تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : کلـکسیونی از مهارت لکه بری


MaarMaar
2011-01-24, 11:43 AM
لكه‌هاي روغن روي كاغذ ديواري را مي‌توان با پودر تالك از ميان برد. مقدار زيادي پودر تالك را روي لكه‌ها بپاشيد و اجازه بدهيد مدتي بماند تا روغن جذب شود. سپس آن را با يك پارچه خشك پاك كنيد. در صورت احتياج اين عمل را تكرار كنيد.

براي لكه‌گيري فرش و موكت مي‌توان از خمير ريش استفاده كرد چرا كه يك پاك‌كننده قابل دسترس مي‌‌باشد. كافي است آن را روي لكه بماليد و سپس با آب بشوييد.

در مواردي كه آدامس به فرش و موكت چسبيده، از يخ استفاده كنيد بدين شكل كه قطعات يخ را روي آدامس قرار دهيد تا كاملا سخت و شكننده شود. آن‌گاه براي از بين بردن آثاري كه احتمالا باقي‌مانده، از يك ماده لكه پاك كن استفاده كنيد.

براي تميز كردن كركره‌ها مي‌توانيد از دستكش يا جوراب‌هاي كهنه استفاده كنيد. براي اين منظور، هر يك از دستان خود را داخل يك لنگه جوراب يا دستكش فرو بريد سپس با يك دست، مايع مخصوص پاك‌كننده را روي كركره بماليد و با دست ديگر آن را خشك و تميز كنيد.

اگر شيشه تلويزيون يا شيشه روي ميز و... خط افتاده، كافي است مقداري خميردندان روي آن بماليد، سپس با پارچه نرمي آن را صيقل دهيد. آثار خراشيدگي شيشه از بين رفته و تصوير تلويزيون شما بهتر خواهد شد.


لكه روغن ماشين:

براي اين منظور روي لكه ها، كره يا روغن، بماليد و بگذاريد 12 ساعت بماند. سپس آن را با بنزين پاك كنيد . اين راه براي لباس هاي ابريشمي و كتاني است.

كليه موارد و راهكارهايي كهبه آن اشاره مي شود، براي لباس ها و پارچه هاي قابل شست وشو هستند. لكه بري از روي لباس هاي غيرقابل شست و شو، بايد توسط افراد متخصص و مواد مناسب در خشكشويي ها انجام پذيرد.

هنگامي كه پارچه ديگري را به محلول لكه بر آغشته كرديد و مي خواهيد از آن براي زدودن لكه استفاده كنيد، توجه داشته باشيد كه نحوه تميز كردن بايد با سيستم ضربه اي باشد و از مالش پارچه بر روي لكه خودداري شود.

ضربات پارچه حاوي لكه بر را ابتدا از محدوده خارجي لكه شروع كنيد و به داخل ادامه دهيد.

براي شست وشوي اغلب لكه هاي غير چربي، كاربرد آب سرد نياز است؛ آب گرم و به خصوص آب داغ لكه را پايدار مي كند. البته روش استفاده و نوع لكه نيز تعيين كننده است.


لكه شمع، مداد شمعي و مدادهاي چرب آرايشي:

براي اين منظور كافي است ابتدا باقي مانده ماده را با جسمي نوك تيز به آرامي برداريد. سپس دو تكه دستمال توالت يا كاغذ قهوه اي (مورد استفاده در خشكشويي ها) در دو طرف لكه قرار دهيد. سپس اتوي گرم را بر روي يكي از كاغذها در محل لكه فشار دهيد. به اين ترتيب، چربي موجود در لكه آب مي شود و جذب دستمال يا كاغذهاي طرفين مي شود. ولي در مورد موكت و فرش پس از برداشتن پارافين سفت شده از روي سطح، تنها يك كاغذ بر روي سطح لكه قرار دهيد و اتو بكشيد.

لكه گل و لاي بر روي لباس:

كافي است يك عدد سيب زميني را با چاقو به دو نيم کنيد و بر روي لكه بماليد، سپس لباس را در آب سرد بخيسانيد و طبق معمول با مواد شوينده شست و شو دهيد. در صورتي كه لكه همچنان پايدار ماند، دستمال را به الكل آغشته كنيد و بر روي لكه بماليد.

لكه آب ميوه:

مقداري نمك بر روي لكه بريزيد و سپس آن را در آب سرد مدتي خيس كنيد. پس از آن با آب گرم و مواد شوينده شيميايي بشوييد.

لكه سس گوجه فرنگي:

ابتدا روي سطح لكه را با روش ضربه اي به وسيله پارچه ديگر به الكل آغشته كنيد، سپس در آب سرد و مواد شوينده بشوييد. اگر لكه روي سطح فرش يا موكت ايجاد شده باشد، ابتدا مقداري فوم ريش تراشي بر روي لكه بريزيد و سطح آن را با اسفنج آنقدر مالش دهيد تا پاك شود. سپس دستمال ديگري را كمي مرطوب كنيد و بر روي لكه بكشيد و صبر كنيد تا خشك شود.

MaarMaar
2011-01-24, 11:44 AM
زدودن لكه آبرنگ:

زدودن لكه آبرنگ ساده است براي اين منظور بايد با آب سرد بشوييد سپس از آب نيمگرم و پودر رختشويي براي نظافت آن استفاده کنيد و اگر خيلي سمج باشد، پنبه را به گليسيرين آغشته كنيد و روي آن بماليد سپس با آب گرم و پودر رختشويي بشوييد و آب بكشيد و اگر نتيجه نگرفتيد از تربانتين استفاده كنيم.

لكه هاي پلاستيكي:

ابتدا اضافي رنگ را بتراشيد سپس نفت خام بماليد و با پنبه پاك كنيد و سرانجام با آب گرم و صابون بشوييد و آبكشي نماييد.

لكه هاي رنگي روغني:

اگر كهنه و خشك است پاك كردن آن تقريباً غير ممكن است اما در صورتي كه هنوز خشك نشده و يا فقط يكي دو روز پيش اتفاق افتاده است بايد چنين كرد: از روي هر نوع پارچه اضافه رنگ را لبه ي تيز كار بگيريد بعد پنبه اي را به تربانتين آغشته كنيد و روي لكه بماليد سپس با پنبه ديگري پاك كنيد اين كار را چندين بار تكرار كنيد و ته رنگ را نيز با آب گرم و پودر لباسشويي از بين ببريد مسلماً از نتيجه كار راضي خواهيد بود.

MaarMaar
2011-01-24, 12:13 PM
برای لکه زدایی از انواع پارچه ها به نکات زیر توجه فرمایید:

1. ابتدا علت و نوع لکه را که از چه موادی است،پیدا کنید.


2. نوع پارچه را تعیین کنید؛ به خصوص از این لحاظ که قابل شستشو هست یا خیر.


3. در جنس و رنگ پارچه و همچنین نوع ماده ای که برای رنگ کردن آن به کار رفته است، دقت کنید.


4. طزحی را که برای رفع لکه در نظر دارید ، قبلا تعیین کنید.


5. هر نوع ماده شیمیایی را که می خواهید به کار ببرید، روی تکه ای از پارچه امتحان کنید و اگر می خواهید پارچه را بشویید، لکه را قبل از شستن از بین ببرید.


6. به خاطر داشته باشید که آب داغ، بعضی لکه ها را ثابت می کند، مانند لکه تخم مرغ و خون؛ همچنین آب صابون نیز لکه های چای، قهوه و عصاره بسیاری از میوه ها را ثابت می کند.

برای از بین بردن لکه ها به وسیله محلول هایی مانند تتراکلروکربن یا بـِن-زین با استفاده از برس یا ابر.


بیرنگ کردن لکه به وسیله آب اکــسیژنه و اسید اگزالیک (جوهر ترشک) یا آب ژاول.


تمیز کردن لکه به صورت خشک به وسیله خمیری از پودرهای جذب کننده مانند گچ فرانسوی یا پودر سفید تالک.


برطرف کردن لکه کاکائو و شکلات:


چنانچه لکه روی پارچه های سفید باشد، محل آن را با آب گرم و صابون بشوئید، بعد لکه را به وسیله تتراکلروکربن از بین ببرید. در صورتی که پارچه رنگی بود، اول با تتراکلروکربن بشوئید، سپس با آب گرم و اسفنج، لکه را کاملا از بین ببرید.

برطرف کردن لکه چربی روغن:


محل لکه را به وسیله اسفنج با تتراکلروکربن بشوئید، سپس با آب نیم گرم و صابون، لکه را کاملا از بین ببرید. چنانچه لکه کهنه باشد، آن را ابتدا با آب اکــسیژنه ، بیرنگ کرده ، بعد با آب، خوب بشوئید.

برطرف کردن لکه چای و قهوه:


برای برطرف کردن این گونه لکه ها روی پارچه های رنگی، محل لکه را با آب گرم و اسفنج بشوئید.
چنانچه لکه باقی ماند، گیلیسیرین گرم به کار ببرید و بگذارید نیم ساعت روی لکه بماند، سپس با آب خوب شستشو داده و با آب گرم و صابون بشوئید.
اگر لکه روی پارچه سفید و نخی بود، آب جوش را روی لکه بریزید و این کار را از طرف پشت پارچه نیز تکرار کنید . اگر لکه از بین نرفت با آب اکــسیژنه، سپس با آب شستشو دهید برای از بین بردن این گونه لکه ها، اول از صابون استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است لکه را ثابت کند.

Monira
2011-06-30, 03:42 PM
لکه ای که از رنگهای روغنی حاصل میشه به راحتی با نفت یا تینر پاک میشنhttp://www.kolobok.us/smiles/standart/yes3.gif

سایان
2011-06-30, 04:32 PM
من لکه لوازم آرایش و قهوه رو با ماست از روی فرش تمییز کردم خیلی عالی جواب میده.فکر کنم روی پارچه هم جواب بده .اگه جوهر،ریمل یا قهوه و ... روی فرشتون ریخت بگید تا روشش و بهتون بگم

Betty
2011-06-30, 06:08 PM
سایان جون نیکی و پرسش ؟؟؟؟

سایان
2011-06-30, 11:37 PM
بتی جان من چند وقت پیش قهوه کپ کردم رو قالی ،یه لکه بزرگ و افتضاح .بعد یه کاسه ماست یه کاسه آب و یه کاسه خالی برداشتم و دست به کار شدم
اول ماست شل و میریختم روی لکه و با قاشق مخلوط میکردم تا ماست رنگ بگیره بعد جمعش میکردم و دوباره این کارو تکرار میکردم تا لکه قهوه محو شد ؛بعد کم کم آب میریختم و از روی فرش دوغ جمع میکردم تا ماستا هم کاملا پاک شد.آخر سرم یه مقدار خیلی خیلی کم تاید دستی ریختم و با دستمال نم دار کشیدم تا اثری از چربی ماست باقی نمونه .دست آخرم پوست انگشتم کنده شد :42:اما از لکه اثری باقی نموند
با این روش لک ریمل و از روی موکت هم پاک کردم

sarina-kian
2011-07-02, 11:30 AM
اگر دوستان میدونن جواب سوال من رو بدین بیزحمت.چند وقت پیشا پیرهن همسری رو که انداختم تو ماشین دیذم از یه لباسی که هنوز نمیدونم کدومه یه رنگ قرمز افتاده روش.بار اول بود لباسه رو میشستم.الان کاملا بلا استفاده شده.میدونین چطور میشه این لک رو برطرف کرد؟

SAHAR NAAZ
2011-07-02, 03:44 PM
سلام
سارینا جون اگه لباسه بلا استفاده شده میشه یه ریسک کرد
توی یه تشت یکم آب و وایتکس را مخلوط کن و پیراهن را بذار توش یکم بمونه و قسمت لکه شده را با یه برس نرم بشور . من یه بار برای لک روغن خورشت قیمه روی یه لباس راه راه سفید و آبی استفاده کردم و جواب داد.فقط زیادی وایتکس نریزی
با اجازه MaarMaar جون من برای از بین بردن لک آدامس از روی لباس روش پیف پاف میزنم.چنان آدامس سفت میشه و سریع کنده میشه که نگو .فقط بعدش باید لباس را شست که بوی پیف پاف از بین بره{3 (23)}{3 (23)}{3 (23)}{3 (23)}{3 (23)}

سایان
2012-03-12, 02:27 PM
یه نکته لکه بری شاید به درد کسی بخوره
اگه اشتباهی روی سینک ظرفشویی یا شیر آب یا کلا وسایل استیل جوهر نمک ریختید و جاش یه لک سیاه بوجود اومد میتونید با نمک تمییزش کنید .

اگه آب میوه گیری تون از هویج نارنجی شده میتونید با یه تکه دستمال و روغن مایع تمییزش کنید ،جوش شیرینم خیلی خوب تمییزش میکنه

الان موقع تمییز کاری و خونه تکونیه ،نبینم برید تو یخچال و ماکروفرتونو با مواد شوینده پاک کنیدا{68} یه قاشق چای خوری جوش شیرین و با 2 -3 قاشق آب و کمی آبلیمو مخلط کنید بکشید رو لکه ها ، سه سوته تمییز میشن

و در آخر اگه کسی بلده شیشه داخل فرو چجوری میشه راحت تمییز کرد تا چربیاش پاک بشه و شیشه شفاف بشه به منم یاد بده مرسی{2 (6)}

Shidak
2012-03-12, 06:07 PM
شیشه داخل فر‌ رو من با سیف تمیز می‌کنم مثل روز اول میشه. اما اگه منظورت مواد غیر شیمیأیی است نمیدونم.

nasrin50
2012-03-15, 12:43 AM
برای تمیز کردن سینگ ظرفشویی و اجاق گاز از جوش شیرین استفاده کردم خیلی خوب برا ق شد........

سایان
2012-03-15, 04:54 PM
{2 (19)}{2 (19)}
به اطلاع میرسونم که شیشه فر با همون محلول آب لیمو و جوش شیرین خیلی راحت تمییز شد

سینک ظرفشویی و کلا استیل با پودر ماشین لباسشویی خیلی براق و تمییز میشه

mami ghazal
2012-05-14, 11:00 AM
دوستان عزیز کاشی های حمام من که صورتی رنگ هستند لکههای رسوبی سفید روشون بسته جوهر نمک وایتکس هم اثری روشون نداره میشه بهم کمک کنید چجوری باید تمیزشون کنم؟؟

sama jan
2012-05-14, 02:28 PM
برای تمیز کردن سینگ ظرفشویی و اجاق گاز از جوش شیرین استفاده کردم خیلی خوب برا ق شد........

من امتحان کردم. آنچنان فایده ای نداشت{2 (14)} ولی ترکیبش با سرکه برای اجاق گاز خوب بود.

ارين
2012-06-04, 12:27 AM
دوستان عزیز کاشی های حمام من که صورتی رنگ هستند لکههای رسوبی سفید روشون بسته جوهر نمک وایتکس هم اثری روشون نداره میشه بهم کمک کنید چجوری باید تمیزشون کنم؟؟

عزيزم از تميز كننده من استفاده كن تمام رسوب اب رو مى بره

mami ghazal
2012-06-04, 12:32 AM
مرسی عزیزم

Shidak
2012-06-04, 01:15 AM
من باز هم میگم که سیف برای پاک کردن هر لکه‌ای تو آشپزخونه عالی‌ است. سینک ظرفشوی رو هم همچین برق میندازه که انگار تازه خریدین. شنیده بودم که تو ایران هم هست.

dokhtare mehraboon
2012-06-04, 01:36 AM
سلام دوستان
کسی میدونه من چطور میتونم لکه های چربی روی چوب(دراور) پاک کرد؟؟ چندتا اثر انگشت مثل اینکه چربه روی دراورمه هرکاری میکنم پاک نمیشه{2 (14)}
ممنون میشم راهنماییم کنید{53}

mami ghazal
2012-06-05, 12:05 AM
اسپری مخصوص سطوح چوبی داریم شاید اون بتونه کمکت کنه!!!!{2 (26)}

1956
2012-07-02, 11:58 AM
اسپری مخصوص سطوح چوبی داریم شاید اون بتونه کمکت کنه!!!!{2 (26)}عزیزم بااستون یا الکل تمیز کنید:35:

1956
2012-07-02, 12:00 PM
گازوفرمن خیلی کثیف شده باچی تمیزش کنم ؟لطفا کمکم کنید

sama jan
2012-07-25, 09:12 AM
بچه ها کسی میدونه چه جوری میشه لاک غلط گیر رو از سطح چوبی و کامپیوتر پاک کرد؟
تو رو خدا اگه کسی میدونه زود جوابمو بده.حیثیت و آبرو در میونه.....

Miriam
2012-07-26, 02:22 PM
برای پاک کردن لکه لاک غلط گیر از روی پارچه میدونم که یه پارچه رو آغشته به سرکه میکنی و به محل لکه میزنی ولی نمیدونم رو میز چوبی عمل میکنه یا نه!

مارال خانم
2012-07-26, 02:56 PM
گازوفرمن خیلی کثیف شده باچی تمیزش کنم ؟لطفا کمکم کنید

با همه کاره رافونه اول اسپری میکنی روی سطح بعد از یک ربع با دستمال تمیزش میکنی اگه باز هم جرم داشت این کارو دوباره تکرار کن جواب میده

mami ghazal
2012-07-26, 08:18 PM
گازوفرمن خیلی کثیف شده باچی تمیزش کنم ؟لطفا کمکم کنید

فقط با گاز پاکن سیف معجزه میکنه

1956
2012-08-29, 11:18 AM
عزیزم دست من با گردو رنگی شده باچی پاک کنم ؟مراسم داریم وقت زیادی هم ندارم لطفا کمکم کنید

Miriam
2012-08-29, 11:37 AM
برای پاک کردن لکه و رنگ پوست گردوی تازه از دست ها میتوانید آنها را با پنبه ای آغشته به سرکه حسابی مالیده و سپس با آب سرد بشوئید .{53}

Sepnta
2012-08-29, 11:43 AM
برای پاک کردن رنگ شاتوت از دست یا لباس. چند برگ از خود درخت بچینید و بهم بمالید یه مایع سبز رنگ لزج ازش بیرون بیاد. حالا با اون دست و یا جای لک شده رو بشورین و بعد با آب بشورین. اگه لباستون رنک سبز رو به خودش گرفت نترسین و قتی لک پاک شد یک دست لباستون رو بشورین پاک میشه.

atefe.godarzi
2012-10-02, 09:58 AM
یکی از مشکلاتی که برای فرش ها ممکن است رخ بدهد به وجود آمدن لکه های مختلف روی آن ها است. پاک کردن هر کدام از این لکه ها نیز روشی مخصوص به خودشان را دارند چرا که در صورت عدم توجه ممکن است فرش از آنچه هست خراب تر شود. در اینجا به نحوه پاک کردن تعدادی از این لکه ها اشاره می کنیم.
لکه چای و قهوه
لکه چای و قهوه روی فرش و موکت مانند لکه زدایی شیر است و باید ابتدا اضافی آن را برداشت و با آب نیمه گرم و مقداری پودر لباس شویی و اسفنج آن را تمیز کرد و اگر لکه ها باز باقی ماند از آب اکسیژنه ۵ درصد و مقداری آب لکه زدایی را ادامه دهید تا خوب پاک گردد و سپس با دستمال محل را خشک کنید و مالش دهید تا زیبایی خود را پیدا کند و مثل قبل تمیز و زیبا گردد.
لکه چسب
لکه چسب ها از جمله سمج ترین لکه هایی هستند که می توان از آن ها نام برد. این لکه ها می توانند فرش شما را از بین ببرند چرا که وارد تار و پود فرش می شوند. برای پاک کردن این لکه ها ابتدا به اندازه یک قاشق غذاخوری مایع تمیز کننده با PH متوسط را با مقداری آب ولرم مخلوط کنید و همچنین می توانید مقداری نیز آمونیاک به آن اضافه کنید تا چسب ها را به راحتی بتوانید پاک کنید. البته توجه داشته باشید که درصورت استفاده زیاد از آمونیاک ممکن است فرش شما زودتر پوسیده شود.
لکه قطرات شمع
شاید گاهی برای شما رخ بدهد که اشک های شمع در تولدها و یا در زمان قطعی برق روی زمین افتاده و لکه هایی را به وجود آورد. برای حل این مشکل یک کاغذ قهوه ای رنگ یا یک کاغذ خشک کن روی نقطه مور دنظر بگذارید و سپس یک اتوی داغ را روی خشک کن یا پاکت بگذارید پس از چند دقیقه شمع به کاغذ می چسبد در صورت لزوم این کار را چند بار تکرار کنید.
تنباکو و نیکوتین
این لکه ها از جمله سرسخت ترین و محتمل ترین لکه هایی هستند که می توانید روی فرش پیدا کنید. این نکته را در خاطر داشته باشید که بهترین پاک کننده برای این لکه ها گلیسیرین است. در ابتدا مقداری از گلیسیرین را روی محل مورد نظر بریزید و به آرامی آن را تمیز کنید سپس دوباره این کار را انجام دهید و مقداری لکه پاک کن نیز روی آن بریزید و برای نیم ساعت آن را روی محل بگذارید سپس آن را بشویید. با این کار باید تمام لکه های حاصل را از بین برود.
لکه دوده
یکی از لکه هایی که شاید کمتر با آن روبه رو شوید لکه های دوده است. البته بهتر است با نحوه تمیز کردن آن آشنا باشید تا در زمان نیاز بتوانید از آن استفاده کنید. برای از بین بردن آثار دوده بویژه بر روی فرش یا موکت تیره بایستی مقداری نمک روی لکه بپاشید.
لکه آدامس
برای از بین بردن لکه آدامس بایستی از یخ استفاده کرد بدین صورت که قطعات یخ را روی آدامس قرار دهید تا آنکه کاملاً سخت و شکننده شود سپس برای از بین بردن آثار آن از یک ماده شوینده استفاده کنید. البته به غیر از یخ می توانید ازسفیده تخم مرغ نیز استفاده کنید همچنین روش استفاده از آن نیز به مانند یخاست.
لکه جوهر خودکار
در خانه هایی که دانش آموزها هستند این لکه بسیار زیادی دیده می شود. برای این منظور مقدار زیادی اسپری موی مخصوص روی لکه بپاشید.
بگذارید خشک شود سپس به آرامی با محلول آب و سرکه آن را تمیز کنید. البته توجه داشته باشید که میزان سرکه ای که استفاده می کنید به اندازه ای نباشید که تارهای فرش را خراب کند.

Hooramohebtash
2012-10-10, 02:01 PM
سلام من از جرم گير اسپيف براي تميز كردن سينك استفاده كردم نتيجش اين شد كه سينك لكه هاي سياه گرفت با نمك و جوش شيرين هم نرفت كسي ميدونه بايد چه كار كنم؟

*Zarri*
2012-10-17, 09:55 AM
لکه هایی که روی فرش کهنه شدند مال خیلی وقت پیشه چجوری از بین ببریم و بعداز شامپو کشیدن روی فرش لکه های زرد باقی میمونه چکار کنیم {2 (26)}امان ازین فرشهای کرم ورنگ روشن....{102}

tozhi
2012-11-21, 01:31 PM
برای از بین بردن لکه خون از روی پارچه مبل نشاسته را با کمی اب مخلوط میکنیم(البته مقدار نشاسته بستگی به بزرگی ویا کوچکی لکه خون دارد) باید خمیر غلیظی بدست بیاید و به محل لکه خون می مالیم ومیگذاریم خشک شود و ان وقت نشاسته خشک شده را با یک وسیله ای که تیز نباشد می تراشیم وبعد با یک برس تقریبا سفت روی محل لکه می کشیم اگه باز هم لکه بود این کار را دوباره تکرار می کنیم:3:

parvane
2012-11-25, 10:54 AM
اگر دوستان میدونن جواب سوال من رو بدین بیزحمت.چند وقت پیشا پیرهن همسری رو که انداختم تو ماشین دیذم از یه لباسی که هنوز نمیدونم کدومه یه رنگ قرمز افتاده روش.بار اول بود لباسه رو میشستم.الان کاملا بلا استفاده شده.میدونین چطور میشه این لک رو برطرف کرد؟

سارینا جون میتونی تو یه قابلمه بزرگ پیراهن رو به همراه پودر لباسشویی دستی و اب بریزی و بزاری بجوشه من تا حالا چند بار اینکار رو کردم و خوب جواب داده.

parvane
2012-11-25, 10:57 AM
دوستان من چند تا لباس دارم که روش لکه چربی مونده و کهنه شده هر کاری کردم نتونستم پاک کنم . نوشابه سرکه لکه بر سیف رو امتحان کردم نشد.

sara taha
2012-12-28, 06:06 PM
دوست جونا چزوری لک خودکار رو کافشنمو از بین ببرم بدون اینکه لبابسم خیس شه؟
لک قیر روی شلوار همسرمو چیکار کنم؟{3 (4)}

1956
2012-12-28, 07:21 PM
دوست جونا چزوری لک خودکار رو کافشنمو از بین ببرم بدون اینکه لبابسم خیس شه؟
لک قیر روی شلوار همسرمو چیکار کنم؟{3 (4)}

لک قیر روی لباس با بنزین میره مگه میشه لباس خیس نشه ولکش بره {eek}با اب و صابون میره {21}

sara taha
2012-12-29, 12:00 PM
جای خودکاریش رو کافشن سفیدم چطور؟

sara taha
2012-12-29, 12:05 PM
یه سری مواد شوینده هس که مث خمیردنئون میداری رو لکه تا تمیز شه شستشو هم نمیخواد{3 (4)}
اسمشو نمیدونم خارجیشو دیدم

baran78
2012-12-29, 12:48 PM
دوست گلم نميدونم كاپشن شما جنسش چيه ولي لكه خودكار با شير ميره:

يه اسفنج رو توي شير بزنيد و بكشيد به لكه.. چند بار اين كار رو بكنيد.. لكه محو ميشه.

vanif
2012-12-29, 01:06 PM
دوستان من چند تا لباس دارم که روش لکه چربی مونده و کهنه شده هر کاری کردم نتونستم پاک کنم . نوشابه سرکه لکه بر سیف رو امتحان کردم نشد.

دوست عزیز میتونی از لکه بر وانیش که یک برند خارجی استفاده کنی برای من کار امد بود{2 (6)}

MYLOVE_IMAN
2012-12-29, 01:17 PM
آقا منم رو مانتوم که تازه خریدم یک لک بزرگ زده البته داشتم کمد جابجا میکردم که پر از گریس بود اصلافکرنمیکردم لکش بمونه.
بلافاصله با آب صابون شستمش ولی فایده نداشتن.الان بک هفتس گذشته میشه پاکش کرد؟چطوری؟

1956
2013-01-13, 04:50 PM
دوستان من ته قابلمه چودنم سیاه شده بوسیله شعله گاز باهرچی میشورمش باک نمیشه هرچی سیم هم میکشم نمیره دور قابلمه چودنام هم که اب درون قابلمه جوش اومده سر رفته جاش باقی مونده ونمیره لطف کنید کمکم کنید من خیییلی ناراحنم مارک قابلمه هام هم دسیدنیه ممنون {2 (9)}

parvane
2013-01-16, 06:08 PM
آقا منم رو مانتوم که تازه خریدم یک لک بزرگ زده البته داشتم کمد جابجا میکردم که پر از گریس بود اصلافکرنمیکردم لکش بمونه.
بلافاصله با آب صابون شستمش ولی فایده نداشتن.الان بک هفتس گذشته میشه پاکش کرد؟چطوری؟

عزیزم میتونی نوشابه سیاه رو هم امتحان کنی گریس چربه فکر کنم نوشابه موثر باشه.
لباسهایی رو هم که گفتم لکه اش نمیرفت با اب و سرکه و پودر لباسشویی جوشوندم خیلی از لکه هاش رفت ولی پدرم در اومد تا تونستم اطوش کنم.

Miriam
2013-01-19, 11:40 AM
خانم های عزیز آیا میدونید سوختگی ته کاسه آرکوپال رو چه جوری میشه از بین برد ؟خیلی چسبیده بهش.

atefe.godarzi
2013-01-19, 12:45 PM
من پیرکس رو سیم میکشم.
برای لکه بر وانیش عالیه.
تجربه خودم هم که روی مبلم شمع چکیده بود و خیلی زشت شده بود با چاقو تراشیدم خلاصه خیلی بد بود یه جا تو نت این و نوشته بود که کاغذ روزنامه گذاشتم روی لکه و با اتو کشیدم پاک پاک شد ومن شاد شاد!

aram
2013-01-19, 01:32 PM
خانوما دخترم روی مبل لاک غلط گیر ریخته با چی پاکش کنم رنگ پارچه مبلم قهوه ایه لاک هم که سفید{102}

maryama
2013-01-19, 01:39 PM
من برای تمیز شدن درون فر و یا هواپز از محلول آب و سرکه استفاده می کنم یه ظرفی که توش آب و کمی سرکه ریختم میذارم توفر یا هواپز چند دقیقه روشنشون میکنیم بخار حاصله اونها رو براق می کنه . یه پیشنهاد بسیار عالی برای تمیز کردن فیلتر هود: فیلتر رو توی یه نایلون بزرگ گذاشته روی فیلتر نفت میریزیزم بعد از نیم ساعتی داخل نایلون پر از چربی مخلوط با نفت میشه .حتما امتحان کنید.انگار که اونو تازه خریدید.

signorina
2013-01-24, 12:52 PM
من برای تمیز شدن درون فر و یا هواپز از محلول آب و سرکه استفاده می کنم یه ظرفی که توش آب و کمی سرکه ریختم میذارم توفر یا هواپز چند دقیقه روشنشون میکنیم بخار حاصله اونها رو براق می کنه . یه پیشنهاد بسیار عالی برای تمیز کردن فیلتر هود: فیلتر رو توی یه نایلون بزرگ گذاشته روی فیلتر نفت میریزیزم بعد از نیم ساعتی داخل نایلون پر از چربی مخلوط با نفت میشه .حتما امتحان کنید.انگار که اونو تازه خریدید.

با این روش مایکرو رو هم میشه تمیز کرد؟

signorina
2013-01-24, 12:55 PM
عاطفه جون پیرکس رو سیم میکشی خط نمیافته؟
مثلا موقعی که لازانیا میپزیم خیلی بد جرم میگیره من یه قطره سیف میریزم و میشورمش خیلی تمیز میشه شفاف شفاف

signorina
2013-01-24, 12:56 PM
دوستان من ته قابلمه چودنم سیاه شده بوسیله شعله گاز باهرچی میشورمش باک نمیشه هرچی سیم هم میکشم نمیره دور قابلمه چودنام هم که اب درون قابلمه جوش اومده سر رفته جاش باقی مونده ونمیره لطف کنید کمکم کنید من خیییلی ناراحنم مارک قابلمه هام هم دسیدنیه ممنون {2 (9)}

منم این مشکلو دارم هرچی سیم میکشم نمیره

مامان <باران>
2013-01-24, 10:04 PM
منم این مشکلو دارم هرچی سیم میکشم نمیره


دوستان سلام. در مورد مشکل تمیز نشدن ظرف چدن بهتره از نمایندگی مربوطه سئوال کنین ممکنه هرکسی نظری بده انجام بدین بدتر بشه

maryama
2013-01-26, 11:24 AM
با این روش مایکرو رو هم میشه تمیز کرد؟


من انجام ندادم ولی شنیدم که میشه.

SAHAR NAAZ
2013-01-26, 11:32 AM
من رو یکی از لباسام یه لک چربی خیلی قدیمی دارم. چکارش میتونم بکنم؟؟؟؟؟؟

پانيذم
2013-05-24, 10:36 PM
با لكه عرق زير بغل{65} پيراهن چي كار بايد كرد{21}{77}

armita-anita
2013-05-30, 08:08 AM
سلام خانما
یکی از دوستام فرش سفید رنگه لکه های زرد رنگی که بر اثر حرارت زیاد دور درفر ایجاد شده چه حوری پاک میشه از من کمک خواسه من نمیدونستم من هم از شما کمک میخوام لطفا به دادش برسید تازه عروسه آبروش در خطره

1375
2013-05-31, 11:22 AM
سلام دوستان من یه ساعت مچی دارم که جنس بندش ورنی طلایی رنگه.حالا سیاه شده چه طوری تمیزش کنم؟

baran78
2013-05-31, 12:56 PM
من رو یکی از لباسام یه لک چربی خیلی قدیمی دارم. چکارش میتونم بکنم؟؟؟؟؟؟

سحرناز جون اگه لكه چربي تازه باشه قبل از اينكه لباس شسته بشه بايد روي لكه آرد پاشيد و گذاشت يك شب تا صبح بمونه... آردها چربي رو بخودش جذب مي كنه.

اما لكه لباس شما چون قديميه.. تنها راهي كه فكر مي كنم ممكنه موثر باشه اينه كه يك شب تا صبح لباست رو توي سپيد3 يا سپيد5 بخوابوني.. ممكنه بره... من بيشتر لكه ها رو با اين 2 تا پودر لباسشويي برطرف مي كنم. :11:

1956
2013-06-03, 08:32 AM
سلام خانم ها ی باسلیقه من ی روتختی باجنس پشم شیشه دارم که نمیدونم چطوری بشورمش تمیز بشه بالشتهاشم از الیاف نمیدونم چطوری تمیز کنم میترسم روتختی رو بندازم ماشین لباسشویی گلوله بشه یعنی پشم شیشه ها حرکت کنن لطفا راهنماییم کنید

*maman mona*
2013-06-03, 11:41 AM
درسته عزیزم رو تختیت گلوله گلوله میشه بهتره بدی خشکشویی یا اینکه با دست بشوریش مثله قالی که میشوریم البته این ابتکاریه و یا اینکه با این دستگاه ها هستن که ایستاده میشورنا من تو آنت دیدم دقیقا یادم نمیاد چی بود اسمش

*maman mona*
2013-06-03, 11:45 AM
سلام دوستان من یه ساعت مچی دارم که جنس بندش ورنی طلایی رنگه.حالا سیاه شده چه طوری تمیزش کنم؟

فکر نمیکنم پاک بشه چون که این رنگا دین و ایمون ندارن که میرن به خورد این بند ساعت ها ولی من بعضی از اینا رو با اتک سبز همه کاره پاک میکنم اتک رو بزن به پنبه بزن به بندت یا از اتکهای دیگه استفاده کن شاید با لکه بر چرم هم بتونی پاکش کنی آخرین راه هم وایتکسه{eek}

*maman mona*
2013-06-03, 12:01 PM
برای پاک کردن لکه لاک غلط گیر از روی پارچه میدونم که یه پارچه رو آغشته به سرکه میکنی و به محل لکه میزنی ولی نمیدونم رو میز چوبی عمل میکنه یا نه!

بتراشش البته اگه میزت خراب نمیشه {65}

Sakineh
2014-10-28, 12:09 PM
سلام دوستان کدبانو یکی از اشنایان ما مغازه داره که روتختی میفروشه توی اون چند روز که باران بارید اب توی مغازه رفته و چند تا از روتختی ها اب رفته توش و لک شده کسی میدونه چطوری میشه این نوع لک رو برد از من راهنمایی خواست من ندونستم اگه کسی میدونه بگه تا منم به ایشون بگم

Sakineh
2014-10-28, 05:50 PM
کسی راهنمایی نداره