تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : عرق سوز يا عرق جوش در نوزادان

Sarashpaz-Sepideh
2013-06-18, 12:04 PM
مادران عزيز براي پيشگيري يا درمان نوزادان خود در عرق سوز چه ميكنيد ؟
من براي دخترم از پودر تالك چيكو استفاده ميكنم خيلي خوبه . پماد چيكو هم خوبه ولي زيادي چربه .
يه پماد هم هست تبليغش رو تو كانالهاي تركيه ديدم به اسم bepanthol بپانتول . استفاده نكردم نميدونم خوبه يا نه؟
يه چيزي هم هست به اسم كريستال ويولت (جوهر آبي )شايد ماماناي قديمي بشناسن يه ماده بنفش رنگه مثل جوهر ميمونه قديما براي برفك دهان شيرخواران استفاده ميكردن خيلي هم سخت پيدا ميشه يعني معركه ميكنه . وقتي دخترم خيلي كوچيك بود اين مشكل براش پيش اومد كافيه با گوش پاك كن مقداري رو بماليد روي محل مورد نظر بعد روش پماد كلوتريمازول 1% بكشيد فورا جواب ميده . اينو هم از عمه م ياد گرفتم و خيلي راضي ام . {69}
عكسش كه تو نت نبود . {2 (26)} ولي من دارمش هنوز عكسش رو ميذارم .

marmar11
2013-06-18, 12:41 PM
سپیده جون حمام با صابون لایف بوی هم خیلی خوبه واسه عرق جوش بچه ها

Hedieh
2013-07-16, 12:30 AM
سپيده جون پودر تالك اصلا براي نوزادان و كودكان خوب نيست، چون ذرات پودر در هوا پخش ميشن و كودك دچار بيماريهاي تنفسي ميشه....

بهتره براي جلوگيري از عرق سوز شدن، پوشك بچه رو زود به زود عوض كنيد و از وازلين بچه يا پمادهاي مخصوص سوختگي استفاده كنيد...

Nahid59
2013-07-16, 03:52 AM
وقت دندون در آوردن و اسهال نی نی ها هر چی هم مواظب باشیم بازم پاهاشون می سوزه {2 (14)}

Sarashpaz-Sepideh
2013-07-16, 05:34 PM
هديه جون مواظبم .يواشكي ميريزم مراقبم اصلا پخش نشه. {2 (14)} وازلين و پماداي مخصوصم امتحان كردم ولي هيچي مثل پودربچه خوب جواب نميده. {2 (6)}

Honey
2013-07-16, 07:23 PM
من بسرم دور كردنش و سينه أش صورتش جوش زده بود
إز بودر استفاده كردم
زود به زودم حمام بردم بعد زير كردنش زير بغلش همش تميز مي كنم با يه دستمال مرطوب بعد خشكش مي كنم اكه قرمز بأشه
بودر مي زنم
بخصوص بجه تو ماهاي اولش كه نمي تونه كردنش تكون بده تا هوا بخوره بايد مواظب بود تو هواي كرم هم باشي كه بيشتر
ولي إز همه بهتر حمام بردن و شستن بجه زود به زود هستش كمي بجه رو باز بزار ين تا هوا بخوره{21}و كهنه شم هم ديدين خرابكاري كرد زود عوضش كنين {4}
يكي إز دوستام البته إز جند نفر شنيدم شير مادر براي سوختكي بأي بجه خوبه شيرتون رو بدوشين و به قرمزي هاي بأي بجه بزنين
من كه هنوز خدارو شكر لازم نشده استفاده كنم ولي خودش مي كفت عاليه{65}

meysa
2014-07-26, 08:36 PM
دختر من در دوران نوزادی اگزما داشت وبه همین خاطر زیاد به دکتر پوست مراجعه میکردم برای عرق سوز زیر گردن دکترش پماد تریامسینولون تجویز کرد که خیلی عالیه و هنوز استفاده میکنم وبرای وسط پاهاش کلوتریمازول که اون هم زود جواب میده

derakhshan20
2014-07-27, 12:07 AM
تریا مسینولون دو مدل هست یکی ان ان یکی استوناید
دختر من الان حدود 8 سالشه خیلی ازاین چیزارو به چشمم دیدم حساسیت ها اما بهتون توصیه می کنم از تریا مسینولون ان ان زیاد استفاده نکنید چون برای بچه ها ضرر هم داره مخصوصا نو زادان البته بگم که در عرق جوش شدن پاها شون خیلی خیلی موثره اما فقط برای مواقع اضطراری !شنیدم که باعث اثرات مخرب روی مغزشون میشه!
راستی پماد ایرکس برای جلوگیری از سوختگی پاهاشون حرف نداره خصوصا وقتایی که نمیشه زودی پوشکشون رو عوض کرد پر چربشون کنید عالیه.

Mah Sa
2014-07-27, 12:58 AM
سلام
دوستان منم یک چیزی دیدمو شنیدم از یکی از پزشکان
پماد کالاندولا مثه اینکه حرف نداره حتی برای بزرگ سالان هم جواب میده و گیاهی هستش
دیدم واسه بچه ها استفاده میکننو پزشک کودکان تجویز کرده(البته اینم بگم که فامیل ما چون خیلی رو بچش حساس بود هر بار پوشکو عوض میکرد میزد)
کریستال ویولت هم واسه برادرم که نوزاد بود استفاده کردیم عالی بوده فقط نمیدونم واسه دخترا ایرادی نداشته باشه هااااا{1}

یاسمین 20
2014-07-27, 08:50 AM
من یه بار که خیلی ناراحت بودم به بچه ام شیر دادم پاش سوخته بود نزدیک یک ماه هرکاری کردم خوب نمیشد وخیلی قرمز شده بود یکی از فامیلامون گفت دکتر گفته وقتایی که سوختگی زیاده ودیر خوب میشه پماد تریامیسولون ان ان وکالاندولا روکف دست قاطی کنین بزنین به پای بچه خوبه,منم بار اولی که استفاده کردم جواب داد.وقتایی که در میمونید وچاره ای ندارید امتحانش کنید سریع جواب میده.

maryama
2014-07-27, 11:55 AM
من از ترکیب ان ان و کلوتریمازول و گاهی هم ویتامین آ.د استفاده میکردم خوب بود.