مسابقه آشپزی و شیرینی پزی 52 - ویژه نوروز 93
>>> برنامه های آموزشی ویژه روزمنو <<<
مسابقه عکس کودک 24 - اخم کوچولوها !

PDA

مشاهده نسخه کامل : پوست پرتقال - خشک کردن پوست پرتقال، لیمو و نارنج

Azijam
2012-07-19, 08:03 PM
بچه ها پوست پرتقال رو دور نریزید.........................تا اونجا که میتونید با چاقو سفیدی پوستشو بگیرید بعد بزارید خشک بشه.........................بعد هم با اسیاب پودرش کنید................و توشیشه در بسته تو یخچال نگه دارید................اینجوری هر وقت رنده پوست پرتقال نیاز داشتید و پرتقال دم دست نداشتید..................میتونید از این پودر استفاده کنید...............من توکیک پرتقال از این پودر ریختم ...........عالی شد{2 (5)}

Maneli
2012-07-20, 07:59 PM
مرسی آزی جون, پیشنهادت خیلی عالیه
به نظرت میشه خلال کرد و خشک کرد؟
این پودر طعم تلخی نداره؟

ماهمون
2012-07-20, 08:34 PM
این پودر طعم تلخی نداره؟

مانلی جان
خلال هم بکنی مشکلی نداره فقط قسمت سفیده ی پوست رو حتما بگیر
اصلا طعم تلخی نداره و حتی خالی خوردن این پودر هم لذت بخشه من که همیشه اینکارو میکنم و تو تابستون هم میتونم کیک و دسرهای پرتقالی خوشمزه درست کنم
اینقدر دوست دارم این پودر رو که تو مهمونی خونه فامیلهای نزدیک تو فصل پاییز ازشون کیسه فریزر میگیرم و میگم پوست پرتقال توی بشقابشون رو بدن به من {2 (4)}

درضمن این کار رو با پوست لیمو هم میتونین بکنین نتیجه ش عالیه{71}

Azijam
2012-07-20, 08:38 PM
این پودر طعم تلخی نداره؟

نه گلی عطر و بوی داره که نگو{2 (5)}..................تا حالا پوست پرتقال رو فشار دادی ببینی چه عطری داره عین همون......................من پوست پرتقال رو هم خلال کرده و خشک کردم {1}................یه عالمه دارم {4}.....................گذاشتم برا شیرین پلو ومرصع پلو...............یه کار دیگه هم که با پوست پرتقال میشه کرد البته خشک شده اش:بر از بین بردن بوی زخم مرغ خیلی عالیه.........................یه تیکه کوچلوش کفایت میکنه{santa}

ماهمون
2012-09-15, 09:07 PM
اینم مال من{2 (4)}

فاطما
2013-01-04, 05:40 PM
این خلال رو چطوری نگه دارم؟
بذارم تو فریزر!یا تو ظرف نگه دارم

Nahid59
2013-01-04, 08:27 PM
توشیشه در بسته تو یخچال نگه دارید

فاطما
2013-01-04, 08:42 PM
ناهید جون
وقتی پخت باید خشکش کنم یا فقط ابشو بگیرم؟
میگن کپک میزنه!

فاطما
2013-01-04, 08:42 PM
بذارم تو فریزر یخ بزنه خراب میشه؟

Azijam
2013-01-05, 05:46 PM
ناهید جون
وقتی پخت باید خشکش کنم یا فقط ابشو بگیرم؟
میگن کپک میزنه!

فاطیما جون اگه میخوای خلال پرتقال درست کنی با چاقو سفیدی پوستشو بگیرید بعد خلال کن. بذار خشک بشه...............کاملا که خشک شد بذار تو ظرف یا کیسه تو یخچال نگه داری کن..................هر وقت هم نیاز داشتی تخخیشو بگیر و استفاده کن{2 (5)}

ღ sahar ღ
2013-01-05, 07:00 PM
آزاده جون به پوست پرتقالت چیزی اضافه کردی یا بخاطر فلاش دوربینه؟!
آخه پودرش خیلی خوشرنگه

Azijam
2013-01-05, 07:08 PM
آزاده جون به پوست پرتقالت چیزی اضافه کردی یا بخاطر فلاش دوربینه؟!
آخه پودرش خیلی خوشرنگه

نه عزیزم چیزی بهش اضافه نکردم...................یکی از دلیل های خوشرنگ بودنش خود پوست پرتقاله.....................اولا پرتقال هایی رو انتخاب کردم که پوست نارنجی تری داشتن..............از طرف دیگه سفیدی پوست پرتقال رو تااونجا که تونستم گرفتم.................به این خاطر خوشرنگ شدن{4}

maral juju
2013-01-06, 09:17 AM
من برای خشک کردن پوست پرتقال از این شیوه استفاده میکنم ، 1 -لایه سفید داخل پوست پرتقالها رو میگیرم 2- میگذارم خشک{3 (4)} شود در آفتاب (نه نور مستقیم ) 3- الان که فصل زمستونه از گرمای بخاری هم استفاده میکنم اما باید مواظب باشید که نسوزد4- پوست پرتقالهای خشک شده را در آسیاب ریخته و آسیاب میکنم 5- سپس آنها را از الک ریز عبور داده و پودر پرتقال بسیار نرم و خوشبویی به دست می آورم که در شیرینی و کیک پزی از آن استفاده میکنم.

Azijam
2013-01-08, 08:01 PM
این خلال های پرتقال رو پارسال خشک کردم..............از اون موقع تا حالا هم تو یخچاله.رنگشون مثل روز اول مونده{1}

سیندرلا22
2013-01-10, 04:11 PM
آزاده جون سفیدیش رو نمی گیری برای خلال؟؟
ممنون از دستور خوبت منم با پرتقال بزرگ که بوی تندی داره درست کردم روی بخاری بوی تندی داشت عالی بود تصاویر گویاست حتی من یه تیکه از خشک شده پوست پرتقال رو انداختم توی چای
چای پرتقالی شد جالب بود طعمش آزاده جون بهه جز توی کیک توی چه چیز دیگه ای استفاده می کنین؟؟
110148

110149

110150

Azijam
2013-01-10, 05:12 PM
آزاده جون سفیدیش رو نمی گیری برای خلال؟؟
ممنون از دستور خوبت منم با پرتقال بزرگ که بوی تندی داره درست کردم روی بخاری بوی تندی داشت عالی بود تصاویر گویاست حتی من یه تیکه از خشک شده پوست پرتقال رو انداختم توی چای
چای پرتقالی شد جالب بود طعمش آزاده جون بهه جز توی کیک توی چه چیز دیگه ای استفاده می کنین؟؟
110148

110149

110150

گلی برا خلال پرتقال تا حدی سفیدی رومیگیرم...........................ولی وقتی میخوام پودر پوست پرتقال درست کنم سفیدیشو سعی میکنم تا تهش بگیرم.هرچی سقیدی پوست پرتقال کمتر باشه پودرش خوشرنگ تر میشه...................عزیز من این پودر رو برا مواقعی که پرتقال تازه دم دست ندارم استفاده میکنم.در کل برا تمام دستور کیک و شیرینی که نیاز به رنده پوست پرتقال دارن کاربردیه{1}............................... ...............گلی چای با طمع پوست پرتقال رو تا حالا امتحان نکردم.باید خوش عطر باشه.حتما درست میکنم{77}{77}

Bahari
2013-01-11, 09:56 PM
اسانس پودری پرتقال/ نارنج / لیمو

یادمه چند وقت پیش یکی از دوستان گله داشت از وانیلی که نداشته تا داخل خمیرش بزنه و بوی زهم تخم مرغ رو بگیره ... در جوابشون گفته بودم که نگرانی از نداشتن یا تموم کردن وانیل یا اسانس دلخواه بی مورده - البته منوط به اینکه خمیر خاصی نداشته باشیم که همه طعم و مزه اش رو مدیون اسانس خاصی باشه {68} وقتی مرکبات خوبی داریم که عطر بی نظیری در پوسته خارجی شون دارند و بیشتر و بهتر از وانیل کمک می کنند به رفع بوی تخم مرغ ... و البته طعم دهی مطلوب به انواع خمیر نان و شیرینی و کیک ...

من معمولا چه در فصل لیموی شیراز چه الان که فصل انواع مرکباته ، از رنده پوست لیمو و پرتقال و نارنج تازه هرکدوم که در دسترسم باشه ، داخل انواع خمیر استفاده می کنم . اما یک مقداری رو هم ذخیره می کنم برای زمانهایی که نوع تازه اش در دسترس نیست ... راست ترش اینه که شخصا وقت و حوصله گرفتن پوسته سفید داخلی رو برای پودر پوست مرکبات ندارم {65} و نیازی هم برای این کار نمی بینم ... میوه درسته رو قبل از مصرف پوستش رو رنده می کنم و داخل یک سینی می ریزم و می گذارم در دمای اتاق خشک بشه ... روی حرارت بخاری و شوفاژ نمی زارم چون حرارت هم رنگش رو تغییر می ده و هم عطرش رو با درصد خیلی بالایی کاهش می ده {68} بعد از یکی دو روز معمولا خشک می شه بعد آسیاب می کنم و از الک رد می کنم و داخل شیشه سر بسته در یخچال نگهداری می کنم و شخصا هیچ محدودیتی هم در نوع مصرفش قائل نیستم ... کیک ، شیرینی ، نان یا حتی بعضی از انواع مربا ... که البته این مورد آخری در منزل ما چندان مصرفی نداره :10:

sama jan
2013-02-28, 11:47 PM
اینم مال من{53}{53}
120247120248

سمانه1366
2013-03-07, 09:07 AM
اینم ماله من[Only registered and activated users can see links]واقعا عالی بود عطرش تو کیکم ریختم

ملاحت
2013-03-07, 10:59 AM
درموردپوست لیمو هم میشه توضیح بدین چطوری درست میشه واینکه مواردمصرفش چیه؟

سمانه1366
2013-03-07, 11:10 AM
شرمنده سرعت نت پایین بوده تو پست قبلی عکس نیست{77}

سمانه1366
2013-03-07, 11:11 AM
درموردپوست لیمو هم میشه توضیح بدین چطوری درست میشه واینکه مواردمصرفش چیه؟
من پوست لیمو ترش رو هم مثل همین پرتقال درست کردم و برای گرفتن بوی ماهی و مرغ استفاده میکنم علاوه بر اون تو کیک ها و شیرینی ها

Maryam_chef
2013-05-27, 11:14 PM
پوست پرتقال خیلی کار برد داره
بصورت خلال اون که میتونه در بعضی غذاها مورد استفاده قرار بگیره مثل شیرین پلو
میتونیم اونا درسته خشک کنیم و برای ازبین بردن زهم گوشت و... استفاده کنیم
میتونیم پوست ان را که سفیدی ان گرفته شده را خشک کرده و اسیاب کرده در پخت کیک و شیرینی ازاون استفاده کنیم
من برای شیرین پلو خلال اونو سه بار توی اب میجوشونم با مقداری شکر اونودرست میکنم و اگه هوس این غذا رو داشتم همیشه حاضر دارم اینم عکس خلال های من :

Maryam_chef
2013-05-28, 09:40 AM
البته بچه ها من نارنگی رو امتحان کردم به همین روش ولی اصلا خوب نمیشه

باران بهاري
2013-06-07, 01:50 AM
بهاري عزيز ممنون از آموزش خوبت .من پوست پرتقال و ليمو رو خشك مي كنم و هر موقع كه مي خوام مرغ با سس ربي درست كنم يك تكه كوچيك از پوست پرتقال يا ليمو داخل سسش ميندازم .عطر خوبي داره . ولي اينكه شما پودر كردي رو حتما انجام مي دم براي كيك و خمير .

Maryam_chef
2013-06-07, 09:02 AM
اینم پوست پرتقال پودر شده ی من
چقدر استفاده داره این توی پخت شیرینی و بعضی غذاها

1956
2013-06-07, 03:26 PM
من یه بار پوست پرتقال روگرفتم 2_3بار جوشوندم وخشک کردم برای شیرین پلو ولی رنگش تیره شدو البته ظرفم در بسته‌ نبود وخیلی هم تلخ بود میشه بگین چرا یا تصویری بزارین مراحل درست کردن پرتقال ولیمو رو که باهم درست کنیم

Bahari
2013-06-07, 05:07 PM
حالا که به لطف نرگس عزیزم این پست تبدیل به تاپیک شده ... یکی دو تا مطلب کوچک بود که تو آشپزخونه ام در موردش صحبت کردیم و برای جمع بندی و دسترسی راحت تر اینجا کپی می کنم ، شاید پاسخگوی سوالات مشابه احتمالی باشه {1}

در مورد نحوه رنده کردن پوست مرکبات به این عکسها توجه کنید لطفا... من فقط برای اسانس به این شیوه عمل می کنم که ذره ای لایه ی سفید داخلی مخلوط پودر نشه و احیانا تلخش نکنه !

توضیحات بیشتر را اینجا ([Only registered and activated users can see links]) و اینجا ([Only registered and activated users can see links])بخوانید .{53}

Bahari
2013-06-07, 05:13 PM
من یه بار پوست پرتقال روگرفتم 2_3بار جوشوندم وخشک کردم برای شیرین پلو ولی رنگش تیره شدو البته ظرفم در بسته‌ نبود وخیلی هم تلخ بود میشه بگین چرا یا تصویری بزارین مراحل درست کردن پرتقال ولیمو رو که باهم درست کنیم

اینجا ([Only registered and activated users can see links]) رو بخونید لطفا ... با این توضیح که حتما باید لایه سفید داخلی رو کاملا از پوسته نارنجی جدا کنید و بعد خلال کنید و بدون جوشاندن داخل یک سینی پهن کنید و اجازه بدید تو دمای محیط خشک بشه و بعد حتما داخل ظرف درب دار نگهداری کنید . دور از نور و رطوبت هر زمان که نیاز داشتید به میزان لازم با همین شیوه ای که در این لینک ([Only registered and activated users can see links]) توضیح دادم بجوشونید و استفاده کنید .
متاسفانه کارتون از اساس مشکل داشته دوست من ... قبلا هم جای دیگه عرض کرده بودم خواهشا بیشتر از تصاویر به مطالب و نکته ها توجه کنید که مساله ای براتون ایجاد نشه {1}{53}

Soli
2013-06-20, 07:53 PM
پودر پوست پرتقال من :

ati60
2013-09-05, 08:26 PM
سلام دو.ستان میخواستم بدونم با پوست لیموهایی که اب گرفتم هم میشه پودر لیمو تهیه کرد؟اگر میشه لطفا راهنماییم کنید اخه من موندم با یه عالمه پوست لیمو راستی باتفالش هستش باید تفالشو دربیارم؟کمکککککککککک{verysad}

Maryam_chef
2013-09-05, 09:57 PM
سلام دو.ستان میخواستم بدونم با پوست لیموهایی که اب گرفتم هم میشه پودر لیمو تهیه کرد؟اگر میشه لطفا راهنماییم کنید اخه من موندم با یه عالمه پوست لیمو راستی باتفالش هستش باید تفالشو دربیارم؟کمکککککککککک{verysad}

عزیزم اینم لینکش شاید براتون مفید باشه :
[Only registered and activated users can see links]

ati60
2013-09-05, 10:37 PM
مرسی مریم جون عالی بود.راستی پودر هم میشه تهیه کرد؟{1}

Maryam_chef
2013-09-06, 12:34 AM
مرسی مریم جون عالی بود.راستی پودر هم میشه تهیه کرد؟{1}

اتی جون برای پودر کردنش اونا رو باید کاملا خشک کنی البته ازی جون برای لیمو ها توضیحاتی دادن
شاید بدردتون بخوره
[Only registered and activated users can see links]