرفتی ؟؟
من دوست دارم توی قسمت ژله همکاری کنم {1}

دوست خوبم سلام {2 (6)}
متشکرم عزیزم، محبت دارید {53}

برای شروع برای ژله و دسر، طبقه جداگانه ای در نظر نگرفتیم.
می تونیم به این موضوعات زیرمجموعه فروشگاه شیرینی و کیک خانگی بپردازیم.
برای عضویت در RoozStore برای پر کردن فرم مورد نظر، گزینه "حوزه فعالیت" شیرینی و کیک خانگی را انتخاب کنید و در شرح درخواست ذکر بفرمایید: ژله و دسر

موفق باشید {53}

Narges
2013-09-29, 12:08 AM
نرگس جون انواع كالاهاي غيرخوراكي شامل چه مواردي هستند؟

سپیده جان سلام {2 (6)}
عزیزم فروشگاه ها در دو دسته کلی (ارائه کالا و ارائه خدمات) در 7 عنوان برنامه ریزی شده است:

- فروشگاه های غذای خانگی: ارائه دهنده انواع غذاها بصورت خانگی به سفارش مشتری

- فروشگاه های شیرینی و کیک: ارائه دهنده انواع شیرینی، انواع کیک و انواع دسر به سفارش مشتری

- فروشگاه های مواد اولیه خانگی: ارائه دهنده مواد اولیه آشپزی و شیرینی پزی خانگی به سفارش مشتری
غذاهای آماده به طبخ خانگی برای نگهداری در فریزر، پیاز و سیر سرخ شده، انواع سبزی (شسته شده، خورد شده، سرخ شده)، سبزیجات و فرنگیجات آماده شده برای نگهداری در فریزر و ... به سفارش مشتری

- فروشگاه های هنرهای دستی: ارائه دهنده کالاهای هنرهای دستی در تمام زمینه ها به سفارش مشتری

- فروشگاه های دوخت و خیاطی: ارائه دهنده انواع خدمات دوخت (پرده، تزئینات منزل، جهیزیه، سیسمونی و ...) و خیاطی به سفارش مشتری

- فروشگاه های بافتنی و قلاب بافی: ارائه دهنده انواع سفارشات بافت با میل و یا قلاب

- فروشگاه های انواع کالاهای غیر خوراکی یا کالاهای بازرگانی: انواع کالاهای بازرگانی مثل (لباس، کیف، کفش، لوازم آشپزخانه، انواع کریستال و ...) که برای فروش ارائه می شود.

Narges
2013-09-29, 01:31 AM
افتتاح و شروع به کار فروشگاه اینترنتی روزمنو - RoozStore در تاریخ 7-7-92 (7-7-(2-9))!

راز موفقیت آن است که شغل خود را جزء سرگرمی های خویش قرار دهید. (مارک تواین)

با توجه به استقبال گرم دوستان روزمنویی و احترام به هنرمندان و علاقمندانی که اقدام به عضویت در RoozStpre نموده اند، عملیات افتتاح فروشگاه ها از فردا صبح پیگیری خواهد شد {53}

پس از طی شدن مراحل ثبت درخواست و انجام هماهنگی های لازم، در صورت تکمیل و تایید صحت انجام مراحل برنامه ریزی شده، تاپیک فروشگاه به نام درخواست کننده* ایجاد می شود که این به منزله اعلام شروع به کار و افتتاح فروشگاه خواهد بود.**

* هر یک از علاقمندان می توانند نام فروشگاه خود را طبق سلیقه خود انتخاب و آن را طی انجام مراحل ثبت نام به پیگیری کننده اعلام نمایند.

** لطفا قبل از پر کردن فرم عضویت در RoozSore و یا پایان روال تعیین شده از ایجاد تاپیک جدا خودداری فرمایید.
- برای حفظ نظم و مدیریت در فضای RoozStore تاپیک هایی که بدون هماهنگی ایجاد می شوند، بدون هماهنگی حذف خواهند شد.

*** برای جلوگیری از برهم خوردن نظم تاپیک و کمک به اداره امور لطفا سوالات عمومی خود در مورد RoozStore - روز استور را در همین تاپیک و سوالات شخصی خود را از طریق ارسال پیام خصوصی Mahshid (http://www.roozmenu.com/member.php?u=1585) جون بپرسید.
- برای رسیدگی بهتر و سریعتر لطفا در موضوع پیام ذکر بفرمایید "درباره RoozStore"

با آرزوی سلامت، موفقیت و خیر و برکت برای دوستان خوب روزمنویی
برقرار و سرفراز باشید {53}

- موفقیت ؛ مجموعه ای از تلاش های کوچک روزانه است.
- من بسیار به شانس و اقبال عقیده دارم و متوجه شده ام هرچه بیشتر پشتکار و تلاش کنم، بیشتر شانس می آورم. (استفان لیکاک)
- موفقیت در آرزوها، نسبت مستقیم با قدرت اراده ما دارد. (دیل کارنگی)
- اگر در اولین قدم، موفقیت نصیب ما می شد، سعی و عمل دیگر مفهومی نداشت.(موریس مترلینگ)

Narges
2013-10-06, 12:12 AM
من یه سوال داشتم نرگس جون .. یه کاربر میتونه دوتا فروشگاه داشته باشه ؟ یعنی دوبار عضو بشه تو روزاستور؟؟{105}

دوست خوبم سلام {2 (6)}

هر یک از کاربران روزمنویی می توانند بسته به توانمندی ها و تجربیات خود، در هر طبقه از 7 طبقه مفروض برای روز استور; فروشگاه داشته باشند و کالا و خدمات خانگی خود را برای فروش به نمایش بگذارند.

الازم به ذکر است که روز استور به منظور تبلیغ مشاغل و فعایتهای اقتصادی خانگی افتتاح شده و صاحبان مشاغل نمی توانند کالا یا خدمات خود را از این طریق به نمایش بگذارند.

موفق باشید {53}

Narges
2013-10-06, 12:56 AM
نرگس جون اگه يكي بخواد..واسه خياطي..خودش پارچه بگيره و روي سايز بندي لباس ب سلقه يه خودش درست كنه بزاره واسه فروش....يعني نميشه..اخه من لباساي خوشگل بلدم درست كنم{69} ..يه مدت تو فكر بودم درست كنم بزارم تو واتس اپ و ويچت....تااااااااا امروز ديدم .واي چه خوب اينجا هم فروشگاه زدن..حالا تكليف من چي ميشه...{20}

دوست خوبم سلام {2 (6)}

با توجه به توضیحاتی که دادید در صورت تمایل برای افتتاح فروشگاه در روز استور فرم عضویت را با عنوان "دوخت و خیاطی" - (ارائه دهنده انواع خدمات دوخت و خیاطی به سفارش مشتری) پر کنید.

موفق باشید {53}