تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : قلیه میگو

miaayad-hoda
2012-09-26, 10:40 AM
سلام دوستان خوب و هنرمند روزمنویی.
نمی دونم چرا قلیه میگو تاپیک اختصاصی نداشت؟!{2 (26)} به هر حال اگه جای دیگه ای هست و ایجاد این تاپیک اشتباه بوده، مدیران سایت زحمت جابه جایی رو بکشن. ممنون.
مواد لازم:
1- پیاز دو عدد متوسط
2- سیر 4 حبه
3- تمر هندی بر اساس ذائقه ی خودتون{1}
4- سیب زمینی 3 عدد متوسط
5- میگو به مقدار دلخواه؛ هر چی بیشتر بهتر!:3:
6- گشنیز خورد شده 300 گرم
7- شنبلیله ی خشک 1 ق. مرباخوری
8- رب 1 ق.غذاخوری
9- نمک، فلفل، ادویه، پودر لیمو و زعفران

اول پیاز رو نگینی خورد می کنیم و سرخ می کنیم و بعد سیرها رو رنده کرده در پیاز می ریزیم و به همراه ادویه تفت می دیم. شنبلیله ها رو هم اضافه می کنیم و بعد نوبت به رب می رسه. رب رو هم با مواد یه کوچولو تفت می دیم. گشنیز رو اضافه می کنیم و خوب تفت می دیم. یک لیوان آب جوش روی تمر هندی می ریزیم و خوب با دست ورز می دیم تمرها رو که با آب مخلوط بشن. بعد آب تمر رو از صافی یا آبکش رد می کنیم و به همراه دو لیوان آب به موادمون اضافه می کنیم. سیب زمینی ها رو نگینی خورد کرده و سرخ می کنیم. میگوها رو هم به همراه نمک و فلفل و پودر لیمو و کمی زعفران سرخ می کنیم و می ریزیم در قابلمه ی در حال جوشیدن. حدود نیم ساعت با شعله ی آروم می ذاریم بجوشه و جا بیفته.
نوش جان!{2 (30)}

marmar11
2013-08-05, 10:24 PM
قلیه میگو ترش وخوشمزه

Shidak
2013-09-06, 11:03 PM
پیاز و سیر را تفت داده زردچوبه و فلفل را اضافه کرده، بعد سبزی شامل گشنیز و کمی شنبلیله را اضافه کردم و یه کوچولو تفت دادم آب تمر را به همراه کمی آب اضافه و صبر کردم تا سبزی ها پخته بشن بعد میگو ها رو اضافه کردم و ده دقیقه بعد غذا آماده بود. میگو احتیاج به پخت طولانی نداره.

آرینا2010
2014-05-09, 05:48 PM
قلیه میگو
پیاز رنده شده 1 عدد
سیر رنده شده 2-3 حبه
گوجه رنده شده 1 عدد متوسط
تمرهندی به میزان دلخواه
سبزی ماهی (شنبلیله و گشنیز)
زردچوبه نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
آرد 1 ق غ
میگو 300گرم
اول پیازو سرخ میکنیم و وقتیکه عسلی شد سیر رو اضافه میکنیمو بعد زردچوبه و نمک و فلفل رو اضافه میکنیم..حالا نوبت سبزیهامونه که باید خوب سرخ بشن و بعد گوجه رنده شده میریزیم تا سرخ بشه و بعد تمر هندیو که از قبل تو 1لیوان آب جوش گذاشتیم و آبش پو از صافی رد کردیم به موادمون اضافه میکنیم
من برای قوام بهترش 1 قاشق غذاخوری سر خالی آرد میزنم
حالا آب میریزیم و میزاریم تا خوب جا بیفته...
در این فاصله میگو رو با پیاز و آبلیمو و روغن زیتون و فلفل سیاه مزه دار میکنیم و در جای خنک قرار میدیم...بعد از نیم ساعت نیمی از میگوها رو تو روغن سرخ میکنیم و نیمی دیگر رو سوخاری میکنیم(در تخم مرغ و پودر سوخاری می غلطانیم و در روغن سرخ میکنیم)
و میگوهای ساده سرخ شده را در قلیه میریزیمو نیم ساعت بعد قلیه رو خاموش میکنیم
و میگو سوخاریا رو هم روی پلو سفید میزاریم و در کنار قلیه سرو میکنیم
نوش جون{6 (65)}
224139
224143

13899
2015-07-16, 04:31 PM
قلیه میگو خوشمزه{53}

niloofar63
2016-01-05, 03:56 PM
قلیه میگو و تم دریایی{1}