تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : آش ساک

ماهمون
2012-07-28, 12:57 AM
این آش خیلی خوشمزه ست من امروز برای دومین بار تو این ماه مبارک این آش رو پزوندم.عکس اولین تجربه م رو میذارم بعد هم عکس آش امشب رو میذارم انشالله چون هنوز عکس رو از تو موبایلم منتقل نکردم به کامپیوتر

اسم جالبی نداره آدم رو یاده اصطلاح it sucks میندازه ولی باید بگم که اتفاقا برعکس it Rocks :10:

پیاز خرد شده رو با روغن میذاریم روی گاز تا سبک بشهو زردچوبه بهش میزنیم و تفت میدیم و اسفناج های خرد شده رو بهش اضافه میکنیم به همراه 3 پیمانه آب بعد که جوش زد بهش نصف پیمانه آرد برنج رو که تو آب سرد حل کرده بودیم رو اضافه میکنیم و 15 دقیقه دیگه صبر میکنیم تا آرد برنجمون لعاب بده
نمک و فلفل ش رو اندازه میکنیم و 3 تا تخم مرغی رو که زده بودیم به صورت رشته ی باریک به آش اضافه میکنیم و هم زمان آش رو هم میزنیم
در آخر آبغوره رو اضافه میکنیم و چند جوش که زد آش آماده ست
مندر این مرحله بهش نعنا داغ و سیر داغ هم اضافه میکنم و هم میزنم
این آش رو با لپه و قلقلی هم سرو میکنن که در این صورت تخم مرغ رو بعد پختن لپه باید اضافه کنین
من بدون قلقلی و با لپه درست میکنم
ما که خیلی دوستش داریم واقعا خوشمزه ست
کیفیت عکس کمه چون شب عکس میگیرم و از دور خیلی بد میوفته مجبورم دوربین رو خیلی به سطح آش نزدیک کنم....اینقدر خوشگله که به نظرم نیاز به تزیین نداره{2 (6)}

nastaran_1345
2012-07-28, 02:23 AM
خانومی لطفا مقداراسفناج روهم بگین.مرسی

nastaran_1345
2012-07-28, 02:38 AM
لطفامقداراسفناج رو هم بگین.مرسی

من به آبغوره ترش دسترسی ندارم .میتونم رب انارترش رآ با آبغوره بیمزه یک ویک رقیق کنم توی آش بریزم؟

Hanichef
2012-07-28, 05:04 PM
من این آش رو با لپه درست می کنم..خیلی خیلی خوشمزه ست..مرسی ماهمون جون

ماهمون
2014-01-07, 01:51 AM
خانومی لطفا مقداراسفناج روهم بگین.مرسی
هرچی بیشتر خوشمزه تر{71}
من این آش رو با لپه درست می کنم..خیلی خیلی خوشمزه ست..مرسی ماهمون جون
منم با لپه درست کردم واقعا خوشمزه سسستتتت هانی جونم{69}
من به آبغوره ترش دسترسی ندارم .میتونم رب انارترش رآ با آبغوره بیمزه یک ویک رقیق کنم توی آش بریزم؟

بلهههههه فقط یکم رنگ آش ت تیره تر میشه ولی مهم نیست در هر صورت خوشمزه ست{2 (6)}