کارگاه های آموزشی در رومنو - جشنواره پاییز هزار رنگ
مسابقه آشپزی 54 در روزمنو
کارگاه آموزش نوشیدنی های گرم

PDA

مشاهده نسخه کامل : تجربه های شیرین :: یلدا (چیز کیک انار - ژله هندوانه)

Shady
2012-12-08, 04:46 PM
103552

مـهر رخشا، نکوتریــــن چهرست.................شب یلـــــدا تولد مهـــــرســت
این همایون شب خیال انگیــــــز..................هست در آخرین شب پاییــــــز
لفظ یلــــدا، اگر چه سریانیــست.................شب مهــــــرآفرین ایرانیـــست

آخرین شب آذرماه، شب پیش از نخستین روز زمستان و درازترین شب سال است. دیر زمانی است كه مردمان ایرانی و بسیاری از جوامع دیگر، در آغاز فصل زمستان مراسمی را برپا می‌دارند كه در میان اقوام گوناگون، نام‌ها و انگیزه‌های متفاوتی دارد. در ایران و سرزمین‌های هم‌فرهنگ مجاور، از شب آغاز زمستان با نام «شب چله» یا «شب یلدا» نام می‌برند كه همزمان با شب انقلاب زمستانی است. هر چند امروزه برخی به اشتباه بر این گمانند كه مراسم شب چله برای رفع نحوست بلندترین شب سال برگزار می‌شود اما می‌دانیم كه در باورهای كهن ایرانی هیچ روز و شبی، نحس و بد یوم شناخته نمی‌شده است. جشن شب چله، همچون بسیاری از آیین‌های ایرانی، ریشه در رویدادی كیهانی دارد.

در شب یلدا در بیرون از منازل آتش روشن میکردند و تا صبج به جشن و پایکوبی به گرد آتش می پرداختند و در داخل خانه ها در زیر حرارت کرسی به شب زنده داری و شادی می پرداختند تا از این راه در جنگ با تاریکی خورشید را یاری کرده باشند.
تنقلات و میوه های یلدا هر کدام بار معنایی نمادین دارند.
یکی از زیباترین و قشنگ ترین مراسم شب یلدا حافظ خوانی و گرفتن فال حافظ است.

در این شب طول تاریکی 15 ساعت و 54 دقیقه می باشد.

پیشاپیش جشن بزرگ شب یلدا رو به دوستان عزیزم تبریک میگم و امیدوارم روزگار به کامتون باشه.
یادمان باشد که:

هیچ زمستانی ماندنی نیست... حتی اگه همه شبهایش «شب یلدا» باشد.

به پیشنهاد مدیریت محترم تالار، نرگس عزیز، تجربه های شیرین این هفته رو به شب چله اختصاص دادیم... یه کم زودتر شروع کردیم که هر کسی برنامه ای داره، بتونه برنامه ریزی کنه.
من با دو تجربه خوب و شیرین تا آخر آذر ماه در خدمتتون هستم؛ چیز کیک انار و دسر هندوانه...... راستش خیلی چیزا مدنظرم بود، یه مدل بیسکویت که شاید خیلی هاتون دیده باشید که مدل هندوانه برش میزنن، ژله انار، راحت الحلقوم، کیک آجیل، کیک با تزیین هنداونه و غیره اما به 2 دلیل این دو تا رو انتخاب کردم؛ اول اینکه اینها خیلی راحت تر از بقیه درست میشدن و وقت کمتری رو میگرفتن، درعین حال خیلی استقبال ازشون میشه. علاوه بر این هر کدوم رو به دلایلی غیر از این مناسب ندیدم... هزینه بالا، استفاده از رنگ خوراکی خیلی زیاد، وقت گیر بودن و یا برعکس زیادی راحت بودن.

از ته قلبم آرزو میکنم همیشه کنار عزیزاتون شاد باشید و از لحظه هاتون لذت ببرید و امیدوارم منم بتونم تو این شادی سهیم باشم.

Shady
2012-12-08, 05:00 PM
چیز کیک انار ([Only registered and activated users can see links])
زهرا خورسند

103553

مواد لازم:
بیسکوییت شکلاتی ......................... 220 گرم
کره ذوب شده ................................. 80 گرم
پنیر خامه ای .................................. 400 گرم
شکر ............................................. 150 گرم (دو سوم پیمانه)
خامه فرم گرفته ............................... 350 گرم (یک و یک سوم پیمانه)
پودر ژلاتین ..................................... 3 قاشق چایخوری
آب پرتقال ....................................... 80 میلی لیتر (یک سوم پیمانه)

مواد لازم رویه:
دانه انار ......................................... 400 گرم یا 2 عدد متوسط
آب پرتقال ....................................... 60 میلی لیتر (1/4 پیمانه)
پودر ژله آناناس یا آنار ........................ 50 گرم ( نصف بسته)
شکر ............................................. 2 قاشق غذاخوری
آب جوش ....................................... نصف پیمانه
رنگ خوراکی .................................. یک قطره (درصورت کمرنگ بودن انارها)

طرز تهیه:
- بیسکویت شکلاتی پودرشده را با کره ذوب شده مخلوط کنید.

103554

- داخل قالب کمربندی 23 سانتی متر (گرد یا مربع) پرس کرده و به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید.
- پودر ژلاتین را روی آب پرتقال پاشیده و کنار بگذارید تا اسفنجی شود. سپس روی بخار آب قرار دهید تا شفاف شود.

103555 103556

- پنیر خامه ای و شکر را با همزن برقی بزنید تا شکر حل شود.
- ژلاتین حل شده خنک را اضافه کرده و با دور کند همزن مخلوط کنید.

103557

- سپس خامه فرم گرفته را اضافه کرده با لیسک به حالت دورانی هم بزنید.

103558

- مواد را روی بیسکوییت پرس شده بریزید.

103559

- در آخر، مواد رویه را رویش ریخته و صاف کنید و به مدت 4 ساعت در یخچال قرار دهید.

طرز تهیه مواد رویه:
- شکر را با آب جوش مخلوط کرده تا شکر کاملا حل شود.
- پودر ژله آماده را افزوده و روی بخار آب، تا زمانیکه ژلاتین کامل حل و شفاف شود قرار دهید.

103556

- از روی حرارت برداشته و آب پرتقال را اضافه کنید.
- مواد را کنار بگذارید تا کاملا خنک شود.

103560

- دانه های انار را روی مواد پنیری ریخته و کرده و مایه ژلاتین خنک شده را با قاشق روی انارها ریخته. تا جایی بریزید که روی انارها رو بپوشاند.

نکته:
* در صورت کمرنگ بودن دانه های انار، یک قطره رنگ خوراکی قرمز به مواد ژلاتین اضافه کنید.

Shady
2012-12-08, 05:16 PM
در دستور اصلی چیزکیک انار، مواد رویه و روش تهیه آن با دستوری که من گذاشتم متفاوت است. در دستور اصلی مواد رویه با آگارآگار درست میشه که من چون مزه آگار برام خوشایند نیست،به روش خودم (روش بالا) اون رو درست کردم که خیلی لذیذ شد.

من این چیز کیک رو به صورت تک نفره درست کردم.

103561 103562 103563

این روش با کمک تلق هایی که تو همه لوازم تحریری ها پیدا میشه، اجرا میشه که قبلا رعنای عزیز توضیح دادن. این طلق ها رو به اندازه مورد نظر با ارتفاع حدود 10 سانت برش می زنیم و استفاده می کنیم.

- پرس کردن مخلوط بیسکویت و کره در کاتر گرد 8 سانتی

103564

- بعد از نیم ساعت از یخچال خارج کرده و با احتیاط طلق های برش خورده را دور آنها گذاشته و با کمک نوار چسب محکم می کنیم.

103565

- مواد پنیری را روی آن ریخته و با کمک پشت قاشق صاف می کنیم.

103566

- ریختن انار و مایه ژلاتین روی پنیر

103567 103568

حداقل 4-5 ساعت باید در یخچال گذاشته و بعد با کمک تیغه کارد مرطوب، چیز کیک رو از دیواره طلق جدا کرده، سپس آهسته طلق رو بالا کشیده و خارج می کنیم.

نوش جان {1} {53}

Shady
2012-12-08, 05:34 PM
از هر بیسکویت شکلاتی ای می تونید استفاده کنید.
من خودم از بیسکویت ساده سلامت استفاده کردم که بعد از پودر کردنش، با یک قاشق پودر کاکائو مخلوط کردم و شکلاتیش کردم {2 (6)}

Shady
2012-12-08, 06:53 PM
ژله هندوانه

103569 103570

مواد لازم:
پودر ژله لیمو ........................... یک بسته
پودر ژله توت فرنگی یا انار ........... 2 بسته
شیر ..................................... نصف لیوان
شکلات چیپسی ...................... مقداری برای تزیین

طرز تهیه:
- پودر ژله لیمو را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و روی بخار آب کتری گذاشته تا شفاف شود.

103571

- مواد را به 2 قسمت تقسیم کنید. یه قسمت را با نصف لیوان آب سرد و بعدی را با نصف لیوان شیر سرد مخلوط کنید.

103572

- ژله ای که با آب سرد مخلوط کردیم را در یک ظرف مستطیل مسطح ریخته و در یخچال قرار می دهیم تا نیم بند شود.
- بعد از نیم بند شدن قسمتی که با شیر مخلوط شده رو با قاشق و با احتیاط روی آن ریخته و دوباره در یخچال قرار می دهیم تا قسمت دوم هم نیم بند شود.

103573

- 2 بسته ژله توت فرنگی را با 2 لیوان آب جوش مخلوط کرده و روی بخار آب حل می کنیم.

105043

- 2 لیوان آب سرد به آن افزوده و با قاشق روی مواد نیم بند قبلی می ریزیم.
- اجازه میدهیم ژله توت فرنگی نیز نیم بند شود؛ سپس شکلات چیپسی رو با کمک نوک چاقو یا خلال دندون تو ژله فرو میکنیم.
- ظرف را در یخچال قرار می دهیم و اجازه می دهیم حداقل 4-5 ساعت بماند.

103581

- درآخر با کمک کارد تیز و مرطوب، به شکل مربع های 4*4 برش میدهیم. برای اینکه برش ها یک اندازه باشند، من از یه نوار کاغذ روغنی استفاده کردم.

103582

103570
نوش جان

Shady
2012-12-08, 07:07 PM
دیشب طبق معمول همسر جان بچه های ساختمون و دعوت کرد به دیدن کارتن... ازشون با پاپ کورن و انار دون شده و تخمه پذیرایی شد {2 (6)} همسر جان صدا کردن عمه جان برامون ژله بیار! (با صدای کودکانه) منم برای هر کدوممنون یه برش از این ژله رو گذاشتم تو پیش دستی و گفتم هندوانه داریم {4} همه ظرفاشون و گرفتن، علی گفت عمه من الان هندوانه دلم نمیخواد {21} گفتم عمه جون این با بقیه هندوانه ها فرق داره یه کم ازش بخور :10: یه کم که گذشت ژله اش تکون خورد و لرزید فهمید ماجرا چیه {71} نامردم نه؟!
ولی وقتی فهمید خیلی خوشش اومد {2 (6)}

*3tareh*
2012-12-09, 12:04 AM
من دلم چیز کیک میخواد اما تا حالا چیز کیک درست نکردم.......

Shady
2012-12-09, 12:12 AM
ستاره جون این دستور خوبیه... اما از پنیر شور استفاده نکن که تو ذوقت میخوره! من یک سالی میشه که هوکلند استفاده میکنم. می ماس هم خود خانم خورسند گفتن همیشه استفاده میکنن. ماسکارپونه کاله هم خوبه.

برای پودر ژله رویه اش هم میتونی به جای آناناس از ژله انار استفاده کنی.

.susan.
2012-12-09, 09:23 AM
در دستور اصلی چیزکیک انار، مواد رویه و روش تهیه آن با دستوری که من گذاشتم متفاوت است. در دستور اصلی مواد رویه با آگارآگار درست میشه که من چون مزه آگار برام خوشایند نیست،به روش خودم اون رو درست کردم که خیلی لذیذ شد.

شادي جان كار خوبي ميكني از آگارآگار استفاده نميكني
اين موضوعي رو كه ميگم خوبه همتون رعايت كنيد و تا جايي كه براتون امكان داره از اين ماده استفاده نكنيد.{68}
ماده آگار آگار محيط بسيار مناسبي براي كشت باكتريها و ميكروبها ميباشد ما داخل محيط آزمايشگاه از اين ماده زياد استفاده ميكينم مخصوصاً آزمايشگاه هاي زيست:42:
ازتون خواهش ميكنم اگر سلامت خانوادهاتون براتون مهمه از اين ماده استفاده نكنيد{63}
ميدونم اين موضوع ربطي به ژخت چيز كيك نداره به بزرگي خودتون ببخشيد{77}

Shady
2012-12-09, 11:10 AM
خانوم اجازه {103}من نیز تا به حال به تکنولوژی ساخت چیز کیک دست پیدا نکردم ولی امروز که این چیز کیک شما رو دیدم وسوسه شدم امتحان کنم بخصوص اینکه سه هفته دیگه تولد همسر گرامه باید هنرنمایی کنم.{santa}

شادی جونم چیز کیک با دستور بیسکوییت که گذاشتی بهتر و خوشمزه تر میشه یا با پایه کیک اسفنجی؟

فکر میکنی برای این مناسبتی که گفتم چیز کیک بزرگ خوبه بسازم یا تک نفره با توجه به وجود کیک تولد در کنارش؟

ترنمی جون، از همین الان تبریک میگم شدید.......! هم برای تولد همسر گرامی هم برای هنرها و سلیقه ات {2 (6)}

من خودم چیز کیک با بیسکویت رو خیلی بیشتر دوست دارم اما در هر صورت بستگی داره که از چه بیسکویتی استفاده کنی. بیسکویت خونگی، بیسکویت ساده سلامت و یا پتی بور همه اشون خوبن اما ساقه طلایی رو برای این دستور اصلا مناسب نیست.
کیک هم بد نیست ولی خیلی زود نرم و خیس می شود. اگر خواستی از کیک استفاده کنی، کیک اسفنجی شکلاتی رو به قطر 1 تا 1.5 سانت به اندازه قالب کمربندیت برش بزن. فقط هر چی زودتر سرو کنی بهتره.

تک نفره ها خیلی شیکن... به قول خودت چون در کنار کیک هم هست تک نفره بهتره اما وقت بیشتری میگیرن... تقریبا 2 برابر زمان نیاز داره.

Rana.Y
2012-12-09, 11:16 AM
با اجازه شادی جون
در مورد همین موضوع پرستواحمدی عزیز یکبار دقیق توضیح دادند
متاسفانه این یک سوئ تفاهم رایج درباره آگاره که خیلی جاها هم مطرح میشه . واقعیت اینه که آگار در صورت اضافه شدن شرایط خاص و البته مکروب ها محیط خوبی برای رشد اون هاست . فراموش نکنیم که همین نان سالم و بهداشتی خانگی پز ماهم در صپرت نگهداری در یک محل مر طوب محل مناسبی برای رشد و تکثیر انواع کپک ها و قارچ هاست .

Shady
2012-12-09, 11:30 AM
مرسی از دستور ژله شادی جان{53}{53}....خیلی خوشم اومد..انشالا برا شب یلدا درستش میکنم....
فقط یه سوال دارم: نیم بند شدن ژله یعنی دقیقا چقدر غلیظه؟ چند دقیقه باید بمونه تو یخچال که نیم بند بشه؟
خواهش میکنم دوست خوبم {2 (6)}
این مدل ژله یه هو به ذهنم رسید... خودمم مطمئن نبودم که جواب میده یا نه اما خدا رو شکر خوب شد... بچه ها خیلی دوستش داشتن.

برای نیم بند شدن زمان خیلی مشخص نیست، چون درجه یخچال های مختلف با هم متفاوته. اما معمولا بین 10 تا 20 دقیقه ژله نیم بند میشه.
نیم بند شدن حالیته که ژله شل و روان نیست اما سفت و بسته شده هم نیست. بین بسته شدن کامل و روان بودن، این حالت ایجاد میشه... البته باید شکارش کنیدا چون خیلی زمان کوتاهیه. شاید 3-4 دقیقه.

همیشه مربی ها برای حالت نیم بند اصطلاح غلظت سفیده تخم مرغ رو استفاده میکنن. یعنی زمانی که ژله به غلظت سفیده تخم مرغ میرسه که همون حالتی میشه که گفتم.

یه چیزی هم که شاید کمک کنه و من خودم همیشه از این حالت متوجه میشم اینه که انگشت خشک (خیس نباشه) رو آروم روی ژله بذار (لازم نیست فشار بدی) وقتی بلند می کنی ژله هم باهاش میاد بالا........ اگر از ظرف کنده و جدا شد، یعنی جا داره یه 2 دقیقه که بمونه.
اگر برعکس زیاد چسبنده نبود و معمولی بود یعنی زیادی مونده و موقع برش زدن، لایه ها از هم جدا میشه..... تو این شرایط فوری ظرف ژله رو از یخچا بیار بیرون و یه لیوان آب داغ رو کنار دستت بذار، قاشق رو توش بزن و پشت قاشق رو بکش روی ژله... گرمای قاشق کمک میکنه که روی ژله شل تر بشه و 2 تا لایه راحت به هم بچسبن.

در کل یه بار درست کنی کامل دستت میاد {1}

Shady
2012-12-09, 11:36 AM
دستت درد نكنه شادي جان بخاطر توضيحات كاملي كه دادي{2 (6)}
براي چيز كي بجاي بيسكويت براي قسمت پايه ميشه از كيك استفاده كرد ؟ كيكي كه بخوايم استفاده كنيم چجور بايد باشه از نظر بافت ؟
بله میشه سوسن جان.
برای ترنم جون توضیح دادم.

Shady
2012-12-09, 11:43 AM
شادی جون مایه ژلاتین چیزکیک از چه موادیه؟
هما جون منظورت تو دستور اصلیه؟
دستور اصلیش اینه:

مواد لازم برای رویه چیز کیک:
دانه انار ....................... 400 گرم
آب پرتقال .................... 60 میلی لیتر (1/4 پیمانه)
پودر آگار آگار ................ 3 قاشق چایخوری
شکر .......................... 50 گرم
آب ............................. 1 پیمانه
رنگ خوراکی ................ یک قطره (دلخواه)

طرز تهیه مواد رویه:
شکر، آگار آگار و آب سرد را مخلوط کرده و روی شعله ملایم قرار دهید تا شکر حل شده و به جوش آید. سپس دانه های انار و آب پرتقال را اضافه کرده و 2 دقیقه روی حرارت قرار دهید. سپس از روی شعله برداشته وکنار بگذارید تا خنک شود. در صورت نیاز، یک قطره رنگ خوراکی قرمز به مواد رویه اضافه کنید.

Shady
2012-12-09, 11:47 AM
عزیزم پرس کردن رو چه طوری انجام میدیم؟؟؟؟؟؟؟؟/من بلد نیستم میشه توضیح بدی{2 (5)}
خواهش میکنم.
وقتی پورد بیسکویت و کره رو مخلوط کردید، تمامش رو بریزید توی قالب 23 سانتی (گرد یا مربع) و با پشت قاشق فشار بدید... در اثر فشار، مواد فشرده میشه که بهش میگن پرس کردن.
فقط دقت کنید که همه جای قالب مواد یک اندازه ریخته بشه تا ظاهر چیز کیکتون تمیز و مرتب بشه.

Shady
2012-12-09, 11:57 AM
شادی جونم این چیز کیک خوشگل تک نفره ات که نوشتی

- پرس کردن مخلوط بیسکویت و کره در کاتر گرد 10 سانتیچطوریه ؟یعنی مواد رو آماده میکنیم و دونه دونه میریزیم توی این کاتر و فشار میدیم؟

سوال دوم برای درست کردن 12 تا از این چیزکیک کوچولوها چقدر مواد لازمه؟
ترنم جان، با این مواد، درست 12 تا چیز کیک داشتم. قطر کاترم 8 سانته. از همین کاترهای ساده که تو تمام لوازم قنادی ها هست.

برای هر قالب، 2 قاشق غذاخوری از بیسکویت رو ریختم... به این صورت که کاتر رو گذاشتم، بیسکویت رو ریختم توش، با پشت قاشق پرس کردم، بعد کاتر رو آروم درآوردم، یه ذره اونورتر دوباره کاتر رو گذاشتم و دوباره همین کار و کردم که 12 تا بهم داد. ظرف حاوی بیسکویت ها رو گذاشتم تو یخچال، نیم ساعت بعد آوردم بیرون، دونه دونه دور هر کدوم رو طلق بستم و مایه پنیری رو ریختم روشون و دوباره پشت قاشق فشرده کردم..... از مواد پنیری هم 2 قاشق غذا خوری ریختم.

اگر دیدی مایه پنیر به قاشقت میچسبه خیلی کم قاشق رو مرطوب کن.

بعد یه مقدار انار ریختم روش و با قاشق مایه ژلاتین آماده رو ریختم تا جایی که روی انارها رو بپوشونه.
مایه پنیری چون به دیواره طلق یا قالب میچسبه، اجازه نمیده ژلاتین پایین بره و روی چیز کیک میمونه تا موقعی که بسته بشه.

مراحل تصویری هم تو این پست ([Only registered and activated users can see links]) گذاشتم {53}

Shady
2012-12-09, 11:59 AM
شادی جان یه سوال در مورد ژله؟
شما تو مواد لازم گفتید 2 بسته پودر ژله توت فرنگی ولی تو طرز تهیه 1 بسته ریختید پس اون 1 بسته دیگه چی میشه؟؟
من میخوام درست کنم اگه این قسمتشو جواب بدی؟؟ فدات شم مرسیییییییییییییییییییییی یییی
دوست گلم تو عکس یک بسته است اما همون 2 بسته استفاده میشه.

Shady
2012-12-09, 12:05 PM
شادی جون منم دوست دارم چیز کیک درست کنم ولی نمیدونم چرا فکر میکنم پنیر خامه ای میزنیم مزه شور و ملس نمیده؟:25:

مزه شوری کمی و معقولی داره که برای خیلی ها خوشاینده ولی ملس نه! من نه تنها پنیر خامه ای، بلکه هیچ پنیر دیگه ملسی تا الان نخوردم!

در مورد پنیر خامه ای، مارک های مختلفی تو بازار هست که درصد شوری، بافت و حتی مزه اشون با هم متفاوته. من قبلا برای تیرامیسو کاله استفاده می کردم و از دوستانم یاد گرفته بودم بذارم تو آب سرد و اجازه بدم 4-5 ساعتی بمونه و شوریش و از این طریق کمتر می کردم اما الان دیگه این کار و نمیکنم از پنیر خامه ای با مارک "هوکلند" استفاده میکنم که همه چیزش مناسبه چیز کیک و تیرامیسو و کلا شیرینی ها و کیک هایه که پنیر دارن. البته ممکنه همیشه در دسترس نباشه.
می ماس هم خود خانم خورسند همیشه توصیه کردند اما اون هم الان یه کم شورتر شده. البته بافت خیلی خوبی داره.

mehrabe
2012-12-09, 02:40 PM
شادي جان ممنون از اين مبحث خيلي خيلي مفيد
من قبلا هوكلند ميخريدم خيلي خوب بود.الان شور نيست؟
جديدا ماسكارپونه كاله ميخرم.بافتش كمي سفتتره اما طعمش بهتره و اصلا تو مواد اوليه اش نمك نداره.خوبيش اينه كه شهروند هميشه داره. نميدونم پست شف طيبه رو خونديد كه ماسكارپونه تو خونه درست مي كنه با اضافه كردن اسيد به خامه گرم شده؟ من امتحان نكردم.اما شايد بافت خامه اي تري نسبت به صنعتي ايجاد كنه.

Shady
2012-12-09, 04:30 PM
مهرنوش جون به نظرم بین پنیرخامه ای های موجود تو ایران، هوکلند الان بهترینشونه. چرا یه کوچولو به نظر منم از قبل نمکی تر شده اما هنوز خوبه.
از همه بهتر با همون ماسکارپونه است.

Shady
2012-12-09, 04:32 PM
سلام.میشه ایده های بیشتری بذارید.
ایده از چی دوست خوبم؟ ایده برای شب چله اگر بخواید تو این تاپیک ([Only registered and activated users can see links]) دوستان زحمت کشیدن و گذاشتن.

Shady
2012-12-09, 05:24 PM
شادی جون ، منم از پنیر لبنه استفاده میکنم ، اونم خیلی خوبه وبافتشم عالیه ، شایدم من که عاشق پنیرم اینطوری فکر میکنم ؟{2 (26)}

مارتا جان با پنیر لبنه تا الان درست نکردم اما شنیدم با اون هم درست میکنن.
در هر حال اگر دسترسی به پنیر مناسب ندارید و پنیری به نظرتون شور میاد میتونید چند ساعت تو آب سرد بذارید. اینطوریش شوریش خیلی کمتر میشه.

Shady
2012-12-09, 07:23 PM
ممنون شادی جون از پاسخت{2 (6)}
منظورم اون ترکیب ژله ای بود که خودت روی انارها ریختی
از آگاره یا از ژلاتین؟

هما جونم همون ترکیبیه که اینجا ([Only registered and activated users can see links])نوشتم.
با آگار دستور خود خانم خورسنده که من تجربه نکردم... من یه ترکیب ژلاتینی رو ساختم با پودر ژله آناناس که خیلی دوست داشتیم... بار بعد با پودر ژله انار درست میکنم فکر کنم بهتر هم میشه {2 (6)}
اونی که بعدا برات نوشتم دستور خود خانم خورسند بود که با آگار بود.
{53}
{1}

*3tareh*
2012-12-09, 08:17 PM
شادی جونم یه سوال
من 2تا قلب کمربندی دارم.یکی مربع اینجوری نوشته
31*3 external
22*3 internal
یه دایره هم دارم اینجوری نوشته
24*7.5 external
22.5*7.5 internal
کدوم بهتره ابجی شادی؟ الان میخوام تمرین کنم دست به کار شم.

من پنیر هوکلند گیر نیاوردم
ماسکارپونه گرفتم.هوکلند بود اما پروسس بود.اون هوکلندی که میگی خامه اییه؟
میشه عکسش رو بگذاری ابجی؟

اگه الان چون برای بار اول هست که میخوام درست کنم از این تک نفره ها درست کنم بهتر نیست؟چجوری درست کنم؟
اون تلق رو چجوری بگذارم ابجی؟

Shady
2012-12-09, 08:36 PM
ستاره گل دومین قالبت (گرده) به خاطر ارتفاع بیشتر مناسب تره.

در مورد پنیر همون ماسکارپونه خیلی خوبه.
پنیر خامه ای هوکلند هم اینه:

103790

Shady
2012-12-09, 08:43 PM
اگه الان چون برای بار اول هست که میخوام درست کنم از این تک نفره ها درست کنم بهتر نیست؟چجوری درست کنم؟
اون تلق رو چجوری بگذارم ابجی؟
برای بار اول توی قالب یه تیکه خیلی راحت تر و سریع تره.
در مورد تلق تو این لینک ([Only registered and activated users can see links]) برای ترنم جون توضبح دادم گلم... بخون اگر جاییش نامفهوم بود کمک میکنم با هم به نتیجه برسیم {53}

پنیر ماسکارپونه خیلی مناسبه ستاره جون... حتی شاید از هوکلند بهتره :25:

Bahari
2012-12-09, 08:52 PM
شادی گلم ! اول اینکه بی نهایت خوشحالم از حضور دوباره ات {2 (5)}و به نوبه خودم ممنونم از وقتی که برای اشتراک تجربیاتت می گذاری {53}

ژله هندوانه رو من با ترکیب سه نوع پودر ژله درست می کنم ... ژله لیمو ، آلوئه ورا مخلوط با شیر ، هر نوع ژله قرمز ( انار ، آلبالو ، توت فرنگی ) برای تخم هندوانه هم معمولا از سیاه دانه استفاده می کنم که ظاهرش شباهت بیشتری داره به نظرم و بعد از بسته شدن دو لایه اول ، مخلوط ژله قرمزم می کنم و روز دو لایه قبل می ریزم . فعلا همین عکس موجود می باشد تا بعد ... {4}

Sepnta
2012-12-09, 09:01 PM
شادی جون من این روزها خیلی سرم شلوغه . ولی واسه اینکه تو تجربه قشنگت شرکت کنم. چیز کیک پارسالمو میزارم{2 (4)}. تقریبا دستورش با مال شما یکیه. فقط اینکه من از آب لیمو ترش به جای پرتقال استفاده میکنم. برای کف کیک هم از بیسکوییت ساقه طلایی + کره.
یه چیز دیگه تازگی کشف کردم اگر بیسکوییت و کره رو 20 دقیقه تو دمای 170 بزارین تو فر و بعد خنک شدن مواد رو بریزین روش و بقیه مراحل رو انجام بدین خیلی ترد میشه{2 (30)}

Shady
2012-12-09, 09:04 PM
بهاری عزیزم ممنونم از محبتت دوست مهربونم {2 (5)} {2 (6)}
خیلی کارت زیباست... پس قبلا شما کشفش کردی {3 (4)}
ببین من طعم ژله آلوئورا رو دوست ندارم راستش اما قطعا با شیر مزه اش بهتر میشه. مرسی که گفتی.
در مورد سیاه دونه، راستش نمیدونم موقع خوردن یه کم سفته زیر دندون. برای همین شکلات چیپسی به نظرم بهتر اومد. اگر هم برش هاش ژله کوچیک تر بود و شکلات ها براشون بزرگ بود میشه با چاقو نصفش کرد. البته برای برش های 4 سانتی من اندازه اش طبیعی بود.
ممنون برای عکس خیلی خوشگلت و تجربه های خیلی خوبت {2 (6)} {53}

Shady
2012-12-09, 09:05 PM
شادی جونم این مواد برای اون قالب گردم که میگی اندازه هست؟
ببخشید ها اخه دارم درست میکنم الان و دارم ازت کمک میگیرم
ستاره گلم همین مقداری که تو دستور هست براش مناسبه {1}{53}

Shady
2012-12-09, 09:11 PM
خانوم اجازه؟
من اگه بخوام واسه تولد همسری از این تکی ها درست کنم که برای تولد سال دیگه اش حاضر میشه.

الان داشتم فکر میکردم اون موقع که میخوام لایه پنیر یا ژله اش رو بریزم باید حتما این کارتر دورش باشه اونطوری من لازمه 12 تا از این کاترا داشته باشم چون با یکی 1 سال طول میکشه درسته؟یا اینکه همون طلقی که دورش میپیچیم محکم نگهش میداره و کافیه برای جدارش ؟
ترنم؟!!!
12 تا کاتر میخوای چی کار دختر؟؟؟!! {2 (8)}
اون طلق و داری میذاریم که نریم کاتر بخریم {2 (6)} همون طلق خودش یه پا قالبه... حتی کسی بوده که قالب کمربندی نداشته، تمام چیز کیک رو با این طلق ها درست کرده :25:

ببین کلا یک ساعت از من وقت گرفت دختر! ته تهش 2 ساعت! نه؟ از روز قبل درست کن :11:

Shady
2012-12-09, 09:15 PM
شادی جون من این روزها خیلی سرم شلوغه . ولی واسه اینکه تو تجربه قشنگت شرکت کنم. چیز کیک پارسالمو میزارم{2 (4)}. تقریبا دستورش با مال شما یکیه. فقط اینکه من از آب لیمو ترش به جای پرتقال استفاده میکنم. برای کف کیک هم از بیسکوییت ساقه طلایی + کره.
یه چیز دیگه تازگی کشف کردم اگر بیسکوییت و کره رو 20 دقیقه تو دمای 170 بزارین تو فر و بعد خنک شدن مواد رو بریزین روش و بقیه مراحل رو انجام بدین خیلی ترد میشه{2 (30)}
پریسا جون چیز کیکت و قبلا دیده بودم ولی بازم از دیدنش لذت بردم :11:{2 (6)}
من این ترکیب رو برای چیز کیک خیلی دوست داشتم، هم کایه پنیریش و که خیلی خوشمزه بود هم لایه زیرش رو اما حتما تو فرش هم امتحان میکنم... ممنون دوست گلم برای تجربه خوبت {2 (6)}{53}

Bahari
2012-12-09, 09:20 PM
بهاری عزیزم ممنونم از محبتت دوست مهربونم {2 (5)} {2 (6)}
خیلی کارت زیباست... پس قبلا شما کشفش کردی {3 (4)}
ببین من طعم ژله آلوئورا رو دوست ندارم راستش اما قطعا با شیر مزه اش بهتر میشه. مرسی که گفتی.
در مورد سیاه دونه، راستش نمیدونم موقع خوردن یه کم سفته زیر دندون. برای همین شکلات چیپسی به نظرم بهتر اومد. اگر هم برش هاش ژله کوچیک تر بود و شکلات ها براشون بزرگ بود میشه با چاقو نصفش کرد. البته برای برش های 4 سانتی من اندازه اش طبیعی بود.
ممنون برای عکس خیلی خوشگلت و تجربه های خیلی خوبت {2 (6)} {53}

شادی جونم برای منی که عاشق سیاه دونه هستم خیلی دلچسب بود راستش {71} و چون همون اول اضافه کردم رطوبت رو به خودش کشید و سفت نبود اصلا ... بازم سلیقه ای هست و شاید کسی دوست نداشته باشه ...
در مورد آلوئه ورا منم با شما موافقم و نه به تنهایی و نه حتی تو ژله موزاییک باهاش موافق نیستم ولی اینجا چون قطرش خیلی کمه و با دو تا ژله نسبتا ترش همراه می شد به نظرم مزه آلوئه ورا خیلی مشخص نبود ولی این بار حتما با همین ژله لیمو - که اتفاقا ژله محبوب خانواده ماست {4} درست می کنم . منم ممنونم ازت بابت انتقال تجربه شیرینت خانم گل :11:

Shady
2012-12-09, 09:23 PM
خانوم بازم اجازه{103}(چه شاگردی شدم همش سوال میپرسم.استاد که خوب باشه آدم سو استفاده میکنه.{4})

شادی جونم هرچی فکرشو میکنم به نظرم نمیتونم با این لایه بیسکوییت کنار بیام من بیسکوییت رو فقط تو دسر پان اسپانیا دوست دارم.

گلم امروز یه کیک درست کردم با دستور بنیامین کیک سیب انگلیسی.بافت خیلی جالب و خاصی داشت کیکش.اندازه قالبش هم همون 23 سانت بود.ببین خوبه این کیک که برای پایه چیز کیکم ازش استفاده کنم؟
عزیزم {2 (5)}
هر قدر که دوست داری سوال بپرسی با کمال میل، در حد اطلاعاتم کمک میکنم به نتیجه برسیم {2 (6)}{2 (5)}
ببین بهم اعتماد کن؛ یه بسته بیسکویت سلامت رو بخر بعد از پودر کردنش یه قاشق پودر کاکائو بهش بزن و کره هم بزن و ازش لذت ببر :25:

در مورد کیک، من فقط یاد گرفتم که کیک اسفنجی یا نان رولت مناسبه چیز کیکه نه چیز دیگه ای. چیزی که هست مزه کیک سیب حتما چیز کیک رو تحت تاثیر قرار میده و اونقدر خوشایند نیست که هیچ وقت و هیچ جا مربی ای توصیه نمیکنه. خصوصا برای این که یه لایه سوم و طعم داری هم داره! برای همین به نظر من از یکی از 2 مورد اصلی (پودر بیسکویت یا کیک اسفنجی) استفاده کن.
قنادی ها هم به خاطر اینکه کیک اسفنجی همیشه دم دستشونه برای راحتی و سرعت عملشون از کیک استفاده میکنن.

ببین ترنم دستوری که گذاشتم و یک چهارمش رو درست کن، بهت 3 تا چیز کیک تک نفره میده... اون موقع خیالت برای تولد راحت میشه که اصلا مزه اش مناسبه؟ یا ببین چقدر ازت وقت میگیره.

Shady
2012-12-09, 09:40 PM
شادی یه سوال دیگهههه خواهشا جواب بده.:3:

دوست جونم من یه دونه کاترشم نداره چه برسه به 12 تا.میخوام با این قالب های کتلت برم تو کارش.

شادی اگه بخوام رمانتیک شه چون مال تولده از قالب قلبی استفاده کنم سخت نیست بستن این طلقه دورش؟
اتفاقا عالیه ه ه ه ه {clap}{clap}{clap}
میتونی خیلی راحت با کمک چسبندگی مایه پنیری فرم قلب و نگه داری.

این و ببین

103805

تو این عکس دوست خوبم صالحه قراره روی نان تست، الویه بذاره اما قبلش چون طلق فرم قالبش رو نمیگیره، بعد از چسب زدن به طلق (که ایشون دم دستش سنجاق سر بوده و با همون محکمش کرده) اومده با کمک یه سیخ چوبی فرم قالبش رو موقتا نگه داشته تا اولیه رو بریزه و از چسبندگی الویه کمک بگیره تا طلق فرم نون تست رو بگیره بعد که طلق به اولیه چسبیده، دیگه سیخ رو جدا کرده.... میتونیم به جای سیخ چوبی، با انگشت هم طلق رو بگیریم.
حالا همین مراحل رو میتونیم برای این چیز کیک استفاده کنیم {53}

Shady
2012-12-09, 09:50 PM
شادی قالب های من الان چند سانتییه؟
شادی جونم این تلق هایی که داری خودش اوریجینالی گرد بود یا تو با چسب گردش کردی و برش دادی ابجی؟
ستاره جون قالب مربعت 22 در 22 سانت هستش. با ارتفاع 3 سانت.
قالب گردت قطر 23 سانت داره با ارتفاع 7.5 سانت.
از مربع هم میتونی استفاده کنی. موادت تا لبه قالب میاد.

طلق ها رو اندازه A4 بودند که از لوازم تحریری خریدم. از هر کدوم نوار های 26* 7 برش زدم و نوارها رو پیچیدم دور بیسکویت و نوار چسب زدم تا نگهش داره... اینقدر محکم شد که با خیال راحت کارم و ادامه دادم {2 (6)}

Shady
2012-12-09, 10:00 PM
ببخشید ها همش سوال میپرسم.منظورت از طلق همون چیزی یه که تو یغه بلوزهای مردونه هست؟{4}{4}
مثل اونه؟{65}

بله! فقط به اون خشکی و ضخامت نیست، نرم تره.
بری لوازم تحریری بگی طلق میخوام بهت مناسب این کار و میده.

ღ.ترنم.ღ
2012-12-09, 10:40 PM
ببخشید ها همش سوال میپرسم.منظورت از طلق همون چیزی یه که تو یغه بلوزهای مردونه هست؟{4}{4}
مثل اونه؟{65}

خانوم اجازه میشه من جواب آبجی ستاره رو بدم.:3:

ستاره جونم ببین حتما توی دوران مدرسه یا دانشگاه کار تحقیقی انجام دادی فدات شم از همون طلقایی که روی صفحه اول و آخر تحقیقمون میزدیم بعد هم شیرازه بهش میزدیم و تحویل استاد میدادیم خوبه بگیری.

برو توی یه لوازم تحریری بگو طلق A4 میخوام برای کار تحقیقی.{4}ستاره خیلی ارزونه تازه همه رنگش هم هست.

بعد که گرفتی با قیچی و دستانت مبارکت بصورت نواری به اندازه مورد نظر در بیار.به همین سادگی.{1}

Shady
2012-12-10, 09:56 AM
میشه خامه فرم گرفته رو از دستورش خذف کرد؟؟؟

نه دوستم.

Shady
2012-12-10, 10:20 AM
شادی جون ببخشید میتونم یه سوال بپرسم میشه مواد رو از اول توی همون طلق ریخت یا باید حتما کاتر باشه؟{1} بعد اگه بخوام موادمو نصف کنم خامه فرم گرفته چقدر میشه؟ واز این خامه اسپری ها میشه استفاده کرد؟ ببخشید سه تا سوال شد!{2 (4)}
خواهش میکنم دوستم.
ستایش گل نه که نشه اما خیلی کارت سخت میشه و در نهایت تمیز در نمیاد... چون طلق نرمه و منعطفه، هر بار که میخوای مواد و فشره کنی طلق حالت میگیره.

خامه هم دقیقا نصف میشه، یعنی 170 گرم.
نمیدونم از اسپری میشه استفاده کرد یا نه چون من خودم تا الان با اونها کار نکردم. اگر کسی از دوستان بدونه ممنون میشم کمک کنه. اگر نه میپرسم بهت میگم.

گل یخ
2012-12-10, 10:20 AM
دوستان عزیز من این طلق ها رو که برای چیز کیک و دسر و خیلی موارد دیگه کاربرد داره رو ، برش خرده و آماده از یه لوازم قنادی خریدم (البته سال گذشته همین موقع ها) ، کیلویی می فروشن ، چون اگه دیده باشه قنادی ها هم این ها زیاد استفاده می کنن ، نمی صرفه خودشون دونه دونه برش بزنن .

گل یخ
2012-12-10, 10:24 AM
شادی جان بعید می دونم بشه از اسپری استفاده کرد ، اسپری رو من سالها پیش برای تزئین دسر استفاده می کردم ، باید همون لحظه سرو استفاده بشه ، به سرعت پفش می خوابه ، من تازه که گرفته بودم دسر رو تزئین کردم قبل ها نهار (همون موقع که غذا در حال کشیدن و انتقال به میز بود) نهار که تمام شد خواستم دسر ها رو ببرم سر میز از یخچال در اوردم دیدی خامه ها اب شده ، به یه بیچاره گی پاک کردم و دوباره زدم بردم .

Shady
2012-12-10, 10:24 AM
سما جان من دیدم که به جای خامه فرم گرفته از شیرعسلی(از اونهایی که تو قوطی هستن و غلیظ هستن) استفاده میکنن{2 (30)}
اصلا یکی از موارد مصرف شیرعسلی همینه:3: ولی راستش تاحالا نخوردم و نمی دونم چه مزه ای میشه{4}
اگه خواستی عکس ش رو برات میذارم {71}
ماهمون عزیز، ترکیب اصلی مایع پینری این دستور، خامه فرم گرفته، پنیر خامه ای و ژلاتینه و چیز دیگه ای جای این مواد نباید جایگزین بشه.

Narges
2012-12-10, 10:27 AM
شادی جان برای همه چیز متشکرم {2 (6)}{53}
خوشحالم که روزمنو در شادی و شیرینی لحظاتی که دوستان این دسرهای خوشمزه رو در جمع های به یاد ماندنی یلدا تهیه و میل می کنند شریک هستند {2 (6)}{69}{clap}

جشن انار تولد روزمنو ([Only registered and activated users can see links]) که یادتون هست {birthday}

چیزکیک انار
با پایه کیک شیر ([Only registered and activated users can see links]) (نصف دستور)
مایه پنیری شامل
300 گرم پنیر خامه لبنه کاله.
به نظرم انتخاب پنیر در دسرهای پنیری سلیقه ای هست و من پنیر لبنه کاله رو برای تهیه چیزکیک و تیرامیسو ترجیح میدم. نسبت به پنیر هکلند بافت منسجم تر (نه خشک) و آب کمتری داره. متاسفانه بافت و مزه پنیر ماسکارپونه کاله رو هم اصلا دوست ندارم حس میکنم چربی خالصه.
(پیشنهاد می کنم با در نظر داشتن دستور تهیه دسرهای پنیری خصوصا چیزکیک، پنیر رو با توجه به سلیقه و ذائقه خانواده انتخاب کنید)

300 گرم خامه صبحانه پگاه (از خامه شیرین شده و زده شده استفاده نکردم)

یک بسته ژله آناناس که در یک لیوان آب گرم حل کردم و وقتی خنک شده با مایه پنیری مخلوط کردم.

هنوز مایه پنیری خیلی خودش رو نگرفته بود که دونه های انار (شیرین و قرمز) رو رووش ریختم (به نظرم دونه های انار در مایه پنیری ثابت بشه بهتره. در مورد چیزکیک های دیگه با میوه های دیگه هم همین طور )

وقتی مایه پنیری گرفت،
یک بسته ژله انار که با یک لیوان آب جوش و یک لیوان آب سرد آماده کردم و روی دونه های انار ریختم.

این کیک رو جمعه گذشته در قالب کمربندی 25cm درست کردم که برای 12 نفر کافی بود
و بسیار مورد پسند واقع شد {69}
از راهنمایی ها و تجربیات خاله ماری عزیز و رعنا جون صمیمانه سپاسگزارم {2 (6)}{53}

شادی جان باز هم متشکرم{2 (6)}{53}

Rana.Y
2012-12-10, 10:28 AM
با اجازه شادی عزیز
خامه فرم گرفته یک بافت پفکی خاصی به چیز کیک میده. شیرعسلی بافت منسجمی داره و ترکیبش با پنیر روی پایه بیسکویت شبیه اسلایس کاراملی میشه نه چیز کیک.

ماهمون
2012-12-10, 10:32 AM
ماهمون عزیز، ترکیب اصلی مایع پینری این دستور، خامه فرم گرفته، پنیر خامه ای و ژلاتینه و چیز دیگه ای جای این مواد نباید جایگزین بشه.

ولله شادی خانم من گفتم که تجربه ای در این زمینه ندارم
اگه خدا بخواد می خوام از روی همین دستور برای اولین بار چیز کیک درست کنم
ولی گفتم که دیدم, چیز کیک رو با حذف خامه ی فرم گرفته و با اضافه کردن شیرعسلی حلبی درست می کنند اگه بخواین عکس ش رو میذارم شاید جالب بشه
البته خودم هم یکی از چیز کیک هام رو به همین روش درست میکنم حتما و طعم ش رو هم براتون خواهم گفت انشالله چون خیلی در این مورد کنجکاوم

گل یخ
2012-12-10, 10:33 AM
منون شادی جان ، شما به من لطف داری ، اینم کار های پار سال من

Shady
2012-12-10, 10:38 AM
با اجازه شادی عزیز
خامه فرم گرفته یک بافت پفکی خاصی به چیز کیک میده. شیرعسلی بافت منسجمی داره و ترکیبش با پنیر روی پایه بیسکویت شبیه اسلایس کاراملی میشه نه چیز کیک.
ممنونم رعنا جان {53}دقیقا همینطوره.

نرگس گل چیز کیک خوشگل و تمیزی درست کردی... نوش جونتون {2 (6)}
خوشحال میشم یکبار هم دقیقا با همین دستور درست کنی و نتیجه رو بگی. چون این دستور با اونی که شما درست کردی متفاوته.

1- به جایگزین کردن خامه فرم گرفته فکر نکنید! حتی خامه صبحانه هم نباید جایگزینش بشه چون همونطور که رعنا جان گفت برای این چیز کیک به بافت پفکی خامه فرم گرفته نیاز داریم.

2- برای زیر چیز کیک یا از پودر بیسکویت ساده استفاده کنید (سبوس دار و دایجستیو نه) یا از نان کیک اسفنجی نازک... کیک دیگه ای جایگزین نکنید.

این یه دستور خیلی کاملیه، راحته و تمام موادش درد دسترسه.
جایگزین کردن مواد، نه تنها اصالت طعمش رو تغییر میده بلکه ممکنه مجبور بشید مقدار مواد دیگه رو هم دستکاری کنید و یا حتی روش کار و تغییر بدید.
منتظر تجربه هاتون هستم {2 (6)} {53}

Shady
2012-12-10, 10:46 AM
شادی جونم سلام علیکم{2 (6)}
سوال دارم؟
اولا دیشب من از این تک نفره ها رو درست کردم تا دستم بیاد وقتی یاد گرفتم زیاد درست کنم
1-این بیسکوئیتم رو که تو کاتر ریختم همش خورد میشد{2 (9)}.4تا کاتر درست کردم.2 تا همون اول ترک داشت وقتی که تو یخچال گذاشتم بهتر شد اما بعد که از یخچال در اوردم و اومدم رو سینی تکونش بدم چسبیده بود به سینی.اخه رو سینی گذاشته بودمشون.اومدم تکونش دادم خورد شد.باید سینی رو چرب میکردم؟من با گوشتکوب پرسش کردم.
بعد که خامه من زیاد فرم نگرفت.یعنی مثل خامه های بیرون پوک نشد
چی باید کنم؟من همون خامه رو بدون زدم چیزی بهش 5دقیقه با هم زدن هم زدم اما پوک نشد و وقتی که با مواد قاطی اش کردم بدتر شل و ابکی شد
کمکککککککککککککک{eek}{eek}
حالم گرفته شد خاله شادی{2 (9)}
شکست عشقی از چیز کیک خوردم{verysad}
اما کم نمیارم.ببینم اشکال کجاست بازم درست میکنم{65}
ستاره جون خوشحالم امتحان کردی.
1- قائدتا باید مقدار کره رو بیشتر کنی تا مواد بیسکویتی منسجم بشه.
اما :
* از چه بیسکویتی استفاده کردی؟
* کامل پودرش کردی؟ به چه روشی؟ یکی از علتهای عدم انسجام، کامل پورد نشدن بیسکویت هاست.
* دستور رو نصف کردی؟ اگر آره، مقدارشون و برای من بنویس. ممکنه تو اندازه زدن اشتباه کرده باشی.

2- خامه رو نیازی نیست خیلی کامل فرم بدی. همین که پف کرد کافیه. اما نباید شل و آبکی بشه. بیشتر بزنش... بعضی خامه ها باید بیشتر زده بشه.
اگر دیدی نمیشه فرم بدی خودت و اذیت نکن عزیزم، همون موقع که میخوای کار کنی همه موادت و آماده کن... بیسکویتت هم پرس کن بذار یخچال، بعد برو از یه قنادی همون قدر که تو دستور اومده خامه فرم گرفته آماده بگیر... دیگه نیاز به زدن هم نداره. همون و با پنیر نرم شده مخلوط کن.

ستاره جان، از همین شکست هاست که آدم به پیروزی میرسه.
منم شکست زیاد خوردم... درست میشه ناامید نباش {1}

Narges
2012-12-10, 10:53 AM
ممنونم رعنا جان {53}دقیقا همینطوره.

نرگس گل چیز کیک خوشگل و تمیزی درست کردی... نوش جونتون {2 (6)}
خوشحال میشم یکبار هم دقیقا با همین دستور درست کنی و نتیجه رو بگی. چون این دستور با اونی که شما درست کردی متفاوته.

1- به جایگزین کردن خامه فرم گرفته فکر نکنید! حتی خامه صبحانه هم نباید جایگزینش بشه چون همونطور که رعنا جان گفت برای این چیز کیک به بافت پفکی خامه فرم گرفته نیاز داریم.

2- برای زیر چیز کیک یا از پودر بیسکویت ساده استفاده کنید (سبوس دار و دایجستیو نه) یا از نان کیک اسفنجی نازک... کیک دیگه ای جایگزین نکنید.

این یه دستور خیلی کاملیه، راحته و تمام موادش درد دسترسه.
جایگزین کردن مواد، نه تنها اصالت طعمش رو تغییر میده بلکه ممکنه مجبور بشید مقدار مواد دیگه رو هم دستکاری کنید و یا حتی روش کار و تغییر بدید.
منتظر تجربه هاتون هستم {2 (6)} {53}

شادی جان حتما {69}
عزیزم این بار حتما با دستور شما امتحان می کنم و تفاوتها که اینطور که پیداست کم هم نیست رو براتون میگم {53}

Rana.Y
2012-12-10, 10:58 AM
من هم برای جانماندن از قافله چیز کیک پزان شب یلدا! چیزکیک انارم رو می گذارم . البته دستور من در اندازه خامه با دستور این تجربه فرق داره و شکر اضافه هم نداره .البته ژله انار دست و دل بازانه ای هم روش ریختم و حالت شیشه ای داره.

103866

Shady
2012-12-10, 11:07 AM
دلم آب شد!
رعنا جان تو این روش، روی چیز کیک اصلا مدل ژله نیست. درواقع ژله اندازه ای ریخته میشه که فقط مواد و منسجم کنه و نگه داره.
یه چیز دیگه ای هم که من خیلی دوست داشتم و پیشنهاد میکنم امتحان کنی، مزه آب پرتقال بود...هم تو قسمت پنیری هم روی مواد :25:

Shady
2012-12-10, 11:12 AM
شادی جونم فکر کنم کره رو کم زدم.یه کم قاطی پاتی شد اندازه موادم
من بیسکوئیت رو ریختم تو 123 و خوب خوردش کردم.کاملا پودری شد.
البته الان اون یکی رو که درست کردم میبینم وقتی بمونه خوب شده.من خامه ام بد نشده بود اما وقتی به مخلوط شکر و پودر ژلاتین اضافه کردم ابکی شد
خامه رو چقدر باید بزنیم؟هیچ چیز نباید به خامه اضافه کرد؟؟؟؟؟فقط همون خامه که اب شد و به دمای محیط رسید رو با هم زن بزنم؟؟؟؟
الان که اون یه دونه رو خوردم امیدوار شدم.فقط حس میکنم بیسکوئیت زیرش کمه یا خامه روش زیاد
اما خوشمزه شده همون خامههه
بیسکوئیت پتی بور شکلاتی هست زیرش
ببین مواد و بگو میخوای چه مقدار کنی من برات مینویسم. مثلا یک چهارم؟ یا نصف؟

خامه ات و باید بیشتر میزدی. بعد هم زود استفاده اش کن نذار بمونه.... و حتما حتما با احتیاط با پنیر مخلوط کن تا پفش نخوابه.

ببینم نکنه خامه صبحانه استفاده کردی؟؟؟ خامه شیرین شده قنادی باید بگیری و فرم بدی ها...!
همیشه چطوری خامه فرم میدی ستاره جون؟ این بار هم همون کار و بکن...

Shady
2012-12-10, 11:14 AM
اگه از اب پرتقال شادی جان استفاده کنیم قاطی پاتی نمیشه؟
اب پرتقال.ژله انار و بیسکوئیت و خامه؟چرا از اب انار استفاده نمیشه؟؟؟؟

نه عالیه {2 (30)}
یه طعم عالی....

Shady
2012-12-10, 11:36 AM
اتفاقا دیروز رفتم از لوازم قنادی خامه قنادی گرفتم ابجی جونم
فعلا میخوام 1/4 کنم تا دستم بیاد بعد بزرگ درست کنم.البته الان که دیدم حس میکنم یکی ای هم خوشمله اما چون واسه شب یلدا تعداد زیادیم همون یه بزرگ کافیه.
میخوام ببرم خونه مادر شوشو{68}
کمک شادی جونم.بحث ابرویه:42:
خونه مادرشوشو تو جمع تمام خانواده{6 (43)}
واییییییییییییییییی{jumpeveryon e}
حتما خوب میشه ستاره جان. تمام نکات و رعایت کن با هم به نتیجه خوب می رسیم {53}

خامه ات رو اونقدر بزن تا مناسب بشه. علاوه بر چند تا نکته ای که تو پست قبل گفتم، این هم در نظر بگیر که همزن ها قدرتهای مختلفی دارن. برای همین حتما لازم بوده بیشتر بزنی.

برای یک چهارم:

مواد لازم:
بیسکوییت شکلاتی ......................... 55 - 60 گرم
کره ذوب شده ................................. 20-25 گرم
پنیر خامه ای .................................. 100 گرم
شکر ............................................. 35 گرم (3 قاشق غذاخوری)
خامه فرم گرفته ............................... 85 گرم (یک سوم پیمانه)
پودر ژلاتین ..................................... 1 قاشق چایخوری سر خالی
آب پرتقال ....................................... 20 میلی لیتر (یک و نیم قاشق غذاخوری)

مواد لازم رویه:
دانه انار ......................................... 100 گرم یا نصف عدد متوسط
آب پرتقال ....................................... 15 میلی لیتر (1 قاشق غذاخوری)
پودر ژله آناناس یا آنار ........................ 12 گرم (یک غذاخوری)
شکر ............................................. نصف قاشق غذاخوری
آب جوش ....................................... 2 قاشق غذاخوری پر

Shady
2012-12-10, 11:45 AM
با اجازه اساتید من ازخامه صبحانه پگاه و پنیر ماسکارپونه استفاده میکنم برا چیز کیک و تیرامیسو اولش شل هست اما وقتی تو یخچال میذارم و چند ساعت میمونه کاملا خودشو میگیره اما یه سوال برای خانواده ما این حجم خامه وپنیر روش زیاده من البته تاحالا با بیسکوییت درست نکردم با کیک اسفنجی شماره 1درست کردم اما ارتفاع وحجم کیک وخامه وپنیر روش ومساوی میگیرم هرچند بازم خانواده میگن سنگینه و زیاده.اما خوب با حجم بالای خامه شکیل تر میشه چه کار کنم خوب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/{63}
دوستان گلم اینجا متعلق به همه است و تمام کسانی که تجربه مفید و درستی دارن به بقیه کمک میکنن تا این دستور رو درست کنند... پس جایی که مال خود آدمه اجازه گرفتن نمیخواد {53}

ریحانه جان ممنون از اینکه تجربه ات و گفتی {2 (6)}
البته تو این تجربه شیرین، مدنظرمون امتحان این دستور هستش که همونطور که خود شما میدونی جایگزین کردن مواد، کار ساده ای نیست. پس برای این تجربه حتما مواد رو مثل دستور استفاده کنید... احتمال اینکه دوست نداشته باشید زیاد نیست {1}

علت اینکه چیز کیک شما سنگینه و خوشایند نیست، دقیقا به خاطر استفاده از خامه صبحانه به جای خامه فرم گرفته است. خامه فرم گرفته مواد پنیر رو خیلی پوک و لذیذ میکنه.

خوشحال میشم نتیجه درست کردن این دستور رو هم بهم بگید {1}{53}

.susan.
2012-12-10, 12:11 PM
دوستان عزیز من این طلق ها رو که برای چیز کیک و دسر و خیلی موارد دیگه کاربرد داره رو ، برش خرده و آماده از یه لوازم قنادی خریدم (البته سال گذشته همین موقع ها) ، کیلویی می فروشن ، چون اگه دیده باشه قنادی ها هم این ها زیاد استفاده می کنن ، نمی صرفه خودشون دونه دونه برش بزنن .

گل يخ جان از كجا اين طلق هارو گرفتي ميشه آدرس بدي؟

Shady
2012-12-10, 12:18 PM
شادي جان ميتونم از پودر خامه استفاده كنم ؟

پیشنهاد میکنم فقط از خامه فرم گرفته استفاده بشه سوسن جان... الان دیگه حتی اگر نخوایم خامه شیرین شده از لوازم قنادی ها بخریم و چند دقیقه ای فرم بدیم، میتونیم از خود قنادی ها آماده و فرم گرفته اش رو تهیه کنیم.
پودر خامه معمولا برای تزیین استفاده میشه.

گل یخ
2012-12-10, 01:06 PM
گل يخ جان از كجا اين طلق هارو گرفتي ميشه آدرس بدي؟

سوسن جان ، خیابان نادری ، خیابان کرمی خراط ، فروشگاه آقای علیزاه

SAHAR NAAZ
2012-12-10, 03:09 PM
ستاره جان یه دستور خامه شیوا جان تو همین سایت گذاشت که من ازش استفاده میکنم عالیه
واسه 100 گرم خامه 25گرم پودر قند و 25 گرم پودر خامه بریز و با هم مخلوطشون کن. 15 دقیقه بذار توی قریزر و بعد در بیار و 15 الی 20 دقیق با همزن بزنش. خیلی خوب میشه. اصلا شل نمیشه
خامه آماده شیرین منم میگرفتم اما خیلی چرب و سنگین بود. این مدلی سبکتر میشه اما مال قنادی ها سفیده تخم مرغ داره که آنقدر پوک میشه.

Rana.Y
2012-12-10, 04:26 PM
دلم آب شد!
رعنا جان تو این روش، روی چیز کیک اصلا مدل ژله نیست. درواقع ژله اندازه ای ریخته میشه که فقط مواد و منسجم کنه و نگه داره.
یه چیز دیگه ای هم که من خیلی دوست داشتم و پیشنهاد میکنم امتحان کنی، مزه آب پرتقال بود...هم تو قسمت پنیری هم روی مواد :25:
شادی جان من تازگی هاهر بار که چیز کیک درست می کنم یک بسته نکتار تک دانه توش می ریزم . با طعم های مختلف امتحان کردم ، انبه رو خیلی خوشمون اومد .
این بار آب پرتقال حتما امتحان می کنم . وقتی شادی میگه خوشمزه است یعنی باید خوشمزه باشه!!! چاره دیگری نداره{4}
درباره ژله هم راستش ما کلا در خانواده ژله دوست و ژله پروری بزرگ شده ایم و منو ول کنن ممکنه روی برنج هم به یک ترفندی ژله بریزم. خلاصه کلام کار ما با اون یکی دو قاشق ژله راه نمیفته:3:

Shady
2012-12-10, 04:50 PM
مرسی خانمی{77}
جدا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:35:
خوبه پس حتما خامه فرم گرفت رو تجربه میکنم اما یه نکته از کجا تهیه کنم همین خامه کیلویای مارک پرستوک یا همچین چیزی هست ؟{105}

از فروشگاه های لوازم قنادی... بگید خامه شیرینی شده قنادی میخوام. همین پرستوک یه مارکشه که خوبه.
بیارید خونه بذارید تو فریزر هر بار به مقدار نیازتون ازش بردارید و بزنید و فرم بدید.

Shady
2012-12-10, 05:00 PM
خامه اماده چه مارکی خوبه؟؟؟؟
تو هر شهری مارکهای مختلف توزیع میشه.
کولاک، پرستوک، کاله، سروین، سحر شرق و غیره. همه اش تقریبا تو یه سطحه.

... خامه آماده شیرین منم میگرفتم اما خیلی چرب و سنگین بود. این مدلی سبکتر میشه اما مال قنادی ها سفیده تخم مرغ داره که آنقدر پوک میشه.

دوست گلم خامه شیرین قنادی اصلا سنگین نیست! قطعا شما درست فرم ندادی که سنگین شده... نسبت به خامه هایی که خودمون درست میکنیم باید زمان بیشتری رو برای فرم دادن بذاریم.
قنادی ها مجاز به زدن سفیده تخم مرغ نیستن، چند تایی رو منم چند سال پیش شنیدم که استفاده میکردن اونم به خاطر اینکه مثلا سود بیشتری بکنند.... که مسلما من و شما مشتری اونها نیستیم چون صد در صد طعم کیک و شیرینی رو عوض میکنه.

Shady
2012-12-10, 05:01 PM
رعنا جون اگه خواستی آب پرتقال بریزی حتما طبیعی بریز.

Mahdiye*
2012-12-10, 06:35 PM
منم میخوام درست کنم ولی قالب کمربندی ندارم نمیشه بدرستم ؟راه دیگه ای نداره؟{2 (4)}

با جازه شادی جون
دوست عزیز اگه از اول این مبحث رو خونده باشی نوشته که با طلق هم میتونی درست کنی.:3:

.susan.
2012-12-10, 06:49 PM
سوسن جان ، خیابان نادری ، خیابان کرمی خراط ، فروشگاه آقای علیزاه

مرسی عزیزم{2 (6)}
حالا یه مسئله دیگه خانم معلم گفته :10:حتماً خامه فرم گرفته استفاده کنید , اینو از کجا میتونم بگیرم {2 (14)}

مریم فراصت
2012-12-10, 07:12 PM
سوسن جان خامه ی شیرین شده رو هم آقای علیزاده دارن عزیزم.

گل یخ
2012-12-10, 11:40 PM
مرسی عزیزم{2 (6)}
حالا یه مسئله دیگه خانم معلم گفته :10:حتماً خامه فرم گرفته استفاده کنید , اینو از کجا میتونم بگیرم {2 (14)}

سوسن جان همونطور که مریم خانم گفتن ، من خامه بسته 15 کیلویی کاله از همونجا می خرم ، فوق العاده هم عالیه ، خوش طعم و سبک .

reyhane66
2012-12-11, 09:01 AM
پس اگه اینطوره من مارک پرستوک بسته 1کیلویی و پرسیدم17هزارتومن همینجوری بگیرم برا هر بار مصرف ازش بردارم باز بذارم تو فریزر؟اما خوده مغازه تو قفسه گذاشته ها...؟؟؟وسوال دیگه اینکه این خامه زده شده سبک و اب نمیشه وفرم میگیره ؟؟؟؟چطوری باید اماده بشه چون میخوام برای شب یلدا حتما چیز کیک انارو تست کنم اما مشکلم سر حجیم بودن خامه و مواد روییشه ممنون میشم جواب بدین بهم اساتید{77}

Rana.Y
2012-12-11, 12:00 PM
عزیزم مطمئنی این قیمت بوده ؟ خامه شیرین قنادی کیلویی 7500 تومان یا همین حدود هاست . به علاوه خامه قنادی مثل بستنی یخ زده است و اگر در قفسه باشه ( به جای فریزر) بلافاصله آب میشه . شاید شما پودر خامه رو قیمت گرفتید که تو قفسه هم گذاشته بودند.

reyhane66
2012-12-11, 12:18 PM
اخه من پرسیدم خامه قنادی میخوام فروشنده گفت ایناس مارک پرستوک همچین اسمی بود بالا سرش توقفسه بود گفت17تومن گفتم وزنش گفت1کیلو اما یه جای دیگه الان که گفتی یادم اومد پرسیدم گفت فرم گرفتس کیلو 10تومن بود اون موقع حدود2ماه پیش اونو گفت باید بذاری تو فریزر حالا من عصر میخوام برم هایپرسان به نظرتون اونجا میتونم پیدا کنم ؟؟؟؟البته اینم بگم اونسری که رفتم همه محصولات پنیری کاله رو داشت اگه کاله پیدا کردم مارک خوبیه بگیرم؟طرز استفادشم بی زحمت میشه بگید ؟چون اینجور که اساتید گفتن چیز کیک با خامه فرم گرفته قنادی سبک تر میشه ومیتونم مقدار خامه رومثل اصول چیز کیک زیاد بذارم ممنون میشم راهنمایی کنید{77}

Shady
2012-12-11, 12:19 PM
ریحانه جان مبحث خامه فرم گرفته ([Only registered and activated users can see links]) رو مطالعه کن و اگر سوالی داشتی تو همون قسمت بپرس.

sama jan
2012-12-11, 01:49 PM
من یه بار پرسیدم میشه خامه فرم گرفته رو حذف کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ولی نمیدونم چرا پیداش نمیکنم!!!!{2 (26)}

Shady
2012-12-11, 02:08 PM
دوستان گلم، برای مفید تر بودن این بخش، تمام پستهای تشکر و اسپم توسط مدیران حذف میشه و فقط سوالات، توضیحات، تجربیات و عکس ها می مونه...خواهش میکنم به جای گذاشتن پست فقط برای تشکر، از دکمه "تشکر" استفاده کنید. از همکاریتون ممنون {53}

sama jan عزیز جوابتون اینجاست: [Only registered and activated users can see links]

.susan.
2012-12-13, 04:08 PM
شادی جون چیکار کنم امروز رفتم همه جارو گشتم خامه فرم گرفته ندیدم فقط یه فروشگاه مارک سروین داشت که بچه ها هم میگن خوب نیست {20}

Shady
2012-12-13, 04:20 PM
سوسن جان راستش من خودم تا حالا این مارک و استفاده نکردم اما مهدیه جون اولین کسی بود که من شنیدم ناراضی بوده. تمام دوستامون که استفاده کرده بودن راضی بودن. مگر اینکه کیفیتش تغییر کرده باشه.

گل یخ
2012-12-13, 04:27 PM
سوسن جان از یه قنادی بگیر ، شهر آفتاب خامه فرم گرفته می فروشه ، کولاک هم استفاده می کنه

Roya-e-Bahar
2012-12-13, 11:58 PM
ببخشید که میپرم وسط صحبتتون :10:
سوسن جون خیلی خامه خوبیه من یه بسته 5 کیلویی شو خریدم و همه کیک هاو رولت هامو باهاش درست کردم خوشمزه است و کم شیرین حالا نمیدونم اگه منظور شما همین مارک باشه

ایلار جون
2012-12-14, 02:03 PM
خامه سروین کیفیتش افت کرده خیلی شیرین شده و دل رو میزنه شیرینیش به قدری زیاد شده که تو فریزر یخ نمیزنه ولی اون اولا خیلی خوب بود کم شیرین و خوشطعم. یادش به خیررررررررررر تبریز که فقط همین خامه رو میفروشن.

miaayad-hoda
2012-12-15, 12:03 PM
من هم از سروین راضی نبودم؛ طعمش خیلی بد نیست اما اصلن تعریفی هم نیست. ولی من نتونستم تا حالا خوب فرمش بدم و فقط واسه بین لایه های کیک ازش استفاده کردم.

maryam.r
2012-12-15, 01:10 PM
بالاخره من هم دیروز این چیز کیک را درست کردم. من 6 تا کاتر گرد داشتم که از همون‌ها استفاده کردم و با نصف مقدار دستور درست کردم. برای رویه‌اش هم برای 3 تاش انار و 3 تای دیگه از کمپوت آناناس استفاده کردم. پنیرش هم نصف نصف از هوکلند و ماسکارپونه استفاده کردم.
شادی جون خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی‌های ارزنده‌ات. مزه‌اش واقعا عالی بود. البته به نظر من و همسرم طعمش با آناناس بهتر بود.
به نظر من پنیر هوکلند بهتر از ماسکارپونه است فقط یک کم شوره ولی ماسکارپونه مزه پنیر نمی‌ده مزه خامه می‌ده

Shady
2012-12-15, 01:41 PM
نوش جونتون مریم جان ... شیرین کام باشید عزیزم {1}
شوری پنیر هوکلند رو با 3-4 ساعت تو آب سرد گذاشتن کم کن.
منم برای یلدا مجبورم با انار درست کنم اما بار بعد میخوام با میوه دیگه امتحان کنم.

Shady
2012-12-15, 02:02 PM
من دیروز تلاش کردم ژله هندوانه درست کنم. ولی هر چی صبر کردم نیم بند نشد دیگه بیخیالش شدم.
نیم بند نشد یعنی کلا ژله هم نبست؟!!!!
از چه مارک ژله ای استفاده کردی؟ روش کارت درست بوده؟

.susan.
2012-12-15, 09:05 PM
شادی جونم بالاخره خامه پیدا کردم نمیدونی چقدر ذوق زده بودم {3 (4)}{3 (4)}{3 (4)}{227}{227}{loveshower}{loveshower}{loveshower} {3 (23)}{3 (23)}{3 (52)}{Copy of cheerleade:
ار همتون ممنونم {thankyou}{thankyou}

Shady
2012-12-16, 12:24 AM
binahayat mamnun az in tajrobehaye shirinetun ke ma ro ham sharik kardin jesaratan arz mikonam tu zele anar age gesmate sefid ro ye kuchulu kamtar mirikhtin behtar mishod{2 (5)}manzur az livan peymanast?bazam mamnun ke hale badamo khub kardin
خواهش میکنم عزیزم...
شما به سلیقه خودتون مواد پنیری رو کمتر بریزید اما این کاملا اندازه است.
من تو این دستور از لیوان استفاده نکردم! کدوم قسمت منظورتونه؟

Shady
2012-12-16, 12:29 AM
مي خواستم توي حجم كم درست كنم. نمي دونم اندازه اي كه انتخاب كردم براي آب جوش و ژله درست بود يا نه. مارك فرمند بود. بعد 45 دقيقه ديگه بيخيال شدم و از يخچال درآوردم.[Only registered and activated users can see links]
توصیه من به شما اینه که حتما دستورها رو با دقت بخونید و مو به مو اجرا کنید تا زحماتتون هدر نره و موادتون حروم نشه.
ترحیجا اگر خواستید که دستوری رو تبدیل کنید (مثلا 2 برابر یا نصف) با حوصله مواد و تبدیل کنید و اگر لازم دونستید برای این کار از بقیه کمک بگیرید.

موفق باشید.

miaayad-hoda
2012-12-17, 10:32 AM
پروژه ی ژله ی هندونه ی گرد نیمه موفق! از این لحاظ نیمه موفق که می خاستم به شکل هندونه بشه اما چون با عجله درست کردم و ژله ی قرمزم هنوز گرم بود که ریختم، لایه های زیری ش رو آب کرده بود.{verysad} اما خب برش زده ش خوب شد. حالا ان شاءالله واسه شب یلدا درستش می کنم و عکس می ذارم.
شایان ذکر است که تا بنده به خودم جنبیدم و خاستم عکس بگیرم، نصف ژله توسط پسر و پدر خورده شده بود!{104}{4}

Shady
2012-12-17, 11:20 AM
شادي جون براي دستور ژله هندوانه نوشتي دو بسته ژله انار ولي براي طرز تهيه از يك بسته استفاده كردي !!پس اون يكي كجا رفت؟{2 (26)}
اگر بخواييم از دوتا استفاده كنيم بايد مقدار آب رو هم دوبرابر كنيم يا نيازي به اين كار نيست؟
سوسن جان ویرایش شد دوستم.

Shady
2012-12-17, 02:51 PM
يه سوال به شدت مهم از شادي جون و باقي دوستاي عزيزم كه ژله هندوانه رو درست كردند و بعد هم برش زدن.
اين ژله هاي عادي مثل شكوپارس يا فرمند رو فقط مي شه تو قالب ريخت و برگردوند. اون قد سفت نيست كه بشه برش زد و برش ها خودشونو حفظ كنن.

* بله میشه... شاید آب رو از آب دستور بیشتر میریزید.
درکل دراژه تو ایرانی ها از همه بهتره. رنگ ژله دقیقا میشه همونی که رو بسته چاپ شده. طعمش هم خیلی بهتر از فرمنده و شکوپارسه.

اين يعني اين كه شما مقدار آبش رو كمتر مي ريزيد و اين طوري مي شه كه برشش ولو نمي شه و اين طور سفت وايميسه آخه دستور رو كه الان خوندم ديدم مقدار آبش مثل ژله عاديه. كمتر نيس.
* آب رو باید طبق خود بسته بریزید. یعنی یک لیوان آب جوش بعد یک لیوان آب سرد مجموعا 2 لیوان... و حداقل 2-3 ساعت تو یخچال باید بمونه تا خوب خودش و بگیره.
اما اگر عجله دارید و میخواید زودتر بسته بشه مجازید آب سرد رو نصف لیوان بریزید تا محموعا بشه 1.5 لیوان آب..... در این صورت بهتره ژله همون وعده خورده بشه و نمونه چون مثل پاستیل سفت میشه که خیلی خوشایند نیست.

راستي شادي جون، سوسن راس مي گه اون يكي بسته ژله قرمزه چي مي شه؟ منم نفهميدم مي دونم سوالم تكراريه ولي اگه دوباره بگي ممنون مي شم {2 (4)}

- 2 بسته ژله توت فرنگی را با 2 لیوان آب جوش مخلوط کرده و روی بخار آب حل می کنیم.
- 2 لیوان آب سرد به آن افزوده و با قاشق روی مواد نیم بند قبلی می ریزیم.

105051

* ضخامت قسمت سبز ژله که مثلا پوست هندوانه است نصف قسمت قرمزه؛ بنابراین چون برای قسمت سبز یه بسته ژله استفاده شده، برای قسمت قرمز 2 بسته نیازه.

آخه مي خوام براي شب يلدا درست كنم. و منم مث شما استاد نيستم براي همين اين قد مي پرسم. چون مي ترسم خراب شه.{20}

* باور کنید منم استاد نیستم. همه چیز با تجربه کردن و آزمون و خطا به دست میاد دوست خوبم. هر سوالی هم دارید بپرسید با کمال میل و در حد اطلاعاتم پاسخ میدم.
موفق باشید {53}

*3tareh*
2012-12-17, 04:03 PM
شادیییییییییییییییییییییی یییی
کمککککککککککک
بازم چیز کیک درست کردم اما خوب نشد.ایندفعه نمیدونم چرا خامم نبست.شل بود.با اینکه طبق دستور درست کردم اما خامه ام نبست

Shady
2012-12-17, 04:19 PM
ستاره جان اصلا اونقدر که میگی بد نیست... خصوصا برای بار اول دوست خوبم.

در مورد نبستن مایع پنیری، اگر از دقیق اندازه زدن موادت مطمئنی، یه چیز می مونه اونم ژلاتینه.. ممکنه که ژلاتینت کیفیت لازم و نداره یا خیلی کهنه شده. اگر میتونی عوضش کن و از یه جای مطمئن بخر اگر نه بار بعد یه قاشق چایخوری سر خالی بهش اضافه کن. (برای کل دستور)

مارتا
2012-12-17, 08:22 PM
شادی جون منم چیز کیک انار با دستور شما وراهنمایی های قبلی رعنا جون درست کردم ، عالی شد منم بار اول که با کمک رعنا جون بود درست کردم ، تک نفره خیلی زشت بودند ولی این بار بیشتر دقت کردم ، خیلی خوشمزه وزیبا شدند ازت ممنونم
منم فکر میکنم مال این دوستمون به خاطر ژلاتین هست ، منم دفعه قبل دقیق همینجوری شد ، یه دلیل دیگه هم هست ، اونم اینکه زود باز کزدن طلق دورش را وهنوز مواد 4یا 5 ساعت نمونده اون بار اول من این اشتباه را کرده بودم
من دوربین ندارم ، نمیتونم عکس بگیرم ولی ازت ممنونم
راستی من با 1/4 مواد درست کردم وبا قالب خودم 4تا چیز کیک خوشمزه داشتم :25:

Shady
2012-12-17, 08:29 PM
نوش جونتون دوست خوبم... امیدوارم همیشه زندگیتون شاد باشه {1}

Miriam
2012-12-17, 11:24 PM
بار اولم بود که ژله هندونه درست کردم{4}{65}

.susan.
2012-12-17, 11:31 PM
شادی جان میشه برای قسمت پنیری چیز کیک بجای پودر ژلاتین از پودرهای ژله آماده استفاده کرد؟البته خودم حدس میزنم که انسجام زیادی به مایه پنیری نده و باعث تغییر رنگ هم بشه

Shady
2012-12-17, 11:43 PM
سوسن جان چرا از پودر ژله!! برای بستن دسر و چیز کیک از پودر ژلاتین باید استفاده کنی.

Shady
2012-12-18, 10:53 AM
برای چیز کیک، به جای کاتر میشه از ظروف دیگه آشپزخونه استفاده کرد؟
در واقع چیز کیک باید تو قالب کمربندی درست بشه.
من این راه رو از دوستای خوبم یاد گرفتم که بتونم به صورت تک نفره و کوچیک سرو کنم.

Shady
2012-12-18, 11:16 AM
خانوماي گل . يه سوال؟

وقتي براي چيزكيك دور كيك يا بيسكويتش طلق مي بنديد؛ مواد از لاي طلق بيرون نمياد؟ من يكي از اينش مي ترسم.مي ترسم موادم از لاي طلق بيرون بزنه. مخصوصا وقتي كه مي خوام اين كارو براي ريختن ژله روي كيك انجام بدم. براي همين جرات نمي كنمد با طلق كار كنم.{20} اگه راهنماييم كنيد ممنون مي شم.{53}
يه سوال خيلي خنده دارم دارم {2 (4)} دو طرف طلقو با چي مي چسبونيد؟ با چسب نواري؟
بله با چسب نواری دوستم.

در مورد بیرون زدن مواد، بیسکویت که سفته و چیزی نداره که بیرون بزنه؛ مایه پنیری هم که تا حدی سفته از طرفی روی بیسکویت قرار میگیره... می مونه ژله که اونم همونطور که تو عکس پایین می بیند چون کرمی ماننده، به دیواره طلق میچسبه و تمام منافذ و کیپ میکنه (چه بخوایم چه نخوایم)... برای همین وقتی ژله رو می ریزیم راهی نداره که بخواد شره کنه پایین................... تمام اینا به دقت و با حوصله کار کردن و وقت گذاشتن برمیگرده تا کار تمیز در بیاد.

105181

مارتا
2012-12-18, 11:29 AM
میتونید از قوطی کنسرو هم استفاده کنید درش را بردارید وکف قوطی را هم بردارید ، میشه یه قالب منم از این کارها میکنم ، قوطی رب گوجه کوجیک ، تن ماهی وغیره

roza_ll
2012-12-18, 09:21 PM
دوستانی که دسترسی به fb دارن لطفا به این صفحه برید و به چیز کیک شادی جون رای بدین واقعا کارش در مقابل کارای دیگر دوستان خیلییی شیک وبا سلیفه تره ممنونم از توجهتون وببخشید اگه جای این پست اینجا نباشه [Only registered and activated users can see links]

Shady
2012-12-18, 09:29 PM
ژله هندوانه

مواد لازم:
پودر ژله لیمو ........................... یک بسته
پودر ژله توت فرنگی یا انار ........... 2 بسته
شیر ..................................... نصف لیوان
شکلات چیپسی ...................... مقداری برای تزیین

این مقدار مواد برای 10 تا لیوان یکبار مصرف کافیه؟؟؟؟ البته پر پر هم نه ها
هر بسته ژله 100 گرمه؛ 3 تا بسته داریم میشه 300 گرم.
+
6 لیوان مایعات (آب و شیر) داریم؛ هر لیوان 250 میلی لیتره که رو هم میشن 1500 میلی لیتر.
بنابراین:
کل مواد میشه 1800 میلی لیتر.
لیوان یکبار مصرفی که دارید رو اندزه بزنید ببینید چند لیتره، بر 1800 تقسیم کنید... مثلا اگر هر لیوان 100 میلی لیتر باشه، در این صورت 18 تا لیوان یکبار مصرف میشه.

Shady
2012-12-18, 09:31 PM
دوستانی که دسترسی به fb دارن لطفا به این صفحه برید و به چیز کیک شادی جون رای بدین واقعا کارش در مقابل کارای دیگر دوستان خیلییی شیک وبا سلیفه تره ممنونم از توجهتون وببخشید اگه جای این پست اینجا نباشه [Only registered and activated users can see links]
لیلای گلم خیلی شرمنده شدم {2 (4)} مرسی از محبتت {2 (5)}{2 (4)}

Shady
2012-12-19, 10:00 AM
سلااااااااااااااااااااام به همه خانوم های هنرمند
من عضو جدیدم تو تاپیک های دیگه خودمو تا حدی معرفی کردم
خوشحالم از اینکه تو این سایت عضو شدم و میتونم از ایده های شما کمک بگیرم
من یه ایده کوچولو داشتم چرا یرای درست کردن ژله هندونه از خود زله با اسانس هندونه استفاده نمیکنید؟؟؟ من که زیاد ژله دوست ندارم عاشق طعم هندونش شدم {2 (30)}

سلام دوست عزیزم. خوش اومدید {53}
طعم ژله هندوانه رو همه نمیپسندن از جمله خود من. از طرفی مثل بقیه طعم ها راحت در دسترس نیست. من فقط تو فروشگاه دیدم.... ولی اینم ایده ایه برای کسایی که دوست دارن, ممنون که مطرح کردی {1}

Shady
2012-12-19, 10:03 AM
چند تا از بچه ها اندازه نصف دستور رو از من خواسته بودند، من اینجا هم میذارم تا همه استفاده کنند:

بیسکوییت شکلاتی ......................... 110 گرم
(یه بسته بیسکویت بگیرید ببینید وزنش چقدره، می تونید چشمی ازش بردارید. اما کار بهتر اینه که تعداد بیسکویت ها رو بر وزنش تقسیم کنید وزن هر یه دونه بیسکویت در میاد. )

کره ذوب شده ................................. 40 گرم
(یه دونه 50 گرمی رو 5 قسمت کن 4 تاش و بردارید.)

پنیر خامه ای .................................. 200 گرم
(این هم که وزنش مشخصه و روی بسته نوشته)

شکر ............................................. 150 گرم
(یک سوم پیمانه)

خامه فرم گرفته ............................... 180 گرم
(دو سوم پیمانه سرخالی)

پودر ژلاتین ..................................... 1.5 قاشق چایخوری
آب پرتقال ....................................... 40 میلی لیتر
(یک ششم پیمانه)

مواد لازم رویه:
دانه انار ......................................... 200 گرم یا 1 عدد متوسط
آب پرتقال ....................................... 30 میلی لیتر
(یک هشتم پیمانه)

پودر ژله آناناس یا آنار ........................ 25 گرم
(یک چهارم بسته)

شکر ............................................. 1 قاشق غذاخوری
آب جوش ....................................... یک چهارم پیمانه

Shady
2012-12-19, 12:21 PM
سالاد به شکل هندوانه...دوست من ایده های یلدا رو باید تو این قسمت ([Only registered and activated users can see links])بذارید. لطفا اینجا فقط تجربه های 2 دستور صفحه اول رو بذارید.

فاطما
2012-12-19, 01:47 PM
من الان افسرده م. امروز رفتم زله بگیرم. !10 تا سوپر رفتم همشون میگفتن نداریم! نه لیمو نه توت فرنگی. {20}

Shady
2012-12-19, 03:56 PM
دوست جونا من ژله چوبی هندوانه درست کردم،هم برای مادر همسری( چه عروس خود شیرینی ) هم برای مامان خودم
عکس ندارم ولی این مال نت میباشد از مال خودم عکس گرفتم میذارم
این تصاویر رو از یه سایتی برداشتم و کار خودم نیست من هم دوست داشتم این مدلی ژله درست کنم اما لیمو سبز بزرگ پیدا نکردم همه لیموها اندازه گردو بودن{2 (26)} خیلی جالبه مگه نه؟
دوستان عزیزم، مجبورم پستهاتون رو حذف کنم چون این بخش مربوط به تجربه های شیرین 2 دستور صفحه اول هست.
جهت راهنمایی عرض میکنم که میتونید مطالبتون رو در این قسمت ([Only registered and activated users can see links]) قرار بدید.
موفق باشید.

Araz
2012-12-19, 08:37 PM
شادی جونم برای این تجربه شیرین دستت درد نکنه {2 (5)}:11:برای فردا هم ژله هندوانه و هم چیز کیک انار رو درست کردم برای تخمهای هندوانه ژله ام زیادی سفت شده بود نتونستم شکلات چیپسیها رو توش فرو کنم من هم شکلاتها رو روش چیدم دوباره برداشتم یدونه هم ژله هندونه زرد درست کردم {65}
چیزکیکها رو با نصف مواد درست کردم 4تا شد فقط یکیش رو برای گرفتن عکس از قالب در آوردم چون کامل نبسته بود نتونستم تمیز درش بیارم
بقیه رو برا فردا داخل قالب نگه داشتم هنوز تستش نکردم منتظرم همسری بیاد بعد
راستی شادی جون شما قالب رو به طرف بالا میکشید یا چسبهاش رو در میارین؟
{53}منتظرم تا اشکالاتش رو بگی{2 (5)}
105435 105436
105437 105438

Araz
2012-12-19, 09:59 PM
شادی جون اومدم بگم خیلی خیلی خوشمزه بود از طرف همسر و پسرم دوباره درخواست شد{2 (30)}
بازم ازت تشکر میکنم اینبار میخوام تو قالب بزرگتر درستش کنم{2 (30)}
همونطور که گفته بودی با بیسکویت سلامت و پودر کاکائو خیلی عالی شده بود

Roya-e-Bahar
2012-12-20, 12:37 AM
پیش قراول هنرنمایی برای شب یلدا {4}{4}{4} صرفا جهت خودشیرینی در منزل برادر شوهر گرام {77}{77}{77}
راستی من تو قسمت قرمزش تخم شربتی (البته از نوع درشتش) ریختم با مزه شد خیلی حس هندونه داره (اوج خودشیفتگی{69})
بقیه اگه طاقت بیارم صبح {4 (44)}

Vijeh
2012-12-20, 12:42 AM
دوستان اين چيز كيكو درست كنين و از طعم روياييش لذت ببرين،منم هر سال ميدرستم البته فقط و فقط با بيس بيسكوييتي، البته من تا حالا هميشه از آب آناناس استفاده كردم ولي اين بار در راستاى وفادار موندن به رسيپي ميخوام با آب پرتقال درست كنم،مرسي شادي جون از اين همه وقت و حوصله اي كه ميذاري،يه چيز ديگه من تا حالا با قالب كمربندي كوچيك كه دارم تك نفره درست ميكردم ولي به شدت كنجكاو شدم كه ريسك كنم و با طلق بدرستم{71}

Roya-e-Bahar
2012-12-20, 10:28 AM
در ادامه خودشیرینی برای منزل برادر شوهر گرام
چیزکیک انار {69}{69}

Sepnta
2012-12-20, 12:35 PM
اینم ژله من برای شب یلدا

فاطما
2012-12-20, 01:31 PM
منم دارم برا شوهر عزیزم ژله هندونه ای درست میکنم!!{2 (19)}{3 (4)}

Saharsashia
2012-12-20, 02:16 PM
نمي دونم چرا قسمت شيري ژله من زياد خوب نشد. دانه دانه شده.{20}

Sepnta
2012-12-20, 02:18 PM
عزیزم ژلت خوب خنک نشده بوده. باید یزاری خنک خنک بشه بعد شیر رو بریزی.

فاطما
2012-12-20, 03:07 PM
ممنون... ديگه گذشت... ايشالا دفعه بعد {4}

برا منم اینجوری شد!!! دون دونه!
ننوشته بود خنک بشه!!!!!
ممممم{2 (14)}
خدا کنه خوب شه آبروم نره!

Sepnta
2012-12-20, 03:09 PM
خراب نمیشه شکلش شبیه ابرو باد میشه. نگران نشین:3:

sama jan
2012-12-20, 05:04 PM
کمک کمک....
من ژله هندونه درست کردم و کف پیرکس رو هم جرب کرده بودم .الانم میخوام برش بزنم ولی احساس میکنم جسبیده{2 (14)} حالا میگین چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Adriyana
2012-12-20, 05:16 PM
کمک کمک....
من ژله هندونه درست کردم و کف پیرکس رو هم جرب کرده بودم .الانم میخوام برش بزنم ولی احساس میکنم جسبیده{2 (14)} حالا میگین چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سما جان کف ظرفتو چند دقیقه بذار تو آب گرم....اگه باز جدا نشد، با چاقو دور ژله روآزاد کن بعد با یک کاردک آشپزی بزن زیرش (کف ظرف) ...فکر کنم اینجوری جدا بشه:3:

Saharsashia
2012-12-20, 05:27 PM
ننوشته بود خنک بشه!!!!!
ممممم{2 (14)}

ايشالا كه خوبو عالي ميشه. :3:

فاطما
2012-12-20, 05:57 PM
منم تو پیرکس درست کردم خو! نچسبه{63}

فاطما
2012-12-20, 06:01 PM
ايشالا كه خوبو عالي ميشه. :3:

ایشاله هرچه خانما امشب درست کرد عالی باشه{63}
ایشاله هرچه هندونه شوهرای گل گرفتن قرمز باشه{63} ما هندونه نداریم!! کرمانشاه هندونه قحطی بود اصلا پیدا نمیشه و اگرم بود آشغال بود (کیلویی 3500{verysad})
ایشاله هرچه انار شوهرای گل گرفتن قرمز و خوشمزه باشه{63}

Homa2
2012-12-20, 10:44 PM
شادی جون ژله منم بالاخره درست شد
اول قرار بود تو قالب کیک درست کنم ولی بین راه از قالب ژله سر درآورد:28:

Shady
2012-12-21, 10:50 AM
نمي دونم چرا قسمت شيري ژله من زياد خوب نشد. دانه دانه شده.{20}
ننوشته بود خنک بشه!!!!!
ممممم{2 (14)}

دوستای گلم علت دون دون شدنشون اینه که تو مرحله اول که ژله با آب جوش مخلوط میشه کامل حل نمیشه. نه برای این دستور، درکل هر زمان که ژله درست میکنید، باید باحوصله کامل و یه کم وقت گذاشتن ژله رو با آب جوش مخلوط کنید... روش بن ماری سریعتر این کار و میکنه.

Shady
2012-12-21, 10:55 AM
کمک کمک....
سما جان کف ظرفتو چند دقیقه بذار تو آب گرم....اگه باز جدا نشد، با چاقو دور ژله روآزاد کن بعد با یک کاردک آشپزی بزن زیرش (کف ظرف) ...فکر کنم اینجوری جدا بشه:3:
همونطور که دوست عزیزم گفت یه دونه از ژله های برش خورده رو برداری، بقیه رو میشه راحت یه کارد یا کفگیر کوچولو بندازی زیرش تا راحت بلند بشه.

Shady
2012-12-21, 11:05 AM
از تک تک دوستان عزیزی که تو این تجربه شیرین شرکت کردند ممنونم... امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم {2 (6)}
شاید کار خیلی از دوستان خراب شد یا به نتیجه نرسید اما در عوض یه سری تجربه به دست اومد که نه تنها برای این دستورها بلکه کلا تو کار قنادی به درد میخورن.

از ته قلبم برای دوستان خوب این تالار آروز میکنم کنار عزیزاتون همیشه شاد و پرانرژی باشید {2 (6)}
امیدوارم لوازم و مواد قنادی هم لااقل گرون تر از این نشه بلکه بتونیم چیزای خوشمزه درست کنیم {4}

مارتا
2012-12-21, 11:29 AM
من ژله هندوانه ام اصلا خوب نشد ، رنگها مخلوط شدن ، گذاشتم زیری نیم نبد بشه بعد ریختم ولی فکر کنم گرما باعث شد زیری را سوراخ کنه ، اخه یو کمی گرم بود ، ولی خوشمزه بود ازت ممنون شادی جون

Shady
2012-12-21, 12:35 PM
شادی جونم برای این تجربه شیرین دستت درد نکنه {2 (5)}:11:برای فردا هم ژله هندوانه و هم چیز کیک انار رو درست کردم برای تخمهای هندوانه ژله ام زیادی سفت شده بود نتونستم شکلات چیپسیها رو توش فرو کنم من هم شکلاتها رو روش چیدم دوباره برداشتم یدونه هم ژله هندونه زرد درست کردم {65}
چیزکیکها رو با نصف مواد درست کردم 4تا شد فقط یکیش رو برای گرفتن عکس از قالب در آوردم چون کامل نبسته بود نتونستم تمیز درش بیارم
بقیه رو برا فردا داخل قالب نگه داشتم هنوز تستش نکردم منتظرم همسری بیاد بعد
راستی شادی جون شما قالب رو به طرف بالا میکشید یا چسبهاش رو در میارین؟
{53} منتظرم تا اشکالاتش رو بگی{2 (5)}
آراز گلم کار خیییییییییییییییییییییییی یلی زیبا و تمیزت و الان دیدم... خیلی خوشگله {2 (6)} نوش جونتون {2 (6)} :11:
برای درآوردن چیز کیک میتونی یه کارد بندازی زیر چسب و با یه برش بازش کنی.
بالا هم بکشی تمیز درمیاد. من هر دو روش و امتحان کردم.

Araz
2012-12-21, 04:44 PM
ممنون شادی جونم از اینکه وقت میذاری و خیلی با حوصله جواب سوالاتمون رو که چه خصوصی چه عمومی باشه میدی تشکر میکنم{2 (6)}
حیف که خیلی دیر شناختمت{2 (4)}

فاطما
2012-12-21, 08:06 PM
منم ژله م چسبید کف ظرف به سختی جدا شد! مزه ش خوب بود اما طوری نبود که عکس بگیرم:10:
مرسی بچه ها تجربه جالبی بود

*maria*
2012-12-21, 08:38 PM
عکس ژله هندوانه من {71}

zahra78
2012-12-22, 10:50 AM
اینهم ژله هندوانه من.البته مقدارش از این بیشتر بود ولی اینقدر مونده بود.باید بگم که منهم عجله کردم و وقتی هنوز ژله توت فرنگیم خیلی خنک نشده بود روی قسمت سفید ریختم وباعث شد قسمت زیزین کمی ذوب بشه وروی سطح قرار بگیره.شادی جون از راهنمایهات ممنون

mehrabe
2012-12-22, 11:09 AM
اين هم چيزكيك من براي شب يلدا و خانواده همسرم.بيس با بيسكويت ساده هست.چون خود من شكلات رو با هيچ طعم جانبي دوست ندارم.شادي جان از يادآوري اين دستور ممنونم.
ژله روي انارها هم ژله انار هست.فكر كنم از آنجايي كه انارهاي من شيرين بود اگر هم شكر به مواد رويي اضافه نميكردم باز فرقي نميكرد.
ببخشيد فرصت نكردم از قالب اصلي در بيارم و سليقه به خرج ندادم.

mani
2012-12-22, 11:29 AM
اینم ژله هندوانه ای من
{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}{53}

Nahid59
2012-12-22, 11:29 AM
ژله هندوانه بی دونه:3: با راهنماییهای شادی جون{53}

Saharsashia
2012-12-22, 11:36 AM
ژله هندونه منم خوب شد. فرصت نکردم ازش عکس بگیرم. مرسی از همه دوستان گل.

maman khatereh
2012-12-22, 05:27 PM
[Only registered and activated users can see links]
از راهنمایی های شادی گلم ممنونم

الیکا
2012-12-22, 06:16 PM
اینم ژله های من برای شب یلدا...
برای ژله ی هندونه از خود ژله ی هندونه استفاده کردم واسه همین رنگش طبیعی تر شد{4}

Homa2
2012-12-22, 06:34 PM
اینهم ژله هندوانه من.البته مقدارش از این بیشتر بود ولی اینقدر مونده بود.باید بگم که منهم عجله کردم و وقتی هنوز ژله توت فرنگیم خیلی خنک نشده بود روی قسمت سفید ریختم وباعث شد قسمت زیزین کمی ذوب بشه وروی سطح قرار بگیره.شادی جون از راهنمایهات ممنون

زهرا جون و بقیه دوستان عزیز برای اینکه ژله تون سریع خنک بشه بعد از اینکه یه لیوان آب جوش اضافه کردین به جای آب سرد 6 عدد قالب یخ تو ژله بندازین.اینجوری سریع خنک و کمی نیم بند میشه و ژله تون در مدت زمان کمتری آماده میشه {69}

Vijeh
2012-12-22, 11:12 PM
اینم ژله هندونه ای من واسه شب یلدا....مرسی از راهنمایی هات شادی خانم گل{77}

Vijeh
2012-12-22, 11:52 PM
و در ادامه : چیز کیک انار ... البته مثل همیشه کنجکاویم کار دستم داد چون با طلق درست کردم خیلی صاف و صوف نشد{2 (26)}کاش با همون قالبهای کمربندی کوچولوم درست میکردم {2 (14)}ولی به خوبی خودتون ببخشید استادای عزیزم{2 (6)}
اون سبزه هم چیزکیک لیمو و سیبه.....{1

miaayad-hoda
2012-12-24, 11:47 AM
این هم ژله ی هندونه ی من. این بار این مدلی برش زدم که خیلی خوشگل تر شد.

mayam
2012-12-24, 12:01 PM
اینم تجربیات من

YAS YAS
2012-12-24, 06:17 PM
شادی جون دست گلت درد نکنه:11:
ضمناً شب یلدا تولد همسری گرامی بود خیلی خیلی همه چیز خوب بود خوش گذشت جاتون خالیییییییییییی

Maneli
2012-12-25, 02:40 PM
شادي جون خيلي ممنون از راهنمايي هاي خوبي كه كردي و با صبوري پاسخ همه دوستان و دادي :11:
چيز كيك و خواهرم درست كرده اما چون از بالا عكس گرفتم خيلي خوب توو عكس معلوم نيست
حالا ايشالا عكس بهتري ميذارم از اين چيزكيك خوشمزه :3:

Shady
2012-12-25, 05:12 PM
نوش جون همتون {2 (6)}
امیدوارم همیشه کنار عزیزاتون شاد باشید و از این چیزای خوشمزه درست کنید {105}

ElhamM
2012-12-25, 09:32 PM
سلام به همگی مخصوصا شادی جون
منم این چیزکیک رو درست کردم یخ بار با کیک یه بار با بیسکویت که هر دو تاش خوشمزه بود.ممنون
اینم عکسش {69}

sama jan
2012-12-26, 09:09 PM
اینم از خرابکاری من.{66}لایه سبزش کامل به پیرکس چسبید حتی با کاردک هم صاف نیومد بیرون:35:
107039

Gilaneh
2012-12-27, 11:04 AM
شادی جون ممنون به خاطر آموزش های دقیق و گام به گامت.یه سوال در مورد چیز کیک دارم.شما از طلق به این خاطر استفاده کردی که ارتفاع رینگ را بیشتر کنی یا به خاطر اینکه دور کار تمیز در بیاد طلق گذاشتی؟چون من چیز کیک را در قالب مونوپرشن درست کردم دیواره اش خیلی ناصاف شده بود.آیا در این قالب ها هم باید طلق گذاشت؟

Vijeh
2012-12-28, 12:20 AM
با اجازه شادي جون، عزيزم فكر ميكنم براي مونو پورشن هم از طلق بايد استفاده كني تا كناراش صاف در بياد

ماهمون
2012-12-28, 07:36 PM
اینم چیزکیکهای من{2 (30)} به مناسبت تولد روزمنو{2 (6)}

gp93
2012-12-28, 11:43 PM
من با اعتماد به نفس کامل بعد از 8 روز تازه می خوام عکس چیز کیکم رو آپلود کنم{65} بهم نخندین خوب مشغلم خیلی زیاده{20} همین قدر که فرصت کردم درستش کنم همه اطرافیان تحسینم کردن{21} خیلی هم خوشگل نشده ولی چه می شه کرد هنر ما در همین حده دیگه:3:
بیسش کیک شکلاتی بود تو فیلینگش هم ژله آناناس ریخم.

Bahari
2012-12-29, 01:33 AM
این ژله قبل از این تجربه تهیه شده ولی جهت شرکت مجدد در این مبحث با اجازه شادی عزیز می گذارم ... قبلا توضیح داده بودم -در صفحات ابتدایی تاپیک -که من برای قسمت سفید از ژله آلوئه ورا و برای تخم هندوانه از سیاه دانه استفاده می کنم .

Shady
2012-12-29, 12:11 PM
شادی جون ممنون به خاطر آموزش های دقیق و گام به گامت.یه سوال در مورد چیز کیک دارم.شما از طلق به این خاطر استفاده کردی که ارتفاع رینگ را بیشتر کنی یا به خاطر اینکه دور کار تمیز در بیاد طلق گذاشتی؟چون من چیز کیک را در قالب مونوپرشن درست کردم دیواره اش خیلی ناصاف شده بود.آیا در این قالب ها هم باید طلق گذاشت؟
گیلانه عزیزم خواهش میکنم دوست هنرمندم {2 (6)}
من از این قالب تا حالا استفاده نکردم اما روش کار خود خانم خورسند رو که دیدم اینطور بود که بعد از گذاشتن بیس چیز کیک یا دسر (کیک یا بیسکویت) داخل قالب رو با کاغذ پوشونده بودن. البته طلق بهتر و به مراتب راحت تره.

Shady
2012-12-29, 12:21 PM
ماهمون جان چیزکیکهات خیلی خیلی تمیز و زیبا شدن. نوش جونتون {1} {53}

gp93 عزیزم مال شما هم خیلی خوشگله. ژله یا آگار روش و یه کوچولو جا داره بیشتر بریزی. به خاطر تضاد رنگی که بیس چیز کیک و مایه کرمی داره، تا جاییکه میشه باید مواد یکدست و صاف باشن تا از زیباییش کم نشه. خسته نباشید و نوش جونتون {1} {53}

بهاری عزیزم کارت حرف نداشت {2 (6)}

Shady
2013-12-08, 11:50 AM
شادی جون من می خوام ژله هندونه رو درست کنم.فقط یه جاش ایراد دارم,اونم تو عکس هایی که شما گذاشتید,از لیوانی که استفاده کردید ,اندازش با لیوان دسته داری که استفاده می کنیم یکی هست یا نه؟ممنون میشم جواب منو بدید
ای جان...... ببخشید من نبودم اینجا رو ندیدم {2 (4)}
زهرا جان بله این لیوان ها با همونا یکیه {2 (6)}

وای یک سال گذشت! باورم نمیشه!

zahra_86
2013-12-10, 06:20 PM
ممنون شادی جون.{69}فوق العاده شده بود{53}{53}{53}{53}{53}

حمیده25
2014-01-07, 01:02 PM
اینم ژله هندوانه شب یلدا

این ژله هندونه داخل ظرف مستطیل درست شده از دو نوع ژله تشکیل شده.ژله توت فرنگی وژله طالبی

من ژله هارو با مقدار اب کمتر حل گرفتم .داخل ظرفمو پلاستیک فریزر گذاشتم.اول نصف ژله طالبی ریختم بعد گذاشتم یخچال که ببنده بعد یه مقدار ژله سفید که میتونین از ژله الوئه ورا استفاده کنین.یا با شیرو پودر ژلاتین این کارو انجام بدین وبعد که لایه سفید بسته شد تمام ژله توت فرنگی رو ریختم وقتی این هم بسته شد دوباره ژله سفید و دوباره بقیه ژله سبز رو ریختم

197496
بعدم که به صورت طولی برش دادمو مثلث بریدم به هر شکلی دوست داشته باشین میتونین برش بزنین.این پایینی رو ساده به شکل مستطیل برش زدم
197498