تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش الگوی بالاتنه گرلاوين (متد کلاسیک)

سلطان خاتون
2013-06-30, 10:29 PM
سلام دوستان میخوام تو این تاپیک به خاطر سمانه ی مهربونم آموزش خیاطی رو بذارم.... من چند سال پیش کلاس رفتم و تا جایی که ببینم خاطر خواه داره این تاپیک اموزش های دفترمو براتون میذارم......

ما استادمون از دامن شروع کرد ولی من از بالاتنه شروع میکنم ........
راستی من با گذاشتن اسپم مشکلی ندارم.... البته اگه مدیران مشکلی نداشته باشن... همه ی سوالاتون رو همین جا بپرسین....

سلطان خاتون
2013-07-01, 11:21 PM
فعلا این الگو ها فردام میام توضیحاتشو میگم.... ببخشید دیگه تایپ کردم یهو حواسم نبود کلا انتحاب شده بود و حذف شد.....

الگوی جلو
143724
الگوی پشت

143725

سلطان خاتون
2013-07-28, 09:17 PM
باشه عزیزانم......

اول اندازه هایی که برای رسم الگو نیاز داریم رو من میگم ......

برای سایز 38

دور سینه : 94
دور کمر : 72
دور **** : 98
فاصله ی دو سینه : 19
قد بالاتنه تا کمر: 38
پشت شانه : 40
بلندی سینه : 26
قد آستین : 55
دور بازو : 28
دور مچ : 18
بازی یقه : 14

خوب این اندازه ها برای رسم یه الگوی بالاتنه + آستین مورد نیاز ما هستن.........

نکته های دوخت : روش اندازه گیری صحیح

برای انجام اندازه گیری صحیح توجه داشته باشید که:
1- فرد حتمأ لباس زیری رو به تن داشته باشه که قصد داره با اون لباس استفاده کنه...
2- اندازه گیری از روی لباس زیر یا یک لباس نازک باشه. چرا که اندازه گیری از روی لباس ضخیم به سایز فرد اضافه میکنه...
3- دقت کنید اون شخص در راحتترین حالت ممکن و طبق عادت همیشگی روبروی شما قرار بگیره. بعضی افراد بدلیل حساس بودن به محض لمس بدن اونها توسط متر تغییر حالت میدن و در نهایت متوجه میشید که مثلأ کارور پشت و یا سایر اندازه با واقعیت سازگار نیست چون موقع اندازه گیری مثلأ کارور پشت خودش رو به سمت جلو خم کرده...
* پیشنهاد آقای سومبات هاکوپیان در نسخه ترجمه شده کتاب مولر اینه که اون فرد رو حتی جلوی آینه قرار ندید چرا که معمولأ افراد رویروی آینه بهترین فیگور رو انتخاب میکنند و از حالت معمول اندام خود خارج میشن...
4- متر رو بر روی بدن کاملأ موازی با سطح زمین قرار بدید و کاملأ افقی روی بدن قرار بگیره...
منبع:ارسوک

سلطان خاتون
2013-07-28, 09:48 PM
نحوه ی رسم الگوی بالاتنه ی جلو

1. ابتدا دو خط عمود بر هم رسم میکنیم .... (چون کاغذ الگو دو خط عمود بر هم است نیازی به رسم این دو خط نیست)

2. از نقطه ی شماره ی 1 , 4 سانت پایین می اییم و خطی از راست الگو به طرف چپ الگو رسم میکنیم نام این خط را شیب شانه میگذاریم

3. مجددا از نقطه ی شماره ی 1 , 7 سانت پایین می اییم و خطی از راست الگو به طرف چپ الگو رسم میکنیم نام این خط را گودی گردن می نامیم

4. از نقطه ی شماره ی 1 به اندازه ی کف حلقه که به صورت زیر محاسبه می شود و در این سایز 25 سانت می باشد پایین می آییم و خطی از راست الگو به طرف چپ الگو رسم میکنیم و نام این خط را خط سینه می گذاریم ( یا کف حلقه)

(قد بالاتنه تا کمر ÷2 ) + 6 = کف حلقه

38÷2=19+6=25

5. فاصله ی بین خط سینه و شیب شانه برابر کارو می باشد (این فاصله رو نصف میکنیم میشه کارور)

6. از نقطه ی شماره ی 1 , قد بالاتنه تا کمر را پایین می آییم و خطی از راست الو به طرف چپ الگو رسم میکنیم نام این خط را خط کمر می گذاریم.

7.از خط کمر 25 سانت ثابت (برای همه ی سایز ها) پایین امده و خطی را از راست الگو به طرف چپ الگو رسم میکنیم و نام آن را خط ب ا س ن بزرگ می نامیم
8. فاصله ی بین خط کمر و با سن بزرگ مساوی با س ن کوچک می باشد
حالا اندازه هایی که باید به صورت عرضی روی الگو رسم کنیم:
1.روی خط پشت شانه اندازه ها ی پشت شانه را تقسیم بر 2 میکنیم و سپس عدد حاصله را از راست الگو به طرف چپ الگو علامت میزنیم

38÷2=19 سانت

2. روی خط گوی گردن اندازه ی دور گردن را ابتدا تقیم بر 4 کرده سپس حاصل آن را منهای 2 سانت میکنیم و این اندازه را روی خط گردن از راست اگو به طرف چپ الگو علامت میزنیم

38÷4= 9.5-2=7.5

3. از انجا مطابق شکل روی خط شماره ی 1 عمود کرده که به ایت ترتیب نقطه ی شماره ی 2 یا گوشه ی گردن بدست می اید . حالا از گوشه ی گردن به طرف انتهای پشت شانه شیب شانه را می کشیم

نکته :
در این متد نیاز به اندازه گیری شیب سرشانه نیست چون خودبخود به دست می آید

4.روی خط سینه یک چهارم (1/4) دور سینه را به اضافه ی 2 سانت برای آزاد بودن لباس میکنیم و این اندازه را از راست الگو به طرف چپ الگو رسم میکنیم و علامت میزنیم در این سایز

94÷4=23+2=25 سانت

5. روی خط **** یک چهارم (1/4) دور ب ا سن را به اضافه ی 2 سانت برای آزاد بودن لباس میکنیم و این اندازه را از راست الگو به طرف چپ الگو رسم میکنیم در این سایز

98÷4=24.5+2=26.5 سانت

6. روی خط کمر دور کمر را هم تقسیم بر 4 میکنیم و به اضافهی 2 سانت برای ازاد بودن لباس و 3 سانت برای ساسون میکنیم که در این سایز

72÷4=18+2+3=23 سانت
این اندازه را از راست الگو به طرف چپ الگو روی خط کمر پیاده میکنیم

7.روی خط کارو اندازه ی نصف (1/2) پشت شانه را منهای 1 الی 1.5 سانت میکنیم و این اندازه را از راست الگو به طرف چپ الگو پیاده میکنیم که در این سایز

40÷2=20-1.5=18.5

8. در مرحله ی بعد میخواهیم هلال یقه را رسم کنیم ابتدا گونیا را از انتهای پشت شانه طوری قرار میدهیم که از کارو عبور کند و روی خط سینه بیفتد زاویه ایی که مطابق شکل روی خط سینه ایجاد شده است از گوشه ی این زاویه 4 سانت بیرون می رویم و هلال یقه را رسم میکنیم بطوریکه از 4 سانت بگذرد سپس خط سینه را به کمر و کمر را به **** بزرگ وصل میکنیم و به این ترتیب الگوی بالاتنه ی جلوی ما آماده است .

اضافه دوخت: در قسمت شانه 1 سانت اضافه ی دوخت دارد در قسمت سینه و کمر و ب اس ن هم 3 سانت اضافه ی دوخت دارد و در دیگر قسمت ها اضافه دوختی ندارد.

آفتاب بانو
2013-08-25, 09:56 AM
در این روش قد بالاتنه جلو و قد سیـ-ـنه از گوشه گردن اندازه گیری می شود.بعداز اینکه از گوشه کادر سمت راست برای گودی گردن پایین آمدیم .فاصله اش را تا کمر نصف کرده سیـ-ـنه بدست میآید. برای بدست آوردن کارور ،فاصله خط سیـ-ـنه تا گردن را نصف کرده خط کارور بدست می آید.

برای اینکه ساسون زیر بغل داشته باشیم از زیر حلقه 5-6 سانت پایین می آییم و خطی تا 3 سانت نرسیده به مرکز سیـ-ـنه می کشیم. (خط سبز) روی الگو این خط را قیچی می کنیم .از حلقه برای قطر پنس بالا می رویم .معمولا 3 سانت. و حلقه رو دوباره می کشیم.خط آبی).
روی پارچه خط آبی را کشیده و به اطراف آن 1/5 سانت اضافه کرده ساسون زیر بغل را می کشیم.

اگر بخواهیم ساسون حلقه آستین داشته باشیم دیگه پنس زیر بغل را نمی کشیم. یک پنس 3 سانتی در گود ترین نقطه حلقه آستین می گیریم .بعد از قسمت کمر الگوی جلو و پشت را روی هم قرار داده با هم اندازه می کنیم.

http://upcity.ir/images2/15056195049793674010.jpg

آفتاب بانو
2013-08-25, 02:17 PM
دوستان عزیزم این الگو خیلی اسان هست در پست بعدی مرحله به مرحله اموزش رو توضیح میدم.برای دوستانی که خواسته بودند
http://upcity.ir/images2/46149107595469499921.jpg

فیلم آموزش الگوی بالاتنه جلو وطریقه اندازه گیری به روش خانم عمرانی کلیک کنید (http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=729546&postcount=10)

الگوی بالاتنه پشت خانم عمرانی کلیک کنید (http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=729547&postcount=11)

آفتاب بانو
2013-08-25, 02:50 PM
اول یک کادری می کشیم به اندازه 1/2 دورباسن+10. الف -ب
طول رو ادامه میدهیم
جلو الگو
از نقطه الف 1/4 دور سینه + 2 افرادچاق؛ و +1 افرادلاغر و معمولی علامت میزنیم. از الف 1/4 دورسینه به+1یا 2 به سمت چپ علامت زده (ط) می نامیم.
از ط) برای شیب سرشانه 4 سانت علامت زده از نقطه غ اندازه سر شانه را رسم می کنیم.

برای گشادی گردن از نقطه الف 1/6 دور گردن +نیم سانت به چپ می رویم (غ)
برای گودی گردن 1/6 دور گردن +1 پایین می اییم و هلال گردن را رسم می کنیم.ژ

از نقطه الف قد بالاتنه تا کمر را پایین می اییم نقطه(ص)
ج-خ)و (ص-د) 1/4 دورسینه +1یا 2 متناسب با اندام فرد.
خ و د ) به هم وصل می کنیم.
از نقطه د) برای ساسون پهلو 1/5 س داخل ق به سینه وصل می کنیم.
برای قد **** ، 18-20 سانت با توجه به قد شخص از نقطه ص پایین می اییم. س

خط(س- م) 1/4 دور ب ا سن + 1یا 2. نقطه م را به ق وصل می کنیم.

برای ساسون زیر سینه

از ص نصف فاصله سینه داخل الگو شده ف. از نقطه ف 1/5 س به چپ و راست می رویم.
از ف )13 بالا رفته و در پایین هم تا خط ب ا س ن خط صاف می کشیم و شکل ساسون را طراحی می کنیم.

ج تا ژ را نصف کرده کارور به دست می اید(من اینجا نکشیدم) روی خط کارور یک دوم کارور علامت می زنیم.
حالا هلالی استین را طراحی می کنیم.

در گودترین قسمت حلقه استین یک ساسون 3 سانتی می گیریم. البته سینه های بزرگ ساسون تا 5 س هم گرفته می شود.
نوک این ساسون از ساسون زیر سینه 3 س فاصله داشته باشد.
بعدا موزش الگوی پشت را هم می نویسم.

آفتاب بانو
2013-08-25, 03:01 PM
ببخشید نمیدونستم اینجاهم میشه اپلود کرد دوباره توی سرور انجمن اپلود کردم.

bluesky
2013-09-10, 11:00 AM
سلام و خسته نباشید

من با همین متد گرلاوین برای خودم مانتو دوختم با برش عصایی عالی شد اما الان برای یه خانومی می خوام بدوزم که سینه و شکم بزرگی داره، هر کاری می کنم که بلوز با برش عصایی اندازش بشه تنگ در میاد.
بازکردن ساسون ها کفایت نمی کنه، باید ار کجا اوزمان بدمو لطفا راهنماییم کنید

یدنیا ممنون

مامان <باران>
2013-09-10, 11:30 AM
سلام و خسته نباشید

من با همین متد گرلاوین برای خودم مانتو دوختم با برش عصایی عالی شد اما الان برای یه خانومی می خوام بدوزم که سینه و شکم بزرگی داره، هر کاری می کنم که بلوز با برش عصایی اندازش بشه تنگ در میاد.
بازکردن ساسون ها کفایت نمی کنه، باید ار کجا اوزمان بدمو لطفا راهنماییم کنید

یدنیا ممنون

خانمی اندازه دور سینه و با سن و براش به چه صورت عمل کردی؟؟اندازه آزاد گرفتی یا چسبان
کدوم قسمت لباس براش تنگ میشه؟؟
برای اینجور اندامها که شکم بزرگ دارند مترو در برجسته ترین قسمت با سن بذار مترو بیار روی شکم که دور با سن محاسبه بشه
برای دور سینه هم با 4 انگشت آزاد محاسبه کن..حلقه آستین رو 2 سانت باز تر بگیر

آفتاب بانو
2013-09-13, 09:55 AM
پشت بالاتنه

رسم بالاتنه پشت مانند جلو هست.
برای بدست اوردن خط سینه و کارور در پشت ، مقدار گودی گردن جلو را در پشت رسم می کنیم.
با خط سبز نشان دادم این فقط برای بدست اوردن خط سینه و **** هست.
که مانند جلو فاصله نقطه ژ-ض را نصف کرده کمر به دست می اید.
و ژ-چ را نصف کرده کارو به دست می اید(خط نارنجی)

از نقطه ب 1/4 دور سینه منهای 1 یا 2 س بسته به چاقی و لاغری فرد به سمت راست می رویم نقطه آبی

برای شیب سرشانه پشت 3 س پایین می اییم
از نقطه ب -،برای گشادی گردن پشت 1/6 دور گردن به اضافه نیم داخل شده و 2 س برای گودی علامت می زنیم هلالی گردن پشت را رسم میکنیم.

روی خط کارور 1/2 کارور پشت

روی خط سینه 1/4 دور سینه منهای 1 یا 2س

خط کمر ن و ض مساوی است با ب-ی

از نقطه ن روی خط کمر 1/5 سانت برای ساسون پهلو داخل می شویم.ک

روی خط **** 1/4 دورباسن منهای 1 یا 2

خط پهلو را رسم میکنیم.
برای ساسون وسط پشت ،ض- ک را نصف کرده خطی به بالا می کشیم که از خط سینه 2 سانت بالاتر باشه.
و پایین خط ساسون به خط **** وصل می کنیم. شکل ساسون را می کشیم

ساسون را اصلاح می کنیم خطهای قرمز نیم تا 1 سانت از خط ساسون اصلی فاصله دارند.(روی خط ****)

آفتاب بانو
2013-09-13, 10:01 AM
دوستان عزیزم این الگو قالب بدن هست . برای تبدیل کردن به بلوز یا مانتو باید به پهلوها اضافاتی داده بشه.
برای مانتو به خط سینه 2 سانت
کمر 1 سانت
و خط با سن هم 2 سانت اضافه شود.
بعد قد مانتو را اضافه در پایین دامن مانتو هم می توانیم اضافه کنیم
این اضافات هم برای جلو و هم پشت باید در نظر گرفته بشه.
البته اگه بخواهیم مانتو گشادتر باشه می تونیم بیشتر به پهلوها و کمر اضافه کنیم.

اگر بخواهیم پایین مانتو فون باشه در پای دامن قسمت پهلو تا 7 س اضافه می کنیم.

آفتاب بانو
2013-09-13, 02:50 PM
این هم طریقه رسم الگوی استین
این الگوی استینی که باهاش کار میکنم

دوستان عزیزم این الگوی آستینی هست که من باهاش کار میکنم گرلاوینه اما اصلاحش کردم. باهاش آستین میدوزم خیلی خوب میشه.گفتم بذارم اینجا شاید به دردتون بخوره.

اگه خواستید کپی اش کنید عکس رو ذخیره کنید بعد با پینت یا نرم افزار دیگه ای بزرگش کنید که قدش 60 و گشادی بازوش 35 بشه بعد روی صفحه مانیتور نایلون یا کاغذ مومی بذارید و کپی کنید. این راحت ترین راه حل هست.
یا اینکه توی بیرون بدین بزرگ کنند.

برای سایزهای بالا دور حلقه لباس را اندازه گرفته هرچه بود اختلاف انرا با دورکاپ این آستین بدست می آوریم نصف کرده نصف انرا به چپ و راست میدهیم و به پایین آستین ختم میکنیم.

bluesky
2013-09-13, 08:38 PM
خانمی اندازه دور سینه و با سن و براش به چه صورت عمل کردی؟؟اندازه آزاد گرفتی یا چسبان
کدوم قسمت لباس براش تنگ میشه؟؟
برای اینجور اندامها که شکم بزرگ دارند مترو در برجسته ترین قسمت با سن بذار مترو بیار روی شکم که دور با سن محاسبه بشه
برای دور سینه هم با 4 انگشت آزاد محاسبه کن..حلقه آستین رو 2 سانت باز تر بگیر
سلام
واقعا ممنون که راهنماییم کردین{1}

{53}{53}

bluesky
2013-09-19, 09:48 PM
سلام باران جون
ممکنه لباس گره ای رو سینه رو هم آموزش بدید؟ خیلی دوس دارم زودتر بدوزمش.
ممنون
یادم رفت بگم الگوی دو مدل دکلته رو هم آموزش بدید اگه ممکنه{2 (4)}{63}، یه پارچه تافته بنفش دارم می خوام دکلته بدوزم اما مطمئن نیستم الگوش درست باشه{68}
بازم یدنیا ممنون {53}{53}{53}

مامان <باران>
2013-09-20, 11:11 AM
سلام باران جون
ممکنه لباس گره ای رو سینه رو هم آموزش بدید؟ خیلی دوس دارم زودتر بدوزمش.
ممنون
یادم رفت بگم الگوی دو مدل دکلته رو هم آموزش بدید اگه ممکنه{2 (4)}{63}، یه پارچه تافته بنفش دارم می خوام دکلته بدوزم اما مطمئن نیستم الگوش درست باشه{68}
بازم یدنیا ممنون {53}{53}{53}

دوست گرامی:برای دوخت مدل گره ایی و دکلته باید دوره لباس مجلسی رو گذرونده باشین تا تجربه کافی داشته باشین مخصوصا دکلته..این مدل برای خوب موندنش (دکلته مجلسی)احتیاج داره فنر دوزی بشه و در قسمت سینه کاپ سوتین دوخته بشه که کار حرفه ایی هست(اونم کار با پارچه تافته)

veronika
2014-02-07, 12:41 PM
ببخشيد باران جان و آفتاب بانوي عزيز ساسون سرشانه جلو پس كجاست مي شه توضيح بديد.

اگر كسي متد مولر هم بلد هستش مي شه به صورت ساده توضيح بريد.كه ساده باشه و قابل درك ممنون مي شم.{77}

مامان <باران>
2014-02-07, 04:32 PM

اگر كسي متد مولر هم بلد هستش مي شه به صورت ساده توضيح بريد.كه ساده باشه و قابل درك ممنون مي شم.{77}

الگوی بالاتنه ساسون سرشانه نداشت!!!!{4fvgdaq_th}
ورونیکای عزیز من به اینصورت عمل میکنم..

اندازه سرشانه...12
دور سینه...106
روی خط سرشانه به اندازه نصف سرشانه(6سانت) از سمت راست الگو به چپ مشخص میکنیم(نقطه قرمز)
106 تقسیم بر 2=5/3.... به اندازه حاصل از مابقی خط سرشانه مشخص میکنم(نقطه بنفش)
این دو خط را میزنم به فاصله سینه(خط سبز).....203769
ساسون سرشانه رو از چپ به راست میبندیم.(از سمت حلقه آستین بسمت خط گردن)
دوباره اندازه سرشانه و روی خط کارور و خط سینه اندازه اصلی مون رو بیرون رفته و حلقه آستین جدید طراحی میکنیم........203770
((اگر بعد از بستن ساسون سرشانه اندازه اصلی رو خط سینه رو اصلاح نکنیم بعد از دوخت در لباسهای جلو باز قسمت دکمه خور بعد از بستن دکمه باز میمونه))
((در بعضی اندام ها اندازه فاصله سینه و بلندی سینه یکسانه..ولی در بعضی هم اندازه بلندی سینه بیشتره که روی الگو از ابتدای خط گردن به سمت نوک ساسون سینه که به فاصله سینه زده شده خطی رسم میکنم که این خط معمولا پایینتر از خط سینه قرار میگیره و معیار نوک ساسون سینه جدید رو با بلندی سینه در نظر میگیریم))

آفتاب بانو
2014-02-07, 07:00 PM

دوست عزیزم الگوی من پنس سرشانه نداره چون متدش کلاسیک هست.
ولی اگر بخواهم مدل برش از سرشانه بدیم. سر شانه که مثلا 12 هست نصف کرده از نصفش :اگر دور سینه 90 باشه تقسیم بر دو میشه 45 .
45 رو اعشار می زنیم میشه قطر پنس سرشانه.4/5
حالا از نصف سرشانه قطر پنس رو به سمت حلقه علامت می زنیم بعد پنس بقیه سرشانه که باید 6 سانت باشه اصلاح می کنیم و همچنین خط کارور را که با رسم پنس کم شده درست می کنیم.

veronika
2014-02-08, 11:39 AM
ممنونم از راهنمايي هاي خوب شما دوست هاي گلم:11:

*ستاره*
2014-08-13, 07:14 PM
اگر ساسون نخوایم همون اندازه های معمول کافین؟
کلا برای یک بالاتنه ساده ساسون نیاز هست یا نه؟
قد بالا تنه رو از گودی گردن تا کمر باید گرفت؟

annarose
2014-10-26, 05:50 PM
تو متد گرلاوین بالاتنه از گودی گردن هست، مشکل من اینه که اختلاف بالاتنه جلو و پشت رو که باید از خط گردن پشت بالا بریم چطور محاسبه کنیم در صورتی که بالاتنه جلو بیشتر از پشت باشه؟ کسی می دونه راهنمایی کنه؟

مامان <باران>
2014-10-27, 11:43 AM
اگر ساسون نخوایم همون اندازه های معمول کافین؟
کلا برای یک بالاتنه ساده ساسون نیاز هست یا نه؟
قد بالا تنه رو از گودی گردن تا کمر باید گرفت؟

ستاره جون.اندازه هایی که نمیشه براحتی اندازه گرفت و طبق فرمول گفته شده در الگو بدست میاد اندازه ساسون و پنس سرشانه است.هرچی لباس چسبانتر باشه ساسون گودتر و هرچی لباس گشادتر باشه ساسون کمتر محاسبه میشه
ساسون سرشانه بستگی به برجستگی و فرو رفتگی بدن و نوع لباس داره.
هرچی برجستگی با سن در شخص بیشتر باشه طول ساسون کوتاهتره و هرچی برجستگی کمتر باشه طول ساسون بلندتر
بله اندازه قد بالاتنه رو از گودی کردن تا کمر(ناف) محاسبه میشه

تو متد گرلاوین بالاتنه از گودی گردن هست، مشکل من اینه که اختلاف بالاتنه جلو و پشت رو که باید از خط گردن پشت بالا بریم چطور محاسبه کنیم در صورتی که بالاتنه جلو بیشتر از پشت باشه؟ کسی می دونه راهنمایی کنه؟

خانمی اختلاف بالاتنه جلو و پشت رو بدست بیار مثلا بالاتنه جلو 36 بالاتنه پشت 40 سانت داریم میشه با اختلاف 4 سانت (تا اختلاف 7 سانت در اندامها نرمال هست) اندازه 4 سانت از خط گردن پشت بسمت بالا مشخص کن خط یقه رو به داخل الگو رسم میکنی

بالاتنه جلو بزرگتر از پشت؟؟ نه نمیشه.واسه اینکه بالاتنه جلو از گودی یقه اندازه گرفته میشه در صورتی که بالاتنه پشت از برجستگی گردن اندازه میگیریم.خوب گودی یقه در جلو پایین تر از برجستگی گردن در پشت هست.فکر میکنم در اندازه گیری اشتباه کردید.و اصلا نرمال نیست بالاتنه جلو بزرگتر از پشت باشه.حتی در اشخاصی که گردن کوتاه دارن این اختلاف نیست

annarose
2014-10-31, 11:02 PM
خیلی ممنونم که پاسخ دادید، فقط یه سوال دیگه کسی که سی نه های بزرگ و برجسته ای هم داره بالاتنه جلوش نمی تونه از پشت بیشتر باشه؟

مامان <باران>
2014-11-01, 10:02 AM
خیلی ممنونم که پاسخ دادید، فقط یه سوال دیگه کسی که سی نه های بزرگ و برجسته ای هم داره بالاتنه جلوش نمی تونه از پشت بیشتر باشه؟

خانمی.همونجور که در پست قبلی گفتم اختلاف تا 7 سانت در اندامها نرمال هست و بیش از این اختلاف رو در اندازه بالاتنه جلو و پشت دست نمیزنیم.بلکه با باز کردن اوزمان یا محاسبه ساسون و بستنش در الگو اشکلات اندامی رو جبران میکنیم.
قبل از هرچی برای کادر اولیه الگو.. اندازه سینه یا با سن هرکدام بیشتر بود رو محاسبه میکنیم و کادر اصلی رسم میشه
برای کسانی که سینه های بزرگ و برجسته دارن.در این حالت لباس رو خط سینه کشیده میشه و بالاتر از خط سینه میایسته .اگر مابقی اندازه ها کوچکتر از سینه است باید با همون سایز در الگو مشخص کنی.بعد در خط سینه الگو رو اصلاح میکنی.الگوی بالاتنه رو در قسمت افقی و عمودی قیچی کن (که بصورت + میشه) حالا قسمتهای قیچی شده باید به اندازه لازم باز بشه.اینکار باعث میشه الگو در قسمت سینه و ساسون بزرگتر بشه.
در مواقعی که مشتری سینه های بزرگ داره اگر اشکال اندامش در الگو رعایت نشه و لباس جلو باز باشه در قسمت دکمه خور باز میمونه

یکی دیگه از مواردی که باعث میشه اختلاف اندامی داشته باشن و اندازه بالاتنه پشت و جلو بهم ریخته شه پشت برآمده یا قوز کرده است:برای این وضع
برآمدگی پشت در خط کارور به پارچه فشار میاره.باعث میشه لباس در پشت بالا بایسته.برای رفع این مشکل.قد بالاتنه در پشت باید بلند شه.باز اگر مابقی اندازه ها در الگو نرمال هست قد بالاتنه پشت رو به اندازه معمولی مشخص میکنیم.بعد مابقی تغییرات رو انجام میدیم
خط کارور پشت رو قیچی و انرا به اندازه لازم باز میکنیم.در این مواقع ساسون سرشانه که داشته باشین پهن تر میشه.خط مرکزی پشت را رو خط خط عمود صاف میکنیم و الگوی اصلاح شده رو رولت میکنیم

annarose
2014-11-02, 06:51 PM
ممنونم به خاطر توضیحاتتون، در برش عصایی پنس سرشانه پشت رو باید کجا انتقال بدیم؟آیا باید از انتهای سرشانه مقدار پنس رو داخل شیم و حلقه آستین را مجدد بکشیم؟ لطف می کنید اگه توضیح بدید.

مامان <باران>
2014-11-02, 09:07 PM
ممنونم به خاطر توضیحاتتون، در برش عصایی پنس سرشانه پشت رو باید کجا انتقال بدیم؟آیا باید از انتهای سرشانه مقدار پنس رو داخل شیم و حلقه آستین را مجدد بکشیم؟ لطف می کنید اگه توضیح بدید.

برای پنس سرشانه اندازه 10 الی 12 سانت میایم داخل الگو و تداخلی با رسم ترک عصایی نداره میتونی پنس و روی الگو ببندی ...و یا همون کاری رو انجام بدی که خودت گفتی

annarose
2015-01-02, 10:56 AM
سلام دوستان کسی می تونه تو طراحی یقه ی این پالتو کمکم کنه و این که در قسمت وسط جلو آیا رو همگرد در نظر گرفته شده یا نه؟
http://bootstrapfashion.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/4/2/4211_main__05368.jpg