کارگاه های آموزشی در رومنو - جشنواره پاییز هزار رنگ
جشن انار - مسابقه ویژه آشپزی و شیرینی پزی 54
کارگاه آموزش نوشیدنی های گرم

PDA

مشاهده نسخه کامل : مبارزه با سوسک کابینت و آشپزخانه

gp93
2012-08-27, 05:15 PM
دوستای عزیز من تو کابینتای آشپزخونم که ام دی اف هست سوسکای ریز زردرنگی پیدا شده که شدیدااعصابم رو ریخته به هم.{verysad} کی میتونه کمک کنه؟{63} شدیدا محتاج کمک هستم{20}

Marjan
2012-08-27, 09:38 PM
ما هم از این سوسکها داشتیم خیلی هم زبرو زرنگن و تو کابینت زندگی میگنن پیف پاف تنهایی کمک زیادی نکرد تا اینکه یه روز من و همسرم بهشون حمله کردیم {65} همسرم پشت و زیر و داخل کابینتها رو پیف پاف زد همشون ریختن بیرون ما هم شروع کردیم به کشتنشون تمام سوراخ سنبه ها هم پیف پاف زدیم فرداش هم زیر کابینتها رو پودر سوسک کش ریختم تمام ظرفها رو دراوردم شستم و گوشه تمام کابینتها پودر سوسک کش ریختم هر روز جسد سوسک مرده جمع میکردم {20} تا بعد یه هفته دیگه کاملا نابود شدن و دیگه هرگز پیداشون نشد{santa}
این سوسکها معمولا یا با جعبه میوه وارد خونه میشن یه از خونه های همسایه ای که در خال اسباب کشیه اونا هم اسباب کشی میکنن میان خونه شما

zizi64
2012-08-27, 11:24 PM
ما هم که تازه وارد خونه ی جدید شدیم با این سوسکهای چندش آور مواجه شدیم.
میگن این سوسکها خارجی اند و خیلی زود هم تکثیر میشند.
من از سم کشاورزی ، که مایع سفید رنگی بود استفاده کردم . همه ی گوشه کنارها و جاهایی که حدس می زدم سوسک وجود داره ریختم. خداروشکر دیگه نابود شدند.
خیلی خیلی از سوسک متنفرم. خدا کنه دیگه برنگردند.

andia
2012-08-28, 12:37 AM
سلام

ما هم از این سوسکها تو خونمون زیاد بوده از پودر سوسک کش (کنترل 2) استفاده کنید همه داروخونه ها هم دارند

عالیهههههههههههههه جواب میده اساسی{71}

Honey
2012-09-01, 07:51 PM
عزیزم تمام ظرف ظروفا تو از کابینتات در یار ببر یه اتاق دیگه ورنه مجبور می شی همشو بشوری
بعد یه روز که می خوای خونه نباشی تمام سوراخ سنبه های کابنتا ت رو سوسک کش بزن زیر کابنتا رو وشه کتاراش بعد
بعد که بیای خونه باید شروع کنی به شست شور بعد زیر کابینتا رو جایی که بیشتر سوسک می بینی رو پودر سوسک کش بزن چون بعد چند وقت جوجه هاشون در می یان با پودر کشته می شن
بعد هم دیگه سوسکی نخواهی دید
من که چند سال پیش این کار رو کردم دیگه ندیدم تو خونه اگه تکه توکی هم ببینم پودر می زنم ولی اول باید درست حسابی ریشه کنشون کنی
می دونی اشپزخونه من اپن نیست در داشت وقتی سوسک کش زدم در بستم تمام دور کنارای در رو بستم که سوسکا به جایی دیگه نرن دیگه نمی دونم شاید باید همونجا وایستی کهوقتی سوسک کش می زنی وقتی فرار می کنن مواظب باشی جایی دیگه ای نرن

8823
2012-09-08, 12:46 PM
عزیزم خمیر سوسک کش امحاء بگیر تیوپیه....مثل خمیردندون گوشه اطراف بذار معجززززززززززززه میکنه.{69}

مامان زهرا و حسین
2012-09-23, 08:37 AM
ما هم از این سوسکها داشتیم خیلی هم زبرو زرنگن و تو کابینت زندگی میگنن پیف پاف تنهایی کمک زیادی نکرد تا اینکه یه روز من و همسرم بهشون حمله کردیم {65} همسرم پشت و زیر و داخل کابینتها رو پیف پاف زد همشون ریختن بیرون ما هم شروع کردیم به کشتنشون تمام سوراخ سنبه ها هم پیف پاف زدیم فرداش هم زیر کابینتها رو پودر سوسک کش ریختم تمام ظرفها رو دراوردم شستم و گوشه تمام کابینتها پودر سوسک کش ریختم هر روز جسد سوسک مرده جمع میکردم {20} تا بعد یه هفته دیگه کاملا نابود شدن و دیگه هرگز پیداشون نشد{santa}
این سوسکها معمولا یا با جعبه میوه وارد خونه میشن یه از خونه های همسایه ای که در خال اسباب کشیه اونا هم اسباب کشی میکنن میان خونه شما

من هم همه این کارها را کردم چرا بازم سوسک ریز تو خانه ÷یدا میشه؟{verysad}

Marjan
2012-09-23, 11:13 AM
مامان زهرا هنوز یه جاهایی هستن که شما شناسایی نکردین تو دستشویی و حمام و اتاق خواب هم چک کنید

tozhi
2012-10-30, 03:19 PM
من هم در اشپزخانه ام ازاین سوسکهای ریز داشتم ولی با راهنمایی یک داروساز از دست سوسکها راحت شدم ایشون پیشنهاد پودر اسید بوریک را دادن که این پودر باعث قطع نسل در این نوع سوسکها میشود البته باید زیر کابینت و گوشه های حاشیه داخل کابینت ریخته شود و دست باان تماس نداشته باشد و برای استفاده از ظرفها هر بار انها را شست بعداز 2الی3 هفته نسلشان از بین میرود من همیشه ان دکتر را بخاطز راهنمای اش دعا می کنم

Shine
2012-12-14, 04:00 PM
سلام
من يه سأله كه اين سوسكها برام شدن كابوس بعد يه دوستي گفت از گچ سوسك كش استفاده كن با يه دونه گچ كه تو كابينتها زدم مشكل حل شد فقط يكي دو بار ديگه بايد تمديد كنم براي بچه هايي كه از تخم در ميان چون اثرش بيست روزه . از داروخانه ها تهيه كنيد

nazgoli
2012-12-15, 07:32 AM
من هم خمیر سوسک کش از داروخونه گرفتم عالی بود . واقعا معجزه کرد

sara taha
2012-12-28, 06:56 PM
سلام دوستان این سوسکا معمولا مال تابستونن و به حبوبات و جو ارد و ..حمله میکنند.برین سم فروشی و بخواین سمشو بده
من اسپری کردم زیر کابینت ها و دیگه تموم شدن

princessN
2013-06-08, 09:47 PM
دوستای گلم توروخدا کمکم کنید
منن چیکار کنم تو کابینت های آشپزخونه نمیدونم ه کجاش نمیشه که تکونشون داد سوسک است اونم به چ بزرکی بخدا من میترسم یه روز سکته کنم دست خودم نیست خیلی میترسم از دیروز که دیدم کلا همه جا حساسیت داده و میخاره توروخدا بگید چیکار کنم؟؟؟{verysad}
پودر زدیم ولی باز هستند میدونم هم که پشت کابینت ها هستند{20}{20}{20}
انقدر میترسم که حتی از دیروز لب به غذا نزدم همش اون صحنه جلو چشامه من چیکار کنم خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااا
نوشته بودید خمیر امحا از کا بخرم؟؟؟
من عمرا خونه بخرم ام دی اف بزنم اه{2 (14)}
کمکــــ

Maryam_chef
2013-06-26, 10:54 PM
دوستان یک راه حل حسابی دارم
یک سم مخصوص که در سم فروشی های کشاورزی میفروشن که اونا رو توی قوطی یا شیشه ریخته به صورت مایع در میاد موقعی که همه خوابن واز دستشوییها استفاده نمیکنن اون مایع رو در تمام چاه های خونه تون (حتی اگه استفاده نمیشه )بریزید سالی دو بار الی سه بار از شر همه ی سوسک ها و جانورهای موذی راحت میشین {eek}{eek}{eek}

kyana
2013-07-22, 09:46 AM
سلام توروخدا منم خونم پرسوسک چه کار کنم از سوسک ریزها بچه کوچیک دارم نمیدونم دارم دیوونه میشم{20}{20}:42:

مهرانه
2013-07-22, 10:24 AM
يك چيزي بگم :3:اين سوسكها تو كابينت كجاها قايم ميشن من هر وقت ميرم اسپري كنم اصلا نمي دونم كجاها رو اسپري كنم در اسپري تو كابينت هم مي ترسم چون مي ترسم مواد و ظروف رو سمي كنه مجبورم يك وقتي همه كابينت رو بريزم بيرون بعد اسپري كنم حالا سوالم اينه اين اسپري هاي تارو مار سوسك كش تاثير داره ؟ و ديگه اينكه چه جوري بدون خالي كردن كابينت ها از شر سوسكها خلاص بشيم ؟

sarina-kian
2013-07-22, 11:06 AM
من تا پارسال وحشتناك سوسك ريز داشتم تو آشپزخونم.واقعا اعصابم بهم ميريخت.{verysad}هر ظرفي مي خواستم استفاده كنم بايد ميشستم.گهگاه تخم سوسكارو هم تو ظرفام مي ديدم.اسپري،پودر سوسك كش،هيچي روشون كار ساز نبود.تا اينكه......
اين عكس رو كه ميبينين و نميدونم ترجمه ش چيه،عكس يه پودر سوسك كشه بسيار بسيار عالي و معجزه آساست.از مغازه هاي سم فروشي لوازم كشاورزي گرفتم.تمام ظرفا رو از كابينتا در اوردم.روي هر طبقه كابينتو ازين پودر ريختم.روزنامه روشون چسبوندم.تو كابينتي هام رو هم روش پهن كردم و بعدم ظرفا رو.زير كابينتا،بالاي كابينتا و هود و...هرجا كه عقلم ميرسيد ازينا زدم.زير موكتا و فرشا.دور تا دور خونه...الان ميتونم بگم كه نسلشون منقطع شده!
گهگاه يكي دو تا ميبينم كه از راه آب حمام دستشويي ميان.اخه اون دورو برا ميبينمشون.از اون سم مايع قوي كه مريم شف هم گفتن گرفتم كه بعد يه سال هنو وقت نشده بريزم.اما بگفته استفاده كنندگان اونم عالي جواب داده.
خلاصه بگرديد اينو پيدا كنيد كه دواي قعطي نابودي سوسك هاست.درجا خشك ميشن سوسكا.

aram
2013-07-22, 12:46 PM
منم از این سم آیکن استفاده کردم واقعا عالیه یه مقداریشو توی اسپری شیشه شور ریختم و کمی آب ریختم روش و خوب تکون دادم تا حل شد بعد همه جای کابینتها زیر فرشها و هر جایی که بشه اسپری کردم دیگه نه سوسک دیدم نه مورچه راحت شدم{1}

ستاره12
2013-07-22, 12:55 PM
يك راه حل اسون و كم خطر خودمم امتحان كردم شديدا عاليه
من گچ سوسك بكش بكش گرفتم شديدا جواب داد

Simin1
2013-07-22, 01:17 PM
دوستان یک راه حل حسابی دارم
یک سم مخصوص که در سم فروشی های کشاورزی میفروشن که اونا رو توی قوطی یا شیشه ریخته به صورت مایع در میاد موقعی که همه خوابن واز دستشوییها استفاده نمیکنن اون مایع رو در تمام چاه های خونه تون (حتی اگه استفاده نمیشه )بریزید سالی دو بار الی سه بار از شر همه ی سوسک ها و جانورهای موذی راحت میشین {eek}{eek}{eek}
دوستان پیشنهاد می کنم که به هیچ وجه از سموم کشاورزی در خونه هاتون استفاده نکنین(سمی که مریم جان نوشتن احتمالا سم چغندره که جزء قوی ترین سموم کشاورزیه)،این سموم فوق العاده سرطان زا هستن و تو محیط های در بسته بخارات متساعد شده ازشون بسیار خطرناکن. یه سری طعمه های غذایی هست به اسم خمیر سوسک جاهای مختلف خونه میذارین و سوسک ها رو بسمت خودش جذب میکنه.سوسک با تغذیه از این خمیر دچار تشنگی بسیار شدید میشه و میمیره. یا قلم سوسک، اسپری های سوسک کش، در طولانی مدت میشه کنترل کرد. یا سمومی که برای مصرف خانگی تولید شدن مثله اونی که سارا جون گذاشتن(icon)
برای چاه توالت حتما از چاه بست(درپوش های پلاستیکی سفید رنگ) استفاده کنین چون با توجه به طرح اگو هر قدر هم خونتونو تمیز نگه دارین و سم بزنین از خونه همسایه ها ممکنه سوسک بیاد.
شانه های تخم مرغ(کارتن) معمولا مملو از تخم سوسک هستن، بعد از خرید سریعا اونا رو از خونه بیرون ببرید.

Maryam_chef
2013-07-23, 09:09 AM
دوستان پیشنهاد می کنم که به هیچ وجه از سموم کشاورزی در خونه هاتون استفاده نکنین(سمی که مریم جان نوشتن احتمالا سم چغندره که جزء قوی ترین سموم کشاورزیه)،این سموم فوق العاده سرطان زا هستن و تو محیط های در بسته بخارات متساعد شده ازشون بسیار خطرناکن. یه سری طعمه های غذایی هست به اسم خمیر سوسک جاهای مختلف خونه میذارین و سوسک ها رو بسمت خودش جذب میکنه.سوسک با تغذیه از این خمیر دچار تشنگی بسیار شدید میشه و میمیره. یا قلم سوسک، اسپری های سوسک کش، در طولانی مدت میشه کنترل کرد. یا سمومی که برای مصرف خانگی تولید شدن مثله اونی که سارا جون گذاشتن(icon)
برای چاه توالت حتما از چاه بست(درپوش های پلاستیکی سفید رنگ) استفاده کنین چون با توجه به طرح اگو هر قدر هم خونتونو تمیز نگه دارین و سم بزنین از خونه همسایه ها ممکنه سوسک بیاد.
شانه های تخم مرغ(کارتن) معمولا مملو از تخم سوسک هستن، بعد از خرید سریعا اونا رو از خونه بیرون ببرید.

سیمین جون اون سم چغندر نیست سم مایعیست که خونگیست(سمش خارجیه ) که باید دستکش پوشیده بشه اون سم رو به صورت مایع در بیارین ودر تمامی چاه ها ریخته بشه و دیگه احتیاجی نیست که مرتب کابینت ها رو سم بریزید فقط تمامی چاه ها حتی پشه ها رو هم نابود میکنه من این مدتی که استفاده میکنم یه دونه سوسک هم ندیدم حتی داخل حیاطمون هم نداره (نسل کشی سوسک و جانوران موذی ) راستی اینم بگم که کسی که سم رو درست میکنه و میریزه باید وارد باشه و اصولشو رعایت بکنه {104}تخم سوسک و پشه و.... همه در چاه های خونه ی نه در کابینت ها

شکلات تلخ
2013-08-21, 03:39 AM
دوستان فکر نمیکنین با اومدن یکی از این شرکتایی که سم پاشی میکنن بشه اسون تر این موضوع رو حل کرد؟من اینکارو کردم صد و بیست تومن فکر کنم گرفتن.الان یک سال و نیم به طور کلی نسلشون منقرض شده.البته وقتی اومدن ما سفر بودیم دوماه بعد که رفتم دیدم روی سطح تی وی یکم خراب شده یعنی بالاش.حالا نمیدونماز اثرات اونه یا نه؟گفتم که در جریان باشین{2 (26)}

فاطمه مهر
2013-08-21, 09:34 AM
سم کشاورزی هرکیودیدم استفاده کرده تاثیر خوبشو دیده منم استفاده کزدم هیچی نمون از سوسکا

بهارم
2013-12-01, 09:10 AM
سلام دوست عزیز، ما هم در آپارتمانمون این مشکل رو داشتیم از روشها و سموم مختلف استفاده کردیم اما نتیجه مطلوبی نداد. تا این که یکی از دوستان شرکتی رو به ما معرفی کرد که کاری منحصر بفرد انجام میداد. با استفاده از پیشرفته ترین سیستم روز سمپاشی دنیا که من در فیلمها در کشورهای اروپایی و امریکا و کانادا دیده بودم. خیلی سریع و بدون هیچ تاثیر سوء بر نقاشی و یا لوازم خانه. مهمتر این که نیازی به جمع آوری اثاثیه و یا شستشو بعد از سمپاشی نبوده. الان چنمد سال با انجام دادن سالی یک نوبت هیچ حشره و یا موجود مزاحم دیگر نداریم. ضمنا اون شرکت در صورت مشاهده هر نو حشره مرحله بعدی کار را رایگان انجام میدهد.به دوستانی که چنین مشکلی دارند توصیه میکنم از خدمات این شرکت استفاده کنند. شماره تماس مدیر شرکت 09122873450آقای مهندس کلهر

berg
2013-12-05, 02:11 AM
پرتقال یا پوست پرتقال؟

تو یه جمع ۲۰-۳۰ نفره بگید که از پرتقال بدتون میاد و واکنش‌ دوستاتون رو ببینید که همه با هم می‌گن: وا! مگه می‌شه کسی پرتقال دوست نداشته باشه؟ تنوع نژاد و مزه پرتقال انقدر زیاده که اگه عاشق هر پرتقالی هم نباشید، اقلا یه مدل از پرتقالا با ذائقه‌تون جور درمیاد.
حالا اگه بدونید پوست این میوه خوش‌طعم چه خواص عجیبی داره، حتما سورپرایز می‌شید.
پوست خشک پرتقال می‌تونه تو روزای سرد زمستون بهتر از نفت و بنزین کمک‌تون کنه که یه تل هیزم رو آتیش بزنید. پوست پرتقال به خاطر داشتن روغن قابل اشتعال “لیمو نه نه” می‌تونه اولین شعله آتیش برای یه شومینه هیزمی باشه.
این روغن برای حشرات اعصاب نمی‌ذاره. کافیه یه پوره با پوست پرتقال و آب درست کنید و تو لونه مورچه‌ها و جاهایی که مگس و پشه داره بریزید و ببینید چطوری همه این جَک و جونورها فرار می‌کنن. چند تیکه پوست پرتقال نزدیک رختخواب‌تون بذارید و بدون مسموم کردن هوا با حشره‌کش‌های شیمیایی از ویز ویز حشرات خلاص شید و راحت بخوابید.
به غیر از حشرات گربه‌ها هم از بوی این روغن فراری هستن. اگه می‌خواهید گربه‌ها تو باغچه‌تون رژه نرن، تو باغچه پوست پرتقال بریزید.
سطل آشغالی که توش پوست پرتقال ریخته، بوی گند همیشگی رو نمی‌ده. پوست خشک پرتقال هم همین خاصیت رو داره. می‌تونید اونا رو تو یه کیسه توری بریزید و داخل کمد، کابینت یا یخچال بذارید تا بوی و نا و موندگی نگیره.
اگه تو خونه وان دارید، قبل از حمام چند تیکه پوست‌ تازه پرتقال توی آب بندازید تا ویتامین C موجود پوست پرتقال جذب پوست‌تون بشه. اگه بعد از شما کسی حموم رفت و داد زد: وای اینجا بوی بهشت می‌ده تعجب نکنید!
پوست خشک پرتقال بوی خوبش رو حفظ می‌کنه و می‌تونید بعد از آسیاب کردنش ازش به عنوان ادویه توی سالادها، سس‌ها و غذاها استفاده کنید.
از نوارهای بلند پوست پرتقال می‌تونید شیرینی‌های کوچک یا حبه‌های نارنجی و خوشمزه‌ای برای تزئین دسر و شیرینی درست کنید.
انصافا اگه بخوان پوست پرتقال رو با این‌همه کاربردایی که داره، جدا بفروشن بیشتر از خود پرتقال نمی‌ارزه؟

مهرانه
2013-12-05, 09:02 AM
چند وقت پیش تو همین تایپیک مشکل شما دوستان رو داشتم که دوست عزیزم سارینا جان این سم رو بهم پیشنهاد دادن سم ICON ([Only registered and activated users can see links]) آخر تابستون خریدم تو همه کابینتها و زیر فرشها اسپری کردم از فرداش بود یکی یکی سوسک مرده جمع میکردم عالی بود تا الان که خدیا شکر سوسک ندیدم {69} ولی خدا روز بد نیاره همون روز که اسپری کردم جلوی بینی مو باید میگرفتم اسپری میکردم حساسیت فصلی دارم تا فرداش چشام میخارید و حس میکردم روی بدنم مورچه راه میره {2 (26)}{2 (14)}اینو گفتم اگر حساسیت دارین حتما یک ماسک موقع اسپری بزنید .

marzi.kh
2013-12-05, 09:53 AM
ماهم چند وقت پیش تو آشپزخونمون تو کابینتا شده بود پررررررررررر از سوسک بعد از کلی سرچ و انجام کارهای متفاوت ی نفر بهمون اسپری سوسک کش کامن رو معرفی کرد.
دیگه طی یه عملیات ضربتی منو مامان یکی یکی کابینتا رومیزدیم یکی از اونور سوسکایی که از ترس داشتم پا به فرار میذاشتنو میکشت{21} البته همزمان یه عااااالمه پیف پافم میزدیمااااا ولی تا چندوقتم ظرفا تو اتاق خواب بودن دیگه هرروز ما لاشه پیدا میکردیم فعلاً که کامل ریشه کن شدن حتی ی دونه زنده هم ندیدیم.این موضوع مال شاید 7-8 ماه پیشه.
راسیتی اینم بگم ما جلو بینیمون دستمال نبسته بودیم همینجور سرفه میکردیم و من از چشام آب میومد پس مراقب باشید

sholeh
2013-12-12, 10:56 PM
كامن واقعا سم قوي ايه . من سه سال پيش همه جاي خونه حتي تراس رو هم سمپاشي كردم از اون به بعد حتي يه سوسك هم نتونسته جان سالم بدر ببره.

Marjan
2014-03-19, 09:04 AM
سیمین جون اون سم چغندر نیست سم مایعیست که خونگیست(سمش خارجیه ) که باید دستکش پوشیده بشه اون سم رو به صورت مایع در بیارین ودر تمامی چاه ها ریخته بشه و دیگه احتیاجی نیست که مرتب کابینت ها رو سم بریزید فقط تمامی چاه ها حتی پشه ها رو هم نابود میکنه من این مدتی که استفاده میکنم یه دونه سوسک هم ندیدم حتی داخل حیاطمون هم نداره (نسل کشی سوسک و جانوران موذی ) راستی اینم بگم که کسی که سم رو درست میکنه و میریزه باید وارد باشه و اصولشو رعایت بکنه {104}تخم سوسک و پشه و.... همه در چاه های خونه ی نه در کابینت ها

مریم جون ممکنه اسمش رو بگی و اینکه اصول ریختنش چه طوره ؟

Marjan
2014-03-19, 09:10 AM
من هم همه این کارها را کردم چرا بازم سوسک ریز تو خانه ÷یدا میشه؟{verysad}

وای گفتی هاااااااااااااااااااااااا اا منم خوشحال بودم رفتن الان فهمیدن هرچقدر هم کابینتا رو از وجودشون پاک کنی بازم از راه اب و چاه میان بالا

marzi.kh
2014-03-19, 09:50 AM
مرجان جونم اسپری سوسک کش کامن خر و بزن همه کابینتارو و حتی لبه ها رو اغشته کن فقط خیلی قویه ماسک استفاده کن ما از بعد از اون دیگه اصصصصصصلا یه دونه هم ندیدیم فقط لاشه سوسک ریزا که تخمشون آماده بوده هستن{1}

Maryam_chef
2014-03-19, 10:49 AM
مریم جون ممکنه اسمش رو بگی و اینکه اصول ریختنش چه طوره ؟

مرجان جون متاسفانه اسمش رو یادم رفته ولی مطمئنم خارجیه و سم قویه ایه باید در شیشه هایی شبیه شیشه ی نوشابه ریخته بشه و با اب مخلوط بشه اگر به مرکز اون برین بهتون میگن (اگر خصوصیاتشو بگین (انواع و اقسام داره این سم ها )ولی خیلی موثره در نابودی سوسک و .....

Marjan
2014-03-19, 09:49 PM
مرجان جونم اسپری سوسک کش کامن خر و بزن همه کابینتارو و حتی لبه ها رو اغشته کن فقط خیلی قویه ماسک استفاده کن ما از بعد از اون دیگه اصصصصصصلا یه دونه هم ندیدیم فقط لاشه سوسک ریزا که تخمشون آماده بوده هستن{1}

خوب مرضیه جون دوباره از تو چاه میان تو کابینتهاااااااااااااا{66}{20}

Marjan
2014-03-19, 09:50 PM
ووووووووووووی تو این تاپیک تایپ هم که میکنم چندشم میشه {102}

Beauty
2014-03-20, 09:13 AM
مرجان جون مامان من برا اینکه سوسکی چیزی از تو چاه نیاد یه تیکه پارچه رو میذاره توی نایلون و نایلون رو فرو میکنه توی دهنه چاه و بعد درپوش چاه رو میذاره.

hoomat
2014-03-31, 10:47 AM
سلام دوستان
مدتیه که توی خونمون به تعداد خیلی زیاد مورچه میبینم جوری که نمیتونم بیخیالشون بشم و کاری باهاشون نداشته باشم . یه روز حدود فکر کنم 200 تا بودن ! {eek}
مایع قهرمان که برای سوسکه رو دورتادور خونه اسپری کردم و داخل سینک هم ریختم اما کامل ریشه کن نشدن. میشه اگه تجربه شو دارین راهنماییم کنین که چجوری از شرشون خلاص شم ؟{63}
مرسی

Maryam_chef
2014-04-03, 09:23 AM
سلام دوستان
مدتیه که توی خونمون به تعداد خیلی زیاد مورچه میبینم جوری که نمیتونم بیخیالشون بشم و کاری باهاشون نداشته باشم . یه روز حدود فکر کنم 200 تا بودن ! {eek}
مایع قهرمان که برای سوسکه رو دورتادور خونه اسپری کردم و داخل سینک هم ریختم اما کامل ریشه کن نشدن. میشه اگه تجربه شو دارین راهنماییم کنین که چجوری از شرشون خلاص شم ؟{63}
مرسی

عزیزم سلام {2 (6)}
باید جای اصلی (سوراخ مورچه ها)روبیدا کنی وبا یک سرنگ که داخل اون رو از نفت و سم مورچه بر کردی (نصف نصف از هر کدوم )داخل سوراخ مورچه ها بریزی خیلی موثره (مخصوصا الان مورچه بر دار هم زیادن ) سوزن رو باید تا آخرش فرو کنی .(البته با دستکش باش)
امیدوارم کمکی بهتون کرده باشم

آستاره
2014-04-05, 07:13 AM
من تجربه ای برای مورچه ندارم اما سوسکهای ریز آشپزخانه ام با خمیر " امحا" بطرز معجزه آسایی از بین رفته و ناپدید شدند.

monir1343
2014-05-08, 05:29 PM
سوسکها از خودشون که مرده اند استفاده میکنن بهترین راهش تو یه اسپری نفت بریزین و به سوسکها بپاشید بعد سوسک که مرد بذارین یه جا که میدونید همیشه میرن باور کنین نسلشون کنده میشه البته ما تو انباری خونه مون اینکار رو کردیم جواب گرفتین دعا به جون من کنین

spring daughter
2014-05-10, 08:45 AM
من وقتی اومدم این خونمون یه پسر مجرد قبلش زندگی میکرد کل آشپزخونه پر سوسک کابینت بود یه روز شوهرم از عطاری یه سم مایع قوی گرفت همه رو اسپری کرد تو آشپزخونه البته باید با آب مخلوط بشه دو روز خونه نرفتیم تا سم اذیتمون نکنه بعدش تمامشون خداروشکر مردن تو دستشویی و حمام هم ریختم دیگه سوسک نیومده خداروشکر گوش شیطون کر {63}

رویا محمدی
2014-05-17, 08:20 PM
سلام عزیزم
لطفا اسم سم چی بود
ممنون

yektam
2014-05-18, 08:32 AM
من زمانی که ازدواج کردم خونه ای راکه اجاره کردیم بعد مدتی دیدیم یکی از سنگهای روی اپن شکسته و پر سوسکه و تا من بفهمم توی تمام وسایل برقی خونه پر سوسک بود هر کاری کردم از بین نرفتن حتی زمان جابجایی تمام کارتنها را عوض میکردم و اسپری میزدم ولی نشد که نشد تا اینکه ماشین لباسشویی ما به لطف همین سوسکها خراب شد!!!!!یکی از دوستان توصیه کردن تا دوهفته خونه را سم پاشی کنین و حتی وسایلتون رو.همسرم تمام وسایل برقی را باز کرد هر کدوم را توی یه نایلون بزرگ گذاشتیم و اسپری زدیم و درش رو بستیم تمام خونه رو هم با همین اسپریهای سوسک کش اسپری زدیم مثل برگ خزون از تمام وسایل ما سوسک میریخت بیرون چون متاسفانه خونه ای که نقل مکان کرده بودیم باز سوسک داشت.الان خدا را شکر نیست و نابود شدن.سوسکها وقتی تخم میذارن دوهفته بعد از تخم بیرون میان برای همین باید کاری کنین که حتی تخم های اونها هم ازبین بره والا موقت از بین میرن ولی تخمها میمونن و دوباره روز ا زنو.

*ati*
2014-05-28, 02:23 PM
با اسباب کشی همسایه بالایی همه سوسکها به منزل ما مهاجرت کردند. امحاء معجزه میکنه. دوستان راست میگن.

مامان سارینا
2014-05-28, 02:30 PM
این سوسکا خوبه که ما تازگیا سوسک فاضلاب پبدا شده خیلی گندن انقد میترسم بادوتا بچه

M_R_Z_khanomi
2014-05-28, 02:54 PM
این سوسکا خوبه که ما تازگیا سوسک فاضلاب پبدا شده خیلی گندن انقد میترسم بادوتا بچه
وای خدا اسم سوسک میاد تنم میلرزه اینقدر بدم میاد توی کابینت سوسک ببینم... دیگه دیوونه میشم اینقد غر میزنم که شوهری هم سرسام میگیره{102}
سم پاشی هم یه دردسر دیگه است واسه مون... چون همسری به سمها خیلی حساسیت داره اگه سم بزنیم تا چند روز حالش خرابه!{20}
راستی همسری میگه این سوسکا در برابر مواد رادیو اکتیو هم مقاوم اند مخصوصا تخماشون ...{verysad}

مامان سارینا
2014-05-28, 02:57 PM
خیلی بزرگن اصلا نمیمیرن حمله میکنن تازه

M_R_Z_khanomi
2014-05-28, 03:00 PM
خیلی بزرگن اصلا نمیمیرن حمله میکنن تازه
شنیدم اولین بار این سوسکها توی بار سیبزمینی از خارج وارد کشور شدن... هی لعنتشون میکنم...

مامان سارینا
2014-05-28, 03:05 PM
شنیدم اولین بار این سوسکها توی بار سیبزمینی از خارج وارد کشور شدن... هی لعنتشون میکنم...

ار تو حموم دراومد چاهمونو بستیم اما همش حس میکنم سوسک داره رو بدنم راه میره خیلی کلافم دقیقا اندازه یه اتگشتن

Maryam_chef
2014-05-28, 04:13 PM
ار تو حموم دراومد چاهمونو بستیم اما همش حس میکنم سوسک داره رو بدنم راه میره خیلی کلافم دقیقا اندازه یه اتگشتن

مریم جون {2 (6)}
اگر سالی دو بار از این سم هایی که به صورت مایع باید بشن (مخلوط با اب)بزنید البته در تمامی چاه های خونه (هم چاه یی که استفاده میشه هم چاه هایی که استفاده نمی شه )بزنید برای همیشه از سوسک راحت میشین :42:
البته امحا هم خوبه ولی موقتی هست باز دوباره تخم ریزی می کنن و ازدیاد نسل میشه {66}{66}
روش هایی به جز این به طور کامل از بین نمیبره موقتی هست

مامان سارینا
2014-06-02, 04:06 PM
مریم جون {2 (6)}
اگر سالی دو بار از این سم هایی که به صورت مایع باید بشن (مخلوط با اب)بزنید البته در تمامی چاه های خونه (هم چاه یی که استفاده میشه هم چاه هایی که استفاده نمی شه )بزنید برای همیشه از سوسک راحت میشین :42:
البته امحا هم خوبه ولی موقتی هست باز دوباره تخم ریزی می کنن و ازدیاد نسل میشه {66}{66}
روش هایی به جز این به طور کامل از بین نمیبره موقتی هست

مرسی عزیزم اسمه این سم ها چیه؟

maryama
2014-06-02, 09:22 PM
من هم در اشپزخانه ام ازاین سوسکهای ریز داشتم ولی با راهنمایی یک داروساز از دست سوسکها راحت شدم ایشون پیشنهاد پودر اسید بوریک را دادن که این پودر باعث قطع نسل در این نوع سوسکها میشود البته باید زیر کابینت و گوشه های حاشیه داخل کابینت ریخته شود و دست باان تماس نداشته باشد و برای استفاده از ظرفها هر بار انها را شست بعداز 2الی3 هفته نسلشان از بین میرود من همیشه ان دکتر را بخاطز راهنمای اش دعا می کنم

پودر اسید بوریک رو از کجا باید تهیه کرد؟

yektam
2014-06-07, 01:44 PM
مادر من از عطاری تهیه میکردن.فکر میکنم داروخانه ها هم باید داشته باشن.

kyana
2014-07-15, 03:50 AM
خانمها من خلاص شدم از این جونورها پارسا کل خونه رو سم پاشی کردم نز دیک به یک ماه رفتم خونه مادر شوهرم چون نباید توخونه باشی مخصوصا اگه بچه کوچیک داشته باشید میگن این سوسکارو وقتی میکشی باید اون محل رو خوب ضد عفونی کرد یه چیزه دیگه اگه خ{clap}ونه رو تمیز کردین از این سوسکا جایی میریرد مواظب باشید از دوباره تو وسایلتون نیاد که بیان تو خونه:3:

Marjan
2014-07-16, 05:08 PM
من از اون سم المانیه خریدم ریختم تو چاه ها یه مدت نبودن ولی بازم اومدن ایش حالم بهم میخوره ازشون

نمیدونم این سوسک کابینت دیگه چه صیعه ایه {verysad}

مامان مریم وآرمان
2014-08-21, 10:39 AM
مدتی بود تو آشپزخونه سوسک ریز داشتیم تو کابینت هر چی در می آوردم باید میشستم.مخصوصا شبها که برق خاموش بود.از گچ سوسک استفاده کردم فایده ای نداشت دیگه کلافه شده بودم تا اینکه این دارو رو پیدا کردم انگار جدیده و هنوز سوسکها واکسنشو پیدا نکردن{21}
روش نوشته حشره و سوسک و مارمولک.اثرش تا دو ماه می مونه.منم همه جای خونه رو زدم الحمدالله هر رو ز کمتر میبینم.داره نسلشون از بین میره.وقتی که دیگه یدونه هم نبینم یه خونه تکونی اساسی می کنم و خلاص:3:

MADAR
2014-11-10, 01:10 AM
سلام
من هم عاجزم از این همه سوسک ! ریز ریز فراونن ! وقتی اساس کشی همسایه شد اونها هم اومدن حالم دارم بهم میخوره !
مخصوصا شب ها که همه جا راه میرن! غذا خوردن و... که کلا تعطیل شده !
من از سم آیکن استفاده کرده : یه مدتی نبودن و لی باز پیداشون میشه ! همه جا هستن !
مامان مریم وآرمان من هم از این سم گرفتم : کامن ! شما دقیقا چه طوری ازش استفاده کردید ؟ من زدم ولی انگار کم زدم یا باید نوع خاضی زد ؟
لطفا کمک کنید .

مهرانه
2014-11-10, 09:59 AM
دوست من من هم از این سم استفاده کردم الحمدالله دیگه از پارسال سوسک نداریم کلا نابود شدن این سم رو باید با مقداری آب قاطیش کنی و تو یک اسپری بریزی و کنار گوشه اشپزخونه حتی درزهای کابینت و پایه یخچال و هر جا که درز داره و سوسک تخم گذاری میکنه و معمولا سوسکها جاهای تاریکر و دوست دارن اسپری کنی من که از این سم راضیم سوسکهای که تو آشپزخونه داشتیم هم از همین ریزها بودن وبعضیهاشون اندازه یک بند انگشت بود :42: