تلویزیون آموزشی روزمنو
آموزش نوشیدنی های خنک و پر انرژی

PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی های مفید برای پیش از بارداری


الهام
2011-01-09, 04:30 PM
امیدوارم تاپیک مفیدی برای دوستای عزیزم که مثل من قصد بارداری دارند باشه.
به توصیه ی پزشکان دو ، سه ماه قبل از بارداری خوردن فولیک اسید لازمه.
دوست دارم بدونم فولیک اسید چه تاثیری بر بارداری داره و حتما باید هر روز ساعت مشخصی خورده بشه؟
شما چه توصیه هایی دارید؟

Afrodit
2011-01-09, 04:54 PM
عزیزم فولیک اسید روی خود بارداری اثری نداره در واقع یک مکمل از گروه ویتامین های b هست و در درمان کم خونی استفاده میشه.
در دوران بارداری هم برای جلوگیری از کم خونی مادر و بچه تجویز میشه ولی بهتره زیر نظر دکتر باشه {53}

*ونوس*
2011-01-09, 05:23 PM
به غیر از درمان کم خونی باعث میشه که خون هم رقیق بشه و راحتر تو بد گردش خون داشته باشیم{53}

Salva
2011-01-09, 06:29 PM
مراقبت های پیش از بارداری

وجود پيشرفت چشمگير مراقبت هاي بارداري طي دو دهه اخير، هنوز هم پيامدهاي ناگوار حاملگي يك مشكل جدي محسوب مي شود.
عادت‌هاي خوب مادر، پيش از باردار شدنش مي‌تواند به سلامت مادر و جنين كمك كند. معمولا اولين مراجعه خانم‌هاي باردار به پزشك حداقل 8 هفته بعد از انعقاد نطفه جنين صورت مي‌گيرد. تا اين زمان ممكن است بسياري از مشكلات برگشت ‌ناپذير، براي جنين پيش آمده باشد، چون اغلب اعضاي‌ حياتي جنين در چند هفته اول حاملگي شكل‌ مي‌گيرند و بيشترين ناهنجاري‌هاي جنيني و نقايص فيزيكي هم بين‌هفته دوم تا هشتم حاملگي به‌وجود مي‌آيند. به همين علت اغلب زماني كه خانم باردار به پزشك مراجعه مي‌كند، به قول معروف كار از كار گذشته است!
برنامه‌ريزي براي بارداري و مراقبت‌هاي آن بايد از ماه‌ها قبل از اقدام‌ براي حامله شدن انجام شود. بر اساس بعضي تحقيقات، اين زمان حداقل 3 ماه است. يعني زوج‌هاي جوان بايد حداقل 3 ماه قبل از اقدام به بچه‌دار شدن، فعالانه خود را براي اين منظورآماده كنند.
بسياري از متخصصان معتقدند، همين تاخير در شروع مراقبت‌ها باعث شده است كه با وجود پيشرفت بسيار سريع مراقبت‌هاي بارداري در دو دهه اخير، هنوز پيامدهاي ناگوار حاملگي، يك مشكل عمده به حساب ‌آيد. در آمريكا هر سال نزديك به 500 هزار كودك نارس و 120 هزار كودك با نقايص مهم حين تولد به‌دنيا مي‌آيند. اين آمار متخصصان را بر آن داشته تا براهميت حاملگي برنامه‌ريزي شده تاكيد كنند و طرح‌ها و مجامعي براي رواج آن در بين مردم و جامعه پزشكي برگزار كنند. گفته مي‌شود حدود نيمي از حاملگي‌ها ناخواسته و پيش‌بيني نشده است و اين باعث مي‌شود كه زوج مورد نظر فرصتي براي مراقبت‌هاي پيش از بارداري نداشته باشند.
متخصصان بر اين باورند كه هر بارداري، بايد لزوما برنامه‌ريزي شده باشد و با يك پزشك يا ماما در مورد آن هماهنگي شده باشد تا مراقبت‌هاي لازم پيش از بارداري انجام گيرد. بسياري از مشكلات با بررسي سلامت زوجين پيش از حاملگي و توصيه آنها به داشتن روش زندگي مناسب، قابل پيشگيري هستند. براي رسيدن به سلامت پيش از تصميم به بارداري، يكسري نكات منطقي و علمي بايد رعايت شود.

سيگار كشيدن مادر باردار
از نظر علمي ثابت شده است كه سيگار كشيدن مادر باردار، رشد جنين را كند كرده و احتمال تولد نوزاد با وزن كم را تقريبا دوبرابر مي‌كند. همچنين سيگاري بودن زن باردار تاثير زيادي در سقط خودبه‌خودي، زايمان زودرس و تولد نوزاد مرده دارد. سرويس سلامت عمومي آمريكا تخمين زده است كه اگر همه زنان حامله در اين كشور دست از سيگار كشيدن بردارند، ميزان مرده‌‌زايي تا 11 درصد و ميزان مرگ نوزادان تا 5 درصد كاهش مي‌يابد. با اين وجود فقط يك پنجم زنان سيگاري در ترك اين عادت خود در طول بارداري موفق مي‌شوند. به همين علت متخصصان توصيه مي‌كنند، اگر تصميم به بارداري داريد حتما پيش از اقدام به آن، اعتياد به سيگار و ساير مواد را ترك كنيد و گرنه بهتر است تا ترك كامل، بچه‌دار نشويد.

مصرف ويتامين‌ها، در دوران بارداری عامل سلامت جنین است
بر اساس تحقيقات انجام شده، كودكان زناني كه ميزان كافي اسيد فوليك در دوران پيش از بارداري استفاده كرده‌اند، كمتر دچار نقايص طناب نخاعي و نوعي ناهنجاري مادرزادي ستون فقرات و نخاع) شده‌اند. بنابراين هر خانمي قبل از حاملگي بايد مولتي ويتامين حاوي اسيد فوليك و ويتامين b مصرف كند تا از ناهنجاري‌هاي بالقوه‌اي كه مغز و نخاع را تهديد مي‌كند، پيشگيري به‌عمل آورد. مطالعات نشان داده در صورت مصرف كافي اسيدفوليك در همه زنان در دوران قبل از بارداري و اوايل حاملگي، حدود 70 درصد اين نقايص ديگر رخ نخواهند داد.

واكسیناسیون مادر پیش از بارداری
همه خانم‌ها قبل از حاملگي بايد از نظر ايمني نسبت به سرخجه آزمايش شدند. سرخجه يك بيماري ويروسي واگيردار است كه در صورت ابتلاي مادر در حاملگي، تهديدي جدي براي جنين او در برخواهد داشت. بنابراين بايد حداقل سه ماه پيش از بارداري واكسن سرخجه براي زناني كه ايمني ندارند، تجويز شود. واكسن ديگري كه معمولا از آن غفلت مي‌شود يادآوری ديفتري- كزاز است كه بايد هر 10 سال يك بار تزريق شود.
در برخي كشورها ايمني نسبت به ويروس آبله‌مرغان هم بررسي مي‌شود و در صورت نياز، به زنان مستعد واكسن تزريق خواهد شد. اين بيماري نيز در صورت ابتلاي مادر در اوايل حاملگي، مي‌تواند نقايص جدي در نوزاد ايجاد كند و در اواخر حاملگي موجب ابتلاي نوزاد به آبله مرغان كشنده ‌شود. زناني كه آسم، مشكلات قلبي، ايدز و شرايط ديگري دارند كه آنها را مستعد عفونت مي‌كند،‌ نيز لازم است واكسن هپاتيت b بزنند و حتي براي آنها واكسن ضدآنفلوآنزا نيز توصيه مي‌شود.

تست غربالگري ژنتيكي
تست غربالگري ژنتيكي در ايران معمول نيست اما در شرايط نادر مثل خانواده‌هايي كه سابقه نقص لوله عصبي و يا نقايص مادرزادي قلب دارند، توصيه مي‌شود. علاوه بر اين، خانواده‌هايي كه در‌‌ آنها نشانگان داون، تي‌ساكس، بيماري خوني سلول داسي شكل و تالاسمي، هموفيلي، ديستروفي عضلاني و فيبروزكيستيك وجود دارد، نيز بايد آزمايش ژنتيكي بدهند. افرادي كه سابقه عقب‌افتادگي ذهني و اختلالات نادر كروموزومي و ژنتيكي داشته‌اند نيز براي اطمينان از سلامت جنين و نوزاد آينده، لازم است از نظر ژنتيكي بررسي شوند.

بیماری مادر قبل از بارداری
ممكن است هر زني قبل از حاملگي دچار نوعي بيماري باشد كه با شروع بارداري، بيماري‌اش تشديد شود و بر سلامت او و جنين اثر سوء‌ بگذارد. بنابراين هر زن بيماري كه تصميم به بارداري دارد، نبايد صبر كند تا بعد از حاملگي به پزشك مراجعه كند، بلكه بايد از قبل با پزشك مشورت كند تا بيماري‌اش قبل از حاملگي مهار شود. مثلا اگر ديابت مادر در بارداري كنترل نشده باشد، سطح بالاي گلوكز در خون‌ مي‌تواند‌ منجر‌به ناهنجاري‌ جنيني شود.
زناني كه آلوده به ويروس ايدز هستند اگر در طول بارداري به طور مناسب درمان شوند، مي‌توانند احتمال انتقال ويروس به جنين خود را كاهش دهند. علاوه بر اين، زناني كه آسم، صرع، لوپوس، بيماري كليوي، قلبي و فشارخون بالا دارند نيز بايد قبل از تصميم به بارداري با پزشك خود مشورت كنند.

قطع داروهای مضر برای جنین در مادران باردار
خانم‌ها بايد پيش از بارداري، مصرف داروهايي را كه ممكن است براي رشد و تكامل جنين مشكل ايجاد كند، قطع كنند. مثلا داروي رآكوتان كه براي درمان جوش صورت استفاده مي‌شود، مي‌تواند منجر به نقايص شديد در جنين شود وحتما بايد حداقل يك‌ماه قبل از شروع بارداري قطع شود.
داروهايي (مانند لووستاتين) كه براي كاهش كلسترول خون به‌كار مي‌روند و برخي داروهاي فشار خون هم بالقوه خطرناكند. اگر نمي‌شود دارويي را كاملا قطع كرد، لازم است آن را با انواع بي‌خطرتر (طبق توصيه پزشك جايگزين كرد. درخانم‌هايي كه به دليل بيماري‌هاي اعصاب و روان، داروهاي ثبات دهنده روان مصرف مي‌كنند، تصميم نهايي براي قطع يا ادامه مصرف دارو نياز به بررسي دقيق وضع بيمار و شرايط او دارد.
حتي داروهاي بدون نسخه هم ممكن است خطرآفرين باشند. بنابراين، به‌خصوص پيش از بسته شدن نطفه جنين، هيچ دارويي را بدون مشورت پزشك مصرف نكنيد.

مادران باردار باید از وزن خود بکاهند
خانم‌هاي چاق بايد قبل از حامله شدن وزن خود را كم كنند ، زيرا چاقي خطر زايمان زودرس و عوارض زايمان را افزايش مي‌دهد. طبق تحقيقات، نوزادان زنان چاق، بيشتر در معرض خطر نقايص هنگام تولد مثل ناهنجاري‌هاي طناب نخاعي و قلب هستند. در ضمن چاقي مي‌تواند عارضه فشارخون بالا در حاملگي را هم افزايش دهد. بنابراين به زنان چاق توصيه مي‌شود، خود را به وزن مناسبي برسانند و اين‌كار حتما بايد زير نظر پزشك باشد تا رژيم غذايي مناسب و حاوي پروتئين‌ و ويتامين‌ كافي براي آنها در نظر گرفته شود. براي اطمينان از سلامت حاملگي بايد از يك رژيم غذايي سالم، متعادل و سرشار از انواع مواد مغذي استفاده كنيد. مصرف ميزان كافي غذاهاي حاوي كلسيم، فوليك اسيد، آهن، ويتامين‌ c و a اهميت نيز دارد. ورزش و تحرك هميشه براي سلامت توصيه شده است و افرادي كه قبل از حاملگي فعاليت و تحرك بيشتري داشته‌ باشند به دليل قوي بودن عضلات دور مفصل، كمتر دچار درد و مشكلات مفصلي‌ شايع در دوران بارداري مي‌شوند.
البته معمولا به زنان ورزشكار توصيه نمي‌شود كه هنگام بارداري ورزش را كنار بگذارند، بلكه فقط لازم است ورزش‌هاي سنگين را قطع كرده و به نرمش‌هاي سبك ادامه دهند. برعكس، زناني كه تا قبل از بارداري ورزش نمي‌كردند، لازم نيست در زمان بارداري ورزش كنند چون به اين گونه فعاليت‌ها عادت ندارند و اين كار، بالقوه براي آنها و جنينشان خطرناك است.

سهم پدران در دوران بارداری
علاوه بر تاثير رفتار مرد در سلامت روان و جسم زن حامله، روابط شغلي مرد، مصرف سيگار، الكل و مواد مخدر، بيماري‌هاي ژنتيكي، ايدز و بيماري‌هاي عفوني مقاربتي در مرد مي‌تواند در سلامت مادر و جنين نقش داشته باشد. بنابراين لازم است پدران آينده هم خود را براي بارداري و مراقبت‌هاي آن آماده كنند.

منبع: نورپرتال

الهام
2011-01-09, 07:53 PM
ممنونم بچه ها. نگفتید حتما باید سر ساعت مشخصی فولیک اسید خورد؟ من مادرم کم خونه ولی خودم و همسری مشکلی نداریم. یه وقت نی نی به مامان بزرگش نره.

*ونوس*
2011-01-10, 12:48 AM
عزیزم اصولا میگن شب قبل از خواب بخورین و ساعت مشخصی نداره
اما اگه صبح ها هم بعد از صبحانه بخورین خوبه{53}

nazgoli
2011-01-10, 08:18 AM
اسید فولیک در ساخته شدن گلبولهای قرمز و سفید مؤثر است ، از اینرو دریافت میزان کافی آن در درمان کم خونی و افزایش ایمنی بدن بسیار مؤثر است .

اسید فولیک برای تکامل سیستم عصبی مرکزی جنین اهمیت بالایی دارد و کمبود آن در دوران بارداری باعث نقص لوله‌ی عصبی جنین و بیرون زدن نخاع و پرده‌های نخاعی از شکاف ستون مهره‌ها می‌شود.

الهام
2011-01-11, 09:13 AM
بچه ها خانم دکتر هم گفت شبها بخور . ولی یک ساعت قبل و بعدش چایی نخور {withthanks}

bahare shad
2011-01-11, 10:36 AM
الهام جون از این که شنیدم قصد بارداری داری خیلی خوشحال شدم و از خدا میخوام یه نی نی سالم و مهربون مثل خودت بهت بده.{loveshower}{loveshower}
عزیزم قبل از بارداری حتما پیش یه دندانپزشک واسه چکاب دندونات برو.{2 (6)}

الهام
2011-01-11, 10:56 AM
الهام جون از این که شنیدم قصد بارداری داری خیلی خوشحال شدم و از خدا میخوام یه نی نی سالم و مهربون مثل خودت بهت بده.{loveshower}{loveshower}
عزیزم قبل از بارداری حتما پیش یه دندانپزشک واسه چکاب دندونات برو.{2 (6)}
مرسی عزیزم یک ماه پیش کار دندونام تموم شد. یک دندون عقل هم داشتم که با جراحی کشیدمش! هنوزم دردش رو حس میکنم.

nazgoli
2011-01-11, 11:07 AM
راستی الهام جون حواست باشه داروی الکی نخوری
اشعه و این چیزا هم حواست باشه
سعی کن غذاهای ماکروفری و سوسیس و کالباس هم نخوری
واسه منم دعا کن که منم نی نی دار بشم البته تازه می خوام اقدام کنم اما یه کم مشکل دارم{20}

الهام
2011-01-11, 11:32 AM
راستی الهام جون حواست باشه داروی الکی نخوری
اشعه و این چیزا هم حواست باشه
سعی کن غذاهای ماکروفری و سوسیس و کالباس هم نخوری
واسه منم دعا کن که منم نی نی دار بشم البته تازه می خوام اقدام کنم اما یه کم مشکل دارم{20}
نازگلی از خدا میخوام به همه دوستای نازم بچه های خوب و سالم بده.{63} این همیشه دعای من هست ... راستش از ماکرو زیاد استفاده میکنم . به قولی دست راستمه تو آشپزخونه ولی شنیده بودم در دوران باردای نباید استفاده بشه .ولی ممنون از راهنماییت.

کلاً اهل دارو نیستم. {duel}

arezoo 62
2011-01-11, 12:02 PM
امیدوارم اونایی که نی نی دوست دارن خدا یه نینی خوشگل و ناز بزاره تو دامنشون!!!
حالا یه سوال دارم وقتی که تصمیم گرفتی بچه دار بشی چیکار باید بکنی میشه یکی راهنمایی کنه؟ از اول لازمه پیش یه متخصص رفت؟

مهتاب
2011-01-11, 12:03 PM
سلام منم می خوام اگه خدا بخواد تا دو سه ماه آینده اقدام کنم

nazgoli
2011-01-11, 01:22 PM
سلام منم می خوام اگه خدا بخواد تا دو سه ماه آینده اقدام کنم

آخ جون تعدادمون داره زیاد میشه{loveshower} به سلامتی
به نظر من که از اول با یه متخصص خوب در ارتباط باشی خوبه.

الهام
2011-01-11, 01:29 PM
اول یه متخصص زنان بریم که خیالمون راحت باشه عفونت و این چیزا نداشته باشیم. البته من رفتم. یک سری آزمایش هم باید بدیم.

Tahereh
2011-01-11, 03:44 PM
یه سوال مهم دارم
من کمبود ب12 دارم و فولیک اسید
هفته ایی یه آمپول میزنم
بهم گفتن کمبود اینا بچه رو عقبمونده میکنه درسته؟

الهام
2011-01-11, 03:48 PM
طاهره جون به این شدت هم که میگی نیست. دور از جونت عزیزم. قبل از بارداری حتما با یک متخصص مشورت کن تا کارهای لازم رو انجام بدی.

nazgoli
2011-01-24, 02:49 PM
یه سوال مهم دارم
من کمبود ب12 دارم و فولیک اسید
هفته ایی یه آمپول میزنم
بهم گفتن کمبود اینا بچه رو عقبمونده میکنه درسته؟

طاهره جان در همه موارد اول با پزشکت( متخصص) مشورت کن. هر کاری نیاز باشه انجام بدی پزشک بهت میگه. توکل به خدا رو هم فراموش نکن عزیزم.{53}

nazgoli
2011-01-24, 03:03 PM
برنامه‌ریزی پیش از باردار شدن به مادران تازه کمک می‌کند که تا به نوزادان‌شان بخت بهترین شروع ممکن در زندگی را بدهند.
در این برنامه‌ریزی این هشت نکته را مورد توجه قرار دهید:
1- مکمل‌های اسید فولیک مصرف کنید: اسید فولیک یک ویتامین گروه B است که خطر نقائص مادرزادی لوله عصبی مانند بیماری اسپاینا بیفیدا (بیرون‌زدگی پوشش نخاع از ستون فقرات به علت نقص در تشکیل مهره) کاهش می‌دهد.
معدودی از زنان از طریق رژیم غذایی میزان کافی اسید فولیک دریافت می‌کنند، بنابراین دریافت مکمل‌‌های ان ضروری است. در این مورد با پزشکتان مشورت کنید.
2- اطمینان حاصل کنید که تمام واکسن‌های لازم را زده‌اید یا تجدید کرده‌اید: از جمله باید هر 10 سال یک بار واکسن کزاز را مجددا تزریق کنید.
3-در طول دوره‌ای که می‌خواهید باردار شوید یا در حین بارداری سیگار نکشید: سیگار کشیدن خطر سقط جنین و تولد نوزاد کم‌وزن را افزایش می‌دهد.
4- وزن‌تان را متعادل نگه دارید: اضافه وزن در بارداری خطر دیابت حاملگی و سایر عوارض مربوط به حاملگی را می‌افزاید.
5- ورزش به حفظ وزن مناسب و تسکین استرس کمک می‌کند: اگر باردار هستید با دکترتان درباره ورزش‌های بی‌خطر در دوران بارداری مشورت کنید.
6- اگر دچار یک بیماری مزمنی هستید، با دکترتان در مورد خطراتی که بارداری ممکن است برای سلامت شما ایجاد کند و در مورد داروهایی که باید حتی در طول بارداری مصرف آنها را ادامه دهید، مشورت کنید. همچنین مهم است که دکترتان قبل از باردارشدن شما از هر سابقه خانوادگی اختلالات ارثی اطلاع داشته باشد.
7- پس از متوقف کردن کاربرد وسائل ضدبارداری منتظر یک دوره قاعدگی خودبخودی بمانید و سپس تلاش برای باروری را آغاز کنید: یک دوره قاعدگی طبیعی بیانگر آن است که پوشش داخلی رحم آنقدر سالم هست که از جنین حمایت کند.
8- شوهران نیز به برخی برنامه‌ریزی‌ها پیش از بارداری نیاز دارند: از وان آب داغ، سونا و سیگار اجتناب کنید، زیرا همه این موارد بر شماره اسپرم‌ها اثر می‌گذارند.

آلیس
2011-02-27, 03:04 PM
سلام.

منم میخوام برای دومی اقدام کنم.یک بار تو آذر اقدام کردم.نشد.بعد بنا به دلایلی جلوگیری داشتیم.از آذر ماه به این ور پریود هام با تاخیر میاد.این ماه هم که با آمپول پریود شدم.دکتر گفت به خاطر کنار گذاشتن جلوگیری این طوری شدم.حالا میخوام از فروردین بازم اقدام کنم.فعلا دارم پروژسترون میخورم که پریودم تنظیم بشه.{63}خدا کنه زود حامله بشم.آخه 34 سالمه.دخترم 6 سالشه.

nazgoli
2011-02-28, 07:28 AM
سلام.

منم میخوام برای دومی اقدام کنم.یک بار تو آذر اقدام کردم.نشد.بعد بنا به دلایلی جلوگیری داشتیم.از آذر ماه به این ور پریود هام با تاخیر میاد.این ماه هم که با آمپول پریود شدم.دکتر گفت به خاطر کنار گذاشتن جلوگیری این طوری شدم.حالا میخوام از فروردین بازم اقدام کنم.فعلا دارم پروژسترون میخورم که پریودم تنظیم بشه.{63}خدا کنه زود حامله بشم.آخه 34 سالمه.دخترم 6 سالشه.

امیدوارم خدا یه نی نی خوشگل دیگه بهت بده

آلیس
2011-02-28, 07:58 AM
مرسی ناز گلی جان.منم امیدوارم خدا بهت یه نی نی ناز و خوشگل بده.{53}

آلیس
2011-03-09, 12:57 PM
ملینا اگه اینجا اومدی یه پست بذار اینجا بذار ذوق کنم که بلاخره یکی دعوت منو قبول کرده.:11:

مریمی گلی
2011-03-12, 10:57 AM
اینم 1 پست برا آلیس جونم من اومدم گلم{53}:11:

Soha
2011-03-12, 12:18 PM
خوش اومدی مریم گلی جون
ماهک جان امیدوارم هرچه زودتر خدا بهت یه پسر نازو تپل بده که هم دختر داشته باشی هم پسر:3:
در ضمن اگه سوالی چیزی دارید بپرسین سعی می کنم اطلاعات مفیدی رو در مورد سوالتون براتون بذارم{53}

samaneh_s
2011-03-13, 12:07 AM
سلام آلیس جون این هم از من من هم عضویدم

آلیس
2011-03-13, 12:22 PM
سلام مریم گلی و سمانه جون.خوش اومدید.{53}{53}

ممنون که دعوتم رو قبول کردید.امیدوارم مثل من از این سایت خوب خوشتون بیاد.

خدا کنه بقیه ی بچه ها اینجا هم بیان.

آلیس
2011-03-13, 12:25 PM
سلام سوها جان خوبی؟؟؟از آشنایی باهات خوشحالم.{53}

ممنونم عزیزم.حتما سوالی داشته باشم ازت میپرسم.

پس برای آشنایی بیشتر میتونم بپرسم که شما ازدواج کردید؟بچه هم دارید؟؟اگه دارید میشه بگید چند تا؟؟؟

آلیس
2011-03-13, 12:27 PM
راستی سوها جان.من اسم کاربری ام رو عوض کردم . گذاشتم آلیس.چون تو نی نی سایت همه منو به آلیس میشناسند.

اونجا هم اوا اسمم آنی بود.ولی چون یکی از دوستانم تو تاپیکی که بودم اسمش آنی بود.من اسمم رو عوض کردم و گذاشتم آلیس.

Soha
2011-03-15, 04:52 AM
سلام سوها جان خوبی؟؟؟از آشنایی باهات خوشحالم.{53}

ممنونم عزیزم.حتما سوالی داشته باشم ازت میپرسم.

پس برای آشنایی بیشتر میتونم بپرسم که شما ازدواج کردید؟بچه هم دارید؟؟اگه دارید میشه بگید چند تا؟؟؟
سلام گلم منم از اشنایی باهات خوشحالم وخوش اومدی
من ازدواج کردم دوتا هم دخمل دارم دو سال ونیمه وهشت ماهه{2 (6)}{2 (6)}

آلیس
2011-08-24, 11:55 PM
برنامه ریزی برای باردرای


روش زندگي شما، سلامت كودك و شما را تحت تاثير قرار مي دهد. با برنامه ريزي پيش از بارداري، مي توانيد اتفاقات را پيش بيني كنيد؛ در انتظار پيشامدهاي خوب باشيد و اگر واقعه ناخوشايند رخ داد براي مقابله با آن آماده باشيد.

اغلب زنان زماني متوجه بارداري خود مي شوند كه 1 تا 2 ماه از شروع حاملگي گذشته است و معمولا زماني كه به پزشك خود مراجعه مي كنند 2 يا 3 ماهه باردار هستند. اولين 12 هفته بارداري از اهميت زيادي برخوردار است، زيرا در اين زمان اعضا و دستگاههاي اصلي بدن كودك ساخته مي شوند. پيش از آنكه متوجه بارداري خود شويد و يا به پزشكتان مراجعه كنيد، اتفاق هاي مهم بسياري ممكن است روي دهند. آمادگي براي بارداري به معني آمادگي جسماني و روحي براي بارداري است. در گذشته بيشتر بر بهداشت و سلامتي در طي دوران بارداري تاكيد مي شد اما امروزه اكثر متخصصين معتقدند كه بايد از مدتي قبل از بارداري به سلامت پدر و مادر آينده توجه داشت. آماده كردن اوضاع كلي زندگي و بخصوص بدنتان با سلامت عمومي مناسب مي تواند به شما كمك كند تا يك بارداري لذتبخش و يك كودك سالم داشته باشيد. در اينجا موارد مهمي كه بهتر است پيش از باردار شدن در نظر داشته باشيد ذكر شده است. مي توانيد از آن پرينت بگيريد تا در فرصتهاي مناسب با هم آنرا مرور كنيد.

با استفاده از جدول، چرخه قاعدگي خود را ثبت كنيد. براي بررسي چرخه باروري خود مي توانيد حداقل دو ماه زمان شروع قاعدگي را يادداشت كنيد. اگر قاعدگي نامنظم داريد بايد ماههاي بيشتري اين كار را انجام دهيد يا براي تعيين زمان تخمك گذاري از يكي از روشهاي اندازه گيري دماي بدن يا ترشحات واژن استفاده كنيد.

از سلامت بدن خود مطمئن شويد تا نگران خطرات آنها در طول بارداري نباشيد:
مصرف فوليك اسيد را آغاز كنيد. روزانه mcg 400 از اين دارو توصيه مي شود. فوليك اسيد از بروز اختلالات مادرزادي مغز و نخاع- كه اختلالات لوله عصبي ناميده مي شوند- پيشگيري مي كند. همچنين مشخص شده است كه پايين بودن سطح فوليك اسيد در بدن، خطر سقط را افزايش مي دهد. لازم است كه قبل از بارداري مصرف فوليك اسيد را آغاز كنيد، چرا كه بيشترين تاثير مثبت فوليك اسيد در 28 روز نخست بارداري است. از آنجا كه ممكن است ندانيد چه زماني باردار مي شويد، بهتر است همزمان با توقف روشجلوگيري از بارداري و در دوراني كه سعي مي كنيد باردار شويد، مصرف آن را آغاز كنيد.

اگر دچار كمخوني هستيد آنرا درمان كنيد. شايد لازم باشد كه از پزشك خود بخواهيد تا سطح آهن بدن شما را بررسي كند؛ نبايد پيش از بارداري از كمبود آهن رنج ببريد. كمبود آهن در بارداري ممكن است موجب شود تا بيش از آنچه كه رايج است، در دوره بارداري احساس خستگي كنيد. بعلاوه شما بايد ذخيره آهن مناسبي براي جنين و زايمان داشته باشيد.

حداقل 3 ماه پيش از باردار شدن به وزن ايده آل بدن خود برسيد. وقتي كه باردار مي شويد، سلامت كودك تا حد زيادي به متعادل بودن وزن بدن شما بستگي دارد.
سعي كنيد با دوري گزيدن از عفونت ها، سالم باقي بمانيد. دست هايتان را مرتب بشوييد، از كس ديگري بخواهيد سطل زباله را خالي كند، و از قرار گرفتن در شرايطي كه خطر عفونت به همراه دارند پرهيز كنيد.
از تماس با مواد شيميايي مضر در خانه و محل كار اجتناب كنيد.
گروه خون خود و پدر كودكتان را بدانيد و با هم سابقه بيماري هاي خانوادگي هر يك را يادداشت كنيد.
به پزشك مراجعه كنيد تا اگر لازم مي داند برخي از آزمايشات و يا در صورت لزوم واكسيناسيون را پيش از بارداري انجام دهد. در مورد تمام داروهايي كه به صورت مرتب مصرف مي كنيد صحبت كنيد و مطمئن شويد كه تمام بيماري هاي مزمن شما تحت كنترل قرار دارند.
به دندان پزشك مراجعه كنيد تا از وضعيت سلامت دندانهايتان مطلع شويد. بهتر است پوسيدگي ها قبل از آغاز بارداري ترميم شوند و بيماري هاي لثه بايد تحت كنترل باشند. وجود بيماري لثه در دوران بارداري خطر به دنيا آمدن كودكي با وزن پايين را افزايش مي دهد.
اگر روش جلوگيري از بارداري خود را متوقف كرده ايد، براي انجام هر آزمايش يا تصويربرداري - مانند عكس هاي راديولوژي – مسوول مربوطه را در جريان قرار دهيد.

شيوه زندگي خود را بهبود بخشيد. شروع كردن برخي از اين موارد در طول بارداري دشوارتر است. سعي كنيد پيش از بارداري به آنها بپردازيد:
يك برنامه منظم ورزشي را آغاز كنيد و آن را ادامه دهيد. انجام يك فعاليت بدني متعادل پيش از بارداري و ادامه آن در طول بارداري، به شما كمك شاياني مي كند.
يك شيوه تغذيه سالم در پيش بگيريد. غذاهايي مصرف كنيد كه تازه و سرشار از مواد مغذي هستند و از تهيه بهداشتي و مناسب آنها مطمئن هستيد.
اگر سيگار مي كشيد حتما از حالا براي ترك آن اقدام كنيد و تا حد امكان از قرار گرفتن در معرض دود دخانيات پرهيز كنيد.
اگر الكل مصرف مي كنيد، بطور جدي آنرا كنار بگذاريد و از نوشيدن نوشابه هاي الكلي حتي بطور تفريحي و در ميهمانيها بپرهيزيد.
سعي كنيد تا جايي كه ممكن است عوامل استرس زا و غير ضروري زندگي خود را كاهش دهيد.
وضعيت بيمه سلامت خود را كنترل كنيد. برنامه هاي آينده زندگي مشتركتان (مانند تحصيل، شغل، مسافرت و ... ) را در صورت بارداري و داشتن فرزند مد نظر قرار دهيد.

آلیس
2011-08-25, 12:03 AM
تغييراتي كه بايد هنگام اقدام براي بارداري در رژيم غذايي خود بدهيد


رژيم غذايي خود را بهبود ببخشيد.

هرچه زودتر "بهتر غذا خوردن" را آغاز كنيد، احتمال حامله شدن شما افزايش پيدا مي كند. در مردان و زنان (هر دو)، باروري و غذا به هم مرتبط است. شما بايد به استفاده از يك رژيم غذايي متعادل پايبند باشيد تا احتمال حامله شدن و به دنيا آوردن يك فرزند سالم را افزايش دهيد.

هر روزه چندين وعده ميوه، سبزيجات، غلات (مانند نان گندم كامل)، و غذاهاي سرشار از كلسيم (مانند ماست، پنير و شير) مصرف كنيد. برخي مواد غذايي و ويتامين هاي خاص (مانند ويتامين هاي C و E، روي، و اسيد فوليك)، براي توليد اسپرم سالم بسيار اهميت دارند. دريافت نكردن مواد غذايي كافي ممكن است بر پريود شما تاثير بگذارد و پيش بيني زمان تخمك گذاري را دشوار كند. همچنين اگر مقدار زيادي وزن از دست داده باشيد يا بيش از حد چاق شده باشيد، ممكن است اصلا باردار نشويد.
از چه چيزهايي بايد اجتناب كنيد؟

در صورتي كه هنوز هم چيزهاي زيادي را مي توانيد بخوريد و عوارض ناشي از حاملگي موجب نشده اند كه خوردن بسياري از مواد غذايي را فراموش كنيد، بايد برخي تغييرات را در برنامه غذايي خود اعمال كنيد. چند توصيه مهم اين است كه مصرف الكل را متوقف كرده يا به ندرت الكل بنوشيد؛ استفاده از داروهاي روانگردان را متوقف كنيد و در صورتي كه دخانيات مصرف مي كنيد، از مصرف آن نيز پرهيز نماييد. همه اين مواد يا عادتها ممكن است اثرات سوئي بر جنين در حال رشد در شكم شما بگذارند.

همچنين ممكن است مايل باشيد كه استفاده از چاي و قهوه را نيز متوقف نماييد. نتايج تحقيقات در مورد اثرات كافئين و تئين بر باروري، يكدست و صريح نيست. متخصصان عموما بر اين باورند كه مصرف كم تا معتدل كافئين (يعني كمتر از 200 ميليگرم در روز، يا برابر با سه فنجان قهوه يا چاي پررنگ)، بر قدرت باروري شما تاثير نخواهد گذاشت؛ اما پزشك شما ممكن است توصيه كند كه مصرف آنها را كاملا قطع كنيد تا از سلامت خود و جنين خود مطمئن باشيد.

انواع ماهي در حالت كلي يك غذاي بسيار سالم است، اما ميزان جيوه در برخي از آنها بسيار بالا است، كه ممكن است براي كودكي كه در شكم داريد خطرناك باشد. از آنجا كه جيوه مي تواند در بدن شما انباشته شده و تا يك سال از بدن خارج نشود، بهتر است استفاده از ماهيهايي كه ميزان زيادي جيوه در گوشت خود دارند (مانند كوسه ماهي، swordfish، king mackerel و tilefish) را پيش از اقدام براي حامله شدن، متوقف كنيد. در عوض، مي توانيد از ماهيهايي كه سطح كمتري از جيوه در گوشت خود دارند (مانند ماهي آزاد يا قزل آلا) يا كنسرو ماهي تون، يك تا دو بار در هفته، استفاده نماييد.

در دوران حاملگي، از گوشتهاي فرآوري شده مانند كالباس يا بوقلمون پروسس شده به ميزان بسيار كم استفاده كنيد و گوشتهاي دودي يا خام را نيز كلا كنار بگذاريد. در صورتي كه حامله هستيد، حتي هات داگ يا غذاهاي آماده را نيز بايد آنقدر گرم كنيد تا بخار از آنها بلند شود.
از يك مكمل غذايي حاوي ويتامين و مواد معدني استفاده نماييد

هرچند شما مي توانيد اكثر نيازهاي غذايي خود را با استفاده از يك رژيم غذايي متعادل تامين كنيد، اما بسياري از متخصصين بر اين باورند كه حتي كساني كه سالمترين و مناسب ترين رژيم غذايي را دارند نيز مي توانند از مكملها استفاده نمايند. شما ممكن است به اين نتيجه برسيد كه استفاده از يك رژيم غذايي خوب و مكفي خصوصا هنگامي كه سر كار مي رويد يا از بقيه كودكانتان مراقبت مي كنيد، دشوار خواهد بود؛ در نتيجه با استفاده از ويتامين هاي مكمل دوران حاملگي مي توانيد اطمينان حاصل كنيد كه اسيد فوليك و ساير مواد مغذي اساسي را به ميزان كافي دريافت مي كنيد كه در نتيجه شانس حاملگي سالم در شما افزايش پيدا مي كند.

به خاطر داشته باشيد كه اين مواد صرفا به عنوان مكمل مناسب هستند و نمي توانند جايگزيني براي يك رژيم غذايي مناسب باشند. همچنين از آنجايي كه مولتي ويتامين هايي كه بدون نسخه نيز به فروش مي رسند ممكن است حاوي مقادير بسيار زيادي از ويتامين ها و مواد معدني باشند كه احتمالا براي كودك در حال رشد شما مناسب نبوده يا حتي مي تواند خطرناك نيز باشد، بهتر است از قرصهايي كه ويژه خانمهاي حامله تهيه شده اند استفاده كنيد. كساني كه از رژيمهاي غذايي گياهي استفاده مي كنند نيز ممكن است به مكملهاي ويتامين هاي D و B12، به همراه پروتئينهاي اضافي، نياز داشته باشند. بهتر است درباره مكملهاي غذايي دوران حاملگي كه براي شما مناسب يا ضروري است، با پزشك خود مشورت كنيد.
حداقل 400 ميكروگرم در روز اسيد فوليك مصرف كنيد

ثابت شده است كه استفاده از اين ويتامين ، خطر بروز بيماريهاي مادرزادي در مجاري عصبي كودك مانند Spina Bifida را كاهش مي دهد؛ همچنين استفاده از اين ويتامين به كاهش ميزان بروز سكته هاي قلبي و مغزي، سرطان و ديابت، مربوط مي باشد.

اكثر خانمهايي كه حامله هستند بايد حداقل روزانه 400 ميكروگرم (0.4 ميلي گرم) از اين ويتامين را مصرف كنند. اگر در خانواده شما سابقه بروز بيماريهاي مادرزادي مجاري عصبي وجود دارد يا از داروهاي مربوط به حملات صرعي استفاده مي كنيد، ممكن است پزشك به شما توصيه كند كه مصرف روزانه خود از اين ويتامين را تا 4000 ميكروگرم (4 ميلي گرم) افزايش دهيد، و مصرف آن را از يك ماه پيش از حاملگي آغاز كرده و تا انتهاي سه ماهه اول حاملگي ادامه دهيد.

ويتامين هاي دوران حاملگي كه بدون نسخه فروخته مي شوند در صورتي خوب هستند كه مقدار اسيد فوليك آنها بيشتر از حداقل توصيه شده (بين 600 تا 800 ميكروگرم) باشد؛ شما در كل طول حاملگي به اين مكملها نياز خواهيد داشت. بعلاوه مي توانيد از غذاهاي سرشار از فولات (سبزيجاتي كه رنگ برگهاي آنها سبز تيره است مانند اسفناج يا كلم پيچ، مركبات، حبوبات، سبزيجات، حبوبات كامل، و نانها يا غلات غني شده) استفاده كنيد. اسيد فوليك از جمله اسيدهاي محلول در آب است، در نتيجه اگر مقدار بيش از حدي از آن را استفاده كنيد، بدن شما قادر است تا مقدار اضافي را دفع نمايد. اما محلول بودن اين اسيد در آب، يك جنبه منفي نيز دارد: در حين پختن سبزيجات با آب، مقدار نسبت زيادي از اين اسيد در آب حل شده و به بدن شما نخواهد رسيد؛ پس بهتر است سبزيجات را در مقدار كمي آب پخته يا بخارپز كنيد تا فولات موجود در آنها حفظ شود.

برخي از خانمها از اين قاعده كلي مستثني هستند: استفاده از مقادير زياد از فولات، ممكن است موجب شود كه كمبود B12 به چشم نيايد، كه اين مشكل گاهي اوقات در كساني كه از رژيمهاي غذايي سبزيجات استفاده مي كنند، مشاهده مي شود. در صورتي كه گمان مي كنيد اين خطر براي شما وجود دارد، با پزشك يا ماماي خود مشورت نماييد.
وزن ايده آل براي بدن خود را مشخص نماييد

هنگامي كه مي خواهيد حامله شويد، بهتر است در وزن ايده ال خود باشيد ؛ در اين صورت وزن بدن شما در زمان حامله شدن به وزن استاندارد و توصيه شده نزديكتر خواهد بود. اگر اضافه وزن يا كمبود وزن داشته باشيد، حامله شدن براي شما دشوارتر خواهد بود. همچنين خانمهايي كه اضافه وزن دارند با عوارض بيشتري در دوران حاملگي يا زايمان مواجه خواهند شد؛ احتمال به دنيا آوردن كودك كم وزن نيز در خانمهايي كه كمبود وزن دارند، بيشتر است.

شما مي توانيد از ابزار تعيين وزن يا BMI كه براي اين كار در سايت ما ارائه شده است استفاده كنيد تا متوجه شويد كه آيا به كاهش يا افزايش وزن نياز داريد يا خير.

مادامي كه از يك برنامه غذايي مناسب (كه چربي آن كم بوده و ميزان غذاهاي فيبردار در آن زياد باشد) استفاده مي كنيد، يك برنامه ورزشي منظم نيز براي خود طراحي كنيد. در صورتي كه اضافه وزن داريد، سعي كنيد هفته اي نيم تا يك كيلو گرم وزن كم كنيد، كه اين سرعت كاهش وزن مناسب و ايمن است. در صورتي كه از يك رژيم غذايي شديد استفاده كرده و سعي كنيد وزن خود را به سرعت كاهش دهيد، ممكن است ذخيره مواد مغذي بدن شما به سرعت تمام شود، كه مسلما براي باردار شدن و آغاز حاملگي مناسب نخواهد بود.

منبع:نی نی سایت

ملينا
2011-10-13, 01:04 PM
سلام آليس خوبي؟؟دلم برات تنگيده حسابي

آلیس
2011-11-23, 09:24 PM
مصرف کافئین مانع بارداری می‌شود


کسی که می‌خواهد حامله شود، بهتر است از مصرف بیش از حد نوشیدنی‌های حاوی کافئین صرف‌نظر کند.

بر اساس تحقیقی جدید، کافئین از فعالیت سلول‌های لوله‌های تخمدان می‌کاهد. همین سلول‌ها نقش مهمی در جریان بارداری ایفا می کنند.

ماده‌ی کافئین که در نوشیدنی‌های بسیاری همانند قهوه، چای یا کوکا کولا وجود دارد، محرک است اما در عین حال فعالیت ماهیچه‌های دیواره‌ی لوله‌ی تخمدان را متوقف می‌کند. همین امر باعث کاهش حرکت تخمک از تخمدان به رحم مادر می‌شود. مصرف بالای کافئین می‌تواند مانع رشد جنین و حتی سقط جنین شود.

حقیق توسط دانشگاهی در ایالات متحده

تایج این تحقیق که توسط دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه ایالت نوادا (Nevada) در ایالات متحده‌ی آمریکا صورت گرفته، در نشریه‌ی علمی „British Journal of Pharmacology“ منتشر شده است. این نتایج می‌توانند نشان دهند که چرا خانم‌هایی که مصرف کافئین بالایی دارند، باید زمان بیشتری در انتظار حاملگی بمانند. این تحقیق بر روی موش‌های آزمایشی صورت گرفته است. یکی از محققین این پژوهش در این‌باره می‌گوید: «درست است که ما این تحقیق را روی موش‌ها انجام داده‌ایم، اما این نتایج می‌توانند در توضیح این مساله موثر باشند».

توضیح بیولوژیکی جریان حاملگی

در روند بارداری، باید تخمک تولید شده توسط تخمدان، از راه لوله‌های تخمدان وارد رحم شود. برای این انتقال، هم موهای ریز جداره‌ی لوله‌های تخمدان کمک می‌کنند و هم انفباض ماهیچه‌ها. تحقیق دانشمندان دانشگاه نوادا نشان می‌دهد که کافئین مانع فعالیت سلول‌های دیواره‌ی لوله‌های تخمدان می‌شود، در حالی‌که همین سلول‌ها برای هماهنگی حرکات انقباضی ماهیچه‌ها مهم هستند.

پژوهشگران مشاهده کردند که حرکات ماهیچه‌ای نسبت به موهای ریز جداره‌ی لوله‌ها نقش بزرگتری را در حمل تخمک به رحم مادر ایفا می‌کنند.

به گفته‌ی پژوهشگران، مشاهدات آنها هم برای کسانی مفید خواهد بود که قصد حامله شدن دارند و هم به شناخت بیشتر چگونگی فعالیت‌ لوله‌های تخمدان کمک می‌کند. این نتایج می‌توانند برای تحقیق در باره عفونت‌های نواحی لگن در بین زنان و هم‌چنین برخی بیماری‌های مسری مقاربتی نیز سازنده باشند.

منبع:نی نی سایت

sima67
2011-12-20, 01:56 PM
سلام من تازه عضوشدم واز این سایت خیلی خوشم اومده امیدوام دوستای خوبی واسه هم باشیم من هم دوست دارم باردار بشم ولی هنوز اقدام نکردم چون خیلی از باداری و زایمان میترسم ولی به شما که میخواهید باردا بشین یا باردار هستین توصیه میکنم کتاب ریحانه بهشتی رو بخونین میگن خیلی خوبه

aynazjon
2011-12-30, 05:52 PM
سلام بچه ها من یک دختر 7 ساله دارم و میخوام برای دومی اقدام کنم ولی حدود دو ساله که نتیجه نمیگیرم حتی یک ماه پیش آی وی اف هم کردم ولی باز نشد هیچ مشکلی هم ندارم نه خودم و نه همسرم واقعا ناامیدم اگه شما تجربه ای در این مورد دارید لطفا به منم بگید که آخرش چی میشه و چرا من نتیجه نمیگیریم با اینکه مشکلی ندارم{154fs232528}{tissue}

Pana
2012-01-03, 02:45 PM
سلام حالتون چطوری روبه راهید خداراشکر
می شه منو راهنمایی کنید
من خیلی دلم می خواد بچه ای که به دنیا میارم دختر باشه شما می دونید باید چکار کنم؟

Amitida
2012-01-03, 02:54 PM
pana جون این لیتک میتونه کمکت کنه
http://kidi.persianblog.ir/

Soha
2012-01-03, 06:34 PM
ایناز جون توکلت به خدا باشه حتما اگه خدا بخواد تو وقتش و به موقع یه خواهر یا برادر برای دختر نازت بهتون هدیه میده...
در مورد سوالت اطلاعی ندارم ولی امیدوارم که دوستای دیگه بیان راهنمایی کنن
پانا جان اگه خیلی دوست داری دختر بشه و می خوای حتمی باشه می تونی بری پیش متخصص و از بخوای که امپولایی که مخصوص تعیین جنسیت هست رو برات بزنه فکر می کنم دوره اش یه ماهه باشه و نتیجه ۹۹ درصده هزینه زیادی هم مثل بقیه روشهای کاشت نداره

aynazjon
2012-01-03, 10:48 PM
مرسی سهای مهربونم:11:

Shidak
2012-01-04, 01:23 AM
کسی‌ میدونه چه خوراکی هایی احتمال اینکه بچه دختر بشه رو بیشتر میکنه؟

Rose
2012-01-04, 01:44 AM
ساناز جان فکر کنم یه همچین مقاله ای رو خودم توی سایت گذاشتم اتفاقاً خیلی جالب بود
میگردم لینکش رو برات میذارم{2 (6)}

Rose
2012-01-04, 01:51 AM
بیا عزیزم قبلاً تاپیک بود ولی ظاهراً اون موقع مدیران انجمن تاپیک رو ادغام کردند

پسر می خواهید یا دختر؟
تاثیر غذاها در تعیین جنسیت جنین
تحقیقات انجام شده در خارج نشان داده است كه تغذیه نیز تا حدودی در تعیین جنسیت نقش دارد.
به دلیل تنوع و تفاوت عادت های غذایی در كشورهای مختلف، رژیم غذایی استانداردی برای تعیین جنسیت جنین وجود ندارد. اما طبق تحقیقات می توان از تعادل یون های منیزیم، سدیم، پتاسیم و كلسیم در بدن استفاده كرد.
زمان شروع برنامه غذایی
برای شروع رژیم، حداقل دو هفته قبل از تاریخ پیش بینی شده برای بارداری، مورد نیاز است، یعنی حداقل 2 ماه قبل از بارداری.
رژیم باید تا زمانی كه بارداری با انجام تست های آزمایشگاهی دقیقاً مشخص شود، ادامه داشته باشد.
اجرای این رژیم های غذایی در چه مواردی ممنوع است؟
ابتدا باید مطمئن شوید كه ممنوعیتی برای اجرای رژیم نداشته باشید.
مثلاً رعایت رژیم غذایی برای پسردار شدن در موارد: فشار خون بالا، ناراحتی های قلبی و نارسایی های كلیوی ممنوع است.
رعایت رژیم غذایی برای دختردار شدن در موارد: اختلالات عصبی، بالا بودن كلسیم خون و نارسایی های كلیوی ممنوع است.
برای پسردار شدن چه باید خورد؟
برای پسردار شدن باید از مواد غذایی حاوی سدیم و پتاسیم بالا استفاده كرد و مصرف كلسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود:

مركبات- زردآلو- آناناس- موز- هلو- گلابی- سیب- گوجه سبز- آلو- خیار- خرما- گیلاس- تمشك- توت فرنگی- انجیر- خربزه- آب میوه و سبزی- حبوبات- كنگرفرنگی- گوجه فرنگی- پیاز- چغندر قرمز- زیتون- قارچ- كلم- ذرت- نخودسبز- سیب زمینی- سبوس- گندم- شاه بلوط- تره شاهی- كنسرو ماهی- ژامبون- كره- ماء الشعیر- كلوچه- نوشابه گازدار- نقل- قهوه- چای- مایونز.
برای دختر دار شدن چه باید خورد؟
برای دختر دار شدن باید از مواد غذایی حاوی كلسیم بالا استفاده شود و مصرف سدیم و پتاسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود :
پنیر سفید- ماست – شیر – تخم مرغ – بادام و بادام زمینی بدون نمك – گردو – لوبیا سبز – مارچوبه – كاهو سبز – ماكارونی – گوشت 100 گرم در روز – ماهی كه با بخار پخته شده باشد و آبش كاملاً گرفته شده باشد.
نكاتی كه باید در نظر داشت
اگر چه اصول كار ساده است، ولی روش اجرای آن آسان نیست و دقت دراجرای آن شدیدا لازم است و بایستی تحت نظر یك متخصص تغذیه یا پزشك صورت پذیرد.
هر گونه انحراف از رژیم توصیه شده، شانس موفقیت را كم می كند.
این رژیم بایستی توسط زن رعایت شود و نوع تغذیه ی مرد به طور مطلق تاثیری در مكانیسم این عمل ندارد، ولی مصرف آن توسط زوجین موجب آسانی اجرای آن می شود. در ضمن تركیب یونی داروهایی كه زن در طول مدت اجرای رژیم دریافت می كند، موثر است، به ویژه قرص هایی كه به شدت غنی از سدیم هستند.
توصیه می شود مصرف تمام قرص های ضد بارداری در دوران اجرای رژیم متوقف شود. بنابراین برای پیشگیری از بارداری از سایر روش ها همراه با روش نزدیكی منقطع استفاده گردد.
البته بایستی تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود، چون ممكن است در مواردی پاسخ ندهد

Shidak
2012-01-04, 02:16 AM
مرسی‌ عزیزم. :11:

Amitida
2012-01-04, 08:53 AM
ساناز جون لینک زیر رو ببین :

برای فرزند دختر

برای داشتن فرزند دختر مادر از ٢ ماه قبل از بارداری باید سطح غلظت کلسیم و منیزیم خونش را با مصرف مواد زیر افزایش دهد .

مهمترین ماده برای این منظور مصرف لبنیات به مقدار زیاد است ( پنیر - ماست - شیر - بستنی - دوغ )

سعی کنید تا جایی که میتوانید مصرف نمک را در رژیم غذایی خود محدود کنید .

از بادام - بادام زمینی ( بدون نمک ) - گردو - لوبیا سبز - مارچوبه - کاهو - ماکارونی - گوشت قرمز - ماهی بخارپز - کاکائو - شکلات - میگو - کرفس - شلغم - قهوه - مخمر ابجو - سویا - نان گندم - جوانه گندم - کلم - کدو و بادمجان- فلفل سبز - ساردین - تخم مرغ - جو - عدس میتوانید استفاده کنید مواد ممنوعه موادی است که در قسمت فرزند پسر ذکر شده است .

لینک >: http://kidi.persianblog.ir/

Nahid59
2012-01-04, 11:26 AM
برای اینکه رژیمها جواب بده باید چند ماه قبل بارداری رژیم رو شروع کرد و اینی که میگن آخر ماه دوم بارداری اگه کسی اینو بخوره بچش دختر یا پسر میشه هم نادرسته چون جنسیت بچه همون اول شکل میگیره{53}

Azy
2012-01-08, 12:02 PM
سلام خانم ها من تازه عضو این سایت شدم واز آشناییتون خوشبختم منم میخوام نی نی بیارم ولی تا الان که 2 سال میشه جوابی نگرفتم البته تازه درمان رو شروع کردم برام دعا کنید {63}که مامان بشم این بار یه احساس درد ریزی زیر شکم دارم بی بی چک هم گذاشتم دو تا خط کمرنگ افتاد ولی مامایی که زیر نظرش هستم گفت شاید به خاطر دارو هایی که مصرف کردی و باید تا زمان پریود بعدیم صبر کنم {2 (4)}بعد تست بدم میشه یه حرف امیدوار کننده بزنین آخه امروز روز تولدمه{balloons}

Amitida
2012-01-08, 12:08 PM
azy جون تولدت مبارک {3 (4)}


{Copy of cheerleade:{Copy of cheerleade:{Copy of cheerleade:{Copy of cheerleade:{balloons}{balloons}{balloons}{balloons }

به روز منو خوش اومدی {8-2}{8-2}{8-2}


امیدوارم هرچه زودتر خبر خوش مامان شدنت و به ما هم بدی تا همه باهم شادی کنیم {Copy of cheerleade:{connie_38}{connie_38}{connie_38}{conni e_38}{connie_38}{connie_38}

Neda-V
2012-01-08, 01:12 PM
آزی جون تولدت مبارک{3 (4)}{3 (4)}
استرس واسه حامله شدن از همه چیز بدتره امروز که داری شمعارو فوت میکنی از خدا کمک بخواه واسه همه هم دعا کن{63}
من هم امیدوارم به زودی بیایی بگی مامان شدی {2 (19)}{2 (5)}

asallll
2012-01-08, 01:29 PM
بچه ها من 2ساله عروسی کردم تا 2 سال دیگه ام نمیخوام حامله شم اینارو که خوندم خیلی ترسیدم:42: از کجا میشه فهمید مشکلی دارم یا نه؟چطوری؟بهترین روش جلوگیری که مشکلی تو بارداری ایجاد نکنه؟{77}:42:{63}

Azy
2012-01-08, 01:38 PM
مرسی بچه ها خیلی دوستون دارم خیلی بامحبتین{2 (6)}حتما برای همه دعا می کنم{53}

Neda-V
2012-01-08, 01:42 PM
عسل جون حتما پیش یه دکتر واسه مشاوره برو
من هم 1 ساله ازدواج کردم و فعلا صد بچه دار شدن ندارم ولی پیش دکتر رفتم و چکاپ کامل انجام دادم الان خیالم راحته

asallll
2012-01-08, 01:46 PM
عسل جون حتما پیش یه دکتر واسه مشاوره برو
من هم 1 ساله ازدواج کردم و فعلا صد بچه دار شدن ندارم ولی پیش دکتر رفتم و چکاپ کامل انجام دادم الان خیالم راحته

میگی چکاپش چطوره عزیزم؟{77}

Amitida
2012-01-08, 01:48 PM
وای من که 5 ساله ازدواج کردم و همسری میگه اصلا اسم بچه نیار {77}

Neda-V
2012-01-08, 01:50 PM
عزیز دلم من یه سونو رفتم و آزمایش هورمون دادم و معاینه ساده همین

sima67
2012-01-08, 06:35 PM
من نزدیک7ساله ازدواج کردم و هنوز بچه ندارم تازه الان تصمیم گرفتم بچه دار شم ولی واسم خیلی مهمه بچه ام تو چه ماهی متولد بشه اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره بهم بده ممنون میشم

Nahid59
2012-01-08, 06:48 PM
عسل جون باید تست پاپ اسمیر هم بدی
بعدشم شماها پیر که بشید میخواین بچه بیارید :45:
اون بچه بیچاره چه گناهی کرده که باید با پدرو مادرش اینهمه تفاوت سنی داشته باشه{102}
روز به روز حوصلتون کمتر میشه هاااااااااااااااااااااااا اااا نگید نگفتی
اونم بچه های حالا زودترتصمیم گیری کنید{eek}

Nahid59
2012-01-08, 06:50 PM
سشیما جون باید حساب کنی عزیزم به ماهی که میخواهی باردار بشی 9 ماهی اضافه کن حدودا زمان تولد نی نی میشه{53}

asallll
2012-01-08, 08:05 PM
عسل جون باید تست پاپ اسمیر هم بدی
بعدشم شماها پیر که بشید میخواین بچه بیارید :45:
اون بچه بیچاره چه گناهی کرده که باید با پدرو مادرش اینهمه تفاوت سنی داشته باشه{102}
روز به روز حوصلتون کمتر میشه هاااااااااااااااااااااااا اااا نگید نگفتی
اونم بچه های حالا زودترتصمیم گیری کنید{eek}

من میرم تو 21 همسریم 27 هااااااااا!پیر نشدیم هنوز کهههههههه{2 (14)}

Nahid59
2012-01-08, 08:28 PM
نه عسل جون تازه اول جوونیتونه ولی حرفای بالا رو جدی گفتم انشالله برسی اون سن میفهمی چی میگم:11:

Soha
2012-01-09, 09:58 AM
منم با ناهید جون موافقم هرچی تفاوت سنی با بچه کمتر باشه بهتره و مثل دوست برای همدیگه میشید و بهتر می تونید هم رو درک کنید..
من دقیقا روز تولد ۱۹ سالگیم دختر اولم رو به دنیا اوردم و در ۲۱ سالگی هم دختر دوم ...دارم روز شماری می کنم که هرچه زودتر دخترام بزرگ بشن و بشن همدم و دوستم تو این تنهایی{105}

Amitida
2012-01-10, 10:08 AM
نکات تغذیه ای در تعیین جنسیت

برای فرزند دختر

برای داشتن فرزند دختر مادر از ٢ ماه قبل از بارداری باید سطح غلظت کلسیم و منیزیم خونش را با مصرف مواد زیر افزایش دهد .

مهمترین ماده برای این منظور مصرف لبنیات به مقدار زیاد است ( پنیر - ماست - شیر - بستنی - دوغ )

سعی کنید تا جایی که میتوانید مصرف نمک را در رژیم غذایی خود محدود کنید .

از بادام - بادام زمینی ( بدون نمک ) - گردو - لوبیا سبز - مارچوبه - کاهو - ماکارونی - گوشت قرمز - ماهی بخارپز - کاکائو - شکلات - میگو - کرفس - شلغم - قهوه - مخمر ابجو - سویا - نان گندم - جوانه گندم - کلم - کدو و بادمجان- فلفل سبز - ساردین - تخم مرغ - جو - عدس میتوانید استفاده کنید مواد ممنوعه موادی است که در قسمت فرزند پسر ذکر شده است .برای فرزند پسر


این منظور باید سطح سدیم و پتاسیم خونتان را بالا ببرید

از غذاهایی که دارای نمک بالا هستند استفاده کنید .

در روزهای تخمک گذاری از مواد شیرین مثل قند - شربت - اب نبات - عسل - کشمش - نان سفید - نوشابه های دارای شکر - سیب زمینی پخته استفاده کنید تا سطح قند خونتان بالا برود .( به جز شکلات و کاکائو)

از خرما - زعفران - حلوا - هل - برنج - گوشت - نان و غلات - سبوس - سیب زمینی - مایونز - ادویه - شیرینی فاقد شیر - شربت ها - میوه ها و سبزیجات مثل توت فرنگی - پرتقال - سیب - موز - زردالو - اناناس - هلو - گلابی - گوجه سبز - الو - گیلاس - تمشک - خربزه - خیار - انجیر - اب میوه ها - کنگر - گوجه فرنگی - زیتون - قارچ - ذرت - نخودسبز - تره شاهی - کلوچه - نقل - خیارشور - چیپس - جگر - مرغ - ارد نخودچی - پسته شور - نوشابه - پیاز -فلفل سیاه نکوبیده - حبوبات به جز عدس میتوان استفاده کرد موارد منع مصرف همانی است که در قسمت فرزند دختر ذکر شده است


لازم به ذکر هست که سرخ کردنی ها .مارچوبه.شلغم.تخم مرغ.برای فرزند دختر هستن و برای داشتن فرزند پسر منع شده.

Nahid59
2012-01-10, 03:03 PM
فرشته جون گیر دادی به جنسیت هاااااااااااااااااااااااا :3:

faham
2012-01-12, 03:57 PM
قرص ویتاگنوس برای کسانی که تنبلی تخمدان یا کیست یا جابجایی پرید یا درد در هنگام قاعدگی دارند خیلی خیلی خوبه و گیاهی هم هست و هیچ ضرری نداره و هورمون های زنانه را تنظیم می کند

Pana
2012-01-25, 09:08 AM
فرشته جون مي توني يه راهنمائي بكني
مقدار مصرف اين مواد چقدره يعني هفته چقدر بايد از اين مواد مصرف كنيم و از كجا بفهميم مثلا سطح غلظت کلسیم و منیزیم خونمون بالا رفته
مرسي عزيزم

Hedieh
2012-01-30, 01:09 PM
پانا جون با اين جور چيزا به تنهائي نميشه كه جنسيت بچه رو خودمون تعيين كنيم، فقط درصد رو ميبريم بالا، براي اين كار هم شما بايد حداقل به مدت 1 ماه اين مواد رو مصرف كنيد تا جواب بده....
براي اين كه درصد دختر دار شدن يا پسر دار شدن هم بيشتر بشه، ميتونيد قبل از آميزش محيط واژن رو با سركه يا جوش شيرين اسيدي يا قليائي كنيد، براي پسر دار شدن بايد قليائي باشه و با جوش شيرين شست و شو داده بشه، و براي دختر دار شدن هم بر عكسش....
يه كار ديگه اي هم كه وجود داره اينه كه شما اگه زمان تخمك گذاريتون رو بدونيد، اگه در زمان تخمك گذاري آميزش انجام بشه احتمال پسر زائي، و اگه 2 تا 3 روز بعدش باشه، احتمال دختر بودن بالا ميره :3:

Pana
2012-01-30, 01:18 PM
باتشكر از شما همه اين كارها را هم انجام بديم اگه خدا نخواد نميشه
اينو قبول داري

asallll
2012-01-30, 02:41 PM
پانا جون با اين جور چيزا به تنهائي نميشه كه جنسيت بچه رو خودمون تعيين كنيم، فقط درصد رو ميبريم بالا، براي اين كار هم شما بايد حداقل به مدت 1 ماه اين مواد رو مصرف كنيد تا جواب بده....
براي اين كه درصد دختر دار شدن يا پسر دار شدن هم بيشتر بشه، ميتونيد قبل از آميزش محيط واژن رو با سركه يا جوش شيرين اسيدي يا قليائي كنيد، براي پسر دار شدن بايد قليائي باشه و با جوش شيرين شست و شو داده بشه، و براي دختر دار شدن هم بر عكسش....
يه كار ديگه اي هم كه وجود داره اينه كه شما اگه زمان تخمك گذاريتون رو بدونيد، اگه در زمان تخمك گذاري آميزش انجام بشه احتمال پسر زائي، و اگه 2 تا 3 روز بعدش باشه، احتمال دختر بودن بالا ميره :3:

زمان تخمک گذاریو چطوری میشه فهمید؟؟؟{2 (26)}

Soha
2012-01-30, 04:42 PM
عسل جون اینجا یه چیزی هست دقیقا شبیه به تست بارداری خونه ایه وقتی که ۵ ثانیه با ادرار تماس داشته باشه برات مشخص می کنه که چه روزی روز تخمک گذاریه ،اتفاقا دوست من هم قصد حامله شدن رو داره امروز از این تستا گرفته بودو بهش نشون داده بود که امروز روز تخمک گذاریشه{2 (6)}
به احتمال زیاد تو ایران هم پیدا می کنی ازشون اگر هم پیدا نکردی ادرس بده برات از همینجا می فرستم(جدی میگم تعارف نکن){2 (6)}

Nahid59
2012-01-30, 04:43 PM
:35::35:
هوراااااااااااااااااااااا اااااا انگاری همه به خودشون اومدن و دارن به فکر نی نی میشن

Hedieh
2012-01-30, 06:24 PM
عسل جون براي مشخص شدن زمان تخمك گذاري شما بايد تست LH و يا سونوگرافي انجام بدين
اما اگر قاعدگيتون مرتب و منظمه، و سيكل 28 روزه داره، روز 12 تخمك گذاري انجام ميشه، و اين كه توي اين زمان هم ترشحات سفيد هم ميل جنسي بيشتر بيشه....
توي زمان تخمك گذاري حتي ممكنه كه زير دل هم درد بگيره و درجه حرارت بدن هم 0.3 تا 0.5 درجه ميره بالا....
اون وسيله اي رو هم سها جان گفتن توي ايران و داروخانه ها هستش، و اي دستگاه هم مياد و ميزان همون LH رو ميگه، البته فقط ميگه بالا هست يا پائين و ممكنه كسي به يه علت ديگه اي هورمون LH بره بالا و تست رو كاذب نشون بده، البته اگه پريود هاي نامنظمي داريد باز هم اين تست روش مناسبي نيست...

Nahid59
2012-01-31, 12:34 PM
سونوگرافی هم برای تعیین زمان تخمک گذاری خیلی خوبه

asallll
2012-01-31, 02:46 PM
عسل جون اینجا یه چیزی هست دقیقا شبیه به تست بارداری خونه ایه وقتی که ۵ ثانیه با ادرار تماس داشته باشه برات مشخص می کنه که چه روزی روز تخمک گذاریه ،اتفاقا دوست من هم قصد حامله شدن رو داره امروز از این تستا گرفته بودو بهش نشون داده بود که امروز روز تخمک گذاریشه{2 (6)}
به احتمال زیاد تو ایران هم پیدا می کنی ازشون اگر هم پیدا نکردی ادرس بده برات از همینجا می فرستم(جدی میگم تعارف نکن){2 (6)}

فدات شم عزیزم میرم بپرسم عزیز دلم

Amitida
2012-02-03, 10:01 PM
پسر مي‌خواهيد يا دختر؟

اين اولين سوالي است كه مي‌توانم قبل از خواندن اين مقاله از شما بكنم، اگر كه براي شما پسر يا دختر دار شدن هيچ فرقي باهم ندارند، لازم نيست كه اين مقاله را بخوانيد زيرا در اين مقاله تنها قصد داريم كه به اين موضوع برسيم كه چگونه بر اساس انتخاب آگاهانه‌مان پسر يا دختر دار بشويم !

پس بازهم اين سوال را از شما مي‌پرسم، پسر مي‌خواهيد يا دختر ؟


چگونه جنسيت فرزندمان را خودمان انتخاب كنيم ؟

در بيشتر خانواده هايي كه تازه تشكيل زندگي داده‌اند بين زن و مرد بر سر جنس فرزند اختلاف نظر وجود دارد؛ عده اي طرفدار دختر و عده اي دوستدار پسر هستند شايد هم براي بعضي اشخاص چندان تفاوتي نداشته باشد چون هنوز صاحب هيچ كدام نيستند !

در قديم چون به نيروي كار مرد بيشتر از زن نياز بود اگر خانواده‌اي صاحب فرزند پسر نبود براي رسيدن به اين نعمت شايد تعداد افراد خانواده به بالاتر از هشت تا هم مي رسيد تا سرانجام يكي از آنها پسر شود.

اين مي‌شد كه آمار فرزندان يك خانواده بسيار بالا مي‌رفت، همچنين خيلي از خانواده‌ها به خاطر اين موضوع دچار فروپاشي مي‌شدند و اين به عنوان يك معضل خيلي از خانواده‌ها را رنج مي‌داد.

اما امروزه با استفاده از دانش پزشكي، زيست شناسي (بيولوژي) و علم تغذيه، شما مي‌توانيد جنسيت فرزندتان را خودتان انتخاب كنيد، اين يك بلوف اغراق آميز نيست، باوار كنيد !

در اين نوشتار سعي بر اين داريم كه انواع راه‌ها و روشهاي انتخاب جنسيت قبل از لقاح را به شما آموزش بدهيم، پس مقاله را تا انتها بخوانيد !

انواع راه‌هاي انتخاب جنسيت قبل از لقاح و تشكيل نطفه

امروزه شما مي‌توانيد با يك سنوگرافي بعد از هفته 14 بارداري، جنسيت نوزادتان را بفهميد، اما اين عمل براي بعضي از خانواده‌ها مطلوب نيست چون شايد نتيجه سنوگرافي بر خلاف علاقه خيلي از والدين باشد.

مثلا والديني كه علاقمند به داشتن پسر هستند، ممكن است در موقع شنيدن جواب سنوگرافي كه دختر بودن نوزاد را مشخص مي‌كند، شكه بشوند و جا بخورند و آن وقت اين رخ داد مايع بي‌ميلي والدين نسبت به سرنوشت فرزند در راه و همچنين تكرار بارداري‌هاي مادر در سال‌هاي آينده شود.

اما، امروزه با استفاده از علم روز، مي‌توانيم با درجه اطمينان بالايي به پسردار شدن يا دختر دار شدن خودتان، حتي قبل از عمل لقاح و آميزش پي ببريد، براي اين كار كافي است كه يكي از راه‌هاي زير را انتخاب كنيد.

1 – روش تغديه‌اي

2- روش زمان بندي مقا - ر - بت ( تعيين زمان تخمك گذاري)

3- روش شستشوي مهبلي ( وا // ژن)

4- روش زمان بندي ماهيانه مقا - ر - بت

5 – روش تعيين ميزان اسپرم

6- روش نشاندار كردن ليزري گامتها

7- روش PGD – IVF

Amitida
2012-02-03, 10:02 PM
مكانيسم دختر شدن يا پسر شدن نطفه چيست ؟

قبل از توضيح روش‌هاي نام برده شده، ابتدا جادارد كه يك توضيح مختصر در مورد فرايند لقاح بدهيم تا بهتر بتوانيم مطلب را خلط كنيم.

بر طبق طبيعت انساني مردان داراي اندام جن 30 مردانه و زنان داراي اندام جن 30 زنانه هستند، اين اندام‌ها هركدامشان كار بخصوص را انجام مي‌دهند و در حقيقت مكمل يكديگر محسوب مي‌شوند.

اندام جن 30 مردانه اسپرم توليد مي‌كند و اندام جن 30 زنانه تخمك، مرد اسپرم توليد شده در بي - ض - ه‌هايش را توسط مايع مني و آل - ت تن - اس - لي‌اش به مه - بل زن وارد مي‌كند، اين اسپرم‌هاي توليد شده بعد از انزال در مه - بل زن باقي مي‌مانند و عده‌اي از آنها موفق مي‌شوند از مجراي دهانه رحم كه در داخل مه - بل زن قرار دارد، عبور كنند.

رحم كه اندام توليد مثلي زن است، يك اندام گلابي شكل است كه انتهاي گلابي شكل آن رو به پايين است.

اسپرم بعد از وارد شدن به رحم زن در طول آن حركت مي‌كند و بالا مي‌رود، اگر در اين هنگام تخمكي در رحم زن موجود باشد، عمل لقاح از بهم پيوستن دو گامت تكميل مي‌شود و جنين تشكيل مي‌گردد، اين جنين اگر كه در داخل رحم مادر لانه‌گزيني كند، سبب بارداري مادر و تولد نوزاد خواهد شد و اگر نتواند لانه‌گزيني كند از بدن دفع خواهد گشت.


مردان كالا دو نوع گامت توليد مي‌كنند، يكي گامت ايكس دار (x) و ديگري گامت ايگرگ دار (y)، تفاوت اين دو گامت در كروموزوم شماره 23 آنها است، زنها نيز كلا يك نوع گامت توليد مي‌كنند و آن نيز فقط كرومزوم شماره 23 x شكل را دارد، اگر كه گامت ايكس دار مرد با تخمك ايكس دار زن لقاح كند، فرزند دختر خواهد شد و اگر كه گامت ايگرگ دار مرد با تخمك ايكس دار زن لقاح انجام دهد، جنين حاصله پسر خواهد شد.

پس تا اينجا مي‌بينيم كه پسر يا دختر شدن فرزند بستگي به مرد دارد نه زن و اين مرد است كه با دو نوع گامت خودش مشخص مي‌كند كه جنين پسر باشد يا دختر، در شرايط ايده آل شانس پسر يا دختر شدن جنين برابر يعني 50 – 50 است و بستگي به اين دارد كه در موقع لقاح كدام اسپرم خودش را زودتر به تخمك برساند تا آن را بارور سازد.

اما در زندگي طبيعي شرايط ايده‌آل كمتر اتفاق مي‌افتد و عوامل محيطي بسياري بر شانس لقاح هريك از اسپرم‌هاي X دار يا Yدار تاثير خواهند گذاشت.

عوامل محيطي همچون تغذيه مادر، ميزان سلامت روحي رواني او، زمان مقا - ر - بت، ميزان ph مه - بل مادر در هنگام مقا - ر - بت، عوامل اجتماعي و … همه و همه مي‌توانند در پسر يا دختر دار شدن زن تاثير بگذارند.

شايان ذكر است كه بر طبق مطالعه‌اي كه نتايج آن در نشريه آكادمي ملي علوم آمريكا چاپ شده است حاكي است، زنان باردار در دوره‌هايي كه با اضطراب شديد مواجه هستند ممكن است به طور ناخواسته به نوعي درگير انتخاب جنس فرزند شوند.


معمولا به ازاي تولد هر يكصد دختر در حدود 104 پسر متولد مي‌شوند، اما در دوره‌هاي بحراني مانند زمان قحطي، اين نسبت كاهش پيدا مي‌كند و به نظر مي‌رسد جنس مذكر بيشتر ضرر مي‌بيند.

بر طبق گزارش بي بي سي نظريه هاي علمي مي‌گويد كه به لحاظ تكاملي مزيت داشتن دختر اين است كه در دوران‌هاي سخت دخترها ژن پدر و مادر را بهتر منتقل مي‌كنند.

همچنين بنا به گزارش پايگاه اينترنتي لها آنلاين دكتر ساره جونز از دانشگاه كنت انگليس كه به تحقيقي پيرامون نقش عوامل محيطي در جنسيت فرزندان پرداخته است، اعلام داشته كه زنان ناراضي و بسيار شكايت كننده اغلب دختر مي زايند. همچنين دكتر مدحت الشامي، مشاور تغذيه و بهداشت عمومي نيز گفته است كه : در طول تاريخ، در دوره هايي زاد و ولد دختر زياد بوده است و در دوره هايي نيز زاد و ولد پسر و اين به مسايل مختلف زيست محيطي برمي گردد.

وي افزوده است كه: بدن انسان از تغييرات فيزيولوژيكي و مزاجي بيرون بسيار تاثير مي گيرد و به همين دليل تولد پسران در دوره هاي پس از جنگ و در هنگام صلح، افزايش مي يابد.

دكتر مهر اكتائي يك متخصص زنان و زايمان در ايران نيز معتقد است كه كه نژاد سياه، بچه دار شدن در سن بالاي 30 سالگي، تفاوت سني زياد بين زن و مرد، آب و هواي گرم، استرس و افسردگي زنان، آلوده كننده هاي محيطي و مصرف سيگار احتمال دختر دار شدن را زياد ترميكند.

بواقع هميشه شرايط نامساعد محيطي منجر به دختر شدن فرزند مي‌شود و اين شايد فلسفه والايي داشته باشد كه به تكامل انسان مربوط مي‌شود.

دانشمندان معتقدند كه دختران به دليل اينكه نيروي توليد مثل جامعه هستند، در مواقع بحراني تعدادشان افزايش مي‌يابد زيرا در اين مواقع ممكن است 5 دختر متولد شده 5 فرد ديگر را بدنيا بياورند و 25 فرد جديد توليد كنند، درصورتيكه شايد اگر 5 پسر جاي آنها متولد مي‌شد امكان افزايش تعداد فرزندان در نسل‌هاي آتي بسيار پايين تر مي‌بود.

اما با اين حال در شرايط عادي به ازاي هر 100 دختر 104 پسر متولد مي‌شود كه اين نشان دهنده تعادل در چرخه طبيعت است.

در ادامه به شرح دقيق روشهاي تعيين جنسيت جنين قبل از لقاح خواهيم پرداخت اما لازم است كه بدانيد اين روشها كلا به دو دسته تقسيم بندي مي‌شوند، دسته اول روشهايي هستند كه با تغيير شرايط محيطي بدن مادر، امكان پسر يا دختر دار شدن او را افزايش مي‌دهند و دسته دوم روش‌هاي طبي‌اند كه توسط متخصصين در آزمايشگاه‌ها و مراكز درمان ناباروري و ژنتيك انجام مي‌گيرند، در روش‌هاي دسته اول نياز شما به مراجعه به پزشك كمتر است و خودتان مي‌توانيد دستورالعمل‌ها را اجرا كنيد اما در روش‌هاي دسته دوم بايد حتما تحت مراقبت پزشكي قرار بگريد، اما با اين حال مزيت روش‌هاي دسته دوم همچون روش‌هاي PGD، لقاح مصنوعي IVF و نشاندار كردن ليزري اين است كه درصد ضريب اطمينان اين روش‌ها 100٪ است اما روش‌هاي دسته اول در بهترين حالت چيزي در حدود 80٪ ضريب اطمينان خواهند داشت.

Amitida
2012-02-03, 10:03 PM
ما هر دو روش را براي شما توضيح خواهيم داد و انتخاب را به خودتان واگذار مي‌كنيم !

1 – روش تغذيه‌اي

پيروي از رژيم غذايي مخصوص براي به دست آوردن فرزند پسر يا دختر از زمان هاي قديم معمول بود، ولي از آنجا كه مكانيسم و نحوه اثر اين روش ناشناخته بود، رژيم هاي غذايي، متفاوت و گاه متناقض به كار گرفته مي شد.

در انسان اگر چه نحو عمل رژيم غذايي و استفاده از رژيم مناسب شناخته نشده ولي حدس زده مي شود كه ممكن است به علت تغيير متابوليسم تخمك و بخصوص يون‌هاي سطح خارجي آن در صورتي كه تخمك يون مناسب را داشته باشد بتواند اسپرماتوزوئيد حامل كروموزوم جن 30 y يعني پسر يا x يعني دختر را به طرف خود جلب كند.

نتايجي كه از به كار بردن اين روش گزارش شده، يكنواخت نيست و بعضي از مراكز بين ۸۰ تا ۱۰۰ درصد موفقيت گزارش داده اند، اما اين نتايج، زماني مي تواند قابل قبول و قابل اعتماد باشد كه رژيم غذايي به تنهايي مورد استفاده واقع شود و ساير روش ها همزمان با اين روش به كار گرفته نشود.


روش استفاده از رژيم غذايي استاندار خاصي ندارد و تا حدود زيادي با مواد غذايي معمول در هر كشور ارتباط دارد. ولي نتايج به دست آمده از اين تحقيقات، يكنواخت بوده و هدف از آن تغيير تعادل موجود بين يون هاي منيزيم، سديم، پتاسيم و كلسيم است.

در اين روش آنچه اهميت دارد نسبت اين مواد به يكديگر و نه مقدار مطلق آنهاست.

بنابراين، رژيم غذايي بايد به نحوي انتخاب شود كه نه تنها باعث بالا رفتن ماده معدني مورد نظر نشود بلكه مقدار املاحي را كه باعث جلب اسپرماتوزوئيد جنسيت مخالف جنين مورد نظر مي شود در خون كاهش دهد.

در اين روش براي رسيدن به جنين پسر، بالا بودن نسبت سديم و پتاسيم و كم بودن كلسيم و منيزيوم، متابوليسم تخمك و به خصوص لايه خارجي آ ن را به نحوي تغيير مي دهد كه اسپرماتوزوئيدهاي حامل جنسيت پسر به طرف آن جذب مي شوند و به عكس براي جذب اسپرماتوزوئيد جنسيت دختر به وسيله تخمك، لازم است ميزان كلسيم و منيزيوم خون بالا برود و ميزان پتاسيم و سديم خون پايين بيايد.

در يك مطالعه دقيق كه روي ۴۷ نفر زني كه از اين رژيم براي به دست آوردن جنسيت مورد نظر استفاده كردند ۴۰ نفر توانستند فرزند پسر به دنيا آورند رژيم فقط لازم است به مدت سه ماه و به خصوص در ماهي كه لقاح صورت مي گيرد مورد استفاده واقع شود.

اين روش فقط لازم است توسط زن اجرا شود زيرا تغييرات يونيك اوول است كه اسپرماتوزوئيد موردنظر را انتخاب مي كند.

استفاده از رژيم با به كاربردن يك دستور آشپزي صورت نمي گيرد بلكه يك نسخه پزشكي محاسبه شده مي تواند موثر باشد.

استفاده درازمدت از اين رژيم پزشكي اثر سوء بر سلامت مادر و بچه نيز به جاي نمي گذارد.

به طور مثال سديم علاوه بر نمك طعام، در غذاهاي دريايي، گوشت، تخم مرغ، شير، جگر گوساله، هويج، اسفناج وجود دارد و مقدار مصرف روزانه آن معادل ۵/۰ گرم است درصورتي كه رژيم هاي غذايي معمولا تا ۴ برابر اين مقدار را به بدن مي رسانند.منابع غذايي حاوي پتاسيم در فرآورده هايي مثل گوشت، غلات، ميوه ها و سبزي ها وجود دارد.

مقدار نياز روزانه به پتاسيم يك ميلي گرم است اما در رژيم هاي غذايي معمولا تا ۱۵ برابر اين مقدار پتاسيم وجود دارد. كلسيم كه مقدار احتياج روزانه آن در بدن ۸۰۰ ميلي گرم در روز است، در فرآورده هايي مثل شيركاكائو، ماست، بستني، شلغم، بادام و ساردين وجود دارد. منابع غذايي حاوي منيزيوم نيز شامل قهوه، كاكائو، غلات، سبزي ها، مخمر آبجو، سويا، چغندر، گردو، جوانه گندم است.

در بعضي تحقيقات با اين روش تا ۸۵ درصد موفقيت گزارش شده كه براي چنين روش ساده، ارزان و بدون ضروري نتيجه بسيار خوبي است. يكي از تغييرات ديگري كه در ميزان تخمك گذاري صورت مي‌گيرد، اضافه شدن مقدار گلوكز در ترشحات مخاطي دهانه رحم در موقع تخمك گذاري است.

بالارفتن مقدار گلوكز در ترشحات دهانه رحم به جذب اسپرماتوزوئيدها كمك مي كند و از آنجا كه اسپرماتوزوئيد پسر از قدرت تحرك بيشتري برخوردار است. مناسب بودن ترشحات دهانه رحم بيشتر به نفع اسپرماتوزوئيد پسر است.

از روش تصحيح رژيم گاه در مراكز انتخاب جنسيت در كشورهاي انگلستان، فرانسه، كانادا همراه با روش جدا كردن اسپرماتوزوئيدها استفاده مي شود ولي در آمريكا كمتر از اين روش استفاده مي شود.

استفاده از ميوه‌هاي شيرين محتوي گلوكز در روزهاي تخمك گزاري، محيط را براي جلب اسپرماتوزوئيد y مناسب تر مي كند.

چرا كه قند خون به سرعت بالا مي رود. اين غذاها شامل؛ گلوكز، ساكاروز، شربت ذرت، عسل، آب نبات، غلات صبحانه شيرين شده، هويج، بيسكوئيت، سيب زميني پخته، كشمش، نان گندم سفيد، نوشابه هاي داراي شكر و يا پليمرهاي گلوكز است.

به طور خلاصه غذاهايي كه بيشتر براي لقاح پسر مناسب است عبارتند از كليه و غذاهاي شور، موز، خرما، هويج، سيب زميني، جگر، گوشت و تخم مرغ و غذاهايي كه براي دختر مناسب است عبارتند از؛ شير و فرآورده هاي آن، ماهي ساردين، خاويار، بادام، كاكائو و جوانه گندم و كلم، كدو و فلفل سبز.


همچنين جالب است كه بدانيد به گزارش خبرگزاري فرانسه يك بررسي كه در انگليس انجام شده است، نشان مي‌دهد رژيم غذايي كم‌انرژي كه حداقل كالري، مواد معدني و مواد مغذي را داشته باشد، با احتمال بيشتري به تولد نوزاد دختر منجر مي‌شود.

فيونا ماتيوز از دانشگاه اكستر در انگليس و همكارانش مي‌‌خواستند كه دريابند كه آيا رژيم غذايي زن تاثيري در جنسيت فرزند او خواهد داشت يا نه.

اين پژوهشگران از 740 زن كه براي اولين بار باردار شده بودند و از جنسيت جنين خود آگاه نبودند، خواستند تا اطلاعات مشروحي در مورد عادات غذاخوردن خود پيش و از باردارشدن ارائه كنند.اين زنان بر حسب ميزان كالري دريافتي در حول و حوش زمان لقاح به سه گروه تقسيم شدند.

پنجاه وشش درصد زنان گروهي كه بيشترين ميزان دريافت كالري را داشتند، نوزاد پسر داشتند، در حاليكه در گروهي كه كمترين ميزان مصرف غذا را داشتند، اين ميزان 45 درصد بود.

گروهي كه بيشتر نوزاد پسر به دنيا آورده بودند، علاوه بر ميزان بيشتر كالري دريافتي، با احتمال بيشتري طيف وسيع‌تري از مواد مغذي از جمله پتاسيم، كلسيم و ويتامين‌هاي C، E و B12 دريافت كرده بودند.


نسبت نوزاد پسر همچنين براي زناني كه روزانه دست كم يك ظرف غلات صبحانه مي‌خوردند، در مقايسه با افرادي كه يك ظرف يا كمتر از آنها در هفته مي‌خوردند، به شدت بالا مي‌رفت.

به گفته اين پژوهشگران اين يافته‌هاي غيرمنتظر با تغيير تدريجي به نفع دختران در نسبت‌هاي جن 30 نوزادان تطبيق دارد.

پژوهش‌هاي قبلي نشان داده است كه عليرغم همه‌گيري فزاينده چاقي، ميزان ميانگين دريافت كالري در اقتصادهاي پيشرفته كاهش پيدا كرده است. شمار بزرگسالاني كه صبحانه نمي‌‌خورند نيز به ميزان قابل‌توجهي افزايش يافته است.

به گفته اين پژوهشگران يافته‌هاي آنها ممكن است توضيح‌دهنده اين امر باشد كه چرا در كشورهاي پيشرفته كه زنان جوانان به رژيم‌هاي كم كالري روي آورده‌اند، جمعيت پسران در حال كاهش است.

دكتر ماتيوز مي گويد يافته‌هاي اين بررسي به يك “مكانيسم طبيعي” براي انتخاب جنسيت اشاره مي‌كند.

رابطه ميان رژيم‌ غذايي غني و كودكان مذكر ممكن است توضيحي تكاملي داشته باشد.

در اغلب گونه‌ها شما فرزندان مذكر مي‌تواند بسيار بيشتر از فرزندان مونث باشد. اما تنها اگر شرايط مطلوب باشد- در شرايط نامطلوب اعضاي نر گونه ممكن است اصلا نتوانند جفت‌‌گيري كنند، در حاليكه ماده‌ها به طور مداوم‌تري توليدمثل مي‌كند.

اگر مادر منابع فراواني در اختيار داشته باشد، صرف منابع در توليد فرزندان مذكر معقول است، زيرا به نسبت به داشتن يك دختر، احتمال بيشتري وجود دارد كه براي او نوه‌هاي بيشتري توليد كند. اما در زمان‌هاي كمبود منابع، سرمايه‌گذاري بي‌خطرتري است.

پژوهش‌ها در مورد “لقاح آزمايشگاهي”(IVF) نشان‌دهنده آن بوده است كه ميزان‌هاي بالاتر گلوكز يا قند، رشد و نموي رويان‌هاي مذكر را تحر - يك مي‌كند، در حاليكه باعث مهار رشد رويان‌هاي مونث مي‌شود.

Amitida
2012-02-03, 10:04 PM
اگر كه قصد داريد از اين روش براي تعيين جنسيت فرزندتان قبل از بارداري استفاده كنيد حتما نكات زيرا به خاطر بسپاريد :

1 – حتما با يك متخصص زنان زايمان يا حداقل پزشك عمومي تماس بگريد تا يك چكاب كامل بشويد و از نظر بيماري‌هايي مانند سرخچه، ديابت، بيماي‌هاي ارثي و ژنتيكي و … سلامتي‌تان محرض شود، زيرا در صورت داشتن اين بيماري‌ها هم ممكن است رژيم غذايي تاثير منفي بروي بدن شما بگذارد و هم ممكن است اگر نگذارد اين بيماري‌ها بروي جنين و نوزاد آينده شما تاثير منفي بگذارند، پس حتما با پزشكتان مشورت كنيد و اورا از تصميم خود براي بارداري آگاه سازيد تا او نيز اگر داروهاي مضري را مصرف مي‌كنيد قطع يا تعديل كند.

2- از زماني كه تصميم ميگيريد صاخب فرزند شويد، عادت هاي خوب را تجربه كرده و عادت هاي بد را رها كنيد. سلامت همسر شما نيز در اين چند ماه قبل از حاملگي خيلي مهم است . چون حدود 70 روز طول ميكشد تا اسپرم مرد به رشد كامل برسد.

3- در اين دوران بيشتر مواظب سلامت خودتان باشيد و از انجام رفتارهاي پرخطر و تماس با محيط‌هايي كه احتمال بيماري شما را افزايش مي‌دهند خود داري كنيد، بر فرض مثال چنانچه در منزل گربه داريد و ميخواهيد جاي آن را تميز كنيد يا باغباني كنيد. از دستكش استفاده كنيد تا احتمال بروز بيماري توكسوپلاسموزيس كه گاهي در رشد جنين تاثير ميگذارد كاهش يابد.

4 – براي گرفتن يك رژيم غذايي مناسب و مطلوب حتما با يك متخصص تغذيه تماس بگريد و قصد خود را براي بارداري با ايشان در ميان بگذاريد و بر طبق جن 30 كه‌ مي‌خواهيد بدنيا آوريد با او مشورت كنيد.

2- روش زمان بندي مقا - ر - بت ( تعيين زمان تخمك گذاري)
براي استفاده از روش زمان بندي كافي است نگاهي به خصوصيات تخمك (X) و دو نوع اسپرم حاوي كروموزومهاي X و Y در آقايان بيندازيم.

مي دانيم كه خانمها هر ماه در اواسط سيكل خود يك يا چند تخمك كه از نظر جن 30 فقط X هستند توليد مي كنند و در مقابل آقايان داراي دو نوع اسپرم X و Y هستند در واقع اين مرد است كه جنسيت سلول تخم را تعيين مي كند به شكلي كه اگر تخمك X با اسپرمX لقاح يابد سلول تخم مونث شده و اگر تخمكX با اسپرم Y لقاح يابد سلول تخم مذكر مي‌شود.تخمك يك سلول درشت است كه حدود ۰.۱ ميلي متر قطر دارد و با چشم غير مسلح هم قابل مشاهده مي باشد .حركت آن بسيار كم و سنگين است و در حدود ۷۲ ساعت مي تواند در شرايط رحم زنده بماند. آقايان داراي دو نوع اسپرم هستند اسپرمي كه حاوي كروموزوم X است و اسپرمي كه حاوي كروموزوم Y است.

اسپرمX داراي سر بيضي بوده درشت تر و سنگين تر و با حركت كمتري نسبت به اسپرم Y است و طول عمر آن بيشتر است. اسپرمYكوچكتر، فرزتر و با سرعت بيشتري مي باشد و داراي دم بلندتري است سر آن نيز گرد است ولي طول عمر آن كوتاه تر است و بسيار كم جان تر و ضعيفتر است. در واقع تفاوت اين دو نوع اسپرم است كه پايه و اساس انتخاب جنسيت را تشكيل مي دهد و تمام روشهاي انتخاب جنسيت در دنيا مبتني بر اين تفاوتها مي باشد. يك نكته مهم اين است كه اگر چه اسپرمهاي Y كم جانتر و داراي عمر كوتاه تري هستند ولي تعداد اسپرمهاي اين نوع بسيار بيشتر از اسپرمهايX است و اين جبران كننده نقطه ضعف آنهاست . و موجب يكسان شدن تعداد مواليد دختر و پسر مي شود. اسپرمهايY نسبت به محيط اسيدي بسيار حساس هستند و سريعا در اين محيطها از بين مي روند و در مقابل اسپرمهايX در اين محيطها مقاومت بيشتري دارند و به اين علت در تعيين جنسيت از شستشوهاي اسيدي يا قليايي استفاده مي شود.

طبق مطالب فوق يكي از مهمترين نكات در تعيين جنسيت، تعيين زمان تخمك گذاري مي باشد و اگر مقا - ر - بت در حوالي زمان تخمك گذاري صورت گيرد، پسر بدنيا خواهد آمد چرا كه در زمان تخمك گذاري ترشحات دهانه رحم از هميشه قليايي تر و رقيق تر است و ارتجاع پذير تر است و حركت اسپرمهايY را بسيار سهل و آسان مي كنداما اگر مقا - ر - بت ۳ تا ۴ روز بعد يا قبل از تخمك گذاري اتفاق بيافتد شانس پسر شدن بشدت كاهش مي يابد و احتمال دختر زياد مي شود.

يكي ديگر از مواردي كه در انتخاب جنسيت مي توان از آن بهره جست ار//گا//سم زن ( رسيدن زن به اوج نقطه لذت جن 30 را گويند ) در هنگام مقا - ر - بت است. مي دانيم كه در هنگام ار//گا//سم زنانه ترشحات با PH قليايي از دهانه وا // ژن ترشح مي شود كه همزمان با انقباضات عضلات وا // ژن باعث بالا راندن اسپرمهاي پسر و كمك به حركت ان اسپرمها به سمت رحم مي شود و اين مورد به زوجهاي خواهان فرزند پسر پيشنهاد مي شود. پس بهتر است كه اگر پسر مي‌خواهيد روابط عاشقانه تري در هنگام رابطه جن 30 با همسرتان داشته باشيد !

در اين روش خانمها بايد حتما با مراجعه به يك سونوگرافيست و متخصص زنان و زايمان، ابتدا روش اندازه‌گيري حرارات رحم و تعيين زمان تخمك ‌گذاري را آموزش ببينند كه با توجه به توضيحاتي كه متخصصين به مراجعه كنندگانشان مي‌دهند اين كار بسيار راحت است، سپس پس از يادگيري روش فوق اولين روز پري - و - د خود را يادداشت كنند و بعد بايد هر روز دماي بدن خود را انداه گيري و يادداشت كند. تا روزي كه دماي بدن او 5/0 تا يك درجه افزايش پيدا كند. آن روز روز تخمك گذاري است. در صورتي كه لقاح تا 48 ساعت قبل از تخمك گذاري انجام شود، 80 درصد احتمال دارد كه فرزند دختر شود و در صورتي كه اين اتفاق درست همزمان با تخمك گذاري انجام گيرد. 80 درصد احتمال پسر دار شدن بيشتر وجود دارد.

همچنين ياداوري اين نكته براي خانم‌هاي جواني كه هنوز روش اندازه گيري حرارات رحمي را ياد ندارند ضروري است كه 3-5 روز بعد از پاك شدن از عادت ماهيانه سونوگرافي وا-ژ-ي-نال انجام دهند ( در طول اين مدت هيچ نزديكي نداشته باشند تا رحم از هر گونه اسپرمي مبرا باشد ) تا اندازه فوليكولشان معلوم شود به اين طريق سونوگرافيست زمان نسبي آزادسازي آن را از روي اندازه‌اش به ايشان ميگويد زماني را كه دكتر به ايشان گفت يك روز بعدش را مي‌توانند در نظر بگيرند ( براي اطمينان بيشتر يك روز بعد را بگيرند چون اگر تخمك از فوليكول ازاد شده باشد تا 48 ساعت زنده ميماند ) و نزديكي ( درحين نزديكي ار زوش شستشوي مهبلي نيز استفاده كنند ) انجام دهند چون سرعت y بيشتر از x است جنين حاصله پسر ميشود.

در صورتيكه اگر قبل از آزاد شدن تخمك اسپرمي در رحم بود چون عمر y ها كوتاه , عمر x ها طولاني تر است ؛ x ها تخمك را بارور و جنين دختر ميشوند

Amitida
2012-02-03, 10:07 PM
3 – روش شستشوي مهبلي

همانطور كه در قبل گفتيم ميزان PH وا // ژن نقش بسيار تعيين كننده‌اي در پسر يا دختر دار شدن مادر بازي مي‌كند، بطوريكه اگر PH وا // ژن قليايي باشد به دليل اينكه اسپرم Y دار خيلي سريعتر مي‌تواند در اين PH حركت كند و همينطور اين نوع اسپرم در اين محيط امكان زنده ماندش بيشتر است، پس در اين شرايط احتمال اينكه اسپرمY دار بتواند تخمك را بارور كند بسيار بالاست، همچنين در شرايطي كهPH وا // ژن اسيدي باشد، امكان دختر دارشدن زياد تر است چون اسپرم Y دار كه عامل پسر دار شدن است در PH اسيدي خيلي سريع از بين مي‌رود و مي‌ميرد و نمي‌تواند با سرعت خودش را به تخمك برساند، براي همين اينجا مزيبت با اسپرم X دار است كه هم با شرايط اسيدي سازگار است و هم طول عمر بيشتري دارد.

معمولا در روز تخمك گذاري و حتي 48 ساعت پس از تخمك گذاري، PH وا // ژن قليايي است، براي همين است كه توصيه مي‌شود در اين موقع براي پسر دار شدن آميزش شود، اما بعد از سپري شدن اين زمان PH وا // ژن به مرور اسيدي‌تر مي‌شود اين پون مثبتي براي دختر دار شدن است، پس اگر مي‌خواهيد دختر دار شويد يا 48 ساعت قبل يا بعد از تخمك گذاري آميزش داشته باشيد تا از اين مورد اطمينان حاصل كنيد.

متخصصين زنان زايمان براي اينكه PH وا // ژن را بطور مصنوعي قليايي يا اسيدي كنند، توصيه ميكنند كه ضمن استفاده از روش تعيين زمان تخمك گذاري، اگر كه فرد مي‌خواهد پسر دار شود از محلول جوش شيرين رقيق شده براي شستشوي وا // ژن پيش از نزديكي استفاده كنند تا احتمال پسر دار شدن در زمان 48 ساعت پس از تخمك گذاري به بالاي 80٪ برسد زيرا اين محلول PH وا // ژن را به شدت قليايي مي‌كند، همچنين براي دختر دار شدن بايد از محلول رقيق شده سركه سفيد استفاده كرد تا PH وا // ژن اسيدي‌تر شود.

توصيه ما به شما اين است كه قبل از تهيه اين محلولها و براي آموزش شستشوي مه - بل با آنها، حتما با يك ماما يا متخصص زنان و زايمان تماس حاصل بفرماييد.

4- روش زمان بندي ماهيانه مقا - ر - بت

از روشهاي ديگر در تعيين جنسيت استفاده مي شود با استفاده از جداولي، سن مادر را با حاملگي در نظر مي گيرند و بر اين اساس مشخص مي شود كه بارداري در هر ماه كه اتفاق بيفتد احتمال كدام فرزند بيشتر است. مثلا مادري ۳۰ ساله است اگر در ماه ارديبهشت باردار شود جنين حاصله دختر خواهد بود.

در اين روش بيشتر عوامل محيطي مانند آب و هوا، شرايط فيزيولوژيكي مادر در طول‌ ماه‌هاي مختلف سال و سن مادر را مورد ارزيابي قرار مي‌دهند.

همينطور جالب است كه بدانيد بر طبق گزارش نشريه معتبر پزشكي “The British Medical Journal” زناني كه ديرتر حامله مي‌شوند احتمال پسرزايي‌شان بيشتر است.

براي اطلاعات بيشتر از اين روش نيز بايد با يك متخصص زنان زايمان تماس بگيريد و از او مشاوره بخواهيد.

5 – روش تعيين ميزان اسپرم

در زوجهايي كه ۲ يا بيش از ۲ فرزند دختر دارند و خواهان پسر مي‌باشند مرد بايد يك آزمايش شمارش اسپرمي بدهد چرا كه اگر تعداد اسپرمهاي مرد در يك سي سي كمتر از ۲۰ ميليون باشد احتمال دختر دار شدن ۸۰% و اگر زير ۵ ميليون باشد اين احتمال ۱۰۰% خواهد بود. كلا هر اتفاقي كه باعث افزايش اسپرمها شود به نفع پسر شدن است و برعكس به نفع دختر شدن.

پس آقاياني كه مشاهده مي‌كنند تعداد فرزندان دخترشان بيش از فرزندان پسرشان است و يا شايد اصلا فرزند پسري ندارند، بايد ابتدا با يك متخصص ارئولوژي تماس بگيريند و اين تست را انجام بدهند، اگركه تست فوق كاهش تعداد اسپرم در مايع مني را نشان داد مي‌توانند از تجويزات پزشك معالجشان براي افزايش ميزان اسپرم استفاده كنند، همچنين اين افراد مي‌توانند از روشهاي نشانداركردن ليزري و PGD – IVF براي رفع مشكلشان استفاده نمايند.

6- روش نشاندار كردن ليزري گامتها :

در اين روش سلولهاي جن 30 مردانه (اسپرم) حاوي كروموزوم X توسط ليزر نشان‌دار شده سپس توسط دستگاهي اين سلولها از سلولهاي جن 30 (اسپرم) حاوي Y بي‌نشان جدا مي‌شوند. و سپس بنا به علاقه والدين اگر كه دختر بخواهند اسپرم X دار و اگر پسر بخواهند اسپرم Y دار با تخمك لقاح داده مي‌شود كه معمولا يا از روش IVF براي لقاح استفاده مي‌كنند و يا اسپرمها را به رحم مادر تزريق مي‌كنند.

7- روش PGD – IVF :

‪ (Preimplantation Genetic Diagnosis) PGDيا تعيين جنسيت جنين قبل از تولد، روشي است كه هم در مورد تعيين جنسيت جنين به واسطه علاقه والدين به يك جنس خاص و هم به علت انتقال بيماري‌هاي ژنتيكي وابسته به جنسيت خاصي همچون هموفيلي و … استفاده مي‌شود.

تشخيص پيش از لانه‌گزيني امر جديدي است كه بيش از 10 سال قدمت ندارد اما با پيشرفت علوم زيستي و پزشكي به يكي از مطمئن‌ترين روشها در زمينه تشخيص اختلالات ژنتيكي قبل از تولد و همچنين تعيين جنسيت جنين تبديل شده است.

در حال حاضر اين روش در كشورهايي مانند آمريكا، انگلستان، آلمان، ايتاليا و … در مورد بيماري‌هاي خاص مورد استفاده قرار مي‌گيرد و الان يكي دوسالي نيز است كه اين روش در ايران مورد استفاده قرار گرفته است و پژوهشگراني همچون دكترملك منصور اقصي (عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران و متخصص زنان و زايمان و عضو تيم IVF بيمارستان مهر تهران) و دكتر صادقي (عضو هيات علمي پژوهشكده ابن‌سينا) و بسياري ديگر از متخصصين پيشروي زنان و زايمان و درمان ناباروري ايران، به كار گرفته مي‌شود.

در حال حاضر ‪ PGDتنها روش ممكن براي زوجيني است كه در معرض داشتن فرزند مبتلا به بيماري‌هاي ژنتيكي قرار دارند و در ضمن به دلايل قانوني، مذهبي و … نمي‌توانند سقط جنين را در صورت مبتلا بودن جنين به بيماري‌هاي ژنتيكي تجربه نمايند. اين روش مي‌تواند روياي افرادي كه به دليل اختلاف ژنتيكي و خطر بيماري‌هاي وابسطه به جنس و ارتباط‌هاي فاميلي نمي‌توانند با هم ازدواج كنند و بچه‌دار شوند را تا حدودي محقق مي‌كند.

علاوه بر استفاده از اين روش در مورد بيماري‌هاي ژنتيكي، در افرادي نيز كه به جنسيت خاصي علاقه دارند نيز از اين روش استفاده مي‌شود به اينصورت كه زوجي با داشتن مثلا چند پسر يا دختر خواهان داشتن فرزندي با جنسيتي غير از آنچه كه دارند هستند.اما متاسفانه روش PGD يك روش بسيار سخت و گرانقيمت است و در اين روش با توجه به اينكه براي انتخاب جنسيت مورد نظر بايد تعدادي از سلول‌ها را حذف كرد براي زوجيني كه داراي مشكلات ناباروي هستند به هيچ عنوان مورد استفاده قرار نمي‌گيرد زيرا انجام اين روش مستلزم حذف نيمي از تخمك و اسپرمهاي حاوي جنسيت غير دلخواه است كه شانس و احتمال باروري و بچه‌دار شدن آنها را كاهش مي‌دهد.

هزينه اين عمل بسيار بالاست و خيلي از افراد توانايي پرداخت هزينه اين عمل را كه حداقل حدود يك و نيم تا دو ميليون تومان است، ندارند.

در اين روش ابتدا متخصصين با تزريق آمپول‌هاي تحر - يك كننده‌اي به بدن زن، اورا وادار مي‌كنند كه بر خلاف سيكل طبيعي بدنش كه در طول هر دوره عادت ماهيانه فقط يك تخمك از بدن آزاد مي‌كند، هر دفعه 14 تا 16 تخمك آزاد كند، سپس اين تخمك‌ها بازيافت مي‌شوند و با نمونه‌گيري از مرد و تزريق اسپرم به اين تخمك‌ها عمل لقاح آزمايشگاهي انجام مي‌گردد.

سپس متخصصين جنين را در شرايطي همانند شرايط رحم مادر، به مدت چند روز ( معمولا 72 ساعت ) نگاه مي‌داند تا جنين به مرحله 8 سلولي برسد، در اين هنگام متخصص يك سلول را از جنين 8 سلولي جدا مي‌كند و مورد آزمايش قرار مي‌دهد، اگر جنين از نظر ژنتيكي و بيماري‌هاي خاص مشكلي نداشت، اين جنين را در لوله تخمدان يا رحم جايگزيني مي‌كنند. قابل ذكر است كه در اين مرحله مي‌توان جنسيت جنين را نيز تعيين كرد و به دلخواه زوجين، جنين پسر يا دختر را در رحم مادر جايگزيني نمود.

گرچه كه مراحل گفته شده در بالا شايد ساده به نظر برسند، اما اين روش بسيار هزينه‌بر و سخت است اما دقت بسيار بالايي دارد ( درحدود 100٪ )، معذالك اين روش خطرات بسياري نيز دارد ازجمله براي زنان زايا و سالم، چونكه بمباران هورموني تخمدان براي تغيير سيلك طبيعي، خود ممكن است منجر به اختلالات تن - اس - لي – عصبي در زن شود.

منتها با استفاده از اين روش گران قيمت فرد مي‌تواند هم به طور 100٪ جنسيت فرزندش را انتخاب كند و هم از سلامت ژنتيكي او اطمينان حاصل كند، همچنين بنا به تمايل زوجين مي‌توان دو قلو يا چند قلو نيز بدنيا آورد چون اگر تعداد تخمك‌ها و جنين‌هاي سالم زياد باشند، ميتوان با جايگزيني چندين جنين در رحم مادر، منتظر بدنيا آمدن چند قلوها شد.

مخالفين و موافقين تعيين جنسيت قبل از لقاح

منتقدان استفاده از اين روش‌ها براي انتخاب جنسيت قبل از لقاح ( و نه در موارد پزشكي ) معتقدند كه اين روش‌ها منجر به تبعيض جنسيتي و برهم زدن تعادل جنسيتي جامعه مي‌شود (بخصوص به ضرر دختران) و براي همين اين اعمالي همچون PGD و IVF به غيراز موارد پزشكي در كشورهايي همچون استراليا، كانادا و چين ممنوع است، اما كشورهايي همچون آمريكا و ايران اين اعمال را با در نظر گرفتن علاقه والدين انجام مي‌دهند.

استدلال موافقين از جمله دكتر ارگاردال از مركز پزشكي دانشگاه Giessn در آلمان در باره اين عمل، اين است كه افراد بسيار كمي امكان استفاده از اين عمل را ( كه نياز به مراكز تخصصي و هزينه فروان دارد ) دارا مي‌باشند و اين عده اندك هيچ تاثيري نمي‌تواند در كل جمعيت يك جامعه يا جمعيت 6 ميلياردي جهان بگذارد.

يكي از پزشكاني كه در قبال 20 هزار‌دلار، جنسيت جنين را تعيين مي‌كند، معتقد است كه فقط به تعادل جنسيتي در خانواده‌ها و طبيعت كمك مي‌كند. او مي‌گويد : ‌” چيني‌ها پسر مي‌خواهند و كانادايي‌ها دختر واين درهر كشور متفاوت است. اما در نهايت وقتي تعداد درخواست مراجعه‌كنندگان را با هم جمع مي‌كنيم، نسبت دختر‌خواهي به پسر‌خواهي 50-50 است. ”

پزشكان امريكايي معتقدند كه با اين راه، مي‌توان از بروز مشكل دختركشي در هند و چين جلوگيري كرد.

همچنين متخصصين داخلي نيز معتقدند كه اين روش‌ها مي‌توانند در مواقعي كه خانواده‌ها دچار بحران‌هاي روحي- رواني ناشي از نداشتن فرزند از يك جنس خاص هستند، نيز مي‌تواند هم مشكلات خانواده‌ها را بر طرف كند و هم از بارداري‌هاي مكرر جلوگيري كند.

استدلال متخصصين داخلي اين است كه ممكن است كه يك خانواده پسر دوست فرزند اولشان پسر نشود، براي همين اين خانواده اقدام به بارداري‌هاي بعدي مي‌كند و اين عمل ممكن است تا 8 يا 7 تولد انجام بگيرد و فرد بازهم به جنس مطلوبش نرسد، اين روشها مي‌تواند از انجام اين بارداري‌هاي تكراري جلوگيري كند، همچنين در زمانه فعلي كه ضرورت تنظيم خانواده بسيار مهم است، خيلي از خانواده‌ها تمايل دارند دو فرزند از هر دوجنس داشته باشند و روش‌هاي تعيين جنسيت قبل از لقاح مي‌تواند به روياي اين خانواده‌ها تحقق ببخشد و بر اساس علاقه‌ آنها جنس فرزند را مشخص كند.

نتيجه گيري:

در پايان جا دارد اين توضيح را بدهم كه همه چيز در حقيقت در دستان آن يگانه هستي موجود است و اگركه او اراده كند هر چيزي تحقق مي‌پزيرد و همه اين روش‌ها تنها واسطه‌هايي هستند براي رسيدن شما به علايقتان كه آنها هم اگر مشيت خداوند را نداشته باشند، بي حاصل اند.

چه آنكه خدواند حكمتي در پسر دار نشدن يا دختر دار نشدن خانواده‌اي داشته باشد كه نمي‌خواهد آن خانواده پسر دار يا دختر دار شود، شايد اگر آن خانواده پسر دار يا دختر دار شود اين پسر يا دختر مايه مفسده براي والدينش شود و يا هر احتمال ديگري كه از قدرت ذهن ما دور است، بر همين اساس اگر كه به مشيت الاهي اعتقاد داريد و جنسيت فرزند برايتان مهم نيست مي‌توانيد از هيچ كدام از اين روشها استفاده نكنيد و به دنبال تقديرتان برويد، منتها اگر دوست داريد كه خودتان رقم بزنيد كه فرزندتان از چه جن 30 باشد، مي‌توانيد از روش‌هاي فوق براي انتخاب جنسيت فرزندان خود استفاده كنيد.

اما همواره قدرت لايزال آن قادر حكيم را فراموش نكنيد و با دعا و طلب خير براي فرزندانتان از او بخواهيد كه فرزنداني نيكو صفت و پاك به شما دهد تا ميراثي جاوادنه برايتان باشند، در متون مذهبي ما دعاهاي بسبياري وجود دارد كه همه بر طلب خير براي فرزندان دلالت دارند. پس چه نيك است كه ما نيز به استعانت از بزرگان ديني مان براي فرزندانمان دست به دعا ببريم.

توصيه‌هاي پاياني :

توصيه پاياني من به شما اينست كه هميشه بعد از توكل به خدا از علم روز و متخصصين امر استفاده كافي و لازم را براي حل مسائل زندگي‌تان ببريد، در اين زمينه‌هم بر طبق روشي كه انتخاب مي‌كنيد شما بايد حتما با يك مشاور تغذيه‌اي (در صورت انتخاب روش تغذيه‌اي) و يك متخصص زنان و زايمان و يا ماما و سنوگرافيست ماهر( درصورت انتخاب روشهاي شستشوي مهبلي و تعيين زمان تخمك گذاري) و يك متخصص ژنتيك و درمان ناباروري و زايمان ( در صورت انتخاب روشهاي PGD-IVF و نشاندار كردن ليزري )، حتما تماس حاصل بفرماييد تا بتوانيد با اطمينان بيشتري و بدون هراس از عوارض جانبي به اين اعمال مبارت ورزيد.

اين را نيز بايد بدانيد كه من مهدي مصطفايي هستم، و رشته تخصصي ‌ام كارشناسي ميكروبيولوژي‌ است و اين اطلاعاتي كه تا اينجا در اختيار شما گذاشتم حاصل مطالعات چندين ساله‌ام در منابع معتبر داخلي و خارجي اين زمينه بوده است، اما فرموش نكنيد كه من پزشك نيستم، پس لطفا از ارسال سوالات پزشكي به اين جانب خوداري كنيد و حتما از متخصص مربوطه كه توصيه شده است استفاده لازم را ببريد.
منبع : وبلاگ رازها

سانی
2012-02-04, 10:17 AM
امیدوارم همتون مامان بشید و از این موهبت الهی بهره مند:3:

fati-malus
2012-02-29, 09:24 AM
بچه ها زمان پری باید منظم باشه یعنی چطور؟من همیشه4روز اختلاف داره منظم نیست نه؟؟

fati-malus
2012-02-29, 09:28 AM
بچه ها من 2ساله عروسی کردم تا 2 سال دیگه ام نمیخوام حامله شم اینارو که خوندم خیلی ترسیدم:42: از کجا میشه فهمید مشکلی دارم یا نه؟چطوری؟بهترین روش جلوگیری که مشکلی تو بارداری ایجاد نکنه؟{77}:42:{63}

چه تفاهمی.منم حالا 1ماه رفتم تو 21سالگی.عیدمیشه2ساله که ازدواج کردیم و2سال دیگه هم قصد بچه دارشدن رو داریم{2 (5)}

Hedieh
2012-02-29, 11:06 AM
بچه ها زمان پری باید منظم باشه یعنی چطور؟من همیشه4روز اختلاف داره منظم نیست نه؟؟

فاطی جون، یک دوره ی طبیعی پریود باید از 21 روز تا 35 روز باشه، که به طور معمولش 28 روزه، ولی این 28 روز میتونه ثابت نباشه و متغیر باشه، پریود نامنظم هم به این نمیگن که مثلا شما این ماه 20 پریود بشید و ماه بعد 24، پریود نامنظم اینه که این دوره ی 21 تا 35 روزه مثلا بشه 60 روز، پس شما پریوداتون منظم هست :3:

fati-malus
2012-02-29, 11:09 AM
مرسی هدیه جونم:3:

سیب ترش
2012-02-29, 11:18 AM
اونایی که میخوان مدت طولانی جلوگیری داشته باشن بهتره برن پیش دکتر تا هم خودشون هم همسرشون چک بشن
ما یه سال و چهار ماه که ازدواج کردیم
از اول میخواستیم دو سال بعد از ازدواج بچه دار شیم
اما به اصرار مادرم رفتیم آز دادیم
و متاسفانه متوجه شدیم همسرم مشکل داره
الان 5 ماهه جلوگیری نداریم ولی هیچ خبری نیست {2 (9)}

fati-malus
2012-02-29, 12:04 PM
من میترسم برم دکتر.{2 (14)}

fati-malus
2012-02-29, 12:06 PM
اونایی که میخوان مدت طولانی جلوگیری داشته باشن بهتره برن پیش دکتر تا هم خودشون هم همسرشون چک بشن
ما یه سال و چهار ماه که ازدواج کردیم
از اول میخواستیم دو سال بعد از ازدواج بچه دار شیم
اما به اصرار مادرم رفتیم آز دادیم
و متاسفانه متوجه شدیم همسرم مشکل داره
الان 5 ماهه جلوگیری نداریم ولی هیچ خبری نیست {2 (9)}

چه مشکلی دارن؟

انشالله هرچه زودتر مامان بشی

mahsaaa
2012-02-29, 05:59 PM
خانومایی که باردارن یا قصد بارداری دارن ازمایش پاپ اسمیر دادن؟ حتما باید انجام بشه؟چجوریه؟

Hedieh
2012-02-29, 06:45 PM
خانومایی که باردارن یا قصد بارداری دارن ازمایش پاپ اسمیر دادن؟ حتما باید انجام بشه؟چجوریه؟

مهسا جان پاپ اسمیر یه روشی هستش برای تشخیص سرطان، عفونت و .... هستش، و ربطی به بارداری نداره :3:

که در این روش میان و از طریق واژن ترشحات رو برای آزمایش بر میدارن.....

mahsaaa
2012-02-29, 10:28 PM
ممنون هدیه جون اخه من رفتم واسه چکاپ بارداری دکتر گفت ازمایش پاپ اسمیر باید بدی واسه همین پرسیدم بازم مرسی.

سیب ترش
2012-03-01, 01:17 PM
آره هدیه جون
منم که رفتم چکاب بارداری گفت باید تست پاپ اسمیرم قبل از اقدام برای بارداری بدی!
...

Hedieh
2012-03-01, 04:06 PM
پاپ اسمیر برای بارداری نیست، برای تشخیص بیماریها هستش، و به خانم های متاهل توصیه میشه که سالی 1 بار رو پاپ اسمیر رو بدن، ولی لازمه ی حاملگی نیست و پزشک شما برای چکاپ قبل از بارداری گفتن که این آزمایش رو انجام بدین، تا اگر خدائی نکرده مشکلی وجود داره مشکلتون رفع بشه و بعد باردار بشید :3:

Nahid59
2012-03-01, 04:30 PM
دقیقاااااااااا لازمه بارداری نیست ولی لازمه سالی یه بار انجام بشه{53}

پرند
2012-03-10, 07:14 PM
سلام دوست جونا خوبین من میخوام نی نی بیارم واسم خیلی دعا کنین

asallll
2012-03-10, 09:07 PM
منم میخوام نینی بیارم...... شما فولیک اسیدو قبلش میخوردین یا بعدش؟روزی چند تا؟چند میلی؟

lona
2012-03-10, 09:27 PM
یه سوال

میشه یه کاری کنیم که بچه حتما دختر باشه ؟{105}{105}

*عاطفه*
2012-03-10, 10:06 PM
منم میخوام نینی بیارم...... شما فولیک اسیدو قبلش میخوردین یا بعدش؟روزی چند تا؟چند میلی؟

عزيزم به گفته دكترها واسه باردازي از تقريبا 6ماه قبل بايد فوليك اسيد و اهن مصرف شه كه ميگن خيلي خوبه اما من خودم از وقتي فهميدم باردارم شروع كردم به خوردن{71}
شما سعي كن لااقل يك شب در ميون بخوري{1}

*عاطفه*
2012-03-10, 10:08 PM
یه سوال

میشه یه کاری کنیم که بچه حتما دختر باشه ؟{105}{105}

لونا جون راه صددرصدي نيست اما يه سري كارها و غذاها و داروها هست كه بايد تحت نظر دكتر استفاده شه و حداقل از 6 ماه قبل بايد تحت نظر باشي{1}

lona
2012-03-10, 11:31 PM
لونا جون راه صددرصدي نيست اما يه سري كارها و غذاها و داروها هست كه بايد تحت نظر دكتر استفاده شه و حداقل از 6 ماه قبل بايد تحت نظر باشي{1}
وای حیف شد

asallll
2012-03-11, 03:58 PM
یه سوال

میشه یه کاری کنیم که بچه حتما دختر باشه ؟{105}{105}

من میخوام حتما پسر باشه.... الانم بی اینکه به شوشو بگم دیگه قرص نمیخورم...(اخه خیلی نینی دوس داره واونم مثل من پسر.....) هرچی خدا بخواد.....{63}{77}

*عاطفه*
2012-03-12, 12:18 AM
عسل جون اميدوارم موفق شي و به زودي بهمون خبرشو بدي و دوتاييمون پسرهاي گلي رو تربيت كنيم{63}

Soha
2012-03-12, 06:53 AM
عسل جون امیدوارم زودی بیای و خبر حاملگیتو بدی و خوشحالمون کنی

asallll
2012-03-12, 05:03 PM
عسل جون اميدوارم موفق شي و به زودي بهمون خبرشو بدي و دوتاييمون پسرهاي گلي رو تربيت كنيم{63}

عسل جون امیدوارم زودی بیای و خبر حاملگیتو بدی و خوشحالمون کنی

انشاالله انشاالله انشالله {63} خواهش میکنم دعا کنین خدا بهم یه پسر سالم و ناناز بده{63}{77}

roomina
2012-03-30, 12:01 AM
سلام بچه ها منم میخوام کم کم اماده بشم که یک نینی بیارم .البته نی نی دوم.نمیدونم چیکار کنم یک کم میترسم .برام دعا کنید زودتر تصمیم بگیرم و زود هم حامله بشم .بچم 4 سالشه دوست ندارم تفاوت سنیش با بچه بعد زیاد بشه .

پرند
2012-04-16, 06:23 PM
منم میخوام نی نی بیارم پیش دکتر رفتم آزمایش داد همش نرمال بود اسید فولیکم میخورم ولی یک در میون

Nahid59
2012-04-16, 08:17 PM
عسل جون باید تست پاپ اسمیر هم بدی
بعدشم شماها پیر که بشید میخواین بچه بیارید :45:
اون بچه بیچاره چه گناهی کرده که باید با پدرو مادرش اینهمه تفاوت سنی داشته باشه{102}
روز به روز حوصلتون کمتر میشه هاااااااااااااااااااااااا اااا نگید نگفتی
اونم بچه های حالا زودترتصمیم گیری کنید{eek}

به سلامتی همه خانمایی که از راه به در شدن و تصمیم گرفتن مامان بشن {clap}{clap}{clap}{clap}{clap}

Nahid59
2012-06-13, 04:12 PM
مامانای جدید بیاین و برای باردار شدن خانمایی که نی نی دار شدن آرزوشونه دعا کنید

دنیا
2012-06-13, 05:23 PM
درود دوستای گلم.{53}
من ارزومه بچه داشته باشم،هروقت توی خیابون دست یه بچه رو تو دست مامانش میبینم،چشامو میبندم و میگم:خدایا یعنی میشه منم یه روز بچه داشته باشم!!!
اما چون با همسرم مشکل دارم،میگه نمیخوام بچه داشته باشم!!!{verysad}
آیا کسی دارویی رو میدونه که گیرایی رو ببره بالا و بشه یواشکی حامله شد؟

دنیا
2012-06-13, 11:30 PM
چرا اینجا هیچکس جواب نمیده؟!!{2 (9)}

Nahid59
2012-06-14, 01:42 PM
درود دوستای گلم.{53}
من ارزومه بچه داشته باشم،هروقت توی خیابون دست یه بچه رو تو دست مامانش میبینم،چشامو میبندم و میگم:خدایا یعنی میشه منم یه روز بچه داشته باشم!!!
اما چون با همسرم مشکل دارم،میگه نمیخوام بچه داشته باشم!!!{verysad}
آیا کسی دارویی رو میدونه که گیرایی رو ببره بالا و بشه یواشکی حامله شد؟

دوست عزیز هیچ دارویی رو سر خود استفاده نکن

اگر با همسرت مشکل داری چرا میخوای بچه دار بشی اون بچه چه گناهی کرده؟{2 (26)}

دنیا
2012-06-15, 12:17 AM
اما میدونم که مشکلم به مرور زمان و با اومدن بچه حتما حل میشه و تعهد همسرم به زندگی بیشتر میشه.لطفا کمکم کنید...{withthanks}{tissue}

1956
2012-07-25, 11:18 PM
عسل جون براي مشخص شدن زمان تخمك گذاري شما بايد تست LH و يا سونوگرافي انجام بدين
اما اگر قاعدگيتون مرتب و منظمه، و سيكل 28 روزه داره، روز 12 تخمك گذاري انجام ميشه، و اين كه توي اين زمان هم ترشحات سفيد هم ميل جنسي بيشتر بيشه....
توي زمان تخمك گذاري حتي ممكنه كه زير دل هم درد بگيره و درجه حرارت بدن هم 0.3 تا 0.5 درجه ميره بالا....
اون وسيله اي رو هم سها جان گفتن توي ايران و داروخانه ها هستش، و اي دستگاه هم مياد و ميزان همون LH رو ميگه، البته فقط ميگه بالا هست يا پائين و ممكنه كسي به يه علت ديگه اي هورمون LH بره بالا و تست رو كاذب نشون بده، البته اگه پريود هاي نامنظمي داريد باز هم اين تست روش مناسبي نيست...

من میخواستم بدونم روزهای تخمک گذاریمو بدونم اینکه برای دوستمون عیل نوشتین 28روزس وروز 12روز روچطوری بدست میارین ؟دکترم به من گفتن 33روزه و 14 روزه روز تخمک گذاریم هست

samiiraa
2012-09-02, 11:57 AM
يك ماه قبل از اينكه اقدام به شروع بارداري كنيد، بايد روزانه 400 ميكروگرم اسيد فوليك را براي كاهش خطر اختلالات لوله عصبي در جنين مصرف كنيد. تكامل لوله عصبي از حدود هفته سوم پس از لقاح آغاز مي شود و اين ممكن است همزمان با وقتي باشد كه شما تازه از بارداري خود با خبر شده ايد. از آنجا كه نسبت زيادي از بارداري ها ممكن است بدون برنامه ريزي قبلي اتفاق افتد صاحب نظران بهداشت عمومي معتقدند كه كليه زنان در سنين باروري بهتر است بطور روزانه اسيد فوليك مصرف كنند.
از زماني كه شما باردار مي شويد اين مقدار حتي افزايش مي يابد و شما بايد روزانه 600 ميكروگرم تا 1 ميلي گرم اسيد فوليك مصرف كنيد. از آنجا كه اسيد فوليك يك ويتامين محلول در آب است، بدن مقادير بيشتر از نياز را دفع مي كند و به همين دليل نيز براي مدت زيادي در بدن ذخيره نمي شود و بايد هر روز آن را جايگزين كرد.
يك مطالعه نشان داده است كه ميزان فولات در خون زنان باردار چاق كمتر از زنان لاغر و كوچك جثه است و همچنين احتمال بروز اختلالات لوله عصبي در نوزادان مادران چاق بيشتر است. اما هنوز رابطه قطعي ميان اين دو موضوع كاملا مشخص نشده است.
خانمهايي كه داراي فرزندي با اختلال لوله عصبي هستند ريسك بالاتري دارند تا در بارداري بعدي نيز اين مساله براي جنين بوجود آيد. بنابراين به اين گروه از زنان باردار توصيه مي شود كه حدود ده برابر افراد عادي يعني روزانه 4 ميليگرم اسيد فوليك مصرف كنند و مانند سايرين مصرف آنرا از يك ماه قبل از بارداري شروع كرده و تا حداقل پايان سه ماهه اول بارداري ادامه دهند.

mania6370
2012-10-16, 11:08 PM
سلام به همگی منم قصد بارداری دارم میخواستم ببینم چرا موقعی که انزال صورت می گیره ناحیه تناسلی من و همسرم بعد از چند ثانیه شروع به سوزش میکنه؟ا هدیه جون میگن شاید عفونت داشته باشی،اما دکتر میگه مشکلی ندارم.!!!
خواستم از دوستان بپرسم تا بحال یه همچین چیزیو تجربه کردن دلیلش چی میتونه باشه؟
در ضمن من از ژل شستشوی بادی ناتور استفاده میکنم ممکنه از اون باشه؟

sheyda
2012-11-04, 09:34 AM
سلام خانماااا
اگه خدا بخواد میخوام دی ماه اقدام کنم برا نی نی دار شدن{2 (6)}تو هر دو تا جدولی که تو نت هست برا تعیین جنسیت نوشته اگه 24 ساله ها بین 11 دی تا 11 بهمن اقدام کنن به احتمال زیاد نی نی شون پسر میشه
حالا من یه سوالی دااااارم برا اقدام فقط یه بار باید نزدیکی بدون جلوگیری داشته باشیم؟{2 (4)}{2 (4)}آخه میگن با هر بار ارضا شدن مرد نطفه اش ضعیف میشه و احتمال دختر شدن نی نی میره بالا{2 (9)}

selena
2013-04-08, 01:45 PM
سلام به همه دوستای عزیز میشه منو راهنمایی کنید آخه تصمیم گرفتم اگه خدا بخواد مامان بشم از امروز میخوام شروع کنم به خوردن فولیک و آزمایشات و ... از طرفی هم قصد دارم اوایل اردیبهشت یعنی روز تخمک گذاریم که میشه دوم و سوم اردیبهشت اقدام کنم خواستم دوستای گلم منو راهنمایی کنن که اگه خوردن فولیک و ... کمتر از 1 ماه تا اقدام برای باردار شدن بشه خطرناکه؟ چه تأثیری داره؟

selena
2013-04-08, 01:50 PM
یکی منو راهنمایی کنه؟ آهای آهای کسی اینجا نیست {verysad}

Honey
2013-04-08, 01:52 PM
نه عزیزم خطرناک نیست
من خودم همون یک ماه قبلش شروع کردم البته مرتب هم نخوردم {71}
از خواهر شوهرم پرسیدم گفت عیبی نداره ولی اگه سه ماه قبل بخوری خیلی بهتره
همون یک ماه شم غنیمته

selena
2013-04-08, 02:03 PM
مرسی از راهنماییت عزیزم راستش میخوام اگه خدا خواست و شد تا قبل از اسفند زایمان کنم به خاطر همین عجله دارم ولی میخوام بدونم اگه تأثیرات خوردن بیشتر از یکماهش زیاده تصمیممو عوض کنم تو شرایط فعلی من فقط 17 روز وقت دارم؟ میشه بگی چه چیزایی نیاز هست بخورم؟ البته فردا وقت دکتر دارم؟ ولی اگه میشه یه کوچولو راهنماییم کن ممنون {2 (6)}

selena
2013-04-08, 02:10 PM
هانی جون میشه راهنماییم کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

marjan jan
2014-05-04, 07:29 PM
سلام به همگی.منم تصمیم گرفتم مامان بشم{69} خیلی دلم میخواد که دوقلو داشته باشم{2 (6)} راهی هست واسه اون؟

mani
2014-05-04, 09:08 PM
به سلامتی همه خانمایی که از راه به در شدن و تصمیم گرفتن مامان بشن {clap}{clap}{clap}{clap}{clap}

پس بزنید به افتخار من {2 (4)}:3:
{clap}{clap}{clap}

Nahid59
2014-05-27, 12:40 PM
پس بزنید به افتخار من {2 (4)}:3:
{clap}{clap}{clap}

هوراااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااا {clap}{clap}{clap}{clap}{clap}{clap}
مانی جونم خیلی خوشحالم {2 (5)}
بهترین خبر تو عید مبعث برام همین بود خدایا شکرت {63}
انشالله بارداری خوب و راحتی پیش رو داشته باشی :11: مامان آینده :11:

مامان زهرا و حسین
2014-05-27, 02:45 PM
پس بزنید به افتخار من {2 (4)}:3:
{clap}{clap}{clap}

منم خیلی خوشحالم مانی جونم .تبریک میگم به تو و همه مامان های گل.{clap}{clap}

mani
2014-05-27, 05:58 PM
پس بزنید به افتخار من {2 (4)}:3:
{clap}{clap}{clap}

هوراااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااا {clap}{clap}{clap}{clap}{clap}{clap}
مانی جونم خیلی خوشحالم {2 (5)}
بهترین خبر تو عید مبعث برام همین بود خدایا شکرت {63}
انشالله بارداری خوب و راحتی پیش رو داشته باشی :11: مامان آینده :11:

منم خیلی خوشحالم مانی جونم .تبریک میگم به تو و همه مامان های گل.{clap}{clap}

ممنوم دوستای گلم
ولی هنوز هیچ خبری نیست
من از همین تریبون اعلام میکنم : من طبق پست ناهیدجون،تصمیم گرفتم و فعلا خبری نشده!! اشتباه لپی شده
{66}

مامان زهرا و حسین
2014-05-27, 06:00 PM
ممنوم دوستای گلم
ولی هنوز هیچ خبری نیست
من از همین تریبون اعلام میکنم : من طبق پست ناهیدجون،تصمیم گرفتم و فعلا خبری نشده!!
{66}

انشالله به همین زودی .{63}{63}{63}{63}

maryamiii
2014-06-17, 01:24 PM
سلام مامانای مهربون{1}
منم میخوام از شهریور ماه برای بارداری اقدام کنم{2 (4)}
وای از الان یه احساس خوبی دارم که نگووووووو{3 (4)}
آخه من و همسرم عاشق بچه ایم بخصوص دختر ولی هرچی خدابخواد ایشالا سالم و صالح باشه {63}
یعنی میشه منم مامان بشم توروخدا واسم دعا کنید{77}

Sakineh
2014-06-17, 02:50 PM
سلام به همگی.منم تصمیم گرفتم مامان بشم{69} خیلی دلم میخواد که دوقلو داشته باشم{2 (6)} راهی هست واسه اون؟

اره گلم قرصهایی هست که برای زود باردار شدن میدن اونها احتمال 40درصد بارداری دوقلویی یا چند قلویی دارن{4}

22262
2014-06-17, 03:05 PM
بچه ها دورا ن دبیرستان و دانشگاه یه واکسنی برامون زدن. اسمشون چی بود؟

M_R_Z_khanomi
2014-06-17, 03:12 PM
سلام مامانای مهربون{1}
منم میخوام از شهریور ماه برای بارداری اقدام کنم{2 (4)}
وای از الان یه احساس خوبی دارم که نگووووووو{3 (4)}
آخه من و همسرم عاشق بچه ایم بخصوص دختر ولی هرچی خدابخواد ایشالا سالم و صالح باشه {63}
یعنی میشه منم مامان بشم توروخدا واسم دعا کنید{77}
مریمی جون ایشالا به سلامتی
چرا از شهریور؟!

marzi.kh
2014-06-17, 03:13 PM
هپاتیت که سه مرحله بوده من یه مرحلشو نزدم

M_R_Z_khanomi
2014-06-17, 03:26 PM
سلام به همگی.منم تصمیم گرفتم مامان بشم{69} خیلی دلم میخواد که دوقلو داشته باشمhttp://roozmenu.com/images/smilies/pack01/2%20%286%29.gif راهی هست واسه اون؟
سلام عزیزم... چه خوب .... حالا چرا دوقلو؟ دوقلو خیلی سخته{65}

اره گلم قرصهایی هست که برای زود باردار شدن میدن اونها احتمال 40درصد بارداری دوقلویی یا چند قلویی دارن{4}
چه جالب ماشالا واسه همه چی قرص هست!

marjan jan
2014-06-17, 06:16 PM
چندقلو؟؟؟:42: میدونی چه موقع باید قرصا رو بخورم؟ اسمش چیه؟{2 (26)}

M_R_Z_khanomi
2014-06-17, 07:44 PM
چندقلو؟؟؟:42: میدونی چه موقع باید قرصا رو بخورم؟ اسمش چیه؟{2 (26)}
مرجان جون واسه این چیزا حتما با پزشک متخصص مشورت کن .....

maryamiii
2014-06-17, 08:35 PM
مریمی جون ایشالا به سلامتی
چرا از شهریور؟!

آخه 20 شهریور سالگرد ازدواجمه میترسم اگه از الان اقدام کنم ویارم شدید باشه روز جشنم بهم خوش نگذره{2 (6)}

M_R_Z_khanomi
2014-06-17, 08:58 PM
آخه 20 شهریور سالگرد ازدواجمه میترسم اگه از الان اقدام کنم ویارم شدید باشه روز جشنم بهم خوش نگذره{2 (6)}
چه جالب!
22 شهریور هم سالگرد عقدمن و همسرمه

Sakineh
2014-06-17, 11:28 PM
چه جالب!
22 شهریور هم سالگرد عقدمن و همسرمه

چه جالب 23شهریور هم سالگرد ازدواج ماست

Sakineh
2014-06-17, 11:31 PM
بچه ها دورا ن دبیرستان و دانشگاه یه واکسنی برامون زدن. اسمشون چی بود؟

کزاز بود که زدیم هر 10سال یک بار هم باید تکرار بشه

Sakineh
2014-06-17, 11:36 PM
چندقلو؟؟؟:42: میدونی چه موقع باید قرصا رو بخورم؟ اسمش چیه؟{2 (26)}

عزیزم دکتر متخصص که بگی خودشون تجویز میکنن و در اخر هر چی خدا بخواد همون میشه

marjan jan
2014-06-17, 11:44 PM
خیلی استرس دارم..فکر کنم نباید توی کار خدا دخالت کنم.{68}

happy65_sh
2014-07-16, 02:47 AM
سلام
قراره از هفته آینده برای فرزند دوم اقدام کنیم{2 (6)}...برام دعا کنید.{63}
از دو هفته قبل مصرف اسید فولیک را شروع کرده ام و سعی کرده ام در این مدت تغذیه سالمی داشته باشم فقط چون وزنم نرمال نیست یکم میترسم حاملگی سختی داشته باشم.
درضمن فرزند اولم پسره و 2سال و 11 ماهشه.

Mandana norouznia
2014-10-01, 05:32 PM
سلام،ممنون از اطلاعاتی که در اختیار ما می ذارید.من 6 ساله که ازدواج کردم 2 ماه که جلوگیری نمی کنم ولی حامله نشدم.خیلی ناراحت شدم ،چون خیلی بچه دوست دارم.میترسم ار این که دیر جواب بگیرم.برام دعا کنید ماه دیگه جواب بگیرم.