تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : بهترین کتاب روانشناسی که خوندی چی بوده؟

*Gilda*
2012-11-29, 09:51 AM
با سلام به دوستان.بهترین کتاب روانشناسی که خوندی چی بوده نام کتاب و اثر کیست؟
تکه هایی از کتاب رو اینجا بنویس

*Gilda*
2012-12-02, 09:29 AM
عجب ها.چند روز گذشته هیچ کی جواب نداده.من اولین باشم:
کتاب 4اثر از فلورانس اسکاول شین.
کتاب آخرین راز شاد زیستن.
این دو کتاب آنچنان تاثیرات ژرفی در من گذاشت که حتی نصیحت بزرگان هم چنان تاثیری نذاشته{21}{4}:3:
ولی از شوخی گذشته کتابهای فوق العاده تاثیرگذاری هستند{2 (6)}

شبنم 71
2012-12-02, 07:13 PM
مردان مریخی؛ زنان ونوسی و راز

*Gilda*
2012-12-03, 07:51 AM
وای وای شبنم جونم این کتاب مردان مریخی و .. را یکی از دوستام خونده بود و بعد از یک ماه کارش به طلاق کشیده شد.منم یه بار خوندمش. فرهنگ نویسنده با فرهنگ ما اصلا جور در نمی یاد و فرد رو دچار دوگانگی می کنه.کلا آثار خانم باربارا آنجلیس همشون اینطوره.
بعنوان مثال تو یکی از کتابهاشون نوشتند:
زن یا مرد باید اونقدر دوست پسر یا دختر داشته باشه تا بالاخره به اون فردی که با معیارهاش یکی است برسه حتی ایشون در کتابشون قید کردند که حتی اگه 3 الی 4 بار هم این موضوع منجر به طلاقتون بشه اصلا مهم نیست.
در صورتی که تمام روانشناسان بر این اعتقادند که طلاق حتی اگه به حق هم باشه آثار مخربی روی روان فرد می ذاره بطوری که این آثار مخرب تا فوت طرف همیشه و همه جا همراهش هست.

*Gilda*
2012-12-03, 07:52 AM
با کتاب راز شدیدا موافقم.شدیدا{clap}{clap}{clap}{clap}{cl ap}{clap}{clap}{clap}

baran78
2012-12-03, 09:53 AM
كتاب " لطفا گوسفند نباشيد" بسيار كتاب جالبيه.. تنها كتابي كه روي من اثرات مثبت زيادي داشت. :3:

*Gilda*
2012-12-03, 12:40 PM
كتاب " لطفا گوسفند نباشيد" بسيار كتاب جالبيه.. تنها كتابي كه روي من اثرات مثبت زيادي داشت. :3:

اسم این کتاب رو زیاد شنیدم.ولی متاسفانه فرصت خوندنش بهم دست نداده.کتاب ضخیمی هم هستش.میگن کتاب جالب و خوبی هست.یکی از دوستان بهم پیشنهاد داد ولی تا به این لحظه نشده که بخونمش

شبنم 71
2012-12-03, 01:31 PM
وای وای شبنم جونم این کتاب مردان مریخی و .. را یکی از دوستام خونده بود و بعد از یک ماه کارش به طلاق کشیده شد.منم یه بار خوندمش. فرهنگ نویسنده با فرهنگ ما اصلا جور در نمی یاد و فرد رو دچار دوگانگی می کنه.کلا آثار خانم باربارا آنجلیس همشون اینطوره.
بعنوان مثال تو یکی از کتابهاشون نوشتند:
زن یا مرد باید اونقدر دوست پسر یا دختر داشته باشه تا بالاخره به اون فردی که با معیارهاش یکی است برسه حتی ایشون در کتابشون قید کردند که حتی اگه 3 الی 4 بار هم این موضوع منجر به طلاقتون بشه اصلا مهم نیست.
در صورتی که تمام روانشناسان بر این اعتقادند که طلاق حتی اگه به حق هم باشه آثار مخربی روی روان فرد می ذاره بطوری که این آثار مخرب تا فوت طرف همیشه و همه جا همراهش هست.
اره خب ؛ اما به نظرم نکات خوبش بیشتر از نکات بدشه:3: بعدشم ادم نباید اینقد تحت تاثیر باشه که با خوندن یه کتاب کارش به طلاق بکشه{68}

شبنم 71
2012-12-03, 01:39 PM
بخشی از کتاب مردان مریخی زنان ونوسی :

جنگیدن: {68}

این موضع گیری قطعاً از مرّیخ آمده است. وقتی گفت و گو غیر دوستانه می شود، بعضیها راه جنگ را انتخاب می کنند و با سردادن این شعار که "بهترین دفاع حمله است" حالت تدافعی می گیرند و در نتیجه با سرزنش، داوری، انتقاد و مقصر جلوه گر ساختن همسر خود با مشکل خود رو به رو می شوند. صدایشان بلند می شود و حرفهای خشم آلود می زنند. انگیزه اصلی آنها این است که با مرعوب کردن همسر خود به سخنان محبت آمیز برسند. وقتی همسرشان شکست می خورد آنها گمان می کنند که برنده شده اند و حال آنکه در واقع بازنده اند.

مرعوب کردن از اعتماد در رابطه زناشویی می کاهد.{2 (14)}

مرعوب کردن اعتماد و اطمینان را در روابط زناشویی تضعیف می کند. وقتی برای اثبات حقّانیت خود دیگران را مقصر جلوه دهید به ارتباط میان خود و آنها لطمه می زنید. وقتی زن و شوهر با هم نزاع می کنند، به تدریج بی پرده سخن گفتن و آسیب پذیر بودن خود را از دست می دهند. زنها در صدد دفاع از خود بر می آیند و مردها به همان اندازه از محبت کردن به همسرشان دست برمی دارند و دیری نمی پاید که صمیمت از میان آنها رخت بر می بندد. {20}

*Gilda*
2012-12-03, 01:57 PM
اره خب ؛ اما به نظرم نکات خوبش بیشتر از نکات بدشه:3: بعدشم ادم نباید اینقد تحت تاثیر باشه که با خوندن یه کتاب کارش به طلاق بکشه{68}

البته خوب شما درست می گید.ولی مشکل این دوستم این بود که مو به مو کتاب رو انجام می داد و به نظرش نمی رسید که بعضی جاها ممکنه اشتباه باشه{eek}

sahar502
2012-12-07, 12:13 PM
راز..
افکار به دقت انتخاب کنیم چون شاهکار زندگی خود هستیم این کار را با افکارمان انجام می دهیم.

شبو
2012-12-07, 07:23 PM
"راز "فوق العاده بود! خیلی تاثیر گذاره! البته من فیلم مستندش رو هم دیدم که عالی بود! چون کلی هم مصاحبه با افراد موفق داشت!

همین طور " آیا تو آن گمشده ام هستی؟" مال باربارا دی آنجلس
فوق العاده کتاب مفیدی برای افرادی که می خوان ازدواج کنن! خیلی ذهن رو باز می کنه و آگاهی میده! کمک می کنه آدم درست ببینه و درست انتخاب کنه!
توصیه می کنم هر کسی که تو فکر ازدواجه و علاقه منده تا با دید خوبی جلو بره این کتاب رو بخونه!

*Gilda*
2012-12-08, 07:45 AM
"راز "فوق العاده بود! خیلی تاثیر گذاره! البته من فیلم مستندش رو هم دیدم که عالی بود! چون کلی هم مصاحبه با افراد موفق داشت!

همین طور " آیا تو آن گمشده ام هستی؟" مال باربارا دی آنجلس
فوق العاده کتاب مفیدی برای افرادی که می خوان ازدواج کنن! خیلی ذهن رو باز می کنه و آگاهی میده! کمک می کنه آدم درست ببینه و درست انتخاب کنه!
توصیه می کنم هر کسی که تو فکر ازدواجه و علاقه منده تا با دید خوبی جلو بره این کتاب رو بخونه!
کتاب راز که خیلی خیلی عالیه و فیلمش از کتابش عالیتر.چون جامعتره.ولی من که با نوشته های باربارا آنجلیس زیاد میونه خوبی ندارم و این کتابش رو نخوندم.

sahar502
2012-12-08, 02:55 PM
بچه ها من دنبال کتابی هستم که در مورد تکلم و زیبا صحبت کردن باشه همچین کتابی سراغ دارین؟

كارولين
2012-12-08, 03:08 PM
4 اثر از فلورانس اسكاول شين جامع ترين كتابي بوده كه من خوندم يعني بعد از اون ديگه سراغ هيچ كتابي نرفتم

*Gilda*
2012-12-09, 07:44 AM
4 اثر از فلورانس اسكاول شين جامع ترين كتابي بوده كه من خوندم يعني بعد از اون ديگه سراغ هيچ كتابي نرفتم

این کتاب خیلی شگفت انگیزه.حتما بخونیدش.
کتاب چشم دل بگشا هم بعد از اسکاول کتاب عالیه

<*Sara*>
2012-12-21, 10:28 PM
سلام.
من هم حدودا 4سال پیش کتاب "راز شاد زیستن" رو یکی بهم معرفی کرد و خوندم.همراه با کتاب"چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد" و "دولت و فرزانگی". فوق العاده اثرگذار بودند و شخصیت من رو به کل تغییر داد.با اعتماد به نفس کامل و امید دارم زندگی میکنم و احساس میکنم به هرچی که بخوام میرسم البته با کمک خداوند."مردان مریخی و زنان ونوسی" رو هم خوندم.به نظر نکات خوبی داشت که اگر هر دو طرف بهش عمل کنند زندگیا شیرین میشه و طلاق کم. با خوندن کتاب "راز شاد زیستن" دیگه کتاب "راز" برام تکراری بود.
جدیدا یه کتاب از کتابخونه پدرم پیدا کردم به نام "عقده های روانی". بسیار کتاب عالی هست.مجموعه ای از صد مقاله روانشناسیه،نوشته دکتر ایرج باقرپور، که سال 1350 منتشر شده.
راجع به بسیاری از مشکلات روانی نوشته،کوتاه،مفید و به زبون شیوا.هنوز وقت نکردم کامل بخونم ولی جملات اثرگذارشو براتون بعدا میذارم{2 (6)}:11:

bahram
2012-12-21, 11:48 PM
به سوی کامیابی
اثر آنتونی رابینز

RedGoldShop.ir
2012-12-31, 07:53 AM
کتاب راز و چه کسی پنیر مرا جابجا کرده خیلی باحالن

مامان <باران>
2013-01-06, 05:40 PM
کتاب جانان مرغ دریای که به اسم آذرباد هم به چاپ رسیده فوق العاده است

*Gilda*
2013-01-26, 10:21 AM
کتاب جانان مرغ دریای که به اسم آذرباد هم به چاپ رسیده فوق العاده است

باران جان اسمش رو نشنیدم.موضوعش روانشناسی هست؟میشه خلاصه ایی از اون رو بذارید

فاطمه مهر
2013-02-24, 11:57 PM
رازهای که هر زنی باید بداند از باربارا دی انجلیس

قاشق چوبی
2013-02-25, 08:14 AM
کتابهای جیدو کریشنامورتی و شاگرد ایشون, محمدجعفر مصفا یک چیز دیگه اند.... البته من خودم نمیخونم... اما همسرم به صورت حرفه ای کتابهای روانشناسی میخونه... روزی حداقل 4-5 ساعت مطالعه میکنه (نه فقط روانشناسی) و بعد چکیده کتابها رو برای من میگه... {4} اگر آثار این دو نابغه ی علم روانشناسی رو مطالعه کنید, بی شک کتابهای روانشناسی دیگر رو بوسیده و کنار خواهید گذاشت {65}

مامان <باران>
2013-04-11, 03:49 PM
باران جان اسمش رو نشنیدم.موضوعش روانشناسی هست؟میشه خلاصه ایی از اون رو بذارید

http://taymaz14.blogfa.com/post-263.aspx

solmaz55
2013-04-11, 05:27 PM
رازهایی که هر زنی باید بداند از باربارا دی آنجلیس
رازهای شاد زیستن
جاناتان مرغ دریایی

شبنم 71
2013-04-14, 09:50 PM
سنگفرش هر خیابان از طلاست... بسیار عالیه توصیه میکنم حتما بخونید

دختر آسمانی
2013-04-14, 10:22 PM
تا دلتون بخواد کتاب روانشناسی خوندم کتابخونم هم اکثر کتاباش شعرو روانشناسی هست

اولین و تاثیر گذارترین کتاب روانشناسی روی من کتاب کیمیاگر اثر پائولو کیئولو

کتابهای دیگه هم هستند مثل کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی از باربارادی آنجلیس

رازهایی درمورد زنان و مردان باز هم از باربارادی آنجلیس
راز و
4اثر از فلورانس اسکاول شین

سنگفرش هر خیابان از طلاست

و کتابهای زیادی از آنتونی رابینزر

کتاب بابای بی پول و بابای پولدار از رابرت کیوساکی و کتاب زن پولدار از کیم کیوساکی همسر رابرت

کتاب قورباعه ات را :28:نمی دونم خیلی وقته خوندم اسمش دقیق یادم نیست :3:

از اون وقتی که گرفتار نت شدم شدت کتابخونی ام بسیار بسیار پایین اومده

دختر آسمانی
2013-04-14, 10:27 PM
جمله هایی از کتاب کیمیاگر:

نشانه ها را درزندگی جدی بگیرید انسانهای موفق حواسشون به نشانه هاست

شبنم 71
2013-04-15, 05:28 PM
جادوی فکر بزرگ هم خیلی تاثیرگذاره....{53}

mahbaano
2013-04-15, 05:40 PM
کتاب عشق وشور زندگی اثر باربارا دی آنجلیس {53}

*Gilda*
2013-04-28, 02:37 PM
جادوی فکر بزرگ هم خیلی تاثیرگذاره....{53}

جادوی فکر بزرگ بسیار عالی است فکر کنم اثر مورفی باشه

*Gilda*
2013-04-28, 02:39 PM
کتابهای جیدو کریشنامورتی و شاگرد ایشون, محمدجعفر مصفا یک چیز دیگه اند.... البته من خودم نمیخونم... اما همسرم به صورت حرفه ای کتابهای روانشناسی میخونه... روزی حداقل 4-5 ساعت مطالعه میکنه (نه فقط روانشناسی) و بعد چکیده کتابها رو برای من میگه... {4} اگر آثار این دو نابغه ی علم روانشناسی رو مطالعه کنید, بی شک کتابهای روانشناسی دیگر رو بوسیده و کنار خواهید گذاشت {65}

اسم این کتاب رو شنیدم همینطور اسم نویسنده رو ولی تا کنون فرصت مطالعه این کتاب رو ند اشتم

*Gilda*
2013-04-28, 02:41 PM
من دارم روی نیمه تاریک کار می کنم.7 مرحله است و من مرحله 3 هستم.مرحله یک و دو رو با استادم گذروندم.ایشون معتقد بود خودم میتونه تنها بگذرونم.الانم مرحله 3 رو تنها کار می کنم.تاثیراتش فوق العاده شگفت انگیزه

مامان <باران>
2013-04-28, 02:43 PM
من دارم روی نیمه تاریک کار می کنم.7 مرحله است و من مرحله 3 هستم.مرحله یک و دو رو با استادم گذروندم.ایشون معتقد بود خودم میتونه تنها بگذرونم.الانم مرحله 3 رو تنها کار می کنم.تاثیراتش فوق العاده شگفت انگیزه

نیمه تاریک؟؟؟
بیشتر توضیح میدی؟؟
جالب شد برام

*Gilda*
2013-04-29, 08:49 AM
نیمه تاریک؟؟؟
بیشتر توضیح میدی؟؟
جالب شد برام
باشه باران جان.بیشتر توضیح می دم.آدرس وبم رو می ذارم .من یه وب دارم به نام تفکر مثبت.تو قسمت موضوعاتش یه تکه هایی در مورد نیمه تاریک نوشتم می تونی مطالعه کنی.البته نیمه تاریک خیلی گسترده است .من یه اشاره کوچیکی به این بحث کردم.برای آشنایی بد نیست:
gildamohammady.blogfa.com

بانوي او
2014-07-24, 11:11 PM
من كتاباي دكتر جان گري و باربارا دي انجليسو بيشترتر دوست دارم وبهترين كتابايي كه خوندم رازهايي درباره عشق/فقط براي خانم ها/ چگونه به مرد زندگي ام بگويم دوستت دارم/رازهاي زنان متاهل خوشبخت/ چرا زنان حرف ميزنند ومردان فرارميكنند/زنان بدانند ودختران بخوانند بجز اخري همهشون مال نسل نوانديش هست اينا بهترين كتاباي كتابخونمن

Beauty
2014-07-24, 11:12 PM
کتاب های " به سوی کامیابی " نوشته " تونی رابینز "

بانوي او
2014-09-18, 12:30 PM
كتاب معجزه ي صميميت ازانتشارات نسل نوانديش فوق العاده است يعني هم به درد مجردا ميخوره هم به درد متاهل ها ،خيلي كتاب پرمحتوا وارزشمنديه...

mina chef
2015-03-09, 02:35 PM
دوستان منم کتابهای روانشناسی رو خیلی زیاد علاقه دارم و میخونم.فکر میکنم بهترین کتابی که تاالان خوندم همون چهار اثر هستش کتابهای خیلی خوبه دیگه ای که خوندم
لطفا گوسفند نباشید
مجموعه کتابهای بسیار زیبای مسعود لعلی
کتاب بیشعوری از خاویر کرمنت
کتاب راز از راندا برن
کتاب قدرت از راندا برن
کتاب قهرمان از راندا برن
کتاب معجزه ی سپاس از راندا برن
کتاب نیم کیلو باش ولی خودت باش
کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست
و بالاخره کتاب انسان روح اسن نه جسد
کتابهای دیگه ای هم خوندم که متاسفانه الان حضور ذهن ندارم ولی اینا عالین