تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : کیک با طرح Hello Kitty - کیتی

Hanichef
2012-05-30, 09:56 PM
64346
مواد لازم:

کیک ساده اسفنجی یا کیک اسفنجی ویکتوریا: 2 تا

خامه فرم گرفته

شکلات

شکلات چیپسی و ترافل های رنگی

ژله مغزی یا بریلیو

رنگ خوراکی ویلتون

طرز پخت:

خب من از 2 تا کیک ویکتوریا که یکیش ساده و یکیش کاکائویی درست شد و توضیحش رو تو پست قبلی دادم استفاده کردم .... خامه شیرین قنادی رو آروم با همزن زدم تا جایی که فرم بگیره و رد همزن روش بمونه.... نصف خامه رو 1 نوک خلال رنگ صورتی زدم و نصف دیگه هم ساده.... اگه سطح کیک ناصاف بود با یه چاقوی بلند اره ای می بریم و صافش می کنیم ... خامه رو توی کیسه بدون ماسوره ریختم

و روی سطح کیک حلقه ای ریختم و با کاردک صاف کردم..می شه هم بدون قیف روی کیک بریزیم و صاف کنیم

روی اون یکی کیک هم خامه صورتی رو ریختم...روش برش های هلو و شکلات چیپسی گذاشتم...با هر میوه و مغزی می شه این کار رو کرد

بعد هم دو تا کیک رو روی هم سوار کردم و رو و اطرافش رو هم خامه کشی کردم...فکر می کردم عکس دارم از این حالت سوار شدنش!! اما نداشتم...

روی کاغذ روغنی، طرح ساده کیتی رو کشیدم

شکلات خرد شده رو به روش بن ماری (روی بخار آب) آب کردم (من از شکلات شیری استفاده کردم) و بعد از خنک شدن توی یه کیسه ریختم و نوکش رو سوراخ ریز کردم...کاغذی که طرح رو کشیدم پشت و رو کردم ، چرا؟ چون قراره روی کیک بره و طرح برعکس میشه...پس از اول برعکسِ طرحِ اصلی رو کار می کنیم

و آروم روی خطوط می کشیم...ببینین اینجا پاپیون رو کدوم گوش کیتی هست...تو طرح اولی که کشیدم عکسش بود...

می دونم کج و معوج شد...دستم لرزید دیگه..مگه چیه؟؟!! شما دقیق تر درست کنین ...یکم که خودش رو گرفت (شاید لازم باشه واسه یه دقیق تو یخچال بذارین اگه مثه من عجله دارین) کیک رو که خامه کشی کردیم و سرد سرد هست از یخچال در میارم

من وقتم کم بود و خوب صاف نتونستم در بیارم روش رو.... خیلی هم مهم نیست..کیک خونگیه دیگه

خب، حالا کاغذ طرح رو آروم و با احتیاط روی سطح کیک گذاشتم...روی قسمت های شکلاتی خیلی آروم با انگشت کشیدم تا روی خامه فیکس بشه...یهو دیدم مانی خوووووووووب داره ماساژ می ده کیک رو !!!!!!!

و بعد آروم، کاغذ رو از یه گوشه از روی کیک بر داشتم. شکلات روی کیک سوار می شه و کاغذ جدا میشه....سطح خامه روی کیک هم در اثر ماساژهای آقا مانی خوووووووب به هم می ریزه!!!

اصلا به روی خودم نمیارم و تازه سه تایی کلی هم کیف می کنیم و هورا می کشیم :)))))))))))...بعد ژله مغزی رو توی کیسه ریختم و نوکش رو سوراخ کردم و پاپیون رو پر کردم (میشه ژله معمولی با آب سرد کمتر درست کنین و بذارین مثه سفیده تخم مرغ بشه)

اطراف کیک رو هم ترافل رنگی و شکلات چیپسی گذاشتم..می دونین که هستی و مانی هم داشتن این کار رو با دقت تمام انجام می دادن...جای انگشتاشون اصــــــــــلا مشخص نیست کلا !!!

سعی کردم خامه روش رو صاف و صوف کنم اما نشد

هستی و مانی که خیــــــــــــــــلی ذوق کردن و خوششون اومد...دروغ چرا خودمم یکم خوشحال بودم :))

من کلا عاشق Kitty هستم و خیلی دوست داشتم یه کیک خوشگل کیتی برای هستی ( خودم نه ها !!!) درست کنم...این اون چیزی که مد نظرم بود نشد اما خب همه می دونین که من همیشه مشکل وقت دارم دیگه!

هرکی به کیک کج و کوله م بخنده ایشالا سوسک بشههههههههههه...خودتون خوشگل تر و صافتر درست کنین خب :))))))))))))))))))

اینم از برش خورده کیک

بازم می گم بافت این کیک برخلاف کیک اسفنجی ساده سنگینه و خیلی پوک و نرم نیست ولی خیلی خیلی خوشمزه ست...خیلی سلیقه ایه..شما با هر نوع کیکی می تونین این دیزاین رو داشته باشین

تذکر: حلالتون نمی کنم اگه به کیتی نانازیم بخندیـــــــــــنا ... گفته باشم
6434064341

6434264343

6434464345

Roya-e-Bahar
2013-10-04, 01:44 PM
کیک تولد با طرح کیتی

Araz
2013-10-04, 07:04 PM
{2 (4)}
169109 169110

Tara8930
2013-11-05, 07:23 PM
کیک تولد با طرح کیتی {2 (6)}

Soli
2013-12-16, 05:00 PM
پایه کیک اسفنجی شکلاتی{4}

Nika61
2014-01-15, 09:56 PM
کیک تولد با طرح کیتی

باران جان سلام:11:کارهاتون روخیلی دوست دارم وهمیشه به آشپزخونتون سرمیزنم همه عالییییییییی.عزیزم میشه درمورد کیکت یکم توضیح بدی؟مثلا برای قراردادن طبقه دوم آیا ازسیخ چوبی درطبقه اول استفاده کردین؟وکیکاتون چندتخم مرغی وتوی قالب چندسانتی بوده؟ممنون گلم{77}

Roya-e-Bahar
2014-01-15, 10:56 PM
باران جان سلام:11:کارهاتون روخیلی دوست دارم وهمیشه به آشپزخونتون سرمیزنم همه عالییییییییی.عزیزم میشه درمورد کیکت یکم توضیح بدی؟مثلا برای قراردادن طبقه دوم آیا ازسیخ چوبی درطبقه اول استفاده کردین؟وکیکاتون چندتخم مرغی وتوی قالب چندسانتی بوده؟ممنون گلم{77}

ممنون نیکی جان شما نسبت به من لطف داری {2 (6)}
والا این کیک مال 4 یا 5 ماه قبله و من هم به علت سن و سالم {65}خیلی مطمئن نیستم ولی فکر کنم
برای این کیک از دو تا کیک اسفنجی 3 تخم مرغی تو قالب 30سانتی استفاده کردم که یکیش ساده بود یکیش شکلاتی که هر کدوم دو لایه شده بود
برای کیتی بالاش هم یه کیک 3 تخم مرغی تو قالب مستطیل درست کرده بودم که طرح کیتی رو از توش برش زدم چون کیتی روش حدود 1 کیلو شد از سیخ چوبی استفاده نکردم ولی روی یه صفحه جدا گونه گذاشته بودمش که قابل برداشتن بود
البته از نگاه کردن دوباره به کیک به این نتایج که میبینی رسیدم {4}{4}{4}

Nika61
2014-02-11, 05:52 PM
این کیک روواسه تولدخواهرزاده های عزیزم درست کرده بودم{1}بابت کیفیت پایین پوزش همین یه عکس روبیشترنداشتم.

Roya-e-Bahar
2014-03-14, 12:47 PM
کیک هلو کیتی با تزئینات فوندانتی
کیک اسفنجی خانم طوروسیان (http://roozmenu.com/showpost.php?p=45608&postcount=1)و فوندانت خانم عسگرزاده (http://www.roozmenu.com/showpost.php?p=737068&postcount=43)

nasim7
2014-03-14, 04:30 PM
رویا جان عالی مثل همیشه،میشه قالبت چه اندازه ای بود؟

nasim7
2014-03-14, 06:24 PM
ویک سوال دیگه اینکه صفحه ی زیر کیکتون از چیه؟

ممنون پیشاپیش

Nika61
2014-03-15, 08:36 PM
رویا جان خیلی عالی شده {clap} فقط شما طرح رو روی کیک کشیدین؟ کلا بی زحمت درمورد انتقال طرح یه توضیح کوچیک میدی؟

Roya-e-Bahar
2014-03-15, 09:17 PM
رویا جان عالی مثل همیشه،میشه قالبت چه اندازه ای بود؟

نسیم جان قالبم مستطیل 25در35 بود

ویک سوال دیگه اینکه صفحه ی زیر کیکتون از چیه؟

من دوتا صفحه زیر کیکی پایه دار دادم درست کردن گرد و مستطیل که هربار کیک های تولدو رو اونا میذارم و به تناسب رنگ کیک روش کاغذ رنگی میچسبونم و پلاستیک هم روی کاغذ

[QUOTE=Nika61;746510]رویا جان خیلی عالی شده {clap} فقط شما طرح رو روی کیک کشیدین؟ کلا بی زحمت درمورد انتقال طرح یه توضیح کوچیک میدی؟

طرحی نبود که روی کیک بکشم طرح مورد نظرمو که روی کاغذ کشیدم گذاشتم رو کیک مستطیل تا دوراشو ببرم ولی الگوی لباس و یقه و آستینو از روی عکس اصلی کپی کردمو روی فوندانت گذاشتم و دورشو با کاتر بریدم تا درست دربیاد
اگه میبینی طرح چشم و دمافو دهن داره برای درست درآوردن تناسب صورت و بدن بوده

سوفیا110
2014-04-09, 05:46 PM
این کیک تولد دو سالگیه دخترم هست که برای اولین بار درست کردم از همه دوستان و راهنماییاشون ممنونم{77}{77}{77}

آشپزخونه سپیده
2014-04-27, 11:39 AM
کیک تولد دختر خواهرم ( 6 کیلو) دو کیک شکلاتی در قالب مستطیل با تزیین بریلوو خامه

Simin1
2014-07-07, 03:45 PM
کیک تولد برادرزاده خوشگلم

Nazpari
2014-12-23, 05:44 PM
سلام دوستان.من تازه این تاپیک را دیدم{71}.کیک تولد یسنا گل مامان :11:.اسفنجی خانم طوروسیان عزیز و فوندانت هم دستور ایشان بود.258330.گفتم اینجا هم بذارمش{4}

sayeharam
2015-06-05, 02:39 AM
ایده منم از شف هانیه عزیز بود. واسه تولد دخترم درست کردم
http://sayeharam.persiangig.com/Cake.jpg

*3tareh*
2015-06-05, 09:09 PM
سلام دوستان این هم کیک هلو کیتی من