کارگاه آموزش آشپزی - غذاهای نونی با مدیریت دوست خوبمون سرآشپز سپیده
کارگاه های آموزشی در روزمنو - تزئینات شکلاتی با مدیریت دوست هنرمندمون نیلوفری
کارگاه آموزش نوشیدنی های تابستانی

PDA

مشاهده نسخه کامل : آشپزخانه Matiiin (متین)

Matiiin
2012-10-05, 06:33 PM
سلام به همه{53}
اینم آشپزخونه ی منه :3:
مدت زیادی نیست که آشپزی و قنادی میکنم اما تو همین مدت کوتاه هم حسابی عاشقشون شدم {2 (6)}
مخصوصا قنادی {2 (6)}
ساعتهایی که تو آشپزخونه میگذرونم بهترین و زیباترین لحظات عمر منه{1}
من عاشق درست کردن و البته طراحی دسرم و اینجا هم میخوام تجربیاتم تو این زمینه با شما به اشتراک بذارم و همچنین از راهنمایی های شما استفاده کنم.
امیدوارم که واستون مفید باشه {1}

ترویج دادن هنر کار شایسته ایه و اگه با نیت ترویج عشق و محبت باشه صد البته زیباتر هم میشه.کارایی که با عشق و علاقه انجام میدیم هرچند گاهی به نظرخودمون راضی کننده نشده باشه اما در نظر دیگران همیشه مورد پسند قرار میگیره چون جهان اطراف ما عشق رو خوب درک میکنه و بهش پاسخ میده.{1}
امیدوارم همیشه با عشق آشپزی کنید.{2 (6)}

Matiiin
2012-10-05, 06:57 PM
دسر راه راه
که روز معلم برای مامانم درست کردم.{1}
از ژله ی آلوئه ورا (یک پیمانه آب جوش + یک پیمانه شیر سرد) و ژله ی تمشک
لایه ی اول هم دسر نارگیل محصول دراژه است.

Matiiin
2012-10-05, 07:09 PM
ژله ی 3 رنگ :

همونطور که از اسمش پیداست 3 رنگ ژله نیاز داریم

رنگها باید کمی کدر بشن تا با هم قاطی نشه.( من میزان کدر شدن دو رنگ روی دسر رو کمتر کردم تا جلوه ی بهتری داشته باشه از بستنی وانیلی استفاده کردم به مقداری که ژله تنها از حالت شیشه ای بیرون بیاد.)
فالبمو تو یخچال گذاشتم به صورت کج و برای اینکه بمونه پشتش یه کاسه (به صورت برگشته) گذاشتم تا نقش تکیه گاهو بازی کنه.
بعد آروم با ملاقه ( همونطور که ظرف تو یخچاله) ژله ی رنگ آبی رو ریختم ( سرعت عملتون باید بالا باشه تا زنگ هشدار یخچال به صدا در نیومده) مقداری که از ظرف بیرون نریزه بعد که نیم بند شد ظرف رو به سمت دیگه کج کردم و ژله ی قرمزو ریختم بعد از نیم بند شدن قسمت دوم قالب رو به حالت اول برگردوندم و رنگ سوم که ژله ی آلوئه ورا با شیر بودو ریختم.
امیدوارم توضیحاتم واضح بوده باشه.

Matiiin
2012-10-05, 08:46 PM
اینم دسر لاوانتین ([Only registered and activated users can see links]) که امروز درست کردم {1}
دستورش از مجله ی هنرآشپزیه
کیکش هم اسفنجی پایه است که شکلاتی درست کردم.
یه دسر کامل و خیلی خیلی پرکالری {4}
خودم که عاشقشم{3 (85)} بیخیال اضافه وزن {65}

Matiiin
2012-10-06, 02:05 PM
دسر با طرح لب دریا
برای این دسر به
ژله ی بلوبری + پاستیل به شکل موجودات آبزی خنده + بیسکوییت پودر شده واسه ماسه ی ساحل + سنگ شکلاتی و قایقای ژله ای نیاز داریم.
موجایی که روی دسر ایجاد کردم هم با استفاده از شیر بود ، تو لایه ی آخر دسر، ژله تو دمای اتاق مثه سفیده ی تخم مرغ شده بود و به راحتی با قایشق چایخوری یا انگشت آغشته به شیر روی کار موج ایجاد کردم.

به اضافه ی ژله ی پرتقال قایقا یه کم شیر اضافه کردم و با ستاره قالب زدم شبیه ستاره ی دریایی شد.

من قایقای ژله ای رو اینجوری درست میکنم:

اول پرتقال رو از وسط نصف می کنم.
آب پرتقال ها رو با کمک آب پرتقال گیری دستی می گیرم .
حالا میتونی خیلی راحت اگه پوسته سفید نازکی از پرتقال داخل پوسته اصلی مونده با دست جداش کنی .
حالا دو تا کاسه پرتقالی تر تمیز داریم که هر کدوم رو روی یک لیوان قرار می دیم و داخلش رو با مایع ژله پر مکنیم و و داخل یخچال میذاریم وقتی بست کافیه هر کدوم از کاسه ها رو با یه چاقوی تیز از وسط به دو قسمت تقسیم کنیم.

Matiiin
2012-10-06, 03:04 PM
فرنی ژل {4} دسر ابتکاریه خودم {21}
پودرژله با طعم دلخواه رو با یه پیمانه آبجوش مخلوط میکنم و میذارم کنار.
بعدش یه فرنیه کم شیرین درست میکنم. وقتی فرنی به غلظت لازم رسید ( خیلی هم نباید غلیظ شه)از حرارت برش میدارم ژله رو بهش اضافه میکنم و تو ظرفای سرو میریزم.
بافتش یه کم از فرنی سفتره اما برای قالبی شدن اونقدرا سفت و منسجم نیست.

اولین عکس با پودر ژله ی موز
دومی با پور ژله ی لیمو نعناع که هردوش مورد پسند اعضای خانواده قرار گرفت. {1}

Matiiin
2012-10-06, 03:46 PM
اینم چند تا دیگه از کارام {1}
1. اولین دسری که درست کردم {4}(ژله ی موز و آناناس داخلش تیکه های موز و ورقه های نازک سیب گذاشتم.)
2.کرم کارامل (دراژه)
3.ژله ی انار ( که وقتی از قالب در آوردم یه طرفش پاره شد{20} خیلی ناراحت شدم اما خواهر بزرگم اومد کمکم {2 (6)} طوری با دونه های انار تزیینش کرد که همه فک کردن مدلشه {21} اسمشم شد آبشار انار :3:)
4. پارفه ژله ای که اگه دستورش اینجا نبود میذارم {1}

Matiiin
2012-10-07, 02:14 AM
ژله ی سورپرایز
واسه این دسر شما به یه ژله ی پایه نیاز دارین که من از ژله ی پایه ی موزاییک استفاده کردم .
و یک ژله ی قرمز ( انار، آلبالو....)
1.ژله ی قرمز رو در ظرفی با سطح مقطع مناسب می ریزیم تا ببنده و با قالب قلب طرح می زنیم.

2. قالب مورد نظرو کمی چرب می کنیم و بعد مقداری از ژله ی پایه رو می ریزیم و می ذاریم تو یخچال تا نیم بند بشه. بعدش با قاشق چایخوری دو تا شیار ایجاد می کنیم تا قلبها به راحتی رو کار قرار بگیره مطابق عکس 2 (اون کوچیکه{4})
در ادامه بقیه ی ژله ی پایه رو به آرامی اضافه میکنیم تا روی قلبها رو بگیره. و میذاریم تو یخچال تا کاملا ببنده.{1}
در حین برش با اینکه میدونستم توش چه خبره اما سورپرایز شدم{21}
تجربه ی جالبی بود.{1}

الهام 62
2012-10-07, 09:39 AM
ژله ی سورپرایز
واسه این دسر شما به یه ژله ی پایه نیاز دارین که من از ژله ی پایه ی موزاییک استفاده کردم .
و یک ژله ی قرمز ( انار، آلبالو....)
1.ژله ی قرمز رو در ظرفی با سطح مقطع مناسب می ریزیم تا ببنده و با قالب قلب طرح می زنیم.

2. قالب مورد نظرو کمی چرب می کنیم و بعد مقداری از ژله ی پایه رو می ریزیم و می ذاریم تو یخچال تا نیم بند بشه. بعدش با قاشق چایخوری دو تا شیار ایجاد می کنیم تا قلبها به راحتی رو کار قرار بگیره مطابق عکس 2 (اون کوچیکه{4})
در ادامه بقیه ی ژله ی پایه رو به آرامی اضافه میکنیم تا روی قلبها رو بگیره. و میذاریم تو یخچال تا کاملا ببنده.{1}
در حین برش با اینکه میدونستم توش چه خبره اما سورپرایز شدم{21}
تجربه ی جالبی بود.{1}

عالیه عزیزم ولی یه سوال ازت دارم من اینو درست کردم یه چیزی را متوجه نمیشه وقتی قلبها را گذاشتی روش بقیه ژله ها را کی میریزی من گذاشتم یکمی خنک بشه بعد ریختم روش ولی با قلبها قاطی شده بود و قلبها مثل یه باریک وسط اون ژله های سفید بود به نظرت اشکال کارم کجاست؟؟؟؟؟؟

Matiiin
2012-10-07, 12:50 PM
ممنون الهام جون {2 (6)}
من بلافاصله که کار چیدن قلبها تموم شد ژله ی سفید رو روش ریختم.
اما ژله ی سفیدم حسابی خنک شده بود و اصلا دماش بالا نبود.
شاید ژله ی سفید به اندازه ی کافی سرد نشده بود و شاید قطر قلبها کم بود (نازک بود) نتونست دمای ژله ی سفید رو تحمل کنه.
من همین به ذهنم رسید.{2 (4)}
دفعه ی بعد قلبها رو قطورتر بگیر
من یه پاکت ژله ی آلبالو رو با یه پیمانه آب جوش و یه پیمانه آب سرد مخلوط کردم و تو قالب مربع 20*20 ریختم. وقتی کاملا بست قالب زدم.{1}

Matiiin
2012-10-07, 03:51 PM
اینم ژله رولی های من ( رولت ژله ای ){1}
با این دستور:

رولت ژله ای
مواد لازم:
ژله یک بسته
آب جوش یک دوم پیمانه
مارش مالو 50 تا 75 گرم

طرز تهیه:
نصف لیوان آبجوش را با یک بسته پودر ژله مخلوط کنید و به مدت یک و نیم دقیقه در ماکروویو با قدرت بالا بگذارید بعد ظرف را بیرون آورده و ژله را خوب هم بزنید.
مارشمالوها را در آن بریزید و به مدت یک دقیقه دو بار با قدرت بالا حرارت دهید.مارشمالوها شروع به ذوب شدن می کند.مواد را با همزن دستی یا چنگال کاملا مخلوط کنید.یک ظرف پیرکس مستطیلی یا تفلون به ابعاد 30×20 را کمی چرب کرده، ژله ی آماده شده را داخل ظرف خالی کنید.
مواد خامه ای ( مارشمالوی آب شده ) در قسمت روی ژله قرار گرفته و خود ژله ته نشین می شود(همین باعث دو رنگ شدن ژله می شود.)
ظرف را به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت داخل یخچال بگذارید و بعد این مدت دور تا دور ژله را با چاقویی که داخل آب داغ کرده اید ببرید و از یک طرف ظرف شروع به رول کردن ژله کنید و سپس آن را به دایره های 2سانتی برش بزنید.

این دستور 155 گرم کربوهیدرات،10گرم پروتئین، 0 گرم چربی و 660 کیلوکالری انرژی دارد.
در صورت در دسترس نبودن مایکروویو مراحل را به روش بن ماری ( حرارت غیر مستقیم) انجام دهید.
من خودم از روش بن ماری استفاده میکنم.{1}

برگرفته از شماره ی 69مجله هنر آشپزی صفحه 32 از آموزش های خانم نجما طارمی

Matiiin
2012-10-07, 04:33 PM
مینی رولت ژله ای ابتکار خودم {4}

این مینی رولتای من واسه خودش یه داستان داره {1}
یه روزی رولت ژله ای رو درست کردم اما موقع تعارف به مهمونا بلایی سر رولتام اومد که خیلی ناراحتم کرد مهمونای عزیز به دو دلیل : 1. رژیم ( آخه مگه رولت بیچاره ی من چقد کالری داشت ؟) 2. مسئله ی نامهربان قند ( دیابت ) فقط به نیشگونی از رولت من رضایت دادن
بیچاره رولتام {20}
واسه اینکه مثلا دستمو کوتاه نکرده باشن رولتای بیچارمو به چه روزی انداختن {66}

اما من چون همیشه از این داستانها درس می گیرم و چون متین دلش می خواد تو آشپزی به تمام سلیقه ها و ذائقه ها و البته شرایط جسمی و فیزیولوژیکیه کسانی که واسشون غذا میپزه توجه کنه
فکری به سرم زد {4}
همون رولت ژله ای همیشگی رو درست کردم چند برش عرضی زدم و از عرض هر قسمت رو رول کردم
و بعد برش زدم که شد مینی رولت {4}
این مینی رولتا رو میتونیم واسه تزیین دسرها یا بستنی استفاده کنیم.

Matiiin
2012-10-07, 04:41 PM
این شما و اینم دسر مخصوص من ( با طراحیه خودم {1})

من تو این دسر ساده از2 رنگ ژله و یک ژله ی بی رنگ( آلوئه ورا) 2 رنگ ژله ی رولی استفاده کردم.

مراحل انجام کار

از روز قبل دو تا ژله ی رولی رو آماده کردم ( دلیلش این بود که به کارم سرعت ببخشم همین )

1.اول کف قالب مقداری ژله ی آلوئه ورا ریختم و تو یخچال گذاشتم تا نیم بند بشه

2.بعد رولتهای ژله ای و البته مینی رولتهای ژله ای رو با طرحی که شبیه خورشید بود روی ژله ی نیم بند شده ی آلوئه ورا چیدم
شما می تونید هر جور که دوست دارین بچینین.{1}

3.بعد به آرومی مقدار دیگه ای ژله ی آلوئه ورا ریختم تا رولتها در یک پوشش شیشه ای قرار بگیرن یعنی ژله ی آلوئه ورا باید روی رولتها رو بپوشونه.و بعد تو یخچال گذاشتم.

4.ودر ادامه مقدار باقی مانده ی آلوئه ورا رو با یه مقدار بستنی (یا شیر) مخلوط کردم تا رنگش مثه شیر سفید و یه دست بشه و روی لایه ی نیم بند شده ریختم.
بعد هم به ترتیت ژله ی پرتقال که با یه لیوان شیر مخلوط شده بود و بعد ژله ی آناناس رو ریختم.

مهم ترین نکات این طرح مرحله ی 3 و 4است.

مرحله 3:رولتها حتما باید در یک پوشش شیشه ای قرار بگیره تا کاملا مشخص بشه و جلوه کنه.(انگار تو یه ویترینه خنده)

مرحله 4:لایه ی زیر پوشش شیشه ای باید سفید باشه اینطوری ژله های رولی بیشتر خودنمایی می کنن. متن سفید باعث میشه طرحتون بیشتر خودشو نشون بده.

Matiiin
2012-10-07, 04:45 PM
دسرشیرعسلی با دستور خانم صالحه دردایی ([Only registered and activated users can see links])

Matiiin
2012-10-07, 04:54 PM
طرز تهیه ی ژله ی خالدار

ابتدا سه استکان(تعداد استکانها به فضای قالب و اندازه ی استکان بستگی داره)
را داخل قالب موردنظر گذاشته و برای اینکه استکان تکان نخورد چند سنگ شیشه ای داخل آنها ریختم و فضای خالی از استکان را از ژله ی آماده شده پر کردم
بعد از اینکه ژله بست با چاقو اطراف استکان را آزاد کرده و استکانها را بیرون آوردم
جاهای خالی شده توسط استکان را با ژله ی آبی رنگ پرکردم
که با انعکاس نور سبز دیده می شود.
بعد از اینکه قسمتهای استکانی هم بست از همان رنگ ژله ی قسمت اول استفاده کرده و قالب را از ژله پر کردم.
این بود ژله ی خالدار من که 3 سال پیش طراحیش کردم {71}
روش های ساده ترم وجود داره
می تونیم ژله رو در ظرف مستطحی درست کنیم با قالب دایره ، قالب بزنیم و روی قسمت اول ژله بچینیم بعد بقیه ژله رو بریزیم .

اما اینم یه راهشه که واسه من جذاب بود مخصوصا زمانی که استکانها به راحتی از ژله جدا شد
خیلی هیجان زده شدم {4}

Matiiin
2012-10-07, 05:00 PM
دسر موز ابتکارکوچولو موچولوی خودم {4}

مواد لازم:

ژله ی موز 1بسته
آب جوش 1 لیوان
شیر سرد 1 لیوان
دنت با طعم موز 2تا 3 قاشق غذاخوری (بسته به ذائقه قابل تغییر است )
بستنی وانیلی 2-3قاشق مربا خوری ( بسته به ذائقه قابل تغییره حتما میتونید حذفش کنید)

ابتدا پودر ژله را با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده هم بزنید تا تمام ذرات ژله ذوب شود.بعد از اینکه خنک شد شیرسرد را اضافه کنید و هم بزنید.
در ظرف دیگری دنت و بستنی وانیلی را مخلوط کنید کمی هم بزنید تا رقیق شود(این کار باعث میشود مواد گفته شده راحتتر با مواد ژله مخلوط شود.)(چون از طعم دنت موز زیاد خوشم نیومد مقداری بستنیه وانیلی اضافه کردم که طعمش خیلی خوب شد) بعد آن را به ژله اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم.
در قالب مورد نظر ریخته و در یخچال می گذاریم تا ببندد.

نحوه ی تزیین دسر موز با توجه به عکس:

وقتی پودر ژله را با آب جوش مخلوط کردم 3قاشق غذاخوری از آن را برداشته و با 3 قاشق غذاخوری آب سرد مخلوط کرده و در قالب ریختم تا نیم بند شد(مقدار ژله ی روی دسر بستگی به خودتان دارد من دوست داشتم یه لایه ی نازک روی سطح کار داشته باشم ) بعد موز ها را حلقه حلقه کرده و با قالب گل فلزی قالب زدم و در روی سطح ژله گذاشتم و مواد آماده شده را به آرامی روی موزه ها ریختم تا از سطح کار بلند نشوند و به صورت شناور و معلق در بیایند.
اگر ژله ی اولیه نیم بند باشد موز به سطح اولیه می چسبد.

Matiiin
2012-10-07, 05:56 PM
وایییییییییییی متین چه دسرهای خوشکلی درست میکنی{clap}

در اولین فرصت ژله رولی رو امتحان میکنم

ممنون ناهید جون:11:

ژله ی رولی تو خونه ی ما طرفدار نداره بخاطر همین همیشه ترجیح میدم برای تزیین دسر یا بستنی ازش استفاده کنم.{1}
اما ژله ی رولی با طعم لیمو خوشمزه ست (ترش و شیرینه ) مخصوصا با چای {1}

Matiiin
2012-10-07, 06:04 PM
متین جون ژله ات خیلی قشنگ شده من یه بار درست کردم ولی اول مارشمالوهام حدود 1 ساعت طول کشید تا آب بشه در ثانی وقتی آب شد کف نکرد سفید سفیدی روش موند می شه بگی مشکل کجاس؟

من تا الان هم از مارک خارجی هم ایرانی (شیبا ) استفاده کردم و مشکلی نداشتم.
دیر آب شدنش احتمالا بستگی به جنس مارشمالو داره
در حین آب شدن مارشمالوها هم مدام همشون میزنم با چنگال و کاملا با ژله مخلوط میشه. واین مشکل جمع شدن رو سطح ژله رو ندارم.
این تنها چیزی بود که به ذهنم رسید{2 (4)}

Matiiin
2012-10-07, 06:12 PM
{clap} خيلي خوشگلن ژله‌هات متين جون...عكس قالب وسطيو ميذاري؟؟ خيلي خوشگله به نظرم {53}
يه سوال ديگه طعم ژله آلوئه ورا چطوره؟؟ من مدتهاست خريدم ولي جرات نكردم درست كنم؟؟ با شير يا بستني چطور ميشه؟؟

ممنون آسمون جون :11:
از نظر من طعمش خوب و خوشمزه ست اتفاقا ترکیبش با بستنی و شیر هم خوشمزه ترش میکنه.{1}
اینم عکس قالبم

Matiiin
2012-10-07, 06:40 PM
با دستور دسر موزی که تو صفحه ی قبل گذاشتم میشه دسرهای متنوعی با رنگ ها و طعم ها و بستنی های مختلف و متناسب با پودر ژله درست کرد.{1}
اینم چند تا از کارای من با همون دستور اما در طعم های مختلف{1}

1. ژله ی طالبی + شیر طالبی + بستنی وانیلی
2و8. ژله ی توت فرنگی + شیر + دنت توت فرنگی
3. ژله ی پرتقال + شیر + بستنی وانیلی
4. ژله ی انار + شیر + بستنی / ژله ی لیمو + شیر + بستنی ( ترکیب ژله لیمو و شیر بر عکس تصور من واقعا خوشمزه بود {4} )
5. ژله ی هلو + شیر + ماست بستنی هلو
6. ژله ی توت فرنگی + شیر + ماست میوه ای توت فرنگی
7. ژله ی انگور + شیر + بستنی وانیلی
9. ژله ی موز + شیر + بستنی وانیلی

Matiiin
2012-10-08, 03:17 PM
یخ در بهشت
دستور از مجله ی قنادباشی{1}

Matiiin
2012-10-10, 04:26 PM
حالا میخوام برم سراغ دسرای سنتی {69}

فرنی ([Only registered and activated users can see links])

1. فرنی قوتو ([Only registered and activated users can see links])
2. فرنی موز ([Only registered and activated users can see links])
3. فرنی پرتقال ([Only registered and activated users can see links])
4. فرنی طالبی ([Only registered and activated users can see links])

لطفا اگه سوالی دارین تو لینک مخصوص خودش بپرسید. ممنون :11:{2 (6)}

Matiiin
2012-10-11, 12:37 AM
ادامه ی دسرهای سنتی

1. پودینگ هویج ([Only registered and activated users can see links])

2. فرنی با آرد برنج ( لطیف و خوشمزه{2 (30)} ) من همیشه مقدار آرد رو کم می ریزم خیلی لطیف و خوشمزه میشه گرچه باید مدت بیشتر پای گاز واستم تا به غلظت برسه اما می ارزه واسه یه دسر لطیف و سبک:3: {1}

3. فرنی کارامل ([Only registered and activated users can see links]) ( من درآوردیان {21} )

4.فرنی با نان تست ([Only registered and activated users can see links])( هر چی از خوشمزگیش بگم کم گفتم{2 (30)} ... فقط شکرش واسه من خیلی زیاد بود... در کل عالی بود{2 (6)}... اعتراف میکنم بیشترشو خودم خوردم{71} البته برای دچار نشدن به عذاب وجدان در زمانهای مختلف {4}

اگه سوالی دارین در مورد فرنی ها، تو تاپیک خودش بپرسید...دستورا رو براتون گذاشتم ...ممنون دوستان :11:{2 (6)}

Matiiin
2012-10-11, 01:23 AM
بیسکوییت های تزیینی برای جشن الفبای دانش آموزای مامانم {1} (اولین تجربه {2 (4)})

تعداد دانش آموزا 16 نفر بود.
پروژه ی سکته آوری بود {2 (14)}و میتونم به طور قطع بگم که یه چند تا خفیفشو زدم{66}:42:
شب موقع بسته بندی یهو یه دونه اش شکست، قبلش چند تا شکسته بود(تا جایی که مجبور شدم یه چند تا بیسکوییت از نو بپزم{2 (8)}) اون لحظه مردم و زنده شدم چون فک میکردم 16 تا بیسکوییت دارم اما بعدش که دوباره شمردم دیدم 17 تا بوده {47b20s0} اما چه فایده دیگه سکته رو زده بودم.{21}

تزیین با رویال آیسینگه و کار واقعا لذت بخشیه پیشنهاد میدم امتحان کنید البته برای اولین تجربه سفارشی کار نکنید بخاطر حفظ سلامتی تون میگم {4}

راستی شاگردای مامانم کلی ذوق کردن {2 (6)} تا پایان جشن مدام می پرسیدن خانم پس کی بخوریمشون {21}

Matiiin
2012-10-11, 01:58 AM
دنت موز یه دسر موزی تو بسته های کوچیکه که از سوپر مارکت میگیرم{1}
فقط برای طعم دهی ازش استفاده میکنم بستنی موزی یا وانیلی جایگزین خوبیه واسه دنت {1}

اینم عکسش

Matiiin
2012-10-11, 06:10 PM
وجود دنت اونقدرا هم مهم نیست {1}
اسانس موز تو پودر ژله که هست، برای طعم دهی هم همون بستنی عالیه {1}
راستی مقدار بستنی هم به دلخواه خودتون می تونید تغییر بدید
البته رو بافتش تاثیر میذاره
با اندازه ی دستور بافت دسر خیلی لطیف میشه
امیدوارم خوشتون بیاد {2 (6)}:11:

Matiiin
2012-10-11, 06:36 PM
بفرمایید عصرونه نسکافه ی داغ به همرا شیرینی پسته وقهوه ([Only registered and activated users can see links]) {2 (6)}

Matiiin
2012-10-12, 12:58 PM
کیک اسفنجی شماره ی 1 خانم طوروسیان ([Only registered and activated users can see links]) ( هدیه ی روز مادر {2 (6)})
به راحتی برش خورد {1}
ماسوره ی استفاده شده 2C

Matiiin
2012-10-12, 09:46 PM
بفرمایید شیرینی شکری ([Only registered and activated users can see links]) {2 (6)}

با اندکی تغییرات ( راهنمایی استاد خوبم خانم طوروسیان )

50 گرم از آرد رو پودر کاسترد زدم که هم خوشرنگش کرد هم خوش طعم.{2 (6)}
1/4 ق چایخوری هم جوش شیرین.

Matiiin
2012-10-13, 02:40 PM
بیسکوییت شکری ها رو با این نیت درست کردم که رنگشون کنم و تزیین با آیسینگ رویالو تمرین کنم.
این عروس خانم هم حاصل تمرینای دیروزه {71}
هنوز تو زمینه ی تزیین با آیسینگ مبتدیم.{2 (4)}
اما چه کنیم دیگه دلمون کوچیکه {4}دوست داشتم عروس خانممو بهتون نشون بدم.{71}
تازه یادم رفت یه تعداد قلب کنار بذارم واسه طرح داماد،یهو نگاه کردم دیدم همشونو عروس درست کردم {21} فعلا داماد رفته گل بچینه {21}

Matiiin
2012-10-13, 09:05 PM
شیرینی های عید 1391

دو ساله خودم شیرینی های عیدو می پزم {4}
امسالم که حسابی از خجالت آشپزخونه در اومدم و تا نزدیک 2 صب تو آشپزخونه بودم .
صبح روز بعد که تحویل سال بود به زور بیدار شدم {4} بس که خسته بودم.:10:
تا هفته ی اول عید خستگی ادامه داشت. تا جایی که هر کس منو میدید بس که ساکت یه گوشه مینشستم ( باتوجه به سوابق درخشانم در امر هیجان و بگو و بخند {21}) میگفت چیزی شده ؟؟؟
من: نه فقط خسته ام {2 (4)}:10:{4}
بدنم به این همه کاره بی وقفه عادت نداشت {21}{21}

از راست به چپ:
1. شیرینی مشهدی یا آلمانی ([Only registered and activated users can see links]) ( با دستور فرنوش عسگرزاده ی عزیزم )
2. شیرینی رسپیری ([Only registered and activated users can see links]) (شیرینی تلخ) {2 (30)} ( با دستور مرحوم مطهره سیاح )
3. شیرینی اسکار ([Only registered and activated users can see links]) (با دستور خانم مرضیه جمشیدیان)
4. باز مشهدی {4}

ادامه دارد....

Matiiin
2012-10-15, 12:46 PM
ادامه ی شیرینی های عید 1391

از چپ به راست : شیرینی فسایی ([Only registered and activated users can see links])، شیرینی مینیاتوری ([Only registered and activated users can see links]) ( با خلال پسته ی پودر شده، این شیرینی رنگ سبز خیلی خوشرنگی داشت اماتو عکس زیاد مشخص نیست.) مینیاتوری با پودر پسته ی آماده{1}

Matiiin
2012-10-17, 03:11 PM
من عاشق مافینم {2 (6)}
هم سریع آماده میشه هم خوشمزه است{2 (6)}{4}

مافین شکلاتی و ساده با دستور خانم خرسند از مجله هنرآشپزی ([Only registered and activated users can see links])

Matiiin
2012-10-17, 09:59 PM
متین جون ، اون کیکی که وسطش قلب هست ، اونو شما قلب را روی کیک نقاشی کردی بعد شکوفه زدی ؟
یانه توی ذهنت فرضی داشتی ؟ میشه برام توضیح بدی
یا این که الگو گذاشتی ؟

مارتای عزیز، من اول کیکمو آسترکشی کردم و گذاشتم تو یخچال ... خامه یه خورده که خودشو گرفت آوردمش بیرون با خلال دندون یه قلب کشیدم بعد با شکوفه پرش کردم.{1}

Matiiin
2012-10-21, 04:42 PM
کرم شکلاتی مخصوص صبحونه با نون داغ {2 (30)}
دستورشم طبق معمول من درآوردیان{21}

فک کردم واسه صبحونه ی امروز یه چیز خوشمزه درست کنم.
یک و نیم لیوان شیر
یک قاشق غذاخوری نشاسته ی ذرت
دو قاشق غذاخوری خامه صبحونه
یک قاشق غذاخوری شکر
گردوی ریز خورده شده به مقدار دلخواه
شکلات چیپسی به مقدار دلخواه ( البته هر چی بیشتر بهتر{4})

نشاسته رو با شیر مخلوط کردم و بعد شکرو اضافه کردم و بعد از اون خامه رو اضافه کردم و حسابی هم زدم تا خامه کاملا تو شیر حل شه.

بعد روی حرارت ملایم گذاشتم و هم زدم تا یه کمی غلیظ شد و بوی خامی نشاسته از بین رفت. شکلات چیسی رو اضافه کردم (دیگه هر چی کرمته بریز حالشو ببر{4})
بعدشم گردو رو اضافه کردم.
یه کمی که هم زدم و غلیظ شد، از رو گاز برداشتمو ریختم تو ظرف
نذاشتم زیاد سفت بشه.میخواستم لطافت خامه صبحونه رو داشته باشه{2 (6)} چون تو یخچال که بمونه خودبه خودخودشو میگیره و سفت میشه. پس نباید زیادی غلیظ برداریم که وقتی تو یخچال موند مثه پودینگ قالبی شه.
جاتون خالی خوشمزه بود.:3:
اینم عکسش

Matiiin
2012-10-23, 01:51 PM
کیک یزدی ([Only registered and activated users can see links]){2 (6)}

Matiiin
2012-10-24, 03:52 PM
دلم واسه دسر درست کردن تنگ شده {2 (6)}
این دسرو تولد خواهرزاده ام درست کرده بودم{2 (6)}
ژله ی آلوئه ورا + کمپوت آناناس + کمپوت هلو + توت فرنگی+ طالبی
مهمونا خیلی خوششون اومد{2 (6)} ساده است و در عین حال بخاطر وجود میوه پر طرفداره :3:
قلبای روشم ژله شیر عسلیه ([Only registered and activated users can see links]) که تو قالب شکلات ریختم.:3:

Matiiin
2012-10-25, 02:25 PM
اصولا استفاده از پودر کیک آماده و پودر دسر آماده واسه من افت داره {4}{21}
اینو همیشه به دوستام میگم {21} اونا هم از دستم حرص میخورن {21}

اما این پودر دسرای آماده ی دکتر اوکتر خیلی خوشمزه است و واسه وقتایی که مهمون سرزده قراره بیاد گزینه ی مناسبیه و آدمو از سردرگمی نجات میده.{1}{2 (6)}

اینم دو تا پودینگ خوشمزه
پسته و شکلات
موز و شکلات {2 (30)}

Matiiin
2012-10-26, 02:30 PM
و اما تجربه ی شیرینه شیرینه این هفته ([Only registered and activated users can see links]){2 (6)}
باید اعتراف کنم با اولین برش، دو سه تا جیغ خفیف کشیدم {21}البته کسی خونه نبودا.{71}
شام خونه ی مادرجون (مادربزرگم) دعوت بودیم.
من یه مقدار وقت کم آوردم و میتونم به طور قطع بگم اونقدر تند تند کار کردم که 98% آشپزخونه خامه ای شده بود.{4} ( حالا خوبه کسی خونه نبود{71} )
مدام هم باید به تلفن جواب میدادم که: باشه یه 5 دقیقه دیگه میام... چیزی نمونده..سفره پهن نشده رسیدم{65}
اینا رو میگم که کاملا صحنه و فضایی که توش کار کردمو مجسم کنید.{4}
و البته تجربه ای شد واسه من که میگفتم یه پخت نون رولته و یه خامه کشیدن و بعدش برشو تزیین دیگه... میرسم...{65} کسی نبود بگه بچه جون یادت رفته اولین بارته؟:45: اینم مدنظر داشته باش{3 (3)}

خلاصه که عالی بود خیلی بهم خوش گذشت و جاتون خالی کلی کیف کردم{2 (6)}، اگه اون تلفنا رو فاکتور بگیریم {21}کار کردن تو یه فضای آروم و خلوت، لذت بخش ترین حس دنیاست.{2 (6)}
و هیجان انگیزترین قسمت کار اون سفره ی یه بار مصرف آخرش بود که مچاله شد رفت تو سطل آشغال{4} ... ای حال داد...{21}

پس سفره ی یه بار مصرف رو جدی بگیرید.:3:

بعدشم که رسیدم تازه داشتن سفره رو پهن میکردن منم باید میرفتم سراغ عکس گرفتن...
و بازم تکرار حرفهای قبل: بیا دیگه...الان میام....متین کجایی؟؟؟.... ببخشید شرمنده یه لحظه ! ..... ای خودشیفته آدم از کارای خودش عکس میگیره؟؟؟ (دایی اینجانب) من: دایی به خدا این مشقمه باید تحویل بدم.

اینا رو هم گفتم که کاملا مجسم کنید من تو چه فضایی و با چه حالی عکاسی کردم.{4}
بالاخره این ریاضی هیچی واسه من نداشت توجیه کردن و اثبات کردن رو خوب به من یاد داد که یه جوری بگم زمین کج بود وگرنه من که استادم.{65}

اون لحظه که برشها رو زدمو تزیین کردم دلم میخواست رعنا جون کنارم بود و بغلش میکردم و میبوسیدمش {2 (6)}:11:بعدش دسشونو میبوسیدم که اینقدر خالصانه و بدون هیچ منتی تموم تجربه هاشونو در اختیار ما قرار دادن...تجربه هایی که خیلی طول میکشید تا خودم به تنهایی به دست بیارم... من این شادی و حس خوبی که الان دارمو مدیون شمام رعنا جون و البته دستور عالی و بی نقص خانم طوروسیان ([Only registered and activated users can see links])... ایشاالله همیشه سلامت باشید.

وای که چه قدر حرف زدم ببخشید بفرمایید اینم عکسش:

Matiiin
2012-10-28, 01:59 PM
ماجرای کیک شکلاتی آبدار ([Only registered and activated users can see links])

دیروز یکی از دوستام sms داد که همدیگرو ببینیم و یه کم پیاده روی کنیم.{1}
منم قبول کردم. با خودم گفتم یه چیزی هم بپزم به عنوان هدیه بدم به دوستم، چون تا حالا فقط عکس کارامو دیده بود.{4}
خیلی وقت بود که دلم می خواست کیک شکلاتی آبدار رو امتحان کنم چون من یه شعار بزرگ تو زندگیم دارم: بستنی فقط شکلاتی، کیک هم فقط شکلاتی!
اتفاقا دوستمم مثه من بود البته با دوزه کمتر، حداقل با شکلات خودکشی نمیکنه.{4}
خوب مایه ی کیک آماده شد و من چون تو پستها خونده بودم که قالب کمربندی برای این کار مناسبتره.
قالب 20 سانتی پرستیژمو که به اسم کمربندی خریدم (اما اسمش رو باید بذارن صفحه جدا و فقط مخصوص چیز کیک نه کیک.:45:) با افتخار آوردمو و مایه ی کیکمو ریختم توش و رفتم به سمت فر، یه لحظه سرمو برگردوندم دیدم{eek} ای وای مایه ی کیک از قالب داره میریزه بیرون زودی قالبمو برداشتم گذاشتم تو سینی،
دو تا قالب سیلیکونی کوچولو داشتم به سرعت مایه کیک رو ( البته اون مقداری که هنوز تو ظرف مونده بود :45:) ریختم توش!
دو تا قالبو برای حمل بهتر گذاشتم تو یه سینی کوچیک و گذاشتم تو فر و زمانش رو تنظیم کردم.
زمان پخت که تموم شد دیدم کیکم هنوز نپخته در واقع هنوز یه مایه روان تو قالب بود..:45:
دوباره گذاشتم یه رب بپزه.
اما بعد یه رب هم هنوز نپخته بود :|
آوردمش بیرون و بدون سینی گذاشتم(چون وجود سینی باعث شده بود گرمای کمتری به قالب برسه) و بالاخره با این همه کشتی گرفتن یکیش که مایه ی کمتری توش بود پخت.
اما دومی که هدیه بود دوباره موند تو فر و بعد از چند دقیقه اونم خدا رو صد هزار مرتبه شکر بالاخره پخت.
آشپزخونه ی شکلاتی رو تمیز کردمو(این دستور رو علاوه بر شکلاتی بودنش به این خاطر انتخاب کردم که به سرعت آماده میشد و ظرف زیادی هم کثیف نمیشد! کلا به من نیومده بی دردسر کار کنم{4}) حسابی خسته بودم یه ساعت وقت داشتم که آماده شم.
که دوستم sms داد از سرکار برگشتم خونه دیدم مهمون داریم شرمنده متین جون من نمی تونم بیام!
من : :| {21}
بهش گفتم باشه، واست کیک شکلاتی پخته ام!!!
ایشونم در اقدام جالبی بی خیال مهمونا شد و همشونو به یه کیک شکلاتی فروخت. حالا فکر کنید دوستم در علاقه به کیک شکلاتی دوزش از من کمتره{4}
خلاصه با مهربونی و عشق کیک رو تقدیم دوستم کردم.{2 (6)}
اما این پایان قصه نبود!!!
هنوز چند دقیقه از پیاده رویم نگذشته بود که مامانم تماس گرفتن گفتن هوا ابریه زود برگرد ممکنه بارون بیاد!!!
من: نه فقط ابریه... بارون نمیاد {65}
بعد از اینکه مکالمه ی من و مامانم تموم شد شاید دو ثانیه بیشتر طول نکشید که بارون شدیدی بارید و ظرف 20 دقیقه خیابونا رو آب گرفت :|
من و دوستم مجبور شدیم به جای ایستادن و پناه گرفتن... برگردیم خونه و تو مسیر برگشت حسابی خیس شدیم... حتی تصورشم خنده داره...بعضی قسمتا چنان آب گرفته بود که تا ساق پا مجبور شدیم بریم تو آب.{eek}وحشتناک بود. هم خنده ام گرفته بود{21} هم دلم میخواست گریه کنم.{20}
کیک آبدارمون هم حسابی آبدار شد.{21}

دلم میخواست این خاطره رو اینجا بنویسم که همیشه تو یادم بمونه{4}
این بود ماجرای کیک شکلاتی آبدار و دو تا آدم داغونه شکلات.

دوست دارم الان هوای آفتابی رشت رو ببینید :45: انگار نه انگار که دیروز بارون باریده در حد لالیگا{21}
راستی دوستم کلی از طعم کیک تعریف کرد. خدا رو شکر با اینکه این کیک بیچاره زجرکش شد تا پخت اما خوشمزه شد.

Matiiin
2012-10-31, 02:04 PM
سلام به همه{1}
یکی از دوستام به تازگی خونه خرید و این بهانه ای شد که بعد مدتها دوره هم جمع شیم.{2 (6)}
منم تصمیم گرفتم یه چیزی درست کنم و با خودم ببرم.(طبق معمول){4}
از اونجایی که همیشه باید دستور تهیه رو با خودم داشته باشم چون بعد از خوردنش، حتما این جمله رو میشنوم: متین،دستور لطفا {66}
فکر کردم یه چیزی درست کنم که ساده و راحت باشه و برای اون دسته از دوستام که فرصت آشپزی کردن رو هم ندارن مناسب باشه.
یهویی یاد کلوچه میکری ([Only registered and activated users can see links]) افتادم {69} خوبیش این بود که همه ی دوستام ساندویچ ساز داشتن.{1} و این کلوچه ها یه استفاده ی نو و جدید از ساندویچ ساز بود و خیلی هم براشون جالب بود.{1}
خلاصه جاتون خالی خیلی خوش گذشت.{2 (6)} کلوچه های نرم وکوچولوی منم تو ظرف شیرینی، کنار کیک هایی که دوستم خریده بود چشمک میزدن.{2 (6)}

Matiiin
2012-11-03, 02:44 PM
اینم تارتهای مینیاتوری من که برای دخترخاله های سیدم هدیه بردم.{1}{2 (6)}
دستور و مراحل کار ([Only registered and activated users can see links]){1}

راستی عیدتونم مبارک {2 (6)}

Matiiin
2012-11-04, 06:56 PM
کاکا با دستور چشمی مامانم البته از نوع میان پره متین پزش {4}
یه ملاقه از مایع رو ریختم تو تابه خودشو که گرفت یه مقدار پودر نارگیل یه مقدار هم پودر پسته روش ریختم و با کفیر دو طرف کاکا رو، روی هم آوردم.{2 (30)}
میتونید برای وسطش از گردو هم استفاده کنید. چون من تو مایه ی کاکا گردو ریخته بودم دیگه یه ورژن جدید اختراع کردم {4}

Matiiin
2012-11-05, 02:34 PM
متين جون دستورشو ن هم بزار لطفاً{63}

سوسن جون دستور مامانا رو که میدونی چشمیه
کدوحلوایی پخته و پوره شده/آرد/2عدد تخم مرغ/گلاب/شیر/شکر/من 1/4 ق چایخوری بکینگ پودر هم اضافه کردم.
همه رو با هم مخلوط میکنیم و بعدش سرخ میکنیم.
نسبت کدوحلوایی به آرد بیشتره
مثلا اگه دو پیمانه کدو ریختی یه پیمانه آرد
شیر هم نباید زیاد بریزی(1/4 پیمانه برای 2پیمانه کدوحلوایی کافیه)
شکر هم که مقدارش کلا دلخواهه
گلاب هم دلخواهه

در اسرع وقت دستور لیلا هژیر عزیزو (کاکای میان پر مجله ی 76 هنرآشپزی ) میذارم.

.susan.
2012-11-06, 07:17 AM
من دو مدل كدو حلوايي ديدم يه مدل گرد يه مدل هم شكل گلابي
كدوم رو بگيرم بهتره؟{2 (26)}

Matiiin
2012-11-06, 01:07 PM
راستش من تا حالا کدو حلوایی نخوردم چندبار خواستم بخرم نشد
فکر کنم الان دیگه فصلش نیست درسته؟

دقیقا الان فصلشه.{1}
من تا حالا فریز نکردم چون ما اصولا تو همین فصل هوس کدوحلوایی میکنیم {4}
تازشو میگیریمو استفاده میکنیم.{1}
اما اگه طعمشو یه بار امتحان کردی و فک کردی ممکنه تو فصلهای دیگه هم هوس کنی حتما پوره کن و فریز کن.:3:

اگه عمری بود دسر پوره ی کدو حلوایی رو هم میذارم. ( که پدرشوهر خواهرم (ثمین) عالی درست میکنن طوری که دوست داری انگشتاتم بخوری. {4}

دسر راحت و ساده ایه در واقع یه ایده ی نو واسه سرو کدو حلوایی پخته است!
چون یکی از بهترین دسرای ما گیلانی ها تو هوای پاییز خوردن کدو حلوایی پخته است. که روش شکر و دارچین میریزیم و جای شما خالی نوش جان میکنیم.{2 (30)}{21}

Matiiin
2012-11-07, 10:27 PM
مرسي گلم بابت راهنمايي هات
اينجا خيلي از كدو حلوايي استفاده نميشه شايد 1 يا 2 ماه داخل بازار ببيني
واجب شد برم بخرم
اتفاقً امسال عمه ام از شمال يه دونه گرد خريده بود ولي خوششون نيومده بود (به ما كه نداد امتحان كنيم{2 (14)})
شنيدم ميگن مدل گردش مزه اش كمتر از مدل گلابي .درست ميگن؟
چطور ميشه بفهمم كه كدويي كه ميخوام بخرم رسيده و خوبه ؟
ببخشيد اينقدر سوال ميكنم{2 (4)}
از قديم گفتن پرسيدن عيب نيست ندونستن عيبه{65} (اعتماد نفسو داشته باش)

سوسن جون من از بابام پرسیدم
و بر خلاف تصور من بابام گفتن گرد و اون فرم گلابی با هم فرق دارن.
گلابی فرمها مخصوص فصل پاییزن و کیفیتشون بهتره.
اون مدل گرد بیشتر تو تابستون دیده میشه.
کدوی رسیده و شیرین رنگ پوستش حسابی نارنجیه و یه لکه یا یه هاله ی سفید روی سطحشه که اگه روش ناخن بکشی از بین میره.در واقع انگار روی پوستشو مه گرفته.
بهترین کدوها هم مال شهر لشت نشاست.

سعی کردم اون هاله ی سفید تو عکس مشخص باشه حتی ناخن هم کشیدم که متوجه بشی.(فلشه به محل ناخن کشیدن اشاره میکنه{4}).
این عکس هم مربوط به کدوی گلابی شکله که سرش بریده شده یه وقت فک نکنی گرده.{4}

Matiiin
2012-11-09, 03:56 PM
کیک خرمالو با دستور مهرانه جون ([Only registered and activated users can see links]){1}

Matiiin
2012-11-09, 10:40 PM
کیک باقلوا ([Only registered and activated users can see links])که هدیه بردم {1}دستور خانم فرنازمقربان که مرجان جون زحمت تایپ دستورو کشیدن.
من این کیک رو دوبار پختم بار دوم هم بهتر پف کرد هم بوی تخم مرغ نمی داد به دو دلیل :
1.شکر و تخم مرغ رو تو مدت زمان بیشتری زدم تا تخم مرغها حسابی پف کرد.
2. مقدار هل رو هم بیشتر ریختم، 1 ق مرباخوری سر پر.

Matiiin
2012-11-23, 02:15 PM
اوه اوه عجب گرد و خاکی گرفته آشپزخونه ام :| {4}
خب اومدم که دوباره آپدیتش کنم {4}
نون شیرمال ([Only registered and activated users can see links])

Matiiin
2013-01-22, 10:51 AM
اینم به عنوان هدیه از من قبول کنید تا کم کم عکس کارایی که این مدت انجام دادمو بذارم :10:{4}

کیک سفارشی با تزیین زمین گلف!

کیک اسفنجی 6 تخم مرغی خانم طوروسیان
و استفاده از ماسوره ی چمن برای چمن زمین گلف
توپ هم از مقداری کیک پودر شده و خامه درست شده ( ترافل ) و با شکلات سفید روکش شده!

112621 112622

اینم عکس برش خوردش که سفارش دهنده گرفت و واسه من فرستاد. {4}

112623

Matiiin
2013-01-23, 12:35 PM
بازم کیک کدوحلوایی ([Only registered and activated users can see links]) خوشمززززه
این بار شد کیک تولد ثمین عزیزم {2 (6)}
به جای کیک خامه ای {4}

Matiiin
2013-01-23, 07:03 PM
ترافل
کیک شکلاتی پودرشده، خامه ی شکلاتی، بادام خرد شده بو داده با هم مخلوط
از مواد گلوله های کوچک برمیداریم و داخل شکلات ذوب شده زده و شکلات که خودشو گرفت با شکلات رنگ دیگه ای روشو تزیین میکنیم و ترافل رنگی میپاشیم. به همین سادگی به همین خوشمزگی {4}

Rana.Y
2013-01-23, 09:27 PM
متين جان ترافل خيلي خوب شده خانمي يك سوال داشتم من ترافل درست نكردم ميدونم با خرده كيك بايد درست كرد اما ميشه با كيكي رو دستمون مونده و خشك شده ترافل درست كرد خوب ميشه به نظرت ؟

با اجازه متین جون
بله مهرانه جون, خیلی هم خوب میشه. فقط باید خامه یا پنیر خامه ای یا آب کمپوت بیشتری بهش بزنی تا رطوبتش تنظیم بشه.
یواشکی بگم:3: نگهشون دار برای تجربه شیرین بعدی , پاپ کیک های متنوع.

Matiiin
2013-01-23, 10:15 PM
ممنون مهرانه جون{2 (6)}
رعنا جون حق مطلب رو ادا کردن {4} بله چون از یه ماده ی مرطوب مثه خامه و پنیر خامه ای استفاده میکنیم هر کیک خشکی هم مناسب این کاره {1}

Matiiin
2013-01-28, 03:31 PM
به زودی در این مکان بیسکوییت تزیینی نصب میگردد {4}

اینو اینجا نوشتم که مجبور شم بیام {21}
چون اصلا از بدقولی خوشم نمیاد{4}

Matiiin
2013-01-28, 09:56 PM
الوعده وفا {4}

بیسکوییت تزیینی شب یلدای امسال {1}
دستور بیسکوییت ها همون شیرینی شکریه ([Only registered and activated users can see links]) معروفه با پوشش آیسینگ رویال

یه تعدادی از هندونه ها گاز زده است {4}
با یه کاتر گل آروم کنارشو قالب زدم تا مثلا علامت دندون روش بیافته {4}

Matiiin
2013-01-29, 10:12 PM
بیسکوییت آدم برفی
بازم همون شیرینی شکری معروف و آیسینگ رویال {2 (6)}

Matiiin
2013-01-30, 01:33 PM
بیسکوییت تزیینی با طرح کیک تولد یک سالگی {4}
از دست من همتون بیسکوییت زده میشید {21}

Matiiin
2013-02-02, 01:10 PM
متین عزیزم،دیونه اون بیسکوئیت خوشکلات شدم.این کیک تولده هم ایده عالی هستش برای کسایی(مث خودم) که میونه خوبی با خامه ندارن.فقط ممکنه درباره شابلونش بگی!؟ماشالله به این همه حوصله و هنر.دست مریزاد.بقول خارجکیا براوووووو{clap}

ممنون دوست خوب و هنرمندم :11:{2 (6)}
این کاتر مال کاترهای 4 تایی ویلتونه که مربوط به جشن عروسیه
کاتر کیک، لباس عروس، زنگوله، قلب

البته به نظر من حتما نباید کاتر کیک داشته باشیم میشه رو بیسکوییت به شکل دایره هم کیک کشید!
خیلی هم راحته و نیاز به این نداره که حتما نقاشیمون خوب باشه . {1}

Matiiin
2013-02-02, 01:14 PM
متین جون دستور آیسینگ لطفن و مراحل کار با آیسینگ اگه عکسی موجود هست. ممنون.

دوست خوبم دستور آیسینگ مربوط به مجله ی هنرآشپزیه

عکسی از مراحل کار ندارم که کمک کننده باشه اما سعی میکنم کار بعدی که میذارم عکس از مراحل کار داشته باشه {1}

در واقع پروژه ی بیسکوییت های تزیینی زمانی موفق میشه که
1. حوصله و عشق داشته باشیم
2. آیسینگ عالی و مرغوب داشته باشیم
3. یه کمی هم نقاشیمون خوب باشه{4}
4. و موقع رنگ امیزی هم اصلا خسته نباشیم:3:

Matiiin
2013-02-02, 01:19 PM
کیک تولد دوستم {2 (6)}
1.کیک شکلاتی
2.دیواره ی کیک، گاناش ( با نسبت مساوی خامه و شکلات )
3.تزیین با خامه ی شکلاتی و پروانه های شکلاتی {1}

Matiiin
2013-02-03, 12:33 PM
با اجازه ی دوستان بازم بیسکوییت تزیینی {4} این بار با طرح شخصیت کارتونی strawberry shortcake
همون توت فرنگی کوچولو محبوب دختر کوچولوها {2 (6)}

این روش نوعی ترنزفر محسوب میشه
بدون اینکه نیاز داشته باشیدنقاش خوبی باشید! میتونید هر طرح و هر شخصیت کارتونی دلخواه بچه هاتونو روی بیسکوییت طراحی کنید!
حتی میتونید بیسکوییت و کیک تولد رو با طرح یکسانی کار کنید بدون اینکه نگران این باشید که طرحتون شبیه شخصیت کارتونی نشه!
حتی میتونید طرح رو قبل از بیسکوییتا آماده کنید و نگهداری کنید!

خب زیادی سخنرانی کردم امیدوارم خوشتون بیاد
این شما و این توت فرنگی کوچولوهاااااااااااااااا {4}
لینک دستور و مراحل کار ([Only registered and activated users can see links])

Matiiin
2013-02-06, 09:44 PM
پروانه جون و مهربانوی عزیزم ممنون از لطفتون :11::11: دوستون دارم {2 (6)}

تجربه ی شیرین این هفته ([Only registered and activated users can see links])
اینم آقای دلقک مهربون من {4}
چشای غمگین و لب خندونشو دوست دارم {2 (6)}

Matiiin
2013-02-23, 06:06 PM
دسر {4}
لایه اول ژله ی پرتقال
لایه ی دوم دسر آناناس ( ژله ی آناناس + شیر + بستنی )
لایه ی سوم ( ژله ی بلوبری + 1 پیمانه بستنی وانیلی )

ورقه های نازک سیب رو با کاتر قلب قالب زدم و کف قالب چیدم ...
روی دسر و دیواره شو با خامه تزیین کردم...

Matiiin
2013-02-23, 06:18 PM
شیرینی قهوه ([Only registered and activated users can see links])

118583

شکلات نارگیل و بادام ([Only registered and activated users can see links])

118584

Matiiin
2013-02-23, 06:29 PM
کیک شیفون موکا ([Only registered and activated users can see links])

دو برابر دستور
در قالب 40*30

Matiiin
2013-02-25, 09:58 PM
خب یه کمی هم بریم سراغ غذا {4}
کالزونه ی مرغ

Matiiin
2013-02-25, 10:53 PM
آش رشته ی آرشیوی {4}
قرار بود من بپزمش که دستم دچار سانحه شد و مامان پز شد {4} و منم با همون یه دونه دست، دست چپ محترم، روشو تزیین کردم{4}

Matiiin
2013-02-25, 11:07 PM
ناهار آرشیوی
قبلا چه حوصله و توانی داشتم:10: دسرم درست میکردم واسه ناهار {4}
از این آرشیو گردیه من معلومه، حوصله ام حسابی سر رفته {4}
وقتی پروکسی و وی پی ان قطع میشود.... {21}

دسرم ابتکار خودمه {4} فرنی ژل {4} ([Only registered and activated users can see links])

Matiiin
2013-03-06, 09:45 PM
متین جون میشه در مورد کالزونه ی مرغ توضیح بدید.ممنون{53}{63}

کالزونه هم یه غذای ایتالیاییه
که در واقع همون پیتزاست اما به صورت بسته (پیتزا پاکتی {4} )
یعنی خمیر رو به صورت دایره باز میکنید
مواد رو روی نصف دایره میریزم و نصف خمیر بدون مواد را روی قسمت دیگش میاریم و با چنگال اطرافشو میبندیم

مواد داخلش میتونه هر چیزی باشه هماهنگ با ذائقه ی خانواده {1}

فکر کنم دستور کالزونه تو سایت باشه
یه سرچ میطلبه :3:

Matiiin
2013-03-06, 09:48 PM
خب اینجا کسی هست که باب اسفنجی رو بشناسه و دوسش نداشته باشه ؟؟؟!!!
همون شلوار مکعبی {4}

اینم بیسکوییت باب اسفنجی شخصیت کارتونی محبوب خواهرزاده ی فسقلیه من {4}{2 (6)}

Matiiin
2013-03-07, 02:02 PM
مافین ساده ([Only registered and activated users can see links])با طرح اسپاگتی :10:

Matiiin
2013-03-10, 07:18 PM
کیک تولد خواهر کوچیکه {1}
میتونم به طور قطع بگم که اولین کیکی بود که با عجله و در کم ترین وقت ممکن درست کردم!{66} برای تولدای نزدیک عید باید خیلی شیک و مجلسی بری از اولین قنادی یه کیک بخری و وسط کارای جانبی دم عید، درگیر پخت کیک و همچنین حرص خوردنهای ناشی از تزیینش نشی! {4}
اما نمیشه !!! چون ما سرمون درد میکنه واسه پخت و پز و حرصهای ناشی از تزیین{4}
مطمئنا اگر وقت بیشتری داشتم تزیینات بهتر انجام میشد!
اما خدا رو شکر همه پسندیدن هم ظاهرشو هم طعمشو {4} ( به هر حال هیچ کس دوست نداره یه نیمچه قنادو دم عیدی از زندگی ناامید کنه پس سعی میکنن هی تعریف و تمجدید کنن! ) {4}{4}{4}
کیک اسفنجی شماره 1 خانم طوروسیان عزیزم ([Only registered and activated users can see links]) (کلا من به این کیک ارادت خاصی دارم{4} )

تزیینات:
با شکلات ذوب شده روی کاغذ روغنی کشیده شده بعد از خشک شدن روی کیک چسبانده شده!
شکلات خالص بدون هیچ افزودنی ای مثل روغن مایع یا خامه .....

پی نوشت : این همه ی خلاقیت من، برای کیک تولد یه تمبک نواز بود {4}{65}

Matiiin
2013-03-13, 03:45 PM
کیک سفارشی با طرح پنجره با شیشه های رنگی، تزیین با ژله ی بریلو {2 (6)} ( ایده از سایت شف طیبه ی عزیز ([Only registered and activated users can see links]))

این کیکو برای استاد خوشنویسیم درست کردم.
برای یه هنرمند کیک تولد پختن سخت ترین کار دنیاست!
دیگه این همه ی تلاش و خلاقیت من برای راضی کردن قشر هنرمند جامعه بود {4}
پیش خودمون بمونه عاشقش شدم{4} مخصوصا اون سنگهای مثلا فیروزه ی اطرافش {4}
اون سنگا ترافل قلبی بود که از وسط نصفش کردم و به اطراف کیک چسبوندم.
کیک همون کیک معروف اسفنجی خانم طوروسیانه{4}
اول طرح رو با یه خط کش روی کیک کشیدم بعد با شکلات ذوب شده خطها رو پر رنگ کردم بعدش ژله ی بریلوی بی رنگ رو به 4 رنگ موردنیازم درآوردم و نقاشیمو رنگ کردم.{4}
کار بسیار بسیار لذت بخشی بود. {2 (6)}
پایان کار احساس خستگی نمیکردم خستگی جاشو داد به احساس لذت، عشق و شادابی {2 (6)}{1}

Matiiin
2013-03-13, 06:11 PM
متین جان من هم مثل همه از دیدن کیکت فوق العاده لذت برم و چند دقیقه خیره نگاش میکردم ترکیب رنگ و طراحی عالیه واقعا خسته نباشی.
متین جان در مورد ژله بریلو ممکنه یه کم توضیح بدی که چه جوری درست میشه و دستورش چیه؟ یا اگه سایت خاصی میشناسی بهم معرفی کنی؟ ممنون

ممنون ماریا جون :11:{2 (6)} شما لطف دارین {1}{53}
من که بریلوی بی رنگه آماده خریدم
یه کم بهش حرارت دادم تا غلظتش برای رنگ آمیزی مناسب بشه
اما شف طیبه ی عزیز این نوع ژل رو آموزش دادن اینم لینکش

پایپینگ ژل ([Only registered and activated users can see links])

Matiiin
2013-03-13, 07:13 PM
سلام متین جون وای که شما چقدر هنرمندی خانومی{clap}
اون بیسکوییتهای خوشگل منظورم همن باب اسفنجیا اون رنگ زردش مال خود بیسکوییته یا رنگش کردین؟
اگه میشه یه توضیحی در مورد تزیینش بدین ممنون میشم.چون دخمری منم که تمام وجودش شده باب اسفنجی{2 (26)}

ممنون عزیزم :11:{2 (6)}

روی بیسکوییت ها با آیسینگ رنگ آمیزی شده
برای تزیین به دو نوع آیسینگ نیااز دارید
آیسینگ رویال غلیظ ([Only registered and activated users can see links])( برای دور گیری ها و کشیدن اجزای صورت: چشم و دهان و....
آیسینگ رویال روان ([Only registered and activated users can see links]) برای رنگ آمیزیه سطح بیسکوییت

امیدوارم این عکس واضح باشه و کمکتون کنه {1}

Matiiin
2013-03-18, 12:48 AM
اینم آخرین بیسکوییت های تزیینی سال 1391
باب اسفنجی و پاتریک {4} و انگری بردز {4}

Matiiin
2013-03-22, 02:11 PM
سال نو همه مبارک باشه{1}
امیدوارم که لحظه لحظه ی سال جدید برای همه شیرین و سرشار از عشق و آرامش باشه.{53}

اینم شیرینی های سال 1392
فسایی ([Only registered and activated users can see links])/شیرینی قهوه ([Only registered and activated users can see links])/گل مینا ([Only registered and activated users can see links]) با ظاهرمتفاوت{4}

Matiiin
2013-04-07, 09:56 PM
این دو تا از سال 91 جا موند{4}

پیتزا قارچ و گوشت با خمیر فوری مهرانه جوووون ([Only registered and activated users can see links])

کیک با روکش خامه و میوه

Matiiin
2013-04-19, 02:24 AM
کیک تولد مامان خانوم {2 (6)} ( همون اعمال شاقه {4} )
که اولین روز عید، دقیقا موقع تحویل سال تولدشونه {1}
منم که دختر از خودگذشته و فداکار گذاشتم دهم کیک تولدشونو پختم {65}{2 (4)}{4}
البته اصلا هم قصد دیگه ای مثل شرکت تو مسابقه نداشتم {65}
از همه ی کسایی که بهم رای ندادن تشکر میکنم {21}{21}{21}
دوستانی هم که کارمو پسندیدن، لطف کردن و دل نیمچه قنادی رو شاد کردن {4}{2 (6)}

باشد که بازم شرکت کنم و بازم بهم رای بدین ! {4}{21} ممنون ازتون {2 (6)}:11:

نصف شبی شوخیم گرفته {4}

هر سال میگم سال بعد حتما کیک تولد مامانو به موقع میپزم اما بازم نمیشه!
اینم از معایب اول سال به دنیا اومدن!

Matiiin
2013-04-21, 03:05 AM
برای اینکه اسپم گذار از دنیا نرم!!! {4}و نام نیکی ازم به جا بمونه{4}
فردا آشپزخونه مو با عکس جدیدترین کارم به روز میکنم! (فارسی را هم پاس میدارم! {4} )
شب همگی به خیر :3:

Matiiin
2013-04-21, 02:32 PM
کیک جشن تکلیف که مدیر مدرسه ی مامانم بهم سفارش دادن {4}
تزیینات با فوندات خانگیه ( فوندات دست ساز خواهر جونم، اولین استاد من تو زمینه ی قنادی {2 (6)} ) اگه ثمین ([Only registered and activated users can see links]) جونم نبود مطمئنا از پس این کیک بر نمی اومدم {2 (6)}

کیک اسفنجی شماره یک خانم طوروسیان ([Only registered and activated users can see links])، 6 تخم مرغی در قالب 30 *40
ارتفاعی که داشت هم مناسب بود برای یک کیک 3 کیلویی {1}
دیشب با فوندانت خوش قلق خواهر جان مهر و تسبیح رو درست کردم
خیلی دلم میخواست از مراحلش عکس داشته باشم اما نیروی کمکی خواب بود!
خودمم با دست رنگی نمیشد عکس بگیرم
اما مراحل رو می تونید اینجا ([Only registered and activated users can see links])ببنید!

یادمه زمان من، مدرسه برامون کیک نگرفته بود! فقط شیرینی بود که یکی از بچه ها داشت پخش میکرد تا رسید به ردیف ما صداش کردن اونم با ظرف شیرینی رفت و وقتی هم برگشت بدون ظرف شیرینی اومد {21}{21}{21}
این شد که ما از شیرینی هم افتادیم!{21}
هنوز تو ذهنم مونده!{21}
فک کن غر زدیم چرا کیک نداریم اونوقت شیرینی هم بهمون نرسید{21}
روزگار جالبیه هیچ وقت فکر نمیکردم کیک جشن تکلیفه مدرسه ی دوران ابتدایی مو یه روزی خودم بپزم!{1}

حالا بریم سراغ عکسش
ای من فدای اون مهر و تسبیحش بشم {4} {21} بچه امو همین الان بردن {20} دلم براش تنگ میشه ! {2 (9)}

ببخشید احساساتم قلبمه شد یهو {21}

تزییناتو صورتی سفید انتخاب کردم چون چادر بچه ها صورتی انتخاب شده بود
هم خواستم هماهنگی ایجاد کنم هم اینکه صورتی دخترپسنده {4}
دختربچه ها دوست دارن!{1}

Matiiin
2013-04-21, 06:42 PM
مثل هميشه عاليه متين جون {clap}

آزاده جوووونم مثه همیشه بهم لطف داری{2 (5)}:11:{2 (6)}

من نمیتونم با دیدن این کیک اسپم نذارم. عواقبش هم با خودم( قول میدم در بیست دقیقه آینده پاکش کنم
متین جون خیییلللللللللی خوشگله
حالا هی نگی من با سیلی صورتم رو سرخ می کنما

ممنون رعناجون مهربونم {2 (5)}:11: شاگردی بیش نیستم {2 (4)} با هر کاری که انجام میدم بیشتر متوجه میشم که هنوز راه زیادی مونده و من اول راهم!
نه یه طرف صورتمو آکبند نگه داشتم واسه مواقع ضروری {21}

رعنا جان پس زحمت بکش بعد مال منم پاک کن ببخشید دیگه ه ه {santa})}

متیییییییین.... کیکت عاااااااااااااااالیه.... محشره... خیلی خوشگله...

اصلا کی گفته این اسپمه؟؟؟!!!

متین جان کیک رو با خامه روکش دادین؟؟؟ چطور اینقدر تمییز کار کردین؟؟؟ به ما هم یاد بدید لطفا {2 (5)}

ممنون شیواجوووونم {2 (5)}:11:{2 (6)}

راستش با اعمال شاقه!!!!
یه لیوان آب جوش کنار دستم + یک دستمال آشپزخونه
و پالت به دست میرم سراغ کیک
هر بار که پالتو میکشم رو کیک میزنمش تو آبجوشو با دستمال پاک میکنم!
اینقدر این کارو ادامه میدم که این شکلی میشم :35: {21}
بعدش دقیقا زمانی که از صاف شدن تمام و کمالش ناامیدم رهاش میکنم البته این مرحله رو :35: جدی بگیرید!!!! یعنی خیلی طول میکشه که ناامید بشم!!!!!!

میذارمش تو یخچال، وقتی میارم بیرون دیگه خطای دید باعث میشه ناصافی های بعضی جاها به چشم نیاد، بعدشم تزیینات جانبی میاد روشو وسلام!!!{4}

هیچ وقت مثه قنادی ها نمیشه کیکو صاف کرد منم نمیتونم{4} اصلا خطای دید روش بهتریه اونم وقتی زمینه سفیده بهترم میشه.

راستی از مدرسه خبر رسید بچه ها سر تسبیح دعواشون شده!{4} همه میگفتن خانوم ما تسبیح میخوایم!!!! مربی پرورشی شونم گفته نگران نباشید بچه ها به هرکدومتون یه دونه میرسه {21}

Matiiin
2013-04-21, 06:48 PM
البته برای اینکه به راحتی خامه ی روی کیک رو صاف و یه دست در بیاریم
بهتره از ماسوره ی 789 استفاده کنیم مخصوصا برای دیواره ها خیلی کاربردیه
من برای این کیک با استفاده از همین ماسوره به راحتی دیواره رو صاف کردم

اول تموم کیک رو با استفاده از این ماسوره خامه میزنیم بعد با پالت صافش میکنیم.{1}

Rana.Y
2013-04-21, 10:03 PM
رعنا جان پس زحمت بکش بعد مال منم پاک کن {63} ببخشید دیگه ه ه {santa} {2 (4)}

متیییییییین.... کیکت عاااااااااااااااالیه.... محشره... خیلی خوشگله... {2 (6)} {2 (6)} {2 (6)}

اصلا کی گفته این اسپمه؟؟؟!!!

متین جان کیک رو با خامه روکش دادین؟؟؟ چطور اینقدر تمییز کار کردین؟؟؟ به ما هم یاد بدید لطفا {2 (5)}
بازم من مثل مربای آلو پریدم وسط آشپزخانه متین جون:3:{4}
برای صاف کردن خامه روی کیک علاوه بر روش متین جون یک راه کاربردی دیگه هم هست . کیک را با لایه ضخیمی از خامه بپوشانید . از این خط کش های بزرگ فلزی ، مثلا 50 سانتی متری ، بردارید و با آب گرم بشویید . خیلی راحت از این سر کیک تا اون سرش بکشید . راحت و تمیز خامه های اضاقه رو برمی داره و صاف میشه . برای دیواره های کیک مربع یا مستطیل هم از همین خط کش ها استفاده کنید و از پایین به بالا با یک حرکت خامه اضافه را بردارید.

Matiiin
2013-04-21, 10:04 PM
سلام متین جونم.
خوبی عزیزم؟
من خواننده خاموشم ولی همیشه در عرصه حضور دارم.
در کل با دیدن کارهای همه بچه های خانواده روز منو کلی انرژی میگیرم و تحسین میکنم.
ولی کار دوستان تالار مقدس(به قول رعنا جان) رو که مبینم دیگه گل از گلم میشکوفه .
متین جان کیکت خیلی خوشگله ,وای کاملا حس میکنم بچه ها چقدر ذوق کردند.
منم چون تولد پسرم اول فروذین هستش هفته آخر اسفند یه کیک بن تن درست کردم و بردم کلاسشون وای وای ذوق بچه ها اینقدر قشنگ و خواستنی بود که دوست داشتم جای اونا باشم.
خوب خانوم گلی من برای صاف کردن کیک یاسین از آب سرد استفاده میکردم .
بنظرت کدوم بهتره ؟

نرگس جون مشتاق دیدار {2 (5)}
از آخرین باری که با هم حرف زدیم کلی میگذره ! {2 (9)}
قربون محبتت عزیزم {2 (5)}

والله من تا حالا با آب سرد کار نکردم اما آبجوش خوب جواب داده
چون به سرعت چربی (خامه) روی پالت رو میگیره و اون گرمایی هم که به پالت میده فکر میکنم کمک میکنه به صاف شدن خامه
به نظرم تنها نکته اش اینه که مدام پالت رو بشوریم
یک حرکت روی کیک بعدش شستن پالت دوباره از نو!
وقت گیر و خسته کننده است اما می ارزه

خیلی خوشحالم کردی {2 (5)}
میبوسمت :11:
یااسین جونم ببوس از طرف من {2 (6)}

خدای من بی نظیره ! فقط همینو می تونم بگم عزیز دلم

لااادن جون {2 (5)}:11:
من نمیدونم چی بگم واقعا! فقط میگم این دوستان رعنا جون واقعا واقعا وااقعا بهتر از آب روانن {2 (6)}

در ضمن کی شایعه کرده من صورتمو با سیلی سرخ میکنم !!؟؟؟{4}

خیلی هم الان خوشحالم و اساسی تو حال خوش {4}

دیشب که ساعت 2 تو آشپزخونه بودم و فوندانت ورز میدادم
خیلی خسته بودم
اما هی به خودم میگفتم مبارزه کن مبارزه کن، تو باید بچه هاتو (کیکهام{4}) خوب تحویل جامعه بدی{21}
فکر کنم جوابشو با مهر و محبت شما دوستان گرفتم{2 (5)}{53}
خدا رو شکر {53}

Matiiin
2013-04-21, 10:39 PM
متین جون امکانش هست عکس ماسوره رو برامون بزاری؟
آخیش من بلاخره تونستم بدون اینکه اسپم بزارم بگم واییییییییییییییییییییییی ی عجب کیکی. دستت درد نکنه{69}{71}

ممنون پریساجونم {2 (5)}:11:{2 (6)}
اینم عکس ماسوره
اون بزرگه پایین سمت راست {1}

Matiiin
2013-04-22, 12:52 AM
واااااااي خاخور جان محشر ببسته تي كيك،تي بلا مي سر
سيلي چيه؟ گونه كدومه؟ متين كجاست؟!!!؛-) {21}واقعا استادي عزيزم،ماشالا به اين هنر،خوش به حال مامانت با اين دخترهاي فوق هنرمندش{clap}
راستي من يه استاد داشتم كه واسه صاف كردن خامه تو آخر كارش ديگه چاقو رو خشك نميكرد و ميگفت كه اينطوري سطح خامه اش براق ميشه،از اون به بعد هم منم اين كار رو ميكنم و واقعا نتيجه گرفتم

ویژه جون
واقعا شرمنده ام کردین واقعا کلمه کم آوردم برای تشکر
فقط میتونم بگم دوست دارم ویژه جون مهربونم {2 (6)}:11:

ممنون بخاطر به اشتراک گذاشتن تجربه ی ارزشمندت :11:

Matiiin
2013-04-22, 01:03 AM
دیشب همین موقعها درگیر فوندانت بودم اولم مهرو درست کردم {4}
بعد دونه های تسبیحو!{4}
فکرشم نمیکردم که امشب اینقدر سرحال و پر از انرژی های مثبت و خوب برم تو تخت خواب {2 (6)}
این حس خوبو مدیون شماهام.{2 (5)}:11:{2 (6)}
که اینقدر قلبای مهربونتون باصفاست {2 (6)}
چقدر خوبه که با یه جمله حال همو 180 درجه تغییر بدیم {1}
چقدر گاهی این دنیای خسته کننده، عزیز و لذت بخش میشه!
حالا که شما دوستای خوبم سخاوت کردین و این همه انرژی مثبتو خالصانه به من دادین
منم با این حال خوش و با این حس خوب برای همه ی روزمنویی هاا و همه ی کسایی که به هنر و مخصوصا به هنر قنادی و آشپزی علاقه مندن تنی سلامت و روحی در آرامش آرزو میکنم
که این دو لازمه ی هر هنرمندیه!

این عکسم چند وقت پیش پیدا کردم حس خوبی بهم داد تقدیمش میکنم به شما دوستای گلم
خوب بخوابید.
ارادتمند متین {53}

Matiiin
2013-04-24, 02:18 PM
سلام به همه {2 (5)}
تو سال جدید جای یه چیزی تو آشپزخونه ام خالیه!!! شما اینجوری فکر نمیکنید؟؟؟ حدستون چیه؟؟؟ :3:

یه توپ دارم قلقلیه
سرخ و سفید و آبیه
میزنم زمین هوا میره
نمیدونم تا کجا میره
من این توپو نداشتم...

تا اینکه روز دوشنبه منزل خواهر جان بودم که یهو تلفنم زنگ زد!
-: چه نشسته ای که ما جشن تولد داریم و بیسکوییت تزیینی میخوایم!
منم که عاشق این کار، این شکلی شدم {4} و ایضا این شکلی {69}
من : برای چه روزی؟؟؟
- : چهارشنبه {4}
من : چهارشنبه ی این هفته که منظورت نیست؟؟؟!!! {eek}
_ : چرا !!! همین چهارشنبه، 4 اردیبهشت{4}
من : چشم :45:
میتونستم قبول نکنم امـــــــــــــــــــــــ ـــــــــا من یه معتاد به تزیین بیسکوییتم و یه معتاد مجرم نیست، بیماره!!! {21}

خلاصه اینکه طرحو گذاشتن به عهده ی خودم
و گفتن که فقط پسر پسند باشه!!!
منم طبق معمول رفتم سراغ مشاور اعظمم{4} ( خواهرجان ) ثمینم که فکرش برعکس من در مواقع اضطراری خوب کار میکنه گفت: توپ قلقلی !!!!
طرحو روی کاغذ آوردیم و بعدش من دوان دوان به خونه برگشتم و ساعت 11 شب شروع کردم به پخت آسونترین و راحت ترین و سریعترین بیسکوییت ممکن، بیسکوییت (شیرینی ) شکریه معروف! ([Only registered and activated users can see links])
همون طور که میدونید بیسکوییت باید حداقل 24 ساعت استراحت کنه تا برای رنگ آمیزی آماده بشه! ([Only registered and activated users can see links])
اما خب من یه روز بیشتر وقت نداشتم، خیلی سخته تو یه روز هم بیسکوییت درست کنی هم آیسینگ هم رنگ آمیزی هم بسته بندی! {66} بخاطر همین بیسکوییتا رو آماده کردم!
فردای اون روز یعنی سه شنبه آیسینگ ([Only registered and activated users can see links]) درست کردم و بعدش رنگ آمیزی و بعد هم بسته بندی! این کارا تا 3 صبح طول کشید!!! ( توجه دارید که من مجرم نیستم! {4})

یه نکته وجود داره!!!
بیسکوییتا چطور تو یه شهر مرطوب اینقدر سریع خشک شدن؟؟!!!

از یه استادی یاد گرفتم که بیسکوییتامو تو فر خشک کنم!
چه جوری؟؟؟

فرتونو رو کمترین درجه ی ممکنش قرار بدید، سینیه بیسکوییتا رو داخل فر بزیرید و در فرو به اندازه ی 4 انگشت باز بذارید!

من اولا در فرو باز میذاشتم اما حالا کامل میبندم چند دقیقه زمان میدم تا آیسینگ کاملا بپزه و خشک بشه {4} خیلی هم عالی میشه!
اما شاید چون فر من قطب شماله :| هیچ مشکلی پیش نمیاد!!!
شما اگه قراره بیسکوییتتونو تو فر خشک کنید، حتما به توصیه ی استاد عمل کنید!

خب این شما و این توپ قلقلی ها
یه تزیین ساده و شاد برای مواقعی که وقت کافی برای تزیینات آنچنانی ندارید!

با تشکر از خواهر جان به خاطر این ایده ی باحال {4}:11:
عکس آخری هم با نرم افزار جدیده درست کردم
من شاگرد فضولیم سپیده جون{21}

Matiiin
2013-04-27, 10:18 PM
خب یه کم از مود قنادی کردن بیام بیرون برم سراغ غذا {4}
فلافل با دستور شف طیبه ی عزیزم{2 (6)} ([Only registered and activated users can see links])

Matiiin
2013-04-28, 11:15 AM
خاخور جان سلام .تي احوال خوب ايسه . تي جان ساق . مره كمك كني ؟‌
(بقيه اش رو بايد فارسي بنويسم . فقط همينقدر يادمه {21})
متين جون تم تولد امسال عسلي رو مي خوام باربي بگيرم . به نظرت براي بيسكوييتاش از چه طرحي ميشه استفاده كرد ؟‌ميشه راهنماييم كني ؟‌

سلام عزیزم :11:{2 (5)}

به نظرم حتی اگه از این روش ( بیسکوئیت تزئینی با آیسینگ به روش ترنزفر ([Only registered and activated users can see links]) ) استفاده کنی هم خوده باربی خیلی مشکل و وقتگیر میشه
اما میتونی رنگ بیسکوییتا رو با رنگ کیک باربیت هماهنگ کنی

مثلا گل صورتی
یا مثلا دایره ی صورتی با خالهای سفید که اسم عسلم روش بنویسی
یا کلا کیف و کفش پاشنه بلند صورتی و یا لباس که مشخصه ی باربیه درست کنی
این نمونه ها رو نگاه کن
128927 128928 128930

ببخشيد هي تند تند اسپم سازي مي كنم و اون عبارتي كه گفتي تو گوگل سرچ بزنيم طرح مون بياد چي بود متين جون ؟

عبارت Coloring Page رو + barby تو گوگل سرچ کن
اینجا عکسای سیاه سفید میاد که برای روش ترنزفر عالیه

اینم آدرس باربی ها ([Only registered and activated users can see links]=isch&sa=1&q=Coloring+Page+barby&oq=Coloring+Page+barby&gs_l=img.3..0j0i24.331476.339927.10.340179.13.10.3 .0.0.0.627.2641.1j1j2j4j0j1.9.0...0.0...1c.1j2.11. img.9MEXCXjxx-A&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.45645796,d.ZG4&fp=e56f7a48afe63611&biw=1366&bih=624)

بیسکوییت باربی رو هم این عبارتو زدم
barby cookies ([Only registered and activated users can see links]=isch&sa=1&q=barby+cookies&oq=barby+cookies&gs_l=img.3...20573.29851.2.30333.21.19.2.0.0.2.410 .5056.0j3j1j12j1.17.0...0.0...1c.1.11.img.zhLEVpzS MWE&bav=on.2,or.r_qf.&fp=6c3ea8c987550630&biw=1366&bih=596)

Matiiin
2013-04-28, 01:05 PM
زنگ تفریح
اولین کیکی که مثلا میخواستم خامه ای هم باشه {4}
بدون هیچ گونه اطلاعاتی در مورد خامه و فرم دهیش {4}
از خامه ی صبحانه هم استفاده کردم
برای تولد خواهر جونم :11:

128956

اینم اولین کیکم که همزنم خراب بود سفیده رو با دست زدم !!!! 6 تا سفیده با دست !!! {eek}
من کلا با اعمال شاقه به دنیا اومدم {21} (الان عمرا بتونم همچین کاری بکنم! {71} )
پشتکارو دارین ؟؟؟ {4} خدایی هم خوب پف کرد {4}
اینم واسه فارغ التحصیلیه ثمینم {2 (6)}

128957

به قول رعنا جون بشر قابل ترقیه ! {4}

کلا اهل قنادی نبودم {4}
این دو مورد هم فقط به عشق خواهرم{2 (6)} تن به این کارا دادم {21}
وگرنه من و آشپزخونه کلا میونه ای با هم نداشتیم :10:
فقط وقتی ثمین کار میکرد وامیستادم نگاه میکردم تازه نظرم میدادم {21}

من یهو متحول شدم {21} یهو تو قلبم جرقه زد و عشق به قنادی متولد شد {4}
البته مجله خریدن های مداوم مامان خانم هم بی تاثیر نبود!!!

من : چرا میخری آخه مادر من؟؟ {2 (26)}
مامان : لازم میشه! {1}

این الان دقیقا مکالمه ی بین مامانمو خواهر کوچیکه است {4}

Matiiin
2013-04-30, 12:07 PM
متین جان کارهاتون واقعاعالین عزیزم سینی زیرکیک روخودتون درست کردید

ممنون دوست خوبم {2 (5)}:11:

رفتم سینی بخرم اما برای کیک 40*30 نداشت همه جا رو گشتم اما نیافتم{66}
خلاصه گفتم چه کنم چه نکنم!!!
گفتم بهتره یه کارتن پیدا کنم
بابا هم کارتن لپ تاپو دور ننداخته بود
مامانم دو طرف کارتونو باز کرد و یه طرفشو برید کلشو چسب زد که دو طرف جعبه کامل به هم پرس شه !
بعد روشو فویل نازک گرفت

منم این وسط هیچکاره بودم {21}

اما دفعه ی بعد واسه کیکای سنگین این روشو استفاده نمیکنم
حملش سخت بود و کارتن هم محکم نبود

در فرصت کم و با امکانات محدود بهتر از این نمیشد!{4}

Matiiin
2013-04-30, 12:19 PM
سلام تي جان قوربان . خيلي تو سايتا دنبال قالب كيف و كفش گشتم . پيدا نكردم . چه كنم خواهر{63}؟

اممممم ( مثلا دارم فکر میکنم {21} )
خب 3 راه داره !
یا کفش و کیفو روی یه بیسکوییت دایره یا مربع یا هر شکل دیگه ای بکشی
کیفو که راحت میشه رو مربع یا مستطیل کشید!
یه قالب باید تو قالبات پیدا کنی که به کفش نزدیکه !
حتما نباید خود کفش باشه!

راه دوم اینه که روی یه طلق طرح کیف و کفشو بکشی ببری و روی خمیر بذاری دورشو ببری
که برای تعداد زیاد خیلی وقت گیر میشه!

راه سوم {4}

از روش ترنزفر ([Only registered and activated users can see links]) استفاده کنی {4}
یعنی از قبل کیف و کفشو بکشی خشک کنی بعد بچسبونی روی بیسکوییت!
این روش خیلی خوبه
چون میتونی از چند روز قبل کفش و کیفا رو آماده کنی !

Matiiin
2013-05-01, 02:23 PM
روز مادر مبارک

دیروز یهویی تصمیم گرفتم قبل از اینکه برم با دوستم بیرون، نان پنجره ای ([Only registered and activated users can see links]) درست کنم {4} هدیه ی روز مادر برای مادرجون عزیزم ( مادربزرگم {2 (6)} )

بعضی دستورا هست که من از اینکه برم سراغشون میترسم!!! مثلا حاضر بودم کیک شیفون درست کنم اما این نان پنجره ای رو نه {4} نمیدونم چرا!!! محققان هنوز دارن رو این حسای ناشناخته ی من کار میکنن {21}
این شیرینی واسه من یادآور بچگیامه {2 (6)} همیشه مامانم و ثمین جونم درست میکردن
مخصوصا جمعه ها، عصرونه ی خوب و دوستداشتنیه ما بود!
اما خودم سراغش نمیرفتم {4}
خلاصه دلو زدم به دریا ! آماده کردنش که راحت بود اما سختی کار از زمان سرخ کردنش شروع میشه {4} و من کامل یه طرف آشپزخونه رو واسه چند تا شیرینی به هم ریختم {65}
اول دو سه تاشو خراب کردم تا بالاخره دستم اومد {4}
خیلی با مزه بود!!! مخصوصا که گله جلوی چشای شما یهو باز میشه و پف میکنه {2 (6)}
به نظرم یه کار خوب حاصل دقت و حوصله و آرامشه !!!
اگه آدم هولی هستید بدونید من چند درجه از شما در مواقعی که باید با عجله کارکنم، هولترم :|
اونم کاری که برای اولین بار دارم انجامش میدم .{65}

خلاصه اینکه وقتی کارم تموم شدم گفتم خدا پدر مادر کسی که فرو اختراع کرد بیامرزه ما رو از خیره ( کلا قنادی شر نیست واسه من :10: ) پای گاز واستادن و درگیر شدن با چند تا قالب فلزی راحت کرد {21}

با خودم گفتم این آخرین بار بود {66}
تا اینکه شب بردمش خونه ی مادرجونم و در یک چشم به هم زدن تموم شد! {4}
منم که همیشه کلی کیف میکنم از این قضیه {4} ( بدم میاد چیزی که درست میکنم رو دستم بمونه... ای بدم میاد {21} البته چیز کیک مقوله اش فرق میکنه، تو چیز کیک به کسی رحم نمیکنم {21} )
این شد که به قالب فلزیای خوشگلم گفتم بازم میام سراغتون عشقای من {21}

و در آخر باید بگم سپیده جون ([Only registered and activated users can see links])اگه تو رو نداشتم، عکسام چه روزگاری داشتن!! {2 (5)}

Matiiin
2013-05-02, 02:35 AM
نان مخصوص صبحانه و عصرانه با خمیر جادویی ([Only registered and activated users can see links])

خب من همین الان از آشپزخونه ی خونه مون اومدم آشپزخونه ی این خونه ام {4} عکس داغ داغ نونامو، نه عکس نونای داغمو بذارم {4} بچه ذوق زده ندیدید؟؟؟ حالا ببینید {4}
نون پختن رو خیلی دوست دارم امــا دیر به دیر میرم سراغش چون اون ترسه بودا که تو پست نون پنجره ای صحبتشو کردم
تو نون درست کردن هم اینجووریم :|
اصلا هی میخوام برم سمتش اما اون حسه نمیذاره {2 (26)}، جالب اینه تا حالا تجربه ی تلخی هم نداشتم تو درست کردن نون، جز یه بار که نونم شور شد دیگه مشکلی پیش نیومد!!!{2 (26)}
نگران نباشید محققان همچنان دارن رو حسای عجیب و غریب من کار میکنن {21}
امــــــــــــا این بار به رگ غیرتم برخورد !!!
هی به خودم گفتم از روزی که مهرانه این دستورو گذاشت میخوای امتحانش کنی بجنب دیگه، ای بابا !!! :45:
امشبم با دفترآشپزیم رفتم تو آشپزخونه اما هی میگفتم نه الان دیره، بیخیال {4}{65}
اما یهو اون رگ غیرته بیشتر به جوش اومدو شروع کردم و خیلی هم کیف داد، خیلی هم باحال بود{4}
کم کم ترس بی تجربه هایی مثه منم میریزه، من میدونم من میدونم {21}

مهرانه جوووونم یه دنیااا ممنون {2 (5)}
امیدوارم که تنت سلامت باشه و همیشه نشاط و انرژی برای دنبال کردن و امتحان کردن دستورای جدیدو داشته باشی{2 (6)}:11:

این شما و این هم نونای ساعت 1 شبی من {4}
تو قالب مافین درست کردم
داخلشونم مارمالاد به و ارده زدم ..//

Matiiin
2013-05-02, 11:45 AM
اینم عکسی که ازش ایده گرفتم

Matiiin
2013-05-02, 10:46 PM
لاوانتین ([Only registered and activated users can see links]) با ظاهری متفاوت، در واقع لاوانتین در قالب چیزکیک هدیه ی روز معلم به مامان جونم {2 (6)}
هر کس میدید فکر میکرد چیزکیکه {4}:10:

من از 3/5 قاشق چایخوری پودر ژلاتین استفاده کردم ... تا برای فرم چیزکیک استحکام کافی داشته باشه.
چون مقدار پودر ژلاتین دستور کرم لطیف و نرمی رو به شما میده. و برشها به تمیزی برشهای چیزکیک نمیشه!

Matiiin
2013-05-04, 11:05 AM
کیک سبدگل آفتابگردان من {2 (5)}{2 (6)}

عاشق رنگ زردشم {2 (5)}

130004 129998

129999 130017

Matiiin
2013-05-04, 11:26 AM
دور سبدمو خیلی دوست داشتم اما وقتی گلا رو کار کردم دیگه روش پوشیده شد!!! :45:{4}
واسه همین این عکسو میذارم که ببینید من بلدم دور سبد درست کنم {21}{21}{21} تقلب نکردم {21}

سبد با ماسوره ی 2B
دور کیک با ماسوره ی شماره ی 22
گلبرگها و برگها ماسوره ی شماره ی 70
طرز استفاده از ماسوره ی حصیرباف برای ساخت سبد ([Only registered and activated users can see links])

Matiiin
2013-05-04, 04:17 PM
ثمين منم عااااااااشقشم ،واااااااي چه كردي متين جووووووونم،براي جلوگيري از اسپم سازي،يكي اينكه واسه خامه ات گاناژ درست كردي؟ و ديگه اينكه كيكت چند تخم مرغي بود؟ مرسي گلم:-*

منم عاشق هردوتونم {2 (5)}:11:

ویژه جان اول چند ق چایخوری پودر کاکائو رو خامه ریختم یه کم موند بعد فرم دادم
بعد به روش پریسا جون
2ق س پودرکاکائو رو با یه ذره آب جوش مخلوط کردم به خامه ی فرم گرفته اضافه کردم و دوباره فرم دادم!

امممممما من ترسو بازی درآوردمو آبو خیلی کم اضافه کردم :45: اونقدری که خمیر سفتی بدست اومد و کاملا با خامه مخلوط نشد! :45: یه گلوله های ریز تو خامه ام باقی مونده بود که گاهی به ماسوره هم گیر میرد :| اما خب ساعت 10 شب بود و من مجبور بودم به روی خودم نیارمو کارو ادامه بدم {65}{65}{65}{4}

کیکم 6 تخم مرغی بود با دستور خانم طوروسیان، در قالب 23 که 6 لایه با ارتفاع 1 سانت شد
3 لایه رو برداشتم و این کیکو درست کردم ، 3 لایه رو فریز کردم واسه روز مبادا{4} (زرنگ بازی در مواقعی که کیکتون خوب پف میکنه {4} )

Matiiin
2013-05-05, 12:56 AM
خوندنش خالی از لطف نیست {1}

زیبایی...

مردی در نمایشگاهی گلدان می فروشد.
زنی نزدیک می شود و کالاهایش را بررسی می کند.بعضی از گلدان ها بسیار ساده اند و برخی هم تراش های ظریفی دارند.
زن قیمت گلدان ها را می پرسد;اما با کمال شگفتی می فهمد که قیمت همه شان یکی است.
می پرسد: چطور می شود گلدان های تراش خورده و ساده به یک قیمت باشند؟تراش خورده ها وقت و زحمت بیشتری برده اند!
فروشنده می گوید:من هنرمندم. می توانم پول گلدان را بگیرم ، اما نه پول زیبایی شان را."زیبایی رایگان است"

Matiiin
2013-05-06, 12:42 AM
متین جان کیک آفتابگرونت خیلی قشنگ و شاد شده....آدم وا میشه نگاش میگنه....{53}{53}{53}{53}
سوال(برای اینکه اسپم نشه ) : وسط گلها خامه قهوه ای هست یا شکلات چیپسی؟

نــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــه {eek}{eek}{eek}{eek} ( پریسا جان دریاب منو{4} )
خدایا رحم کن من هنوز جوونم :35: {21}
الان با مامانم نشسته بودیم فیلم میدیدم بحث وسط گلای آفتابگردونم شد !
بعد با خودم گفتم در مورد وسط گلام چیزی ننوشتم!!!{eek}

الان که دیدم سوال پرسیدی واقعا چشمام 4 تا شد !!!!!! {eek} {4}

آدریانا جان ممنون از لطف و مهربونیت دوست هنرمندم :11:{2 (5)}
راستش شکلات چیپسی راضیم نمیکرد بخاطر همین شکلات چیپسی ها رو ذوب کردم و ریختم تو قیف بعد خودم کنار هم نقطه نقطه زدم ( هیچ جور دیگه نمیشد توضیح بدم {4} ) یه ردیف کار کردم تا کل وسط گل پر شد اما برجسته نبود!
واسه همین گذاشتم خشک بشه دوباره روشو پر کردم.

Matiiin
2013-05-07, 03:01 PM
متین جونم برای فلافل شف طیبه شیر برای خیس کردن نان باگت چه قدر باید باشه و باید شیر اضافی رو بکیریم؟

به اندازه ای که نون خیس بشه
من زیاد ریختم {4} بعدشم شیر اضافه رو نگرفتم{4} اما اونقدری نبود که مایه مو شل کنه
دفعه ی بعد حتما به اندازه ای که نونا خیس شه و پف کنه شیر میریزم :3:

Matiiin
2013-05-07, 09:58 PM
سلام به همه ی دوستای خوبم
برای اینکه پروژه ی کیک به موفقیت و کامیابی برسه فاکتورهای زیادی وجود داره
اولیش انتخاب طرحه!
با توجه به طرحی که انتخاب کردیم دومیش برنامه ریزی درسته و اگر شیوه خاصی برای تزیین مدنظره باید حسابی راجبش مطالعه و تحقیق کنیم!
باید از وجود تک تک مواد و ابزار مورد استفاده برای کیکمون مطمئن شیم !
و اینکه شیوه ی تزیین رو از قبل تمرین کنیم نه روز موعود!!!
با همه ی این دقت و مشقت و برنامه ریزی مطمئنا حاصل کار مورد توجه قرار میگیره و خستگی این مدت رو از تنمون بیرون میاره!!!
طرحی که من ریخته بودم با اینی که الان میبینید زمین تا آسمون فرق داره! و همینم باعث شد انرژی لازم و شادابی که بعد از کار میاد سراغم تبدیل بشه به خستگی و ناکامی مفرط!! :| :45:
این مقدمه رو گفتم تا بگم حاصل رنج با دقت و برنامه ریزی بدست میاد!!!! تو قنادی هیچ وقت رنج کشیدن تنها، گنج حاصل نمیکنه!
چون من تا دلتون بخواد رنج و زجر و غصه نوش جان کردم!!! :| اما ته اش گنجی نبود تنها چیزی که بهم رسید این بودکه تموم امروز ولو و دربو داغون بودم ... {66}

اگر روشی که برای تزیین انتخاب کردید رو قبلا امتحان نکرده باشید ممکنه مجبور بشید مثه من در لحظه یه تزیین من درآوردی از خودتون بروز بدید :| ( کلا از تزیینای لحظه ای و ایضا من درآوردی خوشم نمیاد!!! :45: )

من یه اخلاق بد دارم !!! اونم اینه از قبل نمیتونم تمرین کنم، کلا همه ی کارای جدیدم، بدون تمرین بوده!!! یعنی برای اولین بار ژله ی بریلو گرفتم و برای اولین بار باهاش کار کردم!
برای اولین بار فوندات دستم گرفتم و باهاش مهر و تسبیح درست کردم!
برای اولین بار با ماسوره ی برگ گلبرگ زدم و برای اولین بار سبد بافتم !!! .........
همه ی این اولین بارها نباید باعث میشد فکر کنم همه ی کارا تو اولین بار به موفقیت میرسن!!!

اینقدر حالم گرفته بود که، عکسای خوبی هم نگرفتم وقتی مامانم کیکو میبرد طبق عادت همیشه گفت: باهاش خداحافظی کن که داره میره{1} اما من که این شکلی بودم {2 (9)} اصلا نگاش نکردم !!!

الانم هنوز خسته امو این شکلی {2 (9)}
با اینکه مامانم گفت همکارا هم از ظاهرش هم از طعمش کلی خوششون اومد! اما مگه این حرفا تو گوش من میره!!! :45: من باید پروسه و دوره ی خاص افسردگی بعد شکستو طی کنم وگرنه خوب نمیشم !!!

این شما و این هم بچه ی طفلیه من {2 (9)}

پی نوشت : دو لایه کیک اسفنجی ( با دستور خانم طوروسیان ) ([Only registered and activated users can see links])
لایه وسط کیک شکلاتی آبدار ([Only registered and activated users can see links])خوشمزه و خوشرنگ
ماسوره ی دور کیک ماسوره ی شماره ی 124
ماسوره ی رزت c2

Matiiin
2013-05-07, 10:20 PM
اینم طرز استفاده از ماسوره برای دور کیک

Matiiin
2013-05-08, 02:12 PM
حالا که دارم از دریچه ی امروز به دیروز نگاه میکنم، میبینم گاهی تو دار بودن و به خود سخت نگرفتن خیلی خوبه !
چون دقیقا گرفتاری های دیروز هیچ مشکلی برای امروزم پیش نیاورد و من یه خورده نسبت به خودم این شکلی شدم {2 (4)}{2 (4)}{2 (4)}
ما اول نسبت به خودمون مسئولیم !!! و من گاهی زیادی به خودم سخت میگیرم!!!
دیروزم میتونستم یه کم از خودم بگذرما{4} اما این کارو نکردم!!!{4}
تجربه ای شد برای منه خام، که از این به بعد بیشتر با خودم مهربون باشم {1}

غرض از نوشتن اون متن علاوه بر تنبیه خودم! درس عبرتی بود برای دوستانی که گاهی مثه من بدون تمرین انتظار دارن اولین تجربه شون عالی و بی نقص پیش بره!

و یه چیزم بهتون بگم بخندین، یه عده خیلی شیک و مجلسی عنوان کردند که
این کیکت خیلی قشنگتر از کیک آفتابگردونت بود {65}
منو میگی!!! این حالاتو از خودم بروز دادم :| {2 (8)} {2 (26)} :45: {verysad} و در آخر :35:
گفتم عجب بی انصافید من کلی سر اون کیک برنامه ریزی کردم کلی انرژی مصرف کردم :| اونوقت به یه من درآوردی فروختینش :|

همه جوره تنبیه شدم {4} {21}{21}{21}

و خلاصه ی کلام اینکه خیلی دوستون دارم و ممنون از اینکه این نیمچه قناده کم تجربه رو طاقت میارین {grouphug}

Matiiin
2013-05-11, 02:55 PM
یه فنجون چای یه عکس کاملا ایرونی ! {4}

Matiiin
2013-05-11, 11:16 PM
شام امشب ما {2 (30)}
گیلانی باشی و از این غذاها بگذری؟؟؟!! امکان نداره! {2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}
پنیر برشته ([Only registered and activated users can see links]) {2 (30)}
سرد پلا و اشپل و باقلی {4}{2 (5)} (قلبم میزنه واسش {21}{2 (6)} ) اشپلو مادرجونم شور کردن
باقلی پخته با سماق فراووووون {2 (30)} {4}

اسپم گذاری برای شمالی های عزیز بلامانع است!{4}{21}
میرم تیری می قشنگه گیلان {2 (6)}{4}

Matiiin
2013-05-13, 12:58 PM
متين جون حالا اين سردپلا كدومه؟؟؟؟؟

{4} سپیده جونم سرده پلا به پلوی سرد میگن که از ناهار مونده! بدون اینکه گرمش کنن همونو واسه عصرونه با اشپل شور و باقلی تازه میخورن {2 (30)}
آخه قدیمیا بیشتر از مصرف ناهار پلو درست میکردن! واسه عصرونه هم می موند!
اما ما به اندازه ی همون ناهار پلو درست میکنیم که اگه کسی ناهار نخوره یا کم بخوره پلویی که می مونه همون سرده پلا جان{4} طعمه ی من میشه{21} البته نه همیشه هر وقت که اشپلو و باقلی باشه تو عکس هم همونیه که سفیده و روش اشپل نارنجیه {4}

چه جالب بود.
خوب آخه برنج سرد كه خوشمزه نيست!!!!
شايد با اشپلو باقالي عالي بشه.
ميگم تهران اشبل ميفروشن؟؟؟!!!

برنج شمالی باشه! سردشم خوردن داره {2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}
البته اشپلو نباید زیاد خورد فقط واسه مزه اون مقداری که من رو پلو گذاشتم خیلیه
مامان گفت: متییییین همشو نخوریا!!!
گفتم مامان میخوام عکس بگیرم {4}
نمیدونم! {2 (26)}
خب هر جایی که ماهی میخرین سوال کن شاید داشته باشن
چون این تو شمال مرسومه ممکنه جاهای دیگه اصلا اشپلو شور نکنن! ( شیوا کجایی؟؟ {4}{4}{4} )
اشپل همون خاویار ماهی سفیده که شورش میکنن

بعد يك سوال ديگه اون باقالي خام داستانش چيه؟؟؟؟؟؟؟
اونم ميخورين؟؟؟؟؟؟؟

اون نباشه که اصلا صفا نداره {21}{21}{21}
باقلیه تر ریزه میزه خام! این غذا رو تکمیل میکنه هر چی اشپل فشارخونو بالا میبره باقلی بخاطر وجود پتاسیم، کنترلش میکنه و به تعادل میرسونه!
پس نتیجه میگیریم غذاهای قدیمی از نظر سلامتی و پزشکی کاملا حساب شده کنار هم قرار گرفتن!{2 (6)}

میگم سپیده خیلی مشتاق شدیا! {4}

Matiiin
2013-05-20, 01:01 AM
فرنی توت فرنگی متین پز ([Only registered and activated users can see links]){4}

چه قدر گشتم تا آشپزخونه امو پیدا کردم!! :10: انگار همین دیروز بود که کلی فعال بودم!{4}
نمیدونم چی شد که هی پشت هم دارم کارامو کنسل میکنم:45: پیر شدیم رفت!
اصلا دست و دلم به کارایی که کلی به وقت و حوصله نیاز داره (مثه ساواین مثلا {4} ) نمیره! (شیوا بیا منو بکوشون {21} )
امروزم برای اینکه به خودم ثابت کنم هنوزم زنده ام{4} رفتم تو آشپزخونه یه چیزی درست کنم !هوس فرنی هم کرده بودم.
این شد که رفتم سراغ درست کرن فرنی با آرد برنج و هل و گلاب {2 (30)}
من همیشه خودم پودر هل درست میکنم! دونه های هل رو آسیاب میکنم
خوب که آسیاب شد بعد الکش میکنم اون ذراتی که تو الک می مونه رو دور نمیریزم نگه میدارم واسه فرنی ... به به چه بویی {4}

یه فرنی ساده درست کردم و بازم برای اینکه به خودم ثابت کنم خلاقیتم هنوز سرجاشه!{4} یه ابتکار جدید زدم! بین توت فرنگی هایی که میخریم همیشه یه تعدای له میشن و از ترکیب و قیافه می افتن اما خراب نیستن! فقط به درد تزیین نمیخورن ( تزیین کیک ، شیرینی یا مثلا ساوارین {4} ) اونقدری هم نیستن که باهاشون مربا درست کنیم !
حالا دو راه داریم
اولیش اینه که بخوریمشون تا کسی شک نکرده {21}
دومیش میشه فرنی توت فرنگیه من {4}
کف ظرفهای سرو رو توت فرنگی های حلقه حلقه شده (همون از قیافه افتاده ها {21} ) چیدم!
بعدش که فرنی آماده شد داغ داغ ریختم رو توت فرنگی ها!
به همین سادگی به همین بامزگی ( رو دست خوردینا الان داشتین فکر میکردین میگم به همین خوشمزگی {4} )
خیلی طعم بامزه ای داشت.
فرنی شیرین و توت فرنگی های ترش و شیرین مزه ی جالبی به فرنی داده بود!
نمیدونم سردش خوشمزه تره یا گرمش من که امون ندادم سرد بشه{4}

134319

پی نوشت: هراز چند گاهی دچار این عارضه میشم! و هر بار حس میکنم نکنه دیگه هیچ کاری ازم برنیاد! یه مدتی میگذره دوباره روز از نو روزی از نو!!!{4}
تو یه هفته، هم کیک میپزم هم شیرینی هم بیسکوییت هم نون و یا حتی ساوارین!!! {21}

اصلا این افتان و خیزانها طبیعت هر حرفه و راهیه!:3:
شب خوبی داشته باشید...{53}

Matiiin
2013-05-24, 07:00 PM
میلک شیک توت فرنگی{4}:3:

Matiiin
2013-05-24, 07:47 PM
کیک عسلی آبدار ([Only registered and activated users can see links]) {2 (6)}
طعم کیک کشمشی های بیرونو میداد...بستنی فروشی ها همیشه کنار پیراشکی این کیکم میفروشن، دقیقا طعمش شبیه اونا بود! واقعا عالی بود{2 (6)}
خواهرم اون کیکا رو خیلی دوست داره اینو که خورد گفت با کیک کشمشی بیرون مو نمیزنه، اصلا خودشه {4} کلی کیف کرد!{4}
فکر کنم از این به بعد هفته ای یه بار باید بپزمش!:45:{4}
ممنون مهرانه ی گلم {2 (5)}:11:

135521

میلک شیکم نمیدونم چرا تو عکس قبلی کمرنگ بود! {2 (26)}
باز میذارم {4}

135522

Matiiin
2013-05-25, 03:28 PM
پاپ کیک ([Only registered and activated users can see links]) به شکل دسته گل

کلا با پاپ کیک جماعت حال نمیکردم {4}
شکلات بازیشو وصل کردنش به چوب، حوصله میخواست منم دل نمیدادم به این کارا {4}
به نظرم جذاب نبود!
وقتی دیدم موضوع مسابقه پاپ کیکه، گفتم خب من که عمرا شرکت کنم:10:
یه روز درحال چرخ زدن تو فیس بوک بودم که یهو یه عکس نظرمو جلب کرد یه دسته گل رز صورتی که گلاش پاپ کیک بود! همونجا بود که یهو جرقه زد{4}{4}{4}

تصمیم گرفتم این گلا رو واسه خاله شهلام درست کنم چون به تازگی مجددا مامان بزرگ شدن {2 (6)}
در واقع با یه تیر دو نشون !{4}
اونروز خیلی با عجله کار کردم و نتیجه به دلم ننشست!
چند روز بعدش تولد زندایی جونم بود تصمیم گرفتم دوباره درستش کنم!
که دومیش رضایت بخش تر از اولی شد منم فرستادم واسه مسابقه!{4}
از همینجا از همه ی دوستای گلی که به کار من رای دادن و دوسش داشتن، تشکر میکنم {2 (5)}:11:

از کیک اسفنجی و شکلاتی که داشتم استفاده کردم با خامه
یه تعدادیش رو گردو زدم یه تعدادو بادوم بو داده
از خمیر پاپ کیک گلوله های 12 گرمی برداشتم!
من گلامو دو بار روکش کردم تا پررنگتر بشه و لایه ی کیک کمتر دیده بشه.لایه اول که خشک شد دوباره از نو ...
برای روکشم از شکلات چیپسیه صورتی استفاده کردم.
اون خطوط روی گلم یه مقدار خیلی کم رنگ قرمز ویلتون رو با شکلات صورتی مخلوط کردم!

برای خطوط از شکلات خالص استفاده کردم یعنی هیچ افزودنی ای نداره مثه روغن مایع!
چون اگه شل بود نمیشد راحت اون خطوط مارپیچو کشید!
برای دسته کردنشون هم مثه گل طبیعی عمل کردم!!!:35: که خیلی خیلی خیلی سخت بود!
یه تعدادی هم ترک خورد خلاصه با نذر و نیاز دسته شد!
بعد که عکسو فرستادم به ذهنم رسید میتونستم گلا رو تو اسفنج بزنم و بعد دورشو کاغذ بگیرم! اینم از مزایای نابغه بودنه دیگه{4} وقتی کار از کارگذشت راه حل به ذهنم میرسه :45:{4}

و نتیجه اینکه این گل درست کردن و دسته کردنشون کلی به دلم نشست و بهم انرژی داد و خاله شهلامو زنداییم هم حسابی ذوق زده شدن این شد که به پاپ کیک علاقه پیدا کردم {4}
حالا منتظرم یه فرصت پیش بیاد یه مدل دیگه درست کنم هدیه بدم!{4}
اگه قراره کسی رو سورپرایز کنید این دسته گل میتونه ایده ی خوبی باشه! {4} البته اگه حوصله ی شکلات بازی داشته باشید {21}
اینم عکساش :3:

135808

135801 135802

135818 135819

Matiiin
2013-05-26, 01:31 AM
اینم عکسی که ازش ایده گرفتم! همون جرقه {4}

مهرانه
2013-05-26, 09:28 AM
فوق العادههههههههههههه بود...متییییییییییییین تو محشری...ای همشری خودم...بدووو بیا بغلم {2 (5)} آهاااااااااا حالا بچلونمت...ببوسمت {3 (4)}:11::11: خیلیییییییییییییییی لطیف و خوشگل بودن...منم تو ذهنم گلهای رز سفید و قرمز بود ولی انصافا مال تو بی نظیره...همون بهتر که من شرکت نکردم...ضایع می شدم پیش کار تو {4} کیف کردم خداییش..منم به تو رای دادم خانومی

متين جون خيلي پاپ كيكهات عالي بود {69}{clap} هاني جون حالا طرح من رو تو روشن هاپولي مي كني {4}خوب اينام طرحهاي من بود كه نتونستم اجراشون كنم {2 (14)}عمرا هم بتونم مثل اينا تميز در بيارم {2 (14)}

Matiiin
2013-05-26, 01:13 PM
واااای متین جون عالی بود. وقتی اومدم و دیدم عکسش رو باورم نمی شد. کاش از نحوه ی پیچیدن گلت بیشتر می گفتی برای ناشی هایی مثل من!:3:

هدی جونم ممنون خانوم مهربون :11:{2 (6)}{2 (5)}

عزیزم من گلها رو مثل گلهای واقعی که دسته میکنیم، دسته کردم یعنی 50 تا گلو گرفتم تو دستم ! بعد دورشو کاغذ پیچیدم! :35: کاری که فقط از یه نابغه برمیاد! :45:{4}
از فشاری که بهشون وارد شد یه چندتایی مجروح شدن {2 (9)}منم مجبور شدم برشون دارم!{4}
در واقع برای اینکه گلها نشکنه و از فرم نیوفته باید یه تیکه اسفنج برداریم و این گلها رو توش فرو کنیم بعد دورشو کاغذ بگیریم!
حالا اگه عمر و وقتی بود اونم امتحان میکنم
و این دفعه یه نیروی کمکی هم استخدام میکنم که از مراحل عکس بندازم! {4}

Matiiin
2013-05-26, 01:44 PM
از این همه استقبال شما دوستای گلم حسابی هیجان زده شدم{2 (5)}
ممنونم که اینقدر خوب و باصفا و مهربونید..{2 (6)}
خدا رو بخاطر این انرژی های مثبتی که برام میفرستید شکر میکنم.
امیدوارم توانایی این رو داشته باشم که هر کاری رو که یاد میگیرم به بهترین نحو و بدون کم و کاست به بقیه آموزش بدم که هنر با ترویج، زنده و زیبا باقی می مونه.
و اینکه یاد دادن آموخته ها هم خودش هنریه...

و یه توضیحی هم بدم راجب استفاده از شکلات به جای فوندانت

طبیعتا کارهایی با موضوع گل، با فوندانت جذابتر و زیبا تر جلوه میکنه و صد برابر بیشتر از روکش شکلات طبیعی به نظر میاد!
اما همه ی تلاش من تا امروز این بوده که سعی کنم خوراکی ها ذاتشون رو حفظ کنن!
ذاتشون خورده شدنه{4} پس باید مخاطب بعد از اولین گاز مشتاقانه ای که بخاطر ظاهر زیبای کار زده تو ذوقش نخوره و تو دلش نگه ! فقط خوشگل بود!:45:
خودم خیلی دوست داشتم گلهای رز قرمز درست کنم (شکلات قرمز که یافت نمیشه! رنگ مخصوص شکلاتم که قربونش بشم!:45: پس ذهن میره سراغ فوندانت!) اما چون این کیکها خیلی کوچیکن طعم فوندانت غالب میشد! و مطمئنا طرفدارا شو از دست میداد!
میخواستم هدیه ببرم و مطمئن بودم که این جمله رو میشنوم ظاهرشون که قشنگه حالا ببینیم طعمش چطوره!؟
مخاطب ماها که تو کار قنادی هستیم کسایی هستن که فقط دنبال ظاهر زیبا نیستن طعم و مزه واسشون خیلی مهمه
هیچ وقت دلم نخواست که طعم و مزه رو فدای ظاهر زیبا کنم!
چون فکر میکنم رسالت من تو این هنر در درجه ی اول طعم و مزه ی خوبه و درکنارش زیبایی!
کارهای کشورهای از ما بهترون {4} دارن به شدت طبیعی و زیبا میشن اما چقدر طعم و مزه به حاشیه کشیده میشه!؟

امیدوارم که بتونیم با همین امکانات محدودی که تو کشورمون وجود داره بهترین و دلچسب ترین کارها رو ارائه بدیم !
طوری که فقط چشم مخاطب هامون رو نوازش نده {1}
موفق و شاد و سلامت باشید
ارادتمند شما
متین ...{53}

Matiiin
2013-05-26, 06:14 PM
مهرانه جونم آرههههههه؟؟!! تو هم؟؟!!! {21}
البته من نمی خواستم با فوندانت کار کنم..چون راستش از خوردنش خوشم نمیاد...منظورم غنچه رز بود..اینایی که گذاشتی خیلی خیلی خوشگلن..مطمئنم بهتر از اینا رو در میاری بانو

متین جونم نه بابا هیجان؟؟؟!!! اونم با کا رمن...هه هه ...دقت کردین تا جالا نشده تو مسابقه شرکت کنم؟؟!! یعنی من غصه دارم خعععععلی...
منم راستی درباره صحبتت درباره فوندانت خیلی موافقم..واسه همینم تا جالا نشده برم طرفش...چون خوشم نمیاد از طعمش...چیزی که توی ذهنم بود همین غنچه های سفید و قرمز بود..ساده

فوندانت روی کیک و تزیینات جانبی شو میشه تحمل کرد!
اما این پاپ کیک فسقلی ها جونی ندارن که با فوندانت درست بشن {4}{4}{4}
در بلاد کفر!!! شکلات چیپسی قرمز هم یافت میشه! رنگ شکلاتم یافت میشه
چون اینجا ته تنوع شکلات چیپسیه صورتیه، دسته گل منم صورتی شد {4}{4}{4}

دو نوع شکلات چیپسیه صورتی هست
یکیش عطر توت فرنگیش مستت میکنه {2 (6)}
دومیش بوی خاصی نداره :45:
اولی راحت ذوب میشه اما دومی تبدیل به خمیر میشه :45:
اینم تجربه ی من، شکلات چیپسی هایی که عطر و بوی توت فرنگی میدن جنسشون خوبه!

راستی هانیه جون تو مسابقه ی بعدی که احتمالا تزیین بیسکوییته {4} شرکت کن {4}

Matiiin
2013-07-14, 01:24 AM
سلام به همه {2 (5)}
رمضان بر همگی مبارک
امیدوارم که تو این ماه حسابی به دل و روحتون خوش بگذره و برای ماههای بعد حس سبکی و شادمانیش همراهتون باشه.
من هر سال برای افطار در کنار تدارکی که مامان جونم میبینن یه چیزی درست میکنم.
در واقع همه توقع دارن که من یه حرکتی بزنم {4}
یه جورایی جشنواره یا فستیوال غذاهای رمضان {4} برگزار میکنم {21}

خب کیک شربتی ([Only registered and activated users can see links]) اولین چیزی بود که درست کردم و هدیه بردم... اینجور کیکها معمولا خیلی طرفدار دارن مخصوصا تو این ماه! اما خب من کیک باقلوا رو ترجیح میدم {65} البته ممنون از شف طیبه ی عزیز کیک همه پسندیه و کلا از اون دسته کیکهاست که چیزی برای خود آدم باقی نمی مونه ! اما خب من کیک باقلوا رو بیشتر دوست دارم {4} و کلا چیزی به بقیه نمیرسه {4}

Matiiin
2013-07-14, 01:42 AM
فرنی با طعم و عطر هل و گلاب {2 (6)}

Matiiin
2013-07-14, 02:13 AM
کاچی به از هیچی {4} تو تموم مدت پخت کاچی این رو زبونم بود! {21}
کاچی گل و گردو ([Only registered and activated users can see links])

دفعه ی بعد یا گردو نمی ریزم یا کمتر میریزم .. اصلا خوبی کاچی به اینه راحت از گلوی آدم میره پایین این گردوها با اینکه همچین تر و تازن اما مزاحم راحت خوردنن هی مدام باید بجویی {4}
همه دوست داشتن {2 (6)}{4}
دومین کاچی عمرم بود {4}

Matiiin
2013-07-15, 11:01 PM
امروز رولت موز شیری ([Only registered and activated users can see links]) درست کردم
البته ورژن شکلاتی {4}
وقتی خانواده پرهیز دارنو هی راه به راه میگن شکر دستورو کمتر کن مجبور میشی واسه دستورهایی که قراره برای اولین بار امتحان کنی ! به جای دستکاری تو مواد اولیه خلاقیت به خرج بدی :10:
اما خب با این خلاقیت نصفه نیمه ! بازم فرمودند که شیرین بود!{2 (26)}{4}

Matiiin
2013-08-19, 12:56 PM
سلام به همه ی دوستای خوبم {2 (5)}:11:
ممنون که یادم بودین {2 (5)} برای سپاس از تبریکهای پر از محبتتون عکس کیک تولدمو براتون میذارم{4}
خیلی دلم میخواد که مثل گذشته همچنان فعال باشم اما به کاری مشغولم که مجبورم همه ی وقتمو بهش اختصاص بدم. انشاالله که غیبت کبری یه عده از دوستان مثه شیوا و شادی و خیلی های دیگه و همچنین خودم {4} یه روزی به پایان برسه {4}

کیک شیفون موکا ([Only registered and activated users can see links])با فیلینگ گاناش فرم گرفته و موز
و تزیین با خامه

Matiiin
2013-08-20, 12:32 PM
ببخشید گاناش فرم گرفته یعنی چی؟

عزیزم گاناش معمولی (بانسبت مساوی خامه و شکلات ) رو میذاریم تو یخچال خنک که شد با همزن مثه خامه فرم میدیدم

Matiiin
2013-08-25, 06:51 PM
دسر لاوانتین ([Only registered and activated users can see links]){4} که هدیه بردم!
تو زنگ تفریح میرم دوباره به عشق قدیمیم میرسم {2 (9)}
دلم لک زده برای یه پروژه ی طولانی و سخت که همچین عرق از جبینمون بریزه! {2 (9)}{4} ولی تا اطلاع ثانوی نمیشه! کرکره پایین!!{66}{2 (26)}{4}

Matiiin
2013-08-26, 08:14 PM
واقعااااااااااااااااااااا اا ؟؟
فرم میگیره متین جان؟
راحت فرم میگیره یا باید مثل خامه مصیبت بکشیم؟

خیلی راحتر فرم میگیره
از دور کند همزن شروع کنید تا دور تند {1}

Matiiin
2013-08-28, 04:02 PM
کیک شکلات موزی خووووووووووشمزه با روکش گاناش که من بهش میگم موز شکلاتی {4} ([Only registered and activated users can see links])
بافتش خیلی عالی بود {2 (6)}
خیلی راحتم درست میشه {2 (5)} کیک شکلاتی خورا دست به کار شین {4}

Matiiin
2013-08-29, 11:42 AM
نون با خمیر جادویی {2 (5)}
خمیرو با کالباس و فلفل دلمه ای مخلوط کردم
بعد با وردنه بازش کردم ! چون پنیر پیتزا نداشتم به سرم زد سس بشامل درست کنم {4} سس رو وسط نون گذاشتم و نونو پیچیدم !
شد نون کرمدار غذایی {4}
یه تعدادی رو هم به صورت گل رز درست کردم !

Matiiin
2013-08-29, 11:44 AM
شیوه ی پیچیدن نون به شکل گل رز

Matiiin
2013-08-30, 03:44 PM
کیک با طرح باب اسفنجی ([Only registered and activated users can see links])

این کیک رو قبل ماه رمضون درست کردم!
دوستم برای تولد برادرزاده اش سفارش داد! گفتم اینم تو آشپزخونه ام باشه:10: گرچه بیشتر دوستان تو تجربه های شیرین کیک اسفنجی دیدنش:3:

کیک اسفنجی 6 تخم مرغی با دستور خانم طوروسیان ! ([Only registered and activated users can see links])
طرح روی کیک رو با خلال دندون کشیدم بعد با شکلات دور گیری کردم شکلات که خودشو گرفت با خامه شکوفه زدم ! یه ماسوره ی پلاستیکی از قدیم داشتم که شماره نداره{4} همون c2 خیلییییی کوچیک!{4}

دیواره ی کیک رو هم با شکلات تزیین کردم! اول روی کاغذ روغنی شکلها رو با شکلات ذوب شده ی خالص کشیدم خشک که شد روی دیواره چسبوندم! سعی کردم شکلهای دیواره مرتبط با کارتون باب اسفنجی باشه ! :3:

برای دور کیک هم خامه کم آوردم!:45: به سرم زد با سنگهای شکلاتی تزیینش کنم که بیشتر حال و هوای دریا رو به بیننده القا کنه.{4}

Matiiin
2013-09-01, 04:46 PM
کیک شکلاتی داره برای من تبدیل میشه به یه وعده ی غذایی!!!{71}
یعنی صبحانه، ناهار، کیک شکلاتی، شام!!!
اصلا وقتی دارم وقتمو صرف کیک دیگه ای میکنم وجدان شکلاتیم درد میگیره!!! :|
احتمالا اینم یه نوع بیماریه که هنوز درمان مشخصی واسش وجود نداره!{2 (26)}
بیمار هم متاسفانه از یک اختلال شدید رنج میبره هی مدام دستورای مختلفی از کیک شکلاتی رو امتحان میکنه و هر دفعه هم میگه این بهترین و خوشمزه ترین کیک شکلاتی ای بود که خوردم{2 (5)}{2 (26)}
اما بعد از مدتی دوباره میره سراغ یه دستور جدید! {65}
با همه ی این بی ثباتی های روحی! همیشه یه دستور ساده و راحت بلده که در مواقعی که یهو شکلات خونش پایین میاد بزنه به بدن!!!

خب اون کیک ساده و راحت که سریع آماده میشه! معرف حضور همه ی شما دوستان عزیز هست!{2 (6)}

کیک شکلاتی آبدار ([Only registered and activated users can see links]) ورژن عاشق (بارویه گاناش{2 (30)}) و کاپ کیکی! (با رویه خامه){4}

Matiiin
2013-09-03, 04:25 PM
کیک شکلاتی {65} هدیه ی سالگرد ازدواج خواهرم {2 (6)}
این بار با این دستور ([Only registered and activated users can see links])! {4} عاااااااااااالی بود و خیلی خیلی خوشمزه {2 (5)}
با رویه گاناش {4}
کیک شکلاتی ای باب دل منه که بدون اینکه روش گاناش یا خامه بدیم هم لذیذ باشه! این کیک دقیقا این ویژگی رو دارا بود {4}{2 (5)}
حتما امتحانش کنید! :3:

Matiiin
2013-09-23, 09:31 PM
در راستای دیدن بیسکوییت های هانیه جوون و نسرین جون و جریحه دار شدن احساساته یک آدم دور مانده از عشق قدیمی!!!:35:{4}
امروز ورود خواهرزاده ی خوشگلمو مغتنم شمردم و بی خیال کارام شدم{4} و رفتم هر چی قالب داشتم ریختم وسط و گفتم امیرحسین انتخاب کن!{69}
ایشون هم از بین همه پو رو انتخاب کرد!{2 (6)}
با دستور بیسکوییت چای ([Only registered and activated users can see links]) فرنوش عزیزم خمیرو درست کردم فقط به جای شیرخشک پودر کاسترد زدم!

خمیر خیلی راحت و سریع آماده شد.{2 (6)}بیسکوییتها هم به گفته ی امیرحسین ((خاله متین خوبم خیلی خوشمزه است )) خوشمزه بود {4} :10:

این قالبهای مهری بهترین گزینه هستن برای زمانی که نمی خواین از آیسینگ برای رنگ آمیزی استفاده کنید! تازه وجدانتونم راحته وقتی بچه ها دارن با شوق و ذوق میخورنشون {105}:rolleyes:

خلاصه اینکه بهانه ای شد که بعد مدتها دلی از عزا در بیارم {4} دوستای خوبم امیرحسین تو قالب زدن بهم کمک کرد و قرار شد که من اینجا از کمکاش تشکر کنم

ماچ آبدار واسه پسر خوشگلم :11:{4}

Matiiin
2013-09-23, 09:55 PM
متيييييين جونم خيلي خوشگلننننن {2 (6)} لطفا عكس قالبو بزار {1}

اهاااا راستي يه مصرفي براي پودر كاستاردم پيدا كردم :3:

ممنون نسرین جون :11: آتش عشقو شما مادر و دختر در من شعله ور کردین {4}

پودر کاسترد خیلی خوشرنگش میکنه و هم چنین خوش طعم{2 (6)}
تو بیسکوییت شکری هم میریزم به گفته ی خانوم طوروسیان عزیز{2 (6)}

من قالب بیسکوییت زیاد دارم این قالب رو هم میکی موس و کیتی شم دارم {4}
الان شیوا بود چی میگفت؟؟ {4} دلتون بسوزه {4}
با این قالب راحت بیسکوییت ایستا درست میکنیم یه روزی این قالبا رو تو سایتای خارجی میدیدمو خیره میشدم به افق! {65} اما خدا رو شکر به دست ما هم رسید {4} {71}
الان دارم انرژی میفرستم قالب پاتریک و باب اسفنجی هم از اونور آب بیاد {4}

من علاوه بر اینکه به بیسکوییت پختنو رنگ آمیزیش علاقه دارم به صورت افراطی به خریدن کاتر بیسکوییت هم معتادم!!! یعنی هیچ قالبی از زیر دست من در امان نمونده همه جوره شو میخرم پلاستیکی فلزی زنگ زده {21}{21}{21} خیلی معتادم ژیاد {21}
حالا شاید یه روز ازشون عکس گرفتم گذاشتم! {4}

اینم عکسش :3:

Matiiin
2013-09-27, 01:20 PM
بازم بیسکوییت چای ([Only registered and activated users can see links]) ایندفعه با شیرخشک و مارمالاد به خونگی و تو سایز مینیاتوری، همچین کوچولو موچولو {4} {2 (30)}
با پودر کاسترد بیشتر دوست داشتم{65}

Matiiin
2013-09-27, 01:37 PM
پنکیک ([Only registered and activated users can see links]) با دستور شادی جونم {2 (5)}:11:

Matiiin
2013-09-27, 03:11 PM
ایوااای چشام مشکل دار شده {4fvgdaq_th}
میخونم متین مینویسم مهدیه{21}
ممنون دوستم{2 (6)} من تو مواد شیرینی مشهدی هم 30 گرم شیر خشک میزنم پس خیلی فرقی نداره{2 (26)}

از یه خونواده ان :3:
اما طرز تهیه اش خیلی راحتتر از مشهدیه مواد اولیه اش هم با مشهدی فرق داره
در کل شیرینی راحت و بی دردسریه {2 (6)}

Matiiin
2013-09-28, 02:23 PM
خب بریم سراغ تولد امیرحسین {69}
البته تولد بچه ام خرداد بود الان تازه دارم عکساشو میذارم {65}
هر سال دسرهای تولدشو من به عهده میگیرم کیک و غذاها با مامانشه.:3:

تم تولد امیرحسین باب اسفنجی بود {4}
دسرها رو زرد و صورتی انتخاب کردیم.
زرد ( ژله موز + شیر + بستنی وانیلی ) و یه لایه نازک ژله خالص روی این دسر ریختم که زردش تو عکس خوب معلوم نیست!
صورتی ( ژله ی توت فرنگی + شیر + بستنی )

167219

دسر قاب عکس ژله ای ([Only registered and activated users can see links]) که مهمونا کلی بخاطرش ذوق زده شدن{4}

167220

بیسکوییت های باب اسفنجی که این بار اصلا راضی نبودم از کارم!!! به دلایلی نتونستم طرحی که از قبل برنامه ریزی کرده بودمو اجرا کنم به همین دلیل این طرحو خیلی یهویی کشیدم وسطش هم برق رفت و با شمع روشن کار کردم :45: تازه اشکمم در اومد {20} ولی فقط به خاطر دل امیرحسین کارو ادامه دادم چون وسط کار 10 بار تصمیم گرفتم سینی بیسکوییتو از پنجره بندازم بیرون!!! {65}{4}
حالا خیلی تحفه بود واسه مسابقه هم فرستادم :| البته فقط برای اینکه تعداد شرکت کننده ها زیاد بشه! به عنوان سیاهی لشکر :| {4}

167225 167228

کیک تولدشم دست پخت مامان جونشه که سرش شلوغه نمی تونه بیاد تو آشپزخونه اش عکس بذاره واسه همین خودم میذارم {4} طرح روی کیکم با خلال دندون کشیده شده با خامه پر شده!
از میز غذا هم عکس ندارم! تو مهمونی عکس گرفتن خیلی سخته ! پس بهتره از خیر عکس گرفتن کلا بگذریم {4}

167221 167222 167223

Matiiin
2013-09-29, 01:06 AM
کیک صبحانه ([Only registered and activated users can see links]) با دستور سارینا جووون
عالی بود، طعم کیکای مامان پزو میداد {2 (6)}
من روش سیب و دارچین گذاشتم!
توشم یه کمی پودر قهوه الک کردم!
حالا حالا با این دستور کار دارم تازه پیداش کردم {4}

راستی چه فعال شدم من، نه ؟؟؟ بزنید به تخته چشم نخورم {71}

Matiiin
2013-09-30, 02:13 PM
صربستان جون ([Only registered and activated users can see links]) {4} خوشمزه و متفاوت {2 (30)}

Matiiin
2013-10-01, 11:42 AM
خب اینم آخرین کارم!
دوباره باید برگردم به غیبت صغری {2 (9)}{4}
برای ظهور دوباره ام دعا کنید {4}
کیک وارونه ی آلو ([Only registered and activated users can see links])
قالب من برای مواد دستور بزرگ بود.
من با آلوهای ریز ترش درست کردم که روش ترش و کمی شیرین شد .
اما باب دل کسایی که خوردن بود :3:خودم که یه تیکه ی کوچولو بیشتر نخوردم {65}
بافت کیکش خیلی پنبه ای بود و حسابی خوشمزه {2 (6)}

Matiiin
2013-11-16, 05:48 PM
سلام به همه {2 (5)} من دوباره اومدم {4}
کیک ساده ([Only registered and activated users can see links])با دستور هانیه ی عزیزم که خیلی خوشمزه و دوستداشتنی بود.
اولی رو به جای یه لیوان شیر یه لیوان شیرکاکائو ریختم، طعم شکلاتیه ملایمی پیدا کرد.
دومی هم کشمشی بود.{2 (6)}

Matiiin
2013-11-16, 05:59 PM
رولت ([Only registered and activated users can see links])با دستور مهرانه جون {2 (5)}
گریلو روشن کردم که روشم طلایی شه وسطش سوخت!{66}
منم از توش چند تا رولت !
چند تا شیرینی برشی!
و یه دسر ترافل{2 (30)} در آوردم! {4}
یه همچین آدمیم!
از شکستهام، فرصت میسازم {4}{21}
و در ادامه باید بگم!
یا این فر منو میکشه یا من اونو :45:

Matiiin
2013-11-16, 06:30 PM
کیک با طرح باب اسفنجی!{65}
ساعت 5 روز چهارشنبه!
تلفن همراهه مامان به صدا درمیاد!
سفارش کیک تولد به شکل باب اسفنجی برای فردا ساعت 6!
من: {eek}
در مقابل چشمای از حدقه بیرون زده ی خودم و روح و روان و جونه از سر راه پیدا کردم! قبول کردم!{65}{4}
سریع رفتم خرید ! چون حتی آردم نداشتم!{4}
همه ی لوازم ضروری رو گرفتم، توی مسیر رفت و برگشت هم داشتم فکر میکردم طرح کیک چطوری باشه!{4}
یعنی تو این مدت یه ثانیه هم هدر ندادم!{4} یا درحال تفکر بودم یا فعالیت!:10:
خلاصه از خرید برگشتم کیک رو پختم!
فرداییش شروع کردم به تزیین!
خامه ی ایندفعه خوشمزه بود اما هر چی میزدم فرم نمیگرفت! ساعت نزدیک 4 بود اما خامه شل ! :42:
اشکم داشت در می اومد! باید چی کار میکردم!؟{2 (14)}
کیکم آستر کشی شده بود!
سعی کردم روحیه مو حفظ کنم، به خودم گفتم جز تو کسی نمیتونه بهت کمک کنه! الان کلی آدم منتظر کیک تولدن!
دوباره خامه از فریزر درآوردم!
برای اینکه سرعت کار بالا بره!
طرحو باب رو با خلال دندون روی کیک آسترکشی شده کشیدم!
بعد با شکلات دور گیری کردم!
همون خامه ی شل عزیز رو برداشتم به رنگهای مورد نیاز درآوردم و باب رو باهاش رنگ کردم!
خامه چون حالت روان داشت مثه آیسینگ رویال خودشو پخش میکردو صاف میشد.
چشممون که به جمال باب اسفنجی افتاد یه خورده روحیه گرفتم اما هنوز دیواره ی کیک مثه ساختمون نیمه کاره بود!{66}
دوباره خامه رو فرم دادم اما بازم شل بود وقت آنچنانی ای نداشتم!
همون خامه رو به دیواره زدم !بعد رنگ آبی رو برداشتم به صورت نا منظم به بعضی قسمتهای دیواره زدم!
و بعد با پالت پخشش کردم! حالت ابرو باد گرفت!
گذاشتمش تو یخچال تا یه خرده خودشو بگیره!
یه مقدار خامه هنوز تو ظرف بود و کیک من هنوز دور گیری نشده بود!
دوباره با همزن افتادم به جون اون خامه ی تو ظرف و تا میتونستم زدمش!
که این بار خیلی عالی فرم گرفت!( این خامه برعکس همه ی خامه هایی که باهاشون کار کردم به زدن بیشتری نیاز داشت دو برابر خامه های قبل! تجربه ای بود که بدست آوردم البته به قیمته دو سه تا سکته!:35:)
کار کیکم تموم شده و تحویلش دادم :28:
اینقدر بچه ی همکار مامانم از دیدن باب اسفنجیه خندون ذوق زده شد که همه ی خستگی ها و فشارهایی که متحمل شدم فراموش کردم!{2 (6)}

اینا رو نوشتم که بگم تو شرایط سخت خودتونو تنها نذارید!چون هیچ کس جز شما نمیتونه کمکتون کنه...پس هر کاری که از دستتون برمیاد برای خودتون انجام بدین!{1}
چون نتیجه ممکنه تو یه ثانیه تغییر کنه! و اون چیزی بشه که میخواستین اگه خودتونو نبازید!

کاش از کیکم قبل از اینکه به این شکل دربیاد عکس داشتم تا تفاوت رو احساس کنید!
این کیک و آبرویی که ازم حفظ شد رو مدیون خودمم{1} مدیون خودم که تنهام نذاشت{1}

181914 181923 181915

Matiiin
2013-11-16, 07:56 PM
کیک شکلاتی آبدار ([Only registered and activated users can see links]){4}
ترافل (مخلوط کیک شکلاتی + خامه + گردوی تست شده{2 (30)} )
اینا رو برای دوستان دوران راهنماییم درست کردم که بعد از چند سال دور هم جمع شدیم{2 (6)}

Matiiin
2013-11-16, 08:05 PM
حلوا نسکافه ([Only registered and activated users can see links]) آموزش خوبه باران عزیزم در تجربه های شیرین {2 (6)}

Matiiin
2013-11-17, 02:15 PM
اینم تارت مسابقه {4}
دستور تارت ([Only registered and activated users can see links])(تجربه های شیرین با آموزش رعنا جون)
من تارتمو با پودینگ هاوایی ([Only registered and activated users can see links]) پر کردم {2 (30)}
روشم که با خامه ی سفید و نسکافه ای و گاناش تزیین شده
خیلی چرب و چیلی شد {66} این تارتو برای مهمونی ناهار درست کردم، هر کس یه تیکه ی کوچیک خورد برای بعد ناهار سنگین و چرب بود {65}

Matiiin
2013-11-23, 02:25 PM
اینم یه کیک بدون فر{4} کرم کیکی بیسکوییتی ([Only registered and activated users can see links])
واقعا با خوردنش سورپرایز شدم!
فکرشم نمیکردم،بیسکوییت پتی بور و یه کرم معمولی اینقدر میتونه طعم فوق العاده ای داشته باشه!
هیچ کس باورش نمیشد! لایه هاش بیسکوییته!!!{eek}{4}بین لایه ها برشهای نازک موز گذاشتم .{2 (6)}
یه تعدادی رو هم مستطیل برش زدمو مثه شیرینی برشی سرو کردم!{2 (6)}
شب جمعه درستش کردم و تا الان هنوز کیفیتش عالیه و اصلا خمیری نشده {2 (6)}

Matiiin
2013-11-26, 06:44 PM
بریم تو فاز آشپزی!{4}
من و خواهرم دوتایی درستش کردیم تفریح خوبی بود{4}{69}
لازانیای رولی ([Only registered and activated users can see links]) که به صورت عمودی تو ظرف چیدم{2 (6)}
به نظرم با این روش، لازانیا خیلی سبکتره و سروشم راحتتر و تمیزتره {2 (6)}

12345t
2014-02-14, 11:28 PM
سلام متین جان .کاراتونو خیلی دوست دارم.
متین جان من فرنی کارامل و درست کردم خوشمزه بود ممنونم .باید سرد سرو بشه یا مثل فرنی گرم؟و غلظتش باید در چه حدی باشه ؟و اینکه من از مارک فرمند استفاده کردم که فکر کنم خیلی کرم کاراملش مرغوب نبود یعنی فرنی خیلی طعم کرم نمیداد کاراملش هم سوخته بود. حالا این سری از مارک دراژه استفاده میکنم.
با ارزوی سلامتی و شادکامی برایتان.

Nika61
2014-02-15, 10:29 PM
متین جون کارهاتون رو خیلی دوست دارم وهمینطورانرژی که توی آشپزخونت منتقل میشه :11: خیلی وقته ازت خبری نیست منتظرکارهای عالیت هستم.

Matiiin
2014-02-22, 04:12 AM
سلام متین جان .کاراتونو خیلی دوست دارم.
متین جان من فرنی کارامل و درست کردم خوشمزه بود ممنونم .باید سرد سرو بشه یا مثل فرنی گرم؟و غلظتش باید در چه حدی باشه ؟و اینکه من از مارک فرمند استفاده کردم که فکر کنم خیلی کرم کاراملش مرغوب نبود یعنی فرنی خیلی طعم کرم نمیداد کاراملش هم سوخته بود. حالا این سری از مارک دراژه استفاده میکنم.
با ارزوی سلامتی و شادکامی برایتان.
ممنون {2 (5)}:11:
عزیزم زیاد سخت نگیر :3: سرد و گرمش دیگه به طبع خودتون بستگی داره {4} من کلا همه چی رو گرم میکنم میخورم {4} غلظتشم باز هر جور راحتی {4}
البته مارک دراژه رو کلا نسبت یه بقیه ی مارکای موجود تو بازار بیشتر میپسندم

Matiiin
2014-02-22, 04:28 AM
سلام به همه ی دوستان خوب و دوستداشتنی من{2 (5)}
یه مدتی هست که به شدت پر کار شدم و دیگه مثه قبل نمیتونم در خدمت دنیای مجازی باشم{4}
برای همین هم آشپزخونه ام تعطیل شده...
شایدم دیگه سعادت پیدا نکنم که در خدمت شما باشم
زندگی هر آدمی از یه جایی میره رو دوره تندش! منم الان دقیقا تو این دوره از زندگیم هستم!
گاهی احساس میکنم زندگی بیش از سنم از من توقع داره!!!
اما چه میشه کرد باید راه افتاد و تنبلی رو کنار گذاشت...
تو این مدتی که اینجا عضو شدم کلی چیزای خوب و قشنگ ازتون یاد گرفتم{2 (6)} کلی ازتون انرژی گرفتم{2 (5)} و خلاصه اینجا در کنار شما زندگی کردم...بخاطر همه ی اینا ازتون ممنونم {2 (6)}
اومدم بگم به یادتونم و گهگاهی میام و کارای زیبا و دوست داشتنی تونو میبینم {2 (6)}

این سبد گل آفتابگردون جدیدترین کارمه تقدیمش میکنم به همه ی دوستای خوش قلبم...
زندگیتون همواره مملو از عشق و شادی و سلامتی{53}{53}{53}
ارادتمند شما
متین

miaayad-hoda
2014-02-22, 07:31 AM
ای بابا! این جا چه خبره؟! همه دارن یکی یکی خداحافظی می کنن که! متین جون! تو یکی اصلا نمی شه بری عزیزم! به جای سر زدن به ما، بیا و عکس کارهای قشنگت رو بذار و یه کم از اون انرژی مثبتت این جا تزریق کن؛ گل دختر. آفرین!{2 (6)}:3:

Hanichef
2014-02-22, 07:51 AM
تو هم رفتی متین؟ تصمیمی که منم تو گرفتنش مرددم مدتیه

دخملی یه پیام بهت میدم..کاش باشی که جواب بدی

هرجا هستی سالم و شاد و پر انرژی باشی عشقم

دوستت دارم خیلییییییییییییی

باران78
2014-02-22, 09:10 AM
يه مدتيه هر وقت يكي از دوستان هنرمند بعد از مدتها تو آشپزخونه اش پست ميذاره بجاي اينكه خوشحال بشم... قلبم ميريزه... با خودم ميگم لابد اونم اومده خداحافظي...:42:

متين جان الهي هميشه مشغول كار خير باشي اما عزيزم براي روحيه دوستانت گاهي به اينجا سر بزن... ماها درسته مجازي هستيم ولي " حقيقي" به هم دل بستيم و "حقيقي" دلمون خواهد شكست..{2 (9)}

دوست عزيزم نمي گم هر روز... هر وقت فرصت كردي.. هفته اي يك بار... سري به ما بزن و كارهاي خوشگلت رو و تجربياتت رو با دوستانت به اشتراك بذار گلم...{2 (6)}

پاسخ خداحافظي تو رو نميدم... اميدوارم خداحافظيت رو پس بگيري و بجاش هر از گاهي سري به ما بزني دوست گلم {2 (5)}

Maryam_chef
2014-02-22, 09:18 PM
باران جان خیلی زیبا گفتی حرف دل همه ی ما رو زدی{2 (6)}
متین جان هر از گاهی سری به اینجا بزن اگه همه ی دوستانمون یکی یکی اینجا رو ترک کنند که دیگه روز منویی نمی مونه من که شخصا به همتون دل بستم مثل دوستان واقعی
با رفتن هر کدومتون دل همه ی ما میشکنه {2 (9)}{2 (9)}{2 (9)}{2 (9)}

maryama
2014-02-22, 09:37 PM
دلم گرفت بخدا اصلا نمی خواد کارهای قشنگتو بذاری همین که آواتارتو آنلاین میبینم خودش کافیه.

Pari65
2014-02-22, 09:45 PM
همه ی ما به خواست و میل قلبی خودمون اینجا هستیم یادمون باشه که کسی مارو به زور نیاورده اینجا و به زور هم نمی تونه نگه داره ...به قول باران جونم دوستای مجازی هستیم ولی شاید توی همین دنیای مجازی دوستایی برای خودمون پیدا کردیم که چه بسا از دوستای حقیقی خیلی باوفا تر باشن .. ما اینجا در کناره هم خیلی چیزها یادگرفتیم ولی متاسفانه نمی دونم واقعا چه چیزی باعث شد که جمع گرم دوستانمون خراب بشه ...ایشالاه هر کدوم از دوستان که از جمع ما میرن شاد و پیروز باشن و ما همیشه به یادشون هستیم{53} .....راستی هانیه جونم شما چرا دیگه ؟؟؟؟

Belfi
2014-03-24, 07:14 PM
خداوندا ، نمیدانم چه تقدیری مرا فرموده ای اما

برای دوستان من عطا فرما :

هزار و سیصد امید

هزار و سیصد و نود بهروزی

هزار و سیصد و نود و سه لبخند زیبا

متین عزیزم دوست خوب مهربونم سال نو بر شما و خانواده محترمتان مبارک دوستت دارم و برات بهترین هارو از خدا میخوام امیدوارم سالی سرشار سلامتی موفقیت و شادی داشته باشی

miaayad-hoda
2014-03-30, 09:35 AM
باز کن پنجره ها را که نسیم،
روز میلاد اقاقی ها را جشن می گیرد
و بهار
روی هر شاخه
کنار هر برگ
شمع روشن کرده ست
باز کن پنجره ها را
و بهاران را باور کن...
دوست عزیزم متین جان! نوروز مبارک. امید که سالی پر از شادی و برکت در کنار خانواده ت داشته باشی. {53}