کارگاه آموزش آشپزی - غذاهای نونی با مدیریت دوست خوبمون سرآشپز سپیده
کارگاه های آموزشی در روزمنو - تزئینات شکلاتی با مدیریت دوست هنرمندمون نیلوفری
کارگاه آموزش نوشیدنی های تابستانی

PDA

مشاهده نسخه کامل : .: ساندویچ ساز :.

MaarMaar
2011-01-14, 08:48 PM
هرچند ساندویچ ساز یکی از لوازم غیر ضروری آشپزخانه است، اما داشتن آن این حسن را دارد که در صورت کمبود وقت یا نداشتن مواد غذایی کافی برای پختن یک غذای مفصل، می‌تواند بسیار کارگشا باشد.

البته فراموش نکنید اگر تهیه ساندویچهای خوشمزه ای که بسیار سریع هم آماده می‌شوند، برایتان عادت شود، دچار اضافه وزن خواهید شد! اما قبل از هرچیز، چگونه یک ساندویچ ساز مناسب انتخاب کنیم؟

اندازه ساندویچ ساز

معمولا ساندویچ سازها از نظر اندازه بسیار جمع و جور هستند و در هر آشپزخانه ای جا می‌گیرند. پر‌طرفدارترین اندازه آنها نوعی است که 2 قطعه نان توست در آن جا می‌گیرد و در نهایت 4 ساندویچ کوچک مثلثی تحویل می‌دهد.

اما این کوچکترین اندازه آنها نیست، مدلهایی از ساندویچ ساز مناسب برای یک نان توست هم وجود دارد. از طرفی اگر جای کافی دارید، میتوانید مدلهایی برای 4، 8 یا حتی 16 تکه نان هم در بازار پیدا کنید.

یک اندازه متغیر دیگر، عمق ظرف ساندویچ ساز است. اگر در ساندویچ مواد زیادی قرار می‌دهید، مدلی با ظرف عمیقتر انتخاب کنید. بعضی از ساندویچ سازها دارای لولای متحرک هستندو میتوانند متناسب با قطر ساندویچ تنظم شوند.

مدل

ساندویچ سازها در مارکهای مختلف و در سه رنگ اصلی سفید، سیاه و نقره ای در بازار موجودند.
اما بعضی از سازندگان آنها از رنگهای درخشانتر و فانتزی نیز استفاده می‌کنند که بنا به سلیقه و نوع دکوراسیون آشپزخانه می‌توانید انتخاب آزادتری داشته باشید.

حتی ساندویچ سازهایی تولید شده اند که نانها را به اشکال مختلف در می‌اورند و به خصوص برای کودکان بسیار جذاب هستند.

تنظیمات

کار با ساندویچ ساز بسیار ساده است، تقریبا تمام انواع آن دارای چراغهایی هستند که یکی نشانه روشن بودن دستگاه و دیگری نشان دهنده داغ بودن دستگاه و آماده بودن آن برای تهیه ساندویچ است.

تمیز کردن

بخشی از جذابیت ساندویچ ساز، قابلیت آن در تهیه غذایی سریع و ساده است. طبعا شما هنگامی که به دنبال چنین خاصیتی باشید، چندان تمایلی ندارید که غذا سریع آماده شود اما تمیزکاری ظرف و ظروف آن وقت زیادی بگیرد.
اگر می‌خواهید تمیز کردن ساندویچ سازتان هم به سرعت انجام شود به دنبال مدلی باشید که صفحه داخلی آن قابل برداشتن باشد. ساندویچ سازهایی که صفحه ثابت دارند را باید پس از خنک شدن با یک دستمال نمدار پاک کرد.
این صفحه ها چه ثابت و چه متحرک از جنس نچسب هستند و هنگام تمیز کردن آنها باید مراقب باشید تا این صفحه خط نیافتد. به این منظور از پارچه نرم یا ابر ساده استفاده کنید.

نکات ایمنی

فراموش نکنید که صفحات داخلی ساندویچ سازها بسیار داغ می‌شوند و معمولا خنک شدن آنها مدتی زمان می‌برد. از انجایی که بدنه بیرونی و دسته ساندویچ سازها از جنسی است که حرارت را منتقل نمی‌کند، می‌توانید مطمئن باشید که هنگام باز و بسته کردن درب آن مشکلی پیش نمی آید اما مراقب باشید که هنگام برداشتن ساندویچها دست خود را نسوزانید.
ساندویچ سازها دارای پایه هایی ضد لغزش نیز هستند و بر روی دستگیره آنها یک چفت برای محکم بسته شدن درب قرار دارد.

ویژگیهای دیگر

هنگام خرید ساندویچ ساز به توضیحات فروشنده توجه کنید و ببینید که آیا ویژگیهای دیگری علاوه بر مختصات عادی ساندویچ ساز دارد یا خیر. بعضی از این خواص از این قرارند:

• اگر به ساندویچهای فانتزی مدل کافه ها علاقه دارید، به دنبال توستر های پنینی Panini maker باشید که میتوانید در آنها از انواع نانهای ضخیم و نازک بومی و فانتزی استفاده کنید.

• اگر ساندویچ ساز را به منظور صرفه جویی در وقت تهیه می‌کنید، نوعی را انتخاب کنید که دارای المنتی با توانایی داغ شدن سریع باشد.

• بعضی از انواع ساندویچ سازها دارای ویژگیهایی مانند داشتن جایی برای قرار دادن سیم بوده و انواعی نیز دارای پایه هایی هستند که می‌توان آنها را هنگام عدم استفاده، به طور عمودی قرار می‌گیرند.

• بعضی از ساندویچ سازها نقوشی بر روی نان ایجاد می‌کنند که برای اشخاص تنوع طلب بسیار جالب است.

• ساندویچ سازها معمولا یک تا دو سال گارانتی دارند، برگه گارانتی را حتما از فروشنده تحویل بگیرید.

• بیشتر ساندویچ سازها همراه با مجموعه ای از دستور تهیه غذا هستند.

• درب بعضی از ساندویچ سازها قابل تنظیم است و میتوان آنرا طوری تنظیم کرد که بدون تماس داشتن با روی ساندویچ، حرارت لازم را برای آب کردن پنیر یا برشته کردن روی ساندویچهای روباز فراهم می‌کنند.

derazleng
2011-02-15, 11:12 AM
چه مارکی را پیشنهاد می کنین بلک اند دکر تفال فلر مولینکس...؟

Sardooneh
2011-02-15, 02:33 PM
من مارك كنوود رو ديدم كه خيلي جالبه..
صفحه داخليش عوض ميشه..و ميشه به جاي كباب پز يا گيريل هم استفاده كرد...جالبه..
احتمالا براي عروسمون اينو بخرم. كادو.

مهتاب
2011-02-15, 02:44 PM
چه جالبه ساردونه جون مال من که اصلا صفحش در نمیاد که بخواد عوض شه
با مصیبت تمیزش می کنم

نیوشا
2011-02-15, 06:05 PM
مال من از همینه:3:

Nelda
2011-02-15, 11:33 PM
مال منم همینه:3:

Sardooneh
2011-02-16, 09:18 AM
خوب نلدا جون و نيوشا جون..از اين ساندويچ سازتون راضي هستين؟؟ خوبه؟؟

مسیحا
2011-08-03, 06:19 PM
سلام دوستان
من کنوود دارم اصلا راضی نیستم
سینی هاش خوب نیست

Narges
2011-08-03, 06:34 PM
منم کنوود دارم ولی یکبار که خواستم ازش استفاده کنم، دیگه کار نکرد {2 (9)}:3:
فرصت نکردم ببینم باید چیکارش کذد.

ولی شنیدم ساندویچ ساز کنوود خوبه
من کادو گرفتم {53} سینی هاش پیچی هست

افسانه
2011-08-03, 06:44 PM
من میخوام یکی بخرم ولی از این مدلاش میخوام که ویفل هم درست میکنه. این مدلی :
[Only registered and activated users can see links]
آیا کن وود داره؟

Narges
2011-08-03, 06:47 PM
من میخوام یکی بخرم ولی از این مدلاش میخوام که ویفل هم درست میکنه. این مدلی :
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
آیا کن وود داره؟

این هم کنووده؟

افسانه
2011-08-03, 06:52 PM
من تو کن وود شریعتی ندیدم، ببینم تو نت میتونم سفارش بدم!

مسیحا
2011-08-05, 03:23 PM
دوستان ساندویج میکر سانی خیلی عالیه

vivien
2011-08-05, 08:08 PM
ساندويچ ميكر من مارك بلدانددكر مدل TS82 هست که دو تا صفحه براي ساندويچ و دوصفحه براي گريل داره .چهار خونه هست و هشت تا اسنك درست میکنه و درش 180 درجه باز ميشه و دوتا منفذ براي خروج روغن و همچنين دو تا ظرف براي جمع آوري روغن داره. صفحاتش از جنس تفلونه و متحرکه و به راحتی در مي آيند و حتي در ماشين ظرفشويي هم قابل شستشو هستن .من که تا به حال باهاش مشکلی نداشتم.مدل TS85 بلاک انکر سه تا صفحه داره یکی برای اسنک یکی گریل و یک صفحه هم وافل ساز و تمام مشخصات TS82رو داره.این مطالب توی بروشورش نوشته شده.

negar55
2011-08-06, 12:33 PM
ساندویچ ساز من مارک سانی دو تا صفحه داره من که خیلی ازش راضیم خدا ازش راضی باشه{21}

غزل
2011-08-08, 11:50 AM
منم میخو.ام بخرم ولی موندم!! میگن کنودی که الان تو بازاره تقلبیه!

آنیتا
2011-08-16, 03:30 PM
سلام دوستان گلم
ساندویج میکر سانی مامان و مادر شوهر و خواهر شوهر و زن داداشم دارن فوق العاده راضی هستن
منم کنوود دارم راضی نیستم

افسانه
2011-08-16, 09:32 PM
سلام دوستان گلم
ساندویج میکر سانی مامان و مادر شوهر و خواهر شوهر و زن داداشم دارن فوق العاده راضی هستن
منم کنوود دارم راضی نیستم

آنیتا جان قالبهاشون چه جوریه؟ وافل ساز هم داره ؟

آنیتا
2011-08-20, 07:08 AM
سلام افسانه جون
دو قالب داره یکی که تست رو مثل اسنک مثلثی می کنه یکی دیگه هم شیار شیار

*Negar*
2011-08-20, 02:05 PM
خانوما کسی از این ساندویچ ساز استفاده کرده ؟
big boss grill

افسانه
2011-08-20, 02:11 PM
[QUOTE=*Negar*;262479]خانوما کسی از این ساندویچ ساز استفاده کرده ؟

نگار جون من دقیقا اینو میخوام از کجا خریدی؟{101}

*Negar*
2011-08-20, 02:13 PM
افسانه جون منم ندارم میخوام بخرم
می شاپ تبلیغ میکرد
حدود 67 یا 68 تومنه
میخوام ببینم خوبه اینو بخرم ؟؟

افسانه
2011-08-20, 02:23 PM
قیمتش که خوب به نظر میاد.فقط من نگرانم چینی باشه که این قیمت رو داره 

ناهيدي
2011-08-22, 11:48 PM
مي شاپ همه اجناسش چينيه اگه تو بازار بگرديد همينو با قيمت كمتر پيدا ميكنيد

somijoon
2011-09-09, 03:43 PM
من واسه جهیزیه م همه وسایل آشپزخونه م مارک بیم خریدم
ساندویچ سازشم عالیه و یه کباب پز فوق العاده ست. دو تا صفحه هم داره یکی مثلثی و یکی هم راه راه{4} عوض کردنشونم کاری نداره
اینم عکساشه که از سایت آمازون گرفتم. اونجا قیمتش 125 دلاره ولی من 240000 تومن خریدم
27124

27125

27126
اینم حالت کباب پز شدنشه. کاملا باز میشه و میشه روش همه چی تفت داد.زیرشم یه جا داره که روغن اضافی میره تو اون ظرف. بنظرم بی نقصه . عروس خانوما بگیرن {2 (5)}
27127

parisa57
2011-10-03, 06:13 PM
دوستان شما ساندویچ ساز عرشیا رو میشناسید به من گفتن خیلی خوبه یکسال هم گارانتی تعویض داره

تمشك
2011-10-03, 07:08 PM
خانوما کسی از این ساندویچ ساز استفاده کرده ؟
big boss grill

نگار جون من اينو از مي شاپ سفارش دادم.وقتي دستمرسيد همونجور گذاشتم تو كارتونش كه ببخشمش.خيلي كوچيك و مسخره س.اصلا سفارش ندين.

*Negar*
2011-10-04, 08:49 AM
ممنون که اطلاع دادی تمشک جون
یعنی از اون چیزی که تو تبلیغش نشون میده کوچیکتره ؟

تمشك
2011-10-04, 12:30 PM
آره عزيزم.بدرد نخوره.انگار اسباب بازيه.

parisa57
2011-10-05, 12:32 AM
کسی نیست جواب منو بده ممنون می شم راهنمایی ام کنید منتظر نظراتتون هستم{63}

selin
2011-10-19, 01:35 PM
این هم ساندویچ ساز من، مارک KRUPS.
قیمتش ۵۲ یورو.

nastaran_1345
2011-10-20, 02:04 PM
سلام..من یه راهنمایی از شما دوستان عزیزی که تو برلین زندگی میکنن میخوام؛من فردا میخوام برم برلین اگه برای شماها امکان داره آدرس مغازه لوازم خانگی وجایی که قالب بفروشین به من بدین لطفا راهنمایی کنید ازلطف همگی ممنونم. البته اگه جاش اینجاس درغیراینصورت دوستان جابجا کنن مر۳۰.:3:{thankyouyellow}

selin
2011-10-20, 09:11 PM
سلام نسترن جان، من نمی‌دونم از بچه‌های سایت کی‌ برلین زندگی‌ میکنه، ولی‌ فکر می‌کنم از فروشگاه‌های لوازم خانگی مثلIkea و Höffner میتونه سراغِ این وسایل رو بگیری. آدرس‌هاشون توی ‌نت هست. اگه نتونستی به من بگو تا برات در بیارمشون{53}

nastaran_1345
2011-10-21, 12:49 AM
سلام.. من منظورم لوازم برقی کوچک آشپزخونه بود اگه مغازه ایرانی باشه عالیه چون من مثل پلوپز وسماور برقی و..اینجور چیزها. اینجا ما ایکیا داریم ولی از لوازم نداره وقالبها هم خیلی محدود وعمومی ۴-۵ نوع که اونها هم جالب نیس.

Belfi
2011-12-04, 11:43 PM
من واسه جهیزیم کنوود گرفتم اگه خوب نیست بگید تا برم عوضش کنم{2 (14)}

Nahid59
2012-05-25, 02:54 PM
ساندویچ ساز من بلک انددکر هست با ظرفیت دو ساندویچ خوبه ازش راضیم:3:

شاپرک
2012-07-22, 12:52 PM
من این مدل رو دارم،کارایی اش عالیه ولی من استفاده ای ازش ندارم

.SAHAR.
2012-08-05, 01:31 PM
نگار جون من اينو از مي شاپ سفارش دادم.وقتي دستمرسيد همونجور گذاشتم تو كارتونش كه ببخشمش.خيلي كوچيك و مسخره س.اصلا سفارش ندين.

دوست گلم {53}
من یه ساندویچ ساز کوچیک لازم دارم
میشه مارک و مدل ساندویچ ساز رو بنویسید؟
و از کدوم فروشگاه گرفتید؟
من می شاپ رو که سرچ میکنم چند تا گزینه داره
ممنون میشم

حمیده بانو
2012-08-05, 02:41 PM

من هم خریدم

reyhane66
2012-08-06, 01:46 AM
براي روز مادر برا مامانم كنوود گرفتيم تا الان كه راضي بودم ازش زيادم باهاش كار كردم فقط اينكه ظرفاش در نمياد كه اونم وقتي نيمه گرمه با دستمال مرطوب راحت پاك ميشه من از نمايندگي فلرو كنوود زير پل حافظ 80 خريدم همين طرح فلرم داره كه فروشنده گفته هيچ فرقي نداره در حاله حاضر اكثرلوازم برقي ها مونتاژ چينه{65}[Only registered and activated users can see links]

setareh junam
2012-08-18, 11:20 AM
ساندویچ ساز منم فلره 4 تاییه.5 ساله دارم و ازشم راضیم.راستی صفحش ثابته ها فکر کنم اگه متحرک بود تمیز کردنش راحتتر بود.

زهرا1364
2012-08-23, 12:09 PM
من ثاني دارم با اينكه خارجي نيس ولي خيلي ازش راضي ام بارها هم باهاش كوكي ميكري درست كردم ...عالي ميشه در ضمن صفحاتش قابل تعويض و شستسو هست

narges.mohamad
2012-11-10, 04:51 PM
ﮐﺴﯽ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻣﺪﻻﯼ ﻓﻮﻣﺎ ﮐﻪ ﺳﯿﻨﯽ ﮐﯿﮏ ﺳﺎﺯ ﺩﺍﺭﻩ ﺩﺍﺷﺘﻪ ؟

yarauf
2012-11-11, 02:52 AM
من ساندویچ سازم مارکش مونیلکسه سال 88 گرفتم خیلی ازش راضی ام توش کوکی میکری و کوکو سبزی درست میکنم عالی میشهههههههه ولی صفحه هاش جدا نمیشه تمیز کردنش کمی سخته
اینم عکسشه

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

s1387p
2012-12-22, 11:46 AM
ساندويچ ساز من مارك vidas چهار ساله دارم صفحش جدا ميشه خيلي ازش راضيم{2 (6)}

yasna201
2013-02-24, 12:17 AM
سلام
میخوام یه ساندویچ ساز بخرم که هم کیفیتش خوب باشه هم قیمتش مناسب باشه
لطفا کمکم کنید{2 (6)}{63}

atosa421
2013-07-14, 10:28 PM
کسی نیست جواب منو بده ممنون می شم راهنمایی ام کنید منتظر نظراتتون هستم{63}
{santa}عزیزم من مدل سانی رو گرفتم180 درجه باز میشه صفحه مثلثی و گریل رو داره توی سی دی اموزشیش دو مدل صفحه صاف و نان پنجره رو داشت که باید به نمایندگی شفارش میدادید

nadia.imani68
2014-02-27, 07:59 PM
سلام نگار جان اسم این ساندویچ ساز که تو صفحه 4 عکسشو گذاشتی چیه من خیلی خوشم اومد چوی سینیهای مختلف داره کاربردش بیشتره؟

رقیه مامان
2014-08-19, 12:10 PM
بچه هاسلام من ساندویچ ساز سانی دارم هر چی نون تست توش میمونه برشته نمیشه