تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : خورش شامی بادنجون

Azijam
2012-11-08, 03:52 PM
من عاشق بادنجونم و هر غذای که تو بادنجون باشه {2 (30)}........غذای ساده و خوشمزه ایه سریع هم حاضر میشه.......................خوب بریم سراغ اصل مطب....................در ابتدا گوشت چرخ کرده را با یک پیاز رنده شده اب گرفته و نمک و فلفل و زردچوبه خوب وز دادم...................... و از آن کوفته های کوچک به شکل بیضی یا گرد یا تخت درست میکنیم......من این بار قل قلی کردم............بعد گوشت قلقلی ها رو را در روغن خیلی کم و با حرارت کم سرخ کردم.............بادنجون ها رو قبلا پاک کرده نمک زده بعد میشوریم و سرخ میکنیم................بعد تو تابه گوجه حلقه شده میچینیم .....................یه قاشق رب گوجه تو یه لیوان اب جوش باز میکنیم.نمک فلفل زردچوبه را هم اضافه کرده و رو گوجه ها میریزیم............................... بعد هم که کوفته قل قلی ها و بادنجون سرخ شده را رو گوجه ها میچینیم.................. و درب ظرف را میذاریم تا جا بیفتد................................. ده دقیقه ی اخر پخت چند دونه غوره روی خورش می ریزیم خیلی خوشمزه اش میکنه{2 (30)}...............من غوره فریز شده داشتم اگه شما نداشتید میتونید به جاش اب غوره یا اب نارنج بریزید................ فقط موقع سرو اگه دوست داشتید یه کوچلو دارچین را روی خورش بپاشید........................ ما این غذا رو هم با نون هم با برنج میخوریم{2 (5)}