کارگاه های آموزشی در رومنو - جشنواره پاییز هزار رنگ
مسابقه آشپزی 54 در روزمنو
کارگاه آموزش نوشیدنی های گرم

PDA

مشاهده نسخه کامل : کرم رویال آیسینگ

Sardooneh
2011-01-01, 12:44 PM
آیسینگ
مواد لازم:
پودر قند......400 گرم
سفیده تخم مرغ........2 عدد
رنگ خوراکی............به میزان لازم
آب لیمو ترش..................یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

سفیده تخم مرغ را با همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد ولی سفت نشود.
سپس پودر قند را کم کم اضافه کرده و خوب بزنید تا براق و کش دار شود.
در انتها آب لیمو ترش را اضافه کنید و با رنگهای خوراکی به رنگهای دلخواه در آورده و برای تزئین استفاده کنید.
درصورتی که آیسینگ روانتری برای تزئین نیاز دارید کمی آب به آیسینگ اضافه کنید.اگر هم آیسینگ سفت تری نیاز دارید کمی پودر قند اضافه کنید.

*Zarri*
2012-07-14, 09:08 AM
سلام دوست جونیا من ایسینگ یا همون کرم رویال درست کردم برای تزیین روی کیک هرچی توش پودر شکر ریختم سفت نشد که نشد حتا کلی هم بیرون یخچال بود دیدم نمیشه گذاشتم همونطوری تو یخچال یک روزم بود اما دریغ از یه ذره خشک شدن چرااااااااااا؟راستی من حتا دیدم سفت نمیشه بعدش کلی پودر کاکایو بهش اضافه کردم اما دریغ از خشک شدننننننننننننننن.

Honey
2012-07-14, 09:31 AM
زری جون با کدوم دستور درست کردی؟
می شه بزاری؟
اب هم به اون اضافه کردی؟ اب رو باید قطره ای اضافه کرد تا خیلی روون نشه
فکرکنم بیش اندازه اضافه کنی خشک نمی شه کرم رویالت

Sepnta
2012-07-14, 09:44 AM
سلام دوست جونیا من ایسینگ یا همون کرم رویال درست کردم برای تزیین روی کیک هرچی توش پودر شکر ریختم سفت نشد که نشد حتا کلی هم بیرون یخچال بود دیدم نمیشه گذاشتم همونطوری تو یخچال یک روزم بود اما دریغ از یه ذره خشک شدن چرااااااااااا؟راستی من حتا دیدم سفت نمیشه بعدش کلی پودر کاکایو بهش اضافه کردم اما دریغ از خشک شدننننننننننننننن.

زری جون مگه میشه . آب بهش اضافه کردی؟
البته تو این فصل به خاطر رطوبت کولر آیسینگ خشک نمیشه ولی روونم نمیمونه !!!
یکم چسبناک میشه, ولی تو فصل سرما که شوفاژا روشنه خشک خشک میشه
تو یخچال معلومه که سفت نمیشه باید بیرون بزاریش

*Zarri*
2012-08-13, 05:46 PM
سلام دوست جونا بالاخره بعد از یک ماه تونستم بیام سایت {2 (6)}.نه من اب اضافه نکردم به کرم کولر هم روشن نبود اونموقع ولی هر کار کردم نتونستم سفتش کنم دیگه البته من موادمو نصف کردم یعنی یه سفیده با 200 گرم پودر قند 2 قطره ابلیمو بعد از گذشت چند ساعت دیدم نه سفت شد نه خشک گرفتم یکم پودر کاکایو بهش زدم که فرقی نکرد اخرشم نتونستم روی کیکم استفاده کنم البته دور نریختمش وبا یکم خامه وشیر مخلوط کردمو با یکم ثعلب بستنی درست کردم باهاش.

Mahshid
2013-05-28, 04:12 PM
رویال آیسینگ

136818

رویال آیسینگ Royal Icing از کرم های پرکاربرده که در تزئین بیسکوییت ها ، کیکها ، کاپ کیکها و هر چیز دیگه ای که فکر کنید به کار میره! این گلهای ترافلی که در بسته های 10 تایی به قیمت خون پدرشون میفروشند هم از همین رویال آیسینگ درست میشه! و یا این قند های خوشگل موشگل که یه دونه گل کوچولوی رنگ رنگی روشون هست هم باز از همین رویال آیسینگ خودمون ساخته شده که اگه حسش بود یه روزی روزگاری بهتون یاد میدم که موقعی که جلو مهموناتون چای میگیرید؛ بگید: " آره این قندها رو هم خودم درست کردم" ! بعد همه فکشون بیافته و بگن : " نــــــــــــــــــــــه "

136819

رویال آیسینگ از سفیده تخم مرغ و پودر شکر تشکیل شده و در مجاورت هوا سریعا خشک میشه. یعنی بعد از اینکه بیسکوییت هاتون رو تزئین کردید مثل خود بیسکوییت سفت و ترد میشه و برعکس کرمهای دیگه چون توش کره یا خامه نیست، احتیاجی به نگهداری در یخچال نداره و میتونید تا ابد نگهش دارید ( البته زودتر از "تا ابد" خورده میشه)

من دو سفیده تخم مرغ رو با 1 ق چ آبلیمو و 1 ق چ وانیل هم زدم تا کاملا کف کرد . ( همینقدر که کف کنه و مثل تصویر بالا بشه کافیه)

136820

حالا پودر شکر رو اضافه میکنیم. من 1 لیوان ریختم ولی در رسپی اصلی 3 لیوان اومده. بسته به بزرگی یا کوچکی تخم مرغها و یا تراکم پودر شکر در لیوان، شما باید شکر رو کم و زیاد کنید. باید اینقدر بریزید که آیسینگ کاملا غلیظ بشه ( شکر رو تا اونجایی که امکان داره خوب آسیاب کنید تا نرم نرم بشه تا آیسینگتون زبری نداشته باشه و یکنواخت و لطیف بشه). خوب حالا رویال آیسینگ شما آماده ست! به همین سادگی در کمتر از 5 دقیقه! حواستون باشه که از این لحظه به بعد فرصت زیادی ندارید و باید سریعا کار تزئین رو شروع کنید. اگه تازه کارید و سرعت عمل ندارید با یه دستمال کاغذی آشپزخونه که مرطوب شده روی ظرف رو بپوشونید که هوا باعث خشک شدن آیسینگ نشه.

136821

تزئین، قشنگش خوبه...از همه رنگش خوبه!

پس حالا چگونگی رنگ کردن آیسینگ رو یاد بگیرید. ابتدا یکی دو قاشق آیسینگ توی ظرف های کوچک بریزید و با یک خلال دندون که توی شیشه رنگ فروکردید آیسینگتون رو رنگ کنید

136822

من چون تصمیم دارم توی این هفته شیرینی های مخصوص ولنتاین رو آموزش بدم از ترکیب بندی مختلف قرمز استفاده کردم. برای اینکار ، در کاسه اولی یک خلال دندون، در دومی دو تا ، در سومی سه تا....خلاصه از صورتی روشن تا قرمز تیره رو ( فقط با یه رنگ قرمزی که داشتم) به این شکل تولید کردم. در انتها هم یه خلال دندون در رنگ آبی زدم و یه رنگ بنفش بدست آوردم.

136823

خوب تا اینجای کار ، رنگامیزی آیسینگ هم تموم شده. حالا یه مدل پایپینگ خیلی ساده بهتون یاد میدم که نیاز به قیف و ماسوره نداشته باشید. برای اینکار یه تیکه کاغذ روغنی مربع شکل رو از قطر نصف کنید تا مثلث بشه.

136824

گوشه راست رو به راس پایین برسونید

136825

گوشه چپ نیز به همین شکل. حالا بپیچونیدش تا قیف بشه

136826

لبه اضافی بالای قیف رو به پشت برگردونید

136827

حالا توی قیف رو از رویال آیسینگ پر کنید

136828

لبه قیف رو فشار بدید تا آیسینگ به سر قیف هدایت بشه. حالا تهش رو بپیچید. آیسینگ شما آماده پایپینگه! فقط نوکش رو ،اگه تصمیم دارید کار ظریفی انجام بدید، نچینید .

اصلا نترسید ، رویال آیسینگ بعد از خشک شدن مثل قند میشه و طعم و بوی سفیده تخم مرغ هم نمیده!

Homa2
2013-06-26, 10:20 PM
رویال آیسینگ با پودر مرنگ
ترجمه از sweetopia

پیمانه آب گرم
پودر مرینگ 5 ق سوپخوری
کرم تارتار 1 ق چایخوری
پودر قند 1 کیلو

پودر مرنگ رو با آب مخلوط کنید با همزن دستی هم بزنید.کرم تارتار رو اضافه و مخلوط کنید.بعد پودر قند رو یکجا اضافه و با همزن دستی هم بزنید.
من کلا مواد رو نصف کردم .کرم تارتار به آیسینگ اضافه نکردم و مشکلی پیش نیومد.میتونید حذفش کنید.
مقدار پودر قند رو کمتر از اونی که دستور گفته زدم.
غلظت آیسینگ باید در حدی باشه که وقتی با کارد شیار ایجاد کنیم بعد از 10 ثانیه به حالت اول برگرده.
اگر آیسینگ سفت بود کمی آب اضافه کنید.و اگر شل بود پودر قند اضافه کنید.

برای اینکه آیسینگ خشک نشه روی ظرف محتوی آن را با پارچه نمدار بپوشانید.

طاووس
2014-01-20, 12:14 PM
دوستان آیا میشه اضافه رویال آیسینگ را فریز کرد و بعد دوباره استفاده کرد.

Homa2
2014-01-20, 04:51 PM
بله عزیزم میشه بعد از یخ زدایی کامل و مخلوط کردن استفاده بشه.

دوستان در دستور بالا مقدار آب 3/4 پیمانه است.