مسابقه آشپزی و شیرینی پزی 52 - ویژه نوروز 93
>>> برنامه های آموزشی ویژه روزمنو <<<

PDA

مشاهده نسخه کامل : کیک شیفون 4 تخم مرغی

ماهمون
2012-05-13, 05:39 PM
کیک شیفون 4تخم مرغی
دستور از Benyamin sugar chef

مواد لازم
تخم مرغ : 4 عدد
شکر : 120 گرم
وانیل :كمي
نمک :. ¼ ق چ
آب جوش : ½ پیمانه
روغن مایع : ¼ پیمانه
آرد الک شده : 150 گرم
بیکینگ پودر :1.5 ق چ
پودر نارگیل: ½ پیمانه

دستور تهیه
فر رو با حرارت 175 درجه روشن کنید.
آرد + شکر + بیکینگ پودر + نمک رو توی ظرف بزرگی با هم مخلوط کنید.
زرده و سفیده رو از هم جدا کنید.
سفیده هم زنید تا فرم بگیره و از ظرف نریزه. (ظرف سفیده رو بزارید توی یخچال)
زرده ها + آب جوش + روغن مایع و وانیل رو هم 15 ثانیه با همزن بزنید. (اب جوش رو باید در حال همزدن زرده ها اضافه کنید که زرده ها پخته نشن)
یک گودالی وسط مخلوط ارد ها درست کنید مایع تخم مرغ ها رو وسطش بریزید و با لیسک خوب مخلوط کنید. پودر نارگیل رو هم میتونید همین الان اضافه کنید و هم بزنید.
در اخر سفیده ها رو به مخلوط اضافه میکنید. و با لیسک به ارامی از زیر به رو فولد كنيد . آرام و دوراني !!!

کف یک قالب 23 سانتی رو کاغذ روغنی بزارید. و مایع رو داخل قالب بریزید. و به مدت 45 دقیقه توی فر بزارید. یادتون باشه قالب رو چرب نمیکنیم.

از فر که خارج کردید اجازه بدید 15 دقیقه خنک بشه بعد قالب رو باز کنید.

من بعد نصف کردن کیکم به کمک فرچه سطح داخلی کیک رو شربت آب انبه مالیدم بعد هم خامه و گردو خرد كرده و حلقه های موز
سطح رویی کیک هم مشخصه که با چه میوه هایی تزیین شده {2 (30)}
خوشششمزززززززززززهههههه بوووووود {2 (30)}

Benyamin
2012-05-14, 05:47 AM
مالیدن شربت اصولا برای اینه که بافت کیک شما نرم تر بشه ... و جلوب پودر شدن روی کیک و همچنین دور کیک رو بگیره. اگر شربت بمالید ...کارتون تمیز تر در میاد و خامه بهتر به سطح کیک میچسبه و خورده های کیک هم مزاحم کارتون نمیشن.

ماهمون
2012-05-28, 10:59 PM
اینم یه شیفوون 4 تخم مرغی دیگه که از وبلاگ آرزو گرفتم ([Only registered and activated users can see links])

تزیینش هم باژله و مربا آلبالو هست که مدتها بود دلم میخواست همچین کیکی درست کنم{2 (30)}

تخم مرغ 4 عدد
آرد 1 و نیم لیوان
شکر 1 لیوان سرخالی
بکینگ پودر 1 قاشق مرباخوری
وانیل 1/8 قاشق چای خوری
آب کمی کمتر از 1/4 لیوان
روغن کمی بیشتر از 1/4 لیوان
آب و روغن روی هم باید 1/2 لیوان بشه

تخم مرغ رو با شکر و وانیل به مدت 10 دقیقه با همزن برقی میزنیم تا کرم رنگ بشه و دونه های شکر کاملا حل بشه.
1 لیوان آرد و به همراه بکینگ پودر داخل مواد تخم مرغمون الک میکنیم و هم میزنیم بعد آب و روغن رو اضافه میکنیم و درآخر هم نصف لیوان آرد باقی مونده رو اضافه میکنیم و دورانی هم میزنیم
حالا مواد رو داخل قالبی که ته اوون کاغذ روغنی گذاشتیم میریزیم و طبقه وسط فر به مدت 1 ساعت با درجه حرارت 170 میذاریم تا بپزه.

*تاپیک آموزش کیک با روکش ژله هم تو انجمن هست و من فقط عکس مراحل کارم رو میذارم{53}

[Only registered and activated users can see links]

setayesh66
2012-05-30, 06:01 PM
ممنون ماهمون جون خیلیییییییی کیک اشتها برانگیزی درست کردی فقط شما که فر نداری روی گاز یا تو ماکروفر چه جوری درست میکنی؟ آخه منم فر ندارم{2 (26)} میخوام برای هفته دیگه برای همسری بدرستم{4}ببخشید طولانی شد

ماهمون
2012-05-31, 10:11 AM
ممنون ماهمون جون خیلیییییییی کیک اشتها برانگیزی درست کردی فقط شما که فر نداری روی گاز یا تو ماکروفر چه جوری درست میکنی؟ آخه منم فر ندارم{2 (26)} میخوام برای هفته دیگه برای همسری بدرستم{4}ببخشید طولانی شد

ستایش جون ممنون از محبتت:11:
گلی جونم من فر نداشتم ولی الان دارم ولی خیلی خنده داره{4}
بابام 20 سال پیش به صورت دست ساز درستش کرده:35:
من قبلا ها که از این فر اساتفاده نمی کردم (چون بهش اعتماد نداشتم) کیک هام رو روی گاز مثل برنج دم میکردم{71}

یه دمکنی بذار در دیگ و با شعله ی خیلی ملایم (مثل پخت برنج) بذار دم یکشه:28:
اینقدر خووووووووووووووب میشههههههههه{2 (4)}
فقط یه فرق با کیک هایی که تو فر پخته میشن داره اونم اینکه روی کیک ت طلایی نمیشه:10:
و برای درست کردن کیکهای با روکش خامه اصلا طلایی شدن روی کیک مهم نیست,درسته؟:3:
پس یا علی بگو و دست بکار شو ببینم چه میکنی{clap}

چندتا نکته هم برای کیک شیفون بگم چون حدس میزنم تجربه پخت این نوع کیک رو نداشتی{1}

قالب کیک ت اصلا چرب و آرد پاشی نکن فقط ته ش کاغذ روغنی بذار
کیک رو هم تو دیگ آلومینیومی درست کن و به صورت واروونه(برعکس) بذار خنک بشه
بعد هم با یه چاغوی بلند و باریک آروم لبه های کیک رو از دیگ جدا کن و بقیه مراحل

انشالله که نتیجه کارت عالی میشه{63}:25:

Honey
2012-06-03, 08:57 PM
این دستور بالایی مال اقا بنیامین میشه مقدار شکر و اردشو با پیمانه بگین ؟
اخه بعضی هاشون با پیمونه است بعضی شون با گرم من همیشه با پیمونه اندازه می گیرم
بعد ماهمون جون این دستور پایینی قالبون چند سانت باشه ؟
بعد گفتین تو همین قابلمه های المینیونی درست کنیم توفر هم جواب می ده؟ اخه من قالب شیفون و کلا قالب گرد ندارم

Honey
2012-06-03, 09:01 PM
راستی با این قابلمه ها چجوری وارونه بزاریم نمی یفته کیکمون سرشو بزاریم؟
ببخشین کلا گیج می زنم:35:
میشه زودتر جوابمو بدین اخه واسه روز مرد می خوام{4}

ماهمون
2012-06-04, 12:41 AM
این دستور بالایی مال اقا بنیامین میشه مقدار شکر و اردشو با پیمانه بگین ؟
اخه بعضی هاشون با پیمونه است بعضی شون با گرم من همیشه با پیمونه اندازه می گیرم
بعد ماهمون جون این دستور پایینی قالبون چند سانت باشه ؟
بعد گفتین تو همین قابلمه های المینیونی درست کنیم توفر هم جواب می ده؟ اخه من قالب شیفون و کلا قالب گرد ندارم

راستی با این قابلمه ها چجوری وارونه بزاریم نمی یفته کیکمون سرشو بزاریم؟
ببخشین کلا گیج می زنم:35:
میشه زودتر جوابمو بدین اخه واسه روز مرد می خوام{4}
هانی جان برای اندازه گیری ها به اینجا ([Only registered and activated users can see links])مراجعه کن
عزیزم من هر دو کیک م رو تو فر درست کردم.قبلا ها فر نداشتم ولی الان دارم{71}
من اصلا قالب کیک ندارم چه برسه به قالب شیفون {21}
تو دیگ آلومینیومی درست کن اگه بخوای تو قالب کیک درست کنی با دستور پایینیه فکر کنم میشه قالب 26 سانتی دقیق نمیدونم.حالا خودت مواد کیک ت آماده بشه چشمی متوجه میشی که حدودا چه قالبی مناسبه.من تو دیگ آلومینیومی درست کردم!{66}
چون کیک شیفون به دیواره های قالب آلومینیومی میچسبه اگه وارونه ش کنی مشکلی پیش نمیاد من دو لبه ی دیگ م رو دوتا ظرف کرم مرطوب کننده گذاشتم که مثل پایه شد براش!! {2 (8)}{4}
انشالله که توضیحاتم واضح و کامل بوده باشه.بازم سوالی بود درخدمتم{101}

مارال خانم
2012-06-14, 11:14 AM
راستی ماهمون جان مگه میشه از قالب گرد یا کمربندی استفاده کرد؟ من سوالمو توی پرسش و کیکهای شیفون پرسیدم بهم گفتن پف نمیکنه اما مال تو خیلی پف کرد. با همون 4 تا تخم مرغ اینقدر پف کرد؟ یا 2 بار از این کیکها درست کردی؟؟؟؟؟

ماهمون
2012-06-14, 11:28 AM
راستی ماهمون جان مگه میشه از قالب گرد یا کمربندی استفاده کرد؟ من سوالمو توی پرسش و کیکهای شیفون پرسیدم بهم گفتن پف نمیکنه اما مال تو خیلی پف کرد. با همون 4 تا تخم مرغ اینقدر پف کرد؟ یا 2 بار از این کیکها درست کردی؟؟؟؟؟

مارال خانم من قالب کمربندی ندارم ولی تا اونجا که یادمه پانته آ کیک های پف داره 6 تخم مزغی عالی ای رو تو قالب های کمربندی درست کرده بود{2 (30)}....تو قسمت کیک با روکش ژله و میوه برو ببین عزیزم{71}

همونطور که تو عکس هم گذاشتم من کیکم یه کیک هست که از وسط نصف ش کردم. گرد بودن قالب هیچ تاثیری روی پف کیک نداره!!{2 (26)}

مارال جون قبلا هم گفتم من اینها رو تو قابلمه آلومینیومی درست کردم اگه بذاری به صورت واروونه خنک شه خیلی خوب پفش باقی میمونه{2 (6)}

Azijam
2012-06-22, 03:08 PM
کیک شیفون پرتقالی 4 تخم مرغی......................با دستور دوم...................من قالبم کمر بندی بود 24 در 24.........................قالب رو هم اصلا چرب نکردم............................کیک وقتی پختش تمام شد..........................از دیواره قالب فاصله داشت...............انگار جمع شده باشه{2 (26)}...........................نتیجه می گیریم{68} که کیک شیفون تو قالب کمربندی پف نمیکنه و برا این کیک اصلا مناسب نیست مگه این که الومینیومی باشه...........................باید برم قالب المینیومی بگیرم:45:

مارال خانم
2012-06-22, 06:22 PM
ولی ازی جون من با قالب کمربندی درست کردم عالی پف کرد فقط زمان پختش بیشتر هست.

Azijam
2012-06-22, 08:15 PM
ولی ازی جون من با قالب کمربندی درست کردم عالی پف کرد فقط زمان پختش بیشتر هست.

ممکنه قالب من بزرگ بوده باشه؟ایا{2 (26)}............................................. .یه جایی یه چیزی خواندم تو همین سایت اگه اشتباه نکنم از فرموده های ماهانی یا برادر بنیامین بود که گفته بودن: خمیر این کیک باید به دیواره بچسبه و خودشو بکشه بالا.................حتی قالب نباید چرب باشه{....................................و وقتی میخوایم کیک رو از قالب جدا کنیم اول با کارد دورشو ازاد میکنیم...............من اصلا کیکم به قالب نچسبیده بود{104}

مارال خانم
2012-06-25, 04:29 PM
من شیفون 6 تخم مرغی رو توی قالب کمربندی متوسط(گرد) درست میکنم. زمان پخت هم55 دقیقه هست. قالب رو چرب نمیکنم فقط کفش کاغذ روغنی میذارم. بعد از پخت هم با لیسک کناره هاشو اروم جدا میکنم.

ماهمون
2012-06-25, 11:42 PM
{loveshower} اینم کیک تولد وبلاگ سرآشپز سپیده (sarashpaz-sepideh.blogfa.com) جونم {loveshower}

{balloons}

{3 (4)}{3 (4)}{3 (4)}{3 (4)}

کیک پایه از دستور دوم بود
برای لایه ی داخلی کیک چون شربت نداشتم از بستنی زعفرونی پسته ای آب شده ی کاله استفاده کردم عاااالی بود{2 (6)}
به همون روش که قبلا روی سطح کیک ژله ریخته بودم اینبار داخل کیک رو ژله ریختم با تکه های گیلاس{71}

سطح رویی هم پودر پوست پرتقال{2 (30)}
پودر نارگیل{2 (30)}
کنجد با پوست{2 (30)}

سوالی باشه در خدمتم{2 (5)}

تقدیم با عشق سپیده ی دوست داشتنی من{withthanks}

Mer3de
2012-06-26, 08:45 PM
ستایش جون ممنون از محبتت:11:
گلی جونم من فر نداشتم ولی الان دارم ولی خیلی خنده داره{4}
بابام 20 سال پیش به صورت دست ساز درستش کرده:35:
من قبلا ها که از این فر اساتفاده نمی کردم (چون بهش اعتماد نداشتم) کیک هام رو روی گاز مثل برنج دم میکردم{71}

یه دمکنی بذار در دیگ و با شعله ی خیلی ملایم (مثل پخت برنج) بذار دم یکشه:28:
اینقدر خووووووووووووووب میشههههههههه{2 (4)}
فقط یه فرق با کیک هایی که تو فر پخته میشن داره اونم اینکه روی کیک ت طلایی نمیشه:10:
و برای درست کردن کیکهای با روکش خامه اصلا طلایی شدن روی کیک مهم نیست,درسته؟:3:
پس یا علی بگو و دست بکار شو ببینم چه میکنی{clap}

چندتا نکته هم برای کیک شیفون بگم چون حدس میزنم تجربه پخت این نوع کیک رو نداشتی{1}

قالب کیک ت اصلا چرب و آرد پاشی نکن فقط ته ش کاغذ روغنی بذار
کیک رو هم تو دیگ آلومینیومی درست کن و به صورت واروونه(برعکس) بذار خنک بشه
بعد هم با یه چاغوی بلند و باریک آروم لبه های کیک رو از دیگ جدا کن و بقیه مراحل

انشالله که نتیجه کارت عالی میشه{63}:25:

سلام ببخشید من کاربر جدید سایت هستم
اگر میشه میخواستم بدونم برای پختن کیک روی گاز البته به جز کیک شیفون باید قالب رو چرب و آرد پاشی کنیم؟؟؟؟

ماهمون
2012-06-26, 11:17 PM
سلام Mer3de عزیز

خیلی خیلی خوش اومدی

آره عزیزم به غیر از کیک شیفوون برای پخت کیک های معمولی روی گاز باید دیگ ت رو چرب و آرد پاشی کنی.درش رو دم کنی بذار با شعله کم مثل برنج بذار دم بکشه من قبلا همیشه اینطوری کیک میپختم خیلی عالی میشد. راستش همیشه هم از دیگ تفلون استفاده کردم برای روی گاز و خدا رو شکر اصلا مشکلی نداشتم

sahar502
2012-08-06, 04:52 PM
salam man karbar jadid hastam ..mikham in keiko dorost konam tu ghablame chon in ghalebesho nadaram mikhastam beporsam vaghti pokht mikhaim baresh gardonim keikemon kharab nemishe iani az ham foro nemipashe??va inke man feram hamishe ie tarafesh misoze baiad chekaresh konam manzoram ine ke damasho baraie in keik kam konam????/

ماهمون
2012-08-09, 01:56 PM
salam man karbar jadid hastam ..mikham in keiko dorost konam tu ghablame chon in ghalebesho nadaram mikhastam beporsam vaghti pokht mikhaim baresh gardonim keikemon kharab nemishe iani az ham foro nemipashe??va inke man feram hamishe ie tarafesh misoze baiad chekaresh konam manzoram ine ke damasho baraie in keik kam konam????/

سلام عزیزم:11:
خیلی خیلی خوش اومدی به انجمن روزمنو{2 (6)}
منم تو قابلمه درست کردم
البته قابلمه تفلون نه ها
قابلمه آلومینیومی
چون به دیواره های قابلمه میچسبه وقتی وارونه ش میکنی هیچ اتفاقی برای کیک نمیوفته عزیزم نگران نباش{2 (5)}
بعد که سرد شد گوشه هاش رو یا چاقویی چیزی بخاروون تا کیک از بدنه ی قالب ت جدا بشه{71}
در مورد فر ت هم هرکس قلق فر ش دست خودشه نمیدونم باید چیکار کنی{2 (26)}
ولی مثلا اگه گوشه ی چپ کیک ت میسوزه همیشه, میتونی کیک ت رو گوشه ی سمت راست فر ت بذاری...نمیدونم

2khtare ashegh
2012-09-06, 01:49 PM
عروس خانم کیک تولد اقای همسر را پخید{3 (52)}{3 (52)}{Vishenka_04}
2 قاشق از ارد کم کردم و کاکایو اضافه کردم

setayesh66
2012-09-06, 04:16 PM
کیک شیفون من برای تولد همسری ولی نمیدونم چرا خوب پف نکرد؟ماهمون جون به نظرت ایرادم چی بوده؟!!!!:35:

ماهمون
2012-09-06, 09:04 PM
ستایش جونم تولد همسرت رو بهت تبریک میگم انشالله سالهای سال زیر سایه ش با نوگل های زندگی تون زندگی آرومی داشته باشی عزیزم{63}
راستش نمیدونم ولی چیزی که خیلی روی پف کیک های من تاثیر میذاره یکی میزان حرارت فر و موندن کیک من داخل فر هست...هرچی (بی دلیل) بیشتر داخل فر بمونه پفش کمتر میشه
یه علت دیگه هم اینه که کیک رو حتما حتما به حالت وارونه بذار تا خنک بشخ بعد از قالب جدا ش کن
نمی دونم این موارد رو رعایت کردی یا نه ولی مطمئنم کیک خوشمزه ای شده بود{2 (6)}

setayesh66
2012-09-06, 10:34 PM
ستایش جونم تولد همسرت رو بهت تبریک میگم انشالله سالهای سال زیر سایه ش با نوگل های زندگی تون زندگی آرومی داشته باشی عزیزم{63}
راستش نمیدونم ولی چیزی که خیلی روی پف کیک های من تاثیر میذاره یکی میزان حرارت فر و موندن کیک من داخل فر هست...هرچی (بی دلیل) بیشتر داخل فر بمونه پفش کمتر میشه
یه علت دیگه هم اینه که کیک رو حتما حتما به حالت وارونه بذار تا خنک بشخ بعد از قالب جدا ش کن
نمی دونم این موارد رو رعایت کردی یا نه ولی مطمئنم کیک خوشمزه ای شده بود{2 (6)}

ممنون عزیزم.من فر ندارم وتوماکروویو کیکامو درست میکنم.من وارونه نذاشتم خنک بشه شاید به اون علت باشه.وارونه یعنی چه جوری؟:35:ببخشیدا من یه خورده گیجم{2 (14)}

Benyamin
2012-09-07, 12:30 PM
ممنون عزیزم.من فر ندارم وتوماکروویو کیکامو درست میکنم.من وارونه نذاشتم خنک بشه شاید به اون علت باشه.وارونه یعنی چه جوری؟:35:ببخشیدا من یه خورده گیجم{2 (14)}

علت پف نکردنش اینه که توی ماکروویو گذاشتید ... کیک شیفون کیک حساسی هستش..

وارونه گذاشتن برای زمانی هست که حجم کیک شما زیاد باشه ...مثلا 7 یا 8 تخم مرغی...
در اون حالت باید پیش از اینکه کیک رو از قالب جدا کنید .. قالب رو بر عکس کنید تا کیک در همون حالت توی قالب خنک بشه .
توضیحات بیشتر رو در قسمت پرسش و پاسخ های مربوط به کیک شیفون ببنید.

Sarashpaz-Sepideh
2012-09-12, 10:03 AM
با كم كردن ميزان ارد كاكايوييش كردم {1}

Sarashpaz-Sepideh
2012-09-18, 11:49 AM
كيك شيفون خوشمزه {2 (30)}

پاندا
2012-09-20, 11:24 AM
اینم کیک شیفون من به مناسبت سالگرد ازدواجمون{2 (6)}

saharr
2012-10-22, 09:36 PM
کیک شیفون چهار تخم مرغی با دستور خوب خانم طوروسیان البته بدون تزیین{2 (30)}

Sarashpaz-Sepideh
2012-11-06, 11:31 AM
{65}{65}{65}{65}

zahra78
2012-11-17, 11:00 AM
کیک شیفون 4 تخم مرغی که من با دوتا تخم مرغ ودرقالب 18سانتی درست کردم.وخیلی خوشمزه بود .البته من از آرد کم کردم و کاکائو اضافه مردم

zariattari
2012-11-17, 11:31 AM
من اگه بخوام مواد نصف کنم و توی قالب 20 سانتی بریزم، چقدر باید بزارم توی ماکرو؟ (چون فرندارم){2 (9)}

Adeleh
2012-12-30, 11:10 AM
كيك شيفون :
دستور خانم طورسيان

کیک ساده ولی خیلی نرم که برای روکش خامه شدن بسیار مناسب است ( منسجم تر از کیک اسفنجی است ) :

مواد لازم برای یک عدد قالب گرد به قطر 25 سانتی متر و ارتفاع 7 سانتی متر ( قالب کوچکتر باشد ، حتماً سرریز می شود ) .

تخم مرغ خنک 6 عدد - وانیل خالص یک پنسه - شکر یک و یک چهارم پیمانه - شیر سه چهارم پیمانه - روغن مایع سه چهارم پیمانه - آرد قنادی دو پیمانه - بیکینگ پودر 2 قاشق چای خوری زیاد سر صاف نباشد - نمک یک پنسه .

طرز تهیه : کف قالب کاغذ روغنی انداخته شده ، سپس با مقدار کمی روغن چرب کنید ( زاویه ی قالب را با دقت چرب کنید تا بعداً برای تزیین دچار مشکل نشوید ؛ دیواره را کمتر چرب کنید تا کیک خوب بالا بیاید ) .

* آرد + بیکینگ پودر + نمک سه بار الک شوند .
* زرده و سفیده جدا .
* سفیده به همراه نوک قاشق چای خوری کرم یا پودر تارتار پفکی شده سپس نصف شکر کم کم با آن مخلوط شود. کاسه داخل یخچال گذاشته شود .
* زرده ها + وانیل + باقیمانده ی شکر زده شود تا کرم رنگ و کشدار شود .
* زرده ها + کمی شیر + کمی از مخلوط آرد تا این دو ماده هم کامل مخلوط شوند .
* روغن مایع سریع به خورد خمیر داده شود .
* همزن خاموش و سفیده با لیسک به خورد خمیر برود .
* مایه در قالب . چند ضربه تا حبابهای هوا خارج شوند .
* قالب درون فر از پیش گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد .

* کیک زیاد پف می کند و رویش سرخ می شود ، ولی چون پف کیک زیاد است داخلش با یک ساعت نمی پزد . بعد از یک ساعت و ده دقیقه پخت کیک را خیلی سریع با خلال چوبی بلند یا ابزار مخصوص امتحان کرده ، درب فر را ببندید .
* وقتی تصمیم گرفتید فر را خاموش کنید ، بگذارید کیک 5 دقیقه ی دیگر درون آن بماند و سپس آنرا خارج نمائید .
* قالب کمربندی آلومینیومی سایز وسط برای این کیک بسیار مناسب است .
* بعد از سرد شدن کیک را با آب پرتقال یا آناناس تر کرده و آیسینگ دلخواه را روی آن بمالید .

موفق باشید .

atena46
2013-01-17, 09:36 PM
با عرض سلام خدمت همه دوستا این هم کیک شیفون من با یک لایه کیک شکلاتی که ازاشپزخونه مهدیه جون برداشتم.کیکم عالیییییییییییییییییییییی یییی شده بود.{wavemulticolor}

white rose
2013-02-28, 11:59 PM
كيك شيفون با دستور خوب خانم طوروسيان {53}فقط به موادش كاكائو اضافه كردم رويه كيك هم گاناش هست

shadi a
2013-04-18, 03:56 PM
ما هم فر نداریم! من تو کیک پز برقی کیک می پزم. شعله وسطی اجاق گاز رو در حد شمع(خیلی کم) روشن میکنم.روش شعله پخش کن میذارم و کیک پز رو میذارم روش. از اون طرف هم میزنم به پریز. دقیقا مثل فر عمل میکنه. هم از بالا حرارت داره هم از پایین. فقط بعد از 10-15 دقیقه اجاق گاز رو خاموش میکنم که تهش نسوزه. خیلی خوب میشه
حداکثر استفاده از حداقل امکانات{21}{21}{21}

Homa2
2013-04-22, 08:21 PM
كيك شيفون :
دستور خانم طورسيان

کیک ساده ولی خیلی نرم که برای روکش خامه شدن بسیار مناسب است ( منسجم تر از کیک اسفنجی است ) :

مواد لازم برای یک عدد قالب گرد به قطر 25 سانتی متر و ارتفاع 7 سانتی متر ( قالب کوچکتر باشد ، حتماً سرریز می شود ) .

تخم مرغ خنک 6 عدد - وانیل خالص یک پنسه - شکر یک و یک چهارم پیمانه - شیر سه چهارم پیمانه - روغن مایع سه چهارم پیمانه - آرد قنادی دو پیمانه - بیکینگ پودر 2 قاشق چای خوری زیاد سر صاف نباشد - نمک یک پنسه .

طرز تهیه : کف قالب کاغذ روغنی انداخته شده ، سپس با مقدار کمی روغن چرب کنید ( زاویه ی قالب را با دقت چرب کنید تا بعداً برای تزیین دچار مشکل نشوید ؛ دیواره را کمتر چرب کنید تا کیک خوب بالا بیاید ) .

* آرد + بیکینگ پودر + نمک سه بار الک شوند .
* زرده و سفیده جدا .
* سفیده به همراه نوک قاشق چای خوری کرم یا پودر تارتار پفکی شده سپس نصف شکر کم کم با آن مخلوط شود. کاسه داخل یخچال گذاشته شود .
* زرده ها + وانیل + باقیمانده ی شکر زده شود تا کرم رنگ و کشدار شود .
* زرده ها + کمی شیر + کمی از مخلوط آرد تا این دو ماده هم کامل مخلوط شوند .
* روغن مایع سریع به خورد خمیر داده شود .
* همزن خاموش و سفیده با لیسک به خورد خمیر برود .
* مایه در قالب . چند ضربه تا حبابهای هوا خارج شوند .
* قالب درون فر از پیش گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد .

* کیک زیاد پف می کند و رویش سرخ می شود ، ولی چون پف کیک زیاد است داخلش با یک ساعت نمی پزد . بعد از یک ساعت و ده دقیقه پخت کیک را خیلی سریع با خلال چوبی بلند یا ابزار مخصوص امتحان کرده ، درب فر را ببندید .
* وقتی تصمیم گرفتید فر را خاموش کنید ، بگذارید کیک 5 دقیقه ی دیگر درون آن بماند و سپس آنرا خارج نمائید .
* قالب کمربندی آلومینیومی سایز وسط برای این کیک بسیار مناسب است .
* بعد از سرد شدن کیک را با آب پرتقال یا آناناس تر کرده و آیسینگ دلخواه را روی آن بمالید .

موفق باشید .
عادله جون من با دستوری که گذاشتید کیک شیفون درست کردم و خواستم تشکر کنم.کیک منسجمی هست و حالت اسفنجی نداره.من تو3 تا قالب 20 سانت درست کردم و بعد لاش خامه زدم.البته کیکهای شیفون بدون خامه هم خوب و نرم اند چون روغن دارن بدون خامه رژیمی تر میشه.

melmel
2013-04-30, 10:13 AM
اسفنجی نش نمیدونم چرا؟؟؟011.jpg (34.7

AZIN.
2013-05-14, 03:11 PM
آخر این ماه تولد خودم و شوهرمه . میشه یه کیک خیلی عالی با تزیین قشنگ به من یاد بدین

Rana.Y
2013-05-14, 03:26 PM
آخر این ماه تولد خودم و شوهرمه . میشه یه کیک خیلی عالی با تزیین قشنگ به من یاد بدین
تولدتون پیشاپیش مبارک باشه {53}
سوال تون خیلی کلیه. بهتره تاپیک اسفنجی و کیک های تولد که خودمون پختیم رو بخونین و با توجه به تجربه تون در پخت و تزیین کیک انتخاب کنید .

Sarashpaz-Sepideh
2013-05-14, 08:26 PM
كيك شيفون 4 تخم مرغي كه كاكايويي درستش ميكنم هميشه.{2 (30)}

Nahid59
2013-05-15, 09:38 PM
شیفون پزان محترم میشه تو این قالب هم این کیک رو درست کرد؟؟قالب سمت راست

قطر دهانه قالب هم 20 سانته با ارتفاع 6 سانتیمتر با نصف مواد باید درست کنم؟؟؟؟؟؟؟

Sepnta
2013-05-15, 10:29 PM
شیفون پزان محترم میشه تو این قالب هم این کیک رو درست کرد؟؟قالب سمت راست

قطر دهانه قالب هم 20 سانته با ارتفاع 6 سانتیمتر با نصف مواد باید درست کنم؟؟؟؟؟؟؟

ناهید جون من تو اون که وسطش سوراخه پختم خوب شد

rose_l
2013-05-25, 10:54 AM
منم داخل این قالب که وسطش سوراخ داره درست کرده فقط کف قالب و داخل اون حرفه ها رو بیشتر با روغن جامد چرب کنید

tahmin
2013-05-28, 12:46 AM
کیک شیفون خیلی خوشمزه ..مرسی از ماهمون عزییییزمممممم{2 (5)}{2 (5)}{2 (5)}{2 (5)} راستی اون گل وسط کیکم هم یادگاری از یه عزیز اگه بیاد اینجا ببینه متوجه میشه ..همیشه به یادشم عزیزمهههههههههه

مهندس
2013-06-02, 03:14 PM
کیک شیفون با دستور دوم همین تاپیک با تزیینی بسیییییییار زیبا{65}
کاکوئو تموم شد یه کمی هم پودر قهوه زدم توش
با قابلمه روی و با شعله پخش کن روی اجاق گاز به مدت 1 ساعت روی شعله کوچیکش پخت

mersede
2013-06-03, 09:06 PM
کیک شیفون 6 تخم مرغی با دستور خانم طوروسیان{2 (30)}{2 (30)}{2 (30)}

sara87
2013-06-04, 12:31 PM
سلام دوستان
من که توضیحات رو میخوندم دقیقا متوجه نشدم یعنی باهر قالبی میشه درست کرد؟
و اینکه اگه چرب کنیم چی میشه؟یعنی حتما باید کاغذ روغنی بندازیم؟:25:

tahmin
2013-06-10, 12:49 AM
شیفون 4تخم مرغی {2 (6)}{2 (6)}

faham
2013-06-23, 02:35 PM
.............................................

مادر متین
2013-07-31, 03:04 PM
ماهمون جان اولا ممنون از دستور خوبی که گذاشتید ثانیا یه سوال داشتم برای دو برابر کردن دستور شیفون 4 تخم مرغی همه مواد باید دو برابر شود ؟ در وبلاگ آرزو نوشته شده که بازای هر تخم مرغ اضافه 25 گرم آرد 25 گرم شکر اضافه شود و آب و روغن تغییری ندارد نظر شما چیست

**Ghazal**
2013-08-04, 12:32 AM
اجازه !!! تو دستور پست اول میشه پودر نارگیل رو حذف کرد ؟ {53}

pante a
2013-08-23, 02:34 PM
اینم کیک شیفون 4 تخم مرغی با دستور دوم ماهمون جون که کمی از آردشو با پودر کاکائو جایگزین کردم و در قالب کاپ کیک پختم.
مدت هاست که برای تغذیه مهد و مدرسه بچه ها خودم تو خونه کیک درست می کنم و سعی می کنم تا حد امکان از کیک و بیسکویت های بیرون براشون نخرم( به خاطر مواد نگهدارنده شون{68}) برای همین دستورهای زیادی رو تو این قالب ها امتحان کردم. در مورد این کیک باید بگم که به نظر من حتماً بایستی به این کیک خامه ، گاناش و.... اضافه بشه تا بافتش از اون خشکی در بیاد، ولی بچه ها و نیز بابای بچه ها خیلی از این کیک خوششون اومد، این یکی هم از دستشون در رفته که به عکس رسید:10:
ماهمون جون بازم مرسی

Simin1
2013-09-01, 04:23 PM
کیک شیفون 4 تخم مرغی با دستور ماهمون عزیز،خیلی خوشمزه و لطیف بود ولی ته قالبو حتما چرب کنین
تزیین رو هم نادیده بگیرین مکافاتی داشتم با خامه

ماهمون
2013-09-22, 11:49 AM
اجازه !!! تو دستور پست اول میشه پودر نارگیل رو حذف کرد ؟ {53}

نه غزال جون حذف ش نکن
نصف پیمانه پودر نارگیل مقدار قابل توجهیه حذف ش حتما دردسر ساز میشه
با دستور دوم درست کن شف غزل جون:11:

maryam joon19
2013-10-01, 10:05 PM
با دستور اول
بینهایت خوش طعم{2 (30)}
ولی خامه نداشتم روشو تزئین کنم{77}
هییییی{2 (9)}

آشپزخونمون
2013-11-03, 12:16 AM
اینم یه کیک شیفون ۴ تخم مرغی با چندتا عنکبوت ترایفلی چندش آور مخصوص هالووین

*ati*
2013-11-10, 02:43 PM
.................................................. ............

reyhane66
2013-11-19, 02:04 PM
اساتید گرام من میخوام این کیک و درست کنم برا فردا اما فرم خراب شده میشه بدونم اگه بخوام روی گاز درست کنم چقدر طول میکشه تا مغز پخت بشه و چطوری باید بفهمم:11:

ماهمون
2013-11-19, 03:02 PM
اساتید گرام من میخوام این کیک و درست کنم برا فردا اما فرم خراب شده میشه بدونم اگه بخوام روی گاز درست کنم چقدر طول میکشه تا مغز پخت بشه و چطوری باید بفهمم:11:

از اونجا که بقدر کافی تجربه ی پخت کیک روی گاز رو دارم جواب ت رو میدم خانوم طلا...نگو استاد تا آدم بتونه دهن وا کنه خواهر!
عزیز جان حداقل 45 دقیقه زمان براش در نظر داشته باش.....تا نیم ساعت در دیگ رو باز نکن پفش میخوابه.....میزان مواد رو و حجم دیگ ت رو درنظر داشته باش...

زمانی که خلال چوبی بزنی وسط کیک ت و خلال تمیز بیاد بیرون یعنی کیک ت مغز پخت شده

چون روی کیک ت طلایی نمیشه مثل زمان پخت توی فر سعی کن روش از یه پوشش مثل گاناش استفاده کنی{53}

reyhane66
2013-11-20, 09:43 AM
از اونجا که بقدر کافی تجربه ی پخت کیک روی گاز رو دارم جواب ت رو میدم خانوم طلا...نگو استاد تا آدم بتونه دهن وا کنه خواهر!
عزیز جان حداقل 45 دقیقه زمان براش در نظر داشته باش.....تا نیم ساعت در دیگ رو باز نکن پفش میخوابه.....میزان مواد رو و حجم دیگ ت رو درنظر داشته باش...

زمانی که خلال چوبی بزنی وسط کیک ت و خلال تمیز بیاد بیرون یعنی کیک ت مغز پخت شده

چون روی کیک ت طلایی نمیشه مثل زمان پخت توی فر سعی کن روش از یه پوشش مثل گاناش استفاده کنی{53}

ممنون خیلی لطف کردیییی خوب در برابر ناشیایی مثل من امثال شماهای همه چی تموم استادید دیگه بازم ممنون

طاووس
2014-01-01, 01:55 PM
سلام، ميخواستم بپرسم كه براي كاكائويي شدنش چيكار كنم و اينكه پودر نارگيل حتما بايد ريخت بشه؟ جاش چي بريزيم؟

دوست خوبم از دستوری که دوستمون ماهمون توی پست شماره 5 صفحه اول گذاشتن استفاده کن توش پودر نارگیل نداره خیلی هم عالی میشه . من بارها و بارها با این دستور کیک تولد درست کردم هر کسی هم که خورده خیلی راضی بوده البته من این دستور را سالها قبل توی آموزشگاه قنادی که میرفتم یاد گرفته بودم .برای کاکائویی کردنش هم یک قاشق پر از آرد کم کن و بجاش کاکائو اضافه کن.

Soli
2014-02-10, 05:40 PM
اولین تجربه کیک شیفون با دستور پست سوم همین تاپیک

Sarashpaz-Sepideh
2014-02-16, 02:24 PM
اصلا پف نكرد :45::45:

zahori
2014-02-18, 01:39 PM
بالاخره خواهر زاده همسرم دنیا اومد{2 (19)} این کیک کج و معوجو براش درست کردم.من از همین تریبون اعلام میکنم{3 (3)} آهاااااااااااای ایها الناس من بی استعداد ترین فرد در تزیین کیکم{4fvgdaq_th}{154fs232528}

Royaash
2014-02-18, 03:33 PM
بالاخره خواهر زاده همسرم دنیا اومد{2 (19)} این کیک کج و معوجو براش درست کردم.من از همین تریبون اعلام میکنم{3 (3)} آهاااااااااااای ایها الناس من بی استعداد ترین فرد در تزیین کیکم{4fvgdaq_th}{154fs232528}

ولی خیلی خوب شده که عزیزم {53}

Soli
2014-02-27, 03:39 PM
شیفون پرتقالی عالیییییییییییییییییییییی یییییییییییی بود بازم سپاس
{77}{77}{77}{77}{77}{77}{77}{77}{77}{77}