تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : گراتن پاستا با بادمجان و سیب زمینی

Mojgan514
2012-10-01, 02:17 PM
دوستان خوبم گراتن غذایی فرانسوی است که در سراسر جهان محبوبیت پیدا کرده است.در گراتن ها انواعی از سبزیجات ,گوشتهاو ماهیها و پاستا ها در زیز لایه ای از پنیر( که خوب ذوب میشود )و پودر سوخاری به همراه سس سفید یا بشامل پنهان میشوند `پخت انها درون فر صورت میگیره و رویه ان همیشه بوسیله حرارت broiler (حرارت بالایی فر که اشتباها به ان گریل هم میگویند).انواع بی شماری از گراتن ها هستند که یکی از معروفترین انها گراتن سیب زمینی است همینطور گراتن سبزیجات این هم دستور من برای گراتن پاستا همراه با سیب زمینی و بادمجان
البته من همراه این گراتن از گوشت چرخکرده استفاده کردم اشما شما میتوانید گوشت را استفاده نکرده و از سبزیجات مختلف به همراه قارچ بیشتر استفاده کنید

مواد مورد نیاز:
1- بادمجان 2 عدد
2-پاستا صدفی یا فرمی دلخواه 1 بسته
3- سیب زمینی پخته 2 عدد متوسط
4-گوشت چرخکرده 250 گرم
5-رب گوجه فرنگی 2 ق س
6-قارچ برش خرده 200 گرم
7-فلفل پاپریکا رنگی در صورت تمایل نصف 1 عدد
8-سس سفید 2 پیمانه
9- پیاز 1 عدد
10-تخم مرغ 1 عدد
11-پنیر رنده شده گودا یا هر پنیری که خوب ذوب شود 250 گرم
12-پودر نان سوخاری ترجیحا درشت برای پوشش 2 تا 3 ق س
13- نمک وفلفل به مقدار لازم
طرز تهیه:
بادمجانها را پوست گرفته و حلقه حلقه کنید نمک بپاشید و بگذارید بماند تا تلخی آن برود سپس با آب سرد بشویید و خوب خشک کنید .کمی زرد چوبه به انها بمالید و انها را سرخ کنید و کنار بگذارید.
پیاز را در ماهیتابه خرد کنید و سرخ کنید گوشت را درون پیاز داغ ریخته و سرخ کنید تا قهوه ای شود.فلفل دلمه ای را نگینی سرخ کنید و همراه گوشت سرخ کنید .قارچهارا درون گوشت بریزید و سرخ کنید تا آب ان تمام شود رب را بریزید و همراه با بقیه مواد سرخ کنید نمک و فلفل آن را اندازه کنید کمی آب بریزید و بگذارید بپزد تا آب آن تمام شود و به روغن بی افتد 50 گرم از پنیر را داخل آن بریزید و هم بزنید .
پاستا را بر طبق دستور مندرج بر روی بسته بپزید و آب کش کنید.
سس سفید را درست کنید نمک و فلفل آن را اندازه کنید 3 قاشق از آن را برداشته و کنار بگذارید بقیه آن را در یک ظرف بزرگ گود بریزید 1 عدد تخم مرغ را درون ان بی اندازید و خوب هم بزنید پاستا را هم که خوب آب آن رفته است درون ظرف بریزید .نصف از پنیر باقی مانده را داخل ظرف بریزید و خوب هم بزنید

ته ظرف نسوزی را خوب چرب کنید و 3 قاشق سس سفید را ته آن بریزیدو سیب زمینی های پخته را پوست کنده و حلقه کنید و ته ظرف و بر روی سس سفید بچینید.بادمجانها را روی آن بچنید گوشت آماده را بر روی بادمجانها بریزید.
پاستای آغشته به سس سفید را روی بادمجانها ریخته و روی آن را با پنیر بپوشانید و پودر سوخاری را بر روی آن بریزید.

ظرف گراتن را در فر از پیش داغ شده با درجه 175 تا 180 بگذارید. تا سطح آن طلایی شود بین 30 تا 40 دقیقه.
پودر سوخاری برای طلایی شدن و زیباتر شدن سطح گراتن است.
من به جای سس سفید از 2 پیمانه ماست معمولی + 2 عدد تخم مرغ استفاده کردم به رژیمی بودن نزدیکتر است.
میتوانید به جای گوشت قرمز از گوشت چرخکرده مرغ استفاده کنید.

پنیرهای قابل استفاده در گراتن باید به خوبی ذوب شود مانند گودا,گرویر

Sepnta
2012-10-02, 09:13 PM
اینم مال من که چند مورد کوچولو رو توش تغییر دادم.
1. سیب زمینی رو چون جا مونده بود و حال نداشتم ابپز کنم تو همون روغن بادمجونها تفت دادم بعد چیدم ته ظرف.
2. میزان پنیرشو خیلییییییییی کم کردم.
3. پودر نون سوخاری نداشتم .خوب نریختم به جاش 2 دقیقه گریل رو روشن کردم که روش برشته بشه.
ممنونم مژگان جون خیلی خوشمزه بود. البته فکر کنم 3 روزی باید رژیم بگیرم{65}
به عبارتی: گراتن پاستا با بادمجان و سیب زمینی= بمب اتم:3:

Mojgan514
2012-10-02, 10:53 PM
نوش جونتون باشه دوست خوبم.به علت همین بمب بودنه که من ترجیح میدم برای خودمون از ماست به جای سس سفید استفاده کنم و به جای یک بمب اتم یک نارنجک کوچولو موچولو درست میکنم{4}

sama jan
2013-02-12, 11:37 AM
من با روش رژیمی مژگان جون و پنیر پیتزای کم درستیدم بخاطر پایین آوردن کالری و جلوگیری از انفجار این بمب اتم و تبدیل شدن به یک نارنجک کوچولو{21}.بجای پاستا هم بهش ورمسشل فرمی زدم:3: اما وافعا خوشمزه بودددددددددددد{2 (6)}{2 (30)}{2 (30)}
116345116346116347

لیلیان
2013-08-07, 09:26 PM
گراتن ها از انواع سبزیهای پخته شده گوشت چرخ کرده ‘ ماهی‘ مرغ ‘ میگو ‘ پاستا بادمجان سیب زمینی و ده ها مواد غذایی متنوع که با سس سفید فراوان پوشش میگیرند تشکیل شده اند . اغلب گراتن ها با پنیر رنده شده گودا یا ماتزرلا یا گرویر که به خوبی آب میشوند و طلایی میشوند پوشش میگیرند.گراتن را در ظرفهای نسوز زیبای کم عمق درست کنید و با همان ظرف هم سرو کنید
ااما این گراتن پاستا با بادمجان و سیب زمینی خیلی خوشمزه بود خیلیییی
و اینک مواد مورد نیاز:

1- بادمجان 2 عدد

2-پاستا صدفی یا فرمی دلخواه 1 بسته

3-گوشت چرخکرده 250 گرم

4-رب گوجه فرنگی 2ق غ
5-قارچ برش خرده 200 گرم

6-فلفل دلمه ی در صورت تمایل 1 عدد

7-سس سفید 2 پیمانه

8- پیاز 1 عدد

9-جعفری خرد شده 1/2 پیمانه

10-پنیر رنده شده گودا یا هر پنیری که خوب ذوب شود 250 گرم

11 نمک وفلفل پودر اویشن به مقدار لازم
طرز تهیه:

بادمجانها را پوست گرفته و حلقه حلقه کنید نمک بپاشید و بگذارید بماند تا تلخی آن برود سپس با آب سرد بشویید و خوب خشک کنید . سرخ کنید و کنار بگذارید.
پیاز و فلفل دلمه ایی را در ماهیتابه خرد کنید و با کمی روغن زیتون سرخ کنید گوشت را با پیاز پخته مثل مایع ماکارونی قارچهارا درون گوشت بریزید و سرخ کنید تا آب ان تمام شود مایع پیاز فلفل دلمه ایی را به مایع گوشت اضافه کنید رب را بریزید و همراه با بقیه مواد سرخ کنید نمک و فلفل آن را اندازه کنید در اخر جعفری خورد شده را اضافه کنید

پاستا را بر طبق دستور مندرج بر روی بسته بپزید و آب کش کنید.

سس سفید را درست کنید نمک و فلفل آن را اندازه کنید 3 قاشق از آن را برداشته و کنار بگذارید بقیه آن را در یک ظرف بزرگ گود بریزید پاستا را هم که خوب آب آن رفته است درون ظرف بریزید .نصف از پنیر باقی مانده را داخل ظرف بریزید و خوب هم بزنید ه ظرف نسوزی را خوب چرب کنید و 3 قاشق سس سفید را ته آن بریزید بادمجانها را روی آن بچنید گوشت آماده را بر روی بادمجانها بریزید من کمی از قبل مرغ پخته داشتم اونم با مایع گوشت قاطی کردم ریختم رو بادمجونها.

پاستای آغشته به سس سفید را روی بادمجانها ریخته مابقی سس سفید رو بریزید و روی آن را با پنیر بپوشانید ظرف گراتن را در فر از پیش داغ شده با درجه 175 تا 180 بگذارید. تا سطح آن طلایی شود بین 30 تا 40 دقیقه.
البته بگم نرسیدم سیب زمینی هم بذارم اما بی سیب زمینی هم عالی شد بچه ها من بعد بیاید رو غذا هامون بنویسیم{69}{69} روز منو {clap}{clap}اگه واسه اهل خونه درست کردین نه واسه مهمون {Copy of cheerleade:{bliss}{bliss}{bliss}{bliss}

لیلیان
2013-08-07, 09:29 PM
عکس هام فقط این لود شد چیرا

لیلیان
2013-08-07, 09:32 PM
ااینم یه کی دیگه

Sepnta
2015-06-25, 11:31 PM
خیلی خوشمزههههه و خیلی کالری بالا