تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : خورش قیمه گیاهی

Hanichef
2012-12-27, 11:51 AM
107137107138
وقتی این خورش رو درست کرده بودم همه اهل خونه خوردن و اصلا متوجه نشدن گوشت توش نیست...وقتی با غصه به همسرم گفتم، تعجب کرد و گفت: ااااا پس اینا چی بود توش؟!! .یه همچین همسر غذاشناسی دارم من :))))))))

مواد لازم برای 3 نفر:

سویای برگه درشت : یه مشت پر !

لپه: نیم مشت !

پیاز: 1 دونه متوسط رو به درشت!

رب گوجه

نمک و فلفل و دارچین و زعفرون

لیمو عمانی

سیب زمینی

طرز پخت:

لپه ها رو از یک ساعت قبل خیسوندم..راستی من یه چیزی کشف کردم..وقتی لپه رو از شب قبل می خیسونم به شددددددت دیرپز میشه..شما هم قبول دارین؟ واسه همینم یکی دو ساعت قبل خیس می دم دیگه.

من از این سویا استفاده کردم

برگه های سویا رو طبق دستور پشتش با کمی آب جوری که یکم روش رو بگیره گذاشتم خیس بخوره..می بینین که آب رو جذب می کنه و نرم میشه..آبکش کردم و بعدم توی یه دیگ ریختم و کمی آب و نمک ریختم و گذاشتم جوش بیاد..وقتی جوش اومد آبکشش کردم...همین کار باعث میشه که کسی متوجه نشه سویاست..البته کسی مثل آقای همسر من :)))
107135
بعدشم سویای آبکش شده رو بعد از اینکه آبش رو خوب گرفتم با رب و کمی نمک و فلفل و دارچین تفت دادم و خالی کردم توی یه ظرف

توی همون دیگ پیاز رو ریز یا خلال می کنیم و توی روغن کم تفت می دیم تا سبک شه...زرچوبه می زنیم و همچنان تفت می دیم تا طلایی شه...لپه ها رو هم توش ریختم و یه چرخی دادم

آب جوش هم ریختم توی لپه ها
107136
می ذاریم لپه ها پخته بشن...لیمو عمانی رو که با چنگال سوراخ کردم و کمی توی آب خیسوندم بهش اضافه کردم و سویای طعم دار شده هم ریختم توش

نمک و فلفل و دارچین و زعفرون رو میزون می کنیم...

من برای قیمه که خودمون هستیم اکثرا سیب زمینی ها رو کمی کلفت خلال می کنم و توی خورش میندازم..هم کم روغنه هم خوشمزه...همه مزه خورش رو می گیره به خودش...این سری هم همین کارو کردم..شما م یتونین گوجه یا سیب زمینی رو سرخ کنین

همین... می چشیم و همه چیش که میزون بود آماده ست برای سرو

هم زود آماده میشه، هم گیاهیه و برای کسانی که زیاد گوشت قرمز براشون خوب نیست مناسبه
107127107128
107129107130
107131107132
107133107134